pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

indyan

indyan

Ostatnie 10 wpisów
Po pierwsze Allegro nie przeprowadzało IPO na podstawie prospektu zatwierdzonego przez KNF. Po drugie czy Allegro jest polską firmą, też mógłbym się spierać...

Winter Survival też robi na mnie wrażenie. Gas Station od początku wydawał mi się jakimś żartem, ale o dziwo, produkcja wzbudza bardzo duże zainteresowanie...

Oceniając sam debiut, dla wszystkich, którzy brali udziały sp. z o.o. na smartfunds pod koniec 2019 roku rewelacja - grube kilkadziesiąt procent zysku, dla pozostałych, którzy kupili akcje za pośrednictwem INC, już "nieco" gorzej. Mam wrażenie, że INC będzie miał spore problemy z domykaniem kolejnych emisji spółek gamingowych.

Spółka założona w roku 1998 roku, będzie najstarszą ze spółek gamingowych notowanych na GPW. Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.

Zarząd plus akcjonariusz Movie Games podpisali roczny lock-up na posiadane akcje spółki, począwszy od dnia dzisiejszego.
biznes.pap.pl/pl/news/listings...(3-2021)-zawarcie-umow-lock-up-na-akcjach-emitenta

Minęło kilka miesięcy i mamy wyznaczony dzień debiutu spółki na NC - 28.04.
Wycena (chyba ok 30 mln PLN), biorąc pod uwagę jakość prezentowanych gier, powiedziałbym bardzo rozsądna, nawet jak na obecną korektę na gamedevie.

Gry najbliższe premiery:

Winter Survival Simulator (trzeba przyznać, ze jakość gry i ilość wyświetleń robią wrażenie)
www.youtube.com/watch?v=OfXjfy...
www.youtube.com/watch?v=SxA4ts...

Gas Station Simulator (tutaj mam wrażenie, że sama spółka została zaskoczona popularnością i zainteresowaniem jakie wzbudziła ta gra :))
www.youtube.com/watch?v=E1qsMS...
www.youtube.com/watch?v=fQLnhS...

Jutro będzie pewnie okazja poznać najbardziej aktualne informacje o projektach spółki: strefainwestorow.pl/artykuly/w...

Na strefieinwestorów piszą o bardzo dużym zainteresowaniu inwestorów :) Czyli stare frazesy a na debiucie, jak to ostatnio bywało, nie ma nagle kupujących :)

Cena ostateczna sprzedaży ustalona na 45 PLN.

Podział na transze:
- indywidualni: 600 000 akcji
- instytucjonalni: 4 400 000 akcji

Złożono zapisy na wszystkie akcje nowej emisji plus 1 mln akcji już istniejących.

Oficjalna informacja o lock-upach na 97% akcji. Dosyć długa ta blokada - kwiecień 2023 roku. W najbliższym czasie dwóch lat nie będzie więc podaży od dotychczasowych akcjonariuszy.

Cytat:
STILO ENERGY SA (3/2021) Zawarcie umów lock-up na akcjach Emitenta

spolka.stiloenergy.pl/raport-b...

Bardzo szybko, bo w niecały miesiąc, GPW zatwierdziła Dokument Informacyjny. Dosyć sprawnie to poszło. Debiut rzeczywiście powinien być w kwietniu.

Branża na fali, w tym roku w spółce dzięki pozyskanym środkom, a przez co zwiększeniu dźwigni finansowej, powinien nastąpić kolejny skokowy wzrost wykonanych instalacji/wyników. W 2020 roku było to przeszło 4000 projektów.

Założycielami spółki są twórcy portalu wakacje.pl, który swego czasu został kupiony przez Wirtualną Polskę za bodajże 84 mln PLN. W Stilo Energy podejście do pozyskania klientów jest dosyć innowacyjne jeśli chodzi o ten typ spółki, bo odbywa się praktycznie całkowicie online.

Wg. DI na wszystkie akcje wprowadzone do obrotu jest lock-up. Wyjątkiem są oczywiście akcje serii L z grudniowej emisji.

Dziwny wniosek...Jeśli chodzi o samo IPO to udało się w pełni.

Johnny Bravo napisał(a):
wg ceny emisyjnej 20,50 zł emisja warta jest 7,38 mln zł. poniżej rozpiska procentowej redukcji w zależności od wielkości zapisów
50% - 14,76 mln
60% - 18,45 mln
70% - 24,60 mln
80% - 36,90 mln
85% - 49,20 mln
90% - 73,80 mln
91% - 82,00 mln
92% - 92,25 mln
93% - 105,40 mln
94% - 123,00 mln
95% - 147,60 mln
96% - 184,50 mln
97% - 246,00 mln
98% - 369,00 mln
99% - 738,00 mln
osobiście, biorąc pod uwagę, że zapisy poza DM Navigator są też w DM BOŚ, szacuję redukcję na co najmniej 90%, prawdopodobnie nawet ponad 95%

Przy szacunkach nie wziąłeś pod uwagę faktu iż cała oferta będzie podzielona na małych i dużych inwestorów. Dla małych cięcie zapisów będzie bardzo ostre, obstawiam okolice 99%, nie zdziwię się bardzo jak będzie powyżej. Przewidywana wielkość alokacji oraz około półroczne oczekiwanie na debiut, nie brzmi zbyt atrakcyjnie...

kolarz888 napisał(a):
Zastanawia mnie ten kurs odniesienia. Kool2Play oferowało akcje w emisji publicznej po 14 zł za sztukę. Ale później odbyła sie jeszcze emisja prywatna, gdzie walory sprzedawano z tego co wiem po 30 zł lub 35 zł. Czy kurs ustalony przez giełdę nie powinien odnosić się do ostatniej przeprowadzonej emisji? (no chyba, że ta emisja nie jest jeszcze zarejestrowana). Tak czy siak, sporo inwestorów jest dziś na minusie.

Możesz wskazać źródło informacji sprzedaży akcji po 30/35 zł lub stronę z dokumentu informacyjnego, gdzie opisano tę transakcję?

Rzeczywiście po drodze nastąpił podział akcji. W zapowiedzi debiutu:

newconnect.pl/zapowiedzi-debiu...

potwierdzenie kursu odniesienia na pierwszą sesję 25,70 PLN.

Na dzień dzisiejszy akcji jest 1 224 000, co przy cenie emisyjnej w ostatniej emisji 25,70 PLN implikuje wycenę spółki na poziomie ok 31,5 mln PLN. Pod koniec roku ma wejść program motywacyjny, przez co ilość akcji zwiększy się o136 tys..

Podczas wczorajszego czatu prezes ujawnił, że poniżej 10% ostatniej oferty poszło dla indywidualnych.

