pixelg
CORMAY - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

CORMAY [CRM]

AKTUALNY KURS: 1,211 zł (+1,25%) 22-06-2021 12:54
Frog
6
Wpisów: 5 488
Wysłane: 18 listopada 2010 20:41:12 przy kursie: 5,73 zł
Mogłabyś rozwinąć skrót PO IG w powyższej analizie?

Bo mam wiele skojarzeń, ale żadne nie pasuje do kontekstu binky
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum
Edytowany: 18 listopada 2010 20:55

Kasia Stefanska
0
Wpisów: 1 246
Wysłane: 18 listopada 2010 20:46:09 przy kursie: 5,73 zł
Frog napisał(a):
Mogłabyś rozwinąć skrót PO IG w powyższej analizie?

Bo mam wiele skojarzeń, ale żadne nie pasuje do kontekstu binky

Podziel się skojarzeniami, też się pośmieję chętnie. binky

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka. Akurat w tym przypadku chodzi o Działanie 1.4-4.1: połączone finansowanie prac badawczych a później jeszcze ich wdrożenia. Czyli nie dość, że research, to jeszcze fabrykę im do tego postawią.
Edytowany: 18 listopada 2010 20:56

Dapi
0
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 1 002
Wysłane: 18 listopada 2010 21:51:38 przy kursie: 5,73 zł
Hmm...

to chyba jedna z tego typu spółek którą fundamentalista winien lubić najbardziej.

Jak ja bessa skrzywdzi /bo rynek krzywdzi wszystko w tym czasie/ to nic tylko kupować.
A drugi powód to taki, że sokołem to ona nigdy nie będzie :)

Nudny biznes...

Ten zakład i centrum logistyczne to dla mnie zagrożenie. Wzrosną koszty - a zysku to nie doda wcale prawdopodobnie. Pomijając w ogóle oczywistą emisje akcji.
Rynki mogą pozostać irracjonalne dłużej niż ty możesz pozostać wypłacalny.

Rozbudowane wykresy: http://www.atcharts.pl
Centrum analizy technicznej: http://www.attrader.pl

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

czajnik
0
Wpisów: 129
Wysłane: 6 grudnia 2010 20:58:49 przy kursie: 6,23 zł
Zarząd spółki podjął uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego w drodze prywatnej emisji akcji serii G po cenie 1 zł za akcję z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy.
stooq.pl/n/?f=394064&searc...

Ciekawe kim są ci wybrani i jaki jest jest lock up na te akcje?

del-21052018v3
0
Wpisów: 123
Wysłane: 6 grudnia 2010 21:34:40 przy kursie: 6,23 zł
1zł to wartość nominalna. Emisja pójdzie po 5,50. Przy odrobinie szczęścia - można było ostatnio dostać za tyle pakiet na parkiecie king

scoobik
0
Wpisów: 49
Wysłane: 11 stycznia 2011 20:45:39 przy kursie: 7,01 zł
Przeglądając wątek CRM na tym forum, nie napotkałem na odnośnik dość interesującej analizy (to chyba nie rekomendacja). Co o tym sądzicie?
www.inwestoronline.pl/r/res/ar...

Źródło: Strona firmowa

redhairman
0
Wpisów: 47
Wysłane: 12 stycznia 2011 10:41:26 przy kursie: 7,12 zł
Całkiem fajna analiza scoobik. Dzięki za podesłanie.
Zgadzam się z tym analitykiem co do fundamentów spółki.
Potwierdza on że info o przejęciu podmiotu w USA lada chwila... czekamy...

Prezes zakłada że przychód 50 mln EUR będzie w 2012, gdzie ostatnio mieliśmy ok. 15 mln EUR :) Trzymam kciuki oby tak było. thumbright

andypaton
andypaton PREMIUM
0
Wpisów: 279
Wysłane: 13 stycznia 2011 19:42:49 przy kursie: 7,86 zł
Ostatnio dzialo sie duzo dobrego w spolce. Rowniez pojawilo sie pare cieplych artykulow w prasie, pozytywnych analiz i rekomendacji analitykow. Kurs natomiast stal w miejscu. W koncu to musialo sie troche rozruszac. Odnioslem rowniez wrazenie, jakby wielu chcialo zdarzyc z zakupami przed ogloszeniem komunikatu o przejeciu yankees. Jestem bardzo ciekaw co bedzie sie dzialo z kursem po ogloszeniu rzeczonego komunikatu.Think

scoobik
0
Wpisów: 49
Wysłane: 1 lutego 2011 09:23:05 przy kursie: 9,50 zł
Cormay chce wejść do Chin i Indii

źródło: PARKIET.COM

Cytat:
Cormay może kupić firmę z Europy Zachodniej z własną siecią sprzedaży na rynkach azjatyckich. Z przejęciem w USA poczeka

Producent odczynników diagnostycznych i dystrybutor sprzętu diagnostycznego zapowiadał, że od stycznia 2011 r. po przejęciu spółki z USA wejdzie na tamtejszy rynek. Kandydat do zakupu dysponuje bowiem rejestracjami koniecznymi do sprzedaży na rynku amerykańskim.

Edytowany: 3 lutego 2011 18:03

del-21052018v3
0
Wpisów: 123
Wysłane: 7 lutego 2011 07:11:08 przy kursie: 9,45 zł
Pioneer Pekao Investment Management zrealizował część zysków:

Cytat:
Działając na podstawie art. 70 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego obrotu oraz o spółkach publicznych (Dz. U. 2009, Nr 185, poz. 1439) Zarząd PZ CORMAY S.A. (Spółka) z siedzibą w Łomiankach informuje, że w dniu 04 lutego 2011 r. do siedziby Spółki wpłynęło zawiadomienie od akcjonariusza Pioneer Pekao Investment Management S.A. o następującej treści:
"Pioneer Pekao Investment Management S.A. (PPIM), działając zgodnie z art. 87 ust. 1 pkt 3 lit. b ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego obrotu oraz o spółkach publicznych [Dz. U. z 2005 r. Nr 184, poz. 1539 z późn. zm.], zawiadamia o spadku łącznego zaangażowania do poziomu 4,97 % całkowitej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu spółki: PZ CORMAY S.A. w zakresie instrumentów finansowych wchodzących w skład portfeli zarządzanych w ramach wykonywania przez PPIM usługi zarządzania portfelem instrumentów finansowych."

Zgodnie z wyżej opisanym zawiadomieniem, zdarzeniem powodującym zmiany w stanie posiadania akcji była sprzedaż akcji dokonana dnia 31 stycznia 2011 r.

Przed zmianą stanu posiadania, akcjonariusz posiadał 1.299.896 akcji, stanowiących 5,23% w kapitale zakładowym Spółki, co dawało prawo do 1.299.896 głosów na WZA, stanowiących 5,23% w ogólnej liczbie głosów.

Po zmianie stanu posiadania, akcjonariusz posiada 1.236.557 akcji, stanowiących 4,97% w kapitale zakładowym Spółki, co daje prawo do 1.236.557 głosów na WZA, stanowiących 4,97% w ogólnej liczbie głosów.

(link)

OriUL
0
Wpisów: 75
Wysłane: 21 lutego 2011 21:26:27 przy kursie: 9,01 zł
No ja mam tylko nadzieję, że nie zrealizuje się scenariusz, który wyrysowałem, bo za ciekawie to nie wygląda.

kliknij, aby powiększyć
Unia Leszno - Drużynowy Mistrz Polski 2010!
Edytowany: 21 lutego 2011 21:42

Kasia Stefanska
0
Wpisów: 1 246
Wysłane: 4 marca 2011 01:56:43 przy kursie: 10,50 zł
Omówienie skonsolidowanych wyników spółki CORMAY za 4 kwartał 2010 roku

Cormay działa w branży farmaceutycznej, jeśli można ją tak ogólnie określić. Po przeglądzie ostatnich stron forum widzę, że zainteresowanie spółką dotyczy głównie ewentualnego przejęcia Cormaya przez kogoś (inwestor branżowy czy finansowy?) lub przejęcie nowej spółki. Nie jestem w stanie przewidzieć tego, co się ze spółką stanie, więc postaram się zweryfikować, czy wycena ma coś jeszcze wspólnego z fundamentami Cormaya. Zaznaczam, że dane są kwartalne, a więc ograniczone i bez opinii biegłego.

Przede wszystkim w 4q2010 spadły przychody w porównaniu do 3q2010 o 6%. Istotnie za to wzrosła marża brutto na sprzedaży z 35% w poprzednim kwartale do ponad 60% w analizowanym! Jednocześnie zysk brutto za kwartał był najniższy z całego roku. Coś dziwnego dzieje się więc z Cormayem i jego podstawową działalnością. Najbardziej w porównaniu do 2009 roku i poprzednich kwartałów wzrosły koszty sprzedaży. Spółka nie tłumaczy powodów takiej zmiany (być może wyjaśnienie znajdzie się w raporcie rocznym). Nie wynika to także ze zmian różnic kursowych, mimo istotnej ekspozycji na ryzyko walutowe (większość sprzedaży realizowana w Rosji).

Omówienie wyników zaprezentowane przez spółkę jest bardzo mocno ograniczone. Chwali się wzrostem przychodów w porównaniu do poprzedniego roku o 61% tylko zapomina wspomnieć, że skokowy wzrost wynikał jedynie z przejęć. Ostatnie z nich miało miejsce w pierwszym kwartale 2010 roku a od tamtego czasu przychody utrzymują się na stałym poziomie a rentowność procentowo dziwnie szaleje. W wynikach Cormay nie widzę szczególnego entuzjazmu. Przede wszystkim oczekiwałam, że przejęcia przyniosą coś więcej niż pojedyncze skokowe wzrosty. Efektów synergii lub restrukturyzacji przejętych podmiotów w liczbach jeszcze nie widać.

Na skutek nowej emisji Cormay odnotował wysokie wpływy z działalności finansowej, które pomogły uratować mizerny dotychczas poziom gotówki. Niski poziom przepływów od zawsze stanowił dla tej spółki problem i występował niezależnie od zysku lub rosnących przychodów. Trochę źle świadczy to o działalności spółki – generowanie ujemnych przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej na dłuższą metę oznacza, że budowanie wartości jest sztuczne i nie potwierdzone gotówką.

Rozumiem, że w pewnym sensie jest to specyfika spółek farmaceutycznych. Dopóki jakieś rozwiązanie nie zostanie sprzedane w odpowiedniej ilości, dopóty dokładamy do opłat rejestracyjnych i finansowania działań B+R. Spotkałam się nawet z konstrukcją spółek specjalnie pod przejęcia: zanim zacznie generować gotówkę można jej udziały/akcje spieniężyć. Dla kupującego też jest to ciekawy biznes, bo ujemne przepływy operacyjne obniżają przecież wycenę. Może właśnie w tej sytuacji jest obecnie Cormay?

Majątkowo sytuacja spółki jest bardzo dobra. Zadłużenie jest bardzo niskie, stąd niskie koszty odsetek i konieczność gotówkowej obsługi. To ostatnie ma szczególne znaczenie. Nie wiemy jednak, jak wpłyną na tę sytuację kolejne planowane przejęcia. Z pewnością dadzą kolejny skokowy wzrost przychodów. Nie ma jednak pewności co do rentowności i przepływów pieniężnych, czyli tego, czego trochę nam tu brakuje.

Podsumowując: moim zdaniem tej spółki nie stać na kolejne przejęcia. Ma po prostu za mało gotówki. Nie wierzę w to, że jej istniejący model biznesowy lub produkty wyczerpały możliwości wzrostu. Czekam z utęsknieniem na wyższą rentowność. Wiem też, że takie rozważania dla kursu nie mają w tym momencie większego znaczenia. Zdecydowanie ważniejsza jest gra pod przejęcia w tę czy drugą stronę.

Zapraszam do zapoznania się z wyliczeniem wskaźników pod poniższym linkiem: www.stockwatch.pl/gpw/cormay,w... Jest czerwono na całej linii…

Powyższa treść przez 60 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

sylwesterkozak
0
Wpisów: 26
Wysłane: 7 marca 2011 20:08:08 przy kursie: 11,35 zł
Nie widziałem tego linku na forum, a jest bardzo ciekawy: www.pb.pl/a/2011/03/02/PARP_ob...
A z technicznego punktu widzenia to wsparciem powinna być luka która się dzisiaj wytworzyła.

OriUL
0
Wysłane: 26 marca 2011 13:00:31 przy kursie: 12,67 zł
I znowu mam obawy czysto techniczne. Mamy aktualnie do czynienia z gwiazdą wieczorną, może nie klasyczną, ale jednak
Wiadomo, że kurs nie może iść cały czas tylko do przodu i fale muszą być, co zresztą obserwujemy. Mam nadzieję, że nie zjedziemy niżej niż wsparcie czyli opór/szczyt na 11,98.

W sumie tą spółką rządzą długoterminowe solidne fundamenty, aczkolwiek ochrona kapitału musi być.

edit: No i te wskaźniki, jak na nie patrze to aż głowa boli :P

Edytowany: 7 kwietnia 2011 20:40

del-20160301
0
Wpisów: 1 491
Wysłane: 5 kwietnia 2011 12:50:43 przy kursie: 13,49 zł
Mamy ciekawy artykuł w gazecie prawnej - Link

Cytat:
Notowany na warszawskiej giełdzie producent odczynników diagnostycznych i dystrybutor analizatorów krwi przeznaczył na akwizycje w 2011 r. 20 mln zł. Mowa była o przejęciu jeszcze na początku roku amerykańskiej spółki i wejściu na rynek USA. Plany uległy jednak zmianie.

– Bardziej potrzebna jest nam firma zachodnioeuropejska, która ma swoje przedstawicielstwa na rynkach chińskim i indyjskim. Te kraje rozwijają się teraz najszybciej, w tempie 20 proc. rocznie – mówi Tomasz Tuora, prezes Cormaya. Jego spółka obecna jest już w ponad 100 krajach. Największe jednak wzrosty notuje właśnie w Chinach. – Jeszcze dwa lata temu mieliśmy tam około 50 tys. euro sprzedaży, a w 2010 r. sprzedaż przekroczyła 1 mln euro. Stawiamy na kraje rozwijające się: Chiny, Brazylię, Rosję, Indie, Tajlandię, Indonezję czy Wietnam – wymienia Tomasz Tuora.

Jego zdaniem transakcja powinna zostać sfinalizowana do końca drugiego kwartału. – Ta akwizycja pozwoli nam dodatkowo zwiększyć roczną sprzedaż o 25 – 30 mln zł – dodaje.
Edytowany: 5 kwietnia 2011 16:21

OriUL
0
Wysłane: 7 kwietnia 2011 22:15:18 przy kursie: 14,61 zł
@scoobik

Ciekawe, niestety jestem zbyt mało doświadczonym inwestorem, żeby stworzyć jakąś teorię (aczkolwiek na siłę nie ma sensu). Może znajdzie się jakiś forumowicz, który jest bardziej obeznany w w/w przypadkach.
_________________________________________________________________________________

Odnosząc się do tej wysokiej ceny - 17,50
W Forbsie 02/2011 Pan Konrad Łapiński prowadzi portfel umiarkowanego ryzyka(taki na niby) i posiada w nim akcje naszej spółeczki od bodajże 2,60.

Zaobserwował on ciekawą zależność. Cytuję
"W ostatnich dwóch latach mieliśmy dwie fale wzrostowe na tej spółce i obie kończyły się przemnożeniem kursu akcji przez cztery. Jeżeli tym razem impuls będzie równie silny, to wzrosty mogą wyczerpać się gdzieś powyżej 20 zł. Jest to oczywiście scenariusz życzeniowy i optymistyczny, by nie dodawać, że również subiektywny."

Niestety nie jest napisane kiedy, ale to chyba mniej ważne :)

Btw. Pan Konrad w swoim Totalu również ma Cormay i kto wie czy jak cena rzeczywiście osiągnie over 20 to czy nie będzie sypania ze strony funduszu

666
0
Wpisów: 319
Wysłane: 8 kwietnia 2011 14:43:53 przy kursie: 15,45 zł
Spólka wyceniana na 450 milionów. Zarabia 6., przychody 60 mln?

Mimo tego znajduje się we wszystkich zestawieniach "ulubieńców" spółek które będą rosły, pupil analityków, z obecnych poziomiów czterokrotnie powinna poprawić wyniki, żeby być wycenianą racjonalnie, rajconalnie, a nie tanio. Jeżeli ktoś ma pomysł na uzasadnienie tej wyceny to niech napisze, bo "wejście do Indii i chin" lub też "pracują nad jakimś odczynnikiem" to nie będzie dynamika zysk razy/ cztery. Jeżeli ktoś jest nastawiony pozytywnie do obecnej wyceny to prośba o uzasadnienie
Edytowany: 11 kwietnia 2011 10:06

OriUL
0
Wysłane: 8 kwietnia 2011 15:19:10 przy kursie: 15,45 zł
@toimek

No właśnie to miałem w podtekście :P

@666

Cytat:
Jeżeli ktoś jest nastawiony pozytywnie do obecnej wyceny to prośba o uzasadnienie

Tak ja ;P

Za: www.inwestoronline.pl/r/res/ar...

Ciekawie zaczyna się na 2 stronie od 3 akapitu "Bieżąca prognoza zakłada wypracowanie..."

Co prawda z grudnia, ale zawsze :P Może już czytałeś to przepraszam.

No i licząc na przykład wskaźnik PEG dla lat 2009, 2010, 2011(zysk 10 mln) i C/Z bez dzisiejszej sesji wynosi on tylko ok. 0,28 tak więc wg tego wskaźnika spółka jest nadal atrakcyjna.

Btw. żeby nie walić sucharów
do 0,5 - spółka atrakcyjna
od 2,0 - spółka mocno przewartościowana

666
0
Wysłane: 8 kwietnia 2011 16:54:00 przy kursie: 15,45 zł
Czytałem kiedyś to opracowanie, ale od tego czasu kurs wystrzelił w kosmos, a entuzjastyczne wtedy zapowiedzi zysków przy dzisiejszej wycenie wyglądają mizernie. Przekroczenie prognozy z 5,6 na 6 milionów opatrzone tytułem "Cormay poprawia wyniki" przy wycenie 450 mln wygląda śmiesznawo. Nawet zysk 10 milionów, który jak na razie jest luźnym przypuszczeniem, przy obecnej wyenie również wygląda śmiesznawo, biorąc pod uwagę to, że Cormay przejął w zasadzie co ma do przejęcia, to jakoś nie bardzo widzę szansę na np 30 mln zysku netto w roku, a tyle mniej więcej wg mnie uzasadniałoby obecną wycenę. Giełda dyskontuje przyszłość, ale nie 10 lat do przodu, pół roku, czasami rok, a w takim czasie 30 mln zysku nie będzie za chiny ludowe wave Taka moja opinia.

Jeśli chodzi o C/Z, to przy dzisiejszej wycenie i optymistycznie patrząc 10 mln zysku w 2011, co jest tylko luźną prognozą (w tym roku 6 mln), to c/z wyniesie 44, dzisiaj c/z 74 ? Trochę brakuje do racjonalnych poziomów sądzę, nawet trochę bardziej niż trochę.
Edytowany: 8 kwietnia 2011 17:06

666
0
Wysłane: 8 kwietnia 2011 22:22:53 przy kursie: 15,45 zł
scoobik napisał(a):
666 napisał(a):
Napisałem że moim zdaniem ta spółka jest wielokrotnie przewartościowana, nawet zakładając podwojenie zysku w 2011 - to mam nadzieję jest jasne?

Co ma do tego stabilny akcjonariat i "nikt ci nie karze kupować"? Czytaj że ze zrozumieniem. hello1

I teraz zadałem pytanie, czy jest ktoś kto jest w stanie uzasadnić taką wycenę i być może wyprowadzić mnie z błędu. Ty napisałeś, że twoim zdaniem wycena nie jest na wyrost, bo spółka może "zawojować świat". Ja nie słyszałem o takim wskaźniku, więc zadam pytanie jeszcze raz, czy wg Ciebie spółka jest w stanie zarobić w przyszłym roku 30 mln zł lub kwotę bliską tym poziomom i czy jest w stanie czterokrotnie zwiększyć przychody, jak uważasz?

Uwzględniając perspektywę dwóch (nie tylko jednego) przejęć oraz zapowiadaną przez CRM prezentację nowych urządzeń, to wynik o którym piszesz jest możliwy do osiągnięcia w tym roku. Proponuję napić się zimnej wody i ochłonąć po tak dobrym tygodniu. Teraz czas na lekką korektę, która na pewno nikomu nie zaszkodzi, a potem marsz na kolejne poziomy.

Pozdrawiam i życzę miłego weekendu wszystkim akcjonariuszom.

Czyli czekaj. Obecnie zarabiają 6 mln zł. Przejmą dwie firmy i zarobią wg Ciebie w 2011r. 30 mln, czyli przejmą dwie firmy z których każda jest dwa razy większa od nich? king Ile wg ciebie warte są takie firmy mające takie zyski i ile wg Ciebie Cormay za nie zapłaci i skąd weźmie na to środki? Zakładam, że nikt im nie sprzeda firmy zarabiającej na czysto 12 mln poniżej dziesięciokrotności tego zysku wave tym bardziej interesuje mnie skąd wezmą środki na dwie tak zyskowne firmy i ponawiam pytanie, czy nadal uważasz że jest to możliwe ? king

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10