pixelg
GETINOBLE - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

GETINOBLE [GNB]

AKTUALNY KURS: 0,232 zł (+0,65%) 03-04-2020 13:13
drokom
Wpisów: 38
Wysłane: 18 marca 2019 20:00:09 przy kursie: 0,62 zł
anty_teresa napisał(a):
Akurat w IV kw. Koszty finansowania nie powinny być wysokie. Zrywając lokaty ludzie je likwidujący pozbawili się odsetek, nawet tych naliczonych we wcześniejszym kwartale. Gorzej będzie w I kw. br., kiedy oferowane było 3,8 proc. To wystrzał o prawie 1 pp ponad dotychczasowy poziom. Ale ten problem zniknie już w II kw. Lokaty są 3m a bank obecnie oferuje 3,2 proc. czyli tyle ile przed runem

odpływ środków dotyczył chyba również tych na rachunkach bieżących, czy się mylę?
jeżeli tak, to bank oferując tak oprocentowane lokaty aby spełnić wskaźnik pokrycia płynności poniósł spore straty, to by również tłumaczyło utrzymywanie nadal wysokiego % (dzisiaj 3,4)

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 9 934
Wysłane: 18 marca 2019 21:50:32 przy kursie: 0,62 zł
Jasne. Gotówka też odpłynęła. Ale tam na rachunkach bieżących i depozytach ON było 14 mld na 46 całkowitych zobowiązań wobec klientów. Mniemam, że lokaty jednak poszły w ruch.

Vox
Wpisów: 5 947
Wysłane: 18 marca 2019 22:33:32 przy kursie: 0,62 zł
Leszek zarobił 120 mln w jeden dzień

www.money.pl/gielda/leszek-cza...

Zaczyna się nagonka w prasie czyli jutro powtorka z rozrywki

muaddib77
Wpisów: 122
Wysłane: 18 marca 2019 22:44:25 przy kursie: 0,62 zł
spoko niech zarabia na papierze teraz, będzie miał z czego oddawać w przyszłości tym, których okradł :)

drokom
Wpisów: 38
Wysłane: 18 marca 2019 23:12:11 przy kursie: 0,62 zł
anty_teresa napisał(a):
Jasne. Gotówka też odpłynęła. Ale tam na rachunkach bieżących i depozytach ON było 14 mld na 46 całkowitych zobowiązań wobec klientów. Mniemam, że lokaty jednak poszły w ruch.

to oczywiste, te dane poznamy za jakis czas, natomiast straty wizerunkowe sa na tyle duze, ze spora czesc przede wszystkim przedsiebiorcow, jednostek samorzadowych itp. zabrala/zabierze gotowke z bankow LC, tak naprawde nie potrafimy ocenic jakim kosztem odbywa sie utrzymanie wskaźnikow

Vox
Wysłane: 18 marca 2019 23:47:26 przy kursie: 0,62 zł
forum bankiera też rozgrzane do czerwoności...
jutro może być +20% i sesja przesilenia

no chyba że pojawi się ten wyczekiwany komunikat o inwestorze, albo inne kwiatki...
np te getbackowo-frankowe

kiedy posłowie mają głosować tę ustawę? czasem nie jakoś w tym tygodniu?
Edytowany: 18 marca 2019 23:53

Warren Buffett
Wpisów: 59
Wysłane: 19 marca 2019 01:25:28 przy kursie: 0,62 zł
Zaznaczam, że w sprawie frankowiczów Kaczyński tu rządzi, a jego zdanie jest cały czas takie same, czyli rząd nic większego z tym nie zrobi, a jeśli coś robią to tylko udają pod publikę, czyli kupują głosy wyborcze. Realnie nic się w tej sprawie nie wydarzy konkretnego i znaczącego, zaufaj mi. Nawet Pis nie jest tak głupi by dewastować system bankowy w ten sposób. Frankowicze są sobie winni, i nawet Pis o tym wie, ale udaje czasami, że coś robi w tej sprawię, bo niebawem wybory, a okres przedwyborczy ma swoją logikę.
Niccolo Machiavelli napisał w 1513 r. pewne dzieło z filozofii politycznej, i każda partia polityczna się znakomicie na tym wzoruje, tam wszystko jest pięknie opisane, i czy głupi Pis czy PO, oni wszyscy mają taką samą logikę, i ZAWSZE należy o tym pamiętać.
A Kaczyński wciąż ma to samo zdanie o frankowiczach, czyli: "rząd nie może podejmować działań, które doprowadzą do zachwiania systemu bankowego", "To byłby straszny cios we wszystkich obywateli, także tych, którzy mają kredyty we frankach. I tego w żadnym wypadku odpowiedzialny rząd nie może zrobić.".

Jak na ironie to Pis ponad 10 lat temu, bardzo zabiegał o to by banki wprowadziły możliwość powszechnego kredytu frankowego ;)

Ten link ma dwa lata ale jest wciąż aktualny i będzie aktualny:

businessinsider.com.pl/polityk...

pozdrawiam i życzę dużo zysków!

Warren Buffett
Wysłane: 19 marca 2019 01:33:24 przy kursie: 0,62 zł
O tych frankowiczach to do Ciebie Vox.

Warren Buffett
Wysłane: 19 marca 2019 02:15:22 przy kursie: 0,62 zł
muaddib77 napisał(a):
spoko niech zarabia na papierze teraz, będzie miał z czego oddawać w przyszłości tym, których okradł :)

Uważasz, że kogoś okradł? Daj mi na to dowody.
Jeśli kupiłeś obligacje GetBack i straciłeś to czyja to wina? Dojrzałość polega na tym by zaakceptować stratę, bo jest to rynek finansowy, i wiąże się z tym ryzyko. Jeśli czytałeś prospekt emisyjny, to jest tam wyraźnie napisane, że istnieje coś takiego jak ryzyko bankructwa, bowiem każdy emitent może zbankrutować, dlatego trzeba dywersyfikować portfel. Jeśli straciłeś, przykro mi i Ci współczuję, ale należy być odpowiedzialnym za swoje czyny. Ja kiedyś straciłem 90 % kapitału na jednej spółce, miałem akcje parę lat temu, a miałem tego naprawdę dużo, wystarczająco aby dobrze kilka lat żyć z tych pieniędzy. Tuż przed bankructwem, zdążyłem uratować 10 % kapitału, ale to de facto nic. Parę dni później zawiesili spółkę. Ale wiesz co? Byłem zły, przygnębiony, niemal w depresji, ale nikogo nie obwiniałem, tylko siebie, i wiesz co? Nie napisałem nawet w internecie ani jednego negatywnego zdania na temat tej firmy, bo i po co? Co by mi z tego było? To tylko dodatkowe by generowało negatywne emocje, które by tylko mi szkodziły i moim bliskim, więc po co się w ten sposób zachowywać? Moim zdaniem to jest właśnie dojrzałość na rynku finansowym, czyli zaakceptować stratę, bo nie mamy innego wyboru. Wyciągnąć wnioski i dalej iść do przodu, wciąż się rozwijać, uczyć, bo będąc wypełnionym toksycznym jadem, jest to niemożliwe, wówczas się cofamy, a szkoda na to życia, uwierz mi.
Podpisując kredyt, musisz czytać skrupulatnie umowę, kupując akcje, ogarniać temat, obligację, tak samo. Nawet lokatę zakładając, musisz przeczytać dokładnie regulamin, aby później nie płakać, ze jak zerwiesz szybciej, to stracisz odsetki, wszystko jest na papierze. Gdyby nie było wszystkiego na papierze, frankowicze już dawno by się cieszyli, bo by dostali jakieś "rekompensaty" wg nich należne, a tak niektórzy z nich (bo większość na szczęście nie) czują się poszkodowanie i węszą niesprawiedliwość. A dla kogo jest to niesprawiedliwe? Ano dla tych co nie czytają umów, a jeśli czytają, to nie rozumieją. Ludzie z natury są leniwi, nie chce im się czytać, chcą wszystko szybko, a później szukanie kozłów ofiarnych swoich niepowodzeń.
Jednym z elementów odpowiedzialności na rynku finansowych to akceptacja strat, i to jest właśnie dojrzałość, bo tryskanie jadem na forum nic nie zmieni, a jedynie świadczy o frustracji, a takie wątki przez poważnych inwestorów są pomijane. Więc weź się chłopie w garść, stań się poważnym inwestorem, bo tylko tacy mogą na rynku finansowym odnieść sukces. Kto z nas nie tracił? Kto? Każdy z nas miał etap większej wtopy, ale czy każdy od razu miał tryskać jadem z tego powodu na forum? Gdyby tak było, nie byłoby w ogóle merytorycznych wpisów, tylko płacz, jęki i nienawiść do właściciela spółki na której się straciło. Ale to jest Stockwatch, nie Bankier, czas więc dojrzeć, a pozytywne efekty przyjdą same, w pierwszej kolejności pojawi się stabilność emocjonalna, która pozytywnie wpłynie na relację z innymi ludźmi, a później przyjdzie pieniądz. Pozdrawiam

muaddib77
Wpisów: 122
Wysłane: 19 marca 2019 03:02:18 przy kursie: 0,62 zł
ależ oczywiście, że się pogodziłem ciężko było ale jakoś przełknąłem stratę, oczywiście dowody na to że ukradł są, widoczne i są nimi ludzie, którzy byli zatrudniani przez lata w jego firmach (głównie ideabank ale też lion's bank czy tax care lub openfinance). Teraz pewnie ktoś może powiedzieć, hola hola zagalopowałeś się kolego, to nie właściciel ma obowiązek weryfikować pracowników, no i mamy tutaj magiczny brak odpowiedzialności za biznes, to nie właściciel odpowiada za swoich pracowników... No ale jeżeli ci pracownicy przez lata wpychali swoim klientom produkty, które z natury były skazane na porażkę to po jakimś czasie właściciel ma informacje o swoich podwładnych i skoro nic się nie zmienia w etyce ich pracy to znaczy, że biznes jest skierowany na żerowanie na klientach. Nawet może dojść do zatrzymań kilkunastu pracowników, za to co robili, ale to też będzie za mało bo to nie na właścicielu leży odpowiedzialność tylko na danej osobie. Ok cofam słowa o tym, że kogoś okradł, zmieniam na - zatrudnił fachowców, którym umożliwił oszukiwanie klientów kosztem wysokich zarobków.

cbie1
Wpisów: 96
Wysłane: 19 marca 2019 06:31:00 przy kursie: 0,62 zł
do Warren Buffet Ryzyko inwestycyjne nie przewiduje dzialalnosci przestepczej a taka prowadzil GB i dokladne czytanie prospektow emisyjnych tez nic nie da bo nie ma tam ze podstawowa dzialalnosc bedzie polegac na okradaniu wierzycieli i jak ktos pisze ze ci co kupili obligacje GB sa sami sobie winni bo takie sa rynki finansowe to znaczy ze nic nie rozumie .Pomogly by odpowiednie kary takie zeby przestepstwo nie moglo sie oplacic czyli do kary wiezienia obowiazkowy zwrot wszystkich korzysci z przestepstwa a jak nie chce zwrocic czy nie ma z czego to odsiaduje po 50 zl za dzien tak zeby siedzial dozywotnio to by zmniejszylo chetnych na oszustwa

Vox
Wysłane: 19 marca 2019 10:48:07 przy kursie: 0,65 zł
no i mocno rosną znów... ciezko uwierzyc ze to tylko to info o splacie tej pożyczki
spekuła siadła mocno
Edytowany: 19 marca 2019 11:04

kokospl
Wpisów: 1 359
Wysłane: 19 marca 2019 12:56:08 przy kursie: 0,65 zł
Czy w przypadku przejscia na ciagle iwazacie ze tak duze dyskonto pomiedzy GNB a IB bedzie uzasadnione?

tomcio46
Wpisów: 298
Wysłane: 19 marca 2019 13:10:18 przy kursie: 0,65 zł
Dyskonto już się zmniejsza

Visit68
Wpisów: 124
Wysłane: 19 marca 2019 14:10:27 przy kursie: 0,65 zł
Warren Buffett napisał(a):
muaddib77 napisał(a):

