pixelg
BLOOBER - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8

BLOOBER [BLO]

AKTUALNY KURS: 70,10 zł (-2,64%) 03-04-2020 16:42
indyan
Wpisów: 97
Wysłane: 6 maja 2011 10:39:54
pop napisał(a):
Cytat:
PS. Rozumiem waszą irytację. Ja też bym się wk.... gdyby mi ktoś powiedział, że nie ma dla mnie memorandum ale takie są zasady ustalone przez NC że maks ma być 99 inwestorów

Zaraz,zaraz,nie zauważyłeś,że owe "wk...." dotyczy SPOSOBU wysyłania ofert,a nie tego,że akurat ktoś nie otrzymał??? Gdyby to było wyłącznie kwestią "spóźnienia" w zgłoszeniu,to absolutnie nikt nie ma prawa się wkurzać,tylko,że tu wygląda na to,że memoranda poszły chyba do kolesiów,bo ani nie dostali ci,co zgłaszali chęć już kilka mies. temu,ani ci,co deklarowali znacznie większe kwoty niż te przytaczane 100tys....To wyjątkowo dziwne przeprowadzenie oferty jest wynikiem irytacji...puke_l

Taka jest specyfika przeprowadzania ofert prywatnych, do oferty zostaje dopuszczonych tylko 99 inwestorów a nie setki czy tysiące, jak jest to w przypadku głównego rynku GPW. Pewnie można wyrażać swoją irytację z powodu niedopuszczenia do oferty, ale czy forum jest do tego najlepszym miejscem, nie wiem...Na pewno nie mają sensu próby przekonywania innych, że spółka i jej gry są beznadziejne.

Ich dotychczasowe produkcje mają dużo pochlebnych recenzji a najlepszym tego potwierdzeniem jest zaproszenie spółki przez SONY do stworzenia jednej z gier startowych na mającą ukazać się w tym roku nową konsolę przenośną NGP (PSP2). Dotychczas żadna spółka z Polski nie doznała takiego zaszczytu, a wiem, że deweloperzy gier z całego świata zabiegają o takie zlecenia z prostego powodu - idą za tym wymierne zyski i prestiż.

Spółka od niedawna jest na etapie przekształcania z wykonującego gry na zlecenia (m.in. gra Egypt: Engineering an Empire) na niezależnego producenta gier. Dodatkowo, myśląc przyszłościowo, angażują się osobiście w kształcenie kadr.

generation
Wpisów: 128
Wysłane: 8 maja 2011 13:36:56
Czytałem kilka innych wątków ale związanych z grami. Nie będę wspominał o które spółki chodzi ale zależność jest taka sama że te spółki które mają swoje własne silniki, mało kredytów zawsze odnoszą sukcesy.

Słuchałem też wywiadu między dwoma Panami najpopularniejszych firm zajmujące się tym rynkiem na TVNCNBC i jeden wskazywał na to że dobre recenzje są konieczne by gra się sprzedała a drugi że nie i że jest to kwestia przypadku i że w grze się coś innego liczy.

Nie wiem jak wy ale ja się zgadzam raczej z tą pierwszą opinią zresztą kilka osób już wskazywało na fakt iż Bloober ma wiele dobrych recenzji.

Sporo danych nie mamy ale jeśli porównamy wyniki historyczne ceny akcji innych firm polskich zajmujących się grami to widać że w perspektywie kilkuletniej ( nie mówię o tych które przechodzą re-branding ) średnio ich cena akcji od debiutu wzrosła 2 lub więcej razy.

Ten film o którym wspominałem też wskazał na fakt iż coraz więcej jest kierunków na uczelniach w Polsce i wymienione były właśnie uczelnie z Krakowa i jedna z Warszawy.

Sporo widziałem jak są gry tworzone i jest to naprawdę czasochłonne i kosztowne. Jak popatrzyłem na gry Bloobera to naprawdę grafika jest dobra.

pop
Wpisów: 3 427
Wysłane: 8 maja 2011 13:49:14
Cytat:
Sporo danych nie mamy ale jeśli porównamy wyniki historyczne ceny akcji innych firm polskich zajmujących się grami to widać że w perspektywie kilkuletniej ( nie mówię o tych które przechodzą re-branding ) średnio ich cena akcji od debiutu wzrosła 2 lub więcej razy.

Sporo widziałem jak są gry tworzone i jest to naprawdę czasochłonne i kosztowne. Jak popatrzyłem na gry Bloobera to naprawdę grafika jest dobra

Co post,to zaczynasz mnie coraz bardziej rozśmieszać...toothy10
Czyli co,te gierki blooberka chcesz równać do Snipera,Wiedźmina i Awenałów...???
Znam co prawda pewnego gościa,co swojego wartburga przyrównywał do Marcedesa,Audi,a nawet uważał,że jest lepszy i ładniejszy od BMW , ale nie sądziłem,że w podobnym stylu będę czytał posty na SW...reindeer

bankrucik
bankrucik PREMIUM
Wpisów: 3 938
Wysłane: 8 maja 2011 21:36:07
mam coraz wieksze przekonanie czytając ten wątek że klasyczna metoda sprzedaży na "brakujący towar" i coś "nieosiągalnego" została tutaj przez oferujacych akcje zastosowana.
a wątek chyba wspierają ostro znajomi królika z firmy.
co do całej branży to przypomina mi to hosse internetową, na gieldzie polskiej z tamtych czasów pozostał pośrednio tylko onet.pl reszta wśród bankrutów jest... pod rozwagę tym co we wszystkim co zwiazane z grami widzą złoty strzał i interes
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com
Edytowany: 11 maja 2011 10:01

Sztubak
Wpisów: 4
Wysłane: 8 maja 2011 21:37:04
Jak na spółkę, której oferta jeszcze trwa to sporo wpisów pojawiło się w wątku.

Ale do rzeczy.

Oferta miała być domknięta na dniach, ale ktoś ze znajomych pochwalił się, że zwiększona została pula oferowanych akcji.

W związku z tym, że rynek gier jest na topie to wycena nie mogła być niska, a sposób konstrukcji oferty i dowolność skierowania zaproszeń do wzięcia udziału w private placement do wybranych inwestorów to już sprawa samej spółki i NOBLE, który jest autoryzowanym doradcą.

Z ciekawością przyglądałem się w minionym tygodniu jednemu debiutantowi, który wprowadzony został na NEW CONNECT właśnie przez NOBLE.

I co z tego wynika?

Jak zwykle w czasie trwania hossy na danym rynku zainteresowani chcą sprzedać jak najwięcej akcyjek, jak najdrożej, a że nie każdy będzie miał tak wysoką stopę zwrotu jak dotychczasowi akcjonariusze to już przecież nie ich zmartwienie.

indyan
Wysłane: 9 maja 2011 18:21:24
Duże zainteresowanie akcjami zostało niestety potwierdzone bardzo dużą redukcją zapisów w prywatnej ofercie. Osobiście nie słyszałem aby na rynku newconnect, aż w takim stopniu zredukowano zapisy. A pomyśleć, że jeszcze w zeszłe wakacje 11bit studios pozyskał ok 300 tyś PLN z planowanego miliona złotych z powodu braku chętnych na zakup akcji...

W tym miesiącu lub na targach E3 mają zostać podane szczegółowsze informacje odnośnie gry, którą BLOOBER Team wykonuje na zlecenie Sony do pakietu startowego nowego handheldu japończyków.

soonny
Wpisów: 178
Wysłane: 10 maja 2011 18:28:32
Redukcja 90% w ofercie prywatnej to jest to co gumisie lubią naprawdę, to co będzie na debiucie !?!

pop
Wpisów: 3 427
Wysłane: 10 maja 2011 18:33:32
No to wtopa,bo żeby zarobić choć 10% od całości zainwestowanego kapitału,to kurs musiałby się chociaż podwoić,a w tym czasie niektóre spółki wzrosły sporo więcej niż 10%,więc w sumie żadna łaska...salute

Arkuos
Arkuos PREMIUM
Wpisów: 208
Wysłane: 10 maja 2011 20:33:03
Pewnie w tym czasie było też sporo inwestorów, którzy stracili bądź wyczyścili swoje depozyty. Dlatego nie mozna rozpatrywać tego w ten sposób pokazując iż zarobić 10 % to byl pewnik. A z redukcją to wiadomo, trzeba się liczyc.

bankrucik
bankrucik PREMIUM
Wpisów: 3 938
Wysłane: 11 maja 2011 23:30:52
soonny napisał(a):
Redukcja 90% w ofercie prywatnej to jest to co gumisie lubią naprawdę, to co będzie na debiucie !?!

sorry chłopaki ale dla mnie to czysta podpucha i pompowanie przed debiutem ! znajomy krolika przyłozył gotówką( a moze mu kredyt przyznali:-)) ) i teraz wiekszość sie podnieca ze redukcja była 90%

a pamietacie ze lcc mialo redukcję chyba 97% i robili to ci sami "magicy" z tego samego biura wiec ostrożnośc zalecam 99%:-))
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com
Edytowany: 11 maja 2011 23:31

indyan
Wysłane: 12 maja 2011 06:57:47
bankrucik napisał(a):
a pamietacie ze lcc mialo redukcję chyba 97% i robili to ci sami "magicy" z tego samego biura wiec ostrożnośc zalecam 99%:-))

Każdy ma prawo do własnych opini, ale do wypisywania bzdur już nie.

Na LCC redukcja była ponad 98%, oferuącym był bezpośrednio unicredit, a do gigantycznej redukcji przyczynili się "magicy" ale z biura IDMSA oferując, o ile mnie pamięć nie myli, lewary x100.
W tamtym czasie (200t r) nie było jeszcze Noble Securities...Jeśli Czarnecki coś próbował wpuszczać przez "swoje" biuro maklerskie to robił to przez Mercurius.

Tamta oferta (lcc) miał wartość kilkuset milionów (pod 1 miliard), gdzie rozgorączkowani idywidualni i instytucje kupowały "szklane domy", tutaj mamy do czynienia z NC i ofertą o wartości kilku milionów, gdzie do indywidualnych trafiły pewnie akcje o wartości ok 1 mln złotych.

Dodatkowo może napiszę, że nie zależy mi na dużym wzroście podczas debiutu. Najwidoczniej kolega pisał swojego posta tuż przed północą, będąc już solidnie zmęczony. salute

Qrczak
Wpisów: 75
Wysłane: 16 maja 2011 12:22:54
Znana jest już jakaś orientacyjna data debiutu?

Sztubak
Wpisów: 4
Wysłane: 17 maja 2011 17:52:35
Rejestracja podwyższenia kapitału

+

zmiana statutu

+

drobne potknięcia

=

2 lub 3 miesiące od zamknięcia oferty.

vitto0
Wpisów: 45
Wysłane: 19 maja 2011 23:04:03
Debiut ma być w połowie czerwca.

marius09
Wpisów: 72
Wysłane: 14 czerwca 2011 21:42:07
Słyszał ktoś kiedy ten debiut? To mnie najbardziej wkurza w tych ofertach prywatnych. Czekasz i czekasz i nie wiesz na co.

vitto0
Wpisów: 45
Wysłane: 14 czerwca 2011 21:51:56
na przełomie czerwca i lipca.

Vox
Wpisów: 5 948
Wysłane: 14 czerwca 2011 22:18:42
ponieważ jest teraz niespotykana liczba debiutów na NC,
nie ma wolnych miejsc na sali debiutantów.

stąd oferty się przesuwają, trzeba się liczyć z tym że kolejne oferty
będą realizowane coraz dłużej.

mateix
Wpisów: 13
Wysłane: 20 czerwca 2011 21:54:13
Cytat:

GPW: wprowadzenie na NewConnect akcji BLOOBER TEAM SA

20.06. Warszawa (PAP/GPW) - Wprowadzenie na NewConnect akcji BLOOBER TEAM SA

Uchwała Nr 782/2011
Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.
z dnia 20 czerwca 2011 r.
w sprawie wprowadzenia do alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect akcji zwykłych na okaziciela serii A, B i C
spółki BLOOBER TEAM S.A.

§ 1
Na podstawie § 5 ust. 1 w związku z § 3 ust. 1 i 2 Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu, Zarząd Giełdy postanawia wprowadzić do alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect następujące akcje zwykłe na okaziciela spółki BLOOBER TEAM S.A. o wartości nominalnej 0,10 zł (dziesięć groszy) każda:
1) 1.020.000 (jeden milion dwadzieścia tysięcy) akcji serii A,
2) 88.789 (osiemdziesiąt osiem tysięcy siedemset osiemdziesiąt dziewięć) akcji serii B,
3) 222.000 (dwieście dwadzieścia dwa tysiące) akcji serii C.
§ 2
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

www.gpwinfostrefa.pl

arg
Wpisów: 5
Wysłane: 21 czerwca 2011 01:17:06
Edytowany: 21 czerwca 2011 01:32

arg
Wpisów: 5
Wysłane: 21 czerwca 2011 20:51:01
Zaczyna się dobrze kręcić - spółka atakuje rynek chiński.

Cytat:
Bloober Team SA, producent gier na konsole z przeznaczeniem do cyfrowej dystrybucji, w ciągu najbliższych dni zadebiutuje na NewConnect. Spółka w II kwartale br. pozyskała w drodze prywatnej emisji akcji 5 mln zł. Bloober Team zyskuje uznanie nie tylko w oczach inwestorów. Gra Paper Wars Cannon Fodder została wybrana spośród dziesiątek tysięcy innych produkcji obecnych na rynku przez chiński fundusz VC i w związku z tym ma bardzo duże szanse zaistnieć na ogromnym rynku chińskim.

Kod:
mod: dostawiaj cytaty do linków
Edytowany: 21 czerwca 2011 20:52

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8