pixelg
COALENERG - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

COALENERG [CLE]

AKTUALNY KURS: 2,90 zł (-12,91%) 11-06-2021 17:04
irfy
0
Dołączył: 2009-04-09
Wpisów: 1 143
Wysłane: 25 maja 2014 16:33:12 przy kursie: 1,28 zł
@pani Monika
Nie wiem, czy jest sens... I to nawet nie ze względu na ceny węgla, a na sytuację na Ukrainie, która jest niepewna. Nie mówiąc już o tym, że główne zasoby spółki znajdują się w Donbasie i wiadomo, co się tam teraz dzieje. Trudno powiedzieć, na ile zadymy mają wpływ na wydobycie i transport urobku, niemniej jednak moim zdaniem mają, choćby ze względu na logistykę.

Innymi słowy sytuacja jest zła a może być jeszcze gorzej, bo nie wiadomo przecież, czy watażkom wszystkich tych "republik ludowych" nie strzeli nagle do głów, żeby te kopalnie "znacjonalizować", czytaj - pozbyć się dotychczasowych właścicieli, wliczając w to polskich akcjonariuszy i wziąć je dla siebie. Na dłuższą metę tego typu numery prawdopodobnie nie przejdą i mocodawcy separatystów zapewne wytłumaczą im, że podobnych akcji robić nie należy, jednak w przysłowiowym "międzyczasie" może dojść do przestojów i innych atrakcji, mających katastrofalny wpływ na wyniki.

Oprócz tego nie należy zapominać o tym, że posidaczem niemal 10% akcji spółki jest OFE. Jak na razie chęć do pozostania w funduszach zgłosiło 1,8 % zainteresowanych, w związku z czym patrząc na sprawę trzeźwo i uwzględniając nadchodzący okres letni i wakacyjny, podczas którego ludzie będą myśleli o wszystkim możliwym, tylko nie o pofatygowaniu się na pocztę i wysłaniu deklaracji o pozostaniu, zostanie w nich jakieś 5, góra 10 % obecnych uczestników. Całą resztę środków przejmie ZUS, który jak wiadomo dotowany jest z budżetu, bo inaczej by padł. Tyle, że zbliżają się wybory parlamentarne, w związku z którymi władza musi "lud" przekupić, bo na samych obietnicach już nie wygra.

W związku z tym jest całkiem możliwe, że ZUS zacznie domagać się żywej gotówki, od razu, tu, teraz i natychmiast, dzięki czemu można będzie zafundować narodowi krótkotrwały "wzrost dobrobytu", akurat taki żeby był choć szczątkowo odczuwalny i można było o nim trąbić w "Wyborczej". Wpływ takiej sytuacji na kurs akcji może być katastrofalny, gdyż OFE i tak będzie już wszystko jedno, będą więc mogli bez zahamowań sprzedawać "PKC-em" wszystko co mają.

Podsumowując, moim zdaniem w chwili obecnej analizowanie wyników z myślą o czasie przyszłym nie ma większego sensu, bo mamy do czynienia z całkowicie niestabilną sytuacją ogólną i niewiele się z tego wywróży. Uważam, że jeśli warto tu coś analizować, to jedynie wpływ, jaki może mieć wywalenie po każdej cenie 8,5 % akcji na raz oraz, co jeszcze trudniejsze, aktualną pozycję ludzi stojących za głównym akcjonariuszem. Z kim trzymają, z kim sie kolegują i jaki jest ich stosunek do separatystów (i vice versa).
Czmychnąć na czas, by móc jeszcze raz :)
A tu do posłuchania :) www.youtube.com/watch?v=_-clFZ...

sasky
sasky PREMIUM
33
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2011-11-29
Wpisów: 2 661
Wysłane: 28 maja 2014 08:26:26 przy kursie: 1,34 zł
Parzący węgielek - analiza techniczna Coal Energy w porannym Wykresie dnia.


kliknij, aby powiększyć


Szczegółowe omówienie sytuacji w serwisie Wiadomości SW:
wiadomosci.stockwatch.pl/parza...

pani_monika
1
Dołączył: 2014-01-11
Wpisów: 109
Wysłane: 10 czerwca 2014 17:14:18 przy kursie: 1,40 zł
Jak widać poziom 1,4 zł znów aktualny po dniu dzisiejszym -aż dziw ,że to tak idzie.

