pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Pink_Floyd

Pink_Floyd

Ostatnie 10 wpisów
10.05.2021, Warszawa (PAP) - Tauron Wydobycie trafi docelowo do podmiotu wskazanego przez Skarb Państwa - poinformował prezes Tauronu Paweł Strączyński. Dodał, że chce się spotkać z zarządem JSW i zaoferować spółce np. kopalnię Brzeszcze.

https://stooq.pl/n/?f=1420907

Warszawa, 23.04.2021 (ISBnews) - X-Trade Brokers (XTB) odnotował wstępnie 89,05 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2021 r. wobec 175,97 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka.
Zysk operacyjny wyniósł 99,8 mln zł wobec 234,14 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody z działalności operacyjnej razem sięgnęły 186,7 mln zł w I kw. 2021 r. wobec 306,66 mln zł rok wcześniej.

"W I kw. 2021 r. XTB wypracowało 89,1 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 40,2 mln zł zysku kwartał wcześniej. To wzrost o 48,9 mln zł. Skonsolidowane przychody wyniosły 186,7 mln zł (IV kw. 2020: 140 mln zł), a koszty działalności operacyjnej 86,9 mln zł (IV kw. 2020: 83,6 mln zł). W okresie grupa pozyskała rekordową liczbę nowych klientów, tj. 67 231 co oznacza wzrost o 75% k/k"

https://stooq.pl/n/?f=1417944

Ministerstwo klimatu zezwoli firmom ciepłowniczym na uwzględnianie w taryfach lawinowo rosnących kosztów CO2 – podaje resort. Wydanie rozporządzenia jest planowane do 15 kwietnia.

www.cire.pl/item,214391,1,0,0,...

"Raport bieżący 3/2021

Zarząd X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A. ("Spółka", "XTB") informuje, iż w dniu 11 marca 2021 r. podjął uchwałę zgodnie z którą rekomenduje Radzie Nadzorczej oraz Walnemu Zgromadzeniu Spółki podział jednostkowego zysku netto za rok 2020 w kwocie 418 175 946,31 zł w następujący sposób:

a) poprzez wypłatę dywidendy w kwocie 210 116 706,65 zł, tj. 1,79 zł na jedną akcję,

b) zatrzymanie pozostałej części zysku w kwocie 208 059 239,66 zł do dyspozycji Spółki przeznaczając ją na kapitał rezerwowy.

Jako dzień dywidendy Zarząd Spółki proponuje dzień 21 kwietnia 2021 r., natomiast jako dzień wypłaty dywidendy dzień 30 kwietnia 2021 r."

Trop z problemem dezynfekcji i sterylności urządzenia wydaje się bardzo trafny. Obecnie z tego powodu w placówkach służby zdrowia prawie w ogóle nie wykonuje się badań spirometrii, pomimo wymienialnych ustników.

Tak, ja mam taką.

Odwołanie IPO

"10.11.2020, Warszawa (PAP) - Canal+ Polska zdecydował o odwołaniu w całości oferty publicznej akcji - podała spółka w komunikacie aktualizującym do prospektu. Spółka nie będzie ubiegała się na podstawie zatwierdzonego prospektu o dopuszczenie akcji do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW, rynku równoległym prowadzonym przez GPW albo innym rynku."

https://stooq.pl/n/?f=1387595

anty_teresa napisał(a):
Poza tym mam trochę sportów na wyłączność. O Ekstraklasie wspominałem, ale jest jeszcze choćby Ekstraliga Żużla


Ekstraliga żużlowa jest do podziału z Eleven - piątkowe mecze transmitowane są w Eleven, a niedzielne w nSport.

