pixelg
CORMAY - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8

CORMAY [CRM]

AKTUALNY KURS: 1,225 zł (+2,42%) 22-06-2021 13:09
Mortski
0
Wpisów: 8
Wysłane: 12 stycznia 2010 19:51:33 przy kursie: 4,58 zł
limagraf napisał(a):
Zastanawia mnie tylko jedna rzecz a mianowicie przez ostatni rok Orphee generowalo straty i moze w tym roku zacznie wychodzic na plus. Wg mnie obie firmy dzialaly na tym samym rynku (Cormay zwiekszalo zyski a Orphee straty) i to dosc obiecujacym wiec skad te straty Orphee????
Na stronie Orphee trudno znalezc jakiekolwiek info. Moze ktos z was ma jakies info....
d'oh!

Ja widze to tak:
Cormay jest "producentem paliwa" a Orphee "producentem samochodów". W kryzysie nikt nie chce kupować nowych samochodów ,a wszyscy kupują paliwo do posiadanych już aut.

Orphee ma w zasadzie tylko kilka produktów i to o bardzo długiej ścieżce życia - urządzenia do analizy krwi. W zasadzie bez jakiejś istotnej innowacji ich maszyny mogą pracować bardzo długo, więc albo podejmą jakąś istotną innowację po to by skłonić klientów do wymiany starych aparatów na nowe albo muszą poszukiwać coraz to nowych nabywców( co nie jest proste). Poza tym koszty szwajcarskiej roboty i to jeszcze u poddostawcy, który też musi zarobić, mogą być wysokie.

Nabywając Orphee Cormay może załatwić dwie sprawy - przenieść produkcje do tańszej pod względem robocizny Polski i (co chyba ważniejsze) wciskać swoje odczynniki wszystkim dotychczasowym użytkownikom produktów Orphee, dzięki posiadanej bazie danych i sieci dystrybucji.

morfeusz
0
Wpisów: 936
Wysłane: 15 marca 2010 20:32:32 przy kursie: 5,20 zł
CZy ktoś WD A-T K-S mógłby opisać raport ??

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 654
Wysłane: 16 marca 2010 02:14:01 przy kursie: 5,20 zł
Sprawozdanie jest straszne... Wydaje się, że firmę prowadzą pasjonaci i nie przywiązują uwagi do głupot jakimi są finanse, bo liczy się tylko dobro pacjenta! W jakości raportowania niewiele się zmieniło. Pomieszane tabelki, błędy merytoryczne... Nie robił z pewnością tego purysta formy i ekspert od komunikacji z rynkiem, a przecie jak cię widzą tak cię piszą, nie? Widać na inwestorach im nie zależy, bo newsletter dla klientów wygląda zgoła odmiennie. Aby nie było przerostu formy nad treścią przejdę do spraw bardziej konkretnych.
Spółka jest drobniutka, tycia rzekłbym... Normalnie nie wiem jak interpretować to, że piszą w segmentach geograficznych, że do Albanii zrobili eksport za 2000 PLN(słownie: dwa tysiące złotych).
Bilans przewrócił się do góry nogami dzięki emisji akcji. Dzięki temu wzrósł kapitał własny oraz gotówka w aktywach obrotowych. Pojawiły się jakieś inwestycje – wzrost wartości aktywów trwałych.

Warto też zauważyć, że wzrosły zapasy względem poprzedniego kwartału o 20% i obecnie wynoszą one 12 baniek. No i jest pytanie czego jest to wynikiem...
Może nie udało się sprzedać tego co zaplanowali, bo przychody wzrosły mniej niżeli pomiędzy odpowiednimi kwartałami w zeszłym roku(spółka wykazuje sezonowość – największa sprzedaż w 4Q). Można się było tego spodziewać, bo sprzedaż przez poprzedzające kwartały nie wykazywała chęci wzrostu.
Może też być tak, że mając na uwadze przejęcie i otwarcie nowych kanałów sprzedażowych zawczasu zgromadzono więcej towaru. Cenna okazałaby się informacja czym dokładnie się zatowarowano, bo to mogłoby dać odpowiedź na postawione pytanie, ale oczywiście to marzenia ściętej głowy. Delikatnie opowiadam się za scenariuszem drugim.
Ten wzrost zapasów poskutkował ujemnymi przepływami z działalności operacyjnej. Przepływy z działalności operacyjnej są w całym roku ujemne. Wynika to ze wspomnianego wzrostu zapasów oraz inwestycji.

Przychody w porównaniu do zeszłego roku wzrosły z 10,4 do 12 baniek. Rynek rośnie w dużo mniejszym tempie, więc jest progresja, ale przy takiej specyfice branży wydaje mi się to za mały wzrost, choć nie jestem ekspertem od rynku medycznego. Mimo że spółka większość dochodów uzyskuje z eksportu, wynik nie jest zrobiony wyższym kursem, bo ten pozostawał na podobnym poziomie.

Na sprzedaży udało się zarobić 4,4 mln co daje rentowność brutto na podobnym poziomie co przed rokiem równą 37%. To nie jest zbyt wiele, jak na producenta specjalistycznych odczynników z własnymi rozwiązaniami w niszowej branży. Obecnie nie raportują segmentów w odpowiedni dla nas inwestorów sposób, ale w poprzednim SF sprzedaż wyrobów czyli odczynników była o połowę większa niżeli towarów – redystrybucja. Jeśli nadal jest taka struktura sprzedaży to marża nie poraża. Wiadomo na wyrobach gdzie potrzebny jest know-how kosi się przyzwoitą kasiorkę.
Za cały rok rentowność wynosi 41%, więc jest sporo lepiej, ale zrobiona została w poprzednich kwartałach.

Koszty nieco fluktuują, w szczególności koszty zarządu. Obecnie jest to mniej o 30% niż rok temu, ale więcej o 20 niż kwartał wcześniej. Za cały rok koszty sprzedaży wzrosły mniej więcej jak sprzedaż, a koszty zarządu nawet spadły.

Wynik jest zepsuty przez pozostałe koszty operacyjne w kwocie prawie 700k Pln, ale ja nie znalazłem wyjaśnienia w raporcie. Wynik jest także obciążony działalnością finansową na ponad 300 kafli. Oczywiście nie ma wytłumaczenia. Z przepływów finansowych wynika, że 100k to odsetki. Reszta to pewnie koszty emisji oraz różnice kursowe. Spadająca waluta spółce nie sprzyja.
Aktualna automatyczna wycena na stronce:
www.stockwatch.pl/gpw/cormay,w...

Te różnice mogą w przyszłości obciążać wynik i nawet nie da się tego sensownie zabezpieczyć. Za małe są wolumeny waluty, aby jakiś bank zdecydował się na transakcję forward czy wystawienie opcji. Do tego handel czasem odbywa się w walutach dość egzotycznych.

Najważniejszą sprawą na najbliższą przyszłość jest jednak przejęcie pod które odbyła się emisja akcji. Za wiele nie wiemy na temat przejmowanej Ophree. Wycenić się da dopiero jak skonsolidują wyniki. Celem przejęcia jest otwarcie nowych kanałów dystrybucji swoich wysokomarżowych produktów, ale na początku przejęcie może spowodować i zapewne spowoduje spadek marży przez sprzedaż większej części towarów. To jedna sprawa, a kolejna trzeba pamiętać o tym, że w powietrzu wisi kolejna emisja 4000000 papierów w ramach programu motywacyjnego, czyli tak naprawę dla właścicieli przejmowanego podmiotu. Czyli czeka akcjonariuszy kolejne rozwodnienie kapitału. Popsuje się także struktura bilansu. Teraz zadłużenie spółki jest znikome, ale po przejęciu z pewnością wzrośnie. Będzie także wystawiona na jeszcze większe ryzyko kursowe.

W ten sposób spółka otwiera się też na większą konkurencję. Może nie do końca w tym segmencie rynku medycznego, ale z doświadczenia wiem, że wprowadzenie nowego urządzenia to kwestia miesięcy, jak pojawia się u konkurencji. Z odczynnikami jest pewnie inaczej, ale z urządzeniami już nie.
Miałem kiedyś okazję pracować przy generatorach bioprądów oraz laserach koagulacyjnych. Jak się coś pojawia nowego na rynku, to następnego dnia leży już nowy case do zrobienia u ekipy technologicznej. Oczywiście im bardziej urządzenie skomplikowane tym wolniej jest odpowiednik konkurencji na rynku. A na tym rynku konkurencja nie śpi, choć są to w większości niedźwiedzie.. Co prawda do momentu jak spółka jest mikrusia nikt się nią przejmować nie będzie, a jak znajdzie coś naprawdę unikatowego to się zamiast przejmować ją przejmie :)

Padło na wątku stwierdzenie, że jest to lepszy podmiot od HTLu... Nie jest i nie będzie. HTL był dużo większy, w innym etapie rozwoju a i tak przyrastał parę razy szybciej.

Trochę wypowiedz nacechowałem opiniami i mam nadzieję, że mi akcjonariat wybaczy, ale z raportu wycisnąć się dużo więcej nie da...

Powyższa treść przez 30 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.
Edytowany: 16 marca 2010 02:14

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

morfeusz
0
Wpisów: 936
Wysłane: 16 marca 2010 07:21:03 przy kursie: 5,20 zł
Wielkie dzięki Anty-Teresa. Twój komentarz otworzył mi oczy na pewne sprawy:)

marulkus
0
Wpisów: 12
Wysłane: 28 kwietnia 2010 09:53:00 przy kursie: 5,90 zł
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 14 / 2010
Data sporządzenia: 2010-04-26
Skrócona nazwa emitenta
PZ CORMAY S.A.
Temat
Uchwała GPW S.A. w sprawie dopuszczenia i wprowadzenia do obrotu akcji serii E PZ CORMAY S.A.
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Treść raportu:
Zarząd PZ CORMAY S.A. informuje, że Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. w Uchwale nr 380/2010 z dnia 23 kwietnia 2010 r. ("Uchwała") stwierdza, że do obrotu giełdowego na rynku równoległym dopuszczonych jest 10.000.000 akcji zwykłych na okaziciela serii E spółki PZ CORMAY S.A. o wartości nominalnej 1 zł każda ("Akcje").
Ponadto Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. na podstawie Uchwały postanowił z dniem 28 kwietnia 2010 r. wprowadzić Akcje w trybie zwykłym do obrotu giełdowego na rynku równoległym pod warunkiem dokonania przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A. w dniu 28 kwietnia 2010 r. rejestracji tych akcji i oznaczenia ich kodem "PLCMRAY00029"

A więc dopuszczenie 10 mln. akcji do obrotu spowodowało natychmiastową wywałkę i masakryczny spadek kursu (jak na razie -12%). Ciekawe, czy warto kupić, czy czekać? Jutro raport za 2009.

Kasia Stefanska
0
Wpisów: 1 246
Wysłane: 20 maja 2010 19:06:38 przy kursie: 5,60 zł
Omówienie sprawozdania finansowego Cormay za 1 kwartał 2010 roku

Przychody za 1 kwartał 2010 roku faktycznie prezentują się imponująco. Wzrost w porównaniu do poprzedniego kwartału wyniósł 28% a w porównaniu do 1q2009 już o 78%. Największy wzrost w porównaniu do zeszłego roku zanotowała sprzedaż na rynku rosyjskim i eksport poza UE, bo o około 100%.

Jednocześnie nastąpił wzrost kosztów administracji i sprzedaży. Jest to absolutnie uzasadnione rozwojem działalności spółki na rynkach zagranicznych. Reklamowanie produktów i sprawowanie kontroli nad tak szeroką działalnością niewątpliwie kosztuje. Mimo to rentowność na poziomie zysku z działalności operacyjnej poprawiła się w porównaniu do 2009 roku.

Zysk spółki jest bardzo mocno narażony na zmiany kursowe. Sprzedaż odbywa się głównie w Rosji, Białorusi i dopiero potem w Polsce. Za to zakupy realizowane są w euro, funcie i jenie. Sprawozdawczość odbywa się w złotych. Mnogość walut powoduje, że póki co zysk jest jeszcze papierowy. Co kwartał następuje bowiem przeliczenie wszystkich spółek i ich wyników na złotego, a nasz PLN waha się ostatnio dość istotnie.

Z tego, co widać w bilansie, to spółka tego ryzyka nie zabezpiecza. WD już pisał z resztą, że przy takiej ilości walut jest to na dłuższą metę niemożliwe. Spółka twierdzi, że może to ryzyko regulować na bieżąco manipulując cenami produktów. Pozostaje mieć nadzieję, że to faktycznie wystarczy.

Struktura pasywów wskazuje na wysokie bezpieczeństwo finansowania. Zobowiązania na koniec kwartału stanowiły zaledwie 23% sumy bilansowej. Oznacza to, że w razie czego, Cormay ma możliwości zadłużania się. Z tego, co czytałam w wywiadzie z prezesem, wszelkie akwizycje będą jednak finansowane ewentualnymi emisjami. Takie postępowanie powinno być tańsze i nie wpływać na rentowność na poziomie zysku brutto.

Przepływy także bardzo mi się podobają. Te z działalności operacyjnej są dodatnie. Większe zaangażowanie gotówki w zapasy (wzrost ich salda) został pokryty wzrostem salda zobowiązań handlowych. W działalności inwestycyjnej widać zakup nowej jednostki – te wydatki widać we wzroście wartości firmy w aktywach. Ujemne przepływy netto nie martwią, ponieważ wynikają z jednorazowych transakcji przejęcia. Poza tym wydają się bardzo prawidłowe i potwierdzają bezpieczeństwo finansowania. Zaciąganie kredytów w najbliższym czasie nie będzie konieczne.

Jednocześnie muszę przyznać, że bardzo podoba mi się struktura aktywów. W obrotowych znajdują się zapasy, należności i środki pieniężne. Czyli to, co jest potrzebne do prowadzenia biznesu i nic więcej. Nie ma tam żadnych aktywów finansowych, wycen, aktywów podatkowych. Oznacza to, że zarządzający skupiają się faktycznie na biznesie a nie na kombinowaniu opcjami i innymi instrumentami. Cały bilans jest czysty, nie zawiera pozycji nie związanych z podstawową działalnością.

Pojawiła się natomiast pozycja „wartość firmy”, która spowodowała wzrost WK o 5 mln PLN. Chodzi o zakup spółki szwajcarskiej. Tutaj mogą pojawić się wątpliwości co do wyceny tej pozycji. Jak pokazano bowiem w notach do sprawozdania, szwajcarska spółka miała ujemne aktywa netto w momencie przejęcia. Więc płacenie za nią 4 mln PLN może być uznane za przepłacanie. Spodziewam się, że wartość kontaktów handlowych i kompetencji, licencji i uprawnień, które spółka posiada były warte takich pieniędzy.

www.stockwatch.pl/gpw/cormay,w... Wskaźniki pokazują przewartościowanie spółki na tle sektora. Cormay jest wyceniane wysoko ale znajduje to swoje uzasadnienie w liczbach. Spółka wydaje się być bardzo stabilna w zakresie finansowania. Znaczące wzrosty przychodów i dalsze planowane przejęcia wskazują na to, że pozytywne tendencje zostaną utrzymane.

Fajna spółeczka, nie ma co.

Powyższa treść przez 21 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

andypaton
andypaton PREMIUM
0
Wpisów: 279
Wysłane: 21 maja 2010 03:30:28 przy kursie: 5,60 zł
Cormay wygląda naprawdę cacy. Zwiększają swą obecność w Chinach, a gdyby jeszcze udało im się przejąć tę amerykańską firmę to już byłby miodzio. Szkoda tylko, że na razie spadki, bo cały rynek pikuje. Mam nadzieję, że kurs Cormaya trochę się oprze tej panice.

Galind
0
Wpisów: 5
Wysłane: 1 września 2010 00:59:00 przy kursie: 6,00 zł
Ogólnie, tak na bardzo szybki pierwszy ogląd, to spółka wygląda ciekawie. Widać, że się mocno wzmacnia kapitałowo i majątkowo. Rentowność bardzo przyzwoita, a płynność... czy to już nie jest nadpłynność? Mocno sobie poinwestowali w ostatnim roku. To co wygląda zdecydowanie źle, to duże ujemne przepływy pieniężne. I to z działalności operacyjnej. Wszystko wskazuje jednak na to, że pieniądz poszedł w zapasy i/lub należności, bo widać, że w aktywach wzrósł i majątek trwały i obrotowy. Potwierdzałaby to też ta nadpłynność (wysokie wskaźniki płynności bieżącej i szybkiej). Jeśli tak było, to tragedii nie ma. Struktura pasywów jak najbardziej w porządku.
To tak na bardzo szybko. Trzeba by się mocniej wgryźć w tekst, a na to już dziś czasu nie mam.

Kasia Stefanska
0
Wpisów: 1 246
Wysłane: 1 września 2010 01:41:17 przy kursie: 6,00 zł
Omówienie półrocznego sprawozdania finansowego PZ Cormay

www.stockwatch.pl/gpw/cormay,w...

Już wyżej i wcześniej pisałam, że Cormay bardzo mi się podoba. Spółka działa w bardzo ciekawej i przyszłościowej branży ogólnie nazywanej biotechnologią. Ta od dawna już obwieszczana jest jako wielka przyszłość postępu technicznego i rozwoju. Wyniki Cormay potwierdzały tę sytuację.

Sprawozdania tej spółki mi się podobają. Bilans i rachunek wyników są „czyste” – nie zawierają zanieczyszczających je danych o instrumentach lub niepotrzebnych pobocznych inwestycjach. Wydaje mi się, że zarząd spółki skupia się na tym, na czym się zna najlepiej. To bardzo fajnie i zawsze dobrze wróży spółce.

Cormay działa w dość bezpiecznej branży jeśli chodzi o czasy kryzysu ekonomicznego. Publiczna służba zdrowia nie dysponuje mniejszymi środkami. Może tak być w przypadku firma prywatnych, jednak niekoniecznie.

Przychody ze sprzedaży cały czas rosną. Jednak w ujęciu kwartalnym praktycznie się nie zmieniły. Szkoda, bo poprzednie wzrosty były imponujące. Wygląda na to, że marża spółki jest dość bezpieczna. Co prawda klienci dążą do ciągłego obniżania cen, spółka jest jednak w stanie także kontrolować koszty zakupu oraz własne produkcyjne. Zysk brutto na sprzedaży w 2q2010 wyniósł 25% przychodów ze sprzedaży podczas gdy za 1q2010 było to 48%. Już wynik na działalności operacyjnej kształtował się na nieznacznie lepszym poziomie niż w poprzednim kwartale.

Podział na podstawowe segmenty sprzedawanych produktów zmienił się w porównaniu do poprzednich lat. 66% przychodów stanowi sprzedaż własnych produktów. Obecnie najważniejszym z nich jest hematologia, czyli preparaty do analizy krwi, która odpowiadała za 57% przychodów. Cormay specjalizuje się w tego typu odczynnikach, przyczyniło się do tego także przejęcie szwajcarskiej spółki na początku 2010 roku. Na drugim miejscu uplasowała się tzw. biochemia, czyli różnego rodzaju i zastosowania odczynniki. Ten segment rok wcześniej był liderem sprzedaży i stanowił jej aż 75%. Pozostałe segmenty mają oczywiście dużo mniejsze znaczenie. Jednak spółka podkreśla, że rozwija swoje kompetencje w pokrewnych branżach. Dodatkowo spółka sprzedaje także maszyny, w których można zastosować odczynniki jej produkcji – ta sprzedaż stanowiła 23% przychodów.

Ciekawie kształtuje się podział przychodów spółki na segmenty geograficzne. W porównaniu do poprzedniego roku Polska stała w miejscu. Jednocześnie jednak przychody ze sprzedaży zagranicznej wzrosły aż o 111%. Wzrost jest imponujący ale spółka zawdzięcza go częściowo korzystnym zmianom kursów walut oraz przejęciu szwajcarskiej spółki. Przypominam, że spółka ze względu także na mnogość walut nie zabezpiecza swojego ryzyka kursowego.

Struktura aktywów obrotowych wykazuje dość niekorzystną tendencję większego zaangażowania gotówki w kapitał obrotowy. W sposób znaczący rośnie wartość zapasów i należności przy jednoczesnym spadku wartości gotówki. Wskaźnik rotacji zapasów skoczył do aż 170 dni. Odzwierciedlenie tej sytuacji widać w przepływach operacyjnych, które są ujemne. Także ujemnie zaprezentowały się przepływy inwestycyjne ale tu ciąży głównie zakupienie udziałów szwajcarskiej spółki. Przepływy finansowe były dodatnie.

Kwartalnie przepływy są dużo mniej stabilne i zdecydowanie bardziej zróżnicowane niż za całe półrocze. Przede wszystkim ujemne są te z działalności operacyjnej i to na kwotę ponad 10 mln PLN. Za to dodatnie były wpływy z działalności inwestycyjnej i finansowej. Mimo to nie wystarczyły one na pokrycie ujemnego salda operacyjnego. Na szczęście spółka praktycznie nie posiada kredytów a wartość należności handlowych przekracza zobowiązania krótkoterminowe. Cykl rotacji należności jest nieco krótszy niż cykl rotacji zobowiązań.
Fakt, że spółka praktycznie nie korzysta z kredytów można ocenić dwojako. Z jednej strony nie ma zadłużenia, konieczności wypełniania bankowych wymogów oraz płacenia odsetek. Z drugiej jednak Cormay nie korzysta z efektu dźwigni finansowej, który mógłby jeszcze podnieść rentowność jej działalności.

W bilansie zainteresowała mnie jeszcze jedna rzecz. Otóż spółka – poza wartością firmy – posiada niewielkie WNiPy. To mnie zdziwiło, bo Cormay zalicza się do spółek, które ponoszą nakłady na wytwarzanie własnych produktów oraz ich patentowanie lub rejestrowanie. W tym roku planuje zarejestrować około 120 własnych nowych produktów. Ciekawa jestem, czy to oznacza, że wytwarzanie tych produktów jest dla spółki tak tanie czy po psotu koszty te ukrywa w innych miejscach?

Podwyższenie kapitału własnego nie jest jeszcze widoczne w pasywach, ponieważ rejestracja w KRS nastąpiła dopiero w lipcu. Dlatego wszelkie wskaźniki będą przeliczone do starej wartości.

Niestety zdecydowana większość wskaźników mówi o przewartościowaniu spółki na tle jej najbliższych konkurentów. Ze względu jednak na ocenę jej wyników i fundamentów wątpię jednak, aby taki spadek nastąpił. Faktycznie można było oczekiwać szalonych wzrostów notowanych wcześniej ale zaprezentowane liczby są bardzo ładne.

Powyższa treść przez 30 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

Kamil Gemra
0
Wpisów: 3 001
Wysłane: 1 września 2010 09:38:03 przy kursie: 6,00 zł
Sytuacja techniczna:

kliknij, aby powiększyć

Zakres 6M. Interwał 1D. Spółka znajduje się w trendzie wzrostowym. Notowania jednak dotarły do silnej strefy oporów. Moim zdaniem akcjonariuszy czekają dalsze wzrosty. Papier powinien sobie poradzić z oporami. Ważne będzie przebicie szczytu z sierpnia czyli 6,45 zł.

andypaton
andypaton PREMIUM
0
Wpisów: 279
Wysłane: 5 września 2010 01:07:20 przy kursie: 5,88 zł
topcia napisał(a):
andypaton napisał(a):

Tak, mozna liczyc wave .

czy mógłbyś rozwinąć? Kupiłam po dosyć wysokiej cenie, także khmmmm niepokoi mnie to trochę.

Cormay to bardzo fajna spolka. Rozwija sie wzorcowo. Nie przesadza z emisjami, jest malo zadluzona. Troche ich kosztowalo przejecie Szwajcarow z Orphee, ale wydaje mi sie, ze warto bylo. Szwajcarzy maja naprawde duze kontakty. Jest tylko jedno ale. Spolka na dzien dzisiejszy wydaje sie byc juz droga. Wskazniki po raporcie poprawily sie, ale wciaz sa wysokie. Do kolejnych wiekszych wzrostow w tym momencie potrzeba jakis nowych wiadomosci. Fajnie by bylo uslyszec np. o podpisaniu nowych umow na dostawe odczynnikow (czy innych produktow Cormaya) z Chinami, Meksykiem, a przede wszystkim z USA. Wiem, ze firma prowadzi rozmowy w tym temacie. Dobre wyniki Cormaya juz nie sa zaskoczeniem dla rynku. Zarzad informowal juz wczesniej, ze w wynikach za 3Q nie bedzie juz obciazen kosztami przejecia Orphee. Czyli prawdopodobnie rok 2010 zamkniety zostanie wynikami o niebo lepszymi niz 2009. Tylko, ze rynek juz to wie. Fajnie miec akcje spolki takiej jak Cormay, ale czy mozna liczyc na wieksze wzrosty w najblizszej przyszlosci? Bedzie ciezko. Popatrzmy o ile wzrosl kurs w ostatnich kilkunastu miesiacach. Ogromnie. Ale czy dalej jest w stanie tak wzrastac? Watpie. Droga Topciu nie wiem po ile kupowalas. Ja kupilem po 5.75 i uwazam, ze to nie bylo tanio. Ale sprzedawac zamierzam nie taniej niz 6.75. Tak zlotowke wiecej Angel Pozdrawiam salute
Edytowany: 5 września 2010 08:41

v3nom
0
Wpisów: 3 045
Wysłane: 5 września 2010 12:12:55 przy kursie: 5,88 zł
Technicznie rzecz biorąc jest szansa na dalsze wzrosty - zasięg z ORGR nie zrealizowany. Kurs przebił linię szyi na sporym wolumenie, kasując znaczną część tego zasięgu. Jednak korekta, która później nastąpiła, daje szansę na czyste wejście thumbright

Dodatkowo całe te wybicie przypomina mocno formację chorągiewki: długi biały korpus na dużym wolumenie + konsolidacja o zawężającej się amplitudzie i malejącym wolumenie. Daję 80% na wybicie górą, szczególnie jeżeli szeroki rynek nie będzie spadał.

Satysfakcja gwarantowana, albo zwrot pieniędzy.... EE, zagalopowałem się blackeye

kliknij, aby powiększyć
Klika się i sprzedaje ;-)
Edytowany: 5 września 2010 12:18

redhairman
0
Wpisów: 47
Wysłane: 8 września 2010 07:56:52 przy kursie: 6,28 zł
15.06
www.tvncnbc.pl/cormay-w-drodze...

07.09
"Oficjalne szacunki mówią o osiągnięciu 4,5 mln zł zarobku netto wobec niecałych 3 mln zł w ubiegłym roku. – Prognoza, którą przedstawiliśmy, jest dość konserwatywna i myślę, że będziemy ją zmieniać – tłumaczy Tomasz Tuora, prezes PZ Cormay."

Już w czerwcu była mowa o 4,5 mln więc skąd zaskoczenie?
Edytowany: 8 września 2010 07:57

hocho
0
Wpisów: 17
Wysłane: 30 września 2010 02:01:47 przy kursie: 5,91 zł

kliknij, aby powiększyć

Wedlug mnie wyhamowanie przy poziomie 5,40.

v3nom
0
Wysłane: 30 września 2010 09:29:57 przy kursie: 5,95 zł
Hocho, dzięki za wykres. Skupiłem się ostatnio na ORGR, ale zobaczymy jak to będzie.

Poniżej trendy wzrostowe:

kliknij, aby powiększyć

EDIT: Zawsze się zastanawiam czy to co widzę, to (O)RGR czy klin...
Edytowany: 30 września 2010 09:30

konsument
0
Wpisów: 7
Wysłane: 30 września 2010 10:37:38 przy kursie: 5,95 zł
witam!

v3nom,ja widzialem orgr z dolkiem na 4,8:) jesli tak jest,to minimalny zasieg formacji juz sie zrealizowal, przy drugiej probie forsowania bardzo waznej luki spadkowej.istnienie tej formacji potwierdzaja ksiazkowe obroty. obecnie kurs slizga sie po wsparciu sredniego terminu,ktory sie zaczal po dolku na 4,8. uwazam,ze na tak malo plynnej spolce nie uwzglednia sie przy trendach cieni,dlatego mysle,ze wlasnie testujemy wsparcie i najblizsze 2-3dni beda kluczowe.jesli sie nie obroni moga zrobic podwojne dno ,znow na 4,8.
jestem dobrej mysli,bo:spolka rozwija sie dynamicznie,przeplywy pieniezne sa ok,biznes dochodowy i przyszlosciowy,przejecie orphee,plany(pytanie na ile to prawda) przejecia spolki amerykanskiej(ktos wie jakiej??), dynamiczna 4.fala spadkowa ze zniesieniem 0,62 poprzedniej,czyli korekta spora,ostatnie swiece wzrostowe na duzych obrotach,obsuwanie na malych
a zlej,bo: cena/zysk wysoko,c/wk tez,papier zrobil 1000% od dolka.

no i wig.na nim,mym zdaniem zaczynamy piatke,ktora moga pociagnac fundy na zasadzie"hello,juz po kryzysie,zielone swiatlo swieci dla mas".mysle,ze 50000na wigu lub moze i 57000-58000 jest realne.idealnie byloby zrobic podwojny szczyt ze stanem z hossy2007,a potem dwa lata przecen i od nowa:P.przeciez w UE jeszcze troche kasy do rozdania zostalo,a potem niech sie eurosocjalizm wali:P.

pozdrawiam!
slawek
p.s.dla zwolennikow Fibonacciego:kurs slizga sie pieknie po dolnej linii wachlarza. jesli faktycznie bedzie 5.fala ,to powinna wyniesc kurs na 11,5zl. niektorzy twierdza tez,ze papier gdy spada po debiucie,a pozniej odrabia,to powinien przebyc droge taka sama w gore,co daloby 12,5.

v3nom
0
Wysłane: 30 września 2010 10:47:13 przy kursie: 5,95 zł
konsument napisał(a):
v3nom,ja widzialem orgr z dolkiem na 4,8:) jesli tak jest,to minimalny zasieg formacji juz sie zrealizowal, przy drugiej probie forsowania bardzo waznej luki spadkowej.

Moim zdaniem się nie zrealizował, ale ja mierzyłem od linii S (vide analiza z poprzedniej strony).

andy_dufresne
55
Wpisów: 909
Wysłane: 3 października 2010 11:52:41 przy kursie: 6,17 zł
Moje spojrzenie na wykres: kluczowe znaczenie mają długie białe świece z dużym obrotem
z 17 sierpnia oraz z 7/8 września. Po przebiciu oporu na poziomie szczytu z sierpnia ceny ustanowiły nowy szczyt i cofnęły się do linii trendu, nie zdołały jednak - patrząc na zamknięcie tygodnia - zakryć byczej świecy z 17.08. Czas na kontratak byków?

kliknij, aby powiększyć
Jestem na Twitterze
Edytowany: 3 października 2010 21:01

krewa
krewa PREMIUM
436
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 8 131
Wysłane: 3 października 2010 12:06:33 przy kursie: 6,17 zł
@Andy,
czemu zignorowałeś dolny cień świecy z 4 sierpnia?

andy_dufresne
55
Wpisów: 909
Wysłane: 3 października 2010 17:39:01 przy kursie: 6,17 zł
Odciąłem jej ogon, jak radził Elder ;) Fakt, możnaby ją uwzględnić, byłoby jeszcze więcej miejsca na spadki. Jednak "moja" linia trendu łapie więcej punktów stycznych i jako taka wydaje mi się bardziej naturalna i logiczna. Mogłem w sumie też poprowadzić linię po cenach close świecy czerwcowej i świecy z 3 sierpnia - inne nachylenie.
Jestem na Twitterze

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8