pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

trigger

trigger

Ostatnie 10 wpisów
Z tego co wiem nie jest planowana emisja akcji. Spółka spokojnie może zrealizować tą akwizycję z bieżących przepływów finansowych.

To dobrze dla całej branży producentów gier :)

Hawe sprzedaje Polkomtelowi włókna światłowodowe za 7,5 mln zł


Hawe zawarła z Polkomtelem umowę ustalającą warunki, na których operator komórkowej sieci Plus kupi od niej włókna światłowodowe o długości ok. 620 km. Wartość transakcji to 7,5 mln zł, podała spółka w komunikacie. Hawe będzie też świadczyć usługi serwisowe na rzecz Polkomtela.

Dzisiaj informacja o kolejnej umowie już o większej wartości. Jak się zbierze umowy to okażę się, że ich skala wcale nie jest mała a wręcz przeciwnie.

A mi się wydaje, że będzie dokładnie odwrotnie i kurs spółki będzie wspierany, żeby odbudować zaufanie do IDM

Najwyższa pora go przełamać ;)

Jutro wyniki spółki. Jakie są wasze oczekiwania?

Z tego co wiem spółka ma najlepsze "czesanie" rynku. W zeszłym roku zorganizowali kilkadziesiąt spotkań w całym kraju. Oni na prawdę mogą wybierać perełki co widać m.in. po tym złotowym projekcie. hello1

Szykuje się ładny wynik w spółce! Przynajmniej tak wynika z wczorajszych uchwał na walne

„Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie wyraża zgodę na zbycie przysługującej Spółce zorganizowanej części przedsiębiorstwa tj. Działu ds. Nieruchomości (zwanego dalej ZCP Nieruchomości) na warunkach ustalonych przez Zarząd Spółki, w zamian za objęcie nie mniej niż 20 000 000 (słownie: dwadzieścia milionów) sztuk akcji o wartości nominalnej nie mniejszej niż 1 zł (słownie: jeden złoty) każda akcja w spółce Metro Nieruchomości S.A. z siedzibą w Iławie.

Obecnie ta działka jest warta kilka milionów, a będzie minimum 20 mln zł. Popyt dzisiaj chyba pod to gra.


Co myślicie o spółce? Ostatnio bardzo ładnie rośnie - chyba coś się szykuje ciekawego - ja wsiadam mimo, że Zastal ostatnio nie produkuje wagonów :)

W TVN CNBC słyszałem wczoraj jak wiceprezes finansowa mówiła, że w ciągu dwóch tygodni firma dopnie emisję. Moim zdaniem dopiero po niej kurs się uwolni. Po co TFI mają teraz kupować akcje po np. 1,1 zł jak zaraz doważą się w spółce po 1 zł, ale jak już kupią akcje to będzie im zależało na tym, żeby kurs szedł w górę. Jakie jest wasze zdanie?

EFH spodziewa się ok. 18 mln zł skonsolidowanego zysku operacyjnego w 2010 roku
13.09.2010 09:36

13.09. Warszawa (PAP) - Europejski Fundusz Hipoteczny prognozuje, że skonsolidowany zysk operacyjny firmy w 2010 roku wyniesie ok. 18 mln zł, a skonsolidowany EBITDA ok. 27 mln zł - podała spółka w komunikacie.
Wśród założeń prognozy spółka wymienia posiadane i planowane do pozyskania kontrakty, wyniki pierwszego półrocza i planowany budżet operacyjny hoteli na drugie półrocze. Założono też kurs dolara na poziomie 3,43 zł.
Prognoza nie uwzględnia wpływu z transakcji jednorazowych czy akwizycji.
EFH zajmuje się działalnością inwestycyjną w sektorze nieruchomości, ze szczególnym uwzględnieniem nieruchomości turystycznych. (PAP)

Analitycy też widzą potencjał do wzrostów. Chyba chmury, które zebrały się nad spółką w 2009 r. zaczynają się rozchodzić :)


DM BZ WBK: Akcjonariusze EFH mogą liczyć na zwyżki

j.a. 12-09-2010, ostatnia aktualizacja 12-09-2010 13:16

Zdaniem analityków Domu Maklerskiego BZ WBK powodzenie prowadzonej obecnie emisji akcji spowoduje, że papiery nieruchomościowego Europejskiego Funduszu Hipotecznego mogą drożeć. Firma chce pozyskać 88,9 mln zł


autor: Szymon Łaszewski
źródło: Fotorzepa
+zobacz więcej- Rok 2010 może być pierwszym naprawdę dobrym okresem dla akcjonariuszy EFH. Spółka porządkuje strukturę aktywów, jednocześnie skutecznie ogranicza koszty funkcjonowania – czytamy w raporcie DM BZ WBK, który ukazał się po zakończeniu piątkowej sesji na GPW.

Zdaniem ekspertów ewentualne powodzenie prowadzonej właśnie emisji znacząco zmniejszy ryzyka związane ze strukturą pasywów „ pozwoli to zagrać pod zniwelowanie znaczącego dyskonta w stosunku do księgowej wartości posiadanych przez spółkę aktywów ”- piszą analitycy. Firma w drodze emisji prywatnej chce sprzedać akcje o wartości 88,9 mln zł. Z tej kwoty około 40 mln zł ma zostać przeznaczone na spłatę krótkoterminowego zadłużenia, a reszta zostanie zainwestowana w nowe nieruchomości.

Obecnie aktywa Europejskiego Funduszu Hipotecznego koncentrują się na dwóch segmentach rynku nieruchomości: hotelarskim i komercyjnym. Dominujący segment hotelarski składa się pięć funkcjonujące hoteli, położonych w kurortach lub w miejscowościach o charakterze konferencyjnym: Łeba, Kazimierz Dolny, Worlin na Mazurach, Bochnia k. Krakowa i Konstancin-Jeziorna. Zdaniem BZ WBK przed tym, podstawowym, segment działalności spółki rysują się ciekawe perspektywy. „Pierwsze półrocze 2010 roku to okres powolnego odbudowywania się tego rynku, co każe optymistycznie patrzeć na przyszłą rentowność tego segmentu.”

EFH posiada również nieruchomości komercyjne. Na ten segment składają się dwa obiekty biurowe zlokalizowane w Warszawie, dodatkowo spółka posiada kilka projektów inwestycyjnych. Zdaniem DM BZ WBK najważniejszym czynnikiem kształtującym cenę akcji EFH będą wartość posiadanego portfela nieruchomości i ryzyko związane z możliwością obsługi zadłużenia.

„Zakładając powodzenie emisji akcji i wpływy z emisji rzędu blisko 89 mln zł szacowany wskaźnik (cena do wartości księgowej) wzrośnie do poziomu 0,65. Korygując, w podejściu bardziej konserwatywnym, wartość wskaźników o połowę kwoty wartości niematerialnych i prawnych (czyli o 19 mln zł) uzyskujemy wskaźniki w wysokości kolejno 0,49 w dniu dzisiejszym i 0,71 po ewentualnym powodzeniu emisji, co daje istotne pole do wzrost rynkowej wartości akcji” - czytamy dalej.

Widzę, że cały wątek przespał wzrosty? A szkoda mówiłem, że dobra spółka. Można było zarobić ponad 30 proc...

Wzrosty, odpoczynek, wzrtosty, znów odpoczynek :) Myślę, że w długim terminie akcje będą droższe. Prezes na debiucie mówił o przejęciach. Rynek lubi takie transakcje :)

Jest inwestor, który chce kupić papiery spółki po 1 zł, chyba firma rzeczywiście jest więcej warta niż wskazuje na to wycena..., a tar heel dał się pozytywnie poznać przede wszystkim w Radpolu ta spółka to oczko w głowie funduszy, chyba ze 4 są tam powyżej 5 proc.FINANSE Nowe akcje może kupić Tar Heel Capital

Coraz większy ruch w apartamentach i hotelach zarządzanych przez EFH

Do końca września Europejski Fundusz Hipoteczny ma zamiar sprzedać 88,9 mln akcji. Spory pakiet może objąć fundusz Tar Heel Capital. Pieniądze z emisji plus rewelacyjne lato odbiją się korzystnie na tegorocznych wynikach finansowych.

– Spotkaliśmy się z zarządem EFH w sprawie objęcia nowych akcji. Co roku trafia do nas ok. 300 projektów inwestycyjnych – twierdzi Grzegorz Bielowicki, partner funduszu Tar Heel Capital. Fundusz dysponuje gotówką na akwizycje. – Na nowe inwestycje mamy ok. 30 mln euro. To są środki, które gdyby zaszła taka potrzeba, możemy szybko powiększyć – dodaje Bielowicki.

EFH to spółka notowana na GPW, zajmuje się działalnością inwestycyjną w sektorze nieruchomości, ze szczególnym uwzględnieniem nieruchomości turystycznych. Ma hotele i apartamenty. Firma boryka się z nadmiernym zadłużeniem: krótkoterminowe to 55 mln zł, a długoterminowe 142 mln zł.

EFH boleśnie odczuł kryzys finansowy, który przełożył się na zapaść w branży turystycznej. W ubiegłym roku spółka miała 22,5 mln zł straty przy 35 mln zł przychodów. Ten rok rozpoczął się lepiej. Sprzedaż przekroczyła 12 mln zł, a zysk 0,5 mln zł.

Pieniądze we wrześniu

EFH potrzebuje kapitału. Walne zgromadzenie akcjonariuszy uchwaliło emisję warrantów subskrypcyjnych uprawniających do obejmowania od 60 do 88,9 mln akcji nowej emisji w ramach kapitału docelowego (51 proc. do 60 proc. w podwyższonym kapitale). Do spółki wpłynęłoby więc od 60 do 88,9 mln zł, cena emisyjna akcji to 1 zł. – W tej chwili rozmawiamy z kilkoma potencjalnymi inwestorami. Są wśród nich m.in. fundusze private equity. Sądzę, że do końca września emisja dojdzie do skutku. Chcemy sprzedać maksymalną pulę akcji w ramach kapitału docelowego, co oznacza, że do EFH może wpłynąć 88,9 mln zł. Pierwsze posiedzenie rady nadzorczej odbędzie się 3 września i dopiero po tym terminie możemy zacząć formalną procedurę przydziału nowych akcji – twierdzi Riad Bekkar, prezes EFH. Czy jednym z inwestorów jest Tar Heel Capital? – Nie mogę nic na ten temat powiedzieć – dodaje Bekkar.

Pogoda sprzyja wynikom

Pozyskanie prawie 90 mln zł da spółce oddech finansowy. – Z pozyskanych pieniędzy zredukujemy nasze zobowiązania krótkoterminowe o blisko 30 mln zł. To pozwoli na oszczędności związane z obsługą długu na poziomie 3 – 4 mln zł rocznie. Reszta środków przeznaczona zostanie na inwestycje, które już generują zyski, co wpłynie pozytywnie na nasze wyniki finansowe – twierdzi Bekkar. Spółce sprzyja również upalne lato. – Trzeci kwartał będzie rekordowy. Mamy bardzo wysokie, sięgające nawet 100 proc., obłożenia w naszych hotelach – mówi Riad Bekkar.

Według niego cały rok – dzięki restrukturyzacji, zmianie zasad zarządzania i uplasowaniu nowej emisji – powinien być dla spółki udany.

Bo instytucjonalni patrzą na EV/EBITDA, a im wyższa EBITDA tym niższy ten wskaźnik.

Generalnie uważam, że spółka jest niedowartościowana. Sam piszesz, że wartość księgowa na akcje to 2,14 zł..., a na giełdzie jeden papier kosztuje 94 gr.


Cy myślicie o spółce. Może warto ją kupić przed wynikami za drugi kwartał? Obroty w maju głównie dzięki PZU były gigantyczne i już 28 maja przekroczyły 42 mld zł, a to przecież ich główne źródło zysków. Dodatkowo mieli jedno średniej wielkości IPO (DSS) to też powinno pozytywnie wpłynąć na wynik co myślicie?


Mnie bardziej interesują wyniki spółki, które po pierwszym kwartale 2010 roku były bardzo dobre tylko nikt ich nie zauważył. Wynik EBITDA na poziomie 6 mln zł i zysk netto 1,5 mln zł pokazują, że spółka ma potencjał, a obecny zarząd chyba rzeczywiście wziął się do roboty. Co wy myślicie?

Dla rozwoju działalności brokerskiej ekspansja zagraniczna wydaje się kluczowa. Miesięczne obroty na rynku węgierskim stanowią połowę obrotów na warszawskiej giełdzie. Specyficzne dla tej giełdy jest to, że ponad 95 proc. obrotów koncentruje się na czterech spółkach (kto nie wierzy zapraszam do lektury danych europejskiego stowarzyszenia giełd FESE na www.fese.be) Dlatego koszty reaserchu tych spółek są bardzo niewielkie. Udział zagranicy w handlu jest bardzo duży, a Ipopema ma dobre kontakty w Londynie więc wydaje się, że mogą w krótkim czasie i niskimi kosztami osiągnąć tam bardzo silną pozycję. Tymbardziej, że pozyskali zespół trzech węgierskich maklerów z KBC Securities.

1)W przypadku Ipopemy i IDMSA nie ma żadnego sensu porównywanie wskażników typu C/WK. IDMSA jest de facto funduszem VC. Wystarczyporównać udział w obrotach na GPW w IV kw. zeszłego roku Ipopema z udziałem przekraczającym 10 proc. handlu na GPW była na drugim miejscu. IDMSA miał nieznacznie ponad 1 proc. udział...
2)Ipopema wielokrotnie mówiła, że nie będzie się kapitałowo angażowała w żadne spółki
3) Ipopema lada dzień zaczyna działać na Węgrzech, gdzie obroty stanowią połowę obrotów na GPW. Kilkuproc. udział w tym rynku to duży zysk dla spółki. A jest to bardzo realne.

Nie ma co porównywać tych firm mimo, że oba się nazywaja domami maklerskimi to bardzo różne biznesy.


Informacje
Stopień: Ośmielony
Dołączył: 11 stycznia 2010
Ostatnia wizyta: 20 maja 2014 16:22:00
Liczba wpisów: 24
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,656 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,15% +31 829,33 zł 51 829,33 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d