pixelg
Portfel średnioterminowy mrk - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Portfel średnioterminowy mrk

rozrabiaka77
0
Wpisów: 45
Wysłane: 3 października 2013 10:49:04
Jesli mozna zapytac jaki zasieg wzrostow ma bakalland?
Arctic jednak dal troszke zarobic ja niestety puscilem 3 % plusie

Pilkahalowa
Pilkahalowa PREMIUM
0
Wpisów: 169
Wysłane: 3 października 2013 12:08:44
A co myślisz o Patentusie, o którym wcześniej wspominałeś ?

Ja przyglądam się kilku firmom z NC. Obroty niewielkie ale myślę od dłuższym terminie. Mam na myśli np Epigona i Biomaximę. Co o nich sądzisz ?

mrk
17
Wpisów: 1 941
Wysłane: 3 października 2013 12:13:59
rozrabiaka77 napisał(a):
Jesli mozna zapytac jaki zasieg wzrostow ma bakalland?
Arctic jednak dal troszke zarobic ja niestety puscilem 3 % plusie

Mam nadzieje, że nie przyczynił się do tego mój sceptycyzm :). Jeżeli chodzi o technikę to Arctic to na ten moment nie moja bajka. Trochę za wysoko, żeby brać to na średni termin. Działalność spółki też mi się nie podoba.
Co do Bakallandu to nie wiem jaki zasięg może mieć. Raczej będę reagował na bieżąco. Myślę, że może dojść do strefy 2,7-3,0 ale nie od razu. Zakładając, że kurs zamknie się na obecnych poziomach i pokona strefę 2,25-2,3 to spodziewam się, że jeszcze przetestuje ją od góry.

Przy okazji. Dziś możliwa luka startu i nowa fala na Impexmetalu. Kupiłem trochę akcji po 3,14 udział 7% portfela. Technicznie wygląda interesująco, spółka była nawet ostatnio w wykresie dnia SW. Z odtrąbieniem sukcesu warto poczekać do końca sesji, jednak wolumen wskazuje, że coś jest na rzeczy. Na razie jakiś większy akcjonariusz blokuje kurs, sporo już tego dziś sprzedał po 3,14 i 3,20.
Edytowany: 3 października 2013 12:23

mrk
17
Wysłane: 3 października 2013 12:22:26
Pilkahalowa napisał(a):
A co myślisz o Patentusie, o którym wcześniej wspominałeś ?

Ja przyglądam się kilku firmom z NC. Obroty niewielkie ale myślę od dłuższym terminie. Mam na myśli np Epigona i Biomaximę. Co o nich sądzisz ?

Patentus dalej jest w obserwowanych, na razie czekam aż zacznie zawracać w kierunku 2,85. Technicznie wygląda dobrze. W sierpniu przebity wieloletni opór na 2,20 ostatnio mieliśmy udany test tego poziomu, ale już roli w wsparcia. Można oczekiwać teraz ponownego ataku na 2,85. Wydaje mi się że jakąś AT Patentusa robił Wojtek w swojej kronice i tym zwrócił moją uwagę na spółkę.

Co do NC to staram się go unikać. Mocno się na tym rynku sparzyłem kiedyś i uraz pozostał :). O Biomaximie nic nie wiem natomiast EPI wygląda okej. Kiedyś dawno obserwowałem ją, ale wtedy chyba jakieś przetasowania właścicielskie trzymały kurs poniżej 20 groszy. Teraz to zagrożenie mogło zniknąć, więc być może kurs zacznie podążać za fundamentami.
Edytowany: 3 października 2013 12:24

rozrabiaka77
0
Wpisów: 45
Wysłane: 3 października 2013 12:28:32
Dziekuje za odpowiedz

Co do arctica moze troche :)
Jestem nowicjuszem I staram uczyc sie od bardziej doswiadczonych

"Inteligencja to umiejetnosc wykorzystania posiadanej wiedzy"

Na tym forum jast wielu ludzi ktorzy sa tego dobrym przykaldem

Jak najlepiej zaczac nauke inwestycji na GPW (ksiazki itp...)

Pozdrawiam

mrk
17
Wysłane: 3 października 2013 21:42:15
Niestety dzisiaj ktoś z dużą determinacją wyprzedawał akcje Impexmetalu i na koniec spowodował niezbyt ładną świeczkę, w dodatku wypadła ona pod samym oporem. Szkoda, bo widać było, że kurs miał ochotę powalczyć dziś o nowe maxima budowanego od kwietnia trendu. A tak jutro będzie walka i jeśli nie uda się zmazać dzisiejszego przeciętnego wrażenia kurs pewnie wróci do boczniaka.

Ciekawie też na Barlinku. Sołowow ogłosił wezwanie na wszystkie pozostałe akcje po 1,30. Niby wszystko zgodnie z prawem, cena wyższa niż obecny kurs, ale jednak niesmak pozostaje jeśli się weźmie uwagę, że debiut 6 lat temu był po 7,3 a po drodze Sołowow zebrał jeszcze kasę przez dwie emisje z PP. Ostatnio trochę się czaiłem na tę spółkę, bo wydawało się, że może wychodzić powoli na prostą. Wskazuje też na to zachowanie Sołowowa, który nie chce dzielić się owocami restrukturyzacji z innymi, ale po kasę z emisji wcześniej sięgał chętnie. Ciekawe jak zachowa się rynek ostatnio było kilka przykładów wezwań gdzie wezwania były ignorowana np Puławy, Yawal, Azoty..
Edytowany: 3 października 2013 21:42

mrk
17
Wysłane: 3 października 2013 21:56:07
rozrabiaka77 napisał(a):
Dziekuje za odpowiedz

Co do arctica moze troche :)
Jestem nowicjuszem I staram uczyc sie od bardziej doswiadczonych

"Inteligencja to umiejetnosc wykorzystania posiadanej wiedzy"

Na tym forum jast wielu ludzi ktorzy sa tego dobrym przykaldem

Jak najlepiej zaczac nauke inwestycji na GPW (ksiazki itp...)

Pozdrawiam

Rozumiem, że to pytanie? :)
Jeżeli chodzi o książki to dużo wartościowych pozycji było w tych wątkach:
www.stockwatch.pl/forum/wpisy-...
www.stockwatch.pl/forum/wpisy-...
Dla mnie najlepsze książki to Mistrzowie rynków finansowych i Czarodzieje rynku obie Jacka D. Schwagera. Poza tym czytałem kiedyś książki "Zawód inwestor giełdowy" dr Eldera i "Trader Vic" autorstwa Victora Sperandeo. Szczególnie ta druga przypadła mi do gustu.
A jak tylko zaczynałem to przeczytałem książkę "GPW I - Giełda Papierów Wartościowych w praktyce". To książka dla kompletnych laików, od niej zacząłem i okazała się całkiem przydatna, ale to zależy od Twojego stanu wiedzy. Mój na początku był dosłownie zerowy, więc czegoś takiego potrzebowałem. Opisywane były tam choćby takie podstawowe rzeczy jak to jak ustala się kursy czy rodzaje zleceń, więc jeśli już handlujesz to może okazać się niepotrzebna.
Nie będę chyba zbyt odkrywczy jeśli powiem, że książki na początek są dobre (nie tylko na początek zresztą), ale najważniejsza jest wytrwałość i doświadczenie, a na to trzeba sporo czasu.
Edytowany: 3 października 2013 22:07