Patrząc na sytuację i ceny węgla, ale może teraz działa tu psychologia bardziej niż świadomość na fundamenty z tego względu ,że to spółka Ukraińska?.

Jak myślicie przebicie oporu i droga po 1,5 zł zaowocuje kolejnym testem w okolicach 2 zł ?


Wzrosty są na trochę większym wolumenie niż spadki ostatnio.


ale kosztowo to produkcja i wydobycie jest nawet nie rentowne teraz na węglu w Coal Energy - jeśli dalej założenie jest jak z raportu z 2012 roku ,że koszt to 75$ pozyskania 1 tony...


Zapraszam do dyskusji.


irfy
0
Dołączył: 2009-04-09
Wpisów: 1 143
Wysłane: 10 czerwca 2014 20:22:47 przy kursie: 1,40 zł
Jak dla mnie to, co obecnie dzieje się z kursem jest czystą spekulacją, której teoretycznym "paliwem" jest nowy prezydent Ukrainy. Bo "pod coś" jednak spekulować wypada. Uważam, że fundamenty albo ceny surowców nie mają teraz jakiegokolwiek znaczenia, choćby dlatego, że w celu sprzedaży węgla należy go najpierw wydobyć a potem jeszcze wywieźć z rejonu kopalni. Jeśli zapoznałaś się z ostatnim raportem to pewnie już zauważyłaś, że wydobycie spadło w sposób katastrofalny, teraz natomiast jest jeszcze gorzej, bo w Donbasie strzelają już do siebie z ciężkiej broni a w ruch poszło też lotnictwo.

W związku z powyższym ukraińskie władze nieustannie apelują do ludzi, żeby w ogóle nie wychodzili z domów. W takich warunkach traczej trudno dotrzeć do kopalni i z niej wrócić, można więc oczekiwać kolejnego spadku wydobycia. Nie mówiąc już o tym, że nawet jeśli udałoby się jednak coś tam wydobyć, to trzeba to jeszcze przewieźć przez tereny objęte działaniami wojennymi, na które składa się również niszczenie torów i infrastruktury kolejowej przez separatystów.

Podsumowując, według mnie fundamentalnie jest tu mogiła a wszelkie skoki kursu wywoływane są przez ekipę, która była odpowiedzialna również za zimową hossę ukraińskich spółek. Czy kurs dotrze do dwóch złotych? W takich warunkach niewątpliwie może, tyle że jest to zabawa dla naprawdę dużych twardzieli, bo jak się potem zwali o kilkadziesiąt procent, to święty boże nie pomoże. Żadne stop lossy nic tu nie dadzą, bo raz że nie wiadomo jak je ustawiać przy wahaniach podobnych do tych z zimy a dwa, spadek może być na tyle duży, że z miejsca traci się kupę forsy. Jednak jeśli chcesz się pobawić, to rób to. W końcu jesteś dorosła:)
Czmychnąć na czas, by móc jeszcze raz :)
A tu do posłuchania :) www.youtube.com/watch?v=_-clFZ...

pani_monika
1
Dołączył: 2014-01-11
Wpisów: 109
Wysłane: 26 czerwca 2014 14:12:18 przy kursie: 1,32 zł
Irfy

Sam dziś w poście na innej spółce kopalnianej NWR podsumowałeś mój wywód.


Wysłane: 26 czerwca 2014 11:30:02 Irfy pisze:


"No wyzłośliwiam. Ale to dlatego, że czuję się osierocony na skutek praktycznego odejścia w niebyt Oil-a i innych moich ulubionych spółek-cymesów. Więc daję ujście złośliwości wszędzie, gdzie się da:)

Co do węgla... Sam nie wiem. Odbicie może i będzie, ja jednak jestem sceptyczny co do odbicia polskich kopalni i firm wydobywczych, które są albo nierentowne albo stoją na granicy rentowności. Mają przerosty zatrudnienia, w większości przestarzałą infrastrukturę, do tego silne związki zawodowe i roszczeniowych pracowników. Przy takich uwarunkowaniach polski węgiel będzie zawsze przegrywał zarówno z Australijczykami, którzy mają lepszą technologię jak i ze wschodem (Ukraina, Rosja), gdzie pracownikom można zapłacić mniej a związki nie odgrywają aż takiej roli.