Cytat:
Marcin Jaśkiewicz: Dla inwestorów indywidualnych przeznaczyliśmy poniżej 10 proc. łącznej liczby akcji.
Wśród instytucjonalnych również mieliśmy kilkukrotne pokrycie książki popytu.
www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

Odbiegając od tego czy weście na rynek główny przysłuży się kursowi czy nie, trwa to zdecydowanie zbyt długo. Nie wiem z kim CJ ma podpisaną umowę na doradztwo przy przeniesieniu notowań ale zdecydowanie odbiega to od średniej zatwierdzania prospektu.

Na Strefie_Inwestorów_pl opublikowano artykuł, umieszczając w nim listę banków i domów maklerskich, które moją podpisane stosowane umowy umożliwiające handel w tym wypadku papierami Huuuge. Nie wiem czy ta lista jest w pełni kompletna.

Cytat:
1) Credit Suisse Securities Sociedad de Valores

2) Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska

3) Dom Maklerski BDM

4) Erste Securities Polska

5) Haitong Bank

6) IP Intercapital Markets

7) IPOPEMA Securities

8) J.P. Morgan

9) mBank

10) Noble Securities

11) Opera Dom Maklerski

12) Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski

13) Q Securities

14) Trigon Dom Maklerski

15) Wood & Company Financial Services

strefainwestorow.pl/wiadomosci...

Debiut w najbliższy czwartek 18. lutego, dzień przed pierwszymi notowaniami Huuuge.

Cytat:
Akcje krakowskiego dewelopera gier na PC i konsole nowej generacji, zadebiutują na małym parkiecie już 18 lutego. Spółka pracuje obecnie nad dwoma projektami - produkcją pod roboczym tytułem “Projekt #1” oraz symulatorem kierowcy firmy transportowej “Carpool Simulator”.

www.stockwatch.pl/wiadomosci/s...

Niemały wpływ na pierwszy dzień notowań może mieć fakt, że w październikowej ofercie sprzedaży akcji (seria F) tylko 10% całości przeznaczono dla inwestorów indywidualnych. Są to akcje o wartości ok 450 tys. PLN. Zapisy te natomiast zredukowano o 88,5%. To powinno ograniczać ryzyko podaży w
średnioterminowym terminowym po debiucie.

Do obrotu wprowadzone zostaną tylko akcje serii A, B oraz F. Na WSZYSTKIE akcje serii A i B jest nałożony roczny lock-up od momentu debiutu. Ze strony 17. dokumentu informacyjnego możemy wyczytać, że akcje te są zdeponowane i zablokowane na rachunku Trigona. Nie ma więc tutaj ryzyka podaży ze strony dotychczasowych akcjonariuszy. Nie jest to jakaś fikcyjna umowa lock-upu, jak było to przykładowo w przypadku Pyramid Games, gdzie pan prezes zaraz po debiucie wysypywał akcje w rynek.

Oferta odbyła się kilka miesięcy temu przez co redukcja już "była", a imię jej 88,5%.

Cytat:
Producent gier z gatunku premium indie simulation gładko uplasował prywatną ofertę akcji. Złożone zapisy opiewały na kilkakrotność tego co oferowała spółka. W efekcie redukcja w gronie inwestorów indywidualnych wyniosła 88,5 proc. Simteract planuje wprowadzić swoje akcje do obrotu na NewConnect jeszcze w tym roku.

robertkk napisał(a):
A nie masz na myśli Playtika?

W prospekcie Huuuge porównywał się także do nich.

Przy okazji, to wykres PLTK wygląda praktycznie tak samo jak w Answear.
+20% na początku, potem szukanie dna około +5/10 %

Nie, miałem na myśli Neogames.

Ale masz rację, Playtika znacznie bardziej przypomina model działania Huuuge. Debiut Playtika był ok 35% na plus, wycena całej spółki na dzień dzisiejszy ok. 46 mld PLN.

Bardzo mało akcji, sam liczyłem na redukcję ok 90-92%. Ale każdy widzi, że branie udział w ostatnich IPO to raczej działalność hobbystyczna :) Teraz i tak nie jest tak tragicznie dzięki brakowi ogólnodostępnych lewarów x10-x100 (lata 2004-2008).

ok :) znalazłem, spółka NEOGAMES S.A.

www.nasdaq.com/market-activity...
https://stooq.pl/q/?s=ngms.us

Szczerze zapomniałem jaką nazwę miała ta firma, może któryś z kolegów na forum śledzi baczniej rynek za oceanem i przypomni? Debiut był po wakacjach a zwróciłem uwagę na tę spółkę bo miała lekko podobny profil jak wybierająca się na naszą giełdę Huuuge.

Kris59 napisał(a):

[...]Dziwi mnie tylko umowa stabilizacyjna.[...]

Umowa stabilizacyjna to normalna rzecz praktykowana przy większych ofertach i nie ma się co doszukiwać drugiego dna. Była ona stosowana przykładowo w ipo Tauronu, PZU, PLAY czy ostatnio Allegro. Nie ma znaczenia czy był duży/mały popyt na akcje sprzedawane u IPO.

Dokładny popyt ze strony inwestorów indywidualnych poznamy 9-10 lutego. Z wypowiedzi prezesa Huuuge o popycie ze strony inwestorów instytucjonalnych można wnioskować, że znacznie przekraczał wartość oferowanych akcji.

Nie zapominajmy że Huuuge jest znaną, globalną marką. Jeśli miałbym zgadywać to stawiałbym, że ogromna część popytu na akcje przyszła z USA.
Przed kilkoma miesiącami w US miał miejsce debiut bardzo "podobnej" spółki, pierwsza sesja była bardzo imponująca.

Więc się nie zgadzamy, dla mnie jest to pozytywna informacja, ale to chyba można jedynie zrozumieć będąc właścicielem firmy. Przykładowo mam określony plan na KONKRETNĄ kwotę, wtedy priorytetem dla mnie jest pozyskanie TEJ kwoty oddając jak najmniej ze swojej firmy, aby niepotrzebnie nie rozwadniać akcjonariatu.

Można wnioskować, że jeśli ostateczna cena byłaby niższa niż 50 zł, wtedy ostateczna liczba NOWYCH akcji byłaby większa, aby pozyskać planowane 150 mln$.

Wg. zapisów w prospekcie intencją spółki było pozyskanie 150 mln dolarów z emisji DO 15 mln akcji. Ten cel udało się uzyskać przez mniejsze rozwodnienie akcjonariatu, co ma wydźwięk jedynie pozytywny. Wycena spółka staje się przez to jeszcze bardziej atrakcyjna.

Liczyłem, że dla indywidualnych zostanie przeznaczonych bliżej 10% całości oferty. Praktycznie cała oferty poszła do funduszy i raczej nie do polskich.

Ostateczna liczba akcji dla indywidualnych - 1.665.834 Akcji (5% całości).

