Peasant Investment czyli fundamentalny portfel "na chłopski rozum" - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8

Peasant Investment czyli fundamentalny portfel "na chłopski rozum"

pandorinium
Wpisów: 222
Wysłane: 15 lutego 2017 08:45:41
Z Cloduem jest specyficzna sytuacja, bo przechodzą na główny parkiet bez emisji, czyli to co widzimy od dłuższego czasu to właśnie przekazywanie akcji do TFI, które jeszcze potrwa. Z moich obserwacji wynika, żę Altus ma taki styl. Kwestia czy ktoś jeszcze bierze w tym udział. Wczoraj było spotkanie w hali GPW w Warszawie. Niestety nie ma tego nigdzie w sieci to nie wiadomo o czym rozmawiali z zainteresowanymi osobami. Natomiast moja teoria jest taka, że TFI się zdeczka wkurzyło i skupują niżej niż 100zł, bo dlaczego mają płacić więcej gdy osoba z nimi związana drukuje po setce. A zapewne akcje oddaje również ten, co będzie sprzedawał Imagine i obejmował akcje. Przypuszczam, że w marcu, jak raportowali, podczas walnego zatwierdzają przejęcie, pokażą wnyki audytu oraz może wyślą prospekt, który według tego co wspominali jest na ostatniej prostej do złożenia - prawnicy jeszcze go analizują.

Druga dziwna sprawa, ale to bardziej związana z bankierem i myfund. Informacje puszczane przez ebi, a nie espi nie są widoczne w komunikatach spółek. Pojawiają się z opóźnieniem sporym. A wbrew pozorom to z tamtego forum korzysta gro osób. Można było przeoczyć raport. Sam informację o rezygnacji Komosy przeczytałem dopiero po kilku dniach.

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wpisów: 203
Wysłane: 15 lutego 2017 10:47:54
Co do CLOUDa jak się przyjrzeć bliżej są dwa elementy w wynikach IVQ:

* przychody finansowe "inne" na +900 tys., standardowo brak wyjaśnień w raporcie
* pojawił się nowy podpunkt raportu "Transakcje z podmiotami powiązanymi" a tam +1.650 tys. w przychodach od Imagine The Future

Z racji mocno prawdopodobnego przejęcia Imagine oba trzeba by potraktować jako one-offy. Przy czym nawet po takiej operacji wyniki pozostają co najmniej przyzwoite, ciężko powiedzieć czemu kurs nie reaguje.

pandorinium
Wysłane: 15 lutego 2017 11:04:39
Przychody na 900K to zapewne różnice kursowe jak poprzednio. Wejdź na wątek spółki na sw i poczytaj. Poprzednio było na minus, teraz na plus. Docelowo jest to samo, natomiast inaczej wyglądają raporty przez takie księgowanie.

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 16 lutego 2017 01:58:31
Zapewne tak, ale nie da się ukryć że to zdarzenie jednorazowe, lekko "dopalające" wynik tego kwartału.

Dzisiaj emocjonująca sesja na ONICO. Spodziewałem się sporych spadków na otwarciu, ale skala była zaskakująca - praktycznie wyczyściło cały karnet ze zleceń K. Przy czym kurs szybko odbił do 150, a po 16 podjechał jeszcze wyżej. Zredukowałem pod koniec sesji, ostatecznie -6% zważywszy na to co w raporcie brzmi dość sensownie.
Chyba potwierdza się to o czym pisałem wczoraj, raport w dużej mierze był już w cenie.

Wynik całkowity na ONICO na teraz to -1%. Dramatu nie ma, ale patrząc na to, że w szczytowym momencie było nawet i +40%, odbiór jest zupełnie inny. Z drugiej strony niewątpliwym plusem sytuacji jest to, że takie "szkolenia" na żywej kasie mają nieoceniony wymiar edukacyjny. Nic tak nie uczy dbałości o detale :)

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 23 lutego 2017 01:26:28
Trochę się wyłączyłem giełdowo, śledzę tylko notowania i najważniejsze newsy i z lekkim niedowierzaniem patrzę na to co się dzieje. Indeksy bez korekcyjnego opamiętania prują na północ. Ciekawa sprawa, że jednocześnie spółki z mojej shortlisty jakoś tego entuzjazmu nie podzielają. Oczywiście są tam głównie maluchy, być może strumień tam jeszcze nie dopłynął? Tak czy inaczej to co mi się podoba to trzymam, przy czym coraz intensywniej przyglądam się shortom na spóły z WIG20.

