pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

enchate

enchate

Ostatnie 10 wpisów
Myślę ze czas na nowe pomysły, to co piszesz już w sumie było. Inna sprawa, ze jeśli na czymś da się zarobić będzie to powielane i można tak zrobić ale wątpię ze ktoś by tu użył akcji petrola. Myślę że jest (na cale szczęście) dosyć duży wybór składników do tych twoich potencjalnych koszyków.
Generalnie myślę, że powoli ta rozmowa schodzi z tematu petrola. Jak ktos wykorzysta ten pomysl z użyciem petrola, albo jakiś fundusz wejdzie w petrola (ale nie wiem co by się musiało stać by coś takiego się zdarzyło) wtedy możemy ciągnąc dalej ten temat. Na razie to chyba mija się z celem i jest tutaj czystym fantazjowaniem.

Petrol i OFE. Ciekawe wizje. W sumie nie wiem jakiego typu fundusze by to musiały być by na poważnie spoglądać w stronę petrola. Przecież to by była kpina. Inna sprawa, że fundusze lubią się pochwalić tym co zarobiły. Więc kto by tu kupował petrola, gdzie akcje produkowane są gdy tylko jest porzebna kasa, a perspektyw z trudem szukać.

Na stronach GPW nie ma informacji, by na OILu była dostępna KS
www.gpw.pl/papiery_wartosciowe...
www.gpw.pl/krotka_sprzedaz_pel...

zjk: a od kiedy to istnieje opcja krótkiej sprzedaży na oilu? blah5

Może aczkolwiek sytuacja dla mnie i tak nie jasna. No ale każdy posiadający akcje pewnie miał swój punkt widzenia i swoje oczekiwania odnośnie walnego. Zobaczymy co dalej.

biedak napisał(a):
Moim zdaniem to jakoś dziwnie się zachowujecie. Ten wczorajszy komunikat to przecież największy konkret chyba w całej historii tej firmy. To już nie jest info typu "czuć ropę", tylko konkretna informacja, że jest gaz z kondensatem (tak na marginesie kondensat jest nawet droższy od ropy) i bardzo możliwe że jest również sporo samej ropy. Jakiej niby informacji się spodziewacie, jeśli tą uznajecie za nie istotną?

Wg mnie obecnie jest jasne, że oni tam mają sporo gazu i ropy w formie opłacalnej do wydobycia, o czym świadczy choćby bliskość innych aktywnych złóż w tym regionie. Oczywiście nie znaczy to, że już za miesiąc ruszy wydobycie pełną parą, jeszcze sporo prac technicznych jest wymagana, później podpisanie kontraktów itd. Pewnie ze 2 lata upłyną zanim to złoże zacznie być w pełni eksplatowane na skalę masową.

Czy jest ryzyko? Oczywiście!
Ryzyko jednak obecnie uważam za minimalne. Widać, że okolica 5 zł jest bardzo silnym wsparciem - już kilka razy było próbowane i nie puściło. Kupując teraz po 6 zł ryzykuję więc 1 zł, a zyskać mogę kilkadziesiąt, a może i nawet kilkaset przy bardzo pomyślnych wiatrach w perspektywie kilku lat.

Ciągłe zaś bredzenie na forach, że Krauze to oszust i preparuje infa aby upchnąć akcje w rynek to już naprawdę zaczyna być żenujące. Anxious

Czytajac ten post mam wrażenie ze zostałeś zahipnotyzowany. Dla mnie już jakość kolejnych informacji ze spółki, jest albo zagmatwana albo nic nie wnosząca, wg mnie ostatnia informacja nie jest żadnym konkretnym zapewnieniem o tym, jak to powiedziałeś: mają napewno dużo gazu i ropy. A co będzie i jak się zachowa spółka zobaczymy. Jednak już podobne akcje mogliśmy tu dosyć często obserwować. Pozdrawiam i życzę szczęścia, bo tu się ono przyda.

Odnośnie Krauzego... Myślę, że najlepszym sposobem weryfikacji jest spojrzenie jak jego spółki zachowują się na rynku. Reszty komentować nie trzeba. Ale jak to na rynku, każdy ma swoje zdanie i swoje racje.

