pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

matimati2

matimati2

Ostatnie 10 wpisów
Jednym slowem kupuj dla bankow i PZU :)

Heh mialo byc pieknie a tu chyba znowu zjazd w okolice 4,2

Oni wyplacaja dywidendy w polsce???

I to drgo najlepiej od rzadu :)

Problem polega na tym czy beda wyplacac dywidende - nie jestem taki przekonany. Gdyby byla gwarancja to ta spolka to jest 100% strzal. Mysle ze rynek takze zadaje sobie to pytanie.

Pytanie; czy jak mialem akcje 22 a 23 jest dzien ustalenia prawa do dywidendy to dywidenda mi przysluguje. Cos mi sie kolacze po glowie ze ze wzgledu na system ksiegowania transakcji tak ale nie jesstem pewny.

Co myslicie o tej spolce?

No i czemu nie fruwa :)

Martw sie o wszystkie :)

Klepnieta juz czy nie?

Jakies pomysly przy jakich poziomach powinno sie z tego wychodzic zeby nie poglebiac straty?

To jak mam kupic te akce???

Przepraszam ze tu ale widze ze tu ludzie ogranieci. Moze mi ktos objasnic jak to jest ze mamy wzrost 8% PKC po lewej i po prawej i nie dochodzi do tranzakcji??????

Moze mi ktos objasnic jak to jest ze mamy wzrost 8% PKC po lewej i po prawej i nie dochodzi do tranzakcji??????

Panowie;

tu bardziej do moderatorow - a bylibysmy wstanie zrobic jakas tablke z danymi co kto kupil za ile i dlaczego - takie bieganie po forum i patrzenie jest troche skomplikowane ;)

Pytanie brzmi - jezeli kupia to na jak dlugo wstrzymaja dywidende. Przecierz z PEKAO kasa tez poplynie co roku.

Ok zle zadalem pytanie - czy jest ustalony termin zebrania akcjonariuszy na ktorym beda mowic o przyzaniu dywidendy w tym roku. Z tego co widze w zeszlym wyplacono w pazdzierniku - wiec powinni chyba powoli podchodzic pod temat.

Wie ktos moze kiedy tu bedzie mowa o dywidendzie?

Czesc;

szukam chaczyka na tej spolce. Dywidendy placone; C/WK 0,41. Gotówki zgodnie z SW 11 mln a kapitalizacja 6 mln przy zadluzeniu 0,69 mln. Czy tu nie ma jakis bledow w tym co podaje SW bo spolka jawi sie rewelacyjnie - ale juz pare razy wdeplem w rewelacje.

Jak myślicie gdzie jest dół na tym papierze - bo jak dla mnie pomimo wielu problemów to już się wydają ceny atrakcyjne.

Zarówno Zysk netto jak i operacyjny porównywałem z money i bankierem; zupełnie inne dane macie nowsze raporty czy co.

Panowie skąd się wziął tak pokaźny zysk w danych stockwatch. W żadnej innym miejscu nie odnajduje takiego zysku.

Panowie;

powiedzcie mi skoro wskaźniki tej spółki są takie super to czemu jest tak kiepsko gdzie jest ukryta ściema w danych.

Może mi ktoś powiedzieć skąd ta spółka nagle ma takie przyjemne wyniki???
Nie jest to czasem tylko jakiś zabieg księgowy????

I czy utrzymają rentowność.

Czy ktoś może określkić jakie perspektywy ma spółka w najbliższym czasie?

Jak dla mnie banda oszustów.
- Mieli kupić biurowiec z emisji pół roku temu - nici.
- Mieli arabusów sprowadzić - nici.
- Ma być skup akcji - pewnie też nici.

Zero szacunku dla inwestorów za to świetne sterowanie prasą; pod tym względem są pierwsza liga - może powinni się przekwalifikować na agencje PR.

Kod:
mod: post zawiera treści niezgodne z regulaminem tj. szowinistyczną postawę wobec innej nacji. proszę o zachowanie formy wypowiedzi i powstrzymanie się od wyrażania w ten sposób pogardy do kogokolwiek.

Biorąc pod uwagę wypracowany przez Hutmen zysk chyba nie będą pomimo wszystko zawiązywać rezerw.

Słuchajcie, trochę gubie się już w tych zmianach kapitałowych na tej spółce czy ktoś by mógł mnie zapewnić że wskaźniki c/wk jest taki jak tu podany czyli 0,78. Bo ja miałem spółke jeszcze przed pp i już wtedy pamiętam że c/wk był 1,5 czyli teraz wdg moich obliczeń powinien być powyżej 2 z góry wielkie dzięki.

pablo_n napisał(a):
Wszystko masz w monitorze spółki na StockWatchu!

Te dane nie wiem czemu ale są chyba przekłamane C/WK z tego co mi się kojaży powinno być około 2 a jest 0,85

Czy ktos po tych wszystkich zmianach ma możliwość ustalenia jaki obecnie jest wskaznik wartosci ksiegowej do ceny i zysku do ceny.

Szuakm spisu tranzakcji na spółce x z danego dnia czy ktos wie gdzie jest cos takiego dostepne

rozumiem że jestem zainteresowany włożeniem pieniędzy w tą spółkę, pod info o prywatyzacji. Niestety w goglu są tylko inormacje o opóźnieniach a nie mogę znaleźć info jakie są konkrety.

style napisał(a):
matimati2 napisał(a):
Wyjaśniam bardzo łopatologicznie tak jak sam to na logikę biorę:

Akcja - 3 zł
2Xprawa poboru - 2 x 0,1 zł = 0,2 zł

Po wykupie praw poboru po 10 gr z jednej akcji będzie yglądać to tak

ilość akcji = 1 akcja podstawowa + 2 akcje z praw poboru = 3 akcje
Cena akcji po zmianie akcji z praw poboru na akcje reealne (3zł+2x0.1zł)/3(ilość akcji)=3.20/3 = 1,07 gr

Oczywiście musisz pamiętać że akcje mogą zmienić swoją wycene na rynku, i w tym momencie automatycznie zmienia się wycena.

Nic z tych rzeczy, też tak myślałem przed ostatnia emisją. Podwyzszenie kapitału polega na tym że

A- akcja 3 zł
ilosc - 1500
po emisji
1500 starych akcji
3000 nowych

łącznie 4500 akcji x 3zł (srednia cena nabycia starych akcji)= 13500zł tyle kasy po podwyższeniu rzekomo wpłaciłeś na konto :) mimo tego że w żeczywistkosci wpłaciłeś

1500*3 = 4500zł
3000*0,10= 300zł

a wiec w realu wpłaciłeś 4900zł a na rachunku po podwyższeniu wychodzi że wpłaciłęś 13500. To sie nazywa podwyższenie kapitału zkładowego w SA w drodze subskrypcji zamknietej

Wogle źle gadasz, jak mogą ci nagle z 10 gr zrobić akcje za 3 zł weż to przemyśl, jest tak jak ja napisałem i później Taurus to potwierdził na jedną akcje dodatkowe dwie i dzielisz przez trzy.

Może mi ktoś napisać jak wygląda proces prywatyzacyjny tej spółeczki bo dopiero zacząłem się nią interesować i wygląda obiecująco zwłaszcza jeżeli będzie prywatyzowana.

Wyjaśniam bardzo łopatologicznie tak jak sam to na logikę biorę:

Akcja - 3 zł
2Xprawa poboru - 2 x 0,1 zł = 0,2 zł

Po wykupie praw poboru po 10 gr z jednej akcji będzie yglądać to tak

ilość akcji = 1 akcja podstawowa + 2 akcje z praw poboru = 3 akcje
Cena akcji po zmianie akcji z praw poboru na akcje reealne (3zł+2x0.1zł)/3(ilość akcji)=3.20/3 = 1,07 gr

Oczywiście musisz pamiętać że akcje mogą zmienić swoją wycene na rynku, i w tym momencie automatycznie zmienia się wycena.

Mam pytanie
1) Kiedy mają zostać ujawnione wyniki za ostatni kwartał
2) Czy wiadomo kiedy coś powiedzą na temat tego kolejnego przejęcia

Z góry dzięki

moze mi ktos podpowiedziec jakas ksiazke bo kompletnie nie wiem o jakich domkaniach luk mowicie

to co mowicie ze raczej dzis sstabilizacja

A co rozumiesz przez równoważenia zleceń.

Słuchajcie mam pytanie za sto pkt. osobiscie jestem takim graczem ktory inwestuje tak na nos no i na boryszewie mi sie pieknie udalo ale ni mam pojecia jak biegam po forach co to znaczy że będą widły albo będą widły X 2. Może mi to któs wytłumaczyć, bo mi się zdaje, że to jest jakaś wartość szacowana możliwego wzrostu.

A ktoś już coś wie jakie jest info bo biorac pod uwage skup prowadzony przez zarząd to nie bagatelne.

jak rekomendujecie zakup spółki dziś po te 42 gr???

Dzięki za bardzo fachową odpowiedź.

Może mnie ktoś upewnić że wsskaźnik ROE tej spółki jest 0,24 przy C/wk = 0,6. Bo jeżeli tak to powiedzcie mi czemu ona aż tak zgnojona jest.

Powiem tylko że to wszystko można zrobić nie wiem tylko jak szukaj opcji, ja kiedys ccialem na neww connect cos kupic i myslalem ze nie mozna a okazalo sie ze mozna.

moze mi ktos wytlumaczyc roznice miedzy zyskiem operacyjnym a zyskiem netto

moze mi ktos wytlumaczyc roznice miedzy zyskiem operacyjnym a zyskiem netto

No ja mocno liczylem ze po tym info to do wartosci ksiegowej dojdzie czyli tych 2.40, a troche sie zastanawiam pod jakie info moga jeszcze tu spekulanci grac, zyski niezle wmiare tanie przejecie w to ze sfinansuja je 2 letnia dzialalnoscia nie wierze ale nawet jak sfinansuja 6 letnia dzialalnoscia to super.

Czy może ktoś z wytrwałych graczy mi napisać co to kurcze jest, zbieranie akcji czy już skonsumowaliśmy dobre info, bo ja wogle nie rozumiem.

No i widać pięknie że tak różowo, jak się mówiło to nie jest ale i8 tak jest nieżle.

No barbarzyńcy ich biorą, Pande w soboty produkują. Wężyki do samochodów po nocach robią przesrane mają.

Coś czuję, że może nie wystrzelić a szkoda bo trzymam w tym gotóweczki trochę.

Nie ma spółek na których nie grozi zjazd o naście procent.

Dzieki za info tego nigdzie nie doczytalem

Powiem szczerze, kompletnie nie rozumiem zachowania kursu. I co do cholery jeasnej z tym Maflow cały czas żadnych info a miały już być. Albo ktoś sobie ładnie nami zagrał albo ni wiadomo ło co chłodzi.

Spójrz na to z innej strony, Pan Krakosik miał w maflow swoich ludzi w radzie nadzorczej a informacja to jest niebagatelna przewaga. Majątek wyceniony na 200 mln kupi za 100. Nawet jeżeli zwróci mu się to w 7-8 lat to w moim mniemaniu super inwestycja. A dlaczego Karkosik kupował - powiedzmy sobie wprost przy zawirowaniach na rynkach finansowych jakie są po prostu jako jeden z nielicznych byl wstanie sfinansować tranzakcje. Ja przynajmniej całość sytuacji tak oceniam.

E a kiedy będzie typowo wiadomo czy przejmują czy nie, no i jaki kurs typujecie po przejęciu bo ja tu liczyłem że już będzie 2.4 a tu du...

Jak dla mnie (jestem studentem) po prostu abonament jest cholernie drogii, gdybym za rok tak do 150 zł miał zapłacić to bym to zrobił ale 600 zł jest dla mnie drogo zwłaszcza że wiele tych danych bez problemu jestem znaleźć sam.

Wielkie dzięki, rozumiem że obliczenia ROE też biorą się z tych danych.

Mam pytanie czy jest mi ktoś wstanie dokładnie powiedzieć jak jest wyliczany zysk netto w tych informacjach tu po prawej (jest to suma ostatnich czterech raportów kwartalnych czy moze zysk za ostatni rok)

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 28 stycznia 2021 08:59:59
Liczba wpisów: 67
[0,02% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,136 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +144,50% +28 900,95 zł 48 900,95 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d