Peasant Investment czyli fundamentalny portfel "na chłopski rozum" - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8

Peasant Investment czyli fundamentalny portfel "na chłopski rozum"

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wpisów: 203
Wysłane: 17 stycznia 2017 22:00:28
Zmniejszyłem LSISOFT do 1% (wynik +26% za cały pakiet). Obroty gasną, a przy 10,5 pojawia się większa podaż. Fundamentalnie też już nie widzę aż tak dużego upsideu, może roczne będą dobrym pretekstem do przebicia oporu.

Zredukowałem VISTULĘ z powrotem do 4%, (wynik na teraz +4%). Resztę chciałbym sprzedać za 3,35-3,4. Pazerny nie jestem, na kieszonkowe starczy :)
Edytowany: 17 stycznia 2017 22:01

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 18 stycznia 2017 22:55:28
Sprzedane całe LSI (+26% na całości), obstawiam że przebicie 10,5 będzie wymagało jakiegoś impulsu, który w najbliższej przyszłości może nie nastąpić. Będę obserwował, spółka na pewno ciekawa

na GRUPAREC ktoś dziś dość gładko połknął całą podaż z przedziału 10-11, co spowodowało spory skok kursu. 30 tys. wystarczyło, choć na tej spółce to prawie fortuna ;) Póki co za nisko na sprzedaż więc czekam i obserwuję

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 24 stycznia 2017 00:48:57
Wskoczyłem na TORPOL (8% wagi) zaraz po info o dużym kontrakcie, częścią udało się zrobić kółko na +2%. Końcówka sesji nieco bardziej pesymistyczna, zobaczymy co będzie dalej. Przy okazji znowu powróciłem do rozważań jak wyznacza się poziomy wsparć i oporów - na wykresach z odciętymi dywidendami czy bez? Tu kurs jakby respektował bardziej te stooqowe.

Wróciłem też na VANTAGE (4%). Zgodnie z fundamentalnym podejściem powinienem to trzymać, a że AT zdaje się też sprzyjać, spróbuję wskoczyć znowu.

Ładnie idzie ASBIS, dziś ruszyła AMICA. GRUPAREC buja się w przedziale 11-13, przynajmniej zaczął się jakiś handel. Reszta stoi w miejscu. Podoba mi się UNIBEP, całkiem spore wezwanie, jestem ciekaw ile zbiorą po tej cenie. Do pilnej obserwacji.

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wpisów: 2 662
Wysłane: 24 stycznia 2017 09:05:02
Cytat:
Końcówka sesji nieco bardziej pesymistyczna, zobaczymy co będzie dalej. Przy okazji znowu powróciłem do rozważań jak wyznacza się poziomy wsparć i oporów - na wykresach z odciętymi dywidendami czy bez? Tu kurs jakby respektował bardziej te stooqowe.

Większość graczy patrzy na te z odcięta dywidendą notowania dlatego one częściej działają. Bez odcięcia notowania to bardziej ciekawostka ;)
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i specjalne forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 9 482
Wysłane: 24 stycznia 2017 10:47:14
Odcięta może być mylnym określeniem. Raczej mówimy jak myślę o wykresach korygowanych o dywidendę. Right?

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wpisów: 2 662
Wysłane: 24 stycznia 2017 12:07:07
Owszem :) Podobnie jak skorygowanych o PP, splity i resplity które na wykresach nieskorygowanych czynią cuda.
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i specjalne forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 25 stycznia 2017 01:18:34
Wojetek napisał(a):

Większość graczy patrzy na te z odcięta dywidendą notowania dlatego one częściej działają. Bez odcięcia notowania to bardziej ciekawostka ;)

tak wyglądało, dzięki!

Sprzedałem TORPOL (+2% na całości) który toczy zaciętą walkę z historycznym maxem. Póki co poczekam z boku na rozstrzygnięcie.

Dokupiłem UNIBEP do 11% wagi. Sporo sprzyjających czynników, więc liczę na wyjście górą z trójkąta

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 25 stycznia 2017 22:48:53
Średnio się ogląda euforyczną sesję podczas której twoje walory buksują w miejscu. No ale trochę urok portfela. Jedyna AMICA coś powalczyła i teraz kreski wyglądają ciekawie.

Dokupiłem UNIBEP do 16%, być może jeszcze nie koniec.

Zredukowałem ERG do 13% (+48% z tej paczki). Co prawda patrząc tylko i wyłącznie na handel w ostatnich tygodniach spodziewałbym się samych dobrych rzeczy, ale priorytet ma ocena fundamentalna. A tu już upside nie jest aż tak duży. Kolejna kwestia to płynność. Przy czym cały czas pozostaję mocno optymistyczny co do tego waloru, raczej nie będę dalej redukował na tych poziomach.

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 26 stycznia 2017 22:08:30
Chwyciłem ERGIS zaraz po info z konferencji (5% wagi). Liczyłem na pozytywną reakcję rynku i tak też się stało w efekcie czego wyrysowała się ładna świeczka przebijająca wieloletniego maxa. Czekam na więcej, a jak się cofnie to ja też się wycofam, tu fundamentalnie nie mam aż takiego przekonania.

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 31 stycznia 2017 22:34:20
Chyba muszę częściej wyjeżdżać :) Jeszcze w piątek zdążyłem wymienić kiszącą się VISTULĘ (+3% na całości) na TORPOL (8% wagi) który narysował ciekawe świeczki w okolicy maxów. Dziś wyraźnie przebiło, przy czym wszystko odbyło się na zamknięciu. Czy AT mówi cokolwiek o takim charakterze ruchu?
Ładnie idzie ERG, delikatnie i stopniowo konsumuję zyski. Trochę wbrew czutce, za to całkowicie zgodnie z własną wyceną.
Mocno ruszył też UNIBEP. Mi to wygląda na trójkąt i wyjście górą, ale może ktoś "kreskowy" pomoże? :)

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 3 lutego 2017 10:24:37
Styczeń przyniósł solidną stopę zwrotu na poziomie +7,7%. Można by trochę kręcić nosem, że to tyle samo co MIŚiowe fundusze ale trzeba pamiętać, że spora część walorów jest raczej mało skorelowana z szerokim.

kliknij, aby powiększyć

dla spostrzegawczych: historyczne wyniki nieco się zmieniły (w górę) - zgodnie z tym co pisałem jakiś czas temu, biorę teraz wyniki całego portfela

Skład na 31.01 wyglądał tak:

kliknij, aby powiększyć

W ostatnich dniach sprzedałem cały ERG korzystając z silnych wzrostów. Miałem wyjątkowo duży pakiet (momentami nawet do 30% portfela), co dało absolutnie rekordowy zysk nominalny per walor. Procentowo wyszło +48% w 4 miesiące. Gdyby było więcej takich spółek na GPW..
Teraz ERG wydaje mi się trochę przegrzany (co widać po liczbie postów na bankierze ;)). Licząc raczej optymistycznie można szacować potencjał na około 5,5 mln powtarzalnego zysku net, przy kapitalizacji zbliżającej się do 60 mln. Biorąc pod uwagę płynność już nie jest tanio. Przy czym chętnie bym wskoczył znowu jak tylko cyferki zaczną się zgadzać, wygląda że spółce ładnie idzie skalowanie.

W miejsce ERGa dobrałem SANOK (8% wagi). Kurs przy długoterminowym wsparciu, fundamenty rosną, automotive cały czas wygląda dobrze. Spółka nietania, ale solidna, liczę że powinna być wyceniana około 20-25% wyżej.
Edytowany: 3 lutego 2017 10:30

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 7 lutego 2017 10:14:17
Dziś z samego rana dobrany PEPEES (dzięki flesz). Totalnie mój profil inwestycyjny, szkoda że dopiero teraz się przyjrzałem, powinienem to mieć już w październiku.

W piątek widząc sporą podaż wyskoczyłem z VANTAGE (+3%). Później poszło info o skupie. Być może wrócę - obstawiam że ta oferta ma duże szanse na niepowodzenie, a kurs spadł.
Na reszcie walorów generalnie lekka cofka, póki co trzymam bez zmian. Mocna obsuwa na SANOKu, przy czym niespecjalnie mnie to martwi, bo zakup z nastawieniem głównie fundamentalnym. Ciekawie może być dziś na TORPOL.

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 10 lutego 2017 00:11:27
Gdyby każdy dzień tak wyglądał .. :)
ONICO powróciło do ustalonego kursu 165-170. Odbieram to jako potwierdzenie, że wczorajszy spadek to tylko rykoszet po UNIMOT, a obroty wygenerowały SLe. Tak czy inaczej zostaje już tylko czekać na wyniki, powtórzenie 3Q będzie dla mnie absolutnie satysfakcjonujące.
SANOK w jeden dzień odrobił całe straty. Przydałaby się druga taka świeczka żeby przebić trend spadkowy, wtedy również technicznie zrobi się ciekawie.
UNIBEP też fajnie podskoczył, ale tu wciąż mało obrotów. Kurs w okolicach górnej krawędzi trójkąta (czy tylko ja go widzę?), jak będzie kontynuacja to na moje oko wygląda b interesująco

Niespecjalnie podoba mi się zachowanie TORPOLu, dzisiaj zrywał się już kolejny raz i chwilę później przygasł. Ostatecznie został dość kiepski obraz. Nie mam mocnego przekonania do fundamentów na tych poziomach, więc wyrzuciłem połowę (wynik +3%, zostało 4% wagi), zobaczymy co będzie jutro.

ERGIS też zawodzi, liczę że wyraźnie odbije od 6,15, jak nie to do ostrzału.
Edytowany: 10 lutego 2017 00:15

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 10 lutego 2017 21:33:22
Jarek zasponsorował dzisiaj wzrosty, chociaż po mojej shortliście nie było tego specjalnie widać. W mediach coraz częściej pojawia się słowo "hossa", a tygodniowe świeczki prawie wszystkich indeksów od grudnia strzelają nieprzerwanie do góry. Jak na mój gust zbyt cukierkowo się zrobiło w zbyt krótkim czasie, a że przesiadam się teraz na nowe konto w BOŚiu to jest bardzo dobra okazja posprzedawać, szczególnie te bardziej spekulacyjne walory.

sprzedany TORPOL (+5% na całości) - pisałem wczoraj że średnio postrzegam. Skorzystałem z wyskoku po info o kontrakcie (o którym notabene informowali wcześniej) i udało się sprzedać prawie na dziennym maxie

sprzedana AMICA (+5%) - to tak bardziej z price action, jak dla mnie trochę dziwne zachowanie kursu w ostatnich dniach. Przy czym nie wykluczam że wrócę w okolicach 180.

sprzedany GEKOPLAST (+2%) - cieszę się, że do przodu po tak słabych wynikach. Ostatnio w październiku/listopadzie "nie było podstaw do korygowania prognozy", a teraz rozstrzał 6,1mln w net vs prognozowane 7,5. IVQ był tragiczny, widać że marże lecą z kwartału na kwartał. Dziś była konferencja, szkoda że mnie tam nie było, chciałbym zobaczyć co wymyślił prezes że popołudniu pojawiło się relatywnie sporo paczek na K :) Dla mnie wszystkie zapowiedzi brzmią bardzo słabo i jedyne co ratuje kurs to potencjał wysokiej dywidendy za '16. Swoją drogą ta dywidenda też będzie świadectwem że zwyczajnie nie ma ssania na ich produkty i póki to się nie zmieni można odpalić trochę kasy do Capital Partners.

lekko zredukowany ERGIS, jeszcze poczekam na lepsze ceny

SANOK dzisiaj dzielnie powalczył z krótkoterminową spadkową i niestety poległ. Przy czym kurs nie zjechał za nisko więc liczę na powtórkę i trzymam bo fundamentalnie tanio.

UNIBEP kolejny raz w górę ale znowu mizerne obroty. Żeby przejść 11,9 trzeba będzie pewnie zaangażować większy kapitał.

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 10 lutego 2017 22:01:14
Trochę zmian więc update stanu:

kliknij, aby powiększyć

A, i ORGANIC dzisiaj raportował, ale ciężko komentować - jest słabo. Cała nadzieja że Włosi ich wyciągną za uszy, może pomoże EURPLN i nie będzie takich oneoffów jak np. odpis na almę.
Zresztą i tak nie wyjdę bo nie ma płynności :)

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 13 lutego 2017 23:05:25
sprzedany cały ERGIS (-0,5%) słabo wygląda zachowanie kursu w ostatnich dniach, nie chce się odbijać od 6,15
mocno zredukowany ASBIS - podobnie, bardziej spekulacyjny zakup więc wolę ochronić zyski
lekko zredukowany ORGANIC

Gotówka leci na konto BOŚiowe, rozważam przeznaczenie sporej części na IPO UNIMOT ale jeszcze jest czas na zastanowienie. Może jutrzejszy chat rozjaśni parę kwestii.

raportowała GRUPAREC - tu bez szału, ale jest stabilna poprawa. Cash ciągle elegancko płynie, więc każdy podobny kwartał działa na korzyść tak zlewarowanej spółki

jest raport CLOUDa - bardzo ładne wyniki, spodziewam się że ruszy jutro

no i jutro ONICO czyli mój koń pociągowy :) patrząc po samym kursie nie spodziewałbym się niczego dobrego, ale kurs po spadkach powinien w dużej mierze już uwzględniać kiepski/przeciętny scenariusz. Jestem raczej dobrej myśli
Edytowany: 13 lutego 2017 23:24

quake
Wpisów: 39
Wysłane: 14 lutego 2017 19:17:22
Cześć, wywalasz jutro ONICO? Raport słabiutki - nieprzypadkowo spadało z 220 zeta. d'oh!

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 15 lutego 2017 01:25:20
Sprzedany dziś cały UNIBEP (+9% na całości), skorzystałem z ukryciaka na 11,7. Spółka cały czas mi się podoba, ale kurs zaparkował pod oporem na 11,9, a obroty zamarły. Na teraz daję 50/50 na dalszy ruch w górę/w dół, więc wolę skasować całkiem ładny zysk i poczekać na ciąg dalszy.

Sprzedana reszta ASBIS (+5% na całości)

z dużych rzeczy zostało mi w zasadzie tylko ONICO i SANOK

na SANOKU przemieliło się dziś sporo akcji w kursie otwarcia, po czym na zamknięciu ktoś ostro chwycił i za 70tys. wyrysował piękną świecę na dużym obrocie (oczywiście dzienną). I teraz jeśli linie trendu rysuje się po korpusach (co bardziej do mnie przemawia w tym przypadku) to doszło do mocnego przebicia średnioterminowego trendu spadkowego. Jeśli po knotach to właśnie jesteśmy przy oporze. Oczywiście wszystko przy założeniu, że taki sygnał jest wiarygodny zważywszy na przebieg sesji. Proszę poprawcie mnie jeśli jest inaczej, AT wciąż nie jest moją silną stroną :)

No i ONICO.. Mam mieszane uczucia po raporcie. Pierwsze wrażenie to oczywiście rozczarowanie, ale im bardziej się wczytuję tym więcej pozytywów widzę. Sam core nie wygląda źle, jakby odfiltrować np. wartość towarów i przychód to wychodzi nawet lepsza marża niż w 3Q. Generalnie do poziomu zysku brutto ze sprzedaży całość wygląda zgodnie z moim założeniem - czyli to samo co 3Q. Gorzej robi się na niższych poziomach. Pozostała działalność operacyjna w 3Q nieistotny plus, w 4Q = -3mln. Podobnie finansowa, 3Q w okolicach zera, 4Q=-3mln. Tu może być efekt zaniżania bazy na przyszły rok, ale to tylko taka optymistyczna hipoteza, bez opisu w raporcie ciężko coś więcej powiedzieć. Generalnie sell jutro wcale nie jest dla mnie oczywisty.

To co mi się na pewno nie podoba, to kwestie związane z corporate governance. Po raz kolejny kurs dyskontuje wyniki na długo przed raportem. Tak samo było przy poprzednim kwartalnym, które okazało się absolutnie rekordowe, a mimo to po jego publikacji kurs już tylko staczał się na południe. Wychodzi na to, że gram w zakryte karty. Co paradoksalnie w tym przypadku może zadziałać na korzyść - sporo z tych wyników może już być w cenie.

High-Tech
Wpisów: 173
Wysłane: 15 lutego 2017 02:39:05
PeasantInvestment napisał(a):

jest raport CLOUDa - bardzo ładne wyniki, spodziewam się że ruszy jutro

Raport rewelacyjny, ale kurs spadł, dlaczego? Jaką masz na to teorię...?

flesz
Wpisów: 1 448
Wysłane: 15 lutego 2017 08:30:49
Też byłem zaskoczony spadkiem wczoraj na CLOUD. Chyba jednak rynek wciąż przetrawia przejęcie tego innego podmiotu za ciężkie XXX mln.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8