Pilkahalowa
Pilkahalowa PREMIUM
0
Wpisów: 169
Wysłane: 3 października 2013 22:11:06
Jeśli chodzi o nieudane wezwania to jeszcze było podobne na Polnej ... i też nic z tego nie wyszło bo nie było chętnych aby sprzedawać akcje a później kurs z 13 zł wylądował na 15

flesz
flesz PREMIUM
15
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 1 588
Wysłane: 3 października 2013 22:57:03
mrk napisał(a):
Niestety dzisiaj ktoś z dużą determinacją wyprzedawał akcje Impexmetalu i na koniec spowodował niezbyt ładną świeczkę, w dodatku wypadła ona pod samym oporem. Szkoda, bo widać było, że kurs miał ochotę powalczyć dziś o nowe maxima budowanego od kwietnia trendu. A tak jutro będzie walka i jeśli nie uda się zmazać dzisiejszego przeciętnego wrażenia kurs pewnie wróci do boczniaka.

Ciekawie też na Barlinku. Sołowow ogłosił wezwanie na wszystkie pozostałe akcje po 1,30. Niby wszystko zgodnie z prawem, cena wyższa niż obecny kurs, ale jednak niesmak pozostaje jeśli się weźmie uwagę, że debiut 6 lat temu był po 7,3 a po drodze Sołowow zebrał jeszcze kasę przez dwie emisje z PP. Ostatnio trochę się czaiłem na tę spółkę, bo wydawało się, że może wychodzić powoli na prostą. Wskazuje też na to zachowanie Sołowowa, który nie chce dzielić się owocami restrukturyzacji z innymi, ale po kasę z emisji wcześniej sięgał chętnie. Ciekawe jak zachowa się rynek ostatnio było kilka przykładów wezwań gdzie wezwania były ignorowana np Puławy, Yawal, Azoty..

na PMD pierwsze wezwanie nie poskutkowało, akcjonariusze się oburzyli i wzywający podnósł cenę o kilkadzieśiąt %.

carollo11
0
Wpisów: 71
Wysłane: 7 października 2013 17:28:03
Witam i pozdrawiam cieplo:)
Powiem tak od pewnego juz czasu niesmialo sledze kronikę,od niedawna interesuje sie gielda ...sporo musze sie jeszcze nauczyc...najlepiej od madrzejszych od siebie:)

carollo11
0
Wysłane: 7 października 2013 17:31:23
Od jakiegos czasu sledze losy kilku spolek min. Instal Krakow..niezle fundamenty,ostatnio trend wzrostowy..jednak stosunkowo niewielki ruch na tym papierze...A jakie są Wasze opinie na ten temat?Czy w ogole ktos interesuje sie tą spółką?

mrk
17
Wysłane: 7 października 2013 21:53:19
carollo11 napisał(a):
Witam i pozdrawiam cieplo:)
Powiem tak od pewnego juz czasu niesmialo sledze kronikę,od niedawna interesuje sie gielda ...sporo musze sie jeszcze nauczyc...najlepiej od madrzejszych od siebie:)

Ze mnie tam żaden autorytet. Ostatnio mamy dobrą koniunkturę na rynku, co staram się maksymalnie wykorzystać i sprawia mi to sporą frajdę. Zobaczymy jak to będzie wyglądało kiedy przyjdą cięższe czasy. Swoją drogą ostatnio z funkcji w RPP zrezygnowała Zyta Gilowska, która była uważana za "jastrzębia". Zastąpi ją prawdopodobnie ktoś o gołębim nastawieniu przez co zwolennicy luźniejszego podejścia do polityki pieniężnej powinni zyskać przewagę w głosach. Jest to pozytywna informacja dla rynku akcji co najmniej w średnim terminie. Pamiętam jak Frog kiedyś wklejał swoj obrazek, gdzie pokazywał jak zachowuje się WIG w stosunku do decyzji RPP - polecam poszukać.

Co do Instalu to na pewno jest w ciekawym miejscu. Trzeci raz w okolicach oporu na 17,50. Czyżby do trzech razy sztuka? Jakbym miał bawić się w zgadywanie to powiedziałbym, że tym razem ten opór puści, ale nie ma co uprzedzać faktów, trzeba poczekać na efekt ataku, może już w tym tygodniu?
Co do fundamentów też za wiele nie mogę powiedzieć, ale po pobieżnym zerknięciu widać, że spółka jak na budowlankę ma bardzo solidny bilans. Kredytów bankowych bardzo mało, główne finansowanie to kapitał własny i należności handlowe, a do tego sporo gotówki.

carollo11
0
Wysłane: 7 października 2013 22:23:57
Dokładnie:)Czekam czy przebije opory na 17,50pl.W miedzyczasie stara sie zdbyc jak najwiecej informacji o spolce...zajmuja sie wykonywaniem specjalistycznych uslug budowlanych dla przemyslu,podobno specjalizuja sie w oczyszczalniach sciekow ( temat ze tak powiem przyszlosciowy..),podobno zatrudniaja pracwnikow...( dzwonilem udajac ze szukam pracy:))...Generalnie odnosze wrazenie ze najwiekszym kapitalem spolki jest wiedza i kadra doswiadczonych specjalistow..oczywiscie moze to wszystko tylko magia reklamy i moja naiwnosc...oczywiscie na wszystko warto spojrzec z perspektywy "szerokiego rynku" ogolnej kondycji branzy budowlanej ,galezi przemyslu dla ktorych swiadcza uslugi:energetyka,huty,kierunku ekspansji zagranicznej firmy -glównie Niemcy..itp,itd...ogolnie ciekawa spolka do nauki:)

carollo11
0
Wysłane: 7 października 2013 22:56:01
A poza tym ,czy dzisiejsze -4,47 Libetu to dobry moment zeby kupic papier....

carollo11
0
Wysłane: 7 października 2013 22:58:46
ZAKŁADY LENTEX SA podjęcie przez Gerflor decyzji o niekontynuowaniu prowadzonych rozmów.....ciekawe co to znaczy w perspektywie sredniego terminu...

mrk
17
Wysłane: 8 października 2013 08:23:58
Generalnie korekta w trendzie wzrostowym to okazja do kupna. W przypadku Libetu jakbym miał kupować to jeszcze bym się kilka sesji wstrzymał i zobaczył czy będzie to szybka i krótka korekta jakie były w ostatnich 3 miesiącach, czy może jakaś dłuższa struktura, co po wzroście o 70% nie byłoby dziwne. Przyspieszona linia trendu jest już na 3,25 ale pierwotna dopiero na 2,85. Trzeba trzymać rękę na pulsie.

Co do Lentexu to tutaj jestem trochę zawiedziony. Liczyłem na tę w sprzedaż spółki zależnej. Dodatkowo jej konsekwencją byłoby prawdopodobnie wezwanie na akcje Lentexu, a następnie umorzenie. Dla samej spółki nie była to sprawa życia i śmierci, ale kurs może reagować różnie i niestety bardziej prawdopodobna jest reakcja negatywna. Z Gamratem czy bez Lentex i tak mi się podoba, ale takie info może na jakiś czas powstrzymać wzrosty.

carollo11
0
Wysłane: 8 października 2013 20:16:29
I pewnie zatrzyma ..a tak na marginesie jaki jest prognozowany zasieg wzrostu na Lentexie?Kiedy najlepiej sprzedawac :)

mrk
17
Wysłane: 8 października 2013 22:19:36
Moglibyśmy dywagować o zasięgach, ale przydałoby się do tego, żeby kurs faktycznie zrobił wybicie i rósł, a na razie mieliśmy fałszywe wybicie i ciąg dalszy korekty. Pierwszy potencjalny opór widziałem w okolicy 8 zł z uwagi na zniesienie fibo 38.2% całej bessy od 2007, ale na razie te plany trzeba chyba zawiesić. Ja sprzedałem dziś po 6,80 biorąc -2.9% straty. Na razie klimat do spółki mógł się zepsuć, przynajmniej krótkoterminowo, raz z powodu niesfinalizowanej sprzedaży, a dwa z powodu tego że Moska sprzedał cześć pakietu akurat przed infem. Spółka podoba mi się dalej, szkoda że nie wyhaczyłem jej po te 6 zł to bym sobie teraz spokojnie siedział i czekał. Właściwie brałem wcześniej możliwość korekty do 6.30-6.40 i bym pewnie nie sprzedawał, gdyby nie te informacje ze spółki. Poczekam sobie teraz z boku aż rynek to przetrawi i poszukam innego momentu na wejście. W dłuższej perspektywie jestem dalej pozytywnie nastawiony zarówno do fundamentów jak i do techniki - chyba nie po to kurs się wybijał z 4-letniej konsoli, żeby skończyć wzrosty po 2 miesiącach.

Jutro prawdopodobnie pożegnam też Impexmetal. Przy poziomie na którym kupowałem, czyli okolice 3.15, przebiegały 2 dosyć istotne opory. Pierwszy to linia trendu spadkowego od czerwca 2011 roku, drugi to zniesienie fibo 38.2%, również od czerwca 2011. Wydaje mi się, że te opory by pękły gdyby nie sprzedaż znacznego akcjonariusza, który 3-4 października wywalił na oko 2 mln akcji. Wymalował brzydką świeczkę na mocnym oporze i podłączyli się inni. Może wrócę w okolicach 2,70 albo dopiero po pokonaniu 3,20.

edit. jako jeden z powodów tych kroków dodam jeszcze USA, gdzie mają teraz niezłą zawieruchę i myślę, że pójdziemy z czasem w ich ślady łącząc się w korekcie, pewnie nie tak głębokiej jak u nich, ale trzeba być czujnym.
Edytowany: 8 października 2013 22:25

carollo11
0
Wysłane: 10 października 2013 11:12:53
Moje typy z poczekalni to:
-CCC
-Farmacol
-Instal Krak-ze zwgledu na osobisty irracjonalny sentyment do spolki czekam na przbicie 17,50...a wiara czyni cuda;)
-Wawel
-Libet-
-lentex-obserwuje co dalej z kursem

P.s sprzedałem Hawe ,nie wierze w trawły marsz "ku nowym szczytom" dla mnie to ryzykowna spekulacja a ja nie mam wiedzy, doswiadczenia i nerwow na takie tematy:)

mrk
17
Wysłane: 10 października 2013 13:56:04
Hawe staram się unikać, głównie przez głównego udziałowca, o którym nie mam najlepszego zdania, ale jak dobrze się wstrzeliłeś w ostatnie podejście to można było postawić stopa i jeszcze trochę poczekać. Na razie szeroki rynek sprzyja.

Takie spółki jak Wawel i CCC to nie moja bajka. Obie świetne, ale obie również dosyć drogie. Niech tam sobie rosną, ale z zakupem teraz czułbym się niekomfortowo, co oczywiście jest w gruncie rzeczy błędnym podejściem. Mówią, że to co nieprzyjemne dla psychiki zazwyczaj jest przyjemne dla portfela (tutaj w kontekście kupna w czasie silnego trendu wzrostowego, ale podobnie ciężej jest sprzedać ze stratą niż zyskiem). Kto wie za miesiąc znowu może okazać się, że dzisiejsza cena to okazja.

Farmacol obserwuje od jakiegoś czasu i nawet 5 sesji temu moje zlecenie stało już w arkuszu, ale niestety nic nie wpadło. Nie goniłem pociągu, ale technicznie wszystko gotowe do próby ostatecznego opuszczenia kilkumiesięcznej konsoli na 46-56.

Lentex jak widać po dzisiejszej sesji musi jeszcze odchorować ostatnie infa. Myślę, że na razie lepiej postać z boku i poczekać na rozstrzygnięcia co do kierunku.
Edytowany: 10 października 2013 13:56

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14