Na jakiej niby podstawie to wywnioskowałeś?
Masz zapis, że subemitent po nabyciu akcji serii C obowiązuje się do zbycia ich na rzecz pracowników spółki oraz spółek zależnych, gdzie tu zapis, że zbycie nastąpi po cenie nominału? Generalnie masz wszystko tam napisane, trzeba tylko czytać.

A ja uważam, że każde kolejne info będzie coraz bardziej obojętnie przyjmowane przez ludzi. Ta spółka to w sumie parodia już. Jak dla mnie jest chyba jedną z najmniej wiarygodnych spółek. Więcej nawet nie warto pisać.

jaruswielki napisał(a):
R0bert napisał(a):
Patrzcie na liczbe sprzedajacych i kupujacych. Jak leci pakiet 100 000 akcji to jeden to kupuje a 16 leszczy sprzedaje. Zabawnie to wyglada.
Pewnie, ze 6 z przodu niedlugo ale tu sie nie ma co ekscytowac pelnymi zlotymi bo to niewielki , nie to co przebicie z 2 do 3, kursy rosna w postepie geometrycznym a nie arytmetycznym.

Mam pytanko natury technicznej. W jaki sposób można sprawdzić wielkość i liczbę zleceń po stronie zarówno kupujących, jak i sprzedających - chodzi mi o wielkości pakietów po obu stronach. Chciałbym też zapytać, czy można to zrobić po sesji, czy tylko podczas jej trwania.

Do końca to się nie da, musiałbyś siedzieć w DM i mieć wgląd do systemu. Jesli ktoś daje zlecenia z wartością ujawnioną to widzisz tylko część pakietu. Jeśli jednak chodzi Ci o podstawowy wgląd:
W zaleznosci od posiadanego oprogramowania oraz pakietu dostarczanego od DM. Mozesz posiadac pelen pasek zlecen jawnych (w podstawowych rachunkach jest tylko 1 najlepsza oferta sprzedazy i kupna). Dodatkowo jako jeden z nielicznych serwis interia.pl oferuje wgląd w niemalze pelen pakiet ofert kupna i sprzedazy jakie są złożone na danym papierze w pełnym zakresie cenowym (są z opóźnieniem).

Najlepsze było zakończenie notowań- poszło wiecej niz w ciagu calego dnia jak poszło 22mln akcji. Ciekawe kto kupował :>

Edit: w międzyczasie jak pisałem post poszło jeszcze akcji za ponad 20mln

Najprawdopodobniej spadki spowodowane są właśnie nadmierną podażą wywołaną poprzez konwersję obligacji na akcje (o tym pisali wyzej), a tego jest bardzo dużo. Myślę, że na tyle dużo w porównaniu do akcji w obiegu, że możemy dalej widzieć spadki. Sam trzymam MCI od dłuższego czasu oraz znacznie wyższego poziomu i powoli coraz gorzej widzę najbliższe tygodnie. Ale co będzie zobaczymy, pozostaje czekać na odbicie i dalszy rozwój spraw. Sytuacja w MCI według mnie nie wskazuje na to, by jej akcje miały być coraz tańsze, patrząc na wskaźniki można mieć podobne odczucia.

Co myślicie o raporcie? Zysk kwartalny większy niż przed rokiem, do tego chyba poprawiła się lekko rentowność. Tak na szybko tylko przejrzałem.

Link do sprawozdania:
www.gpwinfostrefa.pl/palio/htm...

Heh czytam wszystkie wpisy i tylko się utwierdzam w tym, że trudno ocenić dlaczego wartość akcji spadała pomimo dobrych fundamentów. No ale jak nikt nie kupuje to cena leci, trochę tak sobie pisząc to zdanie pomyślałem o Helio. Mam nadzieje ze w końcu odbije bo już powoli nie mogę patrzeć na tą pozycję w portfelu...
Korekta wzrostów już była, a teraz mam nadzieję (jak chyba większość) na powrót do jedynego właściwego trendu.

Sytuacja wyglada fatalnie, od wypowiedzi afro, ze skonczymy na mocnej 6,7 z przodu coraz bardziej mysle ze to bedzie 6 albo 7 ale wczesniej bedzie 0 i przecinek.
Poki co sytuacja jest beznadziejna, same czarne swiece i nie wiadomo co dalej, jeszcze trzymam ale powoli przy takim tempie spadków zaczyna to nie mieć sensu.

