Peasant Investment czyli fundamentalny portfel "na chłopski rozum" - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8

Peasant Investment czyli fundamentalny portfel "na chłopski rozum"

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wpisów: 203
Wysłane: 9 maja 2017 18:07:32
Do poprzedniej listy jeszcze zapomniałem dodać sprzedaż DELKO. Na szczęście większość wysypałem przed wynikami i wyszło +12% / +0,40% (po slashu wpływ na portfel wzorem kolegi leniucha)

W ostatnich dniach:
- kupiłem PEKABEX - mało płynne ale fundamentalnie ciekawe, mocno wzrasta raportowana produkcja, dobra historia spółki. Do tego jest jakaś szansa że mocno skorzystają na nowym programie mieszkaniowym
- kupiłem LSISOFT - spekulacyjnie pod wyniki + technika
- sprzedałem po wstępnych wynikach cały PEPEES (+10% /+1,90%)- z pewnym żalem, bo liczyłem na więcej, ale w moim odczuciu po wynikach 1Q w najbliższym czasie może zabraknąć impulsów wzrostowych. Bardzo nie podobał mi się komunikat o nabyciu udziałów w sp "Ponary". Wprawdzie przeliczając cenę za hektar nie widać jakiegoś większego wałka, ale źle to wygląda. Poza tym na WZA grupa mniejszościowych ciągle występuje przeciw Skotnickim (nie przeszło scalenie). No i do tego wszystkiego pogoda ..
- powiększyłem KOMPUTRONIK - gra w "wyciskanie drobnych" już się zaczęła, tym razem od dwukrotnego przesunięcia terminu. Przy czym porównując to do innych instrumentów typu: "zaraz bankructwo" albo "Jezu jaką my mamy zła sytuację rynkową" (vide INTEGER i PELION) to póki co lajcik :)
- kupiłem ALUMETAL - chciałem czekać do wyników 1Q ale trochę się złamałem patrząc na to jak kurs forsuje opór
- zredukowałem VISTULA z zamiarem sprzedaży całości - zakup Bytomia wydaje mi się ciekawy, ale diabeł tkwi w szczegółach. Nie znam, nie biorę :)

kliknij, aby powiększyć

Edytowany: 9 maja 2017 18:09

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 13 maja 2017 18:18:23
dość sporo dokapitalizowałem i od razu poszedłem na zakupy :)
- powiększyłem KOMPUTRONIK (rekordowa wartość nominalnie) - korzystam z atrakcyjnego kursu
- lekko powiększyłem BIOPLANET
- lekko powiększyłem PGSSOFT
- lekko zredukowałem GRUPAREC - niezłe wyniki i od razu pojawił się popyt. Szczerze mówiąc bardziej techniczna operacja żeby zamknąć rachunek na którym wisiały te akcje. Potencjał przy tej wycenie nadal b duży, resztę trzymam
- sprzedałem VISTULA (0%)
- zrobiłem też małe kółko na ORZELBIALY (+2%/+0,05%)

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 20 maja 2017 16:36:59
w sumie dobrze, że prowadzę ten portfel, bo przy okazji podsumowań czasem się łapię że mam czegoś tak dużo/mało icon_biggrin
kliknij, aby powiększyć

- powiększyłem ALUMETAL - niestety nie załapałem się na powynikową promocję, czekałem na info z konferencji, ale jak widać było więcej takich spryciarzy ;) Wyniki były dokładnie takie jak się spodziewałem. Teraz liczy się to co przed nami, przyjmuję że drugi, a w szczególności trzeci kwartał powinny przynieść wyraźną poprawę. Tym co bardziej śledzą polecam też zapoznanie się z przebiegiem ZWZ i głosowaniem nad nowym systemem motywacyjnym. Dla leniwych - nie przeszła żadna z obu głosowanych wersji. W tym kontekście warto sobie zerknąć na to jakie tam zapisano liczby. Czyżby dla niektórych fundów zbyt mało ambitne?
http://www.bankier.pl/static/att/emitent/2017-05/170516_Informacja_przebieg_ZWZ_201705160233206465.pdf