Plotki o Kim Dzong Unie nabierają na sile. Po zeszłotygodniowych informacjach o jego krytycznym stanie, obecnie mówi się o śmierci, a w sieci krąży zdjęcie rzekomo przedstawiające ciało Kima. Jeżeli te informacji okazałyby się prawdą, to może nas czekać niezła zawierucha i ryzyko destabilizacji w regionie. A mocarstwa pewnie będą chciały powalczyć o swoje wpływy. Japońskie rynki reagowały mocnym spadkiem już na same wieści o złym stanie zdrowia Kim Dzong Una.
Link: www.ibtimes.sg/korean-peninsul...

Zapewne to:
"Trump issues guidelines to open up parts of US where coronavirus cases are in decline, testing ramped up"- -CNBC.

oraz drugie info z tego samego źródła:
"S&P 500 ETF jumps 2% after hours on report Gilead drug showing effectiveness treating coronavirus"

BearHand napisał(a):
Jak dla mnie tendencja z pierwszego kwartału ma szansę się utrzymać i być może zmienią nieco model biznesowy:

Cytat:
W pierwszym kwartale 2020 r. udział przychodów online w sprzedaży grupy wyniósł 43 proc. wobec 28 proc. rok wcześniej. (PAP Biznes)

www.bankier.pl/wiadomosc/Grupa...


Podanie informacji w taki sposób skłania mnie do wniosku, że sprzedaż online w liczbach bezwzględnych zmniejszyła się, a wzrost jej udziału procentowego powiększył się w wyniku załamania sprzedaży stacjonarnej.

W teorii otwarcie galerii handlowych to doskonała wiadomość. Jednak wtedy zdezaktualizuje się ustawowa przesłanka wygaśnięcia zobowiązania do zapłaty czynszu (w związku z zakazem handlu w obiektach pow. 2000m2). Czy w obecnym czasie skala handlu w galeriach będzie na tyle duża, aby lokale najemców były rentowne?

Nie wierzę, aby nie doszło do korzystnego konsensusu z galeriami handlowymi w kontekście płatności czynszu. W końcu to wynajmujący nie świadczy swojego zobowiązania.
W tym kontekście gorzej wygląda sytuacja podmiotów gastronomicznych typu Amrest, które teoretycznie mogą prowadzić swoją działalność, choć w ograniczonym stopniu.

Witam raz jeszcze. Dzisiaj dostałem z XTB informację odmienną od wcześniejszej. Wynika z niej, że koszty zakupu mają zostać przekazane do nowego DM, a samodzielnie dopisać trzeba będzie koszty prowizji przy zakupu akcji. Najlepiej po przeniesieniu akcji skontaktować się z nowym DM i zapytać jakie informacje zostały przekazane.

Pozdrawiam

Witaj

Musisz posiadać informację o kosztach zakupu tych akcji w innym DM, a koszt uzyskania przychodu wpisać samodzielnie już przy wypełnianiu formularzu PIT.

Pozdrawiam

Koncesje na poszukiwanie (czyli mniejsze lub większe gruszki na wierzbie), łatwiej sprzedać/oddać, niż zdiagnozowane już duże i wciąż perspektywiczne złoża z których prowadzone jest wydobycie.
W każdym bądź razie sytuacja jest bardzo niepewna i znając Putina, może być ciężko o happy end. Zakładając, że nawet integralność Ukrainy zostanie zachowana, to w sytuacji problemu z dostawami gazu z Rosji i w rezultacie jego deficytem, sam rząd ukraiński może zachować się nieprzewidywalnie w stosunku do złóż na własnym terytorium.

Mega pech? Złoża syryjskie kompletnie spisane na straty z powodu działań wojennych. Teraz Ukraina - złoża w pobliżu Ługańska na wschodzie Ukrainy, teoretycznie w najbardziej zapalnym terenie. Czy będzie powtórka z Syrii? Po ewentualnej aneksji terytorium raczej nie będzie można liczyć na poszanowanie umów zawartych przez Serinus z rządem Ukrainy - nacjonalizacja?