Hmm w 2010 zmalał całkowity dochód na akcję z 42 groszy w 2009 roku do ledwo 24 w 2010. Spadek o ponad 43%.
Ponad milion straty na dzialalnosci operacyjnej :(

mir napisał(a):
Tak jak opisane wczesniej raport skonsolidowany za Q4 2010 jest zanizony.

Co rozumiesz, przez stwierdzenie, ze raport skonsolidowany za q4 '10 jest zanizony?

Dzisiejsze wzrosty:
Prognoza wyników finansowych MCI Management S.A. na 2011 r.

Zarząd MCI Management S.A. podaje do wiadomości prognozę wzrostu wartości skonsolidowanych aktywów netto na jedną akcję z 8,44zł w roku 2010 na 10,76zł w roku 2011, co oznacza wzrost o 27,44%, oraz prognozę skonsolidowanego zysku netto za rok 2011 na poziomie 171 mln zł.

Źródło

Generalnie Sołowow jest znany z tego, że niechętnie podchodzi do tematu dywidend. Także wątpiłbym, że taka może zostac wypłacona.

Prezes w TVN CNBC dziś był przed chwilą, niestety połowę przegapiłem..
oglądał ktoś może całość? Jedyne co usłyszałem, to że może powstać film na podstawie snipera? :)

Nikt mniej wiecej nie wie czy nie mozna uznac wartosci po prostu jako suma zobowiazan?

SteV napisał(a):

Powiedzmy, że dysponuje kapitałem 10.000zł czysto na inwestycje i chciałbym zgłębić najpierw wiedzę z zarządzania instrumentami finansowymi, które pozwolą mi go w jak najkrótszym czasie pomnożyć. Czym powinienem się zainteresować? Jakimi rynkami/instrumentami? Jestem skłonny zaakceptować bardzo wysokie ryzyko.

Proponuje kontrakty terminowe możesz szybko pomnożyć swój kapitał zwłaszcza korzystając z dźwigni. Wszystko zwłaszcza jeśli mówisz, że akceptujesz wysokie ryzyko. [ALE RYZYKO ZE TAKIE INWESTYCJE WYCZYSZCZĄ CI KONTO DO 0 JEST BARDZO WYSOKIE]

A tak na poważnie to na początek to proponuje akcje. Najważniejsze jest nauczenie się pokory oraz pozbycie emocji, potem można powoli spróbować zarabiać. Także jeśli nie masz dużego szczęścia proponuje wydłużyć czas inwestycji ograniczając ryzyko. Zaoszczędzisz sobie wiele nerwów i złych decyzji, dodatkowo w tym czasie możesz zdobyć jakąś wiedzę na tematy, które Cię interesują. A co stracisz to Twoje- kosztowne lekcje zostają na długo w pamięci i pozwalają się rozwijać. Bo w końcu co innego przeczytać w książce a co innego przekonać się na własnej skórze. Także czasem by zyskać trzeba także nauczyć się tracić, a przy tym jak już napisali wyżej- nabrać pokory. Najgorsze nastawienie to nastawienie na błyskawiczne i ogromne zyski. Zazwyczaj takie podejście jest największą klęską. Powoli do celu..

Odnośnie zarządzania instrumentami finansowymi to możesz sobie zrobić empiryczną mapę ryzyko-dochód czy poszukać sobie optymalnej korelacji pomiędzy instrumentami albo poziom korelacji z rynkiem (bety spółek- są podane na stockwatchu ale równie banalnie je sobie samemu wyliczyć).

A ja spytam, czemu skoro jak mówisz zaczynasz swoją historię z giełdą to zaczynasz od spółek jak OIL czy w tym momencie OPT albo 11B :) Tzn podziwiam odwagi ale zdajesz sobie sprawę, że to w dużej części spekulacja? :)
Z tą przyszłością to historia pokazuje, że konwencjonalny biznes czasem lepiej daje rade od takich przyszłościowych, zobacz MCI i LPP :)

Generalnie akurat na podstawie boryszewa nie zgadzały się wyniki. Próbowałem zarówno jedne dane ze skonsolidowanego 12m brać, a wynikowe z ostatnich kwartałów. Ale może wina leży tu w fakcie, że zob rozumiałem jako zobowiązania krótkoterminowe, długoterminowe oraz zobowiązania na przyszłe nal.

Czyli generalnie jeśli dobrze rozumiem to z pozycji zobowiązań muszę wyodrębnić do wyliczenia długoterminowe pożyczki i kredyty, dlugoterm. zob finansowe- z pap wart.
Tylko nasuwa mi się pytanie czy czasami w tych pozycjach nie mogą zawierać się wartości zobowiązań hadlowych w postaci odroczonych płatności, czy też w formie kredytów na finansowanie handlowych zobowiązań bieżących.

Dodatkowo zastanawiam się czy na potrzeby pracy dyplomowej mogę trochę uprościć i do liczenia wziąć pozycje całych zobowiązań, czy też jest to bardzo niepoprawne i lepiej do każdego wyliczenia wyszukać odpowiednich wartości (tylko jak sobie pomyśle, że dodatkowo znowu musze przewertować 100 sprawozdań różnych spółek to od razu słabo).

Edit: chyba po części znalazłem już odpowiedź w innym temacie.

WatchDog napisał(a):
Dokładne pasywa: kredyty, pożyczki, wyemitowane obligacje, leasing finansowy. Dyskusyjne jak ująć leasing operacyjny, ale jeśli nie przekracza granicy istotności, można pominąć.

Jako zob czyli dług odsetkowy

Ze sprawozdania za IVQ ( Źródło )

Cytat:
W dniu 20 października 2010r. Zarząd MIRBUD S.A. otrzymał informację o wpisaniu w dniu
15.10.2010r. przez Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy Krajowego
Rejestru Sądowego podwyższenia kapitału zakładowego JHM DEVELOPMENT Spółka z o.o. – spółki
zależnej Emitenta, o kwotę 5.670.000 zł. Aktualnie kapitał zakładowy tej spółki wynosi 95.670.000 zł i
dzieli się na 956.700 udziałów, z czego 94,07 % udziałów jest własnością Emitenta. Udziały w
podwyższonym kapitale zakładowym JHM DEVELOPMENT Spółki z o.o. (5,93 %) objęte zostały przez
Jerzego Mirgos – większościowego akcjonariusza Emitenta

Aczkolwiek nie wiem czy o taką informację Ci chodziło.

Witam, do pracy dyplomowej wyliczam wskaźniki zawierające w sobie wartość EV. Postanowiłem, że to co mi wyjdzie sprawdzę z wynikami na stockwatchu. I niestety jedne od drugich się różnią (a zakładam, że niestety moje). Także chciałem spytać gdzie konkretnie jest błąd, czy też może od zupełnie złej strony się za to zabieram, ze wskaźnikami jak C/wk czy c/zo wiadomo nie było problemów.

Do wyliczania EV korzystałem ze skonsolidowanych raportów, a gdy nie wychodziły jak te ze stockwatcha to próbowałem też mieszać je z okresowymi (także z niepowodzeniem).

EV wyliczam poprzez: ( CENA AKCJI * LICZBA AKCJI + ZOB + KAPITAŁ MNIEJSZOŚCI - ŚRODKI PIENIĘŻNE) / do wyboru EBIT, EBITDA czy P .

I tu konkretnie pytanie jak to wyliczyć by w końcu mi wychodziło, bo nie wypada mi w pracy wypisywać błędów.

Pozdrawiam

witam wszystkich i bede bardzo wdzięczny za odpowiedź. jakim cudem na stronie stockwatch wartość księgowa wynosi ponad 522 mln podczas gdy całe pasywa wynoszą 517 mln a zobowiązania 103 mln. jeśli sie mylę to prosze powiedzieć gdzie..

i kolejny dzien niezdecydowania, moze rynek przewiduje cos jeszcze?
wiadomo kiedy ma byc prezes w cnbc?

Jesli zalozyles konto i nie wykonales zadnej transakcji to raczej nie dostaneisz .

Sprawoydanie znacznie lepsze niz przed rokiem, jednak spowodowało to znaczny spadek.
Wywolane jest to ostatnimi wzrostami i to zwykla aczkolwiek dosyc szybka korekta czy tez bardzo zle zostal przyjety ostatni raport?

Z doświadczenia mogę tylko tyle powiedzieć jeszcze najprościej jak się da:
1. kupujesz papier
2. czekasz aż będzie twój
3. dzwonisz do biura by zablokowali pod WZA (termin do kiedy musisz sobie znaleść) i wtedy oni sami już wyślą im zaświadczenie i ewentualnie jak bardzo chcesz to Tobie tez mogą :)
4. ewentualnie możesz przejść się do siedziby i poprosić kilka dni przed (w KSH jest ile wydaje mi się, że art. coś 40X ale mogę się mylić) o listę osób na WZA (musisz miec dokument potwierdzający tożsamość).
5. idziesz z dokumentem potwierdzającym tożsamość w dniu wza do miejsca gdzie się odbywa i to właściwie tyle :) wrażeń więcej zbytnio nie ma.

Jeśli masz dosyć duży pakiet i niechcesz się afiszować to możesz poprosić w biurze maklerskim by zaznaczyli tylko, że masz 1 akcję.

w sumie innym się chyba spodobał, dodatkowo póki co z każdą sesją trójkąt coraz bardziej się sprawdza

Nie wiem dlaczego ale nie moge edytować posta, ale do rzeczy:

Mam pytanie, orientuje się ktoś dlaczego permedia zrezygnowały z publikacji raportu za IV kwartał 2010 roku?

A ja tylko tak spytam- nie szybciej po prostu stworzyć nową bazę, import danych na bieżąco obojętnie jakim interwałem dodatkowo wybierając spółki które potrzebujemy?

Nie trzeba aktualizować bazy danych- wszystko robi się automatycznie.

(chyba, że źle rozumiem powyższe posty..)

Co uważacie o takim rozwoju wydarzeń?:

Dwa trójkąty, w zależności od interwały (1D), (1W) dwa trójkąty. Po dzisiejszej obronie możliwy wzrost. Dodatkowo patrzeć można poprzez pryzmat opublikowania sprawozdania za IV kwartał- przy dobrych wynikach idealnie pod wybicie z trójkąta.

kliknij, aby powiększyć

Dziś na alchemii znaczne obroty jak na ta spółkę przy jednoczesnym wzroście wartości..
22 luty 2011 r. - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za IV kwartał 2010 r.

4kwartał i caly rok:
www.gpwinfostrefa.pl/palio/htm...

-2.627 tyś straty netto w 4 kwartale
16.947 tyś zysku netto w przeciągu całego roku

diR napisał(a):
melo2005 napisał(a):
do DIR

zwróć uwagę jak zachował się kurs gdy wszedł w obszar zgrupowanych Fibo, przez moment z ok -10% do 0 więc byki są zainteresowane kupować po tych cenach

teraz rozumiem. nawet się zgodzę. wskaźniki się szybko schładzają, także.. tu jeszcze będzie się działo przez najbliższe sesje :)

I się dzieje. Zastanawia mnie tylko co tutaj było sygnałem do tak spektakularnego wybicia w 10 minut :)

Ehh i niedobrze :| Zaspałem, Ustawilem bez sensu na 6,10 i mi sie sprzedalo..
Teraz juz tylko czekam na korekte.. Aczkolwiek takiego wybicia bym sie dzis w pol godziny nie spodziewał..

topcia napisał(a):
enchate napisał(a):
Co sądzicie o najblizszej przyszlosci? Dziś wzrost i obroty jak na tauron całkiem spore..

no właśnie. PLanuję dokupić-czy wg Was jest szansa na korektę? o jakiej wartości? Think . WIem, że nikt tego nie wiem ale może WY wiecie Angel

Mam to samo. Cały czas czekałem na korektę jakaś głębszą by trochę dokupić a tu prawie tylko w górę i teraz już mój wewnętrzny kompas totalnie nie wie w którą stronę podążać..

Co sądzicie o najblizszej przyszlosci? Dziś wzrost i obroty jak na tauron całkiem spore..

Powoli wygląda na to, że w spółkę warto wejść.. Chyba, że się myle?
Jakie macie oczekiwania?- powinna jeszcze spaść w okolice 2,70-65 a potem uważam, że wracamy na około 3zl..

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 19 lutego 2021 16:53:43
Liczba wpisów: 48
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,723 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,30% +33 660,31 zł 53 660,31 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło