pixelg
CDPROJEKT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8

CDPROJEKT [CDR]

AKTUALNY KURS: 187,30 zł (+0,43%) 13-04-2021 16:49
danek197
0
Wpisów: 317
Wysłane: 20 kwietnia 2009 18:20:30 przy kursie: 1,57 zł
nie mam pojecia ale dzis wyszedlem z papiera dwa dni na krotko wystarczy i chyba dobrze zrobilem :), na Tfoniku moglem tak zrobic a nie czekac na info ktore wiadomo jakie bylo ale coz....

majama
1
Wpisów: 1 176
Wysłane: 20 kwietnia 2009 18:26:29 przy kursie: 1,57 zł
No to ladnie, decydenci sie wyzbyli spokojnie wszystkiego to oglosili. Po 6 miesiącach, ha ha ha ciekawe czy to zgodne z prawem żeby informowac o zlych wiadomosciach po pol roku.
To jest gra. Zabawa na pieniądze.

enforces
0
Wpisów: 1 506
Wysłane: 20 kwietnia 2009 19:23:11 przy kursie: 1,57 zł
majama napisał(a):
No to ladnie, decydenci sie wyzbyli spokojnie wszystkiego to oglosili. Po 6 miesiącach, ha ha ha ciekawe czy to zgodne z prawem żeby informowac o zlych wiadomosciach po pol roku.

nie chce mi się wierzyć że nikt o tym nie wiedział. więc może to tylko przykrywka by dalej grać na wzrost. jeżeli rosło kilka dni przed taką informacją to i teraz by wiedzieli że się nie udało. a jednak rosło. chyba że z rozpędu.

śmiem twierdzić że jutro będzie ciekawie, a to dlatego że ci twardzi odkupią papier od tych co poluzowali pampersa. A to dlatego że jeśli nie z hong kongiem się dogadali to z kim? może jest inne info utajnione o rozmowach z innymi podmiotami?

gre
0
Wpisów: 30
Wysłane: 20 kwietnia 2009 20:54:38 przy kursie: 1,57 zł
osoba odpowiedzialna za redakcję tego raportu dostaje kasę chyba za wierszówki; pół strony A4 zajęło stwierdzenie, co można lakonicznie ująć - negocjacje nie zakończyły sie powodzeniem z uwagi na brak zainteresowania drugiej strony.

Inna sprawa to sens utajniania takiego raportu i ujawniania go po niespełna pół roku; nie sądzę, by negocjacje z firma w HK dotyczyły kompnentów na bazie ktorych zbuduje się sprzęt wyprzedzający wszelka konkurencję technologicznie o - powiedzmy - rok. To uzasadniałoby bowiem poufność tej informacji. W listopadzie ofkoz.

Jeśli ktoś parę miesięcy póżniej ujawnia informację w stylu , że " spotkałem kumpla z branży, ale w zasadzie to nie mieliśmy o czym rozmawiać" i robi z tego newsa, który winduje kursem, choć rynek spodziewa się szeroko zakrojonej korekty, to śmierdzi mi to na kilometr ... stylistyką IPN-u.

Nie zamierzam rozwijać wątku politycznego, ale takie moje skojarzenie.
Bo nie wiem, po co w ogóle ta informacja, ogólnie rzecz ujmując neutralna dla notowań spółki, a tu taki niewytłumaczalny wzrost.

Ten raport to kuriozalna sytuacja - dostajemy mocno nieświeżego schabosczaka, którego w ogóle nie zamawialiśmy.

Czy moja firma - gdyby była notowana na GPW - realizując jutro zamówienie dla oddziału Arcelora na 60 rolek folii stretch, mogłaby sporządzić raport ( oczywiście po rozmowie z magazynierem Arcelora ) następującej treści:

firma gre toczy zaawansowane rozmowy z firmą A. w sprawie zacieśnienia współpracy i zwiększenia wzajemnych obrotów; firmy zaplanowały zwiększenie obrotów do poziomów o których nie śniło się nawet filozofom na bazie wspólnie opracowanego harmonogramu dostaw. Firma gre che zostac preferowanym dostawcą firmy A. i zrobi wszystko by uzyskać taki status, łącznie z delegacją sekretarek na jakiekolwiek targi firmy A.

Nie będę się bardziej wydurniał, ale taki raport byłby chyba wart więcej niż 13 % up.

Ostatnia sprawa to kontrolowany przeciek - już rano było info o jakichś negocjacjach, inwestycji itp.; rynek wiedzial to już na otwarciu; po zamknięciu pojawiło się to kuriozum.

Daje o myśleniach o mediach ... nie , nie jestem z PiS-u

Pozdrowienia - OPT mam w obserwatorium, nie w portfelu.

gre

enforces
0
Wysłane: 21 kwietnia 2009 09:30:16 przy kursie: 1,37 zł
Ktoś sprawnie zauważył na innym forum

Cytat:
Spółka prowadziła negocjacje z Sincere Equity Limited z siedzibą w Hong-Kongu

Plotka wieść niesie że to kontrachent z Japonii

a Honkg Kong to

Cytat:
specjalny region administracyjny Chińskiej Republiki Ludowej, znajdujący się na wschodnich wybrzeżach Chin, nad Morzem Południowochińskim.

a więc to by potwierdzało po części moje rozważania na temat celowej gry i drugiego dna tej plotki

enforces
0
Wysłane: 21 kwietnia 2009 11:10:41 przy kursie: 1,37 zł
nowe info

Cytat:
W poniedziałek dziennik "Parkiet" informował, że według jego informacji, Optimus może zostać niedługo przejęty przez inwestora strategicznego, którym może być spółka z Japonii.

"Optimus szuka swojej drogi, niekoniecznie związanej z montowaniem komputerów. Chodzi o zupełnie nową działalność" - powiedział główny akcjonariusz spółki Zbigniew Jakubas cytowany przez "Parkiet".

czyli jest zalążek nowej strategii. postawienie na inny rodzaj działalności.

ciopawel
0
Wpisów: 43
Wysłane: 23 kwietnia 2009 08:43:38 przy kursie: 1,31 zł
W biznesie nie ma małżeństw z miłości tylko z rozsądku . Optimus jako atrakcyjny partner odrzucił starania Panny z Hongkongu . Cóż życie . Teraz następny ruch . Nasza spółka jest cały czas na oku . kwestia czasu jak pojawi się jakaś partnerka a wtedy będzie się działo jeszcze bardziej niż teraz . bo czy to normalne, że w ciągu 4 dni nastąpiła wymiana prawie połowy akcji . Czy ktoś ją powolutku nie wykupuje ?

enforces
0
Wysłane: 23 kwietnia 2009 08:47:23 przy kursie: 1,31 zł
jeżeli ma już 5% to musi ponformować o tym spółkę. Może się dowiemy w najbliższym czasie. Możliwe ze nie tylko Jakubas będzie wywierał znaczący wpływ

enforces
0
Wysłane: 10 maja 2009 10:48:52 przy kursie: 1,29 zł
Pojawiło się nowe info:

Mamy nowego akcjonariusza który ma ponad 5%

Robert Bibrowski posiada 7,05% akcji na okaziciela

Cytat:
Optimus S.A., Al. Jana Pawła II 15, 00-828 Warszawa ; tel. +48 22 697 79 79 fax: +48 22 697 77 50
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego. Numer KRS: 0000006865
NIP: 734-28-67-148, REGON: 492707333, GIOŚ Rejestr ZSEiE: E0003204W. Kapitał zakładowy 28 152 324,00 zł – opłacony w całości
www.optimus.pl, infolinia: 0 801 111 777
List Zarządu do Akcjonariuszy
Szanowni Państwo, Drodzy Akcjonariusze!
Rada Nadzorcza z dniem 30 czerwca 2008 roku powołała Nowy Zarząd Spółki Optimus S.A. w
następujących osobach: Prezes Zarządu – Tomasz Lewandowski, Członek Zarządu – Joanna Horoszko.
Dnia 26 sierpnia 2008 roku Pan Tomasz Lewandowski złożył na ręce Przewodniczącej Rady Nadzorczej -
Pani Katarzyny Ziółek rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Spółki z dniem 27 sierpnia 2008
roku. W wyniku powyższego skład Zarządu Spółki OPTIMUS S.A. pozostał jednoosobowy w osobie
Członka Zarządu- Pani Joanny Horoszko. W dniu 30 stycznia 2009 roku Rada Nadzorcza powołała w skład
Zarządu Optimus S.A. Pana Wiesława Skrobowskiego do pełnienia funkcji Prezesa Zarządu. W dniu 20
lutego 2009 roku Rada Nadzorcza odwołała z funkcji Członka Zarządu Panią Joannę Horoszko.
20 lutego 2008r. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła Prospekt Emisyjny Spółki Optimus SA,
dotyczący emisji akcji zwykłych na okaziciela serii C1 z zachowaniem prawa poboru dla dotychczasowych
Akcjonariuszy. Prospekt ten został sporządzony i złożony do zatwierdzenia przez Komisję Nadzoru
Finansowego w związku z uchwałą Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Optimus S.A. z dnia 29
czerwca 2007r.
W tym czasie Spółka kontynuowała współpracę z ABC Data w ramach zawartej w roku 2007 umowy, na
podstawie której uregulowana została współpraca obu podmiotów w zakresie: (i) zobowiązania OPTIMUS
S.A. do zakupu komponentów do produkcji komputerów od ABC Data S.A., na określonych zasadach
wyłączności, (ii) przekazania ABC Data S.A. dystrybucji wszystkich gotowych produktów OPTIMUS S.A.
na czas nieokreślony, (iii) udostępnienia przez ABC Data S.A. własnej sieci sprzedaży dla produktów
OPTIMUS S.A. oraz (iv) wyrażenia intencji nawiązania relacji korporacyjnych poprzez powiązanie
kapitałowe OPTIMUS S.A. i ABC Data S.A. Umowa powyższa została rozwiązana 22 grudnia 2009 z
zachowaniem 12-miesięcznego okresu wypowiedzenia.
Dodatkowo, zapoczątkowana w latach wcześniejszych gruntowa reorganizacja Działu Serwisu OPTIMUS
S.A. przyniosła oczekiwane efekt w postaci profesjonalnej i szybkiej obsługi klienta. Spółka dokłada
wszelkich starań aby poziom obsługi serwisowej realizowany był niezmiennie na najwyższym możliwym
poziomie.