- sprzedałem PEKABEX (+1%/+0,03%)- zachowanie kursu
- lekko zwiększyłem PGSSOFT - spodziewam się dobrego 1Q i całego 2017
- lekko zwiększyłem ERGIS - dobry raport 1Q, perspektywa kolejnych sporych inwestycji
- kupiłem CLOUD - dobry raport 1Q, wycena niżej niż była, a GPW się zbliża (oby ;)
- szybki skok na FAM (+3%/+0,20%)
- kupiony i sprzedany MEDICALG (+3%/+0,12%)
- kupiony i sprzedany TOWERINV (+2%/+0,06%)
- lekko zredukowany short na PXM. Przy czym nie wiem czy dobrze robię - ostatnie info o wygranym Żeraniu i strategii chyba miało być pozytywne ;) Ale jak przejrzeć historię ofert i budżet to można się zastanawiać czy z tego Żerania dadzą radę wyciągnąć sensowną rentowność. A strategia ... po zmianie nagłówków mogłaby posłużyć dla jakiejkolwiek innej spółki. Dla mnie takie pitu pitu na pół dnia w powerpoincie ale może się nie znam icon_biggrin
Edytowany: 20 maja 2017 16:39

pandorinium
Wpisów: 222
Wysłane: 22 maja 2017 18:29:39
Cloud będzie miał niedługo czat inwestorki, to możesz obserwować.

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 23 maja 2017 00:35:15
Dzięki, dobra okazja żeby dopytać.

Ostatnimi czasy coraz częściej zerkam w stronę Twittera jako fajnego źródła informacji wszelakich. Tam też pewnie postaram się bardziej na bieżąco dorzucić coś od siebie, więc zainteresowanych (o ile są ;)) zapraszam do śledzenia. Przy czym póki co nadal planuję aktualizować ten portfel w formule tygodniowej/miesięcznej.

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 29 maja 2017 00:46:02
Nowy tydzień startuję w takim składzie:

kliknij, aby powiększyć

Portfel rośnie..
Transakcje opiszę przy podsumowaniu miesiąca
Edytowany: 29 maja 2017 00:46

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 2 czerwca 2017 12:36:05
Ostatnio zastanawiałem się nieco intensywniej nad prowadzeniem takiego publicznego portfela. Z jednej strony korzyść jest oczywista - regularne pisanie zmusza do głębszej analizy własnych dokonań, niejako wytłumaczenia się z tego co się robi, co pozwala spojrzeć na niektóre trady bardziej surowym okiem. Z drugiej strony .. odczuwam coraz większy z tym dyskomfort. W moim rozumieniu inwestor musi być elastyczny i szybko dyskontować nowe informacje. Dzisiaj spółka mi się długoterminowo podoba, za 2 dni mogę być po krótkiej stronie (w tym punkcie ktoś mógłby mi łatwo zarzucić "naganiasz"). Aby to uczciwie oddać dla celów takiej kroniki, musiałbym rejestrować nie tylko wszystkie swoje transakcje na bieżąco, ale także cały proces myślowy, który za tym stoi. Jestem zdecydowanym zwolennikiem teorii nieefektywności rynku, spora część moich transakcji to właśnie wykorzystanie różnych przejawów tej nieefektywności. W momencie ich wyeksponowania obawiam się, że skuteczność mogłaby się obniżyć, wystarczyłoby 2-3 inwestorów stojących po tej samej stronie rynku..

Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że trading to zabawa jednak czysto indywidualna. Możesz przejrzeć spółki jakie trzymają bardziej ogarniający koledzy, możesz też i nawet powinieneś konsultować się z osobami mającymi 'ekspercką' wiedzę w konkretnych dziedzinach, ale zwrot "Myślicie że warto kupić spółkę XXX?" powinien być na giełdowych forach zakazany.

Siłą rozpędu wrzucam podsumowanie maja. Był wyjątkowo udany, co po raz kolejny potwierdza niską korelację z szerokim.

kliknij, aby powiększyć

Magia liczb polega na tym, że aktualne 4,5% to nominalnie wyraźnie więcej niż 22% z początków 2015.

Skład na koniec miesiąca:

kliknij, aby powiększyć

-zamknąłem krótki POLIMEX (+18%/+1,9% z całości) - zachował się dokładnie tak jak oczekiwałem, kiedy rynek zaczął spadać, PMX robił to 3x szybciej. Zamknąłem w zasadzie bardziej spekulacyjnie, bo zakładam że szeroki odbije, fundamentalnie pewnie można by jeszcze spodziewać się głębszego zejścia.
-sprzedałem KREC (+7%/+0,2%) - pojawiła się fajna cena po wynikach 1Q
-sprzedałem ERG (+8%/+0,7% z całości) - nie bardzo podobał mi się 1Q i komentarz do niego, chociaż dramatu nie było
- sprzedałem LSISOFT (+1%/+0%) - niby dobre wyniki ale nie wszystko rozumiem i nie widzę stosownego komentarza. Przy tej cenie widzę ciekawsze alternatywy
- kupiłem MEDICALG - ostatnio coraz częściej podoba mi się taki profil spółki - zdołowana przez zewnętrzne okoliczności, w której cena powinna zawierać już wiele negatywnych informacji. Odbieram ją trochę jak RAINBOW który był całkiem niedawno po 20 zł, kiedy waluty były drogie i nawarstwiły się ataki terrorystyczne. Profil bardziej ryzykowny ale moim zdaniem w tym przypadku warty swojej ceny (notabene podobny jest POZBUD)
- kupiłem SARE - dobre wyniki 1Q i zapowiedź całego 2017, potencjalny inwestor w spółce + w końcu w Zarządzie pojawił się ktoś kto budzi większe zaufanie (Zawadzki)
- kupiłem SOHODEV - pod skup na atrakcyjnych warunkach, z Marvipolem nie wyszło, więc liczę że mają już jakiś pomysł na swoje aktywa
- kupiłem HERKULES - fajna spółka, dobrze sobie radzi w trudnym otoczeniu, zapowiedź dobrego 2017, liczę na powtórkę z 2015

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 20 czerwca 2017 12:51:54
Update składu:

kliknij, aby powiększyć

Okres rozgrzania ESPI dobiega końca, tym samym portfel przeszedł w tryb bardziej długoterminowy :) Podzielę się więc oczekiwaniami i strategią dla poszczególnych walorów:

- ALUMETAL - chyba najbardziej niedoceniania z większych przemysłowych, liczę na +40% w perspektywie roku o ile nie nastąpią jakieś większe zawirowania w automotive i marży DIN226
- MEDICALG - jeśli tylko operacyjnie pójdzie OK (na co wszystko teraz wskazuje), to oczekuję +30% w perspektywie kilku miesięcy
- KOMPUTRONIK - gra pod podwyższenie ceny, tak czy inaczej nie planuję brać udziału w wezwaniu
- SOHODEV - czekam na skup zgodnie z określonymi założeniami, pewnie przyjdzie trochę poczekać, ale zakładam perspektywę bardziej miesięcy niż lat dla większości akcji
- HERKULES - na teraz widzę +15/20% upside, jeśli zapowiedzi prezesa się potwierdzą (poprawa sytuacji w każdym kolejnym miesiącu roku) to stosownie wyżej. Nie biorę udziału w skupie po 4,2.
- SARE - tu bardziej spekulacyjnie pod dobry news flow, chociaż fundamentalnie też jest jakaś przestrzeń. Póki co zakup GG dla mnie neutralny, pytanie jak i czy w ogóle rzeczywiście będą chcieli dalej to rozwijać
- ASBIS - przy obecnej cenie wychodzi perspektywa +40/50%. Przy czym słabo wygląda technicznie, więc na taki scenariusz pewnie jeszcze trzeba będzie trochę poczekać
- GRUPAREC - ostatnio ożywienie w działaniach IR, wygląda na to że będzie ich wspierać InnerValue. Wycena cały czas niska, mocno pod wpływem słabej płynności. Gdyby nie ten element zakładam że można by kalkulować +50% do ceny z rosnącą perspektywą w razie dalszej poprawy zysków.
- CLOUD - tu trochę jak SARE, bardziej spekulacyjnie, pod wejście na GPW, ale z fundamentalnym podłożem
- CCC - teoretycznie to trzymania na dłużej, w praktyce biorę tu pod uwagę znacznie więcej zmiennych niż przy mniejszych spółkach więc nie wykluczam żadnego wariantu. Mój scenariusz na teraz to b dobry 2Q i nowe maxy jeszcze w tym roku
- POZBUD - na teraz widzę +15/20%, ale najbardziej liczę na nowe kontrakty w najbliższym czasie, co skoryguje wycenę bardziej wyraźnie w górę
- SKARBIEC - bardziej spekulacyjnie - dla mnie reakcja rynku na wieści o MURAPOLU przesadzona. Spółka jest tania, przy czym nie zakładam żadnego określonego poziomu zwrotu, liczę na stopniowe odreagowanie.
- PEKABEX - wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że branża prefabrykatów mocno skorzysta na programie Mieszkanie Plus. Do tego PEKABEX nie wydaje się specjalnie drogi, co pewnie jest pokłosiem płynności. Na razie nie robię założeń, czekam na jakieś komunikaty
- MERCATOR - liczę na udany start nowego zakładu i bezproblemowe zagospodarowanie produkcji z nowych linii. Przy takim scenariuszu oczekiwałbym ok +30% do tego co teraz

