pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

yoda

yoda

Ostatnie 10 wpisów
Witam,
dawno nie odzywałem się na forum, ale w ostatnim czasie staram się śledzić ten wątek dość często.
Co do tytularnego szukania dna bessy, imho spadki na naszym bananie spowodowane były plotkami o zamknięciu giełdy, pierwsze poważne spadki zaczęły się po informacji o zamknięciu szkół i przedszkoli a poźniej pojawiła się informacja o możliwym zamknięciu giełdy, spadki trwały 2-3 dni a później GPW tą informację zdementowało. Szczerze liczę,że doczekamy się podwójnego dna, lecz w ostatnich dniach, nasza giełda jakoś nie chce spadać.
Dziś bardzo ciekawą wiadomością była informacja, że USA wprowadzają pakiet stymulacyjny i będą płacić Amerykanom 1200 USD (plus 500 USD jeśli się ma dzieci). Pewnie w następnych dniach na taki krok zdecyduje się BoJ, UK i UE, pytanie, czy obywatele Polski również otrzymają "dochód gwarantowany", czy UE ograniczy to tylko do krajów Euro.
Ciekaw też jestem sytuacji na rynku złota i srebra, praktycznie nie dostępnego fizycznie, a kontrakty jakoś dziwnie się rozjechały z rzeczywistością. Np na metatraderze po 3 wiedźmach spread wzrósł z 0,5 USD na 2,5-3 USD. Notowania np na bankierze pokazywały wzrosty 2 dni temu złota do 1680 USD a na metatrederze kurs max wynosił 1630. Nie mam pojęcia dlaczego.
Sam bardzo dużo dowiedziałem się z bloga:
https://pecuniaolet.wordpress.com/
nie chcę tu robić nikomu reklamy, ale ostatnie 3 artykuły opisują możliwe scenariusze, pojawiają się tam wątki helicopter money i tego, co może to wywołać. Chciałem zapytać was o zdanie na ten temat?
Co to może dla nas znaczyć, jak można to wykorzystać.
Pozdrawiam

Witam:)
może się ktoś pokusi o analizę srebra? Bardzo byłbym wdzięczny. Myślałem, że poziomy 18,60 zatrzymają wzrosty, bo wcześniej 3 razy od tych poziomów się kurs odbijał, ale chyba moja wiedza na ten temat jest niewystarczająca.

Witam,
czy może ktoś podać informację, czy spółka spłaciła zapadające teraz w styczniu obligacje?

Taka sytuacja miała miejsce na spółce Indygo. Tam właśnie emisja akcji była obejmowana w gotówce ale: "...Akcje Serii J zostały w całości objęte w zamian za wkłady pieniężne w drodze wzajemnego potrącenia wierzytelności pieniężnych."
Cyberaton takiej informacji nie podał, więc można domniemywać, że faktycznie inwestor objął całą emisję za gotówkę. Zobaczymy to dopiero w wynikach za Q4. A czy jeżeli emisja jest objęta na zasadzie potrącenia wierzytelności to spółka musi o tym informować?

Dla Baltica wychodzi mi coś takiego:
www.stockwatch.pl/at/BALTICINV...
Nie wiem czy dobrze zaznaczyłem poziomy Fibo, bo wcześniej wychodziło mi 261% przy 2,17zł
Dla Indygo wygląda to tak:
www.stockwatch.pl/at/INDYGO/16...
również mam problem z wyznaczeniem poziomów Fibo... obojętnie jak zaznaczam dane to poziom 0 jest przy szczycie na 1,58 a miał być na 0,58 lub 0,60zł.

Korelacja mnie nie dziwi, sam najbardziej liczę na Baltica, i zapewne nie jestem jedyny:) Kominy póki co nie zarabiają a ECR wcześniej nie był brany pod uwagę. A co Krewa sądzisz o mojej analizie? Wygląda to na pierwszą falę Elliota?

Nie mam możliwości wglądu w analizę Sasky'ego, więc opiszę co mi wychodzi z kresek. Zaznaczam, że jestem początkującym technikiem i w tej wypowiedzi mogą się znaleźć błędy, proszę o informację jeśli coś zrobiłem nie tak:)
Tak się akurat składa, że Indygo wzrosło od 0,6 do 1,58 o ok 161,8% a Baltic o ok 261,8%...przypadek? Na Balticu wykres odbił się od linii trendu długoterminowego przebiegającej gdzieś ok 2,20. To na pewno nie przypadek:) za mało się znam na technice, żeby wiedzieć co będzie dalej (bo to, że korekta to oczywiste) ale do jakich poziomów to nie wiem... ale jeśli cały ten wzrost to pierwsza fala? To teraz 2 fala to korekta, która może znieść nawet 61,8% wzrostów czyli cena Indygo może spaść nawet do ok 0,98 a Baltica do ok 1,20zł. Na indygo przełamaliśmy linię trendu przy ok 1 zł i nawet spadek do 0,98 spowoduje, że nadal będziemy nad tą linią:) oczywiście korekta może być dużo mniejsza i skończyła się np dziś rano:) tego nie wie niktThink

Nie rozumiem tylko dlaczego Baltic wciąż wisi? Lzmo puścili, mimo że na widłach było tylko 300 akcji. Na Indygo również długo nie trzymali, a Baltic mimo sporych obrotów i dużej liczby oczekujących już 4 godziny zawieszonyThink są jakieś warunki odwieszenia notowań?

Też mnie to zainteresowało. W całym 2014 roku nie było kosztów produkcji, w 2013 również były przychody ze sprzedaży i również nie było kosztów produkcji. W raporcie za IV kw 2013 doszukałem się czegoś takiego:
"W IV kwartale 2013 roku spółka Baltic Ceramics Investments S.A. nie osiągnęła przychodów ze sprzedaży. Była to sytuacja incydentalna wynikająca z wprowadzenia istotnych zmian w strategii działania Emitenta, które zostały podjęte w III kwartale 2013 roku i które przeprowadzono do końca IV kwartału 2013 roku. Nowy Zarząd Emitenta wypowiedział wszystkie umowy związane z poprzednim przedmiotem działalności Spółki. Nowe umowy generujące Spółce przychody, zostały podpisane na początku 2014 roku."
Czy te 3 mln przychodu to jakieś pozostałości po IN Point?Think A może sprzedaż In Point? Jest to realne wytłumaczenie?d'oh!

Pojawił się interesujący raport Baltica
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
ma ktoś pojęcie za co osiągnęli przychód ponad 3 mln zł? Linia testowa o mocy jak dobrze pamiętam 10 tys ton/rok zarabia już na siebie? Jeżeli sprzedają już propanty np na Ukrainę to nie powinni poinformować o zawarciu umowy na sprzedaż określonej ilości itd?

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 30 marca 2020 14:35:34
Liczba wpisów: 61
[0,02% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,440 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +105,38% +21 076,40 zł 41 076,40 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d