Wypowiedzenie umowy z ABC Data było konsekwencją decyzji Spółki o zaprzestaniu nierentownej
produkcji i sprzedaży sprzętu IT oraz podjęciu prac zmierzających do zmiany modelu biznesowego. Spółka
dokonała naprawy finansowej i organizacyjnej. W chwili obecnej Optimus S.A. gotowy jest do podjęcia
nowych projektów w branży IT.

W załączeniu przekazuję Państwu raport biegłego rewidenta z przeglądu pełnego
skonsolidowanego sprawozdania finansowego obejmującego rok 2008.
Z poważaniem,
Wiesław Skrobowski
Prezes Zarządu
Warszawa, dnia 30 kwietnia 2009 r.

No i co ważne jest zysk :D

WatchDog
WatchDog PREMIUM
33
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 582
Wysłane: 11 maja 2009 21:50:58 przy kursie: 1,28 zł
Wyniki za I kwartał: w sytuacji gdy przychody wyniosły 438 tys. zł, Optyk przestaje się nadawać do jakiejkolwiek analizy wskaźnikowej. Wprawdzie na kroczących wartościach ciągle jeszcze będą wychodzić sensowne liczby, ale za parę kwartałów takiej sytuacji znajdziemy się w kosmosie. Ja tutaj swojej miarki nie mam jak przyłożyć.

enforces
0
Wysłane: 11 maja 2009 22:12:56 przy kursie: 1,28 zł
WatchDog napisał(a):
Wprawdzie na kroczących wartościach ciągle jeszcze będą wychodzić sensowne liczby, ale za parę kwartałów takiej sytuacji znajdziemy się w kosmosie. Ja tutaj swojej miarki nie mam jak przyłożyć.

jestem ciekaw jak to by było gdyby otrzymali to zaległe odszkodowanie. wskaźniki też powinny skłamać i zaszaleć. jeśli się mylę proszę mnie poprawić
Edytowany: 11 maja 2009 22:13

enforces
0
Wysłane: 14 maja 2009 12:36:59 przy kursie: 1,29 zł

Podobno gdzieś w tym nowym raporcie napisali o terminie rozprawy 19 maja 2009. Ale nie mogę znaleźć

Cytat:
Optyk przestaje się nadawać do jakiejkolwiek analizy wskaźnikowej. Wprawdzie na kroczących wartościach ciągle jeszcze będą wychodzić sensowne liczby, ale za parę kwartałów takiej sytuacji znajdziemy się w kosmosie. Ja tutaj swojej miarki nie mam jak przyłożyć.

przed chwilą odpalilem monitor spółki na SW i niezłe kosmiczne wskaźniki powychodziły.
Edytowany: 14 maja 2009 12:40

ring7
0
Wpisów: 6
Wysłane: 14 maja 2009 13:23:52 przy kursie: 1,29 zł
W dniu 09 grudnia 2008r odbyła się przed Sądem Okręgowym w Krakowie rozprawa przeciwko
Skarbowi Państwa o zapłatę odszkodowania w kwocie 35 650 600 wraz z odsetkami ustawowymi od
14.11.2005 do dnia zapłaty z tytułu szkód poniesionych przez OPTIMUS SA w wyniku błędnych
decyzji organów skarbowych dotyczących podatku VAT za lata 1998 – 1999, uchylonych wyrokiem
Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 23 listopada 2003 roku.
Na rozprawie Sąd Okręgowy wydał na wniosek Spółki wyrok wstępny, uznający roszczenia
OPTIMUS.A. za zasadne co do istoty. Wyrok wstępny odnosi się jedynie do zasadności roszczenia
odszkodowawczego, natomiast sprawa w przedmiocie ustalenia wysokości należnego ze strony
Skarbu Państwa odszkodowania zostanie rozstrzygnięta, przez wyrok uzupełniający, który zostanie
wydany w niniejszej sprawie po zakończeniu pełnego przewodu sądowego.
W dniu 02 lutego 2009r. Skarb Państwa złożył apelację od wyroku wstępnego z dnia 09 grudnia 2008
roku. Sąd Apelacyjny w Krakowie odroczył rozprawę wyznaczoną na dzień 3 kwietnia 2009 roku.
Nowy termin rozprawy odwoławczej został wyznaczony na dzień 19 maja 2009r.

To cytat z ich raportu. Chodzi o odwołanie wyroku o zasadność odszkodowania a nie o jego wartość
pozdrawiam

enforces
0
Wysłane: 14 maja 2009 13:38:12 przy kursie: 1,29 zł
dokładnie o to mi chodziło

Cytat:
To cytat z ich raportu. Chodzi o odwołanie wyroku o zasadność odszkodowania a nie o jego wartość
pozdrawiam

w wyroku uzupełniającym będzie kwota odszkodowania ale najpierw musi sie zakończyć przewód sądowy

ferit
0
Wpisów: 262
Wysłane: 24 czerwca 2009 23:32:00 przy kursie: 1,28 zł
i co tak zamilkli na wątku? Toć Jakubas ostatnimi czasy w TVN CNBC spokojnie informował: "poczekajmy jeszcze trochę, strategia juz jest, niedługo będziemy wiedzieli co dalej, będzie dobrze..."
to ja czekam, tak z sentymentu...
obroty mizerne, znaczy sprzedajacych tak za duzo nie ma, sentyment sie poprawi albo jakies info to i kurs/obroty skocza... oby na pn ;)

enforces
0
Wysłane: 25 czerwca 2009 07:33:49 przy kursie: 1,28 zł
ferit napisał(a):
i co tak zamilkli na wątku? Toć Jakubas ostatnimi czasy w TVN CNBC spokojnie informował: "poczekajmy jeszcze trochę, strategia juz jest, niedługo będziemy wiedzieli co dalej, będzie dobrze..."
to ja czekam, tak z sentymentu...
obroty mizerne, znaczy sprzedajacych tak za duzo nie ma, sentyment sie poprawi albo jakies info to i kurs/obroty skocza... oby na pn ;)

ja tez trzymam z sentymentu od stycznia. zle na tym nie wychodze. nie wiedzialem ze maja juz ta strategie. pewnie czekaja na dogodną sytuacje by ujawnić, gdy sytuacja na rynku sie poprawi.

tomcichy
0
Wpisów: 263
Wysłane: 11 lipca 2009 12:04:27 przy kursie: 1,46 zł
Wczoraj +8% i widać wybicie na północ na koniec sesji, chyba zaliczymy 1,6zł. Mam taką nadzieję :)

enforces
0
Wysłane: 12 lipca 2009 19:56:09 przy kursie: 1,46 zł
tomcichy napisał(a):
Wczoraj +8% i widać wybicie na północ na koniec sesji, chyba zaliczymy 1,6zł. Mam taką nadzieję :)

w dłuższym terminie kurs będzie się wznosił. przy 2zł może opchnę... kiedyś swój mały pakiecik.

myspace
0
Wpisów: 1
Wysłane: 1 sierpnia 2009 22:29:48 przy kursie: 1,75 zł
ja planuje zakupic ale nie wiem czy warto.Amator

Marcinjot
0
Wpisów: 67
Wysłane: 5 sierpnia 2009 10:14:42 przy kursie: 1,59 zł
Ja kupiłem wczoraj za 1,65. Wyglądało tak jakby kształtowała się chorągiewka. Na razie jest 1,62 i czekam aż wreszcie wyskoczy do góry. Chyba, że źle interpretuję wykresy. Tez jestem amatorem i się uczę :) Przynajmniej teraz jak mam zamrożone pieniądze, to mogę poobserwować zachowania.
Edytowany: 5 sierpnia 2009 10:15

Użytkownicy przeglądający ten wątek Giedlar, Gość, kolchoz
1 2 3 4 5 6 7 8