pixelg
Smartfon dla Inwestora - Warsztat - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4

Smartfon dla Inwestora

Frog
Wpisów: 5 599
Wysłane: 10 lipca 2011 12:10:56
Witam,

Poszukuję mobilka, dzięki któremu mógłbym łączyć się z Internetem (poprzez WiFi), który obsługuje Javę (czyli ma możliwość śledzenia notowań on-line).
Cena do 1000 zł. Macie jakieś doświadczenia/opinie/uwagi? Patrzę na dziesiątki Samsungów, HTC, Nokii i w głowie już mi się kręci d'oh!
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

bldn
Wpisów: 211
Wysłane: 10 lipca 2011 12:42:28
Samsung Galaxy S ;)

Ogolnie, jesli chodzi o mozliwosci oraz przyjemnosc obslugi polecam urządzenia z Androidem.
Tylko nie daj sie nabrac na te najtańsze ;) Ja niestety dałem, i mam Samsunga I5800, wszystkie funkcje rzeczywiscie spełnia całkiem dobrze, ale szybkosc działania, a raczej jej brak jest bardzo powaznym minusem. W Galaxy S taki problem nie występuje.

Ogolnie, urządzenia z Androidem to bardzo udany projekt ;)
Investment is most prudent when it is most businesslike. Benjamin Graham

mathu
Wpisów: 4 615
Wysłane: 10 lipca 2011 12:55:12
Frog, żaden nie obsługuje Javy SE, która jest wymagana, żeby odpalić notowania w formie appletu.

Są co najwyżej dostępne osobne programy, które pokazują notowania z darmowych źródeł z 15-minutowym opóźnieniem (np. Makler na Androida).

Natomiast na Windows Mobile jest dostępna mini wersja Metatradera.
The recovery in profitability has been amazing following the reorganization, leaving Barings to conclude that it was not actually terribly difficult to make money in the securities market.

Mr Gambler
Wpisów: 111
Wysłane: 10 lipca 2011 13:03:55
Na iOS jest aplikacja Giełda WP.PL która dostarcza notowania.

Scarry
Wpisów: 4 392
Wysłane: 10 lipca 2011 13:07:01
Uzywamy w firmie paru sztuk Motoroli Milestone jako substytutu netbooka. Polecam jako telefon do biznesu i własnie dla inwestora. MM daje mi wolność której nie miałem przy laptopie, bo tu mozna prawie wszystko co z komputerem zrobić na telefonie, jest malutka, ma fizyczną klawiaturę z kursorami, bardzo solidną obudowę (metalowe wykończenie, co jest rzadkością u konkurencji i świetnie się sprawdza) no i pracuje na Androidzie. Da się na niej pisac maile, edytować plik excela i worda itd... super sprawa do biznesu

tutaj prezentacja na stronie firmowej: Motorola Milestone

Co do samych notowań to Makler (darmowy) albo lepszy program Notowania Mobilne (płatny) - tu film jak działają notowania mobilne:www.youtube.com/watch?v=6te33b...

WiFI działa OK, choć Play ma niedrogi pakiet 2 GB dla 3G co mi bardziej pasuje bo nie musze nic przestawiać i mam net cały czas z 3G.

Android i jego oprogramowanie tak mi się spodobało że teraz przymierzam się do hybrydy tabletu i nettopa (tablet, który ma klawiaturę jako stację dokującą, genialna sprawa) w postaci Asusa Pad Transformera na Androidzie 3.1, tylko że czekam na wersję WiFi+3G (recenzja: www.benchmark.pl/testy_i_recen...), miałem w rękach, faktycznie fajne urządzenie
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to jest luksus w życiu." J. Walkiewicz
Edytowany: 10 lipca 2011 13:20

alex1975
Wpisów: 24
Wysłane: 11 lipca 2011 22:36:17
Nie wiem czy znajdziesz jakiś telefonik gdzie można oglądać wyniki on-line. Ja kiedyś próbowałem już znaleźć coś na iPhona, niestety z marnym skutkiem. Potem kupiłem GalaxyTaba ale też coś miał problem z wyświetlaniem w czasie rzeczywistym. Jest kupa stron ale podają z opóźnieniem ok. 15 min

Scarry
Wysłane: 11 lipca 2011 23:23:03
@alex
to co podałem wyżej, Notowania Mobilne, jest całkowicie w czasie rzeczywistym, żadnych opóźnień. Polecam Ci obejrzeć ten zalinkowany film.

Naprawdę fajny program, choć płatny.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to jest luksus w życiu." J. Walkiewicz
Edytowany: 11 lipca 2011 23:23

alex1975
Wysłane: 14 lipca 2011 23:41:36
Scarry
Miałem na myśli oczywiście darmowe programiki do śledzenia sesji w czasie rzeczywistym. Ten płatny, o którym mówisz działa już od dawna i niestety tylko na androidzie. Ja mam wykupione sesje w DM ale mój telefon nie obsługuje javy i nie mogę się połączyć.
Jeśli ktoś ma androida to statica na urządzenia mobilne jest niezłym rozwiązaniem

Frog
Wysłane: 18 lipca 2011 18:18:20
W końcu zdecydowałem się na kryzysowy zakup - Samsung Galaxy Mini S5570.
Wchodząc do sklepu Android'a czuję się jak dziecko w sklepie z zabawkami z wujkiem milionerem u boku.

Przeglądanie maili, program Makler (dzięki Scarry za podpowiedź) - miodzio. No i oczywiście Angry Birds :)

Szkoda że WiFi nie jest jeszcze zbyt popularne, ale w każdym mieście są jakieś darmowe Hot Spoty (łączenie z netem przez 3G kosztuje zdecydowanie zbyt dużo).
Follow me on Twitter

fruity
Wpisów: 31
Wysłane: 18 lipca 2011 19:09:00
W heyah na kartę jest internet za jakieś 9 zł/miesiąc - możesz mieć cały czas włączony.
Niby ma limit 100 mb ale raczej ciężko wykorzystać - przynajmniej mi się jeszcze nie udało, a korzystam sporo.

No i to chyba nie tak drogo :-)

Frog
Wysłane: 18 lipca 2011 19:16:00
Ja mam komórkę w sieci fioletowo-białej. Muszę się przejść do siedziby i popytać
Follow me on Twitter

topfacet
Wpisów: 2 471
Wysłane: 18 lipca 2011 19:50:20
Net bez ograniczen w orange jakies 30-40 zeta.

alex1975
Wysłane: 18 lipca 2011 19:53:57
Frog
kup sobie w sieci ORANGE kartę do internetu na doładowanie (orange free) - sim normalny lub micro. Za starter zapłacisz 20zł (1 GB przez 30 dni), jak doładujesz za 100 to śmigasz przez 180 dni a transferu i tak nie wykorzystasz w telefonie bo jest to aż 7 GB.
pozdrawiam

Scarry
Wysłane: 18 lipca 2011 20:24:26
Frog napisał(a):
Ja mam komórkę w sieci fioletowo-białej. Muszę się przejść do siedziby i popytać

jeśli masz Play Fresh to doładowania kosztują tak: www.play.pl/pl/promocja/play-k...

w telefonie na abonament jest jeszcze taniej.

tutaj masz o ostatnich taryfach Play: komorkomania.pl/2011/02/07/pla...
Edytowany: 18 lipca 2011 20:26

Frog
Wysłane: 18 lipca 2011 20:26:10
Jestem na Fresh i za minutę netu z 3G (na próbę) zabrało mi 1 zł z karty. Więc teraz WiFi.
Follow me on Twitter

Scarry
Wysłane: 18 lipca 2011 20:28:51
sam jestem fanem Androida ;)

tu masz, forum komputerowym IN4.pl, listę programów zainstalowanych przez forumowicza Netman: www.in4.pl/nb_forum.htm?forum_... - 80% z nich sam mam thumbright

w ogóle masz tam mnóstwo propozycji ciekawych programów, gier i problemów do rozwiązania. Szkoda że nie zdecydowałeś się na model z fizyczną klawiaturą, naprawdę potrafią sie przydać :)

pamiętaj że Makler ma 15min opóźnienia, Notowania Mobilne są real-time, ale za kase.

w pakietach internetowych Play Fresh wychodzi już całkiem OK, bez nich faktycznie bez sensu.

moi faworyci -
najlepsza przeglądarka: Dolphin Browser HD
najlepszy klient poczty: K9Mail
najlepszy antywirus (tak, trzeba mieć): NetQin Mobile Security
najlepszy spy-defender (również trzeba): Android Defender

z NetQinem + Defenderem i zero instalacji spoza marketu spokojnie korzystam z banku bez stresu o poufność.
Edytowany: 18 lipca 2011 20:39

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 5 714
Wysłane: 18 lipca 2011 20:45:18
Szanowni!
pytania z poziomu użytkownika nokii 6310:
1. czy NOM lub dowolny inny program umożliwiają składanie zleceń?
2. czy istnieje odpowiednik MT4 dla smartfonów?

Scarry
Wysłane: 18 lipca 2011 21:11:59
@krewa

ale po co odpowiednik?

MT4 ma wersję rozszerzającą możliwości dla Androida MT4 remote - sterujesz pecetowym programem z ekranu telefonu z Androidem (remote desktop sprawdza się również bardzo fajnie na tabletach z Androidem, z których możesz sterować pecetem z programami jak NOL3 czy nawet grać "remotowo" w gry pecetowe na tablecie z androidem)

market.android.com/details?id=...
www.mt4remote.com/index.php/pl... king

screeny jak to działa: www.mt4remote.com/index.php/pl...
Edytowany: 18 lipca 2011 21:16

Frog
Wysłane: 18 lipca 2011 21:53:49
Scarry napisał(a):
najlepsza przeglądarka: Dolphin Browser HD
najlepszy klient poczty: K9Mail
najlepszy antywirus (tak, trzeba mieć): NetQin Mobile Security
najlepszy spy-defender (również trzeba): Android Defender

Downloaded & Installed wave
Follow me on Twitter

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 5 714
Wysłane: 18 lipca 2011 21:57:48
@Scarry

wielkie dzięki. do tej pory uważałem, że telefon ma dwie pożyteczne funkcje - zegarek i grę w węża. teraz odkryłem trzecią.

czy ja dobrze rozumiem, że PC nie może przejść w tryb uśpienia jeżeli chcemy sterować nim zdalnie?
wracając do NOMa - w bossie znalazłem niepokojący mnie komunikat
Cytat:
Aplikacja Notowania Mobilne nie umożliwia składania zleceń.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4