Kanoniers napisał(a):
To takze kolejna porazka tego nieudolnego rzadu puke_l


Porażka rządu? Wybacz, ale rola rządu w debiucie JSW ukończyła się przed rozpoczęciem notowań. To jest, wbrew temu co mówisz, sukces rządu, gdyż doprowadził do finału naprawdę trudne i przez wielu skazywane na niepowodzenie negocjacje, a poza tym przygotował ofertę, którą olbrzymia ilość indywidualnych i instytucjonalnych inwestorów (w tym zapewne Ty), uznała za atrakcyjną i skorzystała z niej. Gdzie tutaj widzisz porażkę?
Niedługo są wybory, więc będziesz miał szansę ukarać rząd i zagłosować na pis.

Nie dość, że kurs jest wysoko, to w bardzo bliskiej perspektywie duża dywidenda.
Myślę, że dla długoterminowych, moment sprzedaży wybrany przez SP jest bardzo dobry. Oferta sprzedaży po wypłaconej dywidendzie nie byłaby już tak atrakcyjna dla instytucji i kurs na pewno ostałby się dużo niżej. A tak, nawet indywidualni łowcy dywidend mają dobrą okazję do wejścia, co potwierdza gradowską idee obywatelskiego akcjonariatu :)

dltr napisał(a):
Jutro zamykają księgę popytu. Powtórka z zeszłorocznej jazdy na PGE. Ciekawe na jakim poziomie się zatrzymamy.


Budowa księgi popytu zakończona będzie dopiero w piątek:

"Jak podała agencja Bloomberg, budowa księgi popytu potrwa do piątku"
biznes.gazetaprawna.pl/artykul...

Od dzisiaj transakcji na rachunku forex można dokonywać za pomocą przeglądarki www, przy pomocy programu webtrader. Czy podobne cudeńka planowane są w stosunku do GPW? Wiele osób nie może skorzystać z Sidomy w zakładach pracy, gdzie stoją jakieś tajemnicze i pozabezpieczane z każdej strony serwery. Podobnych problemów nie ma na przykład z notowaniami w PKO BP.

Bruno, tutaj chodzi o 5% ogólnej liczby akcji spółki, a nie o procent własnego kapitału.

Przepraszam, czy to nie dzisiaj miała być decyzja w sprawie finansowania przez EBOR?

Dziękuję za cenne porady, ale mogłeś spojrzeć na godzinę i spróbować sobie wyobrazić, że informacja o którą prosiłem mogła być potrzebna pilnie.
Poza tym, im więcej merytorycznych informacji znajduję się na forum, tym z korzyścią dla niego.

Natomiast co do mojego pytania, odpowiedzi brzmią: pełnomocnictwo powinno być udzielone w formie pisemnej zwykłej (pod rygorem nieważności), a dokument pełnomocnictwa powinien być przedstawiony przez pełnomocnika w chwili sporządzania listy obecności na walnym zgromadzeniu.

Dowiedziałem się już, że jest to jak najbardziej dopuszczalne, przykład takiego pełnomocnictwa można znaleźć tutaj.
Więc kolejne pytanie brzmi: czy z pełnomocnictwem pojawiam się już na WZA, czy powinno być złożone do KDPW lub jeszcze gdzieś indziej?

Witam,
nie znalazłem wydzielonego wątku dotyczącego WZA, więc zakładam go w celu zadania pytania dotyczącego ww.

Jako, że cena za wydanie zaświadczenia o prawie do udziału w walnym zgromadzeniu akcjonariuszy w moim DM wynosi 100 zł (XTB), a w DM Ojca 30 zł (BGŻ), chciałbym się dowiedzieć, czy na WZA mógłbym się udać jako jego pełnomocnik? Ewentualnie, jaka jest wymagana forma udzielonego pełnomocnictwa, czy wystarczy forma zwykła pisemna?

Z góry dzięki,
pozdrawiam.

Panowie, czy w Waszych DM również pobierają opłatę 100 zł za wystawienie Zaświadczenia o Prawie Uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy?

Dlaczego low-estimates? Słuchałeś dzisiejszego wywiadu z Prezesem? Z tego co ja zrozumiałem, to zasoby określane jako low-estimates są najmniej, a best, najbardziej prawdopodobne.

SirHoe, znika, jednak padło już tutaj rozwiązanie, przez które znikający pulpit nie jest już tak uciążliwy, mianowicie eksport ustawień w zakładce Sidoma.

Oczywiście, zgłaszany kilkukrotnie na czacie. Zapisany pulpit potrafi skasować mi się kilka razy w ciągu dnia i muszę go tworzyć od nowa. Razem z nim znikają wszystkie zmienne w menu "ustawienia serwisu" oraz "zarządzanie menu GPW".
To jest straszne i zdarza się nie tylko mnie.

W jaki sposób te akcje zostaną wprowadzone do obrotu? Niezłe jajka się zaczynają Think

W Rynkach Dla Opornych postanowiono dzisiaj o zakupie akcji OPT Whistle

Redface napisał(a):
Pink_Floyd napisał(a):

Dlaczego dowiadujemy się o terminie podania informacji od użytkowników hotcopper mając Pana na forum?


Tutaj nastąpił wyciek informacji ze spółki. Zgłosiłem to i spółce i właściwemu regulatorowi. Jeśli przedstawiłeś Wasze realne wobec mnie oczekiwania to wysiadam....

Jedynym postulatem była tutaj równość w dostępie do informacji. Jeśli oni weszli w jej posiadanie poprzez prawnie wątpliwy wyciek, to nie ma wątpliwości, że to Wy zachowaliście się poprawnie.

Ja przy wydawaniu komunikatów przez KOV nie widzę ani logiki, ani konsekwencji:

-8.02, istota komunikatu-obecność wody, ocena KOV-informacja mało konkretna, szczątkowa. Komunikat jednak wydany, a podstawą do podjęcia takiej decyzji jest podanie informacji przez AED.


-18.02, informacja znowu mało konkretna i niepełna, ale dotyka istoty poprzedniej informacji, zdecydowanie ją doprecyzowuje, określa ilość wody, jej źródło i tłumaczy wreszcie, że nie ma "wody zamiast ropy", a jest woda na obrzeżach węglowodorów. Ocena KOV odnośnie wartości tej informacji taka sama jak przy poprzedniej, a czynnik, który był obligującym do wydania poprzedniego komunikatu jest ignorowany.

O co chodzi? Gdzie ta transparentność? Przecież my nawet nie wiedzieliśmy czy badana jest szczegółowiej strefa różowa, czy zabraliście się już za niebieską. Dlaczego dowiadujemy się o terminie podania informacji od użytkowników hotcopper mając Pana na forum? Panie Jakubie, zbyt wysokie mniemanie o własnej polityce informacyjnej posiadacie.

Moja teoria jest następująca. Dalsze testowanie tej samej strefy, potrafiło zająć 10 dni, a mimo wszystko nie pozwoliło na uzyskanie konkretnych informacji. Teraz zabierajmy się za nową strefę, a w dodatku poczekać na jakiś nowy sprzęt (ktoś wie, co to za sprzęt i do czego potrzebny?!), więc mamy kolejne, dłuższe czekanie. Obstawiam, że pierwsze informacje z blue zone będą pozytywne, ale będą mało konkretne i "nieistotne", a zanim poznamy informacje, które stanowić będą "the final cut", KOV chybcikiem przeprowadzi emisję po 1,80, tuż przed podaniem ostatecznych wyników.

Getto? Zbyt pejoratywny wydzwięk, raczej specjalizacja.

Pytanie do XTB_Dealer: czy prowadzone są jakieś prace dotyczące znikających pulpitów? Chyba prostym rozwiązaniem byłaby możliwość jego eksportowania na serwer, bądź do jakiegoś pliku.

