pixelg
Kiedy dno bessy? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kiedy dno bessy?

Adagio
24
Wpisów: 722
Wysłane: 28 lipca 2020 11:27:40
Cytat:
Uwagę moją zwracają teraz spółki które zostały w cieniu a są stabilne czyli nudne.

"Nudne" tez juz eksploduja.. mam taka nudna spolke od lat w portfelu, glownie ze wzgledu na dywidende (ktora spolka na marginesie mowiac wlasnie w zwiazku z kryzysem zawiesila) i od wczoraj, czyli w ciagu dwoch sesji kurs odrobil straty ostatnich 4 lat... informacje ze spolki raczej negatywne, lacznie z fundem ktory zmniejsza zaangazowanie.. To pokazuje skale tego szalenstwa...

Edytowany: 28 lipca 2020 11:28

pandorinium
46
Wpisów: 910
Wysłane: 28 lipca 2020 11:59:52
orzech napisał(a):
pandorinium napisał(a):
Dla wielu graczy stąd którzy roztaczali wizje o bessie stulecia i wigu20 poniżej tysiaka to już się skończyło doliną płaczu. blackeye

Myślisz, że oni owsem karmieniWhistle
Pewnie większość - do nich zaliczam się też ja - nie idzie pod prąd tylko stara się zachować w tym wszystkim umiar i ucieka jak już zaczyna lontem pachniećwave
Zauważ ile to już spółek na które mało kto dawniej zerkał rośnie co sesję po 30-40%
To jest, to są bomby z opóźnionym zapłonemShame on you

Szczerze to nie mam takiej spółki w portfelu, która rośnie o 30% dziennie bez konkretnych podstaw. Wszystkie które mi urosły zwyczajnie zyskały sporo na pandemii i notują rekordy sprzedażowe to czemu mają nie rosnąć jak szalone?

Kakarotto
35
Wpisów: 1 098
Wysłane: 28 lipca 2020 13:11:04
Dodam że na wielu tych "wystrzałach" nadal nie ma sygnałów technicznych do korekty...

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

Ammianus
16
Wpisów: 528
Wysłane: 28 lipca 2020 13:28:18
pandorinium napisał(a):

Szczerze to nie mam takiej spółki w portfelu, która rośnie o 30% dziennie bez konkretnych podstaw. Wszystkie które mi urosły zwyczajnie zyskały sporo na pandemii i notują rekordy sprzedażowe to czemu mają nie rosnąć jak szalone?

Obecnie mam blisko połowę portfela na poważnym zysku, nie wspominając o tych walorach, na których zamykałem pozycję i jak czytam niektóre wpisy, to też odnoszę wrażenie, że powinienem mieć jakiś "problem".
Ale jakoś kurde king nie mam
Natomiast przed wchodzeniem w wiele wygrzanych już tematów, też bym przestrzegał.
Ale to inna dyskusja.

pandorinium
46
Wysłane: 28 lipca 2020 13:36:54
Na bank są spółki grane przez spółdzielnię, szczególnie na NC, ale to nie ma nic wspólnego z firmami, które rosną bo zarabiają. Od dawna nie było tak dobrego roku do zarobku na giełdzie, ale od dawna nie było tak mocnej szybkiej korekty jaka była w marcu.

Adagio
24
Wysłane: 28 lipca 2020 13:55:29
"rosna bo zarabiaja" to juz jest zdyskontowane... Moim zdaniem 99% granych spolek rosnie obecnie po prostu dlatego, ze jest goracy kapital, ktory musi w cos pchac kase... i nie ma to wiele wspolnego z ich biezaca dzialanoscia, bo to juz jest w wiekszosci przypadkow mocno w cenach. Przynajmniej wskaznikowo spolki z gpw w dosc krotkim czasie z niedowartosciowania przeszly do normalnych wycen i w wielu przypadkach sa juz wskaznikowo przewartosciowane do mocno przewartosciowane. Sa jeszcze "tanie" zapomniane spolki, ale coraz mniej....
Ja mam wrazenie, ze wiele spolek rosnie tylko dlatego, ze spekulanci szukaja spolek, ktore jeszcze nie byly grane. Przyklad wczesniej podalem, spolka nie byla grana od miesiecy i w ciagu dwoch dni odrobila straty z 4 lat... w piatek bylo tanio, we wtorek jest juz inny swiat...

pandorinium
46
Wysłane: 28 lipca 2020 14:05:38
A jak mam spółki które są nadal niżej niż przed wirusem to oznaka braku szaleństwa czy normalność? blackeye