Wróciłem na UNIBEP (pakiet jak wtedy - 15% portfela), z nastawieniem na długi termin. W zasadzie wszystko mi się podoba w tej spółce może poza obrotami które wyglądają ostatnio dość marnie.

Jakiś czas temu udało mi się okazyjnie dokupić VANTAGE (5%) - zakładam że nie będzie wielkiego odzewu na wezwanie po 3,25

Ładnie zachowuje się SANOK, już +7% od zakupu. Żałuję tylko że nie miałem cojones żeby dokupić po 55 a kusiło. Trzymam dalej.

Pięknie odpaliła GRUPA RECYKL, na teraz +40% po info o spodziewanych znacznych wzrostach zysków i przychodów w 2017 + nowych inwestycjach. Zredukowałem, z resztą poczekam na wyższe poziomy.

Patrzę na to co się dzieje w gamedevie. Jak dla mnie zapanowało istne szaleństwo. Nagłówki w parkiecie, ożywiona dyskusja na forach, wszyscy znajomi chcą kupować "growe" spółki. A w tle tego wszystkiego jedna z lepszych moim zdaniem instytucji czyli DM BOŚ robi ordynarną nagonkę na CDR i 11B, jednocześnie pokazując jak bardzo elastyczne są metody wycen w zręcznych palcach analityków. Poprzednia jest datowana na 31.08.2016, mija raptem 5 miesięcy i ten sam anal twierdzi, że CDPROJEKT jest warty dwa razy więcej. Czy coś w tym czasie zmieniło się w spółce? Raczej niespecjalnie. Za to teraz spółka wg anala w latach 2020+ będzie generowała prawie 2x wyższe przychody na lepszych marżach. Wystarczy również zmienić metodę wyceny porównawczej i there you go. Przy czym przyjmuję, że z tym "wg anala" to taki skrót myślowy, bo chyba ktoś kto zrobił CFA ma na tyle oleju w głowie żeby nie zmieniać zdania o 180 st w 5 miesięcy?

Dziś czaiłem się z shortem na CDR po 76, ostatecznie brałem niżej i skasowałem na minimalnym plusie, za mocno bujało. Gdyby tak kurs zechciał podciągnąć jeszcze wyżej to chyba będę trochę bardziej odważny. Oczywiście z pełną świadomością że pakowanie się z shortem na rynek w takim momencie to igranie z ogniem, ale ile można pionowo jechać w górę?

mrk
Wpisów: 1 863
Wysłane: 23 lutego 2017 09:12:27
Cytat:
Patrzę na to co się dzieje w gamedevie. Jak dla mnie zapanowało istne szaleństwo. Nagłówki w parkiecie, ożywiona dyskusja na forach, wszyscy znajomi chcą kupować "growe" spółki. A w tle tego wszystkiego jedna z lepszych moim zdaniem instytucji czyli DM BOŚ robi ordynarną nagonkę na CDR i 11B, jednocześnie pokazując jak bardzo elastyczne są metody wycen w zręcznych palcach analityków. Poprzednia jest datowana na 31.08.2016, mija raptem 5 miesięcy i ten sam anal twierdzi, że CDPROJEKT jest warty dwa razy więcej. Czy coś w tym czasie zmieniło się w spółce? Raczej niespecjalnie. Za to teraz spółka wg anala w latach 2020+ będzie generowała prawie 2x wyższe przychody na lepszych marżach. Wystarczy również zmienić metodę wyceny porównawczej i there you go. Przy czym przyjmuję, że z tym "wg anala" to taki skrót myślowy, bo chyba ktoś kto zrobił CFA ma na tyle oleju w głowie żeby nie zmieniać zdania o 180 st w 5 miesięcy?

Dziś czaiłem się z shortem na CDR po 76, ostatecznie brałem niżej i skasowałem na minimalnym plusie, za mocno bujało. Gdyby tak kurs zechciał podciągnąć jeszcze wyżej to chyba będę trochę bardziej odważny. Oczywiście z pełną świadomością że pakowanie się z shortem na rynek w takim momencie to igranie z ogniem, ale ile można pionowo jechać w górę?

Też brałem wczoraj shorty na CDR i będę dobierał w przypadku pomyślnego testu wczorajszych maksimów. Traktuję to też jako ubezpieczenie portfela przed możliwą korektą na szerokim rynku. Co do rekomendacji mam podobne odczucia, a fragment zdania uzasadniającego podwyższenie ceny: "Uważamy, że CD Projekt to walor, który każdy inwestor powinien mieć w portfelu, biorąc pod uwagę wyjątkowe połączenie uwielbienia graczy[...]", na prawdę mnie rozbawił.
Co ciekawe np. mDM w tym samym czasie wycenia spółkę na 43 zł (raportu z rekomendacją nie widziałem).

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 1 marca 2017 23:16:24
Sporo transakcji w portfelu. Złożyłem raczej symboliczny zapis na UNIMOT, dostałem jeszcze bardziej symboliczną ilość. Szkoda, nie spodziewałem się aż takiej redukcji.
Zaliczyłem parę skoków na shorta na CDPROJEKT wszystkie na minimalny plus. Dzisiaj dobrałem znowu. Podobnie jak mrk traktuję to jednocześnie jako zabezpieczenie przed spadkami na szerokim. Mam przekonanie, że jak wreszcie nastąpią to CDR poleci znacznie głębiej..

Wszedłem w AVIAAML ale póki co niewypał. Zakup bardziej fundamentalny więc będę trzymał.

Wskoczyłem z powrotem na ASBIS zaskoczony reakcją rynku na raport. Ładnie się dziś obroniło, więc zakładam dalszy pozytywny scenariusz.

Wróciłem na ALUMETAL pakietem kontrolnym w okolicach 60, póki co bez większego przekonania w krótkim terminie. Dziś mocno skoczyło więc na pewno nie będę powiększał do wyników.

Kupiłem ALTUS, wyceniany obecnie dla mnie dość nisko. Zakładam też że zapowiadany scenariusz z rygorystycznym ograniczeniem prowizji dla dystrybutorów (2% zarządzanie, 0,5% kickback) się nie zrealizuje. Obstawiam, że wygra rozwiązanie kompromisowe, które w ALTUSa nie uderzy aż tak mocno.

Wyrzuciłem resztę ORGANIC z wynkiem -38% i rekordem jeśli chodzi o nominalną stratę. Kolejna cenna nauczka, w tym przypadku na chłodno muszę ocenić, że zagranie miało niewiele szans, za to mnóstwo ryzyk. Czyli po ludzku zwykła głupota :)

Wynik lutego to minimalny plus. Przy mocno rosnącym rynku ten rezultat można by potraktować negatywnie, ale biorąc pod uwagę kosztowne niespodzianki na ONICO i ORGANIC jestem umiarkowanie zadowolony. Pozbyłem się wynalazków, skład mi się podoba, co zwykle było dobrym prognostykiem dla przyszłych wyników.

kliknij, aby powiększyć

Od marca dość spore dokapitalizowanie, więc procenty znaczą nominalnie coraz więcej

kliknij, aby powiększyć

Edytowany: 1 marca 2017 23:18

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 3 marca 2017 01:21:59
Kupiłem UNIWHEELS (7%), powiększyłem ASBIS do 12%, lekka redukcja na UNIBEP. Parę groszy wpadło też z daytradingu na CDPROJEKT. Ogólnie bardzo ładna sesja dla portfela.

A tak w ogóle to shorciłbym SNAPA :)

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 10 marca 2017 15:15:50
Dużo trejdów ostatnio i nie mam głowy żeby wszystko rejestrować, sorry jeśli ktoś śledzi. Bawiłem się sporo z krótkimi wejściami na shorty na CDR z ogólnie pozytywnym skutkiem, chociaż jestem pewien że można z tego wycisnąć znacznie więcej. Muszę jeszcze popracować nad metodologią, no i psychiką, która czasami podpowiada scenariusze wbrew ogólnie przyjętej strategii.

Stan na teraz:

kliknij, aby powiększyć

Portfel mi się dość mocno zdywersyfikował, nawet nie do końca świadomie. To efekt raz - rosnącego kapitału (muszę się przestawić na wyższe pakiety), dwa - braku jednego ewidentnego faworyta, coś jak UNIWHEELS na początku 2016. Będę starał się utrzymywać max 15 spółek, docelowo fajnie byłoby obracać się w liczbie koło 10.

Jak widać po powyższym:
* sprzedałem UNIBEP (+7% na tym pakiecie, razem z poprzednim +16%) - odbił się od maxów, wycena coraz bliżej fundamentów
* sprzedałem ALUMETAL (+2%) - jeszcze nie czas na ten walor
* kupiłem INTEGERPL - spekulacyjnie, na podwyższenie wezwania, po info o powiększeniu udziału przez AEGON OFE
* kupiłem IALBATROS - pod skup akcji, szerzej opisane tu: http://analizyobs.blogspot.com/2017/03/ialbatros-przed-mega-skupem-akcji-warto.html#more
* kupiłem DELKO - głównie fundamentalnie ale i technicznie, kurs odbił od 10 zł
* kupiłem VISTULA - techniczny pakiet do uciułania paru procent
* powiększyłem ASBIS - nieuzasadniony spadek po wynikach
* powiększyłem GRUPAREC - mój "top pick" na 2017 ;) na teraz zupełnie niedostrzeżona spółka, ale liczę na dynamiczny wzrost przychodów i zysków, nawet do 5-6 mln zysku net w perspektywie 2-3 lat (obecnie 2,5) i przejście na GPW. Być może powiększę ale pewnie już nieznacznie ze względu na płynność

więcej grzechów nie pamiętam ;)

pandorinium
Wysłane: 10 marca 2017 16:22:32
Sprzedałeś Clouda, grzech jak nie wiem ;)

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 14 marca 2017 00:03:59
Może i grzech :) ale nie czuję tej spóły. Chyba faktycznie nie pisałem, wyszło 0% na całości (CLOUD)

Ostatnie transakcje:
- kupiłem AMICA (3%) - kurs na wsparciu, jak przebije chętnie ustawię się też niżej
- znacznie powiększyłem PEPEES (do 12%) zaraz po wstępnych wynikach. Wyglądają świetnie, jeśli w rocznym nie będzie niespodzianek robi się mocny kandydat do dużych wzrostów na 2017
- powiększyłem GRUPAREC (do 9%) i na teraz wystarczy
- lekko zredukowałem INTEGER (do 5%), jeszcze przed info o kolejnym OFE powiększającym udział. Widzę, że Brzoska próbuje grillować akcjonariat, chociaż nie wiem na kogo miałoby to działać, nie sądzę żeby fundy nabierały się na takie sztuczki. Jestem bardzo ciekaw jak to się rozwinie, obstawiam że skończy się polubownym +20/30% do pierwotnej propozycji
- zredukowałem VANTAGE

Gotówka w okolicach minimalnych poziomów (15%) tyle wolę zostawić na jakieś szybkie skoki

pandorinium
Wysłane: 15 marca 2017 07:59:34
Tak, nie pisałeś i dlatego mnie to zaskoczyło, że nagle sprzedałeś, bo ostatnio były dobre komunikaty. Zmiana personalna w spółce, wejście w 2016 do akcjonariatu funduszu norweskiego, ale co fakt to fakt, jest to spółka specyficzna.

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 25 marca 2017 01:39:44
Ehh znowu brak czasu na regularne uzupełnianie. A handluję dość sporo. Po założeniu konta w BOŚiu często z komórki, w bardzo różnych miejscach i teraz się zastanawiam jak ja mogłem bez tego funkcjonować :)

Lista:

- sprzedaż IALBGR (+6%) - miałem chrapkę na ściągnięcie większego pakietu <14 i wzięcie udziału w skupie ale musiałem wyjechać i puściłem w rynek
- sprzedaż UNIMOT (+15%) - liczyłem że po krótkim okresie realizacji zysków z IPO kurs ruszy, ale tak się nie stało. Widzę pewne ryzyko związane z problemami z koncesjami w 1Q. Zresztą pozycja mała, więc bez większego wpływu
- sprzedaż VISTULA (+1%) - zagapiłem się i po wynikach ktoś tanio zgarnął zostawione zlecenie
- sprzedaż SANOK (-6%) - duże zaskoczenie, b słabe wyniki, brak wyjaśnień w raporcie, nic o perspektywach -> out na dłużej
- sprzedaż AVIAAML (+13%) - cierpliwie wyczekałem spore spadki i przyszła nagroda. Fajnie buja na tym walorze więc zostaje na celowniku
- sprzedaż VANTAGE (+6%) - nie liczyłbym na więcej po podniesieniu ceny
- kupno i sprzedaż ATENDE (+5%) - brałem po wynikach i przed konferencją, sprzedałem dzień później. Liczyłem że prezes się wykaże i nie zawiodłem się :)
- zredukowany INTEGER - skorzystałem z jednodniowego wzrostu. Nadal obstawiam że najbardziej prawdopodobne jest podniesienie ok. +20%, ale kurs nie chce ruszyć w żadną ze stron, a Brzoska wygląda na uparciucha. Moje przekonanie trochę spadło, więc nie wykluczam że wyskoczę z reszty po dobrym kursie
- skupowałem progowo ERG - raport roczny trochę poprawił kiepski obraz podanych wcześniej szacunków. Tak na marginesie ta moda podawania wstępnych wyników niesamowicie mnie wkurza, bo pojawia się to nie wiadomo kiedy i właściwie nie wiadomo co zawiera, więc ciężko się pod to sensownie ustawić.
- kupiłem GRODNO - fajna wzrostowa spółka, która trochę wyhamowała razem z budowlanką w 2016, liczę że w tym roku odpali
- kupiłem mały pakiet UNIBEP - po zapowiedzi prezesa o spodziewanych wzrostach sls i zysku w '17. W sumie nic nowego ale liczyłem na mocniejszą reakcję kursu.
- powiększyłem UNIWHEELS - daję raczej mniejsze szanse na podniesienie ceny, ale kurs prawie w cenie wezwania to przesada
- kupiłem ORZELBIALY - najpierw wydłużyli zapisy w wezwaniu, parę tygodni później puścili info o odpisach. Jak widać na kogoś podziałało bo kurs rano zjechał -10%, brałem w promocji. Wg mnie 8,65 zł nie ma najmniejszych szans, pytanie co dalej. Może być ciekawie, bo zbliża się 1Q, jeśli będzie skokowa poprawa to będzie trudniej odbierać. Może jakieś podniesienie na horyzoncie?

Oprócz tego dalej handlowałem shorty na CDR. W sumie sukces, bo mimo wzrostu kursu cały czas jestem na plusie. Do tego dołożyłem nowy instrument - kontrakty na PXM. Kiepska płynność, no i mój DM zgarnia sporą prowizję, ale czego się nie robi żeby shorcić taką spółę :)

Aktualny portfel:

kliknij, aby powiększyć

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 29 marca 2017 23:35:30
- sprzedany ALTUS (+1% na całości) - propozycja KNF jednak w zapowiadanej - negatywnej postaci
- lekko powiększony INTEGER - coś się dziś działo, poszła paczka za 5 mln zł po 42,0 , kurs blisko ceny wezwania. To taki becik na wolnej gotówce, bo ciężko coś teraz obstawić
- lekko powiększony S na PXM - w ogóle ciekawie wygląda zachowanie ceny futuresa do instr bazowego, cena 1,0-1,5 zł niższa, a ta różnica potrafi się sporo wahać. Cieszy rosnący LOP, coraz sensowniej można tym handlować
- lekko zredukowany S na CDR - ładny zysk, a wolę PXM
- zredukowany ORZELBIALY - ale to bardziej techniczna operacja - zamykam Degiro i po prostu skasowałem pozycje tam

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 3 kwietnia 2017 14:07:03
mały rebranding żeby ktoś nie pomyślał że to niepoważny profil ;)

W marcu fajny wynik, portfel zanotował +4,5%. Zamknąłem 13 pozycji, z czego 12 było zyskownych (shorty na CDR traktuje jako 1 pozycję). Najwięcej dała zarobić AVIAAML, stratę przyniósł SANOK.

kliknij, aby powiększyć

Portfel mocno zapakowany w akcjach

kliknij, aby powiększyć

Od ostatniej aktualizacji:
- sprzedałem UNIBEP (+3%)
- kółko na PLAYWAY (+1%)
- zredukowałem UNIWHEELS - myślę że niska cena, ale wolę przesiąść się na coś z większym potencjałem
- powiększyłem PEPEES - przyjrzałem się jeszcze bliżej ostatnio, mój nowy faworyt na 2017
- powiększyłem ERG - pozytywne komunikaty, niedługo strategia na 2018-2020
- powiększyłem ORZELBIALY - pisałem już wcześniej, poza tym patrzę na handel dzienny i jakoś pozytywnie mnie nastraja
- kupiłem PMPG - spekulacyjnie pod jutrzejsze wyniki
- kupiłem CCC - czaję się już od dłuższego czasu, po marcowych wynikach stwierdziłem że nie będę dłużej czekać. Do zakopania

Zamknąłem też kontrakty S na CDR. Przy obecnych wycenach już raczej nie będę wracał. Walor wprawdzie na moje przewartościowany, ale średnio mi się shorci bądź co bądź wzrostową spółę. PXM lepszy :)

Po wrzuceniu tego wykresu powiększyłem jeszcze PXM S, wygląda że przebiło te 8, a do tego cena kontraktu mocno zbliżyła się do cen akcji.

flesz
Wpisów: 1 448
Wysłane: 3 kwietnia 2017 14:16:36
Hej.
Ja też wróciłem na PEPEES. Mimo, że urosło już ponad 100% od konsolidacji, to wciąż wskaźnikowo jest tanio. Żałuję trochę, że to sprzedałem wcześniej. Szczerze liczyłem na korektę do ok. 1 zł ale po wynikach rocznych raczej na te poziomy już nie ma co liczyć. Perspektywy na ten rok są niezmiennie dobre. Fajną analizę robił OBS w swoim blogu. http://analizyobs.blogspot.com/2017/03/pepees-uzupenienie-po-raporcie-rocznym.html#more Jedyne czego się tu obawiam, to że kontrakty azjatyckie były jednorazowym strzałem. Zobaczymy co pokażą za I kwartał.

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 3 kwietnia 2017 23:25:46
Podstawa to kwestia pozyskania dużej ilości surowca w odpowiedniej cenie. Na branżowych forach można się dogrzebać że zaczęli już kontraktować 2017 na niższych cenach o parę % w porównaniu do 2016 co można odczytywać b pozytywnie. Zakładam, że jeśli pogoda w tym roku znów dopisze to Azja będzie się coraz częściej przewijać w raportach. Czemu masz obawy że to jednorazowy strzał?

flesz
Wpisów: 1 448
Wysłane: 4 kwietnia 2017 19:38:55
Zdarzyło mi się już kilka razy posiadać spółkę, która zrobiła lux wyniki na jakimś jednorazowym kontrakcie czy serii zamówień. Potem źródełko się wyczerpało i wyniki już nie wróciły. Nie sądzę, by było tak na PPS, ale z tyłu głowy zawsze lampka się pali.

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 15 kwietnia 2017 01:17:23
Chwilę mnie nie było, czas na update:

- sprzedałem INTEGER (+1%). Trafnie przewidziałem skalę podniesienia, ale zarobek marny, głównie dlatego że wypuściłem większość przed jego ogłoszeniem. Zmyliło mnie zachowanie kursu w ostatnich dniach, zachowanie fundów też było nieco niejednoznaczne. Dla mnie nauczka że fundy to nie jest w takich sytuacjach skonsolidowana grupa (tak jak wcześniej naiwnie myślałem) i też próbują rozgrywać siebie nawzajem. Gdyby tak nie było, wykres wyglądałby zupełnie inaczej.
Swoją drogą ciekawy zakup przez Quercus, może to nie koniec?
- sprzedałem UNIWHEELS (-2%) - kurs b nisko ale widzę zbyt małe szanse na korektę ceny. Potrzebowałem kasy, przesiadłem się na coś z lepszą perspektywą
- sprzedałem PMPG (+5%) - sympatyczny zysk jak na 4-dniową inwestycję. Poza tym miałem swoistego moralniaka bo delikatnie mówiąc niespecjalnie im kibicuję ;)
- sprzedałem ORZELBIALY (+14%) - dalej widzę więcej pozytywnych przesłanek ale po takich wzrostach moje przekonanie spadło. Inwestycja kilkunastodniowa więc nie mam na co narzekać
- kupiłem ATAL po prognozie zysków - coś z serii lepiej późno niż wcale :) szkoda że nie wyłapałem wcześniej, liczę na to że nie koniec imprezy, fundamentalnie jeszcze jest przestrzeń
- kupiłem ALUMETAL - spółkę obserwuję już od dłuższego czasu, bardzo dużo mi się w niej podoba. Wyniki 4Q jak dla mnie spore zaskoczenie na + spodziewałem się znacznego obniżenia lotów. Wprawdzie oczekuję że 1Q będzie słaby, ale wydaje mi się że to już jest w cenie, w każdym razie nie chcę żeby mi odjechała tak fajną spółka. Dla mnie kolejny faworyt na 2017

No i cofam się w czasie do ostatniego podsumowania i zamiany shortów CDR na PXM... No cóż nie ukrywam że jest satysfakcja z trafnego określenia kierunku ale chyba wolałbym to jednak zmonetyzować king

Obecny skład:

kliknij, aby powiększyć

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 2 maja 2017 16:52:10
Kwiecień wypadł na zero. Trochę mnie to zaskoczyło, miałem sporo udanych spekulacyjnych szybkich wejść, ale te długoterminowe akurat dość wyraźnie obniżyły loty. Póki fundamenty się zgadzają niespecjalnie mnie to martwi, więc ogólnie jestem zadowolony z kwietnia.

kliknij, aby powiększyć

Stan obecny:

kliknij, aby powiększyć

W ostatnim czasie:
- sprzedałem GRODNO (+3%), kurs praktycznie bez obrotów stał w miejscu, a ja trochę straciłem przekonanie do szybkiej poprawy fundamentów. Sprzedałem przy pierwszej okazji. Nie wykluczam że wskoczę z powrotem, chociaż widzę że kurs już rusza.
- sprzedałem ATAL (+1%) nie spodobały mi się spore ukryciaki na S po rekomendacji mbanku. Ostatecznie poszło trochę wyżej, ale jakoś czuję że potencjał wzrostowy mógł się na pewien czas wypalić
- szybki skok na PMPG (+2% ale tylko 3% portfela)
- sprzedałem ALUMETAL (+2%) - analitycy widzą 1Q wyraźnie wyżej niż ja, wolę nie ryzykować i wskoczyć po wynikach nawet kosztem zgubionych paru %
- zredukowałem ERG - sprzedałem ile mogłem w ofercie skupu + jeszcze trochę na rynku. Inne spółki z segmentu zaraportowały spory wzrost cen polipropylenu w 1Q, więc podobnie jak przy alumetal wolę wejść po wynikach. Tym bardziej że 70 pozostaje mocnym oporem
- kupiłem KOMPUTRONIK - fajny case, prezes sprzedaje akcje po czym za chwilę ogłasza wezwanie i wycofanie z giełdy :) Kurs bardzo nisko do fundamentów, przy obecnej cenie nie widać większego ryzyka. Minusem jest tylko mocno rozdrobniony akcjonariat, pewnie będzie łatwiej bujać
- kupiłem POZBUD - spadający nóż, ale robi się b tanio, a spółka fajna. Może też skorzystać na poprawie w budowlance. Póki co prezes nie wydaje się specjalnie optymistyczny więc pakiet bardziej kontrolny.
- kupiłem PGSSOFT - spóła dość droga, ale wydaje się że są wszelkie podstawy do takiej wyceny. Prezes b optymistycznie rysuje przyszłość, a ciężko to poddawać pod wątpliwość patrząc na historię. W ogłoszonym niedawno ABB akcje poszły dość sprawnie po 14 zł, więc jest to jakiś punkt zaczepienia dla kursu
- kupiłem BIOPLANET - po b dobrych wynikach 1Q, EURPLN może dalej pomagać, jest spory potencjał w tej spółce, gdyby nei ta płynność ..
- kupiłem VISTULA - technicznie na odbicie od 3,2, fundamenty cały czas są OK
- kupiłem ERGIS - technicznie na odbicie od 5,9-6,0, fundamentalnie też OK
Edytowany: 2 maja 2017 16:57

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8