Dzwoniłem do nich. Sami nie wiedzą co i jak, "od godziny" już nad tym pracują, a zlecenia można sobie składać telefonicznie. Z tym wiszeniem zleceń w trakcie weryfikacji, to są istne jaja. Jeśli ktoś wystawił PKC, to wejdzie mu ono w losowym momencie, a nie może go anulować!
Jestem ciekawy odpowiedzialności brokera za takie wadliwe dostarczanie usługi i przede wszystkim brak jakiejkolwiek informacji/ostrzeżenia!

Mają 10 godzin. Podpiszą czy nie? blackeye

Nie można interesu Państwa utożsamiać z fiskalnym zyskiem Skarbu Państwa. Chyba, że sąd zinterpretuje tutaj interes Państwa, jako gwarancje niezależności energetycznej w przyszłości. Tutaj wszystko może się zdażyć :)a

A co ma Graś do akcji? Jeśli już to Grad, ale jestem pewien, że nie. Przed wyzbyciem się akcji, zapewne będzie sowita dywidenda.

No i teraz mamy zagadkę. Czy jest to pozytywna, czy negatywna informacja dla akcjonariuszy...

Zapewne końcówka listopada, wtedy Bioton chlapnął na 0.17 zł.

Jest taka zasada "pierwszy w czasie lepszy w prawie". Jak ona ma się do dzielenia majątku i przyznawania jego części akcjonariuszom? Czy nie są oni przypadkiem na końcu kolejki i mogą nie dostać złamanego grosza?

No tak, spisek analityków przeciw KOV. Wszyscy czerpią olbrzymie korzyści z dołowania kursu.

Dla mnie kluczowa informacja we wczorajszym infie to:
Wyniki wskazują, że chociaż w formacji triasowej nie znaleziono gazu, to anomalia sejsmiczna okazała się warstwą piaskowca o grubości 18 m, która prawdopodobnie zawiera węglowodory. W trakcie grudniowych testów z tej warstwy piaskowca uzyskano przepływ 5 MMscf/d gazu ziemnego przy zastosowaniu zwężki o średnicy 10 mm. Ponadto, w docelowych, głębiej położonych formacjach muskowitowych zidentyfikowano kilka stref, które prawdopodobnie zawierają węglowodory.

Co nam ona mówi? Jedna wtopa i dwie mrzonki.

Jeśli Disco dostaje bany za "naganianie" na kupno akcji, to dlaczego reszta ich nie dostaje za naganianie na spadki? W określonych sytuacjach na giełdzie każdy widzi to, co chce widzieć i nie można go karać za swoje wizje.

Oczywiście, możesz nimi obracać bez ograniczeń.

Ja jeszcze tutaj jestem, wyjątkowo spokojny. Myślę, że kurs obecnie jest zaniżany przez nadchodzące/trwające negocjacje Eureko w sprawie sprzedaży pakietu akcji. Od jakiegoś czasu mamy tutaj bardzo duże obroty, co mi wygląda na akumulację przez "grubsze" podmioty.

Szeroki psuje nam robotę. Ciekawie będzie na fixingu. Panowie, jakie macie plany? Trzymacie dalej w nadziei, że ostra zima pomoże spółce, czy może korzystacie z podbitki i inkasujecie zysk?

Ja się podłącze do pytania Mathu oraz rozszerzę je o zagranicę. Czy zagranica kupuje w dzień wejścia do W20, czy z uzupełniają z opóźnieniem?

Trzyma przekonany, że wzrośnie i czeka na wypłatę Angel

I co nam po PKB salute

Pink_Floyd: 46,40 zł

Jestem pierwszy na 9 stronie, może jakiś bonus? blackeye

Panika z powodu 35 sztuk akcji? binky

Mi też ta panika wydała się dobrym momentem do wejścia, po 21,40. Ciekawy jestem, czy spadki na TAURONie spowodowane są przejściem po tak atrakcyjnym kursie na PGE.

MSP sprzedaje 10% akcji.

