pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

DEX

DEX

Ostatnie 10 wpisów
Dapi wielkie dzięki ! super linki :)hello1

Witam .

Bardzo proszę o odpowiedz na pytanie czy tzw. Dyrwengencja Rsi ma również miejsce w trendzie wzrostowym ? . Czyli akcje osiągają nowe maksimóm cenowe , ale wskaznik RSI nowy szczytu nie osiąga . Czy takie zachowanie może być potwierdzeniem słabosci popytu .

bardzo dziekuję za ewentualne odpowiedzi Boo hoo!

Bardzo dziekuję za opinie. Wnioski musze wyciągnąć sam . Ale tak na chłodno bez emocji to kontrakty mają i swoje plusy.

1 można zarabiać na spadkach.

2 jesli przy odrobinie szczęscia i wiedzy wstrzelimy się w trend 5-10 dniowy to stopa zwrotu może być nieporównywalna z rynkiem akcji.

3 jesli obstawimy wzrost lub spadek to bardzo szybko widzimy czy był to dobry wybór , natomiast zakupione akcje czesto nie rosną nawet przy rosnącym rynku . ( bywa tak czesto nawet ze spółkami z wig 20 )


bardzo dziekuję i pozdrawiam serdecznie Boo hoo!

DEX, jeden punkt na FW20 zgodny z kierunkiem Twojej pozycji oznacza 10 złotych zysku na kontrakt.

Jako, że na kontraktach się gra, a nie inwestuje, trzeba zapewnić sobie odpowiednią ilość prób. Nie otwierałbym jednak 4-5 kontraktów dysponując 10 tysiącami złotych thumbright

Każda osoba zadająca podobne pytanie, jest już spłukana, tylko jeszcze o tym nie wie blackeye [/quote]


Rozumiem ! Ale jesli jestem przekonany ,ze bedzie dalej hossa to czy nie jest to lepsza od akcji - przecież stopa zwrotu jest bardzo duża i czy nie jest to obecnie ciekawsza strategia dla inwestora który wieży we wzrosty niż bawienie się w akcję .
Przepraszam - wiem ,ze zmienność jest nieporównywalnie wieksza do rynku akcji ale i potencjalna stopa zwrotu jest bardzo duża . Problem tylko pewnie z lukami które ostatnio są bardzo duże .


Bardzo dziekuję za dotychczasowe odpowiedzi koledzy Boo hoo!

Witam ,

Czy może mi Ktoś wytłumaczyć jak dziecku .blah5
Ile można zarobic - stracić wykonując nastepujący ruch.


10 tyś zł
Otwarcie pozycji długiej Wig 20 na poziomie 2400 pkt
Zamnkięcie pozycji gdy Wig 20 ma 2500 pkt .


Bardzo bedę wdzięczny Państwu za informację ile można zarobić wykonująć taki ruch i jak to sie liczy .

Bardzo ale to Bardzo dziekuję za ewentualną pomoc .Boo hoo!


Trzeba uczciwie powiedziec ,że wywalaczy tez nie brakuje ! Shame on you

Nie wierzą ? czy licza ,że taniej dokupia - Think

Widać ,ze troche Buja - ale coś mi sie wydaje ,ze spółka da naprawdę sporo zarobić ! Teraz to najwazniejsze by w ciagu 1- 2 tygodni przebiła 3 zł i wtedy naprawdę może byc ciekawie ! Wiele osób pisze na innych forach ,ze to drugie Immo ale nie do konca się zgodze . Fakt ,ze przejecie Banku moze naprawde ładnie podniesc w najblizszych latach kapitalizacje Idmsa .Shhh

kurde zobaczym ! salute

Spółka troche zapomniana - ale czy nie tworzy sie własnie nowy trend ?
Wczoraj spółka pokonała linie trendu spadkowego ( lub sie bardzo do niej zblizyła )
Dodatkowo przemawia fak wejscia do Wig 20 oraz zapowiedz Dywidendy .
No nie wiem ale chyba warto obserwowac.Shhh

wklejam bo może jeszcze nie wszyscy czytali -


Prezes-dłużnik i inne ryzyka grupy IDMSA


Marek Falenta, największy akcjonariusz IDMSA i prezes Electusa, ma ogromne problemy finansowe i prawne, które mogą przełożyć się na całą grupę IDMSA. Rok temu został prawomocnie skazany przez sąd za pomoc w oszustwie. Teraz jego majątek i posiadane akcje zajmuje komornik, a partnerzy biznesowi pytają, dlaczego nie reguluje swoich długów i „podaje się” za prezesa, choć nie ma prawa sprawować tej funkcji. Electus tymczasem próbuje obecnie sprzedać obligacje za 74 mln zł na podstawie prospektu zatwierdzonego przez Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) jeszcze w marcu 2008 r. To ostatnia szansa na uplasowanie tych papierów. Prospekt został opublikowany 5 marca 2009 r. Ważny jest przez 12 miesięcy - zapisy mogą być przyjmowane tylko do 5 marca 2010 r. IDMSA prowadzi je do 26 lutego.REKLAMA

Lawina problemów

Ani w prospekcie, ani w aneksach, Electus nie poinformował jednak rynku o powyższych problemach i ryzykach z nich wynikających oraz o konflikcie pomiędzy Falentą i wspólnikami w innym biznesie - ZNTK Nieruchomości (spółce zależnej poznańskich Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego). Związane z przedsiębiorcą Zbigniewem Majcherkiem spółki kwestionują znaczącą część wierzytelności znajdujących się na bilansie Electusa, wartość zabezpieczeń długów samego Falenty wobec Electusa i składają doniesienia do prokuratury w sprawie podejrzenia bezprawnych działań na szkodę ZNTK. Majcherek uważa, że został nieuczciwie potraktowany przez Falentę, który „nie wywiązał się z umów inwestycyjnych” i próbował bezprawnie przejąć spółkę. Marek Falenta odpiera, że to on jest pokrzywdzony przez Majcherka, zarzut „działania na szkodę udziałowców i pracowników tej spółki jest nieprawdziwy”.

Kto ma rację, rozstrzygnie prokuratura i sąd. Tylko dlaczego o całym sporze nie wiedzą potencjalni inwestorzy?

A powinni, bo udziały w ZNTK Nieruchomości mają dla Electusa dużą wartość – zgodnie z raportem spółki za III kwartał 2009 r. stanowią zabezpieczenie ponad 90 mln zł długów Falenty (i osób, których zobowiązania zabezpieczył swoim majątkiem) wobec Electusa. Ponadto udziały te zostały zajęte przez komornika, o czym także nie przeczytamy w aneksach.

6 sierpnia 2009 r. Sąd Okręgowy we Wrocławiu wydał nakaz zapłaty na rzecz (...) (byłego wspólnika w Electusie) kwoty ponad 25 mln zł. Choć wyrok nie jest prawomocny, w sierpniu „została wszczęta egzekucja przeciwko dłużnikowi Markowi Falencie”. Prowadzi ją komornik sądowy Marek Chlebowski z Leszna. Do dziś poza udziałami zajął m.in. dwa domy Falenty. Czy dalej prowadzi egzekucję?

„Niestety ze względu na obowiązującą mnie tajemnice służbową nie mogę odpowiedzieć Panu na zawarte w mailu pytania” - napisał do nas Marek Chlebowski.

„Pan Marek Falenta jest w sporze prawnym z Panem (...), który – na podstawie wystawionego przez Marka Falentę weksla – uzyskał nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym. Na tej podstawie Pan (...) podjął działania w celu zabezpieczenia należności objętej wekslem. Zabezpieczeniem objęte zostały m.in. udziały w Spółce ZNTK Nieruchomości Sp. z o.o. w Poznaniu. Pan Marek Falenta kwestionuje roszczenia Pana (...). Sąd Okręgowy we Wrocławiu uznał częściowo roszczenie (...), a jednocześnie wstrzymał czynności zabezpieczające do czasu uprawomocnienia się orzeczenia; Sąd nie doręczył dotychczas uzasadnienia wyroku; Pan Marek Falenta zamierza wnieść apelację od wyroku Sądu I instancji.” - twierdzi Daniel Starski z firmy PR Talking Heads, przekazując NGI24 odpowiedzi na pytania do Marka Falenty

Co na to KNF? Czy Electus właściwie wypełnia obowiązki informacyjne?

„Prospekt emisyjny powinien zawierać prawdziwe, rzetelne i kompletne informacje, przy uwzględnieniu rodzaju emitenta i papierów wartościowych mających być przedmiotem oferty publicznej lub dopuszczenia do obrotu na rynku regulowanym, istotne dla oceny sytuacji gospodarczej, finansowej i majątkowej oraz perspektyw rozwoju emitenta oraz dotyczące praw i obowiązków związanych z tymi papierami wartościowymi. (…) Jeśli jest Pan w posiadaniu informacji na temat uzasadnionego zagrożenia spłaty wskazanych należności spółce (lub opóźnienia ich spłaty), co mogłoby prowadzić do utraty przez Electus S.A. wskazanych kwot lub do utraty przez spółkę płynności płatniczej, a w konsekwencji mogłoby mieć wpływ na sytuację finansową i majątkową emitenta, zwracamy się o przekazanie takich szczegółów do KNF celem umożliwienia nadzorowi ich zbadania.” - pisze do nas Łukasz Dajnowicz, rzecznik KNF.

Pojawiają się jednak dalsze pytania. Czy konflikt ze wspólnikami i komornicze zajęcia nie sprowokują roszczeń banków o uzupełnienie zabezpieczeń kredytów? Wiele udziałów Falenty w ZNTK Nieruchomości i IDMSA jest wpisanych w rejestrze zastawów sądowych jako zabezpieczenie pożyczek w bankach: Raiffeisen Bank Polska i Gospodarczym Banku Wielkopolskim (GBW). Falenta na 10 lutego 2010 miał ustanowionych 19 zastawów na rzecz tych banków i Electusa. Zdecydowana większość zastawionych akcji zabezpieczała wierzytelności na kwoty od kilkunastu do nawet ponad 40 mln zł (najwyższa suma zabezpieczenia).

Dla porównania Grzegorz Leszczyński, prezes IDMSA, na ten sam dzień miał pięć „otwartych” pozycji w rejestrze zastawów (największa na nieco ponad 13 mln franków szwajcarskich) na rzecz dwóch wymienionych banków i BZWBK. Rafał Abratański, wiceprezes IDMSA, miał zaś tylko trzy wpisy (najwyższy także do wysokości nieco ponad 13 mln CHF).

„Spór z Panem (...) nie będzie wymagał dodatkowych zabezpieczeń na rzecz banków i Spółki ELECTUS, gdyż majątek Pana Marka Falenty wielokrotnie przewyższa zasądzoną kwotę na rzecz Pana (...). Pan Marek Falenta widzi możliwość zawarcia ugody w tej sprawie. Bez względu na to jak długo będzie toczył się spór z Panem (...) nie występuje ryzyko konieczności uzupełnienia zabezpieczenia. Nie występuje ryzyko utraty płynności u Pana Marka Falenty.” - odpiera PR Electusa.

Pytanie czy to przekonujące wyjaśnienie i czy nie powinno się znaleźć (wraz ze szczegółowym opisem) w aneksie do prospektu?

Dług w Electusie Marek Falenta ma od 12 października 2007 r. Pierwotnie miał być spłacony do 31 grudnia 2007 r. Potem termin spłaty zmieniano jeszcze kilkakrotnie – m.in. na 29 lutego 2008 r., 30 czerwca 2009 r., 30 września 2009 r. Electus pilnował jednak, żeby informować o kolejnych terminach spłaty. Po 30 września już takiego terminu nie mogliśmy znaleźć.

„ELECTUS posiada niewymagalną należność od Prezesa Marka Falenty związaną z przejęciem przez Marka Falentę wierzytelności wobec dłużników ELECTUS S.A.” - podaje teraz PR spółki.

Trudno nie zastanawiać się, czy wielokrotne zmiany terminu spłaty tego zadłużenia w obecnej sytuacji konfliktu nie stanowią zagrożenia dla Electusa i całej grupy IDMSA. Electus to około 50 proc. aktywów grupy IDMSA. Zobowiązania prezesa oraz podmiotów z nim powiązanych wobec Electusa stanowią prawie 98 proc. kapitałów własnych i 37 proc. aktywów Electusa. Spółka generuje co kwartał na odsetkach od tych wierzytelności papierowy zysk (8,4 mln zł w III kwartałach 2009 r.) - to główna część zysków Electusa za ten okres (ponad 61 proc. zysku brutto). Co się stanie, jeśli prezes jednak nie będzie wypłacalny, a zabezpieczenia trafią do innych wierzycieli? Jeśli pojawi się ryzyko niespłacenia zobowiązań, zyski mogą okazać się puste, a z powodu wynikających z tego rezerw kapitał własny spółki może ulec znaczącej korekcie w dół.

Electus wyceniany jest obecnie w bilansie IDMSA na 380 mln zł.

Zdaniem wielu inwestorów giełdowych ta wartość już od dawna jest zdecydowanie zawyżona. Na biznesowym portalu "Pulsu Biznesu" w ramach akcji „Inwestor” (polegającej na zadawaniu pytań zarządowi spółek przez inwestorów) co jakiś czas pojawiają się pytania i wątpliwości związane z wyceną i długami prezesa. "Kiedy IDM wyceni spółkę Electus do faktycznej wartości rynkowej" - pytał 23 czerwca 2009 r. za pośrednictwem „PB” jeden z czytelników.

„W aktywach w wysokości 236 mln spółka posiada wierzytelności wobec pana prezesa M Falenty zabezpieczone na udziałach/nieruch. spółki ZNTK Nieruchomości należącej do Pana Marka Falenty w wysokości 81mln, to ponad 1/3 aktywów! Jaka jest zatem podstawowa działalność Electusa, kogo spółka finansuje, szpitale czy Pana Prezesa? Czy Pan Falenta reguluje odsetki od kwoty głównej czy może przesuwa się je do kapitału długu(dług rośnie). Trochę niebezpieczna spirala(czy spółka ZNTK ma taki majątek netto?). Jak długo taki stan rzeczy będzie istniał-kiedy Pan Falenta ureguluje długi? W raporcie Electusa nie ma słowa o terminach spłaty wierzytelności, spółka nie odpowiada na maile a powinna(obligacje publiczne)." - pytał inny czytelnik portalu "PB" (cytat bez zmian).

Mimo sygnałów żadna gazeta nie podjęła nawet próby opisania tej sprawy. Wszystkie „trudne" pytania IDMSA także pozostawia bez odpowiedzi, choć odpowiada na inne kwestie poruszane przez czytelników „PB”.

26 stycznia 2010 r. w TVN CNBC Biznes, Grzegorz Leszczyński, prezes IDMSA, został zaskoczony pytaniem, które prowadzącemu program podesłał jakiś internauta - właśnie o Electusa i wierzytelności Marka Falenty w stosunku do spółki.

- One są bardzo dobrze zabezpieczone nieruchomościami i to dotyczy nie zobowiązań prywatnych pana Falenty tylko grupy firm z nim związanych. Myślę, że poradzimy sobie z tym problemem - zbył prowadzącego Grzegorz Leszczyński.

Prawda jest inna: dużą część długów przejął Marek Falenta od innych (nie swoich spółek), więc są to zobowiązania prywatne. Nie są też zabezpieczone nieruchomościami, tylko mniejszościowymi udziałami w spółce posiadającej nieruchomości. Takie udziały mogą okazać się znacznie mniej warte niż same nieruchomości. Szczególnie w sytuacji konfliktu z większościowym właścicielem, posiadającym 53 proc. udziałów ZNTK Nieruchomości. Falenta ponadto wierzytelność zabezpieczył nie wszystkimi posiadanymi udziałami w ZNTK (oficjalnie ma 34 proc.) - zastaw ustanowiony jest jedynie na 12 proc. udziałów.

Dodatkowo pojawia się kwestia genezy powstania tego długu. Początkowo – w lipcu 2007 r. - pożyczkę spółce Sigma (związana ze Zbigniewem Majcherkiem i ZNTK) udzielił sam Electus. Potem zbył tę wierzytelność Falencie, za którą do dziś nie odzyskał pieniędzy. Marek Falenta zaś stał się udziałowcem ZNTK Nieruchomości w ramach rozliczeń ze Zbigniewem Majcherkiem. Dodatkowo 13 proc. udziałów w ZNTK Nieruchomości przejęli prezesi IDMSA – Grzegorz Leszczyński, Rafał Abratański oraz Beata Leszczyńska. Dlaczego osoby te inwestowały prywatnie, a nie poprzez IDMSA czy Electusa, spółki, które przecież takimi inwestycjami się zajmują? Czy - skoro Electus prowadzi działalność w zakresie restrukturyzacji wierzytelności, a sama spółka matka w zakresie inwestycji także pozagiełdowych - prezesi IDMSA nie powinni informować rynku, że prowadzą wobec własnej spółki działalność konkurencyjną?

ZNTK Nieruchomości jest mimo problemów spółką atrakcyjną – posiada 20 ha gruntów w centrum Poznania. Prezesi IDMSA mogą więc na inwestycji dobrze zarobić. Nie uzasadnia to jednak braku precyzyjnych informacji i wyjaśnień we wszystkich sprawach. To jest groźne dla grupy IDMSA. Spółka publiczna, a tym bardziej biuro maklerskie działające na podstawie licencji, nie może kłamać i ukrywać problemów. Nadzorująca przestrzeganie obowiązków informacyjnych spółek KNF może nałożyć dotkliwe kary za wprowadzanie w błąd inwestorów.

Na pytania NGI24 dotyczące tych kwestii IDMSA na razie nie odpowiedział.

Sprawiedliwość i prawnicy

Czarne chmury zbierają się nad Markiem Falentą już od dawna. 24 lutego 2009 r. uprawomocnił się wyrok skazujący za pomoc w wyłudzeniu kredytu orzeczony przez Sąd Okręgowy w Legnicy. Od tego dnia Falenta nie ma prawa być w zarządzie żadnej spółki, co wynika wprost z przepisów Kodeksu Spółek Handlowych i nie jest kwestią uznaniową czy rozstrzyganą przez sąd. Część przestępców próbuje co prawda ominąć przepisy udając, że prowadzą spór prawny w tej kwestii - np. składają wniosek do sądu orzekającego o winie o zezwolenie na zajmowanie funkcji w zarządach spółek, choć te wnioski nie są skuteczne, chyba że dotyczą przestępstwa nieumyślnego. Marek Falenta takiego wniosku jednak nie złożył.

Biznesmen twierdzi, że jest niewinny i został pomówiony. „Pan Marek Falenta nie zgadza się z wyrokiem Sądu Okręgowego we Wrocławiu, dowodząc, że padł ofiarą pomówienia. Z tego też względu prawnicy Pana M. Falenty wnieśli Skargę Kasacyjną do Sądu Najwyższego. Sprawa jest w toku.” - pisze do nas PR Electusa.

„Spóła ELECTUS dysponuje opinią Pana Prof. dr hab. Jacka Giezka z Katedry Prawa Karnego Materialnego Uniwersytetu Wrocławskiego, zgodnie z którą „Wynikający z art.18.§2 kodeksu spółek handlowych zakaz wykonywania funkcji członka zarządu … nie powinien dotyczyć osoby, która została skazana prawomocnym wyrokiem za wymienione w tym przepisie przestępstwo, jeśli została ono popełnione przed wejściem w życie kodeksu spółek handlowych, tj. przed dniem 1 stycznia 2001r.” Zgodnie z opinią zakaz ten nie dotyczy Pana Marka Falenty.” - podaje też spółka.

Opinia, na którą powołuje się Electus, została podpisana przez Jacka Giezka. To samo imię i nazwisko nosi... adwokat Marka Falenty w opisywanym procesie o pomoc w oszustwie, który przegrał. Był obrońcą z urzędu.

Dla wielu innych prawników, w tym Sądu Najwyższego, sprawa jest jasna i niestety inaczej interpretowana.

„Nie może być członkiem zarządu, rady nadzorczej, komisji rewizyjnej albo likwidatorem osoba, która została skazana prawomocnym wyrokiem za przestępstwa określone w przepisach rozdziałów XXXIII-XXXVII Kodeksu karnego (...)” - widnieje w Kodeksie spółek handlowych.

