pixelg
AntyHossa - test strategii prospadkowej - Strategie inwestycyjne - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6

AntyHossa - test strategii prospadkowej

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wpisów: 3 998
Wysłane: 7 maja 2014 11:13:14
Jak obiecałem, albo raczej założyłem start nowego projektu 7 maja 2014 zakładam nowy temat (z racji odrębności tematyki od tematu pasywnego inwestora). Temat z kronik oczywiście swoją kontynuację będzie miał na dotychczasowych zasadach - bardziej ogólnych prognoz dot. całego rynku jak i interesujących ciekawostek. Strategia, której zamierzam tutaj używać jest tylko wycinkiem tego co robię na rynku - wycinkiem skupionym na pozycjach krótkich. Sądzę że nazwa wątku dobrze koreluje z tym co tutaj będę starał się robić. Skoro jest antyweb to może być i Antyhossa :).

Założenia:
1. Kwota startowa 80 000 zł - była taka sama w portfelu pasywnym - będzie więc możliwość porównania wyników między portfelami (tym long jak i tutaj shortem). Taka kwota pozwala też na grę przy małej lub bez dźwigni co MZ jest pożądane.
2. Tylko pozycje typu short czyli gra na spadki.
3. Średnioterminowy okres inwestycji lekko zahaczający o short-term. Mam na myśli więc pozycje od kilku dni do kilkunastu tygodni. Nie będzie tutaj daytradingu.
4. Portfel ma charakter wirtualny - z jeszcze bardziej oczywistych względów niż poprzedni. Wyliczana będzie standardowa prowizja 0,38% bądź też dla kontraktu 9 zł
5. Instrumenty, które tu będą używane to głównie to kontrakty terminowe na indexy, akcje, Certyfikaty na spadki. Nie biorę pod uwagę niczego z FX jak i KS. Podobnie nie będzie tutaj opcji. Generalnie dostępnych instrumentów zbyt wiele więc nie będzie.
6. Strategia, której zamierzam tutaj używać jest strategią typu "trend follower", w wielu aspektach wręcz odwrotną do strategii, której używałem w przypadku akcji w portfelu pasywnego inwestora. Z racji dość ograniczonej ilości instrumentów do gry jak i zmniejszania dźwigni w portfelu często będzie dość sporo gotówki jako zabezpieczenie.
7. Czas prowadzenia portfela to na pewno do końca tego roku 2014. Jeśli będzie zainteresowanie tematem a sama strategia się sprawdzi (za sprawdzenie się strategii uważam zysk wyższy niż 10% do końca roku) portfel będzie prowadzony do 7 maja 2015 czyli rok.
8. Nie daję żadnych gwarancji zysku, nie polecam kopiowania zagrań, nie biorę odpowiedzialności za wykorzystanie we własnych inwestycjach zamieszczonych tutaj treści. Używana tutaj strategia w taki sposób tj. tylko short nigdy nie była testowana i wynik końcowy jest całkowicie nieznany. Możliwe jest więc, że eksperyment, któremu zostanie tutaj poddana zakończy się sukcesem jak i całkowitą porażką. Jest ona oparta na praktyce autora a nie back-testach i badaniach więc dla osób o zacięciu akademickim nie będzie zbyt użyteczna ;)
9. Strategia oczywiście jest oparta na AT. W przypadku gry na krótko nie biorę pod uwagę AF tak więc fakt "shorcenia" spółki nie oznacza automatycznie, że uważam ją za bankruta, bańkę itd.
10. Stosowane będą SL - w zależności od instrumentu sztywne lub w cenie zamknięcia (mentalne). Pozycje będę starał się otwierać na otwarciu/zamknięciu bądź też zleceniem oczekującym (podanym tutaj wcześniej).
11. Aktualizacja wyceny portfela standardowo raz na miesiąc. Ponieważ na początku miesiąca robię aktualizacje portfela SW 2014 - tutaj wyceny portfela będą ok połowy miesiąca a nie na początku.