Pink_Floyd VEN 5 NGS 5

Jestem pewny, ze chętnych będzie ponad miarę. Myślę, że Ministerstwo postara się o stronę marketingową, TV, itp.

Pink_Floyd KOV 8 TPE 2

Pierowtnie proporcje miały być 50/50, ale ktoś mnie uprzedził, a nie lubię zajmować miejsc aex equo :).
KOV - liczę na korzystne wyniki testowych odwiertów, choć nie wiem, czy do końca września będą znane rezultaty. Poza tym spółka obecnie notuje swoje, historyczne, choć dużo tej historii nie ma, minima. Przy korzystnych informacjach dotyczących ww. odwiertów, zasięg wzrostów jest nie do oszacowania, nie ukrywam, że liczę na ten złoty strzał. W realnych portfelu spółki nie posiadam, choć dzisiaj cały dzień wisiało zlecenie na 1,54 :)
TPE - po kilkukrotnym dokupowaniu, obecnie w Tauronie mam ulokowane prawie 50 % swojego kapitału. Także to spółka bliska mojemu sercu, a jeszcze bliższa mojej kieszeni :) Kibicuję im, pokazali świetne wyniki, mają olbrzymie niedoszacowanie. Rozpoczeli marsz na północ, a zasięgu wzrostów nikt nie jest w stanie przewidzieć. Uważam, że Tauron na obecnych poziomych to ten przysłowiowy pociąg, który powoli zaczyna odjeżdżać

W momencie, gdy bardzo ładnie zaczął sobie radzić Tauron, a PGE mozolnie dźwiga się z kolan, nasz czeski brat zalicza wielomiesięczne minima. Czy ktoś domyśla się, co może być tego przyczyną? Czy to reakcja inwestorów na brak spodziewanego przejęcia grupy ENERGA?

Ja wiem, że aby tego dokonać, podobno trzeba jechać do Bełchatowa bądź Turowa :)

A nie wiecie Panowie, kiedy dywidenda ma być wypłacana?

Czy ktoś znający się na dywidendach mógłby skomentować post porzednika? Czy myk ze sprzedażą w pierwszym dniu bez dywidendy, przed dniem ustalenia prawa do dywidendy (odcięciu kwoty dywidendy od kursu)ma rację bytu? Czy może dywidende odcinają pierwszego dnia notowań bez dywidendy?

Mój typ
5,74

No cóż, za gapiostwo się płaci, więc o 8 rano grzecznie ustawiam się w kolejeczkę i trzymam kciuki za sprawny przepływ gotówki.
Dzięki Serze salute

XTB ma rachunki klientow w PEKAO. Myślicie, że przy wpłacie ok. godziny 8:00 w placówce PEKAO, pieniądze pojawią się jeszcze tego samego dnia? Ma ktoś jakieś doświadczenie w tej kwestii? Cholera, przespałem Taurona.

Kłopoty Węgier najlepiej widać na zamknięciu w Stanach... Trochę to śmieszne. Ciekawy jestem, czy USA w jakikolwiek sposób odczułoby finansowo i gospodarczo, nawet zniknięcie Węgier z mapy Whistle

Godne odnotowania, wciągniecie 1 mln akcji, cena 15,60.

Dlaczego idiotę? Może ta powódź wpłynie negatywnie na wyniki w tym roku, ale patrząc długoterminowo, myślę, że więcej będzie przezornych ludzi, a takie klęski nie zdarzają się co roku.

Znasz ŚREDNIE zarobki, ale nie znasz wydatków, czy potrzeb. Poza tym średnie zarobki mają to do siebie, że są ciągnięte w górę przez wyższy szczebel.

W czasie kryzysu firmy oszczędzają, ale gazowników kryzys się nie ima. W PGNiG wypłaty rosną jak na drożdżach, koncern wymienia limuzyny i wspiera inne państwowe firmy.

wyborcza.biz/biznes/1,100896,7...

@Maciek, być może nie głupota, a nóż na gardle.

Albo Ty jesteś bufon i prześmiewca i nie chcesz podzielić się swoją wiedzą.

Może od pracowników zbierano nie fizycznie, a podpisywano zobowiązania, które teraz są realizowane.

Za parkiet.com

cyt. Środowy debiutant na GPW, czyli PZU, wczoraj nadal byłwysoko wyceniany. Akcje spółki przez większość dnia kosztowały 357–360 zł, czyli tyle, ile na zamknięciu w dniu debiutu.

Oznacza to, że inwestorzy mogli je sprzedać o 15 proc. drożej, niż kupowali w ofercie publicznej. Na zamknięciu sesji kurs wyniósł jednak 357 zł, czyli o 0,83 proc. mniej niż w środę.

Z 18,7 tys. transakcji aż 9,7 tys. opiewało na dokładnie 30 akcji – tyle, ile maksymalnie mógł kupić drobny inwestor w ofercie. Ale wiele transakcji było też mniejszych. Transakcji od 31 akcji wzwyż było tylko 1,9 tys. Obroty wyniosły blisko 1,3 mld zł.

Ja wciąż keep. Wychodzę z założenia, że teraz sprzedają ynwestory, a odbierają to inwestorzy. Przecież taktyka drobnych była znana od dawna. Wiadomo było, że będzie duże wyzbywanie się papiera w pierwszych dniach. Myślicie, że duzi tyle skupili tyle od giełdowych żółtodziobów, dali im zarobić, aby samemu być stratnymi? Śmiem wątpić, ale lekka obsuwa, jako psychologiczny straszak w celu wywołania paniki jest możliwa.

Zlecenia drobnych mogą sobie stać na zleceniach S i chodzić w pakiecikach po kilka tysięcy sztuk. Nie bardzo widzę powód, aby instytucje stosowały taktykę 30 akcji. Właśnie ponownie pękło 360 zł.

Still in buisness. Coraz wyższa cena kusi, lecz wydaję mi się, że obecny poziom to będą historyczne minima. Nie wykluczam również spadku o kilka % w celu wywołania paniki u mniej odpornych indywidualnych.

A jakie tutaj widzisz analogie z PGE? Zupełnie inna branża, poza tym PGE pogrążone jest głównie zapowiedzią o dalszej sprzedaży udziałów przez SP. W tym przypadku bardziej zerkałbym na PKO BP.

Nie powróciliśmy do kanału wzrostowego? Na Twoim wykresie na pewno, ale on wskazuje 354 z hakiem, a nie 360 zł na zamknięciu

Panowie, kto w piątek wylatuje z W20? Bioton, czy może Cersanit?

"Widzę pierwszy poważny opór 355 - 100k" to chciałem napisać przed chwilą, ale poszło w jednej transakcji :) UP UP UP

Jestem bardzo ciekawy, na jakiej kwocie zamknie się dzisiejszy obrót. PKO BP zostanie pobite na pewno, a może i rekord WIG20?

Drobni wpadli w furie wyrzucania. Pewnie połowa polaków wzięła dziś urlop binky

tOfi napisał(a):
Pink_Floyd napisał(a):
W swoim DM, mam zlecenie na akcje PZU jako oczekujące. Czy jeśli przez pomyłkę, zamiast innego zlecenia anulowałbym to z PZU, będą jakieś konsekwencje?

Przyjdzie minister Grad i sklepie Ci tyłek. Później chwyci za nogi, wywróci do góry nogami i będzie potrząsał tak długo, aż wyleci z kieszeni cała kasa na jaką się zapisałeś. Okoliczności łagodzące są następujące,
- obiecasz że zapiszesz się na akcje Tauronu,
- zapisałeś się na akcje PGE.


tOfi, to bardzo prawdopodobna wizualizacja ukrytych pragnień i celów Pana Ministra. Ale mógłbyś wyobrazić sobie, że jeśli zadaję takie pytanie na forum publicznym, to znaczy, że potrzebna mi jest pomoc. I przy okazja tego sarkazmu mógłbyś przemycić odpowiedź na moje pytanie. Ale ok, mam wiarę w ludzi i ufam, że gdyby moje obawy byłyby prawdziwie, to byś mnie ostrzegł binky

W swoim DM, mam zlecenie na akcje PZU jako oczekujące. Czy jeśli przez pomyłkę, zamiast innego zlecenia anulowałbym to z PZU, będą jakieś konsekwencje?