Mam takie ciągłe nieodparte wrażenie, że dla większości graczy tutaj to normalność to spadki i bessa, a jak spółki zarabiają, kurs rośnie to balony, które muszą pęknąć. Tak lubicie tracić kasę, że te spadki tak kochacie? blackeye
Edytowany: 28 lipca 2020 14:08

Adagio
24
Wysłane: 28 lipca 2020 14:24:15
Wszystko fajnie, tylko my mowimy o czyms innym... mamy taka faze rynku byka, ze kursy rosna nie dlatego, ze spolki zarabiaja kase, przynajmniej nie jest to obecnie glowny impuls wzrostow, raczej poczatkowo katalizator ale obecnie jak to mawial Kostolany "na rynku jest wiecej idiotow niz akcji" i dlatego kursy rosna...

pandorinium
46
Wysłane: 28 lipca 2020 14:27:05
A po co jesteśmy na giełdzie? Smęcić jak to źle bo rośnie czy zarabiać?

orzech
55
Wpisów: 712
Wysłane: 28 lipca 2020 14:49:51
I z tego zarabiania się cieszymy, ale nie w tym sedno...hello1
Chodzi o ten boom który wydaje się być irracjonalny w wielu już przypadkach...
O faktyczne zyski spółek i ich realną wycenę, która się urwała ze smyczy
Nie wiem, może dla przykładu Glcosmed, Biomed etc
Mówimy, ja o tym myślę, by jednak zachować umiar bo szaleństwo jest fajne, ale kiedyś się kończyThink
Edytowany: 28 lipca 2020 14:50

Adagio
24
Wysłane: 28 lipca 2020 15:12:24
Trzeba wiedziec kiedy wyjsc... moze po to jest ta dyskusja...Think ;-)

Cytat:
Tak lubicie tracić kasę, że te spadki tak kochacie?

Ucinanie strat to peanuts, wyzsza szkola jazdy to realizacja zyskow...
Nie wiem jak dlugo jestes na gieldzie, ja juz kilka bess i hoss przezylem... i wiem, ze chciwosc potrafi skasowac zyski paraktycznie do zera, kiedys trzeba zrealizowac papierowe zyski...

pandorinium
46
Wysłane: 28 lipca 2020 15:13:21
To rok temu nie było grzanych spółek przez spółdzielnię?Jak był rozgrywany farm? Teraz jest więcej kasy na rynku to więcej wzrostów, ale czy to jest irracjonalne czy poparte wynikami które spłyną w sierpniu to nikt z nas nie wie. Pomijam te biomedy i inne, bo dla mnie to szaleństwo. Ale nie neguję, że np mercator czy Crj urosło i to jest oznaka bańki. Jakoś wig20 jest niżej niż był, to gdzie ta hossa? Bo NC rośnie? Rozmawiajmy o poważnych firmach, a nie wydmuszkach.

pandorinium
46
Wysłane: 28 lipca 2020 15:15:56
Adagio napisał(a):
Trzeba wiedziec kiedy wyjsc... moze po to jest ta dyskusja...Think ;-)

Cytat:
Tak lubicie tracić kasę, że te spadki tak kochacie?

Ucinanie strat to peanuts, wyzsza szkola jazdy to realizacja zyskow...
Nie wiem jak dlugo jestes na gieldzie, ja juz kilka bess i hoss przezylem... i wiem, ze chciwosc potrafi skasowac zyski paraktycznie do zera, kiedys trzeba zrealizowac papierowe zyski...

Ta dyskusja jedynie pokazuje, że większość dalej czeka na bessę czyli idąc tym tropem przed nami dalsza hossa. blackeye W żaden sposób nikt z nas nie ustali kiedy wyjść, gdzie wyjść i jak postąpić i żadna dyskusja tego nie zmieni, bo każdy inaczej patrzy na daną spółkę. Na giełdzie jestem 8 lat i już miałem fajne sytuacje z grecją jak to upada, z wirusem jak to druga hiszpanka i wiele innych. I jakoś sobie radzę czyli jest ok. I czasami chciwość popłaca, ale o tym się przekonujemy po fakcie, a nie przed. A czasami szkodzi, ale też nigdy nie wiadomo przed faktem. To jest loteria.
Edytowany: 28 lipca 2020 15:18

Adagio
24
Wysłane: 28 lipca 2020 15:18:24
Srednia oczekiwan dla powaznych firm przykladowo z SP500 jest spadek zysku o 35% i spadek przychodow o 11%...

yoda
9
Wpisów: 97
Wysłane: 28 lipca 2020 15:21:02
orzech napisał(a):
I z tego zarabiania się cieszymy, ale nie w tym sedno...hello1
Chodzi o ten boom który wydaje się być irracjonalny w wielu już przypadkach...
O faktyczne zyski spółek i ich realną wycenę, która się urwała ze smyczy
Nie wiem, może dla przykładu Glcosmed, Biomed etc
Mówimy, ja o tym myślę, by jednak zachować umiar bo szaleństwo jest fajne, ale kiedyś się kończyThink

Podzielam wasze opinie,
Jeśli rośnie np Mercator bo ma wyniki, albo XTB bo rynek się spodziewa zysków większych niż w Q1 to ok, ale jeśli rośnie wszystko po 10-20 % dziennie to już trochę dziwna sytuacja, przykładów jest wiele, jedne rosną pod wyniki, inne nie wiadomo pod co, ale chyba wzrosty kursów są większe, niż dynamika zysków na które wszyscy tak liczą. Chyba wchodzimy w fazę ostrych wzrostów, wieszania na haki a poźniej ostatni gasi światło. Nie mówię tu o całym rynku, ale wiele spółek, które obserwuję od jakiegoś czasu wybiło w kosmos, a potem może być płacz i zgrzytanie zębów. Albo się mylęblackeye

pandorinium
46
Wysłane: 28 lipca 2020 15:21:20
To w końcu my o jakiej giełdzie rozmawiamy? O USA?

Adagio
24
Wysłane: 28 lipca 2020 15:30:09
Globalnie, miedzy innymi tez o USA...;-)

Nie wiem jakie polskie firmy, o ktorych mowisz mozna uznac za "powazne"... chyba nie te panstwowe z wig20, tam niegdy nie wiadomo co bedzie jutro...

Adagio
24
Wysłane: 28 lipca 2020 15:40:43
pandorinium napisał(a):
[
Ta dyskusja jedynie pokazuje, że większość dalej czeka na bessę czyli idąc tym tropem przed nami dalsza hossa. blackeye W żaden sposób nikt z nas nie ustali kiedy wyjść, gdzie wyjść i jak postąpić i żadna dyskusja tego nie zmieni, bo każdy inaczej patrzy na daną spółkę. Na giełdzie jestem 8 lat i już miałem fajne sytuacje z grecją jak to upada, z wirusem jak to druga hiszpanka i wiele innych. I jakoś sobie radzę czyli jest ok. I czasami chciwość popłaca, ale o tym się przekonujemy po fakcie, a nie przed. A czasami szkodzi, ale też nigdy nie wiadomo przed faktem. To jest loteria.

Dyskusja dobra rzecz, mozna wywnioskowac jaki jest sentyment graczy imo...
Ja obecnie realizuje zyski, jasne, ze nie wiem czy to szczyt tej euforii i czy sprzedalem na gorce, ale jak masz 4 cyfrowa stope zwrotu na koronkowej spolce i codziennie kurs wisi na widlach, to po ktorejs tam luce rozsadek podpowiada wystarczy tego dobrego.
Kazda spolke trzeba analizowac oddzielnie, ale ja mam akurat takie wrazenie, ze na wielu spolkach jest obecnie szczyt euforii, przekonamy sie wkrotce jak bedzie naprawde...
Edytowany: 28 lipca 2020 15:43

pandorinium
46
Wysłane: 28 lipca 2020 15:43:25
poważne czyli choćby 11b (w sumie nie urosł zbytnio po wirusie, a przecież 99% procent rośnie jak szalone?), mercator (poparty wynikami) i wiele innych. Fundamenty są, biznes się kręci. Bo są różne cuda na NC które nagle kosztuję po kilkaset baniek, ale to nie są poważne firmy. :)

Swoją drogą ta dyskusja mi przypomina dyskusję czy na CDR jest bańka czy jej nie ma. I tak chyba od 100, a na pewno od 200 zł. I co z tego? A no nic, gadać sobie można, ale jak przychodzi co do czego to kurs swoje, a my swoje. Tyle jest warta rozmowa o tym co może będzie w przyszłości.

Ammianus
16
Wpisów: 528
Wysłane: 28 lipca 2020 15:50:56
Adagio napisał(a):
Srednia oczekiwan dla powaznych firm przykladowo z SP500 jest spadek zysku o 35% i spadek przychodow o 11%...

To nie musi wiele zmieniać z perspektywy np. jakiegoś Fund Managera z Italii, który ma portfolio i risk skalibrowany tak, że musi mieć portfel wypełniony danymi klasami aktywów.
Ma kupować akcje włoskich banków ?
Na obligacjach się jeszcze gdziekolwiek zarabia ?
Cokolwiek by tu ktoś nie napisało o sytuacji w USA, to pytanie za 100pk brzmi - gdzie jest lepiej i bezpieczniej dla potężnego kapitału ?

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość