pixelg
CDPROJEKT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

CDPROJEKT [CDR]

AKTUALNY KURS: 369,50 zł (-2,76%) 13-07-2020 17:02
markuz12
markuz12 PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 353
Wysłane: 3 września 2010 17:03:11 przy kursie: 3,20 zł
WatchDog napisał(a):
To teraz ja zapytam: jak wygląda sprzedaż hitu konsolowego w Polsce? W Rosji?
Ile płaci się producentowi platformy za możliwość wpuszczenia na nią swojego tytułu?

hm ..ciekawe pytanie ..i pewnie jedną z niewielu osób znających odpowiedź jesteś Ty WatchDog..znasz branżę..mógłbyś nas oświecić? i nie proszę tu o konkretny procent..ale o przewidywane przez Ciebie widełka?
pozdrawiam

plynacyzrynkiem
Wpisów: 1 349
Wysłane: 3 września 2010 20:18:17 przy kursie: 3,20 zł
ciekawie sie dzieje na wykresie; aby zinterpretowac ostatnie 3 sesje (technicznie) wystarczy zlaczyc te 3 swiece; wychodzi szpulka z relatywnie dluzszym gornym cieniem

na zalaczonym wykresie widac wyraznie negatywna, badz chocby niewzrostowa, wymowe tych 3 dni (zlaczylem 3 dni i zsumowalem wolumen)

kliknij, aby powiększyć

Edytowany: 3 września 2010 20:22

artbeco
Wpisów: 179
Wysłane: 6 września 2010 08:45:11 przy kursie: 3,20 zł
ostatnie duże wzrosty i wygląd kresek na wykresie wskazuje potencjał na realizacje zysku, pytanie tylko jak głębokie spadki przed nami,gdzie jest linia wsparcia ? czy 2,40 czy może jeszcze niżej?

plynacyzrynkiem
Wysłane: 6 września 2010 09:41:39 przy kursie: 3,21 zł
3 zl jeszcze jest po drodze moim zdaniem; poki co mamy momentami doji i juz jest konrkretny wolumen;
3 zl to na szybki ruch oczywiscie, potem 2,4 jak piszesz

ale to gielda jest, moze 4 zl zobaczymy (nic o tym nie swiadczy na te chwile jesli chodzi o dzisiejsza sesje)

artbeco
Wysłane: 6 września 2010 12:41:08 przy kursie: 3,21 zł
porównuję wykresy z 11 19 i 24 sierpnia i widzę w nich sporo analogii do dnia dzisiejszego,tak: myślę że dziś jest duża szansa na 3,00 ,ale co będzie jutro to wielka niewiadoma,jeśli powstanie literka M to chyba wszystko jasne.

kamien
Wpisów: 51
Wysłane: 7 września 2010 20:07:14 przy kursie: 3,10 zł
No i jak myślicie, wynika już coś po dzisiejszej sesji z analizy AT...? Wygląda na to tak jak by sytuacja miała się powtórzyć wg tego to jutro na plusie powinno się zamknąć... no cóż zobaczymy.

plynacyzrynkiem
Wysłane: 7 września 2010 22:48:47 przy kursie: 3,10 zł
tak - 3 zl okazalo sie solidnym gruntem; krotkoterminowo widze jazde w gore, do 3,5 albo lepiej (jesli indeksy jako takie nie zaszkodza, ale nawet wbrew im - bedziemy jutro odreagowywac srednia sesje w stanach)

to jak opti poradzi sobie z 3,5 podpowie nam reszte

constant
Wpisów: 261
Wysłane: 8 września 2010 03:21:27 przy kursie: 3,10 zł
Panowie, wy rysujecie kreski dla spolki Optimus.
Tymczasem mamy tu juz zupelnie inna, i zajmujaca sie
czyms innym spolke - CD Projekt, wystepujaca pod nazwa Optimus.

I jeszcze dwie uwagi na temat AT - Czy naprawde myslicie ze pewien
koles, wiele lat temu, kiedy kupowal akcje Coca-Coli, kierowal sie AT?
Kreseczki se wyrysowal, RGRow szukal, M z W mu sie mieszalo, i swiece
mial w glowie? :-D
Czytaliscie dlaczego zrobil co zrobil, i gdzie go to doprowadzilo?
I w ogole wiecie kogo mam na mysli? ;-)

I kwestia druga - wiecie jak koncza mistrzowie AT? I na to pytanie odpowiem -
Pisza ksiazki o inwestowaniu i spekulacji, oraz zostaja doradacmi inwestycyjnymi.
Z tego zyja. Zastanowcie sie dlaczego ;->

Van Tharp. Komar. Kuczynski. Kreseczkami by was zjedli, sa o wiele w tym lepsi.
Wiec dlaczego jest jak jest? ;-)
Valar Morghulis
Edytowany: 8 września 2010 03:27

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 562
Wysłane: 8 września 2010 07:07:34 przy kursie: 3,10 zł
A co ma jedno do drugiego?
To że Buffet zarobił pieniądze, znaczy że trzeba inwestować w spółkę Jakubasa z Kicińskim, bo kreski nic nie mówią? Nie widzę w tym logiki, za to widzę zawoalowane nakłanianie "kup będzie dobrze". Może będzie, może nie będzie, ale przestań.

kamien
Wysłane: 8 września 2010 07:37:23 przy kursie: 3,10 zł
kurcze ... martwi mnie to że większość jest taka pewna Optimusa... że złego słowa na niego powiedzieć nie można. Zwykle przy takiej euforii i wielkim hurra optymizmie nie idzie po myśli większości. A co jeśli nastąpi odwrócenie trendu? może zyski przyszłościowe Optimusa są już zawarte w cenie... Skoro to taki pewnik to każdy inwestor powinien mieć go w portfelu żeby potem go frajerem nie nazywali..a nie ma. Porównanie Optimusa do Coca-Coli to trochę przesada.. Jeśli byłbym pewny jakiejś spółki to siedziałbym cicho i nie dzieliłbym się tak ochoczo z innymi... ot takie przemyślenia.

kamien
Wysłane: 8 września 2010 07:44:42 przy kursie: 3,10 zł
kurcze ... martwi mnie to że większość jest taka pewna Optimusa... że złego słowa na niego powiedzieć nie można. Zwykle przy takiej euforii i wielkim hurra optymizmie nie idzie po myśli większości. A co jeśli nastąpi odwrócenie trendu? może zyski przyszłościowe Optimusa są już zawarte w cenie... Skoro to taki pewnik to każdy inwestor powinien mieć go w portfelu żeby potem go frajerem nie nazywali..a nie ma. Porównanie Optimusa do Coca-Coli to trochę przesada.. Jeśli byłbym pewny jakiejś spółki to siedziałbym cicho i nie dzieliłbym się tak ochoczo z innymi... ot takie przemyślenia.

plynacyzrynkiem
Wysłane: 8 września 2010 08:49:39 przy kursie: 3,10 zł
kamien napisał(a):
A co jeśli nastąpi odwrócenie trendu?

sprzedamy binky blackeye hello1

plynacyzrynkiem
Wysłane: 8 września 2010 08:53:11 przy kursie: 3,10 zł
constant napisał(a):
Panowie, wy rysujecie kreski dla spolki Optimus.
Tymczasem mamy tu juz zupelnie inna, i zajmujaca sie
czyms innym spolke - CD Projekt, wystepujaca pod nazwa Optimus.

I jeszcze dwie uwagi na temat AT - Czy naprawde myslicie ze pewien
koles, wiele lat temu, kiedy kupowal akcje Coca-Coli, kierowal sie AT?
Kreseczki se wyrysowal, RGRow szukal, M z W mu sie mieszalo, i swiece
mial w glowie? :-D
Czytaliscie dlaczego zrobil co zrobil, i gdzie go to doprowadzilo?
I w ogole wiecie kogo mam na mysli? ;-)

I kwestia druga - wiecie jak koncza mistrzowie AT? I na to pytanie odpowiem -
Pisza ksiazki o inwestowaniu i spekulacji, oraz zostaja doradacmi inwestycyjnymi.
Z tego zyja. Zastanowcie sie dlaczego ;->

Van Tharp. Komar. Kuczynski. Kreseczkami by was zjedli, sa o wiele w tym lepsi.
Wiec dlaczego jest jak jest? ;-)

dzieki constant, lecz wolalbym konstruktywna krytyke...mysle, ze akurat moje kreski tutaj blyszcza na tle poniektorych; jesli masz pojecie o at to prosze, komentuj, powyzsze wiele nie wnioslo

to co robil Buffett nie ma znaczenia, bo jego droga nie pojde; zas kierowanie sie sama AF to jak przeplacanie za wszystko; na tym forum i tak AF kroluje wiec powinno Cie to zadowolic. Ciekawe, ze nie zwracasz uwagi na jakosc AF...

