pixelg
COALENERG - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

15 16 17 18 19 20 21 22

COALENERG [CLE]

AKTUALNY KURS: 0,466 zł (-6,80%) 23-10-2020 15:48
annadw
annadw PREMIUM
3
Wpisów: 52
Wysłane: 1 sierpnia 2020 11:48:55 przy kursie: 0,60 zł
Elena jest też na polskiej stronie, więc można założyć, że na pewno mówi po angielsku, a możliwe, że także po polsku (albo ma kogoś w zespole).

pani_monika
0
Wpisów: 97
Wysłane: 1 sierpnia 2020 12:08:58 przy kursie: 0,60 zł
Pisałam wyraźnie o kontakt odpowiednika polskiego... z Elenami kontaktu nie ma żadnego - sprawdźcie sami w poniedziałek ,a na maile tym bardziej nie odpisują w 4 językach .

annadw
annadw PREMIUM
3
Wysłane: 1 sierpnia 2020 15:39:07 przy kursie: 0,60 zł
Z Eleną z PRu miałam kontakt rok temu, póżniej nie potrzebowałam. Prasowo w Polsce obsługuje ich CC Group, pod ostatnimi informacjami (są na stronie) jest podpisany Piotr Piotrowski, jest do niego mail i telefon.

annadw
annadw PREMIUM
3
Wysłane: 1 sierpnia 2020 16:29:54 przy kursie: 0,60 zł
Właśnie zobaczyłam, że strona CC jest tylko wizytówkowa, więc nie da się znaleźć ludzi, ale myślę, że można napisać z pytaniem kto odpowiada teraz za Coal (w sumie teraz zobaczyłam, że info, które miałam ściągnięte też nie jest z tego roku, więc mogło się zmienić.

pani_monika
0
Wysłane: 2 sierpnia 2020 12:34:52 przy kursie: 0,60 zł

piotr.piotrowski@ccgroup.com.pl

Kontakt do tego Pana.

Egzekutor
0
Wpisów: 17
Wysłane: 25 sierpnia 2020 05:08:33 przy kursie: 0,675 zł
Istne dno kasujecie posty!!!!
Moderator:
Zgadza się, kasujemy. 
1. Podstawą analizy technicznej jest wykres cenowy.
2. Naganianie nie jest tutaj miłe widziane

Edytowany: 25 sierpnia 2020 16:41

pani_monika
0
Wysłane: 25 sierpnia 2020 17:43:53 przy kursie: 0,645 zł
ja nie wiem co ma do naganiania mój link o grupie Normandzkiej i oficjalnym spotkaniu z Rosją we wrześniu - bez żadnego komentarza co do spółki tylko ogólnie do WIG - UKRAINA, który też został bezsensownie skasowany bez żadnej przyczyny

lepiej siedzieć cicho to forum schodzi na "koty" king wave

Moderator:
Wklejając linki do komunikatów, artykułów prasowych czy innych źródeł, należy opatrzyć je komentarzem dlaczego zdaniem autora są ważne, oraz kilkuzdaniowym cytatem ze źródła, do którego odsyłają
Edytowany: 25 sierpnia 2020 19:45

Egzekutor
0
Wysłane: 27 sierpnia 2020 21:06:29 przy kursie: 0,64 zł
Chciałbym obublikowac link z analiza..... (TZN RACZEJ Z OPISEM A NIE ANALIZA)

comparic.pl/coal-energy-cle-ak...

Chciałbym poprosić moderatorów O przeprowadzeniem porządnej analizy technicznej spółki Coal Energy, oraz sprawdzenie czy mityczna formacja ORGR zamykająca trend spadkowy naprawdę istnieje. Panowie MODERATORZY rzucam Wam wyzwanie o rzetelna analizę techniczną podejmuje się tego? Kasujecie ładnie posty a czy podejmiecie się ANALIZY.

Egzekutor
0
Wysłane: 27 sierpnia 2020 21:11:50 przy kursie: 0,64 zł
Napiszie proszę Panowie czy się tego podejmiecie?

Egzekutor
0
Wysłane: 29 sierpnia 2020 06:12:56 przy kursie: 0,66 zł
Tak jak myślałem Panowie MODERATORZY ładnie kasują posty, ale na propozycje nie odpowiadają. Ponaglam pytanie. Czy mogą Panowie zrobić rzetelna analizę spółki COAL ENERGY jestem bardzo ciekawy Panow wiedzy. Proszę o zrobienie analizy bazującej na liniach trendu, średnich kroczacych oraz wskaźnikach a nie jak zrobił comparic na domysłach bez pokazania podstawowych elementów. Proszę o odpowiedź czy Panowie taka analizę utworzą. Proszę o informację czy mityczna formacja ORGR istnieje.

Moderator:
Analizy na życzenie dostępne są dla abonentów portalu
Edytowany: 29 sierpnia 2020 15:10

pani_monika
0
Wysłane: 29 sierpnia 2020 14:04:14 przy kursie: 0,66 zł
Panie Egzekutor zamiast liczyć na innych może Pan sam wstawi jakiś wykres.

Bez problemu na serwisie Stockwatch można wklejać pliki z komputera w różnych formatach - nawet z takich programów jak zwykły "paint" thumbright . Dodatkowo serwis zapewnia też analizę amatorską - we własnym zakresie w jednej z zakładek.

Tutaj swego czasu świetne analizy techniczne robił niejaki użytkownik Szutnik.

Wszystko co pisał - tak jakby się sprawdziło. Niestety od jakiegoś czasu nie uaktywnia się na tej spółce.

Przesyłam informację potwierdzoną przez dość znany portal polskim inwestorom o grupie normandzkiej w sprawie uregulowania sytuacji na Ukrainie (Dobnas, Ługańsk).

www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/u...

"Cieszę się, że w Dniu Niepodległości przyjmujemy tak wysokiej rangi gościa. Niemcy są konsekwentne we wspieraniu integralności terytorialnej Ukrainy" - napisał Zełenski na Twitterze. "Uzgodniliśmy, że szczyt liderów czwórki normandzkiej powinien odbyć się pod koniec września" - dodał.

Szutnik
39
Wpisów: 1 717
Wysłane: 1 września 2020 12:37:56 przy kursie: 0,61 zł
OK. Słowo się rzekło....Skoro już obiecałem analizę CLE, to jest.
Mam dobre i złe wiadomości.
Zrozumienie tego, co się tu dzieje kosztowało mnie sporo wysiłku i zaglądania na poziomy, na które schodzę w szczególnych wypadkach. Tę spółkę musiałem sobie oprócz wykresu dziennego i tygodniowego dodatkowo opracować intraday na wykresach 60, 180 i 360 minutowych oraz poużywać zaawansowanego Ganna. Przedstawię zaledwie ułamek tego, co zrobiłem, w wersji możliwie najprostszej i najbardziej zrozumiałej.

Zacznę od dobrych wiadomości.
Dno na poziome 7 gr wygląda mocno i jest całkiem prawdopodobne, że jest dnem bessy. Nie spodziewam się tu ponownego zejścia aż tam w perspektywie najbliższych miesięcy (choć nigdy nie mów nigdyblackeye ).
Do tego cena wybiła się ponad tę czeroną linię bessy na wykresie tygodniowym, co jest od lat pierwszą optymistyczną informacją na tej spółce.

kliknij, aby powiększyć

Były pytania o Głowę z Ramionami (jak rozumiem, chodziło o odwróconą, tzw. ORGR?) Taka właśnie figura powstałaby na CLE, jeśli cena będzie się w przyszłosci zachowywać tak, jak narysowałem na różowo, z mocnym wybiciem ponad brązową linię, najlepiej na znacznym obrocie. Ale to na tę chwilę sfera domysłów, która w przyszłości wcale nie musi się spełnić. Na dzień dzisiejszy niczego takiego na CLE nie ma i nie wiadomo, czy będzie.

Czas na złe wiadomości.
Niestety z tego, że dno na poziomie 7gr jest prawdopodobnym dnem bessy wcale nie musi wynikać wiele dobrego. Jeśli trend spadkowy porównać do Piekła Byków, a trend wzrostowy do Nieba, to jest jeszcze coś pośredniego między nimi, co można porównać do Czyśćca Byków: długotrwały, męczący trend boczny i czegoś takiego tu się właśnie obawiam.
Kilka innych wniosków
1) Szczyt na poziomie 95 groszy jest bardzo mocny i nie będzie łatwo go pobić.

2) Zaczynając analizę podejrzewałem, że ruch od 0,424 do 0,68 to początek nowej fali wzrostowej, mającej docelowo atakować 0,95 PLN. Po przepracowaniu tematu na różnych interwałach oraz z Gannem już wiem, że ta diagnoza okazała się błędna. Szczyt na poziomie 0,68 PLN to tylko szczyt korekcyjnego odbicia. Cena CLE będzie teraz szła w dół. Poniżej wykres cenowo - czasowy z Gannem. Wyjaśnienia pod wykresem.

kliknij, aby powiększyć

Proszę zauważyć ten bardzo ważny fakt: między 2 szczytami 0,95 PLN i 0,68 PLN mamy różnicę 27 dni kalendarzowych. A teraz odejmijmy obie wartości od siebie:0,95-0,68 = 0,27 PLN!!!
Gann mówił bardzo jasno w takich wypadkach: "gdy pojawia się zgodność ceny i czasu, następuje zmiana kierunku ruchu" - co w naszym wypadku oznacza tyle, że szczyt 0,68 jest szczytem korekcyjnym i rynek idzie ku spadkom.
Jakby tego było mało, policzyłem sobie różnicę w stopniach kątowych wg techniki, którą Gann nazywał Square of 9. Nie będę zagłębiać się w istotę techniki bo to wymagałoby napisania małego podręcznika Angel. Opiszę tylko, co zrobiłem.
Bierze się tu 2 ekstrema, oblicza ich pierwiastki kwadratowe, odejmuje od siebie, a następnie otrzymany wynik mnoży przez 180 stopni. I cóż nam wyszło?
0,9747 - 0,8246 = 0,1501. Pomnożone przez 180 stopni daje....27,02 stopnie Sqof9 !!!
Znowu te 27!!! Przypadek? Nie!
Wniosek: ten układ, zapowiadający spadki, jest bardzo mocny, skoro daje takie "rymowanki" liczby 27 na 2 różne sposoby!

3) Co z tego wynika? Oczywiście spadki. Ale i tu możemy mieć 2 warianty:

- wariant optymistyczny: powoli spadamy "tylko" do okolic 0,424 PLN i stamtąd w końcu (ale kiedy, tego nie potrafię powiedzieć!) wyprowadzany jest atak na 0,95.

- wariant pesymistyczny: spadamy znacznie niżej, niż 0,424 PLN...

Jest w tym wszystkim jeszcze jeden czynnik, rzadko brany pod uwagę: czas. To może trwać baaardzo długo....
Na pierwszym wykresie od góry narysowałem dno tych rozwijających się obecnie spadków w okolicy początku 2021, ale to nie wynika z niczego konkretnego. Te spadki mogą trwać dużo dłużej i być tak naprawdę np. 2-3 letnim trendem bocznym między powiedzmy 0,30 a 0,75, nim ostatecznie akcje ruszyłyby jakoś wyraźniej w górę.
Nikt tego nie wie!
Ja też nie wiem, ale na podstawie swojego doświadczenia z podobnymi wykresami uważam, że ryzyko takiego zachowania (długotrwały, nudny i męczący trend boczny, odbierający nadzieję inwestorom) jest tu bardzo duże. Szanse na wariant optymistyczny (spadki "tylko" do 0,424) są tu wg mnie zdecydowanie mniejsze....
"Kupuj akcje, ilekroć zobaczysz na wykresie Wiewiórkę, siedzącą na ramieniu Clowna. To się nazywa Analiza Techniczna" - Dilbert (Scott Adams) :-)

Egzekutor
0
Wysłane: 1 września 2020 21:10:29 przy kursie: 0,61 zł
]Zgodzę się z Szutnikiem ale tylko w pierwszej części jego analizy a mianowicie że trend spadkowy został przełamany, który trwał od praktycznie debiutu !

kliknij, aby powiększyć

charts.stockwatch.pl/chart/Uxg...

Moja analiza zakłada ostatnie zmiany w układzie sił na spółce oraz pojawienie się dużej ilości byków na spółce. Zakładany układ ORGR przez Szutnika umieściłem w dwóch nowych kanałach wzrostowych oznaczonych na wykresie w których to pojawiły się pobyt broniący ich. Dolna linia kanał wzrostowego przechodzi przez lewę ramię oraz prawę ramię , druga dolna linia trendu (zółta) (szybkiego wzrostowego) przechodzi przez głowę oraz prawię ramię w którym też nastąpiło odbicie od górnego ograniczenia trendu spadkowego zapoczątkowanego praktycznie od debiutu. Wycena akcji spółki znajduje się w tym pobliżu w dolnego ograniczenia trendu wzrostowego oznaczonego linią złotą jak. Wycena akcji zbliżyła się również do średniej kroczącej SMA50 będącej miejscem do odbicia zgodnie z wcześniejszą taktyka gry.

Dodatkowo wszystkie SMA 50 , SMA100 i SMA 200 wskazują na trend wzrostowy.

Myślę że podstawową różnicą miedzy naszymi analizami jest czas reakcji na ponowny test poziomu 0,95 zł. Zważywszy na fakt iż zgodnie z informacja dwa posty wyżej w niedalekiej przyszłości dojdzie do spotkania 4 Normandzkiej oraz bliskością sezonu grzewczego moim zdaniem ponownego testu 0,95 zł może się spodziewać wcześniej niz uważa Szutnik. Dodatkowo ORGR pojawia się w kluczowych momentach zmiany trendu na wzrostowy. Również duży wpływ na przyspieszenie testu 0,95 zł ma fakt małego ff oraz niskiej wyceny spółki która oscyluje teraz w granicach 30 mln zł.

Edytowany: 1 września 2020 21:14

krewa
krewa PREMIUM
124
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 7 087
Wysłane: 1 września 2020 21:45:15 przy kursie: 0,61 zł
Egzekutor napisał(a):
...pojawienie się dużej ilości byków na spółce

Średnia wartość transakcji z dzisiaj - 592 zł (!!!)
Średnia z 5 ostatnich sesji - 880 zł
Średnia z sierpnia - 1.101 zł

Dzisiaj zawarto 19 transakcji
Średnia z 5 sesji to 19 transakcji
Średnia z sierpnia to 54 transakcji

Jak zapewne powiedziałby JP - z takimi bykami to można co najwyżej kury szczać prowadzić.

Egzekutor
0
Wysłane: 1 września 2020 22:06:38 przy kursie: 0,61 zł
Krewa chodziło mi w analizie ze nowa ilośc byków pojawiła się o punktu g do utworzenia prawego ramienia r nie chodziło mi tu o. miesiąc sierpień
Edytowany: 1 września 2020 22:09

krewa
krewa PREMIUM
124
Wysłane: 1 września 2020 22:15:35 przy kursie: 0,61 zł
A mi chodzi o to, że wytaczacie niewspółmiernie ciężkie działa przeciwko wykresowi spółki, która o płynności wie jedynie ze słyszenia

kliknij, aby powiększyć

Egzekutor
0
Wysłane: 1 września 2020 22:18:00 przy kursie: 0,61 zł
Spolka była na podwójnym fixingu ze względu na cenę akcji poniżej 1 zł zgodnie ze starym regulaminem GPW dlatego takie zachowanie kursu w miejscach które KREWA oznaczyłeś.

krewa
krewa PREMIUM
124
Wysłane: 1 września 2020 22:30:15 przy kursie: 0,61 zł
I to ma być usprawiedliwienie?
Groszówka, niepłynna na dodatek, a Wy wyjeżdżacie z narzędziami. W historii notowań spółki byczy cross SMA100/200 miał miejsce czterokrotnie. Skoro w pierwszych trzech przypadkach nie doszło do zmiany trendu, dlaczego to miałoby nastąpić teraz? Bo tym razem będzie inaczej?

pani_monika
0
Wysłane: 1 września 2020 22:40:23 przy kursie: 0,61 zł
Bo tym razem zredukowali zadłużenie sprzedając najlepsze aktywa spółki niczym diament tylko czarny[ chociaż zobowiązania nadal na nich ciążą.

Chodzi też o wyjście Funduszu OFE ING, który zredukował się poniżej progu stąd powstało dno bessy bo dzięki jak zawsze naszym funduszom potrafią wyjść w najlepszych momentach dołka - nikt tak nie potrafi jak nasze polskie OFE.

Obecnie siedzi Fundusz Sorosa Dragon Capital i coś mi się nie wydaje, że do końca będą stali z boku tak bezczynnie gdy kupowali spółkę po 20 parę złotych w sierpniu 2011 roku.

Póki co nie zmienia to faktu, że rating dla spółki jest D ,ale Panowie miło czyta się profesjonalistów na takich spółkach jak tak blackeye.

Może za 4 razem i też nie będzie odwrócenia trendu ,a nóż macie rację ,ale za waszą wiedzę ,aż miło was poczytać - szczególnie wszystkim tym co dopiero w tym roku wystartowali z giełdą i może na przyszłość powezmą jakąś lekcję z tych wykresów jakie przedstawiliście salute .

Nawet inwestując w co innego by zabrali się do studiowania analizy na wykresach.

Egzekutor
0
Wysłane: 1 września 2020 22:48:33 przy kursie: 0,61 zł
krewa napisał(a):
I to ma być usprawiedliwienie?
Groszówka, niepłynna na dodatek, a Wy wyjeżdżacie z narzędziami. W historii notowań spółki byczy cross SMA100/200 miał miejsce czterokrotnie. Skoro w pierwszych trzech przypadkach nie doszło do zmiany trendu, dlaczego to miałoby nastąpić teraz? Bo tym razem będzie inaczej?

Z rachunku prawdobobienstwo wynika że wzrasta możliwość prawidłowego sygnału złotego krzyża dodatkowo jak SZUTNIK zauważył nastąpiło przełamanie trendu spadkowego! Co się zdążyło pierwszy raz na spółce przez niemal 10 lat.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
15 16 17 18 19 20 21 22