Dodatkowo spółka zawarła umowę o stabilizację kursu w okresie po debiucie, podobna sytuacja była w przypadku Allegro.

Dokładnie Kris59, jest tak jak piszesz.
Jutro do 9tej poznamy finalną wielkość oferty, dokładny podział na transze oraz cenę akcji.

Zapisy od małych na 2 mld?

Kolas napisał(a):
Thrak napisał(a):
Jak Waszym zdaniem zwiekszenie puli akcji wplynie na redukcje? Czy przez to inwestorzy indywidualni dostana wiecej niz szacowane wczesniej na forum 5%?
pulę zwiększyli tylko dla instytucji, dla indywidualnych nic się nie zmienia

Nie do końca jest to takie jasne. Według prospektu dla małych ma iść 5-10% całości oferty, więc wczorajsze zwiększenie sprzedawanych akcji, powinno się przełożyć na proporcjonalny wzrost wielkości transzy dla indywidualnych. Czy tak będzie? Przekonamy się za tydzień.

Spółka obrała taką drogę rozwoju gry i najwidoczniej dobrze się z nią czuje. CJ konsekwentnie, skutecznie i z siłą jadącego walca buduje wokół siebie społeczność graczy, która po prostu rzuci się na kolejny projekt stworzony przez spółkę. Wszystko tutaj jest bardzo dobrze przemyślane i wskazuje na to, że przyniesie oczekiwane efekty w ciągu najbliższych paru lat.

Może też tak być, że te przytoczone przez Ciebie 80% firm ze stratami zacznie rosnąć a MRC z rekordowymi wynikami będzie nadal spadał. Często tak bywa...

Spółka zostanie wprowadzona do obrotu przy wycenie 20.8 mln zł co daje kurs odniesienia na pierwszą sesję 10,40 zł.

Cytat:
Zapowiedź debiutu DETALION GAMES S.A.
29 grudnia 2020 r. na parkiecie rynku NewConnect zadebiutuje spółka DETALION GAMES SA.

Co ciekawe w dokumencie informacyjnym na stronie 36., można znaleźć informację, że w dniach 23.09-13.10 doszło do transakcji na ponad 2 mln zł, gdzie właściciela zmieniły akcje po 17 zł. Daje to prawie 70% różnicy wobec kursu na debiucie...Z tego co pamiętam, ostatnio przy Pyramid Games była podobna sytuacja, z tym że tam ktoś kupował chyba po 90-100 zł przy kurs odniesienia na debiucie 20 zł.

Spółce rzutem na taśmę uda się zadebiutować na NC jeszcze w tym roku, termin debiutu został wyznaczony przez GPW na najbliższy wtorek tj. 29.21.2020 r.

Cytat:
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji Detalion Games - producent gier z Grupy PlayWay zadebiutuje na rynku NewConnect 29 grudnia.
www.stockwatch.pl/wiadomosci/d...

Na stronie KNF-u można wyczytać, że ostatnimi dniami przyspieszyła wymiana informacji między emitentem a urzędem w sprawie przenosin na główny rynek. Myślę, że początkiem pierwszego kwartału 2021 roku CJ wyląduje na rynku regulowanym.

A mnie dziwi jedno, że ktoś (w tym wypadku Dino JR) zakłada nagle konto i zaczyna wypowiadać się w wątku tylko jednej spółki, z czego wydźwięk tych wypowiedzi jest jednoznacznie negatywny.

GPW wprowadziła do obrotu akcje spółki Detalion Games S.A.. Debiut na NC powinien nastąpić przed końcem roku.

Cytat:
(...)Zarząd Giełdy postanawia wprowadzić do alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect następujące akcje zwykłe na okaziciela spółki DETALION GAMES S.A(...)

newconnect.pl/uchwaly-zarzadu?...(Uchwa%C5%82a+Nr+1000/2020)

Liderem oraz jednym z głównych akcjonariuszy studia jest p. Roland Pantoła. Osobom, które siedzą dłużej w branży gamingowej, nie trzeba go przedstawiać. Jeden z pionierów i prekursorów gamingu w Polsce na początku lat 90-tych. Odpowiedzialny za szereg gier logiczno-przygodowych (Reah, Schizm, Sentinel), które w swojej niszy odniosły spory sukces komercyjny i nadal mają rzeszę oddanych fanów.

W tym momencie Detalion Games przygotowuje się do wydanie swojego najnowszego projektu - Nemezis: Mysterious Journey III - planowana premiera to początek przyszłego roku. Odpowiedzialnym za cały projekt jest oczywiście p. Pantoła, który jest m.in. autorem umieszczonych w grze zagadek.

Obecnie jest duże zapotrzebowanie na tego typu projekty. W zalewie produkcji wymagającej od gracza poświęcenia kilkudziesięciogodzinnej uwagi, brakuje gier zapewniających do ukończenia kilkugodzinnej rozgrywki na wysokim poziomie. Najświeższym przykładem niech będzie przygodówka logiczna Call of the Sea.

Kolejna spółka gamingowa wylądowała na NC.
Debiut przeszedł niezauważony i bez większego echa. Pierwsze notowania odbyły się 16.12.2020 roku, głównym udziałowcem jest spółka Playway S.A..

Play2chill pracuje nad kilkoma grami, najbliższa debiutu jest Motorcycle Mechanic Simulator 2021, która wprost nawiązuje do hitu PLW Car Mechanic Simulator. Premiera gry planowana na I kwartał 2021 roku.

Cytat:
16 grudnia 2020 r. na parkiecie rynku NewConnect zadebiutowała spółka PLAY2CHILL S.A.

PLAY2CHILL S.A. jest 373. spółką notowaną NewConnect oraz 12. debiutem na tym rynku w 2020 roku.

newconnect.pl/relacje-z-debiut...

Nie wydaje Wam się, że to co się tutaj wydarzyło, oraz biorąc po uwagę, że CDR to spółka publiczna, nosi znamiona sprawy kryminalnej? Ktoś mógłby potraktować premierę CP2077 jako jawne i zamierzone oszustwo. Zaraz się okaże, że gra zostanie usunięta również ze sklepu Microsoftu...To wszystko jest niewiarygodne.

A może powód zbicia ceny przez fundusze jest dosyć prozaiczny i tkwi w postaci p. Czechowicza? Mogło tak być, że instytucjonalni się uparli i postanowili nie płacić MCI maksymalnej ceny? Jak myślicie :)

Już po debiucie o podaż z tego kierunku przez rok nie trzeba się martwić, gdyż akcje są objęte lock-upem.

Vox napisał(a):
Cytat:
transza dla instytucji jest zapełniona ale została ograniczona, częściowo na rzecz indywidualnych - powiększenie ich transzy obniży redukcję

Tylko że transza dla drobnych tez jest zmniejszona - licząc w sztukach akcji,
o jakim powiększeniu mówisz?

Otóż to, dobrze prawisz. Akcji dla małych przydzielono mniej, niż pierwotnie maksymalnie zakładano.

W prospekcie nie ma nigdzie informacji ze sztywnym podziałem na transze, jest jedynie wzmianka o poziomie OKOŁO 10-15% dla indywidualnych. Więc ustalenie jej na poziomie 20 procent nie jest wbrew prospektowi, a tym bardziej niezgodne z prawem :). Po co pisać na forum takie dziwne rzeczy?

Ogólnie ujmując poziom 10-20% dla małych jest czymś naturalnym i najczęściej stosowanym przy IPO na naszym rynku...

Uwierzcie mi, u Nas to wszystko odbywa się w ślimaczym tempie. Przykładowo w Stanach nieraz akcje sprzedawane są w dany dzień lub nawet noc, jednocześnie trwa ustalanie ceny a kolejnego dnia są pierwsze notowania. Rozumiem, że gdyby w Polsce taka sytuacja miała miejsce to wyszlibyście protestować na ulicę ? :)

Normalna sytuacja, wielokrotnie termin debiutu był ustalany z dnia na dzień.

Obstawiam najbliższy piątek, ewentualnie poniedziałek.

Dla mnie cała ta sytuacja to jeden wielki koszmar, mimo, że stoję z boku to z całego serca współczuję drobnym akcjonariuszom CDR. Nie mieści mi się w głowie jak ta gra w takim stanie trafiła na rynek, po co na siłę ps4 i xone? Cała powyższa dyskusja na forum choć wnosi dużo ciekawych i nowych informacji jest praktycznie bezproduktywna.

W tym momencie wszystko sprowadza się do jednego - pamiętacie dotychczasową retorykę i główną maksymę m.in. p. Kicińskiego? -
"Jeśli gracze będą zadowoleni to akcjonariusze również". Otóż, gracze nie są zadowoleni, są bardzo NIEZADOWOLENI.

Podejrzewam, że presja i zmęczenie psychiczne były tak wielkie, że po prostu postanowiono zamknąć oczy i skoczyć w przepaść licząc, że na dnie będzie oczekiwać ratująca życie rozciągnięta siatka.

Nie można tutaj rozróżniać różnych platform. Należy CP2077 traktować jako produkt wieloplatformowy. Marketing tutaj to istne mistrzostwo, czy może oszustwo? Dobremu sprzedawcy uda się sprzedać nawet g**no. Tutaj się to udało idealnie. Oby całą tę sytuację udało się jeszcze wyprowadzić na prostą i lekcja choć sroga przyniosła jakieś pozytywy. Choć spółka postąpiła bardzo nieetycznie wobec graczy, nadal trzymam za nią kciuki.

Utnapisztim napisał(a):
Peak kosmiczny, ale noty od graczy jakoś nie powalają, póki co 71% na steam.

Niezadowoleni, którzy nie są w stanie uruchomić gry lub mają słaby pc w innym wypadku zachwyty.

resor napisał(a):
pozytyw taki ze sporo nowego kapitału z tego moze na te gierki na gpw napłynąć. ewentualnie to taki lc corp gamedevu

Kompletnie nietrafiona analogia w postaci PCF - LCC.
Już wtedy (2007) imperium pana L.C. zaczynała się powoli chwiać w posadach, a samo ipo gdzie układ getin-idmsa zaproponował lewar 99x (tak...99 razy własne środki :)) było szczytem bezczelności pana L.C. oraz głupoty nadzoru w postaci KNF.

W niektórych domach maklerskich zlecenia zostały już zrealizowane, stąd wyliczania redukcji na poziomie niecałych 98,5%. Najwidoczniej mbank wolniej tutaj reaguje.

Nie chcę nikogo urazić, ale kolega baks zaszalał niesamowicie w kilku swoich ostatnich postach, które są praktycznie pozbawione sensu a już z matematyką nie mają na pewno nic wspólnego.
Tytułem dygresji - na Pyramid w zapisach nie było żadnej redukcji.

Wiem, że to takie wróżenie z fusów ale moim zdaniem o redukcji w pobliżu 90%+ nie ma co marzyć. Tutaj będziemy mieli 98,5% wzwyż, każdy wynik poniżej bardzo mnie zdziwi ale i również zadowoli :)
Ilość gotówki jaka zaczęła krążyć po rynku od pewnego czasu jest bez precedensu, ostatnie debiuty też rozpalają wyobraźnię inwestorów, szczególnie tych nowych.

Skala wzrostu też jest niemal szokująca, przynajmniej dla mnie.

Ktoś powiedział w Amazonie, żeby PKC na kupnie nie składali w takiej ilości od razu na początku :)

Włodarze przesunęli debiut o 15 min na 9:15 aby system się nie wysypał. Na to wygląda, że to niewiele pomoże...

Myślę, że to tylko zabawy aby wywołać większą ilość zleceń sprzedaży,

To takie trochę ksenofobiczno-nacjonalistyczne podejście. Jesteśmy w UE i spółki ubiegające się o wprowadzenie do obiegu na GPW nie muszą być "zatwierdzane przez KNF".

Wracając do meritum, proces wprowadzania spółek do obrotu na naszym rynku jest bardzo toporny i anachroniczny, bardzo nieprzyjazny emitentom. Powinien on zajmować "dni" a nie długie miesiące.

DonG napisał(a):

Co do "szczekania" - waż słowa, to nie podwórko. Ja w tym wątku głównie dostrzegam merytoryczną krytykę wyceny spółki i sposobu jej wprowadzenia na giełdę (prospekt zatwierdzany w Luksemburgu, śmiechu warte).

Proszę wytłumacz, co jest śmiesznego dla Ciebie w przepuszczeniu prospektu przez Luksemburg. Jeśli nie ważyłyby aspekty finansowe, rekomendowałbym każdej spółce taki właśnie kierunek. Procesowanie prospektu poprzez KNF to jak długa droga przez mękę.
Chcesz zostać spółką publiczną? Proszę, składasz papiery i lądujesz w notowaniach, a nie pół roku ciągłych wymian uwag co 10-15 dni roboczych i oczekiwania na decyzje państwowych łaskawców z KNFu.

Może porównanie nie wprost, ale ciekawe jakie głosy byłyby na forach gdyby, ipo przeprowadzała spółka typu snowflake - potężna kapitalizacja, ciągłe spalanie gotówki i zero zysków...Dodatkowo tam w procesie ustalania ceny dosłownie z piątku na poniedziałek cena sprzedaży wzrosła z 75 na 120 $. A debiut jaki był, zainteresowani mogą sprawdzić.

Zamiast się cieszyć, że firma pokroju allegro chce w ogóle wejść na GPW, to samo szczekanie i narzekanie.

Należy jeszcze dodać, że gra na PS/XBOX będzie wydana w self-publishingu z pominięciem zewnętrznego wydawcy. Ekipie ewidentnie zależy na zdobyciu doświadczenia w tym temacie przed premierą Chimery.

Również jestem zaskoczony prezentacją od razu na Steam, ten fakt natomiast oznacza, że akcja marketingowa produkcji rusza od dzisiaj na poważnie.

Sytuacja z tą spółką to jedna wielka farsa i komedia. Spółka wzbudziła moje zainteresowanie przed wakacjami z racji wzrostu kursu odbiegającego "znacznie" od średniej. Z ciekawości zerknąłem wtedy na oficjalne kanały fb/twittera spółki i nie mogłem uwierzyć, co tam zobaczyłem - codzienne relacje prezesa(?!) z rekordów kursu na gpw, gratulacje dla siebie i akcjonariuszy, strzelające szampany...To było dla mnie za dużo.

Artykuł na polskigamedev bardzo dobry.

Zgadza się, przytoczone zasady obowiązują od czerwca tego roku.
Jako, że wprowadzono je już po złożeniu wniosku o wprowadzenie STA do obrotu, to na drodze negocjacji GPW poszła niejako spółce na rękę, czego mamy teraz rezultaty. Większa płynność pojawi się za niecałe 6 miesięcy, kiedy zwolnione zostaną lock-upy dwóch serii akcji. Jestem pewien, że do tego czasu zostaną upublicznione kolejne grafiki z gry, co powinno usprawiedliwić obecną lub przyszłą kapitalizację spółki :).

2. września (jutro) spółka zadebiutuje na NC. Poniżej trochę informacji o spółce i prezentacja dla inwestorów:

Skinwallet lada dzień powoła do życia swój Marketplace do handlu przedmiotami cyfrowymi z obsługiwanych gier, co według spółki ma w sposób znaczący jeszcze bardziej zwiększyć dynamikę wyników.
Przyrosty przychodów już w tej chwili robią wrażenie, z jednej strony może to być zasługa efektu bazy, z drugiej spółka bardzo efektywnie wykorzystuje fakt dużego rozdrobnienia rynku i braku dominującego gracza w tym rodzaju handlu, celując w jego lidera.

Vox napisał(a):
Nie róbmy offtopu, to watek Starwarda.

Myslę że najpóźniej 12 wrzesnia, w dzień urodzin Lema, kurs zawróci na północ.
do tego czasu uklepywanie dna.

A czemu? Bo to będzie świetna okazja by pokazać np. trailer z gry.

Prezes, bodajże podczas prezentacji w trakcie debiutu spółki na NC, konkretnie wymienił rzeczy, które spółka przedstawi z okazji urodzin Lema, będą to: nowa grafika, tytuł książki będącej inspiracją dla projektu oraz nazwa kodowa gry. Na trailer jeszcze musimy trochę poczekać.

offtop - dzisiaj People Can Fly złożyła prospekt do KNF, celują z ipo jeszcze w tym roku.

12 września - 99. rocznica urodzin Lema. Mają pokazać drugi plakat, więc należy spodziewać się wzrostu kapitalizacji x2 :)

ramirez1 napisał(a):
martin207 napisał(a):
24 mln zysku netto po 1 półroczu, popyt na środki od kwietnia ? Moim zdaniem 2 półrocze będzie kluczowe, wszystko ruszyło, gdzie nie spojrzysz płyn.

Sam sobie odpowiedziales - gdzie spojrzysz tam plyn - wiec juz na tym nic nie zarobia w 2 polroczu, rynek jest przesycony

Rynek jest zdecydowanie przesycony, producenci a przez to dystrybutorzy są przeładowani towarem, a to automatycznie prowadzi do erozji marż. Jeden z naszych skarbów narodowych - Orlen - cieszy się niezmiernie, że będzie mógł swoje kanistry z płynem wepchnąć od 1. września do szkół w całej Polsce...Na to wygląda, że jedynym wygranym pandemii PÓKI CO są "rękawiczki". Ale to też pewnie do czasu.

Spółką "interesowałem się" na fali covidowej hossy. Teraz zerknąłem z ciekawości na wyniki, no cóż, na pewno nie tego oczekiwał rynek.
Niewiele osób zdaje sobie sprawę jak wielki problem był z pozyskaniem surowców, z mocami wytwórczymi, itp w rodzimej branży chemicznej w początkowym stadium paniki covidovej, a przynajmniej w gałęzi zajmującej się środkami dezynfekującymi i odkażającymi. Marże były ogromne, brano wszystko nieważne po ile, ale towaru nie było. Tak naprawdę niewielu skorzystało na tym nagłym popycie.
Niestety notowania spółki zostały poniesione na fali nierealnych oczekiwań. Ciekawy jestem jutrzejszego odbioru wyników przez rynek.

Czy mógłbyś przytoczyć te analizy wycen na poziomie 0,5-1 mld. Sam jestem ich ciekawy a chyba je przeoczyłem.

W którymś z wywiadów prezes wspomniał, iż projekt "Opracowanie innowacyjnego systemu OpenCoOp do tworzenia i dodawania trybu kooperacyjnego online do symulatorowych gier singleplayer", na który dostali dofinansowanie w ramach konkursu GameINN, ma potrwać dwa lata. Wspomniano również, że na tych pracach będą się opierać wprowadzając co-op do OM. Podejrzewam, że rozliczając się z przyznanych pieniędzy wiążą ich jakieś ramy czasowe, ale nie jestem pewien.

Notowanie ruszyły i od razu znaleźli się chętni do sprzedaży akcji. Jeszcze przez pewien czas będzie na pewno rzucało w obie strony ze względu na względnie niską płynność.
Czekamy teraz na konkretniejsze informacje o grze, pierwsze info 12-13 września.

Należy się tu pewne sprostowanie odnośnie co-opa w Occupy Mars. Kooperacji na pewno nie będzie przy full realese, chyba, że gra będzie w early accesie ponad 2 lata. Podstawą co-opa mają być prace nad programem, które dopiero rozpoczęto lub dopiero będą rozpoczęte - biznes.pap.pl/espi/pl/reports/... - to potrwa minimum dwa lata i dopiero wtedy należy spodziewać się implementacji CO-OPa. Wbrew pozorom jest to bardzo trudne i nie przekłada się automatycznie na sukces finansowy. Spółce trzeba kibicować, aby wszystko się udało.

Powracając do sprzedaży akcji przez p. prezesa. Moim zdaniem, powinien był albo sprzedać większy pakiet przed wprowadzeniem akcji do obiegu albo poczekać na mniejszy lub większy sukces którejś ze swoich gier. Pozostał mimo wszystko pewien niesmak, mimo malutkiego pakietu, trochę zabolało, ale jedziemy dalej :)

Dzisiaj debiut. Giełda musi w najbliższej przyszłości pomyśleć nad wprowadzeniem nowego indeksu WIG-PLAYWAY :)

Przeskanowałem na szybko ostatnich kilka stron wątku i zawiść jaka płynie z wypowiedzi niektórych ludzi jest zadziwiająca. Oczywiście pojawiły się już teorie spiskowe ze służbami na czele, a jak...

Wystarczy mieć dostęp do pełnego karnetu aby zrozumieć jak wygląda struktura zleceń kupna i sprzedaży. Tutaj ok. 95% akcji jest objętych lock-upem. Na takie warunki godzono się gdy składano zapis w pre-IPO (nie ma obawy przed podażą wcześniejszych inwestorów, zarządu, rady, itp.), a przede wszystkim taki Dokument Informacyjny zatwierdziła GPW. GPW mogła postawić spółce warunek aby zdjąć część lock-upów w celu zwiększenia płynność i przed debiutem na pewno znaleziono by jakieś rozwiązanie wśród inwestorów, ale tego nie zrobiono. Pierwsze lock-upy wg DI będą zwolnione za 6 miesięcy.

Osoby, które objęły ostatnią emisję (a przypominam, że było to w listopadzie, prawie rok temu, przed całą hossą gamingową, przed covidem..) też nie kwapią się do sprzedaży, bo najwidoczniej wg. nich jeszcze nie na to czas. Niemniej zlecenia sprzedaży są, kupna też, TKO jest ustalone a handlu nie ma. Ewidentnie potrzebne jest kompleksowe rozwiązanie tej sytuacji, ostatnio co debiut, spotykamy się z tym samym problemem. GPW raz otwiera notowania po jednym dniu, raz po 3 czy 4. Raz pozwalają na otwarcie blisko 400% a raz 200%. Taka uznaniowość jest niebezpieczna i realnie wpływa na relację popytu i podaży, powodując zniechęcenie inwestorów.

GPW wprowadziła do obrotu akcje spółki:

newconnect.pl/uchwaly-zarzadu?...(Uchwa%C5%82a+Nr+635/2020)

W przyszłym tygodniu można spodziewać się debiutu. Będziemy mieli być może do czynienia z tak kuriozalną sytuacją, że 4 spółki ostatnio debiutujące (starward, genxone, polyslash i skinwallet) będą w obrocie tylko wirtualnie - w fazie równoważenia kursu...Think

W Chinach w tym tygodniu wprowadzono zasadę, że pierwsze 5 dni notowań po debiucie nie ograniczają widełki. Muszą być bardzo źle nastawieni do swoich obywateli skoro nie troszczą się o ich dobro i nie doszukują manipulacji kursami...

Elemis napisał(a):
[quote=Exar]Zapowiedź większej akcji marketingowej za miesiąc - przy okazji 99 rocznicy urodzin mistrza Lema, jest dla mnie kapitalnym pomysłem. Rynek jest zagrzany. Nie ma żadnej potrzeby dokładać do pieca. Myślę, że wszyscy akcjonariusze są usatysfakcjonowani. Poczekajmy zatem do momentu gdy emocje już opadną, jak po wielkiej bitwie kurz. I najlepiej zsynchronizujmy ten moment z innym wydarzeniem, o którym nieuchronnie będzie głośno w mediach.salute

Wiem, że spółka ma od dłuższego czasu przygotowanych szereg materiałów odnośnie swojej gry i cześć z nich planowano pewnie upublicznić przed debiutem. Widząc jednak co się dzieje na rynku, rzeczywiście lepszą decyzją będzie pokazanie tych materiałów w czasie późniejszym. W tym przypadku okazja nadarzyła się idealna i niejako sama. Za 3 tygodnie w rocznicę urodzin Lema spółka rozpocznie akcję marketingową.
Od tego momentu sprężyna oczekiwań zacznie narastać, na pewno pod względem marketingu i promocji tytułu wszystko będzie rozegrane wzorowo.
Podejrzewam, że kurs otworzy się w poniedziałek a potem pozostaje już tylko cierpliwość i spokój w wyczekiwaniu na kolejne partie materiałów o grze i raporty o wypełnianiu kolejnych milestonów, które będą regularnie spływać na rynek.

Z perspektywy kilku dni można ocenić debiut spółki jako idealny. Zarobili Ci, którzy brali udział w ofercie kilka miesięcy temu a zarazem osoby, które kupiły akcje na debiucie. Wszyscy póki co zadowoleni :)

anty_teresa napisał(a):

Razem to daje 25,5 mln zł zysku w dwa lata, czyli średniorocznie 12,7 mln zł - > Przy C/Z oczekiwanym na poziomie 10 dostaniemy wycenę 127 mln zł. Przy C/Z=12 150 mln zł. Oczywiście zostaje kwestia ryzyka inwestycji, ale rynek w tej chwili zupełnie nie zwraca na to uwagi w żadnej spółce. Jak Ci wyszło te 55 baniek?

C/Z 12 dosyć odważnie przy teraźniejszych wycenach, nawet założenie c/z 20 byłoby konserwatywnym podejściem.

Jeśli tak na to spojrzeć, to chyba masz rację.

Zgodzę się, że nie ma szans na 1,5 mln sztuk na tę chwilę. Summer sale to tylko kilka dni, trzeba pamiętać, że w 3Q gry sprzedają się naprawdę kiepsko. Ale co się odwlecze, to nie uciecze :) PVE podpije porządnie licznik. Gamescom zbliża się wielkimi krokami, na pewno dowiemy się czegoś ciekawego.

kholat napisał(a):
Ja stawiam na drugi Ovid Works... Wysokie otwarcie na fali innych debiutów... a potem zimny prysznic, bo to totalna wydmucha z jedną zapowiadaną grą, o której nic nie wiadomo i bez mocnego akcjonariatu (w dodatku akcjonariat mocno rozdrobniony) Think

Bez mocnego akcjonariatu? Akurat to jest jedna z jaśniejszych stron tej spółki. Od początku osoby, które dobierano do akcjonariatu nie były przypadkowe i nie służyły tylko i wyłącznie jako dawcy kapitału a miały zapewnić merytoryczne wsparcie spółki w różnych dziedzinach.

Zasady ustalania samego kursu są bardzo proste i ściśle określone, każdy makler musi to umieć zrobić ręcznie na kartce papieru, z resztą jest to jeden z wymogów na egzaminie na maklera, a przynajmniej był kiedyś. Nikt nie ustala subiektywnie kursu otwarcia, wynika od wprost ze złożonych zleceń kupna i sprzedaży PKC, PCR i z limitem ceny - popyt/podaż.

Natomiast trzymanie kursu bez otwarcia jeśli ściśle uzależnione od widełek dynamicznych i statycznych ustalonych na daną sesję. Jeśli TKO przekracza zakres wahań cen ustalony przez widełki, kurs ruszy tylko po interwencji GPW. Dzisiaj przykładowo PAN DYREKTOR musiał złożyć podpis i notowania ruszyły.

Kiedyś, dawno temu jeśli notowania nie ruszały bo TKO było powiedzmy +100% to kolejnego dnia kurs odniesienia dla notowań był ustalony na +50% i to bez żadnej transakcji :) Potrafiono tak pompować kurs przez kilka dni...

Jutro debiut kolejnej spółki na NC - Starward Industries. Byłem bardzo ciekawy czy GPW dopuści do sytuacji, że Pyramid się nadal nie otworzy, podczas gdy do obrotu zostanie wprowadzona kolejna spółka. Jak widzimy, Pyramid jednak dostał zielone światło i GPW nie zrobiła z siebie pośmiewiska...

Kolejna spółka z portfela Tar Heel Capital (kilka at temu wprowadzili Live chat) w najbliższym czasie zadebiutuje na ASO. Przed miesiącem spółka złożyła wniosek o wprowadzenie akcji do obrotu na GPW. Wcześniej był on złożony w trybie roboczym, więc w najbliższym czasie można spodziewać się zatwierdzenia DI.
Cytat:
Skinwallet złożył w trybie formalnym dokument informacyjny na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i liczy na debiut na NewConnect na przełomie lipca i sierpnia.

Spółka działa na rynku rozrywki elektronicznej ale nie produkując gry, a niejako korzystając z rosnącej popularności głównie szeroko rozumianego e-sportu. Dynamiki przyrostu przychodów są imponujące nie tylko z kwartału na kwartał ale z miesiąca na miesiąc.
Cytat:
Skinwallet, platforma do handlu dobrami cyfrowymi w grach wideo, notuje ciągły wzrost zainteresowania. Liczba aktywnych użytkowników korzystających z platformy w czerwcu wzrosła aż o 300 procent rok do roku, natomiast łączna liczba użytkowników platformy w I półroczu br. była o 150 procent wyższa niż w całym 2019 roku.

strefainwestorow.pl/wiadomosci...

Wszystko (daty, kwoty, ilość osób) szczegółowo jest rozpisane w DI - strony 41-43 (akcje serii D i E) :

newconnect.pl/pub/NEWCONNECT/d...

Każda oferta prywatna wygląda inaczej, GPW próbuje to jakoś usystematyzować i zunifikować, miały temu służyć zmiany regulacji z zeszłego roku....Ale tu nie o tym.
Uwierz mi, autoryzowany doradca w praktyce ma czasami bardzo dużo "do powiedzenia" jeśli chodzi o wyznaczenie ceny emisyjne akcji w ofercie prywatnej. Nic więcej nie mam w tym temacie do powiedzenia.

Autoryzowany doradca ewidentnie popełnił błąd przy ustalaniu ceny emisyjnej akcji serii E. Biorąc pod uwagę rosnące wyceny spółek w branży i szerokość pipelinu PG, cena w ostatniej ofercie powinna była być ustalona na znacznie wyższym poziomie, co było by zwiększą korzyścią dla kasy spółki. Rynek chcąc teraz wycenić spółkę adekwatnie do panujących warunków, nie jest tego w stanie zrobić, bo nie pozwalają na to regulacje.

GPW też nie razi sobie najlepiej z zaistniałą sytuacją. Na początku istnienia NC, o ile dobrze pamiętam, w dniu debiutu nie było w ogóle widełek. Trzymanie kursów przez kilka dni na widłach to żadne rozwiązanie i niemała kompromitacja GPW.

Proponuję dla przykładu prześledzić też kilka pierwszych stron wątku Creepy Jar. Tam nawet jedna osoba z załogi stockwatcha przypisywała akcjonariuszom łatkę jeleni, no ale to już czas "bardzo" przeszły.
Również natomiast uważam, że póki są sceptycy i pesymiści to zachowana jest równowaga i porządek :)

Dzisiaj na strefie inwestorów pl odbył się czat z prezesem FOR. Potwierdził, że spółka planuje dotrzymać 3Q jako termin wydania GH, ale padło też stwierdzenie, że się postarają, więc...
Potwierdzono również, że początkowo tylko single player.

Cały czas powstawały i będą nadal powstawać studia, które będą starały się podczepić pod przeszłe sukcesy innych firm. Rotacja pracowników jest ogromna z powodu ich deficytu. Odchodzą osoby chcące zaistnieć jako niezależne studia. Należy w takim wypadku wnikliwe analizować życiorysy takich osób, zajmowane stanowiska, za co dokładnie były odpowiedzialne w danym projekcie, itp...

Ale sugerowanie, że w przypadku Starwarda to też tylko slogany marketingowe mające zwabić do siebie inwestorów, jest chyba sporą nadinterpretacją.

Nie wiem jaka będzie kapitalizacja spółki na starcie, ale pewne jest, że debiut takiej spółki w gamedevie zdarza się raz na kilka lat. Nie chcąc nikogo obrazić, wydaje mi się, że ostatnio był to Creepy Jar.
Tutaj liczą się wysokie kompetencje ekipy, potwierdzone przeszłymi sukcesami a to zwiększa szansę na zysk i sukces ich produkcji.

Trzon zespołu to osoby z kluczowych stanowisk przy Wiedźminie oraz Cyberpunku oraz kilku grach Techlandu. Mariusz Antkiewicz pełniący funkcję game designera przy Cyberpunku i tutaj objął to stanowisko. Wszystkie te osoby odeszły z pewnych lukratywnych posad w ściśle sprecyzowanym celu.
Należy oczywiście pamiętać o szeregu ryzyk, o których można poczytać m.in w Dokumencie Informacyjnym.

Przyznam, że nie zgłębiałem tego tematu, dlatego możesz podać jakieś przykłady większych, znaczących
portów gier na Switcha od Forever?

Ja osobiście nie nastawiam się w ogóle na NS i nie uwzględniam tej platformy w swoich wyliczeniach, mam dziwnie mieszane uczucia co do tej konwersji. Najwyżej będę miło rozczarowany.

Inna sprawa z PS i XBOX, spółka osobiście się wszystkim zajmuje i o jakość można być w pełni spokojnym. Tutaj na pewno będą duże pieniądze do zgarnięcia, większe niż z PC.
Jedyna nadal nierozstrzygnięta sprawa to self-publishing czy z wydawcą. Myślę jednak, że spółka obserwując swoje puchnące konto bankowe, zaryzykuje i postara się jednak wydać grę na konsolach samemu. Czas pokaże.

coś w stylu House Flippera?

Cytat:
Spółka zapowiedziała również na platformie Steam swoją najnowszą preprodukcję – RV Renovation. Jest to tytuł, który wyzwoli w graczach pokłady kreatywności przy odnawianiu i urządzaniu pojazdów rekreacyjnych. W grze odnajdą się też pasjonaci majsterkowania – gracz będzie mógł kupić zniszczonego kampera i przystąpić do jego naprawy oraz renowacji.

alebank.pl/gpw-pyramid-games-d...

Na oficjalnej karcie Steam gry widać, że prace nad tą produkcją trwają już od pewnego czasu...
store.steampowered.com/app/136...

Dzisiaj podpisano umowę na stworzenie nowej gry. W perspektywie roku 2023 spółka planuje popełnić coś takiego:

Cytat:
Zarząd spółki Pyramid Games S.A. z siedzibą w Lublinie (dalej jako: Spółka, Emitent) informuje, iż w dniu 12 sierpnia 2020 r. zawarto umowę z Panem Marcinem Sergiuszem Przybyłkiem (dalej jako: Twórca), autorem uniwersum pn. „CEO Slayer” opisanego w książce pt.: „CEO Slayer. Pogromca Prezesów” oraz opowiadania pt. „CEO Slayer. Pierwszy raz” (dalej jako: Utwory).

biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Produkcja ma powstać za 3 lata, co pozwala sądzić, że gra, po wydaniu Occupy Mars, będzie kolejnym dużym projektem spółki.
Temat na książkę wydaje się być idealny, cieszy też fakt, że nie jest to kolejny symulator.

kmsc2 napisał(a):

Early Access zazwyczaj sprzedaje się słabiej niż pełna wersja w dniu premiery.

Zależy jak ten Early Acces jest prowadzony i jak deweloper współpracuje ze społecznością. W przypadku Occupy Mars mamy do czynienia z symulatorem przetrwania, więc można się posłużyć kilkoma przykładami gier, które rozpoczynały swoją karierę właśnie we wczesnym dostępie.Takie hity jak the forest (kilka lat w EA), the raft czy green hell, wszystkie zaczynały jako early acces, każda interakcja z graczami w postaci szybkich patchów, poprawek i wreszcie dużych aktualizacji każdorazowo podbija sprzedaż, dając grze nowe życie. To są zazwyczaj longsellery.

To, że akurat playway jest WSPÓŁWYDAWCĄ wspólnie z pyramid jest akurat zaletą. Playway na starcie ma dostęp do milionów graczy, którzy kupili już ich gry.

To wszystko są fakty, natomiast opinie kolegi Scarry o kapitalizacji na starcie 150 mln :) są w tym momencie raczej na wyrost, sam nie wiem czy pisał to poważnie Think

Z ciekawostek można przypomnieć, że spółka w lipcu stała się jednym z beneficjentów programu GameINN, pozyskując ponad 600k PLN.

Cytat:
Zarząd spółki Pyramid Games S.A. [...] informuje, że w dniu 8 lipca 2020 roku powziął informację o pozytywnym rozpatrzeniu oraz wybraniu do dofinasowania projektu Spółki pn.: "Opracowanie innowacyjnego systemu OpenCoOp do tworzenia i dodawania trybu kooperacyjnego online do symulatorowych gier singleplayer

Spółka planuje wdrożyć tryb CoOp m.in. do swojej sztandarowej gry Occupy Mars (symulator przetrwania z elementami budowy bazy). Opracowana technologia ma umożliwiać również wprowadzanie trybu wieloosobowego do innych gier typu symulacyjnego - podejrzewam, że chodzi głównie o symulatory tworzone w obrębie grupy Playway.
Sama gra Occupy Mars, której premiera planowana jest na ten rok, jest bardzo wysoko na Top Wishlist graczy Steam.

Wczoraj (11.08.2020 r.) spółka podała aktualną liczbę graczy oczekujących na ich gry. Kolega aircanada15 podał już wcześniej dane dla dwóch gier. Umieszczam poniżej link do pełnej informacji.

Cytat:
(...)liczba graczy oczekujących na zakup gier Emitenta w sklepie Steam wynosi ponad 292 tys.(...)

Wzrost, względem poprzedniej informacji podanej przez spółkę, bliżej 20% (17%) a nie 10% - 250k >>> 292k.

Kiedyś mieliśmy kombinacje p. Krauze + ropa (petrol) czy p. Karkosik + biopaliwa (skotan), teraz nadszedł czas na kolejnego "magika" parkietu - p. Ciszewski + gry lub oze - do wyboru.

Nemesis jako gra komputerowa na pewno ma bardzo duży potencjał marketingowy i sprzedażowy. Jeśli ktoś się nie orientuję, to będzie to adaptacja planszówki stworzonej przez wrocławskie studio gier planszowych Awaken Realms a ich gry zbierają grube miliony dolarów na kickstarterze w zawrotnym tempie. Więc potencjał społeczności na pewno jest duży.

Co do samej spółki. Tutaj w ogóle odbyła się jakaś oferta akcji przed wprowadzeniem do obrotu? Z dokumentu informacyjnego wynika, że mieliśmy tylko do czynienia z kilkoma transakcjami zbycia akcji przez głównego akcjonariusza - Varsav Game Studios S.A. Dodatkowo nie ma żadnych lock-upów na akcjach, więc warto poczekać, aż wszyscy co mają wyjść to zrobią.

Myślałem, że już wszystkie "trupy" pozostawione przez sławetną, kreatywną działalność WDM wymarły śmiercią naturalną, a tu widzę, że coś jeszcze jest notowane...Niespodzianka.

Pisząc to, dokładnie się wstrzeliłeś - debiut wstępnie ustalono na 13. sierpnia. Na dniach będzie oficjalne info GPW.

Redukcja 98%...Jak za dobrych starych czasów, gdzie przy każdym IPO lewar (x100, a było nawet x1000) to była reguła. Z tym, że w tamtym wypadku 1-2 tygodnie oczekiwania i debiut a tu minimum pół roku czekania...

Ktoś tu popełnił bardzo duży błąd przy planowaniu tej oferty i po prostu zakpił z osób które wzięły udział w zapisach.

Jest uchwała GPW o wprowadzeniu akcji serii G i H do obrotu. Seria G jest objęta lock-upem.

newconnect.pl/uchwaly-zarzadu?...(Uchwa%C5%82a+Nr+586/2020)

13. sierpnia ma być debiut Pyramid Games, więc aby spółki nie wchodziły sobie w drogę, pierwszego dnia notowań Starwarda należy spodziewać się w tygodniu 17-21.08.

Spółka ostatnimi czasy przygotowała nowe, obszerne materiały promocyjne odnośnie swojej pierwszej gry. Póki co niczym się nie pochwaliła. Ciekawe czy ujawnią coś przed swoim debiutem na NC.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 10 maja 2021 20:29:24
Liczba wpisów: 209
[0,06% wszystkich postów / 0,06 postów dziennie]
Punkty respektu: 21

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,171 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +173,47% +34 694,69 zł 54 694,69 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło