pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

quake

quake

Ostatnie 10 wpisów
Kupiłem gre pograłem niecałe 3 h na pc. Widać, że gra jest niedopracowana - lewitujące samochody, blokujące się postacie. Najlepsze, że po ostatniej aktualizacji gra już się nie włącza angry3 Sory ale za taki bubel nie zamierzam płacić - poszedł zwrot. Jak dopracują gre to może kupię znowu ale za połowę obecnej ceny - generalnie miałem duże oczekiwania a to jest jakieś nieporozumienie. Obecnie mamy duży wybór fajnych gier i szkoda czasu na niedopracowany bubel. Sory CDR ale daliście dupy.

przecież będziecie mogli sprzedać PDA na debiucie

Ok może i macie rację a ja źle zrozumiałem. Czyli oferta do detalu 28 baniek. To i tak mało czyli redukcja gdzieś w granicach 80%.

mrk napisał(a):
Oferta dla indywidualnych to 28,5 mln zł licząc po cenie maksymalnej. Cała oferta to 190 mln zł (4,13*46), a dla indywidualnych ma być 15%. Nie zmienia to faktu, że redukcja będzie duża.

Dla porównania nawet tak mała spółka jak Nanogroup oferując się tylko w 2 DM zebrało zapisów na 72 mln zł, a przecież PCF przyciągnie zarówno spekulacyjny kapitał (jak Nano), jak i ten bardziej fundamentalny.

Chyba zapominasz że tylko nowe akcje są oferowane do detalu. Czyli 2 mln akcji i z tego 15% do detalu.

Transza dla inwestorów indywidualnych to niecałe 14 mln zł. Cała oferta to ok. 184 mln zł. Problemem jest mała oferta do detalu co spowoduje redukcje i sprawi wrażenie ogromnego zainteresowania ofertą.

Prędzej wejdzie Asseco, lub mBank.

Niepokojący jest wzrost cen surowca i to znaczny - ponad 80% w ostatnim miesiącu. Pytanie czy spółka będzie w stanie przerzucić ten koszt na klientów. Ktoś się orientuje jak zmieniały się ostatnio ceny rękawic w hurcie?

corporate.pl.canalplus.com/log...

powyżej macie link do strony canal + i szczegóły nt. oferty.

Zapisy można złożyć w (zgodnie z podaną na stronie listą placówek) :
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska SA
Dom Maklerski BDM Spółka Akcyjna
ING Bank Śląski S.A
IPOPEMA Securities S.A.
mBank S.A.
Millennium Dom Maklerski S.A.
Noble Securities S.A.
Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna - Biuro Maklerskie Pekao
Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna Oddział – Biuro Maklerskie
Alior Bank S.A. - Biuro Maklerskie
Santander Bank Polska S.A. - Santander Biuro Maklerskie

Po co mają kupić po 20? Zaczekają i skupią po 5 blackeye

Krewa może podaj od razu zasięgi do 1000 zł aby nie aktualizować co miesiąc posta :)

W sumie te wyliczenia zgadzałyby się z tym na co czeka rynek - czyli wstępne wyniki za 3Q.

Cytat:
Mając licencje maklera otrzymałem w tym roku trzy oferty w widełkach 9-10 k brutto

Skoro tak to licencja DI nie jest Tobie potrzebna. Serio obecnie bardziej w cenie jest doświadczenie niż licencje.

Obecnie rynek mocno się nasycił maklerami i doradcami. Rynek się skonsolidował. Napływów masowych do funduszy nie ma. Usługa doradztwa inwestycyjnego w praktyce w Polsce nie istnieje. DI świeżo po zdobyciu licencji w Warszawie z min. rocznym doświadczeniem na rynku zarabia na start w okolicach 6-7k brutto. Po paru latach można liczyć na zarobki ok. 12k ale to głównie w większych podmiotach.

Generalnie warto prosić DM o obniżenie prowizji, przedstawienie oferty. Kto pyta nie błądzi a sami z siebie DM prowizji nie obniżają. Zniżka SII jest bardzo fajną opcją. W zależności od DM i obrotu można uzyskać prowizję rzędu 0,15%-0,29% w tym zakresie.

Proszę o analizę raportu rocznego.

Cześć, sprawdźcie proszę wskaźniki bo mi wskaźniki płynności się nie zgadzają.

Oferta jest mała więc zainteresowanie moim zdaniem będzie znacznie większe i będzie redukcja. Pytanie jak zawsze czy cena jest atrakcyjna. Przy obecnych spadkach na giełdzie dla mnie musieliby obniżyć cenę min 30%. Ale co ja tam wiem.....

Proszę o aktualizację analizy technicznej spółki. Z góry dziękuję.

Proszę o aktualizację analizy technicznej spółki. Z góry dziękuję.

Spółka wypuściła nową gre

link

Wrażenia z kilkunastu minut z gry:
bardzo grywalna - gra sprawia frajde, płynnie działa i nie jest zbyt trudna
nie ma dużego nacisku na monetyzacje - z jednej strony plus ale z drugiej akcjonariusze liczą na zyski

Jakie są wasze wrażenia?

@Wojtek mam prośbę o zerknięcie techniczne na Pepees. Doświadczone oko może wychwyci czy to przystanek czy koniec trendu wzrostowego.

Pozdrawiam

W podsumowaniu jest chyba błąd odnośnie stopy zwrotu na 11 bit. BTW możesz napisać coś więcej dlaczego kupujesz - sprzedajesz dane walory?

Pozdrawiam

To ja może podrzucę moją propozycję na perełkę - DELKO

www.biznesradar.pl/notowania/D...

Cześć, wywalasz jutro ONICO? Raport słabiutki - nieprzypadkowo spadało z 220 zeta. d'oh!

Podepnę się pod pytanie. Czy ktoś się orientuje jakie analitycy giełdowi dostają wynagrodzenia? Podobno w Wawie analityk z kilkuletnim doświadczeniem i np CF dostaje 15 brutto a świeżak coś około 7brutto. Prawda li to czy między bajki włożyć takie zarobki?

Mam pytanie odnośnie rezerw obowiązkowych - czy UNIMOT będzie je musiał utrzymywać fizycznie czy musi za to zapłacić wyspecjalizowanym podmiotom?

Mam pytanie odnośnie analizy DM BOŚ. Dlaczego analitycy uznali, że UNIMOT będzie dążył w kolejnych latach do całkowitej spłaty długów zamiast utrzymać dotychczasową, bądź zbliżoną strukturę finansowania? 0% udziału długu w 2023 wygląda dziwnie. Założenie, że całość koniecznych wydatków na zapasy obowiązkowe zostanie sfinansowane z emisji akcji i zysków spółki wydaje się niewłaściwe. Dodatkowo, dlaczego w analizie porównawczej nie wzięto pod uwagę tak podobnej spółki jaką jest ONICO? Mam również pytanie dlaczego założony jest zerowy wzrost przychodów od 2018r? Rozumiem, że spółka od 2018 roku zamierza leżeć na brzuchu i panta rhei?

Nie jestem akcjonariuszem UNIMOT ale ta wycena moim zdaniem zaniża wartość tych akcji.

PS Jeżeli się mylę i takie są zasady robienie wyceny DCF to przepraszam i kłaniam się nisko Shhh

Cześć,

Tak się ostatnio zastanawiałem, że w USA sporo osób, które znają się na giełdzie zakłada własne fundusze i wykładają karty na stół - albo potrafią zarabiać na rynku albo tylko gadają w tv że potrafią.

U nas aby założyć fundusz i nie być od nikogo zależnym trzeba założyć TFI z min wkladem 125 tys euro. Zastanawia mnie jakie koszty ponosi takie TFI? Jest tutaj może ktoś z branży kto zna się na rynku TFI albo ekipa stockwatch wie coś na ten temat?

Czyżby koszty były tak wysokie, że w Polsce po prostu nie opłaca się bawić w TFI tylko uciekać na zachód?

Drodzy forumowicze czy ktoś jest w stanie napisać czy PGS ma dużą szansę wejść do SWIG80? Zgodnie z tym harmonogramem :

www.gpw.pl/kalendarium_indekso...

1 wrześnie mamy ogłoszenie zmian w indeksach - PGS ze swoją kapitalizacją tam pasuje. Pytanie czy wejdzie do indeksu już we wrześniu czy przy następnej rewizji?

king infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

bessa na giełduni a lokomotywa PGS jedzie dalej love4

W sumie słabszy złoty to dla spółki dobra nowina, martwi jedynie funt. Prawdopodobnie UK będzie na prawach np Norwegii także uważam, że nie będzie to miało zasadniczego wpływu na działalność spółki. Może więcej regulacji, kwitków do wypełnienia ale spółka podbija rynek ceną i jakością a to nie ulega na obecną chwilę zmianie.

Obawiam się, że z niegospodarnością ciężko będzie wygrać. To trochę jak walka z głupotą - szczytna, nobliwa ale długa, męcząca i często nie przynosząca zamierzonego efektu. Aby nie wyszło tak negatywnie - będę kibicował i przyglądał się tej sprawie salute

podejrzewam, że w dużej mierze wysokie opłaty za zarządzanie zjadły kapitał inwestorów :) istny bal na Titanicu

Cytat:
chłopie ... zastanów się....nad tym co piszesz..
Zarząd pewnie po to przenosi się na GPW z newconnecta 3some żeby zaraz ją zdjąć Speak to the hand Liar

Sam prezes o tym mówi, że szpece od finansów tam im doradzają Whistle

Spółka pieniędzy nie potrzebuje, główni akcjonariusze już sami nie wiedzą w którą skarpetę upychać dywideny więc nie wykluczam, że zamiast dywidendy mogą zdecydować się na buy back. Shhh

Bardziej prawdopodobne jest to, że Prezes zdecyduje się na zdjęcie firmy z giełdy niż na nową emisję.

Od dawna zarząd narzeka na niską płynność. Gotówki nie potrzebują a obecność na giełdzie ma coraz mniejszy pozytywny wpływ na spółkę.

Cześć, jakim programem mozna robic takie testy?

Poproszę o omówienie najnowszego raportu spółki.

Poproszę o omówienie najnowszego raportu spółki.

Proszę o omówienie najnowszego raportu spółki.

Dzień dobry, czy ktoś byłby tak miły i wyjaśnił mi co oznacza ten komunikat?

KRUK SA spełnienie się warunku zawieszającego umowy sprzedaży wierzytelności zawartej z Santander Consumer Bank S.A.?

biznes.pap.pl/pl/news/search/i...

nie wiem czy to dobrze czy źle dla spółki dlatego proszę o wyjaśnienie.

Proszę o analizę najnowszego raportu spółki. Pozdrawiam

Sytuacja dynamicznie się zmienia między innymi za sprawą Ukrainy. Z jednej strony jest pozytywny efekt bankructwa konkurencji na polskim rynku, z drugiej zaś niepokój na rynku rosyjskim i ukraińskim a co za tym idzie znaczne osłabienie walut tych krajów. Czy na daną chwile możliwe jest szacunkowe obliczenie przełożenia tych czynników na wyniki spółki?
Pytanie laika dlatego proszę nie niszczyć mnie w komentarzach Silenced

PS. Omówienie raportu będzie w tym tygodniu?

Dzień dobry, proszę o omówienie najnowszego raportu spółki.

Pozdrawiam

Cześć, jak skomentujesz wyniki Helio? Wynik moim zdaniem pozytywny, późne święta wielkanocne zmienią troche czasowo generowanie wyniku w spółce ale powinno być dobrze.

nie znam przepisów ale czy może być taki scenariusz że jest ogłoszone nowe wezwanie i wszyscy akcjonariusze puław muszą wziąść udział? Azoty ogłosiły że bedzie w lutym kolejne wezwanie i nie wykluczają wówczas wycofanie puław z giełdy.

Nie znam się, ale czy ta emisja nie jest robiona aby sfinansować zakup akcji w wyniku wezwania?

Tarnów w połowie lipca wezwał do sprzedaży 6.116.800 akcji Puław, stanowiących 32 proc. walorów, po 110 zł za akcję. W wezwaniu złożono zapisy na 10,3 proc. akcji. Ok. 10 proc. akcji sprzedała w wezwaniu Kompania Węglowa, natomiast zbycie przez Skarb Państwa pozostałych akcji Puław ma nastąpić w drodze wymiany akcji.

Ja rozumiem, że ta emisja pójdzie na sfinansowanie właśnie tych 10% które odpowiedziały na wezwanie po 110 zł.

Jeżeli się mylę to proszę o wyprowadzenie z błędu.

czy jakis technik mógłby sie wypowiedziec na temat barlinka?? np jaki mamy zakres spadków?

przepraszam ale ujawnianie ważnych informacji o spółce to nie jest zabawa w piaskownicy, tutaj chodzi o pieniądze tysięcy akcjonariuszy i nie może dochodzić do takich sytuacji

czy jakby się okazało że to jakiś pracownik cia ogłosił to info na forach to groziłoby jemu coś za to?

nie podoba mi się pomysł wyplacania dywidendy, zamiast tego mogliby jakoś zainwestować te fundusze, najwidoczniej nie mają zbytnio pomysłów w która stronę się rozwijać

zdążyliście sprzedać na górce?

jest ktoś w stanie mi prosto wytłumaczyć skąd ten dzisiejszy wzrost?

Wie ktoś może jakie domy maklerskie wprowadziły usługę krótkiej sprzedaży i czy jest ona dostępna również dla niewielkich inwestorów?

panowie i panie jak sądzicie - do końca roku będziemy się bujać wokół poziomu 15 zł czy nastąpi jakiś zdecydowany ruch w jedną czy drugą stronę?

może mi ktoś wyjaśnić czemu mamy dzisiaj taki wzrost?

Witam wszystkich interesujących się tą spółeczką

Chciałbym poznać waszą opinię na temat perspektywy dla MCI w obecnym roku...

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 27 lutego 2021 15:51:32
Liczba wpisów: 66
[0,02% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 2

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,692 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,43% +33 685,15 zł 53 685,15 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d