pixelg
KANIA - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8

KANIA [KAN]

AKTUALNY KURS: 0,106 zł (+32,50%) 01-10-2019 15:29
del-20130531
0
Wpisów: 757
Wysłane: 27 października 2010 21:28:41 przy kursie: 2,52 zł
na tygodniowej skali log już tak różowo nie wygląda - kurs odbił się (na razie)od linii tr.spadkowego rysując górny knot (czekamy na zamknięcie tygodniowej świeczki), na dziennym również świeca z górnym knotem i to czarna, czyżby już po wzrostach jak myślicie?

kliknij, aby powiększyć

diR
0
Wpisów: 961
Wysłane: 29 października 2010 14:36:20 przy kursie: 2,75 zł
a tak czysto technicznie, to jak widać na powyższych obrazkach - przebicie oporu trendu spadkowego w okolicy 2,5 daje szanse na zmianę trendu Pray
Nie nauczysz się pływać - nie wchodząc do wody

orzech
2
Wpisów: 452
Wysłane: 29 października 2010 20:51:59 przy kursie: 2,75 zł
zgadza się...a i mamy znowu zamkniecie na maximach sesji gdzie popyt zwyczajnie wchłaniał podane daniethumbright jeśli to faktycznie zmiana trendu to ja widzę opór w magicznej granicy 3zł...ale tutaj miarodajną ocenę wyda pewnie MISZA..pozdrawiam
JAK BYK FIKA TO SIĘ GO NIE TYKA;)
Edytowany: 2 listopada 2010 21:19

del-20130531
0
Wysłane: 29 października 2010 20:52:04 przy kursie: 2,75 zł
tydzień zakończony happy endem, mamy fajną świeczkę na mocniejszym obrocie przy jej tworzeniu, wybity kanał spadkowy, sygnał K na MACD (tygodniowy) - nic dodać nic ująćApplause

...no i Moska dalej trzyma papierDancing thumbright

wojtas07
0
Wpisów: 201
Wysłane: 30 października 2010 13:46:32 przy kursie: 2,75 zł
Poniej wklejam wywiad prezesem z konca czerwca. Wszystkie klocki sie ukladaja w ladna calosc, wyprowadzka produkcji poza Ilawe, przekwalifikowanie dzialki i wczorajszy komunikat o zalozeniu spolki do dzialalnosci na rynku nieruchomosci. Teraz jeszcze poczekamy na decyje rady miasta o przekwalifikowaniu i pewnie spolka poinformuje nas co konkretnie bedzie na tej dzialce budowane i we wspolpracy z kim.

2010-06-23
IZNS: wyprowadzka z Iławy nie uderzy w załogę

Rozmowa z MARIUSZEM WITKIEM, nowym prezesem zarządu IZNS Iława S.A.

RADOSŁAW SAFIANOWSKI: – Iławskie Zakłady Naprawy Samochodów kupiły niedawno 97% udziałów w spółce zajmującej się przerobem odpadów. Czy to symptom zmiany profilu działalności?

MARIUSZ WITEK: – Nie chciałbym mówić o szczegółach tego przedsięwzięcia, ponieważ jest ono w fazie początkowej. Mogę jednak wyjawić, że dążymy do tego, by branża motoryzacyjna nie była jedyną, w której działamy. W skali kraju nie należymy do dużych firm, dlatego w motoryzacji szukać będziemy niszowych form działalności, uzupełniających ofertę największych graczy. Jako grupa szukamy też innych obszarów działalności.

– Czym zajmuje się IZNS?

– Jako grupa kojarzymy się z produkcją i dystrybucją części do pojazdów oraz tablic rejestracyjnych. To kluczowy obszar naszej działalności. IZNS jest także udziałowcem spółki Promet, która zajmuje się obrotem metalami kolorowymi. Ta gałąź aktywności jest obecnie rozwijana.

– W Iławie ciągle jest odkładana w czasie budowa fabryki firmy Wasiak Technology, która produkuje części do ciężarówek firmy Man. Jednocześnie my w tej chwili rozmawiamy o planach rozwoju IZNS, także w branży motoryzacyjnej. Jak pan to skomentuje?

– Myślę, że przedsiębiorstwa uzależnione od rynku tak zwanej „starej Unii Europejskiej” mogły mieć w zeszłym roku trudności z dodatnią dynamiką wzrostu. Z kolei firmy krajowe, szczególnie mniejsi gracze rynkowi, jak choćby my, w mniejszym stopniu uzależnieni są od ogólnych tendencji rynkowych.

– Panu jako nowemu prezesowi postawiono właśnie za zadanie znalezienie nowych rynków działalności…

– Moim planem jest znalezienie nowych, korzystnych obszarów działania, byśmy za kilka lat, gdy przyjdzie kolejny kryzys, mogli powiedzieć, że stoimy na kilku nogach i z racji dywersyfikacji działalności ponosili mniejsze ryzyko.

– Czyli IZNS wchodzi w metale kolorowe i odpady?

– Tak, to niektóre z pomysłów. Są branże, które rozwijają się niezależnie od ogólnej koniunktury, na przykład związane z pozyskiwaniem energii odnawialnej. To będzie nabierało znaczenia, w miarę jak wyczerpywać się będą złoża surowców, a zapotrzebowanie energetyczne i świadomość ekologiczna będą rosnąć. Już teraz musimy o tym myśleć.

– Dziś jednak głośno jest nie tyle o poszerzeniu branży IZNS, ile o wyprowadzce z Iławy. Proszę coś na ten temat powiedzieć.

– Temat ten niedawno omawialiśmy z pracownią architektoniczną, która pomaga nam w utworzeniu koncepcji zagospodarowania terenu, który obecnie zajmujemy w Iławie. Dziś przedsiębiorstwo znajduje się w środku miasta i choć nie prowadzimy działalności uciążliwej dla otoczenia, to wymagania w tej materii ciągle rosną. Otoczeni jesteśmy budynkami mieszkalnymi i kwestie, które tolerowane były jeszcze 10 lat temu, dziś wydają się nie do zniesienia. Musimy brać pod uwagę, że w ciągu najbliższych kilku lat pojawią się nowe przepisy na ten temat, dlatego lokalizacja poza terenami mieszkalnymi jest jak najbardziej wskazana. Chcemy wyzwolić centrum Iławy z naszej działalności produkcyjnej.

– Czy wybraliście już nową lokalizację?

– To się jeszcze waży. Na pewno będzie to miejsce położone w promieniu do 30 minut jazdy samochodem z Iławy, tak by wszyscy dzisiejsi pracownicy nie mieli kłopotu z dojazdem. Utrzymanie w całości obecnego składu kadry jest tu absolutnym priorytetem. Naszym atutem jest właśnie wykwalifikowana i doświadczona załoga, nie zaś maszyny. Dlatego nie możemy ryzykować eksperymentu wdrażania zupełnie nowego zespołu i przeprowadzka musi być przyjazna dla pracownika.

– Nieoficjalnie mówi się, że IZNS przeprowadzi się do Lubawy. Z kolei gmina Iława proponowała wam ziemie położone około 10 km od Iławy przy trasie do Olsztyna…

– To niektóre z rozważanych lokalizacji, ale żadna decyzja jeszcze nie zapadła.

– Złożyliście w ratuszu wniosek o przekwalifikowaniu obecnie zajmowanego gruntu z przemysłowego na mieszkalno-usługowy. Na tej operacji wartość terenu wzrośnie z około 7 do nawet 25 milionów złotych. Co stanie się z tą ziemią?

– To jest ciągle w fazie projektu.

– Kolejny supermarket?

– Mieszkam w Iławie dopiero od czterech tygodni, ale nie jestem pewien, czy potrzebny jest tu kolejny supermarket, gdy w sąsiedztwie są już Lidl i Kaufland. Iława jest miastem, które wciąż zwiększa liczbę mieszkańców, dlatego najbardziej skłaniamy się ku przeznaczeniu terenu dla celów mieszkaniowych – budownictwa wielorodzinnego. Handel i usługi będą pełnić jedynie funkcje uzupełniające. Nie będzie więc tu centrum handlowego.

– Czy zagospodarujecie tę ziemię sami, stając się deweloperem mieszkaniowym, czy też grunt sprzedacie wyspecjalizowanej firmie budowlanej?

– IZNS sam nie będzie bezpośrednio budować bloków na sprzedaż. Plan jest taki: jeżeli nie uda się nam korzystnie sprzedać terenu, wówczas szukać będziemy partnera, który na naszym gruncie postawi budynki. Mamy nadzieję, że będzie to ktoś, kto działa lokalnie.

– Plan zagospodarowania przestrzennego terenu ma się zmienić do końca tego roku. Jak wygląda dalszy harmonogram zmian, o których rozmawiamy?

– Chcielibyśmy, by przeprowadzka nastąpiła tak szybko, jak to możliwe, ale sztywno narzuconych terminów nie ma.

– Jak te zmiany rzutować będą na stan zatrudnienia?

– Dziś we wszystkich spółkach zatrudniamy około 200 pracowników i ta liczba się nie zmniejszy. Nasz plan zakłada, że po przeniesieniu działalności dynamicznie zwiększymy wartość naszych obrotów oraz poziom technologiczny. W perspektywie najbliższych 12 miesięcy chcielibyśmy być znacznie większym przedsiębiorstwem, niż obecnie, nawet o 30 procent. A że jakość naszych produktów w dużym stopniu zależy od czynnika ludzkiego, zatrudnienie powinno wzrosnąć.

– Czyli pracownicy mogą spać spokojnie?

– Zeszłoroczny kryzys nie spowodował spadku zatrudnienia, zatem obecnie, kiedy zauważamy pierwsze symptomy ożywienia na rynku, w tej materii powinno być tylko lepiej.

– Znał pan wcześniej Iławę?

– Jako miasta nie, ale mój dobry znajomy większą cześć wakacji spędza na łódce na Jezioraku i stąd znałem region. Sama Iława jest miastem zadbanym i ładnie zagospodarowanym. Widać inwestycje w infrastrukturę, nie ma za to rażących kontrastów, które spotykam w innych miastach, gdzie odnowione tereny sąsiadują z bardzo zaniedbanymi.

– Czy nie myśli pan o przeprowadzce na stałe z Podkowy Leśnej do Iławy?

– Mówi się, że menedżerowie są współczesnymi nomadami, podążającymi za swoimi miejscami pracy. Iława na dziś to dla mnie przede wszystkim nowy, atrakcyjny pracodawca. Póki co na weekendy wracam do domu w Podkowie Leśnej, a jak to będzie choćby za rok – zobaczymy.

link do wywiadu:
www.kurier-ilawski.pl/czytaj/I...:-wyprowadzka-z-Ilawy-nie-uderzy-w-zaloge/2746
Edytowany: 30 października 2010 13:47

orzech
2
Wysłane: 5 listopada 2010 15:48:04 przy kursie: 2,79 zł
akcje IZNS znajdują się obecnie w bardzo ciekawym miejscu, po spadkach nastąpiło odreagowanie i wzrost kursu na dużych obrotach, od kilku sesji poziom się ukształtował i mamy ruch w bok...ciekawe miejsce dla analizy

del-20130531
0
Wysłane: 5 listopada 2010 21:26:58 przy kursie: 2,79 zł
ruch w bok byłby chyba lepszym rozwiązaniem jako korekta ostatnich wzrostów ,jednak patrząc na wykres tygodniowy dobrym wsparciem byłby poziom połowy świecy z ubiegłego tygodnia (poziom ok 2.43PLN na fotce)
W tym rejonie mamy także silne wsparcie w postaci okna hossy z 26 października (2.36-2.40PLN)pozdrawiam

kliknij, aby powiększyć

wojtas07
0
Wysłane: 7 listopada 2010 15:15:40 przy kursie: 2,79 zł
A ja uważam, że korekta byla w tym tygodniu z 2,89 na 2,55. W kolejnym tygodniu postaramy się chyba o 3PLN. Spółka bardzo mocno się zachowuje, a jest pod co grać i akumulować, bo w tym roku jeszcze zapadnie decyzja o przekwalifikowaniu działki.

del-20130531
0
Wysłane: 7 listopada 2010 18:15:00 przy kursie: 2,79 zł
ja jednak dopuszczam jeszcze zejście poniżej 2.50. Kiedy kurs wszedł w konsolidację między połową lipca a początkiem sierpnia tego roku myślałem wówczas, iż ten boczniak jest jedynie korektą po mocnym odbiciu z początku lipca ("przygotówka" do kolejnej falki wzrostowej) i nie spodziewałem się, że ujrzę jeszcze raz poziomy 2.15, dlatego też teraz jestem bardziej sceptyczny odnośnie kolejnych wzrostów zwłaszcza, że w ujęciu dziennym kurs (wskaźnikowo) jest wykupiony - pozytywnie za to jestem nastawiony średnioterminowo patrząc na wykres tygodniowy

orzech
2
Wysłane: 7 listopada 2010 20:07:51 przy kursie: 2,79 zł
Termin wystawienia planu zagospodarowania przestrzennego działki mija, z tego co mi wiadomo, około połowy listopada, więc już faktycznie nie długo...czy był to powód odreagowania kursu zobaczymy już niebawem, jednak ostatnie obroty wskazują na skup akcji...mnie zastanawia jeszcze korelacja wzrostów iznsu i zastalu, bo choć być może to tylko zbieg okoliczności, to pamiętajmy jednak ,że spółki są ze sobą powiązane..pozdrawiam

del-20130531
0
Wysłane: 8 listopada 2010 20:17:03 przy kursie: 2,65 zł
dzisiejszy spadek kursu potwierdza moje obawy o wejście w korektę - na dziennym mamy malejący histogram MACD, nawet dzienny układ średnich (SK15 i SK45) jest analogiczny do lipcowej konsolidacji. W średnim terminie póki co większych zmian nie ma. Jeśli chodzi o ten tydzień to chyba jednak zaliczymy spadek (jakaś czarna świeczka) i poziom 2.43 będzie b.realny, pozdrawiam.

orzech
2
Wysłane: 9 listopada 2010 12:14:05 przy kursie: 2,69 zł
wygląda więc na to, że Twoja analiza Misza się wypełniaThink zobaczymy czy tym razem spadek zatrzyma się wyżej i jak realnie wyglądać będzie świeczka tygodniowa...
Edytowany: 9 listopada 2010 12:29

wojtas07
0
Wysłane: 9 listopada 2010 23:56:23 przy kursie: 2,69 zł
misza napisał(a):
ja jednak dopuszczam jeszcze zejście poniżej 2.50. Kiedy kurs wszedł w konsolidację między połową lipca a początkiem sierpnia tego roku myślałem wówczas, iż ten boczniak jest jedynie korektą po mocnym odbiciu z początku lipca ("przygotówka" do kolejnej falki wzrostowej) i nie spodziewałem się, że ujrzę jeszcze raz poziomy 2.15, dlatego też teraz jestem bardziej sceptyczny odnośnie kolejnych wzrostów zwłaszcza, że w ujęciu dziennym kurs (wskaźnikowo) jest wykupiony - pozytywnie za to jestem nastawiony średnioterminowo patrząc na wykres tygodniowy

Gratuluje trafnej prognozy. Spadek zaliczony, mamy ladna swieczke po dzisiejszej sesji, duzo akcji zostalo odebranych od wyploszonych.Te akcje skupuja specjalisci.

del-20130531
0
Wysłane: 10 listopada 2010 00:22:29 przy kursie: 2,69 zł
na razie nie ma co gratulować - poziom 2.43 nie osiągnięty. Na dziennym mamy świecę młot z dolnym knotem (SK15 wybroniła kurs zupełnie tak samo jak 20 lipca br), następne średnie (SK45) mamy na poziomie 2.40 (wykres dzienny) i okno hossy z 26 października na poziomie 2.36-2.40 czyli mocne wsparcia - choć na razie to dość daleko,pozdrawiam
Edytowany: 10 listopada 2010 00:24

orzech
2
Wysłane: 14 listopada 2010 11:01:26 przy kursie: 2,61 zł
w ostatnich dniach obroty wyrażnie spadły, nie dotknęliśmy jednak wsparć, a kurs jakby trochę się ustabilizował...czy można po tym założyć, że kupujący w dołku już swoje sprzedali, a pozostały akcjonariat cierpliwie czeka na rozwój wypadków? co by nie powiedzieć czas rozstrzygnięć coraz bliższy, w tym tygodniu z tego co mi wiadomo mija termin wystawienia PZP..POZDRAWIAM

del-20130531
0
Wysłane: 14 listopada 2010 14:22:13 przy kursie: 2,61 zł
orzech napisał(a):
w ostatnich dniach obroty wyrażnie spadły

i powinny być mniejsze na korektach spadkowych w trendzie wzrostowym czyli akumulowanego wcześniej papieru nikt nie wywalałthumbright

mir
0
Wpisów: 383
Wysłane: 17 listopada 2010 17:30:26 przy kursie: 2,33 zł
ktos tu brzydko pogrywa, tak zbic w samej koncowce kurs w takim waznym technicznie momencie

del-20130531
0
Wysłane: 17 listopada 2010 20:59:37 przy kursie: 2,33 zł
luka hossy z 26.10.2010 zakryta - a to peszek, miała stanowić ostateczne wsparciebandhead , czyżby powtórka z historii i ujrzymy dno (2.15PLN) po raz trzeci?Think
Edytowany: 17 listopada 2010 20:59

trigger
0
Wpisów: 24
Wysłane: 18 listopada 2010 13:04:44 przy kursie: 2,40 zł
Szykuje się ładny wynik w spółce! Przynajmniej tak wynika z wczorajszych uchwał na walne

„Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie wyraża zgodę na zbycie przysługującej Spółce zorganizowanej części przedsiębiorstwa tj. Działu ds. Nieruchomości (zwanego dalej ZCP Nieruchomości) na warunkach ustalonych przez Zarząd Spółki, w zamian za objęcie nie mniej niż 20 000 000 (słownie: dwadzieścia milionów) sztuk akcji o wartości nominalnej nie mniejszej niż 1 zł (słownie: jeden złoty) każda akcja w spółce Metro Nieruchomości S.A. z siedzibą w Iławie.

Obecnie ta działka jest warta kilka milionów, a będzie minimum 20 mln zł. Popyt dzisiaj chyba pod to gra.

mir
0
Wpisów: 383
Wysłane: 18 listopada 2010 17:28:24 przy kursie: 2,40 zł
dzialka to pikus, wczytajcie sie w walne chca stac sie fundem

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8