Tym bardziej, że za dwa, trzy kwartały powinna się już ustabilizować sytuacja na Ukrainie, ruszy w końcu Donbas który teraz walczy... Dlatego jestem sceptyczny w stosunku do wszystkich polskich firm "kopalnianych". Moim zdaniem na czymś takim jak NWR można ewentualnie pograć w ramach DT, ale traktowanie spółki jako inwestycję na "za dwa kwartały" to zbędne ryzyko."


Donbas ruszy , sytuacja się wyklaruje i moim zdaniem skończymy trend boczny krótko terminowy.

Nie chodzi o samą sytuację na węglu ,ale o kwestie psychologiczne związane z Ukrainą i "Donbasem".

Wybicie z poziomu 1,47- 1,49 zł będzie kluczowe i utrzymanie ceny powyżej 1,4 zł - podobnie było przy ostatnich spekulacjach rynkowych gdzie pojawił się wolumen z początkiem roku. Sprawdź na AT jak nie wierzysz.

irfy
0
Dołączył: 2009-04-09
Wpisów: 1 143
Wysłane: 26 czerwca 2014 16:33:34 przy kursie: 1,32 zł
@monika
Miło, że łapiesz mnie za słówka, ale w tym przypadku sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana:) Bo w wypowiedzi o NWR ja się wypowiadałem o "ogólnej" sytuacji na węglu, z warunkowym "może i będzie" oraz o bardziej szczególnej sytuacji polskich spółek węglowych.

Nie oznacza to, że zmieniłem zdanie na temat tej spółki. Bo tutaj może zdarzyć się wszystko. Pod pojęciem "uspokojenia" sytuacji w Donbasie miałem na myśli głownie zaprzestanie zbrojnych walk. Jest niestety prawdopodobne, że takie zaprzestanie może się wiązać na przykład z przyznaniem temu terytorium szerokiej autonomii oraz przejściem pewnych dóbr w inne ręce.

Innymi słowy ja osobiście nie wykluczam, że obecni watażkowie separatystów mogą wymusić na rządzie ukraińskim na przykład przejęcie niektórych zakładów przez "władze autonomicznego okręgu". Gdybym ja był takim hersztem, to zażądałbym tego z miejsca, żeby szybko ustawić się na niepewną przyszłość. Taki wódz może z łatwością pokazać środkowy palec polskim akcjonariuszom, tak jak zrobił to na przykład oligarcha od CEDC albo ostatnio ten słoweński bank, którego nazwy nie pamiętam, ale ufam że wiesz o co chodzi.

W takim wypadku "ruszenie się" Donbasu oczywiście będzie miało wpływ na podaż taniego surowca, ale w żaden sposób nie zmieni się sytuacja polskich akcjonariuszy spółki, której dotyczy ten wątek. Uważam, że jakiekolwiek spekulacje o wyjściu kursu tej firmy z trendu bocznego są przedwczesne i wyjątkowo niebezpieczne. AT mogę sobie tu robić do umordowania, ale tutaj jak na razie brak fundamentów, bo Donbas walczy i jeszcze powalczy co najmniej do jesieni, więc decydują spekulanci.

Czmychnąć na czas, by móc jeszcze raz :)
A tu do posłuchania :) www.youtube.com/watch?v=_-clFZ...

pani_monika
1
Dołączył: 2014-01-11
Wpisów: 109
Wysłane: 26 czerwca 2014 17:52:25 przy kursie: 1,32 zł
Zgodzę się z tobą ,że decydują tu spekulancki - widać to dobrze po ostatnim półroczu i wskaźniku dystrybucji( z resztą ktoś tutaj z zespołu stockwatch zrobił dla przykładu świetny wykres!)