Uważasz, że kogoś okradł? Daj mi na to dowody.
Jeśli kupiłeś obligacje GetBack i straciłeś to czyja to wina? Dojrzałość polega na tym by zaakceptować stratę, bo jest to rynek finansowy, i wiąże się z tym ryzyko. Jeśli czytałeś prospekt emisyjny, to jest tam wyraźnie napisane, że istnieje coś takiego jak ryzyko bankructwa, bowiem każdy emitent może zbankrutować, dlatego trzeba dywersyfikować portfel. Jeśli straciłeś, przykro mi i Ci współczuję, ale należy być odpowiedzialnym za swoje czyny. Ja kiedyś straciłem 90 % kapitału na jednej spółce, miałem akcje parę lat temu, a miałem tego naprawdę dużo, wystarczająco aby dobrze kilka lat żyć z tych pieniędzy. Tuż przed bankructwem, zdążyłem uratować 10 % kapitału, ale to de facto nic. Parę dni później zawiesili spółkę. Ale wiesz co? Byłem zły, przygnębiony, niemal w depresji, ale nikogo nie obwiniałem, tylko siebie, i wiesz co? Nie napisałem nawet w internecie ani jednego negatywnego zdania na temat tej firmy, bo i po co? Co by mi z tego było? To tylko dodatkowe by generowało negatywne emocje, które by tylko mi szkodziły i moim bliskim, więc po co się w ten sposób zachowywać? Moim zdaniem to jest właśnie dojrzałość na rynku finansowym, czyli zaakceptować stratę, bo nie mamy innego wyboru. Wyciągnąć wnioski i dalej iść do przodu, wciąż się rozwijać, uczyć, bo będąc wypełnionym toksycznym jadem, jest to niemożliwe, wówczas się cofamy, a szkoda na to życia, uwierz mi.
Podpisując kredyt, musisz czytać skrupulatnie umowę, kupując akcje, ogarniać temat, obligację, tak samo. Nawet lokatę zakładając, musisz przeczytać dokładnie regulamin, aby później nie płakać, ze jak zerwiesz szybciej, to stracisz odsetki, wszystko jest na papierze. Gdyby nie było wszystkiego na papierze, frankowicze już dawno by się cieszyli, bo by dostali jakieś "rekompensaty" wg nich należne, a tak niektórzy z nich (bo większość na szczęście nie) czują się poszkodowanie i węszą niesprawiedliwość. A dla kogo jest to niesprawiedliwe? Ano dla tych co nie czytają umów, a jeśli czytają, to nie rozumieją. Ludzie z natury są leniwi, nie chce im się czytać, chcą wszystko szybko, a później szukanie kozłów ofiarnych swoich niepowodzeń.
Jednym z elementów odpowiedzialności na rynku finansowych to akceptacja strat, i to jest właśnie dojrzałość, bo tryskanie jadem na forum nic nie zmieni, a jedynie świadczy o frustracji, a takie wątki przez poważnych inwestorów są pomijane. Więc weź się chłopie w garść, stań się poważnym inwestorem, bo tylko tacy mogą na rynku finansowym odnieść sukces. Kto z nas nie tracił? Kto? Każdy z nas miał etap większej wtopy, ale czy każdy od razu miał tryskać jadem z tego powodu na forum? Gdyby tak było, nie byłoby w ogóle merytorycznych wpisów, tylko płacz, jęki i nienawiść do właściciela spółki na której się straciło. Ale to jest Stockwatch, nie Bankier, czas więc dojrzeć, a pozytywne efekty przyjdą same, w pierwszej kolejności pojawi się stabilność emocjonalna, która pozytywnie wpłynie na relację z innymi ludźmi, a później przyjdzie pieniądz. Pozdrawiam

Nie słyszalem podobnych argumentów , wiedząc ile osób ma już prokuratorskie zarzuty i jak głeboko jest sieć powiązań można smiało mówic o zmowie i grupie przestępczej działającej na rynku finansowym. Czytanie umów ma się wiec do tego nijak.

tomcio46
Wysłane: 19 marca 2019 14:14:04 przy kursie: 0,65 zł
W zmowie uczestniczyły też instytucje państwowe dopuszczając te felerne obligi do sprzedaży.

darektomczyk
Wpisów: 80
Wysłane: 19 marca 2019 15:16:14 przy kursie: 0,65 zł
Nie tylko organy państwowe. W zmowie uczestniczyły też osoby prywatne. Nie byłoby aferty GetBack, gdyby nie obligatariusze.

tomcio46
Wysłane: 19 marca 2019 15:36:39 przy kursie: 0,65 zł
A rocja gdyby nie ich chciwość a potem odwracanie kota ogonem to faktycznie afery by nie było.

Ps. To wątek Noble

Vox
Wysłane: 19 marca 2019 16:06:13 przy kursie: 0,65 zł
Cytat:
forum bankiera też rozgrzane do czerwoności...
jutro może być +20% i sesja przesilenia

no i się sprawdziło... może poza amplitudą... ale czasowo jak najbardziej :-)
spółki leszka sa bardzo fajne do tradingu o horyzoncie 2-3 dni

Joker
Wpisów: 1 585
Wysłane: 19 marca 2019 16:18:42 przy kursie: 0,65 zł
Średnia po dzisiejszej sesji 0,4927

Jeżeli utrzymają do 27 marca poziom 0,567 to idziemy na ciągłe.

Ps. Na holdingu i ib kiepska druga połowa dnia. Ewidentnie realizacja zysków, albo szykuje się jakaś prasówka.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51