aha, i nie obraze sie za doradce inwestycyjnego, naprawde, ciezko porownac takie inwestycje do inwestycji indywidualnych. No ale do tego jeszcze trzeba miec leb. Probowales, czy juz przy lekturze testow na egzam odpadles?

van tharp tez raczej cienkim bolkiem nie jest - porownujesz sie do niego? Dancing hello1
Edytowany: 8 września 2010 08:53

artbeco
Wysłane: 8 września 2010 11:12:15 przy kursie: 3,16 zł
porównując raport jednostkowy do raportu z I kwartału widać jak duże straty zrobił optimus w II kwartale

artbeco
Wysłane: 8 września 2010 11:21:06 przy kursie: 3,16 zł
patrząc jednak na raport skonsolidowany widać wyraźnie że wynik za II kwartał samego cd-projektu jest dwukrotnie lepszy niż całej grupy,jeśli w kolejnych miesiącach sam optimus nie będzie nic robił to zyski grupy mogą się podwoić.

constant
Wpisów: 261
Wysłane: 8 września 2010 16:26:45 przy kursie: 3,16 zł
A to przepraszam. Nie chcialem byc arogancki, ani niemily.
Nie naganiam rowniez, to ze moze byc dobrze, a moze i zle, to oczywiste.

Przemyslenia w moim poscie, szanowni koledzy, byly wynikiem takiej lekkiej frustracji ktora mnie dopadla kiedy ogladalem wywiad z Klicinskim na TVNCNBC,
kiedy redaktor prowadzacy tak z lekcewazeniem sobie wzial pudelko promocyjne
Wiedzmina 2 (blyskotliwie zrobione), zadajac durne pytanie: "To gra?"
Potem zadal jeszcze conajmniej jedno durne pytanie, a taki geek w sweterku,
staral sie uprzejmie tlumaczyc o co chodzi. A to ze jest traktowany lekko niepowaznie, bylo widac, slychac i czuc. Tymczasem pudelko ktore kladl, to
nie jest jakas tam gierka na lokalny polski rynek (bo oczywiscie padlo
pytanie o RRP w Polsce), tylko bezposredni konkurent dla nastepcy takiego swiatowego hitu jak Dragon Age, ktory przyniosl producentowi okolo 150 mln USD przychodu.
A TW2 oceniany jest przez fachowcow z branzy lepiej niz Dragon Age 2.
Szykuje sie swiatowej klasy hit. A to tylko czesc tego co robi CD Projekt.

Po prostu zadziwia mnie niedocenianie potencjalu tej branzy.
Zdaje sie ze to w zeszlym roku swiatowy rynek sprzedazy gier komputerowych
przebil Hollywood w przychodach. A CD Projekt to nie tylko najbardziej liczaca sie w tym biznesie polska firma, to rosnacy gracz o swiatowym zasiegu.

Ja kiedys bawilem sie w DT, i nauczylem sie ze zarobic w dzien 20% jest latwo.
Sztuka to zarobic tyle przez rok ;-> A jak juz wspominamy tu o WB, to jego powiedzenie "dywersyfikacja jest dla tych ktorzy nie wiedza co robia", wydawalo mi sie kiedys durne, dopiero po latach zrozumialem sens.

Ale jako ktos kto od 2 miesiecy ma palec na enterze na K BRS, i tego nie zrobil, mimo ze powody byly i argumenty sa mi znane, moge tylko podsumowac:
nie mam racji, fachowiec ze mnie taki jak z koziej d. traba :-D

To tyle. OPT mam duzo, planuje dokupic, wizje mam, a co bedzie to cholera wie ;-)
Valar Morghulis

Nestor
Wpisów: 144
Wysłane: 8 września 2010 16:44:12 przy kursie: 3,16 zł
Tez ogladalem ten wywiad, i niestety niezrozumienie branzy przez redaktorow jest ewidetne.
Bardziej irytujace sa zakorzenione w spoleczenstwie przekonania o zasiegu rynku. Sam pracuje w (nienotowanej) firmie zajmujacej sie produkcja i dystrybucja gier, i czesto spotykam sie z pytaniami o mozliwosci czy tez wysokosc zarobkow z produkcji na rynek polski.

Fakt jest taki ze w obecnej chwili, rynek polski jest przez rodzimych producentow pomijany, po pierwsze z powodu ograniczonej liczby klientow, po drugie zawyzonych wymagan, a po trzecie nizszych cen (PC) a takze dosyc szeroko zakrojonego piractwa.

To co ja bym chcial uslyszec od CDP to sales stats dla pierwszego wiedzmina, najlepiej rozbite regionami, a jesli nie to chociaz laczna sume. To ze w polsce czy rassiji ceny sa o wiele nizsze, to znany fakt. Mnie interesuje jak witcher poradzil sobie chociazby na steamie, gdzie byl ladnie eksponowany przez jakis czas.

W tej chwili planuje przealokowac czesc swojego portfela i zaladowac optimusa do poziomu 30-40%. Koniec tego miesiaca i poczatek przyszlej wiosny moga dac nam calkiem solidne wzrosty.

W tej chwili jedynie czekam na lekka korekte tego, bo uwazam ze obecny poziom 3.10-3.50 jest troszke zawyzony (nauczony karenem nie chce wchodzic na absolutnej gorce). Tu pytanie, czy szykuje sie tutaj w najblizszej przyszlosci zjazd ponizej 3.0 ?

plynacyzrynkiem
Wysłane: 9 września 2010 08:45:32 przy kursie: 3,16 zł
constant napisał(a):

Ja kiedys bawilem sie w DT, i nauczylem sie ze zarobic w dzien 20% jest latwo.
Sztuka to zarobic tyle przez rok ;->

ciezko sie nie zgodzic blah5

constant napisał(a):

A jak juz wspominamy tu o WB, to jego powiedzenie "dywersyfikacja jest dla tych ktorzy nie wiedza co robia", wydawalo mi sie kiedys durne, dopiero po latach zrozumialem sens.

mysle, ze wiem co WB ma na mysli, ale poza tym, ze ma inne podejscie (i ze nie dorastam mu do piet), on ma podejscie wlascicielskie - co innego kupic 10k akcji a co innego pol firmy

rozumiem, ze Twoj portfel = optimus :)

czytales serie market wizards? tam jeszcze paru lebskich (genialnych?) gosci jest opisanych

odnosnie jeszcze AT i AF:
- nie da sie tego nie laczyc moim zdaniem, a kto nie laczy ten traci (bo albo kupi wydmuszke albo kupi za drogo)
- poki co zrozumienie AT widzialem tylko u paru osob na tym forum
- duzo tu dyskusji o AF, ale czy naprawde to jest zawsze w pelni wartosciowa AF? czym jest AF jesli nie pelnym zrozumieniem dzialalnosci biznesu, tak by mozna go bylo wycenic? Moim zdaniem same metody AF sa proste, za to wiecej czasu wymaga zrozumienie zrodel przychodow i kosztow. Rozumiem, ze Optimusa rozlozyles na czesci, ale to wlasnie jest ograniczenie AF (i jednoczesnie moc AT) ze nie ogarniesz tak wielu spolek (zacznij od spolek na litere A, jak to zdaje sie mawial Buffett). Z mojej strony umiem tylko czytac sprawozdania, robic porownawcza, teoretycznie umiem dochodowa, ale zeby naprawde zrobic dochodowa trzeba chyba siedziec w zarzadzie danej spolki (zeby rozumiec co ma wplyw na kazda cyferke - ostatnio widzialem na innym watku dyskusje, w ktorej wielkosc zysku prognozowane wprost proporcjonalnie do wielkosci aktywow....)

Tak a propos nie rozumiem, jak na SW liczone sa metody likwidacyjne, skoro spolki w sprawozdaniach takich danych nie podaja (przynajmniej ta wiekszosc, ktora zaklada kontynuowanie dzialalnosci) - ale to pewnie musze sie douczyc ;)

Zeby nie bylo, ze marudze, na tym forum jestem wlasnie dlatego, ze jak czegos nie znajde na wykresie i w sprawozdaniu, to zyczliwi zarzuca pare linkow (takze o cd projekcie w tym watku, gdy spytalem, czy biznesowo odbywa sie rewolucja).

dziennikarze to temat na caly watek hehe

wracajac do wykresu, mam nadzieje, ze zobacze dzis 3,25 na zamknieciu. teoretycznie 3 zl ladnie sie wybronilo i utrzymalo, ale od stania w miejscu obraz sie zaciemnia

Fantomas
Wpisów: 379
Wysłane: 9 września 2010 18:23:32 przy kursie: 3,14 zł
Witam Wszystkich !

WatchDog napisał(a):
ZRojka na Zachodzie przy tytule AAA jak Wiesiek 2, ale od wydawcy który nie ma siły nacisku, nie przekroczy 15 dolarów.

Trochę to inaczej wygląda.Po 1.: cena wieśka 2 na amazonie to 49.99$; po 2.: producent otrzyma z ceny 40-60% [czytałem tylko nie mogę tego teraz znaleźć] ponieważ jest to już wyrobiona marka i inaczej się strony dzielą kosztami.
Z tego wynika, iż CDP otrzyma z każdego sprzedanego na Zachodzie egzemplarza min. 20$ [zakładam podobne ceny w USA i Europie Zach.]. Przyjmując ilość 1 mln sprzedanych egzemplarzy w 2011r. wychodzi ok. 20mln $ czyli ok. 60mln złotych przychodów. Problem leży pogrzebany w tym, że taka wielkość sprzedaży w 2011r. przy tej cenie jest dość problematyczna [powiedziałbym że mało prawdopodobna]. Przede wszystkim w Rosji - gdzie sprzedano dużą ilość jedynki - cena gry jest znacznie niższa i tutaj więcej niż kilka $ z egzemplarza bym się nie spodziewał uzyskać. W Polsce jest o tyle lepiej że CDP jest sam dystrybutorem i musi się jedynie dzielić ze sklepami i Agorą. Jest wprawdzie jeden duży pozytyw: lepsza promocja międzynarodowa Witcher 2, ale jak to się przełoży na wyniki sprzedaży - obaczymy.
Prawda jest brutalna: bez wersji konsolowej nie będzie żadnego wielkiego hitu finansowego - będzie dobrze sprzedający się RPG. CDP robi imho błąd wydając jedynie wersję pc a odkładając konsolową [o ile w ogóle zostanie wydana].

Należy spojrzeć na jeszcze jeden aspekt, tym razem dotyczący struktury spółki: z porównania raportów jednostkowego i skonsolidowanego widać, że spółka-matka generuje duże koszty - tutaj jest spore miejsce do oszczędności. Oby zarząd zabrał się do tego jak najszybciej.
Edytowany: 9 września 2010 18:25

Nestor
Wpisów: 144
Wysłane: 9 września 2010 19:45:14 przy kursie: 3,14 zł
Panowie, przy swoich szacunkach caly czas pomijacie jeden, zasadniczy fakt - zasieg rynku.

Wiedzmin pierwszy byl tylko na PC. Wiedzmin 2 bedzie takze na PS3 i Xboxa, to zwieksza grupe docelowa i to znacznie, a jednoczesnie gwarantuje stale zyski. Gry na konsole maja stala cene okolo $50 niezaleznie od rynku. I u nas, i na zachodzie kosztuja tyle samo. Dla przykladu gry na PC u nas kosztuja polowe tego co ich konsolowe odpowiedniki, na zachodzie cena jest praktycznie taka sama.

Recz druga, hype. Wiedzmin 1 wykreowal swoja marke, ale w momencie premiery nie byl szerzej znany. Dopiero opinie prasy i graczy pomogly dzwignac machine marketingowa. Przy Witcher2 mamy dosyc duze oczekiwanie rynku na ten produkt i calkiem spora swiadomosc tego produktu w grupie docelowej.

Suma sumarum, wiedzmin 2 sprzeda sie lepiej na PC niz jedynka, do tego dochodza dwie glowne konsole do gier. Wariant pesymistyczny jest taki ze lacznie nie sprzeda duzo wiecej niz jedynka, wariant optymistyczny zaklada dwu-trzy krotnie wieksza sprzedaz.

Czy te 'spekulacje' sa juz w cenie? Nie wiem. Czy 'przypadkowi' inwestorzy na optimusie sa w pelni swiadomi transformacji jaka przeszla spolka? Nie sadze.

Pod koniec miesiaca CDP bedzie mowil o swoich planach wydawniczych, o wiesku 2 i innych. Do tego maja byc jakies niespodzianki, wiec licze ze tam kurs sie odbije w gore.

Dzisiaj dzien konczymy czarna swieczka, a ja czekam na jakis dolek zeby zaladowac za drobne ktore mi zostaly :)

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość, jaehone, Morasek
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12