"
Treści zawarte w wątku nie stanowią rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie treści zawartych w postach. Autor wątku nie świadczy doradztwa w związku z opisywanymi transakcjami ani nie udziela porad inwestycyjnych lub rekomendacji zawarcia transakcji, co oznacza, że udzielone informacje nie mają charakteru porady inwestycyjnej lub rekomendacji. Ostateczna decyzja zawarcia transakcji należy wyłącznie do Czytelnika. "

W następnych postach powinny być już transakcje, analizy jak i podgląd na stan portfela Antyhossy.

Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i specjalne forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Edytowany: 7 maja 2014 11:13

jacho
Wpisów: 19
Wysłane: 12 maja 2014 22:42:25
Im więcej Twoich wpisów i wyjaśnień tym lepiej dla nas :).

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wysłane: 13 maja 2014 19:40:30
W portfelu ciągle bez pozycji jednak mogę pokazać na co się "czaję"

FW40 week

kliknij, aby powiększyć

Relatywna słabość "średniaków" nie jest nowością. Obecnie walor w boczniaku, raczej o charakterze dystrybucji. Czekam na wybicie konsolidacji dołem by zająć pozycję krótką. Aktywacja S 3210 pkt.
TP 3000 pkt.

FPGN week

kliknij, aby powiększyć

Trochę bardziej skomplikowana sytuacja - po podwójnym dnie PGN odbił od wsparć i zachowuje się całkiem nieźle i nawet wybił linię trendu. Od góry jednak powinna przycisnąć go średnia, jak i ma przed sobą dość poważne opory. Czekam na odpowiednią formację świecową na oporach (pokroju doji z potwierdzeniem, spadającej gwiazdy etc). Zakładam że zajmę tutaj pozycję w okolicach 4,95-5,25.

FCDR week

kliknij, aby powiększyć

Trochę podobnie jak na MWIGu - konsolidacja która może potrwać jednak kierunek spadkowy bardziej prawdopodobny. Aktywacja S na 12,90. TP wstępnie 7,95.

FSEN

kliknij, aby powiększyć

Tutaj pozycję należało już zająć na wybiciu 8,35 i realizować zyski ok 7,10zł. Obecnie czekam na podbitkę by tam zająć shorta. Aktywacja S 8,30. TP - któż to wie...

Problemem na bardziej egzotycznych kontraktach (Serinus, CDR) niestety jest płynność...

Interesująco może też być na FW20 jednak potencjał na nim rewelacyjny nie jest. Znacznie większy prospadkowy widzę na FW40, Nasdaqu i DAXie jednak sygnały ciągle nie są aktywne. Możliwe że maj na giełdzie będzie dla byków niezły - bo tematów na shorta aż tak dużo nie ma ;).

Mały jubileusz ;)
W serwisie od: 1000 dni
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i specjalne forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Edytowany: 13 maja 2014 19:56

cyzo
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 733
Wysłane: 13 maja 2014 22:53:08
Czołem,

Z tego co widzę, to strategia (ogólnie) podobna do tej z "Portfela pasywnego"...tylko w drugą stronę.
Pytanie, które mi nie daje spokoju:
Zakładasz zmianę trendu na spadkowy, posiłkując się wykresami tygodniowymi - czyli liczysz na raczej dłuższe spadki, nie na grę krótkoterminową. Czemu w tej strategii wprowadziłeś plany co do Take Profit, a w Portfelu pasywnym nie, czekając na techniczne sygnały odwrócenia trendu?

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wysłane: 14 maja 2014 07:56:43
Faktycznie strategia jest trochę "na odwrót" do tego co robię na akcjach. Jest parę różnic w zasadach działania pomiędzy long a short ale podobnie jak w współczesnych autach - design od jednego producenta jest ten sam ;). Jak pisałem jest to strategia średnioterminowa (czasem nawet krótko), gdyż spadki są znacznie szybsze od wzrostów - dlatego w użyciu są wykresy tygodniowe, ale będą się tu też pojawiały dniowe (w celu uzyskania precyzji wejścia - zejście o jedną ramę czasową niżej). TP jest dlatego, że w przypadku wyłamania się z konsolidacji (i sensownego wsparcia w okolicy) po ruchu spadkowym bardzo często następuje wzrostowa podbitka. Bez TP istnieje spore ryzyko, że zysk się ulotni na niej. W innych przypadkach (trwający trend spadkowy, kupno na podbitce itd) TP nie ustalam jeśli nie jest konieczne tylko "od góry" stop kroczący.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Edytowany: 14 maja 2014 08:02

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wysłane: 15 maja 2014 16:45:26
W portfelu ląduje pierwsza pozycja - S na FPGNM14 x 3 po 4,80

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wysłane: 3 czerwca 2014 20:35:34
Jutro wrzucę pierwszą wycenę portfela. W sumie to straszna nuda, PGNiG się kreci wkoło a nic nowego nie chce dać sygnału. Interesująco wyglądają banki - ale potrzebne jest wyłamanie istotnych wsparć (na rys). Cierpliwie czekam.

FPKO

kliknij, aby powiększyć

kluczowe 38,7 zł

FPEO

kliknij, aby powiększyć

kluczowe 170 zł

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Edytowany: 3 czerwca 2014 20:41

Wloczykij
Wpisów: 581
Wysłane: 4 czerwca 2014 10:32:40
Jaki byłby zasieg RGR na PKO? Ok. 32 zł? To na rynku musiałoby być mocno czerwono bo PKO się nie zachowywał do tej pory jak samotny spadający.

Miał być na rynku akcyjny popyt zagranicy i popyt w TFI, któe miały zastąpić popyt OFE. Na razie wygląda to na zastój. Może i demontaż OFE jest w cenach ale oglnie na rynku nie ma moim zdaniem tej taniości, która zachęca by powrócić do większych zakupów.
Nikt by nie pamiętał o dobrym Samarytaninie, gdyby miał tylko dobre intencje. By przejść do historii, musiał mieć też pieniądze. — Margaret Thatcher

flesz
Wpisów: 1 506
Wysłane: 4 czerwca 2014 12:50:37
mam pytanie od laika :)

co oznacza M14 w tickerze np FPGN ? ten kontrakt kiedyś wygasa?

prosiłbym tez o opisanie w skrócie mechanizmu zajmowania pozycji krótkiej. Wpłaca się jakis depozyt? jest jakis lewar?

kupujac 3 instrumenty FPGNM14 ile musiałeś zainwestować?

Edytowany: 4 czerwca 2014 12:51

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wysłane: 4 czerwca 2014 19:35:29
@Wloczykij

Ok 32-33zł by wychodziło (nawet jest sens - patrz wsparcia), tyle że to obecnie luźna koncepcja do której realizacji jeszcze trochę brakuje. Faktem też jest że PKO to niezbyt "ruchliwy" papier tak na spadki jak i wzrosty.

Zastój jest straszny nie tylko u nas - widać po obrotach i zmienności w USA to również blogs.wsj.com/moneybeat/2014/0...

M.in przez ten zastój tutaj się nic nie dzieje - nie ma trendu = nie ma pozycji (długiej/krótkiej).
Pewne jest że z tej konsolidacji musi nastąpić wybicie (póki co faworytem wydaje się long), pytanie czy trwałe.

@flesz
Cytat:
co oznacza M14 w tickerze np FPGN ? ten kontrakt kiedyś wygasa?

Oczywiście - kontrakty mają swój deadline do jego wygaśnięcia i rozliczenia w dniu 3 wiedźm czyli w 3 piątek każdego 3 miesiąca kwartału. FPGNM14 wygasa
20 czerwca 2014. O temacie jest trochę np tu investor.blox.pl/2007/11/ABC-k... , polecam też dostępny w necie pdf www.pochodne.gpw.pl/pub/prezen...

Jeśli chce się pozycję utrzymać dłużej (po deadline) kontrakt należy zrolować. O tej procedurze tutaj bossa.pl/index.jsp?layout=2&am...
bossa.pl/index.jsp?layout=2&am...
bossa.pl/index.jsp?layout=2&am...

W opisanym przykładzie - 1 kontrakt FPGNM14 opiewa na 1000 szt akcji (w zależności od waloru są mnożniki 1000 lub 100, np na FPGN jest 1000 a dla FKGH 100). Czyli po kursie jakim go kupowałem 4,80 był wart 4800 zł. 3 * 4800 * 0,103 (10,3% depozyt DM) = 1483,20 zł. Generalnie dla mnie ważniejsza jest wartość całego kontraktu i względem niego liczę stopę zwrotu a nie depozytu no i oczywiście wielkość akceptowanej straty (czyli SL) względem wartości portfela. Dlatego dźwignię na kontrakcie można sobie dopasować w zależności od wielkości pozycji jak i zaangażowania.
Na przykładzie portfela pozycja warta 14 400 zł względem całego portfela wartego 80 000 zł to oczywiście gra bez dźwigni, gdyby jednak to było 30 kontraktów FPGN więc warte 144 000 zł wtedy względem całego portfela dźwignia była by prawie dwukrotna (1,8). Depozyt dla takiej pozycji to niecałe 15 000 zł co wydaje się kwotą niewielką względem 80 000zł - a ryzyko bankructwa przy takiej dźwigni jak najbardziej istnieje.

Wracając do przykładu z FPGN SL dla tej pozycji ustawiłem na 4,94 zł (uwaga na spread - na FPGN jest dość spory i realizacja SL może być trochę inna) więc dopuszczam stratę 3 x 0,14 zł x 1000 = 420 zł co stanowi 0,525% dla całego portfela (więc bardzo bezpieczne zagranie - powód - otwieram najpierw mniejszą pozycję i jeśli idzie w oczekiwanym kierunku ją rozbudowuję). Patrząc na to co się dziś na PGN działo i jutrzejsze ECB ta realizacja SL wydaje się całkiem realna ;p

W linku wielkości depozytów na akcje:
www.dm.pkobp.pl/media_files/8e...

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Edytowany: 4 czerwca 2014 19:43

flesz
Wysłane: 4 czerwca 2014 21:15:08
dobrze rozumiem że maksymalnie można stracić depozyt?

załóżmy że nie masz Sl i kurs poleci na 5,50 i kontrakt wygaśnie, co wtedy?

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wysłane: 4 czerwca 2014 21:22:57
Cytat:
dobrze rozumiem że maksymalnie można stracić depozyt?

załóżmy że nie masz Sl i kurs poleci na 5,50 i kontrakt wygaśnie, co wtedy?

No nie tak do końca. Jeśli nie ma SL i depozytu nie wystarczy DM oczywiście zamyka pozycję jednak może być tak że trzeba "trochę" dopłacić bo zamknięto pozycję po innym kursie niż wynikałoby to z depozytu (realne w przypadku wystąpienia silnego ruchu na instrumencie). Generalnie w przypadku futures lepiej stop lossa stawiać a nie liczyć na depo.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

flesz
Wysłane: 4 czerwca 2014 21:49:13
to w jakim kontekscie pisałeś ze mozna zbaknrutowac?

pisales ze dzwignie mozna sobie dopasować.. w jaki sposób?

sory za takie laickie pytania i zasmiecanie wątku, ale chyba od Ciebie dowiem się najszyciej tych podstaw niż z obszernej literatury :)
Edytowany: 4 czerwca 2014 21:51

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wysłane: 5 czerwca 2014 10:21:03
Cytat:
to w jakim kontekscie pisałeś ze mozna zbaknrutowac?

Może trochę to jest przesadzone stwierdzenie - bo jeśli ktoś inwestuje rozsądnie to nawet wyczyszczone depo nie spowoduje jego upadłości. Jednak można sobie wyobrazić taką sytuację - gracz zaciąga kredyt na 100 000 zł z odsetkami 20%, kupuje "pod korek" kontraktów sugerując się depozytem a nie wielkością pozycji. Niech będą to nowe kontrakty na FW20M1420 więc z dźwignią 20. Depo na kontrakt to 8,9% jego wartości więc 2453 x 20 x 0,089 = 4366,34zł na jeden kontrakt. Wychodzi że może kupić sugerując się depozytem 22 takie kontrakty (pozycja warta 2453 x 20 x 22 = 1 079 320 zł ! Dźwignia względem tego co posiadał wyniosła 10,79). Dla przykładu dajmy że kupił na wzrosty więc L. Depozyt wystarczy na 218 pkt co wydaje się dość sporą ilością punktów (musiałby wystąpić ruch o blisko 9%). Niestety realizuje się czarny scenariusz i kontrakt jednego dnia spada o 2,9% a następnego o 6,9%. Niemożliwe ? Oczywiście że możliwe:

kliknij, aby powiększyć

Zakładając że DM zrealizował zlecenie sprzedaży kontraktu dopiero 231 pkt niżej (poślizg cenowy) gracz odniósł stratę 231 * 20 * 22 = 101 640 zł więc ponad początkowy depozyt (musi jeszczedopłacić do DM 1 640 zł + prowizje których na potrzeby przykładu nie doliczałem), a że to były środki z kredytu sytuacja nie jest zbyt ciekawa.

Oczywiście to powyżej jest skrajnym przypadkiem w którym popełniono by elementarne błędy w sztuce inwestowania (duży kredyt, brak własnych środków, brak SL, niedocenienie zmienności rynku) ale ukazuje że działając nieodpowiedzialnie w 2 sesje można sobie narobić problemów.

Cytat:
pisales ze dzwignie mozna sobie dopasować.. w jaki sposób?

W bardzo prosty sposób. Wielkością pozycji względem własnego kapitału. Jeśli mam 10 000 zł to kupując jeden FW20M14 mam pozycję wartą 24 600 zł, tak więc dźwignia względem mojego kapitału wynosi 2,46 (warto jeszcze spojrzeć na luksus jakiego SL mógłbym sobie pozwolić przy takim kapitale - jeśli zakładam max stratę 3% na kapitale to 300 zł więc tylko 30 pkt, gdybym uznał depo za SL strata na kapitale mogła by wynieść ok 22% - więc seria 4 takich skończyła by się wyczyszczeniem rachunku). Kupienie dwóch kontraktów albo kontraktu z mnożnikiem 20 oczywiście mi moją dźwignię zwiększy. Z drugiej strony można na kontraktach grać bez dźwigni - wystarczy że kapitał będzie większy od wartości lewarowanego instrumentu - indeks do 0 prawdopodobnie nigdy nie spadnie (prędzej zamkną giełdę ;p).

Uzupełniając wpis - dziś wyleciał FPGN na SLu. Aktualizację z wyceną portfela wrzucę po sesji (w sumie straszna nuda).

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Edytowany: 5 czerwca 2014 10:32

flesz
Wysłane: 5 czerwca 2014 13:32:09
Dzięki za wyjaśnienia. Mam już teoretyczne podstawy, teraz czas na jakieś hipotetyczne symulacje z wykorztystaniem excela - mój umysł jakos lepiej ogarnia to co widzi w konkretnych liczbach :)

Widzę, że Twoja strategia zakłada zajmowanie pozycji krótkiej po wybiciu jakiegos ważnego wsparcia.

A co sądzisz o zajmowaniu krótkiej pozycji gdzieś w okolicach szczytu, po silnych wzrostach i przegrzanych wskaźnikach? Oczywiście z użyciem SL.

i jeszcze jedno... czy te kontrakty np na PGN to to samo co krótka sprzedaż? Jezeli zakmujes pozycje krótką to dajesz zlecenie Sprzedaży (mimo że nie posiadasz instrumentu)??

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wysłane: 5 czerwca 2014 19:04:12
Cytat:
Dzięki za wyjaśnienia. Mam już teoretyczne podstawy, teraz czas na jakieś hipotetyczne symulacje z wykorztystaniem excela - mój umysł jakos lepiej ogarnia to co widzi w konkretnych liczbach :)

Jeśli idzie o teorię polecam wrzucone wcześniej materiały, zwłaszcza ze strony giełdy. Starałem się mechanizm wytłumaczyć od strony praktycznej, teorią się nie pasjonuję ;)

Cytat:
Widzę, że Twoja strategia zakłada zajmowanie pozycji krótkiej po wybiciu jakiegos ważnego wsparcia.

Generalnie tak. Podobnie jak wybicie z konsolidacji/oporu jest dla mnie sygnałem kupna, tak zmiana trendu spowodowana wybiciem istotnego wsparcia jest sygnałem wejścia w short.

Cytat:
A co sądzisz o zajmowaniu krótkiej pozycji gdzieś w okolicach szczytu, po silnych wzrostach i przegrzanych wskaźnikach? Oczywiście z użyciem SL.

W trendach wzrostowych tak nie robię - szukanie szczytu MZ się nie sprawdza, chociaż często opory potrafią zadziałać i dać zysk - tyle że potrzeba refleksu w zamykaniu pozycji. Strategia na oscylatory i generalnie szczyt/opór lepiej sprawdza się w konsolidacji kiedy walor odbija od bandy do bandy. Ogólnie każda zarabiająca strategia jest dobra :)

Cytat:
jeszcze jedno... czy te kontrakty np na PGN to to samo co krótka sprzedaż?

To inne instrumenty. KS to sprzedaż akcji których się nie posiada a następnie ich kupno
www.gpw.pl/krotka_sprzedaz_i_p...

jest określona liczba papierów dostępnych do KS
www.gpw.pl/papiery_wartosciowe...

Gdy wprowadzano KS na nasz rynek pisał o tym SW
www.stockwatch.pl/artykuly/pos...

Potrzebna jest osobna umowa z DM (podobnie jak na pochodne osobny aneks), często też dość spore zabezpieczenia jak i minimalna wielkość pozycji. W CDM KS wygląda tak:
www.cdmpekao.com.pl/pakietyusl...

Z racji dość sporych ograniczeń jak faktu iż jest to usługa pod DT (|Usługa krótkiej sprzedaży oferowana jest przede wszystkim w trybie day tradingu|) nie zajmuję się tym tematem. Wolę futures :). Plusem KS jest większa ilość dostępnych instrumentów.

Co do kontraktów na akcje kupujemy/sprzedajemy instrument pochodny - w którym "siedzi" określona mnożnikiem ilość akcji.

Cytat:
Jezeli zakmujes pozycje krótką to dajesz zlecenie Sprzedaży (mimo że nie posiadasz instrumentu)??

Tak - masz wtedy na rachunku np. -1 kontrakt. Zlecenie SL z automatu kupuje tak by zamknąć pozycję i masz wtedy 0 futów:).

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Edytowany: 5 czerwca 2014 19:06

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wysłane: 5 czerwca 2014 19:24:43
Ponieważ nic nie wpada do portfela a wypadł FPGN stan wygląda tak:

80 000 zł - (3 * 0,14 * 1000) - (6 * 2,90) = 80 000 - 420 zł (strata na fut) - 17,40zł (prowizja od kontraktu liczona w obie strony) = 79 562,6zł . W pierwszym notowaniu jest więc strata 0,547 %. W wolnej chwili wrzucę aktualizację obserwowanych instrumentów (trochę się pozmieniało) jak i ewentualne pomysły.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

flesz
Wysłane: 5 czerwca 2014 20:38:42
M to czerwiec, U wrzesień a Z grudzień?

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wysłane: 6 czerwca 2014 09:38:03
Tak.

Cytat:
H - marzec, M - czerwiec, U - wrzesień, Z - grudzień

w marcu jest cHłodno
w czerwcu są wyniki Matur
we wrześniu Ucziowie idą do szkoły
a w grudniu jest Zima ;)

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Edytowany: 6 czerwca 2014 09:42

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wysłane: 6 czerwca 2014 11:48:53
Kupno na S x5 FCDRM14 po 16,90. Wartość kontraktów 8450 zł (1 fut FCDR to 100 akcji) więc ok 10% portfela.
Dlaczego taki ruch ? Przecież CDR mocno rósł. Cóż nie widać tego dobrze na future ale na samym cdr widać:
CDR day

kliknij, aby powiększyć

Luka bessy działa jako opór. Dzisiaj rysująca się spadająca gwiazda połączona z wykupieniem w krótkim terminie powinna zaowocować spadkami z tych poziomów. Atrakcyjny SL (ok 17,5) daje max stratę ok 300 zł przy możliwym zysku 850zł (jako min. TP - jednak możliwości są większe:

CDR week

kliknij, aby powiększyć

CDR jest na granicy - albo robi pullback do wybitej średniej SMA30t i od niej odbije w dół kontynuując spadki (min wsparcia ok 13,5) albo potwierdzi że była to tylko korekta wzrostów i będzie kontynuował wzrosty. Z racji krótkiego SL póki co mogę pozwolić sobie na obstawienie spadkowego scenariusza - jednak szanse oczywiście są otwarte w obie strony.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Edytowany: 6 czerwca 2014 11:51

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6