Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

redhairman

redhairman

Ostatnie 10 wpisów
No cóż... salute

Komuna czy nie, jak się ratuje spółkę od upadłości pieniędzmi z innych firm to wszystko wskazuje na rychłe odbicie kursu co właśnie obserwujemy.
Efekt "taniości" można było oglądać na JSW kilka tygodni temu, czy tu będzie podobnie?

Dziś obrót jak na ten podmiot bardzo duży. Shhh

Ku przestrodze chętnych korzystania z DeGiro.

Dnia 19.10.2015r. złożyłam zlecenie zakupu instrumentu finansowego (...) na zakup 120 szt. Po cenie max. 55 USD za sztukę. Zlecenie złożone było przed otwarciem sesji w USA (około godziny 14:30). Wylogowałam się i byłam offline.
Po ponownym zalogowaniu się (pomiędzy godziną 17:00 a 18:00) ku mojemu zdziwieniu zobaczyłam, że system kupił mi nie 120 a 240 sztuk (...). Co ciekawe system zrealizował jedno zlecenie zaraz po otwarciu sesji (około 15:30), a następne około godziny 16:05, a wiec po około 35 minutach (?).
Widząc, że dzieje się coś dziwnego i poza moją kontrolą postanowiłam jak najszybciej sprzedać całość posiadanych na tamten moment papierów. Innymi słowy poniosłam stratę niejako wymuszoną przez zaistniałą sytuację, która wyniosła – trudno określić ile bo na dzień dzisiejszy posiadam dalej 120 szt kupione przez system (ja sprzedałam całość (te 240 szt widoczne w systemie na tamten moment, a system kupił mi jeszcze 120 SAM!)).

Jak widzicie Państwo, sytuacja jest co najmniej dziwna. System sam kupuje papiery, saldo na rachunku nie wiem dlaczego jest ujemne (!) i przyznam, że takiego czegoś jeszcze w żadnym biurze maklerskim nie widziałam. Dodatkowo poprzez zaistniałą sytuację nie mogę korzystać z pieniędzy ulokowanych w DeGiro, co stanowi dla mnie koszt alternatywny.

Do dzisiaj, a minęło już 1,5 miesiąca sprawa nie została załatwiona. Pracownicy infolinii zasłaniają się tym że mają 60 DNI (!) na rozpatrzenie reklamacji.
60 DNI na załatwienie banalnego i ewidentnie z ich winy kłopotu!
Pani na infolinii poinformowała mnie że skargę mogę składać do KIFID (holenderski KNF albo do sądu w Amsterdamie (!)). Weźcie to pod uwagę decydując się na ich usługi.

NIE POLECAM TEGO BIURA MAKLERSKIEGO.
Jak się okazuje - cena to nie wszystko.

WatchDog napisał(a):
Po cenie emisyjnej - jest w komunikacie
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
Cytat:
Zarząd PZ Cormay Spółka Akcyjna z siedzibą w Łomiankach ("Spółka") informuje, że cena emisyjna akcji zwykłych na okaziciela serii K Spółki, o wartości nominalnej 1,00 zł każda akcja, emitowanych na podstawie Uchwały nr 6 z 21 lutego 2014 r. Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki zmienionej w dniu 10 kwietnia 2014 r. w drodze Uchwały nr 7 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki oraz w dniu 18 czerwca 2014 r. w drodze Uchwały nr 21 Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki, wynosi 3,40 zł za jedną akcję serii K.

Za 2500 PP możesz objąć 833 akcje po 3,40 zł --> 2832,20 zł
Pilnuj terminów, bo PP wygasają, a nie złożenie zapisu wyłącza Cię z udziału w objęciu akcji nowej emisji.

Dziękuję WD, a wiesz może kiedy jest termin zapisu w PP CRM?

Nie mam nic o Cormay w oferta publiczna/oferty z prawem poboru. Jest tylko coś takiego:

Dyspozycja zapisu w ramach emisji z prawem poboru - krok 1/3
Kod papieru Nazwa papieru Cena emisyjna Koniec terminu podstawowego Koniec terminu dodatkowego
PLBRWRG00039 GOSTYNIECPNE 5,50 PLN 05-09-2014 05-09-2014
PLSTRGM00048 STRG-PNE 0,10 PLN 14-12-2015 14-12-2015

Jak zapisać się na ewentulaną emisję? Trzeba udać się do biura maklerskiego czy wystarczy to zrobić przez bankowość elektroniczną?

Z góry dziękuję.

Mam 2500 PP Cormay, ile mam przygotować pieniędzy żeby dokupić za to akcje?
Z tego co wyczytałem to 3 PP uprawniają do zakupu 1 akcji, ale po jakiej cenie? Rynkowej czy jakiejś innej?
Z góry dziękuję.

Panowie procedurę macie opisaną w zaproszeniu do składania ofert.

Upraszczając;

Ryzykiem nie jest cena, bo tą znamy (8,50) ale redukcja zapisów.
Spółka skupuje tylko kilka procent akcji, a chętnych zapewne bedzie wielu. Redukcja więc jest murowana. Pytanie tylko jaka będzie jej skala. W najgorszym wypadku można zostać z akcjami, co też złe nie jest, tylko ponosimy ryzyko inwestycyjne.

Zapis można złożyć na całość posiadanych przez siebie akcji (również tych kupionych np. dziś), ale osoby które kupowały wcześniej po niższej cenie na pewno będą brały udział w buyback'u.
Dodatkowo należy pamiętać że w skupie biorą też udział akcje imienne co już "obcina" o połowę kupon do skupu bo podział jest 50/50 imienne i na okaziciela.

edit: link do zaproszenia biznes.pap.pl/pl/news/all/info...

Kolejne dobre info.

www.parkiet.com/artykul/105285...

Film o Powstaniu Warszawskim dostał 6 mln. ale czy to "to" info podbiło kurs?
Mam nadzieję że nie i że to dostrzeżenie spółki na dłuższy okres, bo warta tego jest.

Redface napisał(a):
Krzysiek9 napisał(a):
Tutaj mniej chodzi o rekomendację bardziej o potwierdzenie, czy faktycznie w ciagu najbliższych 10 dni RPS Energy poda nowe szacunki na Ukrainie. Plotka krąży ale nikt jej nie potwierdza... ani nie dementuje...

Witam,
Spokojnie, to nie są plotki.
Wedle prawa kanadyjskiego, publiczna spółka wydobywcza ma obowiązek corocznie aktualizować informacje o stanie rezerw i zasobów dla wszystkich posiadanych aktywów. Takie informacje są podawane na specjalnym formularzu, w okolicach publikacji raportu rocznego. Myślę, że o to chodzi analitykom z BZWBK.
Co więcej, przy okazji informacji o rezerwach potwierdzonych przez RPS w listopadzie, otwarcie mówiliśmy o tym, że kolejnym etapem będzie aktualizacja informacji o zasobach (nie rezerwach, mówimy o kategorii poniżej).
Pozdrawiam,
JKorczak /KOV/

Panie Jakubie a ja napiszę tak:

"Łubu dubu,
łubu dubu,
niech żyje Prezes naszego Klubu,
niech żyyyje nam!"

Dobrze że jest Pan pośród nas i uspokaja nastroje inwestorów. Mało która spółka komunikuje się ze swoim akcjonariatem w taki sposób co należy podkreślić i docenić.
Nie jest to lizustwo ale uwaga do tych którzy mają jakieś "ale".

Ja mam w KOV sporo kasy (jak dla mnie) zainwestowane (kilkadziesiąt K) i informacje ze spółki są dla mnie istotne. Krzykacze którzy mają po kilkadziesiąt akcji robią najwięcej szumu. Nie wypowiadam się za często bo merytorycznie nie jestem mocny, ale coniektórzy na tym forum widzę są pseudo geologami.

Powodzenia w jutrzejszym wywiadzie i niech Pan nie ulega głupim manipulacjom ze strony prowadzącego które niewątliwie będą miały miejsce.

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 4 września 2018 11:59:36
Liczba wpisów: 45
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,323 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d