WatchDog, wykup nie jest przymusowy. Domniemuję, że z powodu niespełnienia warunków, bądź chęci załatwienia sprawy "po dobroci" bez ciągania po sądach.

Prostuję! Spółka jest firmą S.A. Obecnie prowadzi ona skup akcji mniejszościowych (oczywiście dobrowolny) i z tego co wiem posiada prawo pierwokupu. Jak więc sytuacja przedstawia się teraz?

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Rozumiem więc, że wyemitowanie przez nich akcji, w celu zamieniania na nie moich udziałów jest zupełnie dobrowolne, zależne najpewniej od mojego uzasadnienia. Nie mam prawa ich żądać, zgadza się? Ta firma obecnie skupuje udziały mniejszościowców, więc wątpie w jej przychylność do mojego pomyśłu Think

Dzień dobry, chciałbym państwa prosić o pomoc.
Otóz jestem akcjonariuszem fińskiej firmy, mającej swą filię w Polsce(spółka sp z o.o.). Jej papiery notowane na Helsinskiej giełdzie HSE. Chciałbym się więc zapytać, czy jest sposób, aby samemu zrealizować transakcje na gieldzie HSE? Czy akcje polskiej filii możliwe są do sprzedaży? Polska filia firmy, nie jest notowana na żadnej giełdzie.
Z góry bardzo dziękuję

Czy możecie podać link do informacji o dywidendzie w kwocie 2,23 zł? Ja również gdzieś czytałem, że wyniesie poniżej 1 zł...

Jestem zażenowany. Po pierwsze tym jak spółka traktuje akcjonariuszy, po drugie jak ogromne rozmiary musi to mieć, skoro nawet KNF to zauważył.

Zaraz pęka złotóweczka Dancing

Z poprzednich wypowiedzi wydaję mi się, że jedynym sensownym powodem splitu, jest chęć powiększenia minimalnej możliwej wartości spółki. A to z kolei pachnie mi pesymizmem władz spółki.

Czy można z tego wnioskować, że jest to działanie zachowawcze?

Odpału nie będzie - wszyscy na Oil'u Whistle

Ale takich naganiaczo-trolli jest pełno. Pamiętacie, jak kilka miesięcy z rzędu wieścili zwałe? Nie warto słuchać gawiedzi, która najczęściej wypowiada się z zawiścią, albo fałszywie - z własnym interesem. Niektórzy liczący na nieskończone staczanie się PGE mogą obudzić się z ręką w nocniku.

Nooo, pociąg odjeżdża king

Wczoraj przebiło sufit, a dzisiaj dolne widły na mega obrocie... Co to za szemrane interesy? angry3

Zachłanni Ci Ganciarze... Sprzedaż z marżą 100% jest dla nich nieopłacalna? Ale deweloperka nas w tym kraju skubie...

I właśnie na tym polega strategia skupujących. Wiedzą, że ludzie mają dość, dołują kurs, ludzie nie wytrzymują, wysypują się z akcji, a ktoś sobie to wszystko zbiera.

Finał będzie taki, że ktoś po dużo mniejszym oporze, zrobi sobie podbitkę do 2.98 i będzie miał nas w nosie king

Informacje
Stopień: Rozgadany
Dołączył: 22 października 2009
Ostatnia wizyta: 16 czerwca 2021 22:54:44
Liczba wpisów: 134
[0,04% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,925 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,27% +33 853,81 zł 53 853,81 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło