pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

indyan

indyan

Ostatnie 10 wpisów
Skala wzrostu też jest niemal szokująca, przynajmniej dla mnie.

Ktoś powiedział w Amazonie, żeby PKC na kupnie nie składali w takiej ilości od razu na początku :)

Włodarze przesunęli debiut o 15 min na 9:15 aby system się nie wysypał. Na to wygląda, że to niewiele pomoże...

Myślę, że to tylko zabawy aby wywołać większą ilość zleceń sprzedaży,

To takie trochę ksenofobiczno-nacjonalistyczne podejście. Jesteśmy w UE i spółki ubiegające się o wprowadzenie do obiegu na GPW nie muszą być "zatwierdzane przez KNF".

Wracając do meritum, proces wprowadzania spółek do obrotu na naszym rynku jest bardzo toporny i anachroniczny, bardzo nieprzyjazny emitentom. Powinien on zajmować "dni" a nie długie miesiące.

DonG napisał(a):

Co do "szczekania" - waż słowa, to nie podwórko. Ja w tym wątku głównie dostrzegam merytoryczną krytykę wyceny spółki i sposobu jej wprowadzenia na giełdę (prospekt zatwierdzany w Luksemburgu, śmiechu warte).


Proszę wytłumacz, co jest śmiesznego dla Ciebie w przepuszczeniu prospektu przez Luksemburg. Jeśli nie ważyłyby aspekty finansowe, rekomendowałbym każdej spółce taki właśnie kierunek. Procesowanie prospektu poprzez KNF to jak długa droga przez mękę.
Chcesz zostać spółką publiczną? Proszę, składasz papiery i lądujesz w notowaniach, a nie pół roku ciągłych wymian uwag co 10-15 dni roboczych i oczekiwania na decyzje państwowych łaskawców z KNFu.

Może porównanie nie wprost, ale ciekawe jakie głosy byłyby na forach gdyby, ipo przeprowadzała spółka typu snowflake - potężna kapitalizacja, ciągłe spalanie gotówki i zero zysków...Dodatkowo tam w procesie ustalania ceny dosłownie z piątku na poniedziałek cena sprzedaży wzrosła z 75 na 120 $. A debiut jaki był, zainteresowani mogą sprawdzić.

Zamiast się cieszyć, że firma pokroju allegro chce w ogóle wejść na GPW, to samo szczekanie i narzekanie.


Należy jeszcze dodać, że gra na PS/XBOX będzie wydana w self-publishingu z pominięciem zewnętrznego wydawcy. Ekipie ewidentnie zależy na zdobyciu doświadczenia w tym temacie przed premierą Chimery.

Również jestem zaskoczony prezentacją od razu na Steam, ten fakt natomiast oznacza, że akcja marketingowa produkcji rusza od dzisiaj na poważnie.

Sytuacja z tą spółką to jedna wielka farsa i komedia. Spółka wzbudziła moje zainteresowanie przed wakacjami z racji wzrostu kursu odbiegającego "znacznie" od średniej. Z ciekawości zerknąłem wtedy na oficjalne kanały fb/twittera spółki i nie mogłem uwierzyć, co tam zobaczyłem - codzienne relacje prezesa(?!) z rekordów kursu na gpw, gratulacje dla siebie i akcjonariuszy, strzelające szampany...To było dla mnie za dużo.

Artykuł na polskigamedev bardzo dobry.

Informacje
Stopień: Rozgadany
Dołączył: 11 kwietnia 2011
Ostatnia wizyta: 25 października 2020 17:52:03
Liczba wpisów: 160
[0,04% wszystkich postów / 0,05 postów dziennie]
Punkty respektu: 16

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,398 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +135,80% +27 160,25 zł 47 160,25 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d