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 5 lipca 2017 01:39:26
Czerwiec poszedł elegancko i wyszło +2,8%. YTD będzie już pod 20%.

kliknij, aby powiększyć

Pomogło wyraźne wybicie na SOHODEV, podwyższenie ceny na KOMPUTRONIK, no i ostatni rajd na GRUPAREC. Reszta walorów bez większych ruchów.

Skład bieżący:

kliknij, aby powiększyć

Z ważniejszych rzeczy:
- sprzedałem KOMPUTRONIK (+7%/+1,4%)- mój scenariusz się zrealizował. Nie chcę dłużej kopać się z koniem. Dzisiejszy czat udowodnił, że prezes jest dość .. specyficzny. A w akcjonariacie nie ma go kto temperować.
- mocno zredukowałem GRUPAREC - cały czas pozostaję optymistyczny, ale przy tej wycenie muszę już mocno uwzględniać płynność. Nie ma co narzekać, już siedzi w TOP3 moich najlepszych walorów ever. Jakby nie patrzeć spóła zrobiła ponad +100% w pół roku i fajnie udało się wstrzelić.
- sprzedałem SOHODEV (+13%/+1,3%) - skorzystałem z dużego wzrostu kursu bez info. Nie wykluczam, że wrócę.
Edytowany: 5 lipca 2017 01:41

bava
Wpisów: 62
Wysłane: 17 lipca 2017 21:32:52
Widzę że mocno stawiałeś na Alumetal, który rozczarował wstępnymi wynikami za II kwartał i zapowiedzią słabych wyników za 3 kwartał. Przyznam że też był moim cichym faworytem zwłaszcza że prezes zapowiadał poprawę wyników. Reakcja kursu przynajmniej dla mnie była lekko szokująca. Jakie jest twoje zdania o spółce po wstępnych wynikach. Nadal mocno w nią wierzysz.
Moje spółki

ATD, BFT,WWL,BTM

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 17 lipca 2017 22:19:53
Tak, duże rozczarowanie, chyba największe w mojej 'karierze', a na pewno najbardziej kosztowne. Uważam, że zarząd zrobił ogromny błąd, wystarczyło lekko przygotować rynek jakąś sugestią/newsem. Zamiast tego zrzucili bombę, widać po dzisiejszej sesji jakie spustoszenie zasiali. Już pisałem w temacie spółki i na TT, że dla mnie głównym problemem nie są same marże, a kwestia nadszarpniętej wiarygodności. Wierzę, że w dłuższym terminie odbudują marże i wycena podąży za wynikami, ale póki co unosić się będzie kiepski sentyment.

Większością wyszedłem na otwarciu, więc straty na szczęście ograniczone.

Edytowany: 17 lipca 2017 22:20

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 4 sierpnia 2017 19:25:55
Lipiec dość mocno mnie pokiereszował. Za większość strat odpowiada ALUMETAL, ale pozostałe walory w większości nie pomagały ulegając dość wyraźnej korekcie.

kliknij, aby powiększyć

Taki miesiąc to dobra okazja do autorefleksji i krytycznej oceny własnych dokonań, nie tylko na przestrzeni ostatniego miesiąca. Oczywiście na warsztat pierwszy poszedł ALUMETAL. Tu jeśli chodzi o wybór waloru nie mogę sobie wiele zarzucić, było sporo argumentów przemawiających za tą spółką. Zupełnie inaczej rzecz się ma jeśli chodzi o moment wejścia. Brałem na początku maja po 66+, w momencie kiedy walor "wybijał szczyty". Miałem plan czekać do spodziewanych słabych wyników 1Q i zbierać po 59-60zł, co jak się później okazało było jak najbardziej realne. Zamiast tego łapałem na maxach przed wynikami w obawie, że "pociąg odjedzie" i finalnie zostałem ubrany jak mały Kazio.
Przypomniałem sobie, że dość podobnie rzecz się miała z CCC, które po marcowych wynikach siłowało się z hist maxami (tam też wszedłem), a ostatecznie przeszło do dłuższej korekty. Finalnie zamknąłem to z małym zyskiem, ale podobnie jak przy AML, moment wejścia był kiepski.

Wniosek do powieszenia nad łóżkiem - przy moim podejściu AT powinno się ograniczyć do szukania wsparć/dołków przy wchodzeniu i oporów przy wychodzeniu. Wybijanie maxów zostawmy technikom ;) Niby oczywiste, ale jak się trochę straci to lepiej wchodzi do głowy :)

Skład na teraz:

kliknij, aby powiększyć

Wróciłem na AUMETAL w przedziale 45-47. W mojej ocenie przesadnie przeceniony walor, a czas już na to żeby kurz opadł i wyceniać bardziej po liczbach a nie emocjach.
Kupiłem AUTOPARTNER w przedziale 4,9-5,0, zakładam że spadki to tylko sentyment do small capów. Póki co ładnie wyszło, ale jeszcze potrzymam.
Zamknąłem SKARBIEC, trochę za dużo tych odejść + obawa o duże odpływy w lipcu
Zamknąłem CCC - fajny walor, ale technicznie ważne miejsce. Jak pójdzie górą to teraz już wiem, że nie będę wracał ;)
Zamknąłem POZBUD - ten rok ma być bez poprawy więc ląduje tylko do obserwacji

Do tego zaliczyłem sporo wejść spekulacyjnych, generalnie udane, ale zysk raczej kieszonkowy
Edytowany: 4 sierpnia 2017 19:36

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wpisów: 2 662
Wysłane: 4 sierpnia 2017 19:55:43
Cytat:
ALUMETAL. Tu jeśli chodzi o wybór waloru nie mogę sobie wiele zarzucić, było sporo argumentów przemawiających za tą spółką. Zupełnie inaczej rzecz się ma jeśli chodzi o moment wejścia. Brałem na początku maja po 66+, w momencie kiedy walor "wybijał szczyty". Miałem plan czekać do spodziewanych słabych wyników 1Q i zbierać po 59-60zł, co jak się później okazało było jak najbardziej realne. Zamiast tego łapałem na maxach przed wynikami w obawie, że "pociąg odjedzie" i finalnie zostałem ubrany jak mały Kazio.

Jak przeglądam kronikę AML był wcześniej, potem sprzedany, znów pojawił się 15.04 z info o kupnie (czyli po jakiejś 60 zł) - technika nie dawała sygnału wtedy K, ale fundamenty dały (choć sam zauważyłeś że spodziewasz się gorszych wyników - hmmm). Potem jak piszesz kupiłeś wybicie z świecy tygodniowej 12.05 - pomijając już fakt że wybicie było kiepską świecą (9 maja wybicie a 10 maja objęcie bessy na dziennym), na słabych obrotach a w następnym tygodniu rynek pokazał co sądzi o tym wybiciu lecąc luką w dół 16.05 z obrotem, to nie rozumiem dlaczego tej pozycji nie zmniejszyłeś. Gdy wybicie jest fałszywe argumenty za inwestycją przestają być aktualne (podobnie gdyby się fundamenty zmieniły to wejście w spółkę na ich podstawie przestaje być aktualne). Jeśli argumenty były czysto fundamentalne to techniczne wybicie nie powinno mieć tutaj znaczenia i nie mogło stanowić sygnału a powinieneś szukać jak najniższej ceny (kupując wybicie działasz wręcz na własną szkodę) chcąc zwiększyć swoje value dla strategii fundamentalnej.

Moim zdaniem pomieszałeś technikę (dokupując) z fundamentami (kupując pierwszą część pozycji) i się to zemściło w mocny sposób. Tym bardziej dziwię się temu że znów odkupiłeś AML, bo wyjście było chyba techniczne ? A wejście jest teraz fundamentalne. O ile technicznie widzę miejsce na walorze do odreagowania obecnie (ale w długim terminie nie chciał bym mieć AML), to uważam powinieneś w strategii zastanowić się nad prowadzeniem pozycji (powiększanie/pomniejszanie/obronę/wyjście) by takich niespodzianek uniknąć w przyszłości.
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i specjalne forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Edytowany: 4 sierpnia 2017 20:08

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 4 sierpnia 2017 22:43:38
Cytat:
Jak przeglądam kronikę AML był wcześniej, potem sprzedany, znów pojawił się 15.04 z info o kupnie (czyli po jakiejś 60 zł) - technika nie dawała sygnału wtedy K, ale fundamenty dały (choć sam zauważyłeś że spodziewasz się gorszych wyników - hmmm).

Jeszcze teraz sprawdziłem, faktycznie, kupowałem w poł. kwietnia, ale 2 maja pisałem o sprzedaży. W międzyczasie zobaczyłem prognozy anali na 1Q i postanowiłem wyjść, bo przyjmowałem wyraźnie niższe wyniki niż oni. Później okazało się, że akurat tu miałem rację, więc dla mnie do tego miejsca jest OK.

Cytat:
Potem jak piszesz kupiłeś wybicie z świecy tygodniowej 12.05 - pomijając już fakt że wybicie było kiepską świecą (9 maja wybicie a 10 maja objęcie bessy na dziennym), na słabych obrotach a w następnym tygodniu rynek pokazał co sądzi o tym wybiciu lecąc luką w dół 16.05 z obrotem, to nie rozumiem dlaczego tej pozycji nie zmniejszyłeś. Gdy wybicie jest fałszywe argumenty za inwestycją przestają być aktualne (podobnie gdyby się fundamenty zmieniły to wejście w spółkę na ich podstawie przestaje być aktualne). Jeśli argumenty były czysto fundamentalne to techniczne wybicie nie powinno mieć tutaj znaczenia i nie mogło stanowić sygnału a powinieneś szukać jak najniższej ceny (kupując wybicie działasz wręcz na własną szkodę) chcąc zwiększyć swoje value dla strategii fundamentalnej.
Moim zdaniem pomieszałeś technikę (dokupując) z fundamentami (kupując pierwszą część pozycji) i się to zemściło w mocny sposób.

Myślałem trochę nad tym co napisałeś, chyba mamy nieco inne podejście - ja nie widzę nic złego w mieszaniu techniki z fundamentami. Przy czym generalnie ciężko mi tłumaczyć trade, który był zły zarówno pod kątem AT jak i AF :) Kupowałem po te 66zł+ z myślą o tym, że to jest ciągle tania fundamentalnie spółka, która dała sygnał zakupu AT ('bierz teraz bo będzie tylko drożej' ;) ). Jak sygnał będzie fałszywy to w długim terminie spółka odrobi. Z perspektywy czasu zgadzam się z Tobą, że przy podejściu bazującym jednak głównie na AF, kupowanie wybić to po prostu słaby pomysł.

Przy okazji rzucam temat do rozważenia. Zgadzamy się, że trader opierający się głównie na AF, wybicia szczytów powinien z miejsca odrzucić. Kupuję więc na wsparciach, a co jeśli takie wsparcie zostanie przełamane w dół? Zgodnie z tym co piszesz, robi mi się coraz wyższy value dla strategii AF, mam dokupować? Dla mnie to nie jest oczywiste.

Cytat:
Tym bardziej dziwię się temu że znów odkupiłeś AML, bo wyjście było chyba techniczne ? A wejście jest teraz fundamentalne. O ile technicznie widzę miejsce na walorze do odreagowania obecnie (ale w długim terminie nie chciał bym mieć AML), to uważam powinieneś w strategii zastanowić się nad prowadzeniem pozycji (powiększanie/pomniejszanie/obronę/wyjście) by takich niespodzianek uniknąć w przyszłości.

Wyjście było czysto fundamentalne - stosunkowo dobra cena na otwarciu w kontekście podanego info (bodajże 57 zł).
Czemu nie chciałbyś mieć AML w długim terminie i czemu dziwisz się zakupowi z perspektywy AF?
Edytowany: 4 sierpnia 2017 22:49

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wpisów: 2 662
Wysłane: 5 sierpnia 2017 09:00:26
Cytat:
Przy okazji rzucam temat do rozważenia. Zgadzamy się, że trader opierający się głównie na AF, wybicia szczytów powinien z miejsca odrzucić. Kupuję więc na wsparciach, a co jeśli takie wsparcie zostanie przełamane w dół? Zgodnie z tym co piszesz, robi mi się coraz wyższy value dla strategii AF, mam dokupować? Dla mnie to nie jest oczywiste.