Zakaz ustaje z upływem piątego roku od dnia uprawomocnienia się wyroku skazującego. Marek Falenta został skazany z art. 286 i 297 Kodeksu karnego, które zawierają się w rozdziałach XXXV – XXXVI – traktujących o przestępstwach przeciwko mieniu i przeciwko obrotowi gospodarczemu. Zdecydowanie więc zakaz dotyczy Marka Falenty.

Według interpretacji podanej w postanowieniu Sądu Najwyższego z dnia 25 października 2007 r. powoływanie się na okoliczność, że przestępstwa „miały miejsce przed wejściem w życie Kodeksu spółek handlowych, jest z gruntu błędne i nie ma w sprawie żadnego znaczenia”.

„Treść przepisów art. 18. § 2, 3 i 4 k.s.h. nie pozostawia wątpliwości, że wszelkie skutki istotne dla orzekania (…) ustawa wiąże z samym faktem wydania prawomocnego wyroku skazującego za określone przestępstwo. Z powyższego w sposób oczywisty wynika, że znaczenie decydujące z punktu widzenia stosowania przytaczanej regulacji, która zaczęła obowiązywać w dniu 1 stycznia 2001 r., ma data wydania wskazanego orzeczenia, nie zaś ustalenie co do czasu popełnienia przypisanego nim przestępstwa” - napisano w postanowieniu Sądu Najwyższego.

Także dla KNF nie ma w tej kwestii wątpliwości. „Przepis art. 18 § 2 Kodeksu Spółek Handlowych brzmi jednoznacznie (...). Jednocześnie należy zwrócić uwagę, iż orzeczenie przez sąd prawomocnego wyroku wobec członka organu spółki nie wywołuje skutku w postaci odwołania z funkcji pełnionej w takim organie przez osobę skazaną. Do odwołania takiej osoby muszą zostać podjęte działania przewidziane w art. 368 § 4 Ksh tzn. członków zarządu powołuje i odwołuje rada nadzorcza, chyba że statut spółki stanowi inaczej. Członek zarządu może być odwołany lub zawieszony w czynnościach także przez walne zgromadzenie” - pisze Łukasz Dajnowicz.

Dlaczego więc Marek Falenta wciąż jest prezesem Electusa?

„Komisja nie dysponuje prawem do odwoływania ani do zobligowania akcjonariuszy do odwołania z pełnionej funkcji osoby skazanej prawomocnym wyrokiem za wskazane przestępstwa. Natomiast obowiązek podania informacji dotyczących postępowań sądowych arbitrażowych określony w pkt. 13.6 Załącznika IV do Rozporządzenia, dotyczy emitenta, nie zaś członków organów zarządzających. Ponadto, należy podkreślić, iż w zakresie wskazanym w pkt. 2 Pana wiadomości, UKNF w świetle zadań, o których mowa w art. 7 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o nadzorze nad rynkiem kapitałowym, podjął stosowne działania” - podaje rzecznik KNF.

Jakie? Na razie nie wiemy. Pytań – wciąż bez odpowiedzi - jest zresztą więcej: co się stanie, jeśli prezes Electusa przegra swoją batalię i okaże się, że wszystkie podejmowane przez niego decyzje od 24 lutego 2009 r. są pozbawione mocy prawnej? Dlaczego IDMSA nie opisał wszystkich wymienionych ryzyk? Co robi Rada Nadzorcza Electusa? Dlaczego giełdowa spółka akceptuje Falentę na stanowisku prezesa spółki zależnej, na dodatek prowadzącej publiczną emisję obligacji pod nadzorem KNF? Pytanie też, czy informuje o wymienionych problemach swoich klientów, jeśli namawia ich do zakupu obligacji Electusa?

Do wymienionych kwestii będziemy wracać. Już wkrótce kolejny artykuł w tej sprawie

Panowie kiedy bedzie raport za 4 kw ? Bo na monitorze spółki jest brak informacji


z góry dziekuję Boo hoo!

Maciek1981 napisał(a):
2 pakiety po 100kilo cena 3.11, oczywiście z ukrytego...


powoli robi sie na tym watku jak na forum Bankiera.

przepraszam ale musiałem Pray

Vox napisał(a):
cóż ja nie mogę pozbyć się akcji, bo wtedy nie śpię
myśląc o tym że pociąg mi odjedzie :-)
i wogóle bez papierów jestem jakiś taki nerwowy -
bardziej mnie bolą utracone zyski niż straty.Nie gniewaj się ale Normalne zachowanie to to nie jest !sam też miewam problemy - ale by aż tak :)


pozdrawiam i szacun za szczerośc king


Polnord chce przed końcem roku rozpocząć 6 nowych inwestycji mieszkaniowych liczących łącznie około 1000 mieszkań oraz jedną inwestycję biurową.

Spółka spodziewa się, że wyniki III kwartału będą porównywalne z całym I półroczem - poinformował PAP Wojciech Ciurzyński, prezes Polnordu.

W październiku spółka chce wyemitować pierwsze obligacje. Pod koniec września akcjonariusze upoważnili zarząd do emisji obligacji zamiennych na akcje o wartości do 200 mln zł.

W ciągu miesiąca można się spodziewać pierwszej emisji obligacji. W tej chwili trudno jest powiedzieć czy będzie jedna czy kilka emisji. W przyszłym tygodniu będziemy na ten temat rozmawiać z inwestorami i zobaczymy jakie będzie ich podejście - powiedział PAP Ciurzyński.

Rynek jest bardzo zainteresowany emisją naszych obligacji, jestem optymistą jeśli chodzi o powodzenie emisji - dodał.

Prezes poinformował, że pieniądze z obligacji zostaną wykorzystane na rozpoczęcie nowych projektów.

Rozpoczynamy dwa projekty mieszkaniowe w Gdańsku oraz drugi etap projektu w Olsztynie - powiedział.

Prezes doprecyzował, że jeden z gdańskich projektów będzie się znajdował na Morenie i będą się w nim znajdowały mieszkania o średnim standardzie, drugi zlokalizowany będzie na Kowalach, a mieszkania będą o niskim standardzie.

Do końca roku ma się również rozpocząć inwestycja w Sopocie, na którą Polnord otrzymał kilka dni temu 23,5 mln zł kredytu z PKO BP.

Przed końcem roku ruszą również z inwestycjami dwie spółki na Wilanowie: Kryształ Wilanowa, drugi budynek i Fadesa Polnord etap szósty - powiedział.

Są to duże inwestycje. Jak wszystko się uda uruchomić to będzie to około 1000 mieszkań - podsumował inwestycje mieszkaniowe Ciurzyński.

Na początku sierpnia w rozmowie z PAP prezes informował, że do końca roku rozpocznie projekty mieszkaniowe w: Sopocie, Szczecinie, Wilanowie i być może w Olsztynie. Zapowiadał również budowę biurowca na Wilanowie. Budowa biurowca już się rozpoczęła natomiast projekt szczeciński może się opóźnić.

Inwestycja w Szczecinie ruszy troszkę później. Wkrótce dostaniemy pozwolenie na budowę, ale mogą pojawić się odwołania. Trudno powiedzieć czy uda się rozpocząć tę inwestycję w tym roku, ale naszą intencją jest jej uruchomienie w listopadzie - powiedział prezes.

Przed końcem roku ma się jeszcze rozpocząć budowa kolejnego biurowca w Wilanowie.

W tej chwili szykujemy rozpoczęcie budowy biurowca dla Asseco. Myślę, że w tym roku zaczniemy budowę - powiedział.

Jest jeszcze jeden mały projekt mieszkaniowy w Gdańsku, który możemy zacząć, ale jeszcze się zastanawiamy czy wystartować z tą inwestycją - dodał.

WYNIKI III KW. BĘDĄ ZBLIŻONE DO CAŁEGO I PÓŁROCZA

Na pytanie PAP czy w trzecim kwartale można się spodziewać wyników lepszych niż w II kwartale prezes powiedział: absolutnie tak love4 love4 love4 , właśnie dzięki komercji, którą zaczęliśmy, i może to być wynik prawie taki albo lepszy, niż osiągnęliśmy w całym pierwszym półroczu.

Prezes potwierdził zamiar osiągnięcia przed końcem roku miesięcznej sprzedaży na poziomie 60-70 mieszkań.

We wrześniu sprzedaliśmy 58 mieszkań. Osiągnięcie zapowiadanego poziomu 60-70 mieszkań przed końcem roku jest absolutnie możliwe - powiedział.

Polnord cały czas negocjuje zakup działek pod nowe inwestycje.

Zakupy nowych gruntów idą ciężko. Ceny nie spadły tak jak się spodziewaliśmy. Cały czas negocjujemy, w ciągu tygodnia, dwóch powinno dojść do pierwszej transakcji - powiedział.
Re: POLNORD- PAP z 15.45

Ja pamietam tylko skąd wzieły się wzrostyShhh Pray Pray - może nie wszyscy wiedzą ale jeden z gosci w lipcowym programie TVN CNBC na pytanie zadane przez redaktora które spółki warto teraz kupować wymienił własnie Techmex .Potem w kilka dni kurs wzrósł o ponad 50 % i zaczeło się wywalanie Templetona wiec czy oby nie było to celowe Shame on you


Wiem jedno Analom ufac nie wolno !

Obecnie mamy sygnał kupna - spółka obroniła wsparcie i od dwóch sesji na dużych obrotach idzie w górę ! Wczoraj widac było jak ktos zbierał z ukrytego ! Może TFI jakies włazi

Będzie kauczukowy krach?

Amerykańskie cło zniszczy branżę oponiarską ChRL. Ceny surowca spadają.
W konsekwencji wprowadzenia ceł importowych przez Stany Zjednoczone, będące jednym z głównych zagranicznych rynków zbytu dla chińskiej branży oponiarskiej, przemysł tego kraju będzie zmuszony do znacznego ograniczenia produkcji opon.

Począwszy od 26 września, w USA zacznie obowiązywać dodatkowa, 35% stawka celna na przywóz chińskich opon do samochodów osobowych i półciężarowych, z perspektywą nieznacznego jej obniżenia do 30% w drugim i 25% w trzecim roku obowiązywania restrykcji. Obecnie obowiązująca taryfa wynosi 3,4-4.0%. Ministerstwo Handlu Chin oświadczyło, że nowa polityka jest pogwałceniem amerykańskich zobowiązań dotyczących wolnego handlu.
Takie coś znalazłem w necie - moze własnie to ma wpływ na to , że spółka ostatnio taka słaba !
W ubiegłym roku Stany Zjednoczone importowały z Chin 46 mln opon, co stanowiło około 8,4% całkowitej chińskiej produkcji opony wynoszącej wg. oficjalnych danych 546 mln sztuk. Analitycy podkreślają, że Chiny eksportują około 40% rocznej produkcji opon, zaś na rynek USA trafiała jedna trzecia całej sprzedaży zagranicznej chińskiej branży oponiarskiej. Bez możliwości sprzedaży na tym rynku, firmy z Państwa Środka będą musiały zamykać fabryki i zwalniać pracowników.

Zdaniem analityków, na skutek restrykcji handlowych chiński eksport opon do USA spadnie w tym roku o połowę.

Na informacje te rynki kauczuków syntetycznych i naturalnych zareagowały spadkami, bowiem oczekuje się, że w czwartym kwartale chińscy producenci opon zmniejszą zapotrzebowanie na surowiec o 30%.

Ceny kauczuku naturalnego, który jest używany w branży oponiarskiej jak substytut dla kauczuku syntetycznego, spadły w poniedziałek w Azji z powodu nowej amerykańskiej polityki. Na Giełdzie Towarowej Tokio cena kontraktów terminowych na kauczuk naturalny poszła w dół o 7%, do 2,15 USD/kg, a na Giełdzie Terminowej w Szanghaju o 5%, do 2593 USD za tonę.

W odpowiedzi na amerykańskie restrykcje Chiny rozpoczęły postępowania antydumpingowe i anty-subwencjne dotyczące importu amerykańskich produktów samochodowych i mięsa kurczaków.
#####################################################################

Cła wprowadza tez BRAZYLIA
###################################################################

TAPNIECIE cen kauczuku na rynku Azjatyckim, tylko wczoraj -7%

od 3 sesji bardzo duże obroty - ktoś ciągle kupuje pakietami po 100- 300 tyś A. Może jakieś TFI zbiera. Dzisiaj dobre info z Dom Dev o sporym ożywieniu w rynku.

Buldi dziekuję za ciekawą robotę thumbright thumbright thumbright

adamos napisał(a):
Witam i pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Podobnie jak Oczko jestem nowy na gieldzie(koniec stycznia 2009) i tez od pewnego czasu zagladam na to forum. Chyba w koncu znalazlem miejsce gdzie mozna sensownie wymienic sie pogladami. Obserwuje gielde od polowy 2006r ,ale gdy zaczalem sprawdzac chociazby proste C/WK wiekszosci spolek to zlapalem sie za glowe i postanowilem poczekac. Patrzac na to teraz wydaje mi sie,ze moment na kupno akcji wybralem calkiem dobry,choc wiem ze moze sie okazac za pol roku,ze jest jeszcze lepszy. Ale chyba najwazniejsze aby kupic tanio,a nie koniecznie najtaniej. Nawiazujac do tematu,zastanawiam sie czy "Ostatnie zlecenie" jest naprawde mozliwe?? Nie gram zbyt dlugo,ale widze ze ta cala gielda jest jak narkotyk. Kazdego dnia sledze notowania,czytam opinie analitykow itd. W zasadzie nie wiem po co,bo portfel ktory buduje jest na okres 3-6lat. Wiec nie powinno mnie za bardzo obchodzic co sie stanie za rok d'oh! Sam sie sobie dziwie,ze nie realizuje teraz blisko 30% zysku,ktore na lokacie nie zarobilbym po 3 latach. A mam tez swiadomoc,ze te +30%,moze zamienic sie za kilka miesiecy w -20%. Naleze do tej grupy naiwniakow(czy tez leszczy,jak to bylo w innym watku),ktorzy mysla ze uda im sie zarobic 300-1000%,trzymajac walory do nastepnej hossy. Mam nadzieje,ze bede mial na tyle silnej woli zeby zrealizowac swoje "ostatnie zlecenie" podczas nastepnej gieldowej goraczki i zabrac zysk z dala od gieldy,bo wiem ze grajac caly czas predzej czy pozniej bede musial go oddac. salute
Witam ,
Jestem zdania ,ze na rynku zarabiają najlepiej inwestorzy zawierający mało tranzakcji. Nawet są opisane pewne badania w książce " Inteligentny Inwestor " , które potwierdzają tą teze.

Panowie Bardzo Dziękuje !wave wave wave

Witam
Kolego Watch Dog mam ogromną prośbę o pomoc w nastepującej sprawie.
Ojciec chce wziąsc kredyt na budowę domu , ( dzałkę już ma ).
Na co szczególnie zwrócić uwagę przy braniu takiego kredytu ?
By kredyt spełniał choć trochę zasadę "uczciwego kredytu "

Kolegom którzy mają wiedzę w tym temacie również dziekuję za ewentułalną pomoc .wave
Bardzo dziekuję !!!Witam !

Ja nadal trzymam sie tej złotej mysli która jest bardzo bliska zrealizowania w mojej ocenie ." Koniec Bessy bedzie tak nieprawdopodobny dla wielu jak Koniec Hossy "3some 3some 3some 3some 3some


Ale dopiero po roku wiele osób zda sobie sprawe jak daleko już jesteśmy od dołka . Przypominam ,ze jest wiele ( przynajmniej kilka) spółek które już nie chcą spadać i wystarczy tylko kilku tygodniowe ocieplenie na giełdach by spółki te wzrosły o 50 %- 70 % .Shhh

Wyceny wielu spółek są tak absurdalne ,ze głowa boli . Zobaczcie takiego Optimusa i jego C/ WK 10
O HTL Strefie już nie bedę wspominał . Wszystko to jedna wielka psychologia i realne wyceny nie maja nic wsólnego bo takich poprostu nie ma ! Akcje warte są tyle ile ktoś chce za nie zapłacić- nic wiecej .

tadekmazur napisał(a):
Czytałem jakiegoś analityka który twierdził że obecnie wiele spółek jest tak tanich że ich kapitalizacja jest mniejsza niż ilość gotówki w kasie. Chyba facio bredził, ale jeśli pisał prawdę to chciałbym wiedzieć które to spółki.
Już zacząłem przeglądać dane finansowe, ale może tymczasem ktoś podrzuci temat?

Graham uważał takie spółki za bardzo bezpieczne !

W ostatnim czasie zaczełem przygladac sie w analizie technicznej tak popularnemu i dla wielu pewnemu zjawisku jak "Podwójne Dno ". Czytam ,ze jest to bardzo pewna formacja odwrócenia trendu. Moje zdziwienie budzi nastepująca sytułacja .d'oh!

Skoro przypuscmy jakas spółka np : z Wigu 20 dochodzi do wspomnianego wsparcia , lub podwójnego dna to dlaczego czesto w okolicach tych są sprzedawane spore pakiety akcji , które nie są wywalane przez jakieś tam płotki tylko naprawde dużych inwestorów . Czy owi wielcy inwestorzy nie znają analizy technicznej i nie powinni wstrzymac sie z zamiarem sprzedaży by poczekać na ewentułalne odwrócenie trendu ? No własnie ..... lecz oni jednak sprzedają spore pakiety akcji dochodzące do kilku milionów złotych cząsto w samym dołku .
Dlaczego to robią , przecież skoro mają tyle kasy to teoretycznie powinni być mądrzejsi od wielu i nie sprzedawac . Mimo to sprzedają ! d'oh!

Wiem, wiem wielu odpowie - poprostu liczą na przebicie wsparcia i dalszy spadek cen lub ,że wogle nie sledzą AT

,ale czy to nie za proste wytłumaczenie ???bandhead bandhead bandhead


owner napisał(a):
wydaje mi sie ze aktualna cena to dolek +- 1gr :-$ oby kurs tylko nie wpadl w boczniaka. sa niesmiale sygnaly zakupu ale nie potwierdzone bookWywala ktos naprawde ostro mysle ,ze OFE lub TFI !

Dla pocieszenia dodam ,ze czesto wywalają w samym dołku lub blisko dołka ! Takie tam spece

O optymizmie który sprawia ,ze nawet bardzo doswiadczeni inwestorzy są skłonni kupowac akcjie po bardzo wysokich cenach . Wierząc ,ze zyski danej firmy mogą rosnąc w nieskonczonosć . I o skutkach takich inwestycji , które jak sie pózniej okazywało prawie zawsze mocno karciły wielu inwestorów .O tym ,ze wiele wspaniałych na pozór firm ze swietlaną przyszłoscią potrafiło nagle pokazywać nie tylko spadek zysków ale nagłe straty.

Ps : bardzo do tego przykładu z naszego rynku pasuje mi Trakcjia która przez bardzo wielu analityków uznawana jest za jedną z pereł przyszłej hossy. Tylko byc może niektórzy zapominają ,ze czesto własnie te swietne wyniki są już dawno w dużej mierze w cenach .
Ale na te tematy to niech lepiej WD sie wypowiada - ja sie cały czas ucze ! d'oh!

USA pieknie pociągneło w 3 dni blisko 7 % to jak na kryzys całkiem niezle !!!! hi hi
Czytałem ,ze własnie w Bessie są najmocniejsze odbicia wiec może to tylko przystanek w spadkach , choć kto wie....d'oh!
Wróciłem teraz do ponownego czytania ksiązki Grahama " Inteligentny Inwestor " oj ile tam prawdy i reguł które po tylu latach nadal obowiązują !!!! :-$

A to oznacza ,ze poczatek Hossy powinien sie zacząc w momencie jak nadal bedziemy otrzymywali złe dane , ale dajace nadzieje ,ze już gorzej byc nie może . d'oh!

"Koniec Bessy bedzie tak nieprawdopodobny jak koniec Hossy " d'oh! d'oh! d'oh!

Witam wszystkich w Nowym Roku .
Słowa które cytuje w poczatku skłoniły mnie do przemyslen nad koncem Bessy która dla wiekszosći pewnie jeszcze sporo potrfa ( sam czesto też tak mysle ).

Słyszałem opinie takie ,ze jeszcze bedziemy testowali nowe minima na Wigu 20 oraz nawet tak skrajne ,ze spadniemy w okolice 1000 pkt ( wszystko mozliwe ). Tylko pragne zauważyc ,ze ten scenariusz może sie wcale nie sprawdzić gdyż jesli idąc z zasadą ,ze giełda wyprzedza przyszłosc to być może już dołek spowolnienia gospodarczego w gospodarkach swiatowych zobaczymy w 2 kw 2009 r. Co by oznaczało ,ze jesli tak by było to już wcale giełdy nie bedą zbyt mocno spadały. Nasuwa mi sie tu obserwacja początka spadków na giełdach ( Poczatek Bessy jak sie pózniej okazało ) które były już w lipcu 2007 . Prosze zauważyć ,ze wtedy jeszcze w wielu krajach nie było widać żadnego spowolnienia , wręcz przeciwnie Niemcy pokazywały spadek bezrobocia . Ale giełdy jednak już spadały , w naszej gospodarce spowolnienie w wynikch dopiero od połowy 2008 roku zaczeło sie pojawiać . Mimo to już giełda spadała od blisko roku . Podsumowując ,wcale moze nie być tak zle jak wielu sądzi i być może dane z USA o nowych bezrobotnych które mocno spadły w minionym tygodniu to tylko przypadek, to nadal twierdze ,że - Koniec Bessy bedzie tak nieprawdopodony jak koniec Hossy .

Pozdrawiam !Boo hoo!

Arlemen napisał(a):
WatchDog napisał(a):
W motoryzacji to bardzo duży. Sprzedaż aut zamarła. Handel słabnie, ciężarówki będą mniej jeździć i przez to też mniej kapci ścierać. Przez jakiś czas będzie bardzo źle z popytem na opony.


Handel...handlem,czy po drogach ciężarówki i hulajnogi tylko smigają?,ludzie czemu oczy zamydlacie by skupić spółkę za psie grosze,a samochody osobowe...niekoniecznie nowe tylko używane,na łysych oponach człowieku pojedziesz? .Pozatym skoro spółka skupuje akcje swoje po co wystawiacie za 0.45zł,0,46zł? zróbcie sprzedaż za 0,60zł skoro mają skupić 20% aktywów niech kupują ,w końcu wycene księgową mają na 0,61zł .Jedym słowem posiadacze akcji tej spółki sami sobie kopią dołek i robią straty ,niepotraficie grać z zimną krwią,tylko wyprzedajecie się jak bubel na bazarze,więc pretensje do siebie mieć tylko i wyłacznie a nie do spółki...pozdrawiam zdrowo myślacych :-"
Spokojnie kolego tu nikt nie nagania ! Przeceniasz siłe forum . Zasada jest prosta by kurs mógł rosnąc musi pojawic sie popyt i nie jedno sesyjny tylko kilku dniowy ( przynajmniej ) Wczoraj ktoś wywalał naprawde spore pakiety i raczej nie był to nikt z Forum . Spore pakiety były również wywalane na poziomie 55 groszy . Tam trwała walka byków która sie niepowiodła . Nie jestem jakims super technikiem ale teraz własnie na 50 groszy i 55 groszy spodziewam sie bardzo sporej podaży.Jeżeli wogle tam dojdzie. Ale wszystko możliwe . Ja tylko pisze ,ze czekam na sygnały odwrócenia trendu bo łapacze dołkow ostatnio chyba słabo na tym wychodzą . Pozdrawiam !!!!Boo hoo!


WatchDog - dzieki fajnie to uporzadkowałeś ! Tylko teraz sie pytam ,ile tych złych informacji jest już w cenach ???
Byc może już sporo a być może niewiele , a szkoda gadac jak i tak podobno 90 % wycen spółek to czysta psychologia a nie fundamenty . Mysle ,ze spółka jest jednak cały czas w mocnym tredzie spadkowym i wielu techników nie dotknie papiera nawet niewiem jak tani by był . Skup tez za wiele nie pomaga wiec czekam na jakies sygnały odwrócenia trendu i sie zapakuje , ale przy jakim poziomie to czas pokaże !Boo hoo!

DEX napisał(a):
Jarbas napisał(a):
DEX napisał(a):

18.12.Warszawa(PAP) - Firma Oponiarska Dębica

A co ma Synthos do tego?Kauczuk jest podstawowym produktem eksportowym i stanowi około 56% wartości eksportu. Odbiorcami są takie czołowe firmy oponiarskie jak: Goodyear, Michelin, Continental, Stomil Olsztyn, Dębica i inne.

W morde jeża spółka zachowuje sie tak jak by zaraz mieli zamykać wszystkie linie do produkcji kauczuku.
Czy aż tak duzy kryzys czeka branże motoryzacyjną ???? d'oh! d'oh! d'oh!

Z moich kresek wynika ,ze powinien zjechać na 1,70 zł ! Ale pewnie i tak bedzie inaczej
Pozdrawiam

No no no !!! Mimo skupu widac ,ze mocno ktoś wywala sporymi zleceniami . Walka Byków jednak trwa

Jarbas napisał(a):
DEX napisał(a):

18.12.Warszawa(PAP) - Firma Oponiarska Dębica

A co ma Synthos do tego?Kauczuk jest podstawowym produktem eksportowym i stanowi około 56% wartości eksportu. Odbiorcami są takie czołowe firmy oponiarskie jak: Goodyear, Michelin, Continental, Stomil Olsztyn, Dębica i inne.
18.12.Warszawa(PAP) - Firma Oponiarska Dębica przedłuża planowany wcześniej świąteczno-noworocznego przestój produkcji. Wznowienie produkcji ma nastąpić w dniach 12-13 stycznia 2009 r - poinformowała spółka w komunikacie.

Dębica zdecydowała się na przedłużenie przestoju w związku z trudną sytuacją na rynku motoryzacyjnym, powodującą znaczny spadek popytu na rynku opon, ograniczeniem zamówień na opony produkowane przez spółkę oraz utrzymującym się wysokim poziomem zapasów magazynowych.

Radziwil napisał(a):
Jak rozumiem, odnosisz się do informacji zawartych np w tym artykule

Pozdrawiam

DarekDokładnie tak ! Boo hoo!

Kurde ! Ale tak mysle ,ze skoro ktoś posiada tak dużą ilosc pozycji to raczej musiał to wchodzić przy poziomach sporo niższych niż obecne . Wiec jest już sporo w plecy . Wiec by zarobił na tych pozycjach wig 20 musi mocno oj mocno spaśc . A to może sie nie udać bo OFE też bedą przyczajone . Czy dobrze kombinuje czy nie ? Może ktoś mądrzejszy mnie oswiecic !!!

Dziekuje

KNF podał ,ze prawie (chyba 20 tyś - nie jestem pewny ) pozycji krótkich na WIG 20 posiada jeden inwestor .

Oj może sie dziac !!!!

Dzisiaj piekne wywalanko ! Jak na razie przy małych obrotach , ale jednak . Tam chyba jakieś wsparcia poszły jak patrze na wykres ale niech może inni sie wypowiedzą ! W każdym bądz razie spółka w ewidentnym tredzie spadkowym bez oznak odwrócenia . Wiec może lada dzien nastąpi przesilenie , Wrzucam do obserowanych bo może da cos zarobić ...

szooler napisał(a):
WatchDog napisał(a):
Jedyny wniosek, jaki mam na dzisiaj to: nie warto mieć nadwyżek pieniędzy. Przejadać na bieżąco. Bo naprawdę, ale to naprawdę nie ma co z nimi zrobić.

Moja strategia to ładowanie nadwyżek a w perspektywistyczne akcje.Stałe pakiety,których nie ruszam,bez względu na trend.To chyba się pisze pod BUY&HOLD:blackeye: .Horyzont czasowy 2 lata.Jakie ryzyko,taki zysk. ;)
ZRESZTĄ,TO PEWNIE NIE MOJA STRATEGIA.A CO ROBI WARREN BUFFET?!
Tylko on ma tyle kasy ,ze jak straci nawet połowe to bedzie nadal mega bogaty. A ja jak strace kolejne 30 % to bede załamany. To taka mała róznica .

Jarbas napisał(a):
Na money.pl możesz sobie ustawić od daty do daty... szkoda powielać ale można zrobić roczny ranking spółek jakie w poszczególne sesje zajmowały pudło po stronie rosnących i spadających ;)
Witam ! Niby tak ale tu lubie zagladać bardziej ! ale i tak WD zrobi jak uważa . pozdrawiam Boo hoo!

Mysle,ze można by zainstalować pod koniec każdego tygodnia 3 najlepsze /najgorsze stopy zwrotu wszystkich spółkach notowanych na GPW ( bez NC ). Pomagało by to może sledzić trendy wielu osobom . Wiem, wiem, każdy sam może to sobie sprawdzić ,ale może miało by to sens. Watek mógłby być aktywny tylko w weekend.

Jesli sie nie podoba to nie było tematu . Tak pisze, bo problemy ze zasnięciem....

szooler napisał(a):
DEX napisał(a):
Top Stories
Stocks Fall as Aftershocks From Madoff Scandal Reverberate- AP
Stock prices fell Monday as investors' anxieties turned from the beleaguered auto industry to the growing list of firms affected by investment manager Bernard Madoff. Investors also were nervous ahead of earnings reports later this week from the country's two largest investment banks, Goldman Sachs Group Inc. and Morgan Stanley.

niby jakiś wpływ ma !

Pewnie tak,Dex.Zwróć też uwagę,że powodów do niepokoju inwestorom nie brakuje.Jeśli ma spadać,każdy powód jest dobry.
Rok AD 2008 można uznać za zamknięty.Toż to nawet nie było odbicie zdechłego kota,ten niedosz rajd św. Mikołaja..Jednym słowem:PORAŻKA.angry6

Wiem ! Zawsze coś napiszą po czasie jak by urosło to by napisali,ze inwestorzy sie nie przejmują a patrzą na pomoc dla wielkiej trójki.

Top Stories
Stocks Fall as Aftershocks From Madoff Scandal Reverberate- AP
Stock prices fell Monday as investors' anxieties turned from the beleaguered auto industry to the growing list of firms affected by investment manager Bernard Madoff. Investors also were nervous ahead of earnings reports later this week from the country's two largest investment banks, Goldman Sachs Group Inc. and Morgan Stanley.

niby jakiś wpływ ma !

PAP | 13.12.2008 | 01:40
Panika na Wall Street po aresztowaniu znanego finansisty


(fot. JupiterImages/EAST NEWS)

Inwestorzy na Wall Street gorączkowo próbują oszacować skutki aresztowania przez FBI byłego przewodniczącego rady nadzorczej Nasdaq Stock Market (publikującego indeks firm wysokiej technologii Nasdaq), 70-letniego Bernarda Madoffa.
Jest on oskarżony o zdefraudowanie 50 mld dol. przy pomocy oszukańczej i nielegalnej piramidy finansowej oraz swojej firmy doradztwa inwestycyjnego.
Niby rynek wiedział o tym w piatek w czasie sesji w USA . Ale nie wiedział o co chodzi dokładnie np: czytam ,ze UBS był mocno zaangażowany ! Wiec pytanie jest to w cenach czy nie ? i Czy w ogóle bedzie jakaś reakcja ?

Powiem tak ,oby im sie to sprawdziło bo inaczej kolejne ich Rekomendacje bedą mogli se w buty wsadzić.
Osobiscie uważam ,ze znów sie ośmieszyli .3some
Ale czas pokaże !

Bardzo duże obroty ! I cały czas wywalanie przez kogos grubego . Jak tylko pojawia sie kolejka na 52 to umiejetnie ktoś wywala dokładnie taką ilosc jaka jest w kolejce . Celowo by nie siać paniki . Ale być może dzisiaj już wszystko wysypie

W morde jeża ktos namietnie wywala ! Kolejka 40 zlecen na 51 groszy została rozbita prawie cała, jednym zleceniem !
Kurde ! Ale mnie korci d'oh!

Ho ho ho ! jak by miał ochote przestać spadac ! Może to tylko złudzenie ale tak to powoli wyglada ! Czekam na słabą sesjie w USA i ewentułalny zakup jutro ! Ale zobaczymymy d'oh!

osi napisał(a):
ustawiłem sie na 0.52, ale na razie nie weszlo... moze ten poziom utrzyma, ale kurcze chcialbym znac odpowiedz co sie dzieje nawet jesliby to mialo byc cos najgorszegoNo to zakupiłeś bez problemu !

osi napisał(a):
to co może juz czas pomóc wzrostom?


Przy takich obrotach to mój kapitał niewiele pomorze ! Może jedno ukryte zlecenie na 53 grosze bym zdjoł bandhead

oczywiscie piekny dzien !

No no no ! Taka piekna dzien a tu lipa ! Spore obroty i nic

Odswieżam - bo troche na giełdzie sie uspokoiło { trend spadkowy nadal niby obowiązuje } ale selektywnie już można wybrac spółki które nie bardzo chćą spadac a gdy rynek odbiją one równie szybko odbjają.
Wiec może nadchodzi okres ,ze już 4 % miesiecznie bedzie można zarobic ( wiem ,wiem ,jak to wszystko wygląda pieknie teoretycznie )
Na mysli miałem ( Bre , PKO BP, GTC )

DUDA - ale cos czuje ,ze na walnym mogą przegłosowac odwołanie nowej emisji i bedzie jazda jak na Bytomiu .
Trzeba obserwowac !

Emil napisał(a):
Spora podaż na sesjach znacznie większa niż popyt wygląda to podejrzanie, ale długoterminowo spółka wydaje się atrakcyjna.
:-kAle spadki na ostatnich 4 sesjiach były przy niskich obrotach , wiec to tylko może zniecierpliwienie tych co brali powyżej 59 groszy .

owner napisał(a):
dex nie kupuj jeszcze, niech kurs sobie uklepie 0,5x gr. lepiej mniej zarobic niz duzo stracic i poczekac na jakies info o opcjach.Owner ! Nie kupuje bo czekam na zmiane trendu . Swoją drogą wcal sie nie zdziwie jak spadnie jeszcze troche niżej niż napisałeś . Fundamentalnie jak napisał WD primo , ale może rynek dyskontuje już gorsze wyniki 4 kw wiec poczekam bo znając nasz grajdołek to kurs może leciec i leciec , choc wydaje mi sie ,ze przy obecnych poziomach już OFE zacznie sie interesowac . Ale być może to tylko marzenia leszcza giełdowego bandhead


Tak czy siak dzieki !Boo hoo!

Rozmawiałem przed chwila z panem Tomaszem Kosowskim ze spółki Synthos odpowiedzialnym za relacjie inwestorskie , który zapewnił mnie ,ze z tego co on sie orietuje spółka nie zawierała zadnych opcji . Zobaczymy
Macie jakies przemyslenia !

podaje numer jak by ktos sam chciał sie upewnic

(0 33) 847-22-63 Tomasz Kosowski

No no wywalanko trwa ! Ja czekam i zapakuje sie na 100 % niech tylko pojawi sie odwrócenie trendu .
Spółka zachowuje sie jak by jakis mały trupek w szafie wsiał {ach te cholerne opcjie } .
Jesli wszystko jest ok to powinien byc komunikat jak na MSZ czy Kopexie .

W morde jeża ale sie kisi już długo miedzy 58-60 groszy bandhead

Obroty mizerne , mam chec zapakowania sie w spółke . Ale poczekam na jakies wieksze obroty i wybicie w góre .
Bo jak mam zaparkowac na kilka sesji to wole by zaparkowana kaska leżała na rachunku , przynajmniej zdrowszy bede .

WatchDog napisał(a):
Kurczę, na początku wydawało mi się to proste, ale wspólna analiza pokazała wielowymiarowość sytuacji.
Najlepiej będzie - niestety - nabrać wody w usta i nie poruszać tematu tego, ile kto ma czego w portfelu.
Co najwyżej, w przyszłości, rozważam ujawnianie przy tekstach poruszających jakąkolwiek spółkę, informacji czy autor ma jej akcje czy nie ma. I nic więcej, bo uświadomiliście mi powagę sytuacji dla wszystkich stron... hmph
Jeszcze jedno ! WatchDog bedzie opisywał daną spółke i jej bardzo dobre fundamenty , ale przecież wszyscy wiemy ,ze na naszym Grajdołku czesto to własnie spółki o silnych Fundamentach wcale nie rosna. Tylko spółki z marnymi Fundamentami.

{czytaj Midas, Krezus , Centrozap , Atlantis }ps : Mysle ,ze może ciekawe by było zrobic samą liste spółek z najlepszymi fundamentami , choc nie wiem czy jest to łatwo miarodajne , bo np: taki Polnord pokazał swietne wyniki ale spowolnienie w branży pewnie przełoży sie na przyszłosc .

No nie wiem ,są mądzrzejsi i niech może nawiną jakis pomysł .Boo hoo!

anty_teresa napisał(a):
owner napisał(a):
jesli handel sie zakonczy ok 9zl to bedzie ksiazkowa formacja objecia hossy. zobaczymy.

Żeby utworzyła się formacja potrzebne jest potwierdzenie. Do książkowej to też trochę brakuje. Powinna obejmować świecę z korpusem a nie doji...
Jeśli już piszemy o swiecach to wzrosty zatrzymały się w połowie czarnego marobuzu. Na razie ruch należy potraktować jako korekcyjny. Dziś osiągnięty został poziom cenowy na otwarciu, który uznałem za atrakcyjny.
Czyli jesli zamknie sie ponizej 9 zł to w waszej ocenie trzeba jak na razie traktowac to tylko jako ruch korekcyjny .
Tak dobrze zrozumiałem ?d'oh!

owner napisał(a):
jesli handel sie zakonczy ok 9zl to bedzie ksiazkowa formacja objecia hossy. zobaczymy.Owner ! Witam a czy było by dla Ciebie problemem wklejenie wykresu i pokazanie tego ?

Jesli jest to problem to nie było tematu !

Pozdrawiam Boo hoo!

Ujawnienie portfela WatchDoga przyniesie wszystkim w moiej ocenie tylko złe korzysci . Zacznie sie od wpisów frustratów, którzy zostali nagonieni {tak powiedzą } po innych oszołomów . W Psychologii nazywa sie to tak zwany " Podstawowy błąd Atrybucji "

Jesli forumowicz kupi akcje na których zarobi -sukces przypisze sobie
Jesli natomiast kupi akcje na których straci porażką bedzie obwiniał WatchDoga , a stąd do frustracji i złosliwych watków nie daleko. Nie obejrzymy sie a Forum stanie sie niczym innym jak Forum naganiaczy .
Prosze zobaczyć ,ze nawet sam rodzaj postów jak dotad jest bardzo kulturalny i nawet ludzie z żyłką agresora w kulturalnym towarzystwie robią sie potulnymi Forumowiczami .

Pozdrawiam !

szooler napisał(a):
Anty Teresa,już choćby teoretyczne posiadanie tych opcji przez spółkę daje ludziom impuls do sprzedaży.Po prostu,na takim rynku każdy pretekst jest dobry.A skoro są powody do spadków,choćby teoretyczne,i spada,to znaczy,że jest jeszcze miejsce na spadki.Tu na Kopku przecież wiadomo jaki trend króluje...
Nie chciałbym czarnowidzieć,bo jest tu kilku fajnych ludzi na wątku,ale może właśnie to ich uchroni przed większa stratą.No bo pomyślmy,jeśli rynek nie mając pewności co do tych opcji reaguje tak nerwowo,co będzie jeśli faktycznie Kopeks posiada trefny ''towar''.Test 6 pln?
Takie Ropczyce tracą 40%,bo posiadają toksyczne opcje.Dlaczego Kopeks mniej.Ano pewnie dlatego,że Ropczyce muszą nadrobić zaległości,wyrównać do szeregu,Kopeks już dawno wyrobił normę.Stąd mniejsze spadki.
Zerknij sobie na wskaźnik Ad,i zobaczysz co niepodzielnie rządzi ostatnio Kopeksem.
Szooler - czy ja dobrze widze ,ze na 8,20 jest dolne ograniczenie kanału spadkowego ?


Dzieki !

anty_teresa napisał(a):
DEX napisał(a):
tiger napisał(a):
Ktos na forumie Parkietu napial email i otrzymal nastepna odpowiedz:
Cytat:
Witam,
Spółka Kopex nie poniosła strat na transakcjach walutowych. Informacje jakie się pojawiają są nieuzasadnione. Z dużym prawdopodobieństwem, aby nie było watpliwości, spółka rozważa przygotowanie komunikatu w tej sprawie.
Pozdrawiam,
Michał Wierzchowski
Corporate Communications

Nie jestem specem , ale to ,ze podają ,ze nie maja strat nie znaczy ,ze ich nie mogą miec . Dopóki nie zamkną pozycji strat nie ma ! Tak jak z akcjiami Kopexu kupionymi po 60 zł teoretycznie strat nie ma d'oh! Niech lepiej podadzą czy i jak sie zabezpieczali.
Akcjie 3 dzien lecą przy sporych obrotach wiec moze nie wszystko jest OK ! Takie gdybanie ale czas pokaże .

To jedno. Dwa - Pisali w raporcie o rozliczaniu zabezpieczeń w kapitale własnym. Jeśli ten kapitał spada to znaczy, że mieli straty. Natomiast cały czas jest on dodatni, bo w poprzednich kwartałach na zabezpieczeniu zarabiali, więc można napisać iż strat nie ma...bandhead i trzy wiarygodność źródła.... "bo ktoś napisał na forum parkietu":^oKolega WatchDog może zerknac w te bilanse i ewentułalnie powiedziec czy widac tam jakies symptomy złych zabezpieczen ?
Czy tylko rynek jest tak wyczulony ,ze woli dmuchac na zimne {czytaj -sprzedac akcjie }

tiger napisał(a):
Ktos na forumie Parkietu napial email i otrzymal nastepna odpowiedz:

Cytat:
Witam,

Spółka Kopex nie poniosła strat na transakcjach walutowych. Informacje jakie się pojawiają są nieuzasadnione. Z dużym prawdopodobieństwem, aby nie było watpliwości, spółka rozważa przygotowanie komunikatu w tej sprawie.

Pozdrawiam,

Michał Wierzchowski
Corporate CommunicationsNie jestem specem , ale to ,ze podają ,ze nie maja strat nie znaczy ,ze ich nie mogą miec . Dopóki nie zamkną pozycji strat nie ma ! Tak jak z akcjiami Kopexu kupionymi po 60 zł teoretycznie strat nie ma d'oh! Niech lepiej podadzą czy i jak sie zabezpieczali.
Akcjie 3 dzien lecą przy sporych obrotach wiec moze nie wszystko jest OK ! Takie gdybanie ale czas pokaże .

WatchDog napisał(a):
Moim zdaniem również jest to niegatywne dla symetrii informacyjnej i równości szans, a nie pozytywne.

Wiele ludzi trzyma pozycję w ciągu dnia, zajmując się czymś innym: po prostu pracuje, ma spotkania, jeździ, itp. Przynajmniej ma wtedy spokój, że nic nie przegapi, a handel odbywa się z całą wiedzą, którą on też posiada sprawdzając newsy rano przed dziewiątą.

Jeśli to się zmieni, to granie stanie się dużo bardziej ryzykowne i czasochłonne.wcale mnie nie zdziwi jak własnie DM lobbowały za takim rozwiazaniem !
30 minut temu powiedzieli o tej zmianie w CNBC Biznes

Tylko raporty okresowe bedą podawane poza sesji a wszystko inne jak leci - dla mnie to fatalne rozwiazanie , przykład :


cwaniaki z TFI na spadkowej sesji podadzą ,ze np: zmniejszyli zaangazowanie . potem ustawią sie z worem na - 20 % i zbiorą od leszczy . Sobolewski nic nie robi by poprawic zaufanie do giełdy nic . bandhead


nie wspomne juz o kolejnej stronie która bedzie musiała byc bacznie odwiedzana !!!!

www.efixpolska.com/C/dwn/ae/10...

do poczytania ! Niby proste bo czytałem to rok temu i widze dalej jak głupi byłem i nadal jestem !

Cytat:
Miliony artykułów w sieci opisuje lub stara się opisać jak zarabiać pieniądze. Przedstawiane są różne systemy, które w 99% są nieskuteczne. Wielu początkujących inwestorów korzysta z tych „świętych Graali”. Maszynek do zarabiania megapipsów. Po czasie nie starcza jednak pieniędzy na depozyt i „zabawa” w inwestowanie się kończy. Wina nie leży tylko i wyłącznie w tym, że ludzie, a zwłaszcza początkujący inwestorzy, poszukują gotowej strategii bądź sygnałów wejścia/wyjścia z rynku. Wina leży głównie po stronie niewiedzy na temat funkcjonowania rynku, niezrozumienia dźwigni finansowej i zasad zarządzania pieniędzmi.

Bartoszu , nie gniewaj sie ale wystarczy jak raz cos napiszesz gdyż idąc tym tropem upodobnimy sie bardzo szybko do innych Forum Giełdowych gdzie naganianie jest norma a nie rzadkoscią !

Pozdrawiam!Boo hoo!

WatchDog napisał(a):
Spokojnie, baza danych ma jeszcze duuuuuży zapas - można dyskutować o wszystkim, nawet trzeba!

W sprawie temperamentu, :blackeye: zacznij budować pewność siebie i redukować poczucie winy angel4
Ok ! Tak sobie mysle ,ze własnie pewnosc siebie i redukowanie poczucia winy zrobie jako jeden z tematów ( pisze referat )


Raul- tobie również dzieki ! Mam ksiązke Psychologia Inwestowania - Martina J.Pringa i jest bardzo ciekawa ale poszukam jeszcze w pozycjach o których piszesz ! Boo hoo!

Boo hoo! ponawiam prosbe !

Ok ! W takim razie dzieki .Boo hoo!

Dokładnie poszukuje materiałów jak np: reaguja inwestorzy na złe infomacjie ze spółki?
Jak zrobi to np: flegmatyk a jak Choleryk a pewnie jeszcze inaczej Sangwinik .

Witam jesli szefowi nie przeszkadza to mam prosbe . Poszukuje materiałów o Temperamecie Inwestora , jesli ktos mógłby pomóc to dziekuje .

Przepraszam ,ze robie taki mini Bazarek z tego Fundamentalnego Forum ale nie mam do kogo sie zwrócic jak tylko do Forumowiczów o pomoc , wiec jesli Szefowi przeszkadza ta prosba to prosze usunac ten post i zapominamy o sprawie .

Dziekuje Boo hoo!

Technicy zabrali sie za zakupy ! Wczoraj obronione podwójne dno na 57 groszy i dzisiaj mamy wzrosty , jak na razie przy troche małych obrotach ale może cos z tego bedzie d'oh!

PAL
14.11.2008 09:04
Czytaj komentarze(0)
Zobacz na forum ({PostCount})

Zakłady Chemiczne Police miały 88,97 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2008 roku wobec 38,27 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie w piątek.
Zysk operacyjny na poziomie grupy wyniósł 111,62 mln zł wobec 41,48 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody wyniosły 698,83 mln zł wobec 457,80 mln zł rok wcześniej


Na wykresie tworzy sie cos na podobienstwo podwójnego dna ale moze kolega Szoler by cos wiecej skrobnoł .Boo hoo!

Pan Sobolewski to odnosze wrazenie wogle nad tym Grajdołkiem nie panuje . nawet był podirytowany czego od niego chca !

Żenada ! No ale jak ma sie kase z tego ,ze na fixie przewala sie sporo kasy to jemu nie na reke by go likwidowac !

Sam tego nie wymysliłem dostałem to od kogos madrzejszego w tych sprawach !

Po zamknięciu na gpw do 16:40 są składane zlecenia na następne otwarcie, czyli jest wyznaczany nowy TKO na otwarcie. Nikt na to nigdy nie zwraca uwagi, bo wg regulaminu kursem zamknięcia jest i tak kurs z 16:20. Ale jest jeden wyjątek - jeśli po fixingu, między 16.20 a 16.30 nie odbyła się żadna transakcja, to wtedy jako kurs zamknięcia może być przyjęty ten TKO z 16:40. Co jest kompletnym absurdem, bo po tym kursie nie zawarto przecież żadnej transakcji. No ale normalnie te największe spółki są handlowane między 16.20 a 16.30 więc problem do tej pory był marginalny i w praktyce nie występował. Dzisiaj w związku z zawieszeniem na fixingu kilka spółek jednak nie było handlowanych w czasie 16.20-30 czyli gpw mogła wyznaczyć im kurs zamknięcia w oparciu o TKO na jutrzejsze otwarcie.‘’’’’Chyba pierwszy raz w historii taka sytuacja ma miejsce.


Zurawie po ixie w druga strone z - 4% na - 20 %.

Czasami mam wrazenie,ze Sobolewski tylko gada o zniesieniu fixingu ale nic nie robi bo boi sie Lobby Giełdowego .

W takim razie niech zrobi fixing z widełkami +- 1 % od ostatniej tranzakcji i bedzie po problemie ! Ale to takie trudne przeciez

w morde wszedzie inne kursy zamkniecia taki sie bałagan zrobił ! Inne w Nol inne na pasku TVN CNBC i inne tu
www.gpw.pl/gpw.asp?cel=notowan...


Patrze też na Aseco które przed fixem spadało -8 % a po fixie prawie 10 % na plusie. Róznice 18 % to chyba nawet nie nazywa sie podciąganiem lecz jednym wielkim przekretem .

Powiem tak rece opadaja ! To bez znaczenia czy wzrost po fixingu czy spadek , chodzi o zaufanie do rynku i pewną minimalna jego przewidywalnosc ! Jesli taki PKN Orlen przed fixem jest na - 9 % a po fixie na + 3 % to nie jest to normalne .
Zawsze byłem za zlikwidowaniem fixingu bo to co tam sie wyrabia to woła o pomste do nieba . Jutro za ten cudo fixing wcale nie oberwie wig 20 bo on byc moze tylko sie wyrówna , ale małe spółki które nie były wyciągane a jutro beda spadały razem z wigiem 20 ! ( oczywiscie jesli beda spadki ).

Przepraszam ale naprawde sie zdenerwowałem i ide na spacer z psem .


ps : nie miałem dzisiaj akcji i nic w dołku nie wywaliłem - to tak woli zaznaczenia !

WatchDog napisał(a):
Tanie staje się jeszcze tańsze...

Puls Biznesu napisał(a):
Ludmiła Popowa, analityk Kempen&Co. uznała, że papiery Immoeast, austriackiego dewelopera, są nic niewarte!
Rekomendacja "sprzedaj" z dwunastomiesięczną ceną docelową równą zero (!) dotyczy nie tylko akcji Immoeast, ale również walorów jego głównego akcjonariusza – Immofinanz.
"Nie widzimy powodu do utrzymywania pozytywnej wartości obu akcji" – uważa Ludmiła Popowa.


Co by nie mówić, jest szopka i posiadacze akcji mają mega problem: nie pomoże ani zawieszenie notowań, ani zawieszenie zarządu, ani zawieszenie działalności. Wręcz może bardziej zaszkodzić.
Mając nowy, zmniejszony kapitał własny i gotówkę, wyliczę dzisiaj aktualne Z"-score, kurczę, że na to wcześniej nie wpadłem :(
W mojej ocenie Ludmiła chciała siebie zareklamowac ! I chyba jej sie udało angry5


Dzisiaj to jest takie wywalanie za wszelką cene jak by ktos miał jakiegos Haka na Czarneckiego i wywalał za wszelką cene !


podejżanie to dzisiaj wyglada !

bandhead
szooler napisał(a):
amasny napisał(a):
Dapi napisał(a):
To zrobiłeś tak jak człowiek któremu dano młotek jako narzędzie a nie powiedziano jak wbija się gwożdzie...:blackeye:

W przypadku stopu lub innego narzędzia którego się używa na giełdzie trzeba stosować je zgodnie z podstawowymi zasadami logiki.
Napisz dlaczego w tym miejscu go ustawiłeś bo nie chciałbym się domyślać...a chciałbym pozanać praprzyczynę aby podać swoje sugerowane miejsca


Kupiłem za 29. Zanim postawiłem zlecenie stop, straciłem juz. Uwzględniłem od kwoty kupna założenie straty -10% no i takie postawiłem (w momencie ustanowienia zlecenia sprzedarzy to było -5% od aktualnej ceny). :binky:


Hary,w zasadzie nic nie można zarzucić Twojej strategii,ochrona kapitału,wczesne cięcie strat.Słusznie Ci podpowiada kolega,że standardowo stop loss powiinien ''leżeć'' poniżej minimum intraday(włącz wykres świecowy i wszystko jasne:compress: )
Podstawowy problem polega na tym,że .....kupowałeś na nieodpowiednich poziomach:crybaby: .Za wcześnie!Jeszcze nie wygererował się żaden sygnał kupna.Uprzedzać fakty,postępowanie bardziej zaawansowanych.Drogo kosztuje eksperyment na żywca.d'oh!
Podszkol się trochę w AT,ze swej strony dodam,że średnie kroczące to absolutne minimum,jeśli idzie o narzędzia generujące sygnały K,S.
Na stronce bodaj Bankiera,jest generator sygnałów kupna ,sprzedaży,jeśli nie masz czasu na naukę a śpieszy Ci się z zakupem.
Ja bym się nie spieszył,wiedza to inwestycja,najpierw zainwestuj w nią,z pewnością Ci sie opłaci.colorsWitam - Napisałes takie ciekawe zdanie " kupowałes za wczesnie " . Masz racjie lecz dzisiaj takie czasy ,ze wielu inwestorów zdaje sobie sprawe ,ze bardzo ale to bardzo [ w moim odczuciu ] obserwowana jest 15 dniowa sredniokroczaca i tak naprawde sztuka jest przewidziec ruch przebicia i zakupic akcjie troche wczesniej . Wiem wiem trudne

Bre ma znaczna czesc klientów korporacyjnych wiec perspektywy moga sie pogorszyc bo firmy beda zaciągały mniej kredytów w dobie kryzysu . Firmy bedą cieły inwestycjie wiec Bre na tym straci najwiecej . Ostatnia przecena własnie taką obawą była spowodowana ! Nic nie dzieje sie bez przyczyny ,ze kurs tak zjechał ! Pozdrawiam i życze sukcesów ale na Bre trzeba uważac !

Ok ! Czekam na opinie po zakonczeniu sesji w USA !

PozdrawiamBoo hoo!

WatchDog napisał(a):
To ruch czysto wizerunkowy, jak to widzicie? Ochrona wartości LC Corp'u. Leszek Czarnecki zachował się jak dobry dowódca wojsk austriackich w osiemnastowiecznej Europie: gdy oblężenie przeciągało się i skarb przestawał płacić żołd, dowódca gwarantował żołnierzom wypłatę własnym majątkiem, np. bijąc ołowiane monety, za które później gwarantował wypłatę prawdziwej waluty - oczywiście tym co przeżyli ;)


Tak było w XVII wieku i robił to Wallenstein który na
wojnie się dorobił. W XVIII wieku było zupełnie inaczej, - warto
prześledzić relacje pomiędzy budżetem a wielkością wojsk austryjackich w czasie
wojny siedmioletniej. W sytuacji w której Prusy były na łopatkach
austrujacy musieli zmniejszyć wojsko o 30 procent i zawiesić działania ofensywne
bo ich wiarygodność kredytowa spadła w okolice zera.

Pozdrawiam !:blackeye:

Nie widze watku wiec na Fundamentalnym forum nie moze zabraknac tej perły ! :-$
Tak obserwowałem dzisiaj spółeczke i mam ochote troche sie zapakowac bo jesli 90 % rynku to czysta psychologia to jesli wzrosty na giełdzie potrfaja jeszcze z 2 tygodnie to wzrost tej spółeczki do 1,20 zł moze byc bardzo szybki ! choć oczywiscie nie musi . A od obecnej ceny [83 grosze] to prawie 50 % .

Co sadzicie macie jakies przemyslenia ?Kurcze ostatnia rekomendacjia dla Synthosa wydana dzisiaj przez DB - sprzedaj cena docelowa 59 groszy.
Spółka która fundamentalnie jest poprostu super i wskaznikowo bardzo tania ! Nic innego nie przychodzi mi do głowy jak to ,ze ktos tanio chce odkupic !

Co sadzicie o tym zamencie jaki wprowadzaja , bez jakiej kolwiek odpowiedzialnosci !
Pamietam jak w zeszłym roku bodaj ,ze City dał rekomendacjie dla Polnordu z cena docelową 398 zł
Ps: do napisania wątku skłonił mnie dzisiaj wpis z innego forum który tez pozwoliłem sobie zacytowac !

Po całej serii rekomendacji analityków, jakie ostatnio przewaliły się w mediach, warto sobie zadać pytanie: czemu i komu służą tzw. rekomendacje? Jak to się dzieje, że dosłownie w ciągu kilku tygodni np. KGHM przez Citigroup wyceniany był na 85 zł a chwilę potem na 40 zł? Millenium dopiero co wyceniło KGHM na 68,70 zł (co za precyzja), by wkrótce potem wycenić go na 34,80 zł. Dwa miesiące temu, miesiąc temu Getin z kolei wyceniany był powszechnie na około 11-13 zł, dziś wyceny krążą niewiele powyżej 6-7 zł (konkurent Millenium wycenia Getin na 6,2 zł).

Jeśli Szanowny Pan S. Kluza, szef KNF, czyta wpisy na tym Forum, to proszę, niech potarktuje poważnie szkodliwą działalność instytucji rekomendujących i dobierze im się do wiadomej części ciała za nierzetelność a może nawet i za intencjonalność (wpływanie na zachowanie rynku poprzez publikację tzw. rekomendacji celem osiągnięcia określonych celów).
Jestem bardzo ciekaw jak jutro rozegra to rynek ! Dzisiaj w koncówce był zjazd i na Fixie spory Balonik pozostał nie zabrany , choc może to był tylko przypadek !
. Podjęcie uchwały w sprawie uchylenia Uchwały Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia nr 7/16/04/2008 z dnia 16 kwietnia 2008 r. w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Spółki w drodze emisji nowych akcji serii H z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy oraz w sprawie zmiany Statutu Spółki oraz w sprawie ubiegania się o dopuszczenie praw do akcji serii H oraz akcji serii H do obrotu na rynku regulowanym oraz ich dematerializacji oraz upoważnienia Zarządu Spółki do zawarcia umowy z Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych o której mowa w art. 5 ust. 4 w związku z ust. 8 Ustawy o obrocie instrumentami finansowymi;

8. Podjęcie uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Spółki w drodze publicznej emisji nowych akcji serii H z prawem poboru dotychczasowych akcjonariuszy, w sprawie dematerializacji i ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii H, praw poboru akcji serii H oraz praw do akcji serii H oraz w sprawie zmiany Statutu

Snake napisał(a):
Amator pyta profesjonalistę: "Jaki jest przewidywany zasięg wzrostu pańskiej inwestycji?". Doświadczony odpowiada: "Gdzieś na księżycu. Co prawda jeszcze nigdy tam nie byłem, ale może kiedyś... kto wie?"

W dół analogicznie.

Przewidywać można na podstawie obojętnie czego. Pytanie tylko o skuteczność takich "analiz". Osobiście we wszelkie wsparcia i opory wierzę tak samo, jak w skuteczne systemy na toto-lotka. Ponoć są ;)
Ja tam specem od AT nie jestem ale zauważyłem ,ze sredniekroczace 15dniowe są bardzo mocno obserwowane . Szczególnie na wigu 20. Naprawde czesto można zauwazyc ,ze na Biotonie siedzi sporo techników . w ostatnich 3 miesiącach 2 razy przebił sie i momentalnie wzrosły obroty i kurs . Fakt na 2-3 dni ale jednak !


Super to wyjasniłes ! :blackeye:


Pozdrawiam Boo hoo!

W morde ale ciekawie to opisałeś - choc z pierwszej czesci nie wszystko kumam . bandhead
Koniec Bessy to bardzo odważne stwierdzenie ale dla mnie bardzo mozliwe choc w to nie bardzo wieże . I własnie dlatego ,ze w to nie wieże może tak byc bo przecież Bessa nie konczy sie w euforii tylko w przygnębieniu .


Pozdrawiam !


Informacje
Stopień: Rozgadany
Dołączył: 3 sierpnia 2008
Ostatnia wizyta: 23 listopada 2010 20:39:50
Liczba wpisów: 184
[0,05% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,329 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +160,14% +32 028,74 zł 52 028,74 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d