pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

markuz12

markuz12

Ostatnie 10 wpisów
Vox napisał(a):
za dużo ludzi czeka na korektę, bo się nie załapali na obecne wzrosty.
dlatego żadnej korekty nie będzie - rynek lubi karać spóźnialskich.

Pomyślmy - co niby miałoby wywołać korektę?

- virus ustepuje
- codziennie nowe newsy o szczepionkach (każdy news to srednie +1% na S&P500)
- codziennie nowe tryliony EURO i $
- codziennie nowe stimulusy i bailouty - w USA już chyba 5 ty stimulus będą głosować, każdy po trylionie albo dwa

zeby była korekta, FED musiałby przestać drukować.a na to się nie zanosi przez najbliższych 10 lat.
Nie ma szans

Vox a fundamentalne powody do spadkow:
-wirus ustepuje- pytanie jakie bedzie spustoszenie w gospodarce - konsumpcja w stanach jesli dobrze pamietam spadla 16% w innych krajach podobnie - jak bedzie ksztaltowac sie konsumpcja i inwestycje w firmach - czy wirus nie skloni nas do oszczedzania pieniedzy na trudne nieprzewidywalne czasy, czy grozi nam druga fala itd
-codzienne nowe newsy o szczepionkach - WHO podalo ze szczepionka najwczesniej jasienie 2021 roku, to jest proces, budzi tez watpliwosc skutecznosc sczepionki, gdzie w zaleznosci od kontynentu mamy rozne odmiany koronawirusa i wiarygodnosc informacji o sczepionce- kazus moderna - info o szczepionce i szybka emisja
- codzienny druk - to jest dzis jedyny argument za wzrostem i z tego powodu pozostaje pozostaje długoterminowo byczy przy czym solidna korekta nalezy sie rynkom

witam,
w nawiazaniu do analizy technicznej Krewy i wpisu Vox, jest jeszcze nadzieja dla niedzwiedzi wig20 domknal luke z marca i teraz sie cofa, us500 walczy ze srednia kroczaca 200 dniowa- tez na razie sie cofna, cdr dotknal 161,8 fibbo i zanurkowal, kghm przebil linie trendu pociagnieta po swieczkach z 20.01 i 06.02 by chwile pozniej znalesc sie pod linia, dzisiejsza sesja moze byc pulapka na byki
pozdrawiam

Poprosiłbym o analizę fundamentalna z uwzględnienie ostatnich wydarzeń, jest na to szansa?

proszę o zakup spółki unimot
po wyprzedaży akcji w 2017 roku potencjał do spadków powoli się wyczerpuje, spółka fundamentalnie tania, licze na odbicie i poprawę marż w handlu paliwem w 2018 roku

markuz12 napisał(a):
witam,
skoro Wojetek zrezygnował z tritona, ja poproszę o sprzedaż redan i zakup własnie TRI, deweloperzy w hossie, w 2 półroczu powinni zaksięgować sprzedaż nieruchomości na osiedlu Triton Winnica, technicznie wydaje mi sie ze zniesienie fibo 38,2 ostatnich półrocznych wzrostów na razie sie broni.

wojetek 2 sierpnia poprosilem o sprzedaz spolki redan ( w okolicach 1,5 zl) i zakup tritona

zgłaszam się do konkursu spolka aviaaml

Dziękuje za komentarz

Krewa
A jak dzisiaj widzisz wig20?

witam,
skoro Wojetek zrezygnował z tritona, ja poproszę o sprzedaż redan i zakup własnie TRI, deweloperzy w hossie, w 2 półroczu powinni zaksięgować sprzedaż nieruchomości na osiedlu Triton Winnica, technicznie wydaje mi sie ze zniesienie fibo 38,2 ostatnich półrocznych wzrostów na razie sie broni.

12 zł

widzę, że redan najbardziej ciąży w portfelu forumowiczów, przykro mi ze spolka przeze mnie wybrana zaniża wynik portfela.
Wybór padł na redan ponieważ liczyłem, ze txm, którego rdn posiada posiada ponad 50% akcji będzie poprawiał wyniki co wpłynie na wycenę redana, niestety stało się inaczej,
obecnie jesteśmy blisko wsparć na poziomie 1,5 i liczę na jakieś większe odbicie choć fundamentalnie nie czuję już tej spółki nadal wstrzymuję się ze sprzedażą.

Szczęśliwego 2017!
Prosze o kupno spolki redan

Zgłaszam sie
Pozdrawiam

why invest in
tego nie rozumiem, dlaczego zagraniczny portal zainteresował się tak niepłynną spółką?

Prosze o wrzucenie mnie na listę rezerwowa ze spółka platige

Pozdrawiam życząc sukcesów w 2016 roku w konkursie i w inwestycjach realnych :)

Postprodukcja rownież ale w poprzednim mailu myślałem rownież o produkcji na zlecenie

Lukasz Konopko napisał(a):
Rozpalone nadzieje są bezcenne :) A spółka była wskaźnikowo droga już wcześniej.

Nie wiem jak to jest z inwestowaniem wskaźnikowm nigdy tego nie robiłem ale patrząc na wycenę stockwatch przy obecnym kursie 2 wskaźniki mówią o przewartościowaniu 3 o niedowartościowaniu a 1 optymalny
a gdybym podmienił wyrażenie rozpalone nadzieje na inwestowanie w przyszłość to lepiej by brzmiało nieprawdaż. Spółka z mało rentownej postprodukcji próbuje budować swoje produkty jak im to wyjdzie zobaczymy

timon,
czy kapitalizacja platige na poziomie 60 mln to dużo uwzględniając rozpalone nadzieje jakie idą za tym filmem?

:) antyteresa
zatem rozumiem, że wykluczasz przedstawiony przeze mnie scenariusz,szkoda..... szukam drugiego dna tej transakcji. Wydaje mi się, że zarząd mógł znaleźć lepszy czas na sprzedaż akcji, miał instrumenty do tego by zrobić szum informacyjny- wypuścić przecieki o industrialu i o jakiejś produkcji z launchpada, zrobić przeceny Twom na tablety i PC, wstrzymać się z tą operacja do premiery twom na iphone i konsole, przeprowadzając takie działania dałoby się (chyba) wycisnąć większe pieniądze

@vladinho

podejrzewam, że odniosłeś się do mojego wpisu, choć wnioski jakie wyciągasz zaskoczyły mnie, nie naganiam ani na kupno ani na sprzedaż akcji.

cytat:
Co takiego Rockq napisał, że jest niezgodne z rzeczywistością ?
TWOM pokonał Counterstrike'a na poprzedniej wyprzedaży? pokonał!
Poprzednio TWOM sprzedawał się lepiej niż teraz ? sprzedawał!

a kto to kwestionuje???? ale porównując wyprzedaże warto uwzględniać wszystkie czynniki wpływające na skalę sprzedaży a na pewno jest nim wysokość obniżki

cytat:

Już tu był taki jeden na forum co twierdził, że jak się posiada akcje to trzeba mówić, że słońce świeci, chociaż deszcz pada. Ja się pytam - a po co to komu ? Jaka jest wartość dodana takiego działania, bo parę osób przekonacie, żeby kupiły 100 akcji ?

a ja odwrócę tezę, odnoszę wrażenie, że jest taki jeden który za wszelką cenę chce udowodnić, że deszcz pada, a ja w swojej subiektywnej ocenie uważam, że sprzedaż idzie zgodnie z moimi oczekiwaniami.

rockq napisał(a):
baks napisał(a):
Przy tak długiej sprzedaży to sukces oby tak częściej...

Ale te miesiące na rynku chyba zaczynają dawać się grze we znaki. Mam wrażenie, że jest to pierwsza wyprzedaż na której widać pewne "zmęczenie materiałem" wśród kupujących. Na wcześniejszych wyprzedażach gra szła niemal z miejsca na szczyty listy bestselerów, i pod względem wielkość generowanych przychodów przynajmniej na chwilę była w stanie pokonać Counter-Strike. Na tej wyprzedaży, jak na razie, nie udało jej się tego dokonać, a od Counter-Strike oddziela nas 10 pozycji. Zobaczymy jaki będzie szczyt liczby graczy w niedzielę wieczorem, to da nam pewien punkt odniesienia w stosunku do wcześniejszych wyprzedaży.

zapominasz że podczas wakacyjnej wyprzedaży przecena TWOM sięgnęła 60% obecnie mamy 50%, znalezienie się na liście 20 najlepiej sprzedających się gier z pewnością nie jest rozczarowaniem,
Twoje wpisy rockq doskonale okreslają czy w danej chwili jesteś akcjonariuszem czy też nie.

irfy napisał(a):
@Myamlak
Ta ekranizacja, realizowana rzekomo przez Platige Image wygląda raczej na typowy skok na kasę. Nie żaden wymyślny ani jakoś szczególnie oszukańczy, tylko taki sobie skok-średniaczek, mający zapewnić pomysłodawcom wygodne życie przez kilka najbliższych lat. Bo ekranizacja takiego tematu jak Wiedźmin może być albo epicka, w stylu tego co zrobił Peter Jackson z "Władcą Pierścieni" i "Hobbitem", w ostateczności zaś czymś w stylu komputerowego "Beowulfa", z wygenerowanymi cyfrowo prawdziwymi aktorami - tam akurat "grali" John Malkowich, Angelina Jolie i Antony Hopkins. Wyszło to znośnie, byłem na tym w kinie i bawiłem się nieźle, chociaż głowy nie urywało. Za to urywał ją już budżet tego filmu - okrągłe 150 milionów dolarów. Jak to się ma do tych 150 tysięcy złotych, sypniętych litościwie przez jakiś dobroczynny instytut nie muszę chyba mówić.

Za sumę dziesięć razy mniejszą wyprodukowano wprawdzie na przykład Ex Machina, który jak na mój gust wbijał w fotel, ciągle jednak nawet ta kwota jest niemal cztery razy większa od budżetu pierwszej próby ekranizacji Wiedźmina, gdzie zmarnowano prawie 19 milionów złotych. Sam film był zaś gniotem najcięższego kalibru; takim, że nawet nie dało się go potraktować jako autoparodię w stylu jakiegoś Sharknado. Przy czym grała w nich cała plejada niezłych jak na Polskę (oraz stosownie drogich) aktorów - Żebrowski, Zamachowski, Chyra czy Dymna.

Podsumowując, nie wierzę żeby jacyś chłopcy z NC zdołali zebrać na ten projekt nawet te 5 milionów zielonych. Skończy się więc pewnie na usilnych próbach, dobrych chęciach i kilkuletnich comiesięcznych miłych dla portfela i duszy wypłatach dla zmyślnych pomysłodawców. Zaś w wersji drastyczniejszej na czymś, czego przykładem było na przykład Veno :) Jedyne co mnie w tym dziwi to fakt, że przyłączył się do tego Bagiński, który jakby nie było siedział w dużym biznesie i powinien znać skalę kosztów.

wydaje mi się że niesprawiedliwie jest porównywać platige do veno, a sugestie o skoku na kasę z pewnością są nietrafione, platige to obecnie jedno z największych studów postprodukcyjnych w Polsce osiągające przychody roczne powyżej 50 mln zł realizujące projekty min dla hbo, bbc czy amerykańskiej history. spółka ma markę wyborcza.pl/1,91446,16743898,M... znane nazwiska Baginski ( o którym wszyscy mówią) ale też i Damian Nenow który obecnie pracuje nad filmem na podstawie ksiązki Kapuścińskiego anotherdayoflifefilm.com/pl/in... i którego krótkometrażowy film aninowany www.youtube.com/watch?v=AjXr9N... był bliski nominacji do oskara.
Platige to też kuźnia telaentów np Pan Grzegorz Jonkajtys, który obecnie jest zatrudniony w industrial light and magic (obecnie spółka ta neleży do disneya wcześniej do lucasfilm) pracował wcześniej w platige
Spółka angażuje się w w projekty ambitne niekoniecznie przekładające się na zyski tak jak to było np z ambition www.youtube.com/watch?v=H08tGj... ale tego typu przedsięwzięcia dają rozpoznawalność zarówno samemu Bagińskiemu jak i spółce.
Czy im się uda pozyskać finansowanie ? to się okaże, dotarłem do informacji że już w 2014 roku mieli partnera do realizacji wiedzmina, który w ostatniej chwili się wycofał, dziś spółka nie wysyła do mediów żadnych obietnic, na razie milczą a z tych strzępków informacji które możemy znaleść w necie to wiemy że mają zaawansowane rozmowy z partnerem amerykańskim, który ma pomóc platige w załatwieniu finansowania i nie na zasadzie emisji akcji ale znalezienia partnera finansowego.

Czy planują Państwo opublikować prognozę wyników za 2015 rok, jeśli tak kiedy można się jej spodziewać ?
Pozdrawiam

Poważne zarzuty w które ja osobiście nie wierze zarząd przez lata udowadniał swój profesjonalizm i etyczne podejście do mniejszościowych, wywalenie w rynek korzystniejsze by było przy okazji premiery twom na tablety czy trailera industriala kurs przeszedł w trend boczny czekając na dalszy rozwój wydarzeń

była też informacja na konferencji, że trailer industriala zobaczymy w II kwartale

"średnio na etat 450 tys rocznie"
kurcze nigdy nie robiłem takiej analizy, faktycznie grube pieniądze idą na wynagrodzenia

Dorynek na początku 2014 w informacji prasowej zapowiadał restrukturyzację kosztów i poprawę rentowności na razie widzimy w wynikach odwrotny efekt od zamierzonego.

I ja obstawiam 15 mln poniżej 10 bedą dla mnie rozczarowaniem

"Na koniec 2015 zakładamy EUR-PLN na poziomie 4,35 oraz USD-PLN w okolicy 3,90. Złoty byłby wówczas notowany najniżej od 2009 roku względem amerykańskiej waluty" - podsumowuje Bank Pekao."

cytat z http://stooq.pl/n/?f=938313

introverted Twoje wyliczenia wydają mi się równiez najbardziej wiarygodne, 250 tys sztuk na steam w 1,5 miesiąca to bardzo dobry wynik, podkreślam jestem akcjonariuszem i nie zamierzam w najbliższych miesiącach wychodzić ze spółki, ale wyliczenia baksa w oparciu o sprzedaż pudełek i proporcje sprzedaży elektronicznej do pudełkowej myślę że należy włożyć między bajki- wychodzą jakieś kosmiczne wyniki sprzedaży (zresztą też takie tu na forum tworzyłem) wyliczenia Scarrego w oparciu o średnią graczy na steamie i średnią liczbę godzin spędzonych na grze wydają się że mają sens, ale czy porównano je z innymi grami? Introverted przedstawił tu najbardziej wiarygodne wyliczenia i ataki personalne na jego osobę są nieuzasadnione.
a perspektywy dla gry w mojej ocenie są bardzo obiecujące -spółka ma 122 kuratorów, nie znalazłem innej gry która by była tak polecana, ogrmną liczbę komentarzy, 115 tys osób w spółeczności steam, to jest gra która w 2015 roku w mojej ocenie może generować wysoką i stabilną sprzedaż (gdybym miał strzelać to minimum kolejne 650 tys sztuk) dochodzą mobilki, 11 bit launchpad, games republic i industrial, a teraz porównując to z innymi spółkami z tej branży czy można mówić że spółka jest przewartościowana? Zauważmy że prezes przy kursie 60 zł za akcje pozytywnie ustosunkował się do wyceny spółki. WD kiedy opuszczał radę nadzorczą zlożył zobowiązanie do niezbywania akcji do końca 2014 roku? Czy wypuści je teraz w rynek? wątpię, ale ewentualna sprzedaż WatchDoga może ewentualnie nakłonić mnie do zmniejszenia zaangażowania.

O ile jeszcze można typować proszę o zakup platige image

wszystkie wycieczki personalne do Kolegów którzy próbują oszacować sprzedaż poprzez scaning są nie na miejscu, nie rozumiem kompletnie tego czy Wy boicie się tych wyników ? Właśnie takie badania analizy szacunki i porównania pozwolą nam w przyszłości (o ile któreś pokryją się z rzeczywistością o czym się przekonany w lutym) oszacować sprzedaż twom industriala czy innych gier niekoniecznie 11bit, nikt nie jechał po scarrym kiedy próbował wyliczyć sprzedaż nikt nie jechał po innych użytkownikach którzy przedstawiali swoje liczby, a jeśli właśnie skanowanie będzie niedoszacowywalo realnej sprzedaży to co w tym złego przeszacować można a w druga stronę jest cenzura ?
Zachęcam do dalszych badań i dzielenie się nimi na forum
Pozdrawiam Wszystkich i życzę Wesołych Świat

czekam z zaciekawieniem na wyniki Waszych skanów, ta metodą naprawdę wydaje się wiarygodna. powodzenia i zachęcam do jak najszerszych badań.

scarry
przepraszam Cię ale nie zgadzam się z Twoim podejściem, każdy ma prawo wyrażać swoje opinie na temat sprzedaży TWOM i nie powinno to sie spotykać z krytyką, ja chętnie poznałbym metodę kalkulacji Kolegi i ewentualnie wówczas próbowałbym pokazać słabe punkty jego analizy - być może 145 tys sztuk może być odbierane jako naganianie ale tak samo 330 tys sztuk w tydzień.

a czy możliwym jest podanie przez spółkę w raporcie za I kwartał informacji o liczbie sprzedanych sztuk w grudniu i styczniu ?

po prostu wyliczenia jakie powstały wczoraj w nocy i raport przez Ciebie przytoczony daje nam wyniki sprzedaży, które są tak piękne, że dla własnego zdrowia psychicznego szukam w nich słabości. Jeśli jeden raport mówi 92% sprzedaży elektronicznej na świecie inne badanie niecałe 20% w Polsce, dla mnie te dysproporcje są zbyt duże i podchodzę do raportu z pewnym dystansem.

Scarry napisał(a):
@markuz12
W kontrze do ogólnoświatowej średniej lokalne badanie z Polski? Proszę Cię ... jaka to kontra?
Mnóstwo Polaków, ktorych znam, po prostu nie umie obsłużyć Steama (serio serio), u nas to normalka. Polubią usługę jak swiat przeskoczy na coś następnego... Angel

Scarry,
te różnice są miażdżące..z pewnością w stanach proporcje są inne ale czy oby na pewno tylko 8% pudełek na świecie ?chciałbym!! to by znaczyło, że w niektórych krajach sprzedaje się 2-3 %
a jeśli raport doliczył też sciągniecie wersji elektronicznych/pirackich? to mogłoby zaciemnić wyniki

w kontrze do badań firmy DFC Intelligence, gdzie 92 procent wszystkich sprzedanych gier na PC w 2013 roku pochodziło z dystrybucji cyfrowej stoi badanie internautów w Polsce, gdzie ponad 80% osób woli pudełka http://pclab.pl/news59426.html . Myślę, że 92% w okresie świątecznym, gdzie wielu z nas kupuje pudełka na prezenty nie zostanie dotrzymany i wydaje mi się że założenie, które przyjąłem w wyliczeniu sprzedaży twom na tle call of duty pozostaje i tak bardzo optymistyczne.

ja niestety nie mogę się zgodzić z przedstawioną wyżej analizą, ale trzymając się tego tropu spróbuję przedstawić swoją. Far Cry miał premierę 17 listopada i o ile pamięć mnie nie zawodzi nie schodził z pozycji lidera, TWOM pojawił się na chwilę na pierwszym miejscu ale przegonił FC pre-order. Prawdopodonym może być przepaść między pierwszym a drugim miejscem na steamie np. (pozycja pierwsza w ciągu dnia sprzedaje 100 tys sztuk dziennie po 59,90 , druga 40 tys. po 19,90). Wydaje mi się że w tym tygodniu call of duty rywalizował z TWOM a tutaj wyniki nie są już takie piękne www.vgchartz.com/game/81796/ca... wychodzi 20 tys sztuk pudełek. Przyjąłbym też inne proporcje 4 razy większą sprzedaż wersji elektronicznej a to oznaczałoby 100 tys sztuk w tygodniu do 22 listopada zatem TWOM sprzedało w tym tygodniu 300 tys sztuk, doliczyłbym jeszcze 10% bo chyba nasza gra zajmowała częściej wyższą pozycję zatem wychodzi 330 tys sztuk. Na ile takie symulacje oddają realną sprzedaż to się okaże, ale obie prognozy wyglądają pięknie.

kolejne pytanie:
jeżeli założymy że ostatni raport dotyczył umowy na dystrybucję pudełek - Czy w przypadku ustalenia kwoty jednorazowej 11 bit studio nie miałby obowiązku poinformowania o wartości umowy w raporcie (jeśli przekraczała by ona 10% kapitałów własnych)?, jeśli tak uwiarygadniałoby to teorię że jednak jakiś procent, że sprzedaży pudełek zasila budżet 11 bit.

no właśnie ktoś zna jakie bywały relacje procentowe- ja osobiście zakładam że 20% do 40% idzie dla dewelopera. Zwróćcie uwagę jak długi jest łancuszek- Koch wydawca-marża ,Cenega -dystrybutor na Polskę-marża, sklep -marża, a cena 45zł netto (VAT 23%?)nie jest wygórowana. Ile z tego może zostać dla 11 bit ? macie jakieś propozycje?

więc tylko sprzedaż listopadową zobaczymy w wynikach prezentowanych w lutym, dodatkowo może dojść kasa od Koch, ale dopiero prezentacja wyników w maju powinna nam pokazać większe zyski.

witam,
pytanie do znawców tematu:
-czy sprzedaż grudniowa na steam i gog będzie zaksięgowana w wynikach 11bit w IV czy w I kwartale -rozliczenie sprzedaży nastąpi w styczniu?
- jaka wyglądają umowy między deweloperem a wydawcą w przypadku sprzedaży pudełek - Czy 11 bit będzie miał zyski z każdego pudełka czy też wydawca wpłaca do dewelopera uzgodnioną kwotę ( w przypadku TWOM pewnie kilka milionów), a przychody z pudełek zasilają tylko budżet wydawcy?

kwestia druga..zastanawiam się czy obroty na stem mogą być znacznie niższe w listopadzie w porównaniu do innych miesięcy, gdzie gracze wstrzymują się z zakupami w oczekiwaniu na przeceny w black friday, a to by mogło oznaczać, że szacunki jakie niektórzy przyjęli na podstawie pozycji w bestselerach są odrobinę zawyżone

Witam, czy ktoś próbował oszacować sprzedaż na podstawie liczby polubień na Facebook?. Jak to wygląda z innymi grami trafiającymi do starszej grupy wiekowej graczy? Po przeanalizowaniu kilku/kilkunastu gier czy te rozbieżności są znaczne? 1% gracy linkuje ? 5%? Czy ktoś to sprawdzał?

myślę że chodzi o grę która ma być wydana jeszcze w tym roku nad którą pracuje jeden z Panów "od Wiedzmina 2", prawdopodobnie jest to umowa na dystrybucję nowej gry w wersji pudełkowej

t0m4s napisał(a):
Gra ma na steam 1650 komentarzy.
Jak szacujecie ile osób daje komentarz ?
Ja stawiam że 10%, max 15%.

ja postawiłbym na 1-3%

Dziekuje za odpowiedz

Wojetek, co myślisz dzisiaj o cukrze? wygląda na to ze trend się zmienił? pozdrawiam

Dziękuje za analizę pozdrawiam

Witaj,
Wojtku, a co sądzisz o cukrze, susza w Brazylii powinna i tutaj przynieść większe wzrosty, mógłbyś uaktualnić analizę techniczną dla tego surowca? pozdrawiam

@szutnik
bardzo szanuję Twoje wypowiedzi na forum czy też na blogu i do Twojej wiedzy podchodzę z dużym uznaniem i poszanowaniem ..
co do cle ja widzę tu budujący się średnioterminowy trend wzrostowy, ale ja nie jestem zbyt biegły w at czy w wolnej chwili mógłbyś podzielić się z forumowiczami bardziej obszerną analizą techniczną tej spółki?
pozdrawiam

dołączam swoją prośbę o analizę raportu rocznego
pozdrawiam

antyteresa,
czy mógłbyś być tak uprzejmy i podzieliłbyś się swoimi przemyśleniami na temat raportu rocznego?
pozdrawiam

a czy cała branża obrywa równo? jak na razie agroliga wskaźnikowo jest daleko w tyle z wyceną na tle np kernela

Czechy : Polska
2 : 3

robią konferencje bo mają taki zwyczaj od wielu kwartałów spółka nie miała czym się pochwalić a telekonferencja zawsze była..jest od lat..

Agroliga chyba też dobrze wykorzystała środki z emisji- 2 linia oleju, , zwiększenie banku ziemi o 1500ha, zwiększenie stada bydła, systematyczny wzrost przychodów gdzie w 2012 roku spodziewamy się wzrostu przychodów o 100% (prognoza z dokumentu informacyjnego zakładała przychody na 2012 ponad 13 mln euro)

a to krótka informacja o spółce alsseds

biznes.onet.pl/kernel-holding-...

cytat:

Obecnie Kernel jest największym producentem słonecznikowego oleju butelkowanego na Ukrainie z 35% udziałem. Dzięki silnej pozycji Allseeds na rynkach zagranicznych połączony holding stanie się niekwestionowanym liderem jego eksportu, z 50% udziałem w sprzedaży za granicą.

@piotrch
w 2011roku zboża ozime w Agrolidze zajmowały 60% gruntów (agroliga.com.ua/pl/all-news/78...), nie dotyczy to słonecznika, który sadzi się wiosną.
Nie wiem jaką powierzchnię gruntów stanowią zboża ozime w tym roku, nie wiem też czy pogoda im zaszkodzi, natomiast od tego roku ma się zmienić struktura przychodów, większość przychodów ma pochodzić ze sprzedaży oleju. Ciekawostką jest też dzisiejszy komunikat na stronie spółki- do tej pory cała produkcja oleju szła na rynek wewnętrzny teraz będą eksportować

Piotrch nie wiem jak wygląda sposób pozyskiwania i finansowania ziarna , ale zakładam że kupowano je na Ukrainie tym bardziej że nie były to tak duże ilości -w 2010 roku spółka przerobiła ponad 14 tys ton (tą liczbę strzelam z pamięci, może być błędna)

"Czyli - przed lutym 2011, spółka miała linie na 20 tys. ton, VI to demontaż starej i instalowanie nowej, zaś marzec 2012 to już moce przerobowe 55 ton?"

tak ..chyba tak to wygląda

@mindek
Agroliga przed emisją miała linie do 20 tys ton. Po zakupie nowej linii starą zdemontowali, by na jej miejsce wprowadzić nową (30-35 tys ton). Do lutego mają złożyć linię, tą która im już służyła.
W czerwcu 2011 żadna z linii nie pracowała.

@piotrch
zagrożenia:
pogoda - sucha jesień, mroźna zima bardzo zaszkodzi zbożom ozimym na ukrainie
Rada Dyrektorów jest upoważniona do nowej emisji, jak więc duża ma byc emisja, kiedy,czy z pp?

spółka zamontowała nową linię do przerobu oleju docelowa moc 55 tys ton. w Zeszłym roku z własnych pól pozyskali ( o ile dobrze pamietam) koło 6,5 tys ton słonecznika, myślę że to się znacznie nie zmieni ..pozostaje blisko 50 tys ton do pozyskania z rynku. Przewidywany koszt zakupu takiej ilości surowca to 22 mln dolarów. Zastanawia mnie jak zamierzają pozyskać finansowanie na wsad? Odroczone terminy płatności za surowiec? kredyt? emisja akcji?

@addison
niby odpowiedziałeś na moje pytanie..w ogóle nie odpowiedziałeś na moje pytanie
wspomniałeś o nc wspomniałeś o jakiejś przygodzie Biotonu z ze spółka z Ukrainy..nie wspomniałeś nic o Cyprze
pozdrawiam

nie rozumiem Twoich rozterek w związku z rejestracją spółki akurat na Cyprze..Inna ukraińska spółka agroton ma ten sam kraj rejestracji, a to nie przeszkodziło wejściu ofe generali z pakietem powyżej 5%, ja osobiście nie widzę różnicy czy to jest Cypr czy Luksemburg, jak to ma miejsce w przypadku pozostałych spółek mających swoją działalność operacyjną na Ukrainie.

możliwość przeciwstawnych pozycji dla jednego instrumentu znajdziesz w alior trader

Szutnik
każde wypowiedziane przez Ciebie słowo z 28 i 29 listopada idealnie się materializuje ....pełen podziw dla Twojej osoby

Alone: Czy spółka planuje w dalszym ciągu sprzedawad własne elektrownie? Czy można
spodziewad się wyceny powyżej wartości księgowej? Ile MW z obecnego portfolio jest
przeznaczone na sprzedaż?
Georg Hotar: Tak, jesteśmy w trakcie procesu przygotowywania na sprzedaż niektórych z
naszych elektrowni na Słowacji. Początkowo skupimy się na 6 MWp elektrowni, których jesteśmy
100-procentowymi właścicielami ale będziemy dążyli do wyjścia również z projektów, w których
nie posiadamy 100% udziałów. Naszym celem jest osiągnięcie ceny wyjścia na poziomie wartości
księgowej ustalonej zgodnie z zasadą IAS 16, która wykorzystuje metodę zdyskontowanych
przepływów pieniężnych.

czat z inwestorami photonenergy.com

GregGoldi napisał(a):
Nie ukrywam że na obligacjach się nie znam ale usłyszałem przed chwilą w CNBS ża włochy mają ponad 8% na 10latkach...... Czy mógłby ktoś to potwierdzić na wykresie bo to chyba literówka......

poniżej masz link do wyceny obligacji wloskich 10 latkow
pozdrawiam
www.bloomberg.com/quote/GBTPGR...:IND/chart

wszystkie grunty rolne będące w posiadaniu Agroligi są dzierżawione, wynika to z prawa w Ukrainie,które na dzień dzisiejszy nie dopuszcza zakupu ziemi rolnej. W przyszłości dzierżawca będzie miał prawo pierwokupu . pozdrawiam

TCi Włochy=Czechy przed podatkiem-na podstawie tego nie można oszacować zysku netto? hipotetycznie prognozowany zysk netto z czech przed podatkiem?
o Niemczech nie wiedziałem że wszystko idzie na sprzedaż
pozdrawiam

Gorbashow napisał(a):
Oo stare wyliczenia..czlowiek sie wtedy glowil i glowil, wiele mniej wiedzial o spolce niz dzis blackeye

W sumie mozna dosyc latwo policzyc, ze skoro produkuja cirka 1,1MW pradu z 1MW, a doplaty zagwarantowali sobie na poziomie startowym takim jaki byl w tych wyliczeniach, to patrzac w miare konserwatywnie:

1,8zl x 1,1 = 1.98mln na 1MW x 0,26 = wplyw podatku na przychod czyli powinno wyjsc chyba cirka 0,5mln zl na 1MW.
Mamy w Czechach ~15MW, wiec wplyw na zysk netto powinnien byc za 2011 w granicach 6-7mln tak bym to szacowal.

dość mało przejrzycie dla mnie ..rozumiem ze 6-7 mln o tyle mniej zarobi photon przez podatek od przychodu?..
skoro tak już symulujemy..możesz nam policzyć ile mogą wyciągnąć dochodu w czechach, słowacji a może i potrafiłbyś wyliczyć dochody z włoch i niemiec od 1mw elektrowni?

"Myślę, że Polacy widzą, jakie są działania Platformy. Uważam, że pomimo różnych trudności oraz porażek - udało się PO wiele rzeczy zrobić: Polska ma największy przyrost nowych miejsc pracy w Europie (730 tysięcy), dla porównania - w Niemczech jest 650 tysięcy. Przeciętny (średni) wzrost emerytury w Polsce za rządu PO-PSL to 438 zł; za rządów SLD wzrósł on o 197zł, z w czasie rządu PiSu o 90zł. Minimalne wynagrodzenie: SLD - 849zł, PiS - 936zł, PO i PSL - 1386zł, a w 2012 r. wzrośnie ono do 1500zł. Polska jest wśród sześciu krajów Europy, w których wskaźnik zgłaszania przestępczości, przemocy i wandalizmu spadł w okresie kryzysu gospodarczego. Realizacja projektu Orlik w całej Polsce. Ulga studencka 51% - przywrócona. Pobór wojskowy – zniesiony. Reforma Szkolnictwa Wyższego. Większe szanse na rynku pracy. Program "Rodzina na swoim". Reforma emerytur pomostowych. Budowy autostrad, dróg ekspresowych (obecnie w budowie i przebudowie jest 1420 km dróg krajowych. Trwają prace przy budowie nowych tras, w tym 729 km autostrad, 536 km dróg ekspresowych i 80 km obwodnic. Realizowana jest także przebudowa 75 km istniejącej sieci). Modernizacje trakcji kolejowych - od 16 listopada 2007 r. do końca maja 2011 r. podpisano umowy na modernizację ponad 2500 km torów na liniach kolejowych. Obecnie modernizowanych jest ponad 1600 km torów na liniach kolejowych. Oddano do użytku ponad 1400 km torów na liniach kolejowych. Osiem portów lotniczy jest rozbudowywanych"

Scarry nawiązując do Twego cytatu przypominają mi się swięta u Babci mojej Żony ..spotkanie rodzinne gdzie po kilku głębszych "mędrcy" przy stole zaczynają mówić co dany rząd dał a co zabrał...co zbudował ..itd ..jako że cześc z nas bawi się na giełdzie a druga część inwestuje ..sprobujmy przez chwilę wyobrazić sobie rząd jako zarząd spółki=Państwa..a nasz głos w wyborach jako kapitał inwestycyjny..czy spadek bezrobotnych to zasługa naszego zarządu? czy podnoszenie progów dla minimalnego wynagrodzenia poprawia konkurencyjność naszej spółki=Państwa..mnie martwi w kilka fundamentów -rosnący deficyt i tu jest na dzień dzisiejszy największy ból, uprzywilejowanie wielu grup pracowniczych w naszej firmie/państwie (np rolnicy=krus) górnicy); kupa biurokracji/wzrost vat/wzrost akcyzy/przyrost pracowników w sektorze publicznym/ ulgi/ podatek belki/ czy przy rosnącym deficycie powinniśmy być dumni z waloryzacji emerytur? budowa dróg/modernizacja trakcji kolejowych czy to zasługa sprawnego działania rządu czy przymus wykorzystania środków unijnych z okresu budżetowego 2007 -2012 o ile pamiętam właśnie przez powolną modernizację kolei jest zagrożonych trochę milionów euro ( o i znalazłem info na ten temat ) wpolityce.pl/view/9527/Polska_...

hm i dla mnie te sukcesy z Twego cytatu gdzieś się rozmyły..
a zarząd czy inwestuje? ułatwia działanie swoich spółek córek? pojawiały się pomysły zmniejszające koszta zarządu, ale czy były szczere czy tylko karmiące elektorat liberalny (www.newsweek.pl/artykuly/sekcj...).. czy działania rządu są pro-rozwojowe czy zachowawcze? ja tego nie czuję i oddam swój głos na KNP

markuz12 MDS 7 MCI 3

143,22

"Czy porównanie rozwoju elektrowni słonecznych do rozwoju przemysłu motoryzacyjnego, internetu, komputerów i komórek jest prawidłowe? "
a czy przypadkowe jest wejście w energię słoneczną takich firm jak GE , Google, Total, Siemens? ( skrajnie rożne firmy)
na watku podłogi była mowa o transporcie kolejowym, transporcie wodym, samochodowym gdzie fotowoltaika znalazla już swoje zastosowanie. W którymś z opracowań Photona (chyba dokumencie informacyjnym) pojawia się wizja, że w przyszłości tak jak dziś mamy zamontowane anteny satelitarne tak w podobnej skali pojawią się panele fotowoltaiczne na dachach naszych domów..i to mnie przekonuje ..ostatnio jadac przez południowe niemcy widziałem całe wioski "ubrane" w panele na dachach (nie wiem czy były to fotowoltaiczne czy solarne..)

a poniżej ciekawostki samsunga
telefon zasilany energią słoneczną
futureblog.pl/2009/02/samsung-...
telewizor???? zasilany energią sloneczną
ulicaekologiczna.pl/technologi...

rozpoczęła się rewolucja..a ja z radością spoglądam jak photon zdobywa przyczółki do przyszłej ekspansji

markuz12 BMP 5 SGR 5

morfeusz napisał(a):
Na razie odpoczywam od giełdy i zasuwam na forexie, słyszałem że cena 90 zł. Będę się zapisywał jeśli nie przeoczę zapisów.

hm Morfeusz to Ty tak pieknie walczysz w xtb? jesli tak to gratuluje i trzymam kciuki
pozdr

rozpoczynam przygode w konkursie

markuz12 - MNI 5 TFO 5

42,28

faktycznie..pozdrawiam

No i nowe projekty do Słowackiego portfolio. Tym razem 2x980 KWp źródło
Razem wychodzi już ok 4 MWp na ten rok do Słowackiego portfolio.[/quote]

razem wyszlo mi prawie 6 mw: ebi z 23.02; 05.03 no i z 28.03
pozdrawiam

dopłaty o których mówi mitia obejmują dopłaty obszarowe- faktycznie około 500 zł/ha i dopłaty rolnośrodowiskowe do 1600 za ha(ochrona siedlisk legowych ptaków) -łącznie faktycznie można zebrać ponad 2000 zł. Pokos dla łąk środowiskowych wystarczy zrobić raz w roku..jeśli chodzi o ceny gruntów bcebula szukales w agencji nieruchomości rolnych?,ceny nieruchomości rolnych bywają naprawde niskie 3-5 tys..tylko trzeba ich szukać "w wypierdkach" a nie pod aglomeracjami miejskimi..na podlasiu ceny są wysokie pewnie z powodu dużej produkcji zwierzecej ..

Photon sprzedał prawa do postawienia elektrowni o mocy 1 mw z w celu przesunięcia kapitału na inne inwestycje na Słowacji.. Komunikat 43/2010 mówił ze prawa do 2 mw nabyli za kwote 3mln zł teraz sprzedaja 1 mw za 1675 tys wiec na tym prawdopodobnie nic nie stracili..to już drugi tego typu kumunikat ..łącznie sprzedali już prawa do 2 MW elektrowni pozdrawiam

Vox była redukcja na zapisach? jak tak to jaka? pozdrawiam
p.s.oj malutkie coraz mniejsze obroty na spolce

dzieki Anty_ za odpowiedz ..i czekamy na Twoje spostrzeżenia
pozdrawiam

Rafsty, kiedy będziesz mógł wgryźć się w raport?
pozdrawiam

www.newconnect.pl/?page=1045&a...
mamy wyniki niestety trochę niższe od prognoz ..niewiele ale niższe..pozdrawiam..

mam nadzieje Vox ze mas racje ..kernel przy okazji publikacji wynikow za 4 q zwiększył prognozy na 2011,hm a gdyby tak i agroliga poszla ich sladem, choć i prognozy na 2011 przy obecnej kapitalizacji już teraz są piękne ..dziś kolejny dzień zbierania przeze mnie papieru
pozdrawiam

otwarcie dla akcjonariuszy myślę ze poniżej oczekiwań ...dla mnie satysfakcjonujące...zebrałem niewielki pakiet akcji..pozdrawiam

noise mam nadzieje ze Twoj typ sie sprawdzi ..podobnie jak TY wierze głebko w photon.. ..pozdrawiam.

Vox napisał(a):
ja bym na ich miejscu upłynniał przy kursie 6++;
zamiast po 2,40. Na rynku NewConnect nie powinno być z tym problemu
patrz: ASSETUS. Angel

3 PLN nie wystarczy:
Cytat:

Próg kapitalizacji dla emitentów wybierających się na główny rynek GPW wzrośnie do 15 mln euro, czyli w zaokrągleniu 60 mln zł, wobec 10 mln euro obecnie (40 mln zł). Pułap zostanie podwyższony od 1 stycznia 2011 r.

Cytat:

" Niemniej jednak wprowadzono wyjątek - próg dla Emitentów obecnych co najmniej pół roku na NewConnect wyniesie nie 15, ale 12 mln euro."
- ale tutaj chyba na 12 mln nie łapie się

Teresa a do wypełnienia wskaźników 4 kwartały Wam nie wystarczą? ..o ile dobrze pamiętam na innych spółkach do tej pory tak było ..np photon
pozdrawiam

markuz12 napisał(a):
BGS ma już za sobą 4 kwartały na NC...czyżby nidługo miała sie pojawić wycena i wskaźniki na Stockwatch
pozdrawiam

p.s. 3 q dla spółki to wysokie przychody i niewielki zysk ..na koniec 4 q maja zamknąć projekty na kwote grubo ponad 100 mln zł i tutaj licze na pokaźne zyski...

witam ..ponawiam pytanie jest szansa by pojawiły się wskaźniki i parametry fundamentalne dla spółki?
pozdrawiam

Vox napisał(a):
jestem w głębokim szoku. Mało brakowało abym zainwestował w tę "firmę" Whistle

hm..ja tez..szczesliwie wycofali sie z oferty..

dzisiejsze wzrosty to z pewnością zasługa bB86 i jego analiza fundamentalna na forum parkietu (nawiasem mówiac piękna) za która wielkie dzięki
Życzę Wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku
pozdrawiam

www.wnp.pl/odnawialne_zrodla_e...

cytat z linka powyzej
"Zdaniem Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki (PV Polska) system wsparcia oparty na zielonych certyfikatach jest archaiczny i zbiurokratyzowany. Dla małych i średnich producentów energii z odnawialnych źródeł nie stanowi on zachęty do inwestowania, a korzyści z jego stosowania nie stanowią odpowiedniej motywacji finansowej. Według stowarzyszenia dla fotowoltaiki powinien być wprowadzony system taryf grarantowanych (feed-in tariff)."

mam nadzieje ze działania PTF w przyszłości zaowocuje wprowadzeniem wyższych taryf dla energii słonecznej

cytat z powyższego linka
"Według Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki, potencjał fotowoltaiki (PV), jako odnawialnego źródła energii jest w Polsce niedoceniany, a istniejące uregulowania prawne, pomimo intencji wspierania OZE, są w wielu aspektach archaiczne i nie gwarantują realnego wsparcia dla rozwoju tego sektora."

www.wnp.pl/odnawialne_zrodla_e... - no i mamy w łodzkim szpitalu elektrownie fotowoltaiczna

link
powyżej info o podpisaniu umowy kredytowej przez Cez w kwocie 100 mln euro na budowę elektrowni słonecznych .-raport EBI z 23 grudnia..i tutaj nie do końca kumam - kasa ma iść na przejmowanie wybudowanych elektrowni?

powyzej link do spostrzezen prof. Macieja Nowickiego, byłego ministra środowiska, ktorymi podzielił sie podczas konferencji "Fotowoltaika- perspektywy rozwoju w Polsce".
Konferencja w ktorej Photon był złotym sponsorem i na której miał pojawić sie Michal Gärtner

kurs mocno spadł.. wydaje mi się ze jednak nikt duży już nie wywala..w ostatnich dniach były dwie większe transakcje 50 tys i 10 tys..obstawiałbym że dokonane zostały po to by wykazać stratę na akcjach w rozliczeniu podatkowym..nie ma już dużych pakietów na s które można rozebrać..Photon powinien zdążyć z podłączeniem elektrowni do końca roku..i zaczyna nowe otwarcie poza Czechami ..ja spokojnie czekam...hm..może już nie tak spokojnie ..ale czekam...

każdy realizuje swoja strategię ....
... pojawiła się odwilż w wypowiedziach Klausa - cytat z solarnych
" Klaus powiedział, że przychody z elektrowni słonecznych będzie podlegać do 26 procent ulgi podatkowej tylko na jeden rok. Przedstawił on alternatywę dla obecnego rządu wniosek, który podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od trzech lat. "Podejście rządu" wydaje mu się nieprzemyślane i niesystemowe i dlatego preferuje tymczasowy "meziřešení", co dałoby czas stanie znaleźć optymalne procedury."
"Jako obywatele ekonomicznie nieuzasadnione obciążenie zasobów energii, takie jak arbitraż ryzyka jest czymś prezydent nie może być podjęta pochopnie," powiedział Klaus

bB86 zabawa w skojarzenia która podjąłem z mrk wywołana spadkami na photonie miała pokazać że widzę tu ogromny potencjał wzrostów jaki mieliśmy na immo..
milo ze odpowiedziałeś na pytanie
swoje..na które z pewnością tak mądrze bym nie napisał
moje ..zatem opozycja ma większość w Senacie
pozdrawiam

hm u mnie ten smiech :) widoczny na watku ..to smiech przez lzy:)..pozdrawiam

wzrosły po kilkaset procent

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 4 maja 2021 10:58:21
Liczba wpisów: 354
[0,09% wszystkich postów / 0,08 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,997 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,37% +33 874,13 zł 53 874,13 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło