pixelg
Portfel średnioterminowy mrk - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Portfel średnioterminowy mrk

mrk
17
Wpisów: 1 941
Wysłane: 10 października 2013 14:07:26
Zredukowałem dziś połowę Bakallandu.
Śr. cena 2,58
Drugą połowę na razie zostawiam i zaczekam na rozwój wypadków.
Kupiłem Forte raczej na krótki termin.
Śr. cena kupa 29,83
9% portfela

Ostatecznie nie sprzedałem Impexmetalu. Jak zerknąłem w notowanie i zobaczyłem cenę bodaj 2,87 uznałem, że teraz sprzedawać się nie opłaca skoro wsparcia na 2,70 blisko. Miejsca na konsolidację w okolicach 3 zł już tak dużo nie ma, więc myślę, że wkrótce dalsze rozstrzygnięcia co do dalszego kursu.

carollo11
0
Wpisów: 71
Wysłane: 10 października 2013 14:32:36
Dlaczego akurat forte mozna prsic o slowo wyjasnienia?

mrk
17
Wysłane: 10 października 2013 15:01:40
Jak napisałem to tylko na krótki termin. Tło decyzji jest takie, że wczoraj po sesji amerykańskiej uznałem, że może nastąpić tam odreagowanie ostatnich spadków, co mogłoby tez sprowokować do wzrostów nasz parkiet. Z drugiej strony trend im słabnie i zakładam, że zejdą jeszcze niżej niż wczorajsze dno. Zakładam też, że wówczas podłączą się do tego ruchu nasze indeksy (mwig40, swig80) które do tej pory niewiele sobie robiły ze spadków za oceanem. To oczywiście tylko jeden z wielu możliwych scenariuszy, ale grając zgodnie z nim uznałem, że warto zwiększyć zaangażowanie w akcje, ale tylko na krótki termin.
I tu dochodzimy do wyboru konkretnej spółki. Forte ma bardzo dobre fundamenty, ale nie o nie chodzi przy krótkoterminowych zagrywkach. Kurs zatrzymał się na zniesieniu 61,2% (około 29 zł) fali wzrostowej z przełomu sierpnia i września, a wczoraj pojawiła się świeca o pozytywnej wymowie (tzw. pin bar) i potwierdzająca determinację kupujących do obrony tego poziomu. Trochę kupiłem już wczoraj,a resztę dziś. Liczę na podejście pod poprzednie szczyty, może trochę niżej.
Dzisiejsza świeczka akurat nie jest super optymistyczna, ale to chyba głównie zasługa dużych wymian prawdopodobnie między jakimiś fundami na 30 zł. W przypadku spadków mam zamiar szybko sprzedawać.

Kakarotto
19
Wpisów: 1 032
Wysłane: 10 października 2013 15:53:02
Napisałeś że słabnie trend na FORTE. Za pomocą czego określasz takie coś? Jakiś wskaźnik z AT?
Edytowany: 10 października 2013 15:53

carollo11
0
Wysłane: 10 października 2013 16:23:15
Co do CCC ,Wawel i innych drogich spółek ,rozumiem zasadę ze lepiej kupic tanio i sprzedac drogo niz ,kupic drogo i.....sprzedac drozej:)
Jesli czekaja nas spadki w slad za USA to tym lepiej ,to okazja zeby cos dokupic ale trzeba miec gotowke..moze Forte pozwoli szybko zarobic.....

mrk
17
Wysłane: 10 października 2013 17:31:21
Kakarotto napisał(a):
Napisałeś że słabnie trend na FORTE. Za pomocą czego określasz takie coś? Jakiś wskaźnik z AT?

Ten pierwszy akapit odnosił się do amerykańskich indeksów s&p500 i dow jonesa. I tam widać gołym okiem, że trend prowadzony od listopada 2012 złapał ostatnio zadyszkę. Dlatego uważam że obecny wzrost na s&p jest tylko korektą ostatniego spadku, ale czy ten scenariusz się sprawdzi to nie wiem. Grać pod to nie będę, co najwyżej gdyby u nas pojawiły się jakieś negatywne sygnały będę zabezpieczał akcje biorąc S na FW40.
Swoją drogą z tym Forte oceniając tylko po dzisiejszej sesji to akurat dosyć kiepsko trafiłem, bo wzrost +1,3% to nie jest dziś imponujący wynik, a obserwowałem pod tym kątem kilka innych walorów.

carollo1
Właśnie zasada kupić drogo i sprzedać jeszcze drożej jest lepsza, bo sugeruje kupno spółek w trendach wzrostowych. Tylko, że na rynku mamy teraz dużo spółek w trendach wzrostowych i z sensowną dynamiką zysków, a w dodatku tańszych od CCC.
Z jakąś głębszą korektą na naszym rynku to akurat może być ciężko. Nasz rynek nie jest zbyt płynny, mam tu na myśli sektor małych i średnich spółek dlatego kiedy w ten segment wchodzi większy kapitał powoduje spore wzrosty. A od jakiegoś czasu właśnie wchodzi duży kapitał poprzez fundusze akcyjne. Jak fundusze małych i średnich mają codziennie salda po plus kilkanaście mln złotych to chcąc nie chcąc muszą kupować akcje. Tak np było w sierpniu i wrześniu - fundusze akcji małych i średnich spółek pozyskały +300 i +270 mln zł. W takich warunkach o większe spadki ciężko.
Edytowany: 10 października 2013 17:37

flesz
flesz PREMIUM
15
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 1 588
Wysłane: 10 października 2013 18:40:06
mrk napisał(a):
Zredukowałem dziś połowę Bakallandu.
Śr. cena 2,58

a to Ty tak sypnąłeś po puszczeniu widełek Shame on you ;)

też się w końcu skusiłem na BAK jak w tamtym tygodniu przebijał opory na 2,25 - mimo ze fundamenty straszą ;)

rozrabiaka77
0
Wpisów: 45
Wysłane: 12 października 2013 17:22:55
Serdeczne dzieki za informacje o lekturach na temat GPW
Mysle o zaiwestowaniu wiekszej sumy w EKO KXPORT (inweetycja na rok moze dwa )
Spolka wyglada ciekawie
Co myslisz o tej spolce?

Ammianus
13
Wpisów: 514
Wysłane: 12 października 2013 19:43:38

Ammianus
13
Wpisów: 514
Wysłane: 12 października 2013 19:45:38

" co myślisz o tej spółce"

Forum Stockwatch

mrk
17
Wysłane: 13 października 2013 22:51:58
O jest tam nawet mój pościk z 2009 roku, kiedy to kurs wynosił 1,64. Gdyby tak człowiek do tego momentu trzymał. Ja do Eko jestem na tak i prawdopodobnie jeszcze się tutaj pojawi.
Częścią portfela może warto zaryzykować, ale najpierw faktycznie przeczytaj dokładnie wątek, żeby mieć pogląd na ryzyka jakie mogą się w tym biznesie zmaterializować. Jeśli jesteś przekonany co do fundamentów to pozostaje wybrać moment kupna. Jeżeli faktycznie masz horyzont 2 lat to moment kupna nie ma aż tak krytycznego znaczenia, można go zresztą rozłożyć na raty. Ja osobiście zdziwiłbym się gdyby Eko już na najbliższych sesjach podjął próbę ataku na ostatnie szczyty, chociaż takiego scenariusza też nie można wykluczyć. Zakładam, że korekta jeszcze potrwa i kurs jeszcze pobuja się w przedziale 40-50, a mi gdzieś po drodze uda się kupić.

Podsumowanie piątkowych transakcji:
Impex, sprzedaż po 3,04 wynik -3,5%
Makarony Polskie, kupno po 3,92

Na Impexie biorę te niecałe 4% straty i zaczekam na rozwój wypadków. Będę kupował albo kilka procent niżej na wsparciach albo po przebiciu 3,20-3,25.
Na Makaronach na razie mała pozycja. Wydaje się, że kurs może zaatakować poprzedni szczyt na 4,5.
Edytowany: 13 października 2013 22:53

bankrucik
45
Wpisów: 4 261
Wysłane: 13 października 2013 23:09:18
@mrk

czyżbyś pomógł rozładować blokadę na makaronach na piątkowej sesji?thumbright ( też ciut powiększyłem pozycję)

no ja też zakładam atak na szczyt na Makaronach, więc możemy trzymać kciuki razem

ciekawi mnie czy kupiłeś fundamentalnie czy technicznie
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

mrk
17
Wysłane: 14 października 2013 11:55:24
A tak trochę pomogłem. Akurat na zakupie w piątek bardziej zaważyła technika - korekta wydawała się na wykończeniu,dociskają do tej czwórki, więc atak na poprzednie szczyty wydał się prawdopodobny. Jednak zawsze staram się zerknąć też na fundamenty i wydało mi się że jest potencjał do poprawy, chociaż nie ukrywam że zerknąłem bardzo pobieżnie i mam tu jeszcze do nadrobienia.

pop
0
Wpisów: 3 427
Wysłane: 14 października 2013 12:17:57
Na wątku MediaCap'u pisałeś, że się "skusiłeś".To napisz po ile brałeś i jaki to procent portfela...
No i powodzenia oczywiściewave Szczególnie w MediaCap'ie...blackeye
Edytowany: 14 października 2013 12:18

mrk
17
Wysłane: 14 października 2013 12:51:36
Dzięki. Jeżeli chodzi o Mediacap to kupiłem go na inny portfel. Mam oprócz tego, który prowadzę tu publicznie inny przeznaczony do bardziej spekulacyjnych albo ryzykowniejszych zagrań do jakich zaliczam NC, który z tym ma niewiele wspólnego. W tym portfelu staram się NC unikać, bo już kilka razy się na tym rynku sparzyłem. Natomiast w tym drugim mam z NC jeszcze oprócz MCP Agroligę. Co do parametrów transakcji to w stosunku do zadeklarowanych akcjonariuszy z forum są to raczej mikre ilości. Mam 7k w w średniej koło 1,30. Wydaje mi się, że w perspektywie kilku tygodniu dwójka z przodu realna.

edit. chociaż dodam, że rozważałem też zakup MCP na ten portfel na nieco dłuższy termin i w nieco większej ilości, ale koniec końców stwierdziłem że nie ma co naginać zasadAngel
Edytowany: 14 października 2013 12:56

carollo11
0
Wysłane: 14 października 2013 14:06:31
A Libet czy to dobry moment zeby wejsc do gry?Prosze o opinie...

carollo11
0
Wysłane: 14 października 2013 14:17:47
Drugi moj typ z budowlanki przemyslowej to stalprodukt ...wydaje mi sie ze kurs wyrwal sie dzisiaj z bodajze 2 miesiecznego kursu bocznego...

jaskol
0
Wpisów: 128
Wysłane: 14 października 2013 15:16:15
mrk napisał(a):
Dzięki. Jeżeli chodzi o Mediacap to kupiłem go na inny portfel...
Co do parametrów transakcji to w stosunku do zadeklarowanych akcjonariuszy z forum są to raczej mikre ilości. Mam 7k w w średniej koło 1,30.
Wydaje mi się, że w perspektywie kilku tygodniu dwójka z przodu realna.

Witam
Też dołączyłem sie do MediaCap, gdyz myślę ze firma jest dobrze zarządzana, coraz lepiej sie rozwija
i przedstawi jeszcze wieksze zyski niż w poprzednich kwartałach

mrk
17
Wysłane: 14 października 2013 15:52:29
carollo11 napisał(a):
Drugi moj typ z budowlanki przemyslowej to stalprodukt ...wydaje mi sie ze kurs wyrwal sie dzisiaj z bodajze 2 miesiecznego kursu bocznego...

Stalprodukt wygląda dosyć ciekawie technicznie. Powiedziałbym, że nawet rocznego trendu bocznego, a można nawet dopatrzeć się w tym okresie odwróconej głowy z ramionami, z której wybicie nastąpiło tą piątkową luką. Jeżeli chodzi o sam moment zakupu to ja w takich momentach raczej nie wchodzę i czekałbym na korektę do okolic tej piątkowej luki czyli 200-206. Z tym, że to tylko na podstawie wykresu, bo nie wiem jak teraz stoi blacha i do sprawozdania nie zaglądałem.
Co do Libetu to Twoje pytanie jest na zasadzie czy kurs będzie jeszcze niżej czy już tylko do góry. Tego nie wiem, ciężko prognozować krótkoterminowy kurs. Mogę tylko powiedzieć, że z Libetem na ten moment czuję się komfortowo i nie zamierzam w najbliższej przyszłości sprzedawać. Dużo zależy od długości Twojego horyzontu inwestycyjnego. Im dłuższy horyzont tym bardziej można rozłożyć zakup na raty i pozwolić sobie na większą swobodę w zakresie stop lossa, czyli im dłuższy horyzont tym moment zakupu jest mniej krytycznym czynnikiem.
Ja po cichu liczę na kurs koło 4,5 ale jeżeli do tego by doszło to już perspektywa przyszłego roku.
Edytowany: 14 października 2013 15:54

pop
0
Wpisów: 3 427
Wysłane: 14 października 2013 15:58:10
mrk napisał(a):
Dzięki. Jeżeli chodzi o Mediacap to kupiłem go na inny portfel. Mam oprócz tego, który prowadzę tu publicznie inny przeznaczony do bardziej spekulacyjnych albo ryzykowniejszych zagrań do jakich zaliczam NC, który z tym ma niewiele wspólnego. W tym portfelu staram się NC unikać, bo już kilka razy się na tym rynku sparzyłem. Natomiast w tym drugim mam z NC jeszcze oprócz MCP Agroligę. Co do parametrów transakcji to w stosunku do zadeklarowanych akcjonariuszy z forum są to raczej mikre ilości. Mam 7k w w średniej koło 1,30. Wydaje mi się, że w perspektywie kilku tygodniu dwójka z przodu realna.

edit. chociaż dodam, że rozważałem też zakup MCP na ten portfel na nieco dłuższy termin i w nieco większej ilości, ale koniec końców stwierdziłem że nie ma co naginać zasadAngel

Na wątku pisałeś o półrocznej konsolidacji.Jeśli chcemy by nastąpiła jakaś fala wzrostowa, to najpierw musi dojść do wybicia z tej konsolidacji ponad poziom 1,50, dopiero wtedy powstanie nowy sygnał kupna, ale jeśli na zamknięciu nie dojdzie do przebicia tego poziomu, to będzie kolejne zaznaczenie silnego oporu na tym poziomie.Czekamy więc na zamknięcie, wolumen duży i na ten moment trudno jednoznacznie mi określić czy to akumulacja , czy dystrybucja, wiele zależy od zamknięcia...d'oh!
Edytowany: 14 października 2013 16:00

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15