Zakładając że opieramy się tylko na AF - to zgodnie z analizą nie powinniśmy się przejmować spadkami ceny, bo rynek powinien w dłuższym terminie docenić wyniki spółki i ją odpowiednio wycenić. "Stać się efektywny". Oboje wiemy ;) że rynek potrafi być bardzo długo nieefektywny, albo inaczej rynek wie coś czego nie mamy w analizie... Czy dokupować spadającą pozycję - dla mnie jako technika to bzdura, ale dla fundamentalisty może być to strategia (wykorzystywali ją Rotschlidowie jak i Buffet). Podsumowując to dobry punkt nawet dla usera AF nad którym musi się zastanowić w strategii - co będę robił gdy cena będzie spać (stop loss ?) a co gdy będzie rosła.

Cytat:
Czemu nie chciałbyś mieć AML w długim terminie i czemu dziwisz się zakupowi z perspektywy AF?

Technicznie - ogromna świeca spadkowa wybijająca konsolidację na potężnym wolumenie - to wygląda bardzo źle. Zakładam ze odbiją do max 53-54 zł i będzie dalej spadać min. do 40-41 zł.

Fundamentalnie - czy zyski AML będą w ciągu najbliższych kwartałów rosnąć czy spadać ? Moim zdaniem spadną, a kursy akcji są wręcz niewolnicami zysków spółek.
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i specjalne forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Edytowany: 5 sierpnia 2017 09:01

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 18 sierpnia 2017 22:59:04
Lato nie sprzyja giełdowym aktywnościom, zresztą i tak ostatnio na parkiecie wieje nudą. Część moich walorów odbiła, ale transakcji prawie nie robię. Dzisiaj akurat bardziej śledziłem i wpadłem na komunikat NFPL (Nowoczesna Firma) dzięki czemu zaliczyłem fajny skok, oczywiście pakietem newconnectowym. Swoją drogą to sympatycznie, że spółka dostała dotację większą niż jej i tak wygórowana kapitalizacja. No ale co ja tam wiem, agencje rządowe przecież wiedzą jak pobudzać innowacyjność

kliknij, aby powiększyć

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 28 sierpnia 2017 10:27:23

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 5 września 2017 10:16:12
bankfotek najwyraźniej się sypnął, spróbuję na czymś innym.

kliknij, aby powiększyć

Sierpień poszedł bardzo przyzwoicie, udało się złapać fajne ruchy na ESOTIQ, AVIAAML, AUTOPARTNER. Obniżyłem też nieco ryzyko poprzez sprzedaż MEDICALA przed wynikami, te były niezłe a i tak odkupiłem taniej. Pozostałe walory cierpliwie czekają na swoje 5 minut.

kliknij, aby powiększyć

Na rynku utrzymuje się dość frustrująca dywergencja WIG20 i maluchów. Powoli sytuacja dojrzewa do tego żeby dość poważnie pomyśleć o zabezpieczeniu portfela S-kami na coś z WIG20. Problem jest tylko taki, że przy obecnych wycenach nie mam wyraźnego faworyta, więc pewnie jeszcze trochę się przyczaję.

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 3 października 2017 20:00:05
Rynek dla mojej strategii pozostaje niesprzyjający - maluchy w najlepszym przypadku drepczą w miejscu. Przy czym niestety w dużej mierze wynika to z fundamentów, wyniki 2Q generalnie były słabe, a często przewijający się motyw stanowiły mocno rosnące koszty pracy. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie nie ma co spodziewać się poprawy, chociaż z drugiej strony rynek zdaje się to już dyskontować w wycenach. W każdym razie nieco zmniejszam zaangażowanie i nie wykluczam, że w najbliższym czasie zwiększę udział gotówki.

kliknij, aby powiększyć

Aktualny stan

kliknij, aby powiększyć

Usunięte:
PLAY_S - zniknął pod naporem jednostronnych rekomendacji
IZOBLOK - po b słabych wynikach, nie zakładam powrotu
MABION - zrealizowany zysk, nie wykluczam kółka
XTPL - rozczarowanie miesiąca, ledwo na plus
POLIMEX_S - realizacja zysku, przy tych poziomach nie będę wracał

Dodane:
GETBACK - zaraz po info o 3Q, grzeją niesamowicie
LIVECHAT - rynek miał podstawy zwątpić, wierzę że to chwilowe