Co przyczyniło się do wymiany akcji z tzn. "rąk - do rąk" ,ale nie bierzesz jednego pod uwagę w swoich odpowiedziach.Tych rąk było dość sporo w dość krótkich terminach więc ciężko nie twierdzić ,że to mogli nie być spekulanci.

Dla spekulantów ważne jest pod co grać ,a tutaj jest bardzo ważny fakt w przeciwieństwie do NWR,że to spółka Ukraińska ,a dodatkowo węglowa.


Jak wiemy Ukraińcom Rosja odcięła gaz i najbliższe miesiące będą kluczowe dla tej spółki jak i całego państwa. Bo rezerwy gazu mają spore ,ale dłużej niż do jesieni (-właśnie jak piszesz) może już im brakować zapasów- a co wtedy? Chyba zostaje tylko węgiel - nie ?


Dodatkowo spekulacje ,ale to już mniejsze bo wystarczy tylko spojrzeć na mapie gdzie Donbas leży dochodzi podpisanie umowy stowarzyszeniowej z UE o przepływie towarów - to też jest jakiś współczynnik spekulacji choć moim zdaniem mniejszy od pierwszego.


diR
1
Dołączył: 2009-07-21
Wpisów: 982
Wysłane: 17 września 2014 16:25:38 przy kursie: 0,84 zł
U akcjonariuszy jak zwykle JUMP'reza :D

Czy to już w końcu upadłość ? coś się wydarzyło ? notowania będą zawieszone ? Boo hoo!

Pozdrowienia dla lepiej poinformowanych wave
Nie nauczysz się pływać - nie wchodząc do wody

mindek
0
Dołączył: 2009-09-03
Wpisów: 1 107
Wysłane: 27 listopada 2015 21:19:45
200 mln z IPO trafiło na ukrainę... tam wszystko się rozpłynęło, nie ma śladu.

nonname81
nonname81 PREMIUM
2
Dołączył: 2013-11-30
Wpisów: 8
Wysłane: 8 marca 2016 17:57:45 przy kursie: 0,64 zł
Spółka poprawiła Zysk operacyjny zdecydowanie wychodząc na plus po 1h 2016/2017 roku

Strata netto spadła o 58%.

Przychody się zwiększyły o ponad 5 mln USD
Popatrzcie na wykres COAL ENERGY MA30, MA50, MA100, MA150 i MA200 pokonane. Wskazniki AT na plusach

Pozatym zobaczcie co dzieje się na surowcach po 5 latach następuje odbicie.

DWJ Coal US

www.4-traders.com/DOW-JONES-US...

^^^^^^ ZWRÓCICIE UWAGĘ NA WOLUMEN OBROTU 03-03-2016 NAPRAWDĘ IMPONUJĄCY PRZY WYBICIU
Największy wolumen od wielu lat. To moze oznaczać kres spadków na węglu!!!


krewa
krewa PREMIUM
430
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 8 095
Wysłane: 8 marca 2016 18:16:33 przy kursie: 0,64 zł
Popatrzmy co się dzieje na wykresie spółki:

kliknij, aby powiększyć

Syf, kiła i mogiła. Takiemu czemuś nawet hossa tysiąclecia nie pomoże

pani_monika
1
Dołączył: 2014-01-11
Wpisów: 109
Wysłane: 9 października 2016 15:47:12 przy kursie: 1,28 zł
www.stockwatch.pl/forum/forumo...

Czy możesz się Drogi Szutniku odnieść do obecnej sytuacji w analizie technicznej spółki i możliwie zmieniającego się trendu po długoterminowym trendzie bocznym , który z resztą sam przewidziałeś kilka lat wstecz Think

Prośba - zapewne nie tylko moja.

pani_monika
1
Dołączył: 2014-01-11
Wpisów: 109
Wysłane: 10 października 2016 22:27:55 przy kursie: 1,70 zł
To może ktoś coś z rynku by się wypowiedział bo RSI , obroty Poziomy Fibonacciego aż kusi by wejść i te zmiany na węglu Silenced

nonname81
nonname81 PREMIUM
2
Dołączył: 2013-11-30
Wpisów: 8
Wysłane: 4 stycznia 2017 19:21:33 przy kursie: 1,47 zł
A jednak coś się ruszyło. Jedna ze stron dała analizę akcji. Tu może być bardzo ciekawie!

Oto analiza

comparic.pl/coal-energy-cle-an...

Idzie wybicie i trend wzrostowy.

zjk
0
Dołączył: 2009-02-06
Wpisów: 923
Wysłane: 4 stycznia 2017 19:34:06 przy kursie: 1,47 zł
Bardziej niz analiza przeprowadzona przez kogos, zainteresowalbym sie na waszym miejscu czy ta spolka wydobywa jeszcze wegiel i ile tego wegla wydobywa miesiecznie.


zjk
0
Dołączył: 2009-02-06
Wpisów: 923
Wysłane: 10 stycznia 2017 12:49:16 przy kursie: 1,50 zł
Medal ma zawsze dwie strony - trwa sprzedaż kopalni co obniży wydobycie:

"Coal Energy sprzedaje Donbasuglerazrabotka LLC, kopalnię St. Vasiliya Velikogo - podała spółka w komunikacie."

www.bankier.pl/wiadomosc/Coal-...

Podmiot posiada jeszcze 6 kopalni.

Czy ktoś posiada informacje ile % wydobycia generowany jest przez Donbasuglerazrabotka LLC?

pani_monika
1
Dołączył: 2014-01-11
Wpisów: 109
Wysłane: 10 stycznia 2017 13:30:03 przy kursie: 1,50 zł
Zgłoszenie między innymi będzie nawiązywać do artykułu Zgodnie z art. 172 u.o.i.f - jaki prowadzi ten portal wprowadzając cenzurę i świadome wpływanie na sytuacje danej spółki.

Kod:
mod:
1. W celu zapewnienia przejrzystości i spójności informacji znajdujących się na wątkach, forum jest moderowane. Oprócz treści jawnie sprzecznych z dobrymi obyczajami i zasadami współżycia społecznego, usuwane są treści:
[...]
b. nie merytoryczne, tj. nie dotyczące spółki lub jej akcji,
[..]
e. komentujące osobę innego użytkownika,
Edytowany: 10 stycznia 2017 13:38

Avocado
Avocado PREMIUM
0
Dołączył: 2013-06-23
Wpisów: 372
Wysłane: 10 stycznia 2017 18:57:41 przy kursie: 1,50 zł
twierdza, ze wydobywaja. ekwiwalent grubo <1% wydobycia w Polsce. w raporcie jest info, ze 1 kopalnia stoi nieczynna, a teraz sprzedaja inna, zostaja 4 wydobywajace, o ile sie nie myle. wiec nie wnikajac w szczegoly beda wydobywac ~20% mniej niz aktualne grubo <1% wydobycia w Polsce.

w mojej opinii firma niegodna uwagi, o ile znacznie nie poprawi wynikow, w tym obnizy zadluzenie i bedzie dawac minimalne szanse na dywidendy.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
247
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 649
Wysłane: 13 stycznia 2017 10:52:03 przy kursie: 1,61 zł
Cytat:
Ponadto Drodzy Państwo należy zwrócić uwagę również na średnie kroczące SMA50, SMA100, SMA200, które jednoznacznie wskazują ruch wzrostowy.

Wskazują, że BYŁ ruch wzrostowy, a nie że Będzie ruch wzrostowy.

Cytat:
Wskaźniki MACD i TRix w inter. dzienny wyglądają poprostu cudownie

Faktycznie, sygnał kupna ma znamiona cudu. To zupełnie niespotykane zjawisko!

Avocado
Avocado PREMIUM
0
Dołączył: 2013-06-23
Wpisów: 372
Wysłane: 20 stycznia 2017 15:42:12 przy kursie: 1,72 zł
pls takie nagabywanie na gniota jest wrecz nieestetyczne.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,749 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +165,97% +33 194,87 zł 53 194,87 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło