pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Mr Gambler

Mr Gambler

Ostatnie 10 wpisów
Dobrze, że jest kilka "materiałów przyszłości". Świat techniki staje przed rewolucją materiałów, zmianą na którą dość długo się już czeka w porówaniu z nowymi wynalazkami, modelami. Najpopularniejszy będzie pewnie ten materiał, który będzie najtańszy w produkcji.

O wartości grafenu czytamy w poniższym linku:
www.wyborcza.biz/Firma/1,101618,12266227,Polski_wyscig_po_grafen.html

Cytat:
Zadaniem ITME będzie opracowanie technologii produkcji grafenu w płatkach i jego zastosowania do produkcji kompozytów. Tarnów chce wdrożyć tę technologię w swoich zakładach.

Hanna Węglewska, rzecznik firmy, zapewnia, że współpraca z ITME jest długofalowa i nie ogranicza się do programu Graf-Tech. Kiedy mogłaby ruszyć produkcja, nie zdradza: - Dokładny plan zostanie opracowany po zakończeniu części badawczej.

Do produkcji potrzeba grafenu najwyższej jakości, o grubości od jednej do kilku warstw atomów węgla, który jest trudno dostępny na rynku i bardzo kosztowny. Cena może osiągać 50 tys. dol. (170 tys. zł) za kilogram. A do produkcji przemysłowej potrzeba go dużo więcej.


Orientuje się ktorś jakie są koszty produkcji pozostałych materiałów?

Chciałbym poruszyć wątek Business English, czy angielskiego słownictwa biznesowego. Chyba wiemy, że nie chodzi tu tylko o bezpośrednie relacje z rynków lokalnych redaktorów, a przede wszystkim o ciekawe analizy i przemyślenia inwestorów np. z Ameryki.

Chciałbym się odnieść do tych inwestorów, którzy na co dzień czytają artykuły w angielskich serwisach. Czy moglibyście coś opowiedzieć o swojej przygodzie z Business English. Jaką metodę nauki polecacie? Lepiej rozumieć słowo w słowo, czy istotny jest tylko kontekst. Myślę, że ten temat pomógłby w znacznym stopniu początkującym.

Zachęcam do wypowiedzi!

Zbliżają się wybory prezydenckie w Francji i dużo mówi się o kandydacie Hollande, że może zagrozić rynkom. Polecam krótką lekturę co do jego osoby i wpływu na rynek:

macronext.com napisał(a):
W najbliższą niedzielę (22 kwietnia 2012) we Francji odbędzie się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Jeżeli nie przyniesie ona rozstrzygnięcia, czyli gdy żaden z kandydatów nie zdobędzie ponad 50% głosów, a póki co wszystko na to wskazuje, druga tura wyborów zostanie przeprowadzona 6 maja 2012 roku.

Przedwyborcze sondaże wskazują, że w walce o fotel prezydenta Francji liczą się tylko dwaj kandydaci. Starający się o reelekcję Nicolas Sarkozy oraz kandydat socjalistów Francois Hollande. Opublikowane dziś sondaże sugerują, że to Hollande będzie następnym prezydentem Francji. Ma szanse zwyciężyć zarówno w pierwszej, jak i w drugiej turze.

W zgodniej opinii większości ekonomistów i analityków, taki wynik nie spodoba się rynkom finansowym. Zwracają oni uwagę, że Hollande wielokrotnie zapowiadał potrzebę renegocjacji paktu fiskalnego, chciał masowego drukowania pieniędzy przez Europejski Bank Centralny, a także zapowiadał wiele innych inicjatyw szkodzących gospodarce. Czy zatem wybór Hollande’a oznacza spadki na giełdach i wyprzedaż euro? Niekoniecznie. I to aż z trzech powodów.
Wybór Hollande zgodnie sugerują ostatnie sondaże. To oznacza, że w dużej mierze powinien być już zdyskontowany przez rynki.
Przedwyborcza, często antyrynkowa, retoryka Hollande’a, nie oznacza automatycznie realizacji wszystkich zamierzeń. Politycy często wygrywają wybory nośnymi hasłami, a później prowadzą zwykłą, pozbawioną rewolucji, politykę.
Hollande będzie potrzebował wsparcia parlamentu do realizacji obietnic wyborczych. Nie ma pewności, że w zaplanowanych na czerwiec 2012 roku wyborach parlamentarnych we Francji, socjaliści zdobędą większość potrzeba do skutecznego rządzenia.


MRK, AZ

macronext.com napisał(a):

W czwartek 19 kwietnia 2012 roku Hiszpania sprzedała 2- i 10-letnie obligacje o łącznej wartości 2,541 mld EUR z oferowanej początkowo puli 1,5-2,5 mld EUR. Szczegóły aukcji:
2-let. obligacje (październik 2014); wartość 1,116 mld EUR; rentowność 3,463% (pop. 3,495%), popyt/podaż 3,3 (pop. 2,0);
10-let. obligacje (styczeń 2022); wartość 1425 mld EUR; rentowność 5,743% (pop. 5,403%), popyt/podaż 2,4 (pop. 2,2).


W związku z tym, że jestem laikiem jeśli chodzi o obligacje chciałem przy okazji o coś zapytać. Na przykład wskaźnik popyt/podaż wynosi 2,4 przy 10-letnich obligacjach. Oznacza to, że sprzedano 0,024% oferowanych obligacji? Rozumiem, że w przyszłości Hiszpania dalej będzie prowadziła aukcje tych obligacji.

Moja teoria wygląda następująco. Tauron jest "zacofany" technologicznie. Jak wiemy energetyka teraz wymaga zmian, unowocześniania itd. Tauronowi będzie ciężko, zadłużenie na poziomie 43% do WK, wyemitowane obligacje, mało gotówki w kasie, więc muszą rozejrzeć się za pieniędzmi. Z pomocą przychodzi KGHM (kontrolowany przez SP), który ma wystarczająco kasy, aby pomóc innej spółce SP. Tak na prawdę SP może poprzez kontrolę jednej spółki (KGHM) kontrolować dwie spółki (KGHM i Tauron). A co zyska na tym SP? Może rozwiązać się problem z Tauronu.

Polecam poniższy artykuł. Jest tam wytłumaczona aktualna pozycja KGHM-u i Tauronu. Analitycy mówią także o ewentualnym przejęciu, a także jakby to wpłynęło na oba podmioty.

energetyka.wnp.pl/kghm-polska-...


Przyznam szczerze, że nie śledziłem ostatnio wątku strefy euro. Czy coś się zmieniło, czy dalej Grecja, Hiszpania, Włochy to potencjalni bankruci? Z tego co wiem to Hiszpania pogorszyła swoją sytuację...

Czy dalej jesteśmy w tak trudnej sytuacji jeśli chodzi o euro jak na przełomie 2011/2012 roku gdy słynna była sprawa grecka, czy jest gorzej?

PS. Postaram się poczytać kilka ostatnich stron tego wątku, mam nadzieję, że wrócę na właściwe tory :)

Czy istnieje w dzisiejszych czasach jeszcze takie coś jak niedowartościowanie? Dajmy na to branżę energetyczną. Są takie spółki u nas, które są niedowartościowane, a sytuację fundamentalną mają solidną. Czy inwestorzy bardziej boją się rynku (który przyjmuje kierunek południowy) czy zmian które ma przechodzić ta branża?

Tak, chodziło mi o obroty na całej GPW.

Gdzie można znaleźć aktualny wykres obrotów na GPW? Chciałbym sprawdzić jak mocno korelują się z kursem akcji spółki.

Informacje
Stopień: Rozgadany
Dołączył: 7 marca 2011
Ostatnia wizyta: 30 maja 2017 16:04:06
Liczba wpisów: 110
[0,03% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,741 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d