pixelg
BRAND24 - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2

BRAND24 [B24]

AKTUALNY KURS: 25,20 zł (+0,00%) 21-10-2019 15:43
piotrsobien
Wpisów: 203
Wysłane: 10 grudnia 2017 18:46:05

kliknij, aby powiększyć

ISBnews napisał(a):
Brand24 jest właścicielem autorskiego narzędzia do monitoringu treści w internecie, umożliwiającego śledzenie wzmianek, budowanie relacji oraz pozyskiwanie klientów, sprzedawanego globalnie w modelu SaaS (ang. Software as a Service). Spółka ma dominującą pozycję na polskim rynku w swojej kategorii produktowej i z sukcesem komercjalizuje narzędzie na rynku globalnym. Z Brand24 korzystają zarówno duże światowe marki, jak IKEA, H&M czy Biuro Pierwszej Damy USA, ale również małe i średnie przedsiębiorstwa zainteresowanie opiniami na swój temat w internecie.

Prognoza Larq jako głównego akcjonariusza Brand24 zakłada dla spółki 2 069 klientów, 7,4 mln zł skonsolidowanych przychodów i 0,3 mln PLN EBITDA na koniec 2017 r.

Brand24 podał także, że program motywacyjny, jakim objęci są kluczowi członkowie zespołu spółki, zakłada, że na koniec 2018 roku liczba klientów osiągnie poziom 3 tys., skonsolidowane przychody 10,8 mln zł, a strata netto 1,1 mln zł.

Dodam, że Michał Sadowski, prezes Brand24, jest bardzo aktywny na Facebooku. Obserwuje go niemal 25 tys. osób. W wywiadzie dla „Forbesa” opowiada o szczegółach tej aktywności. Według mnie, zwiastuje to dobry kontakt z inwestorami indywidualnymi, czego wielu spółkom brakuje.

Debiut na małym parkiecie jest planowany na początek 2018 r. Cenę za jedną akcję ustalono na 31,76 zł.

Zonag
Wpisów: 19
Wysłane: 18 grudnia 2017 17:08:56
Cytat:
Zarząd LARQ (...) informuje, (...) o zawarciu przez Zarząd Brand 24 (...) umów objęcia akcji nowej emisji Brand24 na łączną liczbę 110.000 akcji serii I o łącznej wartości 3.493.600 zł, co stanowi maksymalną liczbę akcji o jaką mógł zostać podwyższony kapitał zakładowy Brand24 i implikuje wycenę Brand24 na poziomie 60 mln zł. Zawarcie umów objęcia akcji nastąpiło w ramach subskrypcji prywatnej prowadzonej przez Brand24, poprzedzającej planowany debiut na rynku NewConnect.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Kod:
Proszę dodawać cytaty do linków. Podmieniono link na rodzimy
Edytowany: 18 grudnia 2017 20:05

piotrsobien
Wysłane: 31 grudnia 2017 13:07:45
Michał Sadowski napisał(a):
Kiedy 6 lat temu zaczynałem z Brand24 miałem tylko dwie rzeczy: pomysł oraz ... 11 milionów Euro otrzymane w spadku po Wujku Mietku, właścicielu hurtowni dywanów pod Białołęką 😉 A na poważnie, to naturalnie Wujka Mietka nie było, ja miałem na koncie kilkaset złotych i kredyt hipoteczny we franku szwajcarskim. Spółka w której pracowałem właśnie upadała. Za 9 miesięcy miała pojawić się Róża. I tak, podczas samotnego powrotu z Warszawy do Wrocławia, przeszedł do głowy pomysł stworzenia narzędzia monitoringu. Nie pierwszego, nie drugiego, czy nawet nie trzeciego. Po prostu dobrego.
-
Tak powstało Brand24.
-
6 lat później firma zostaje wyceniona na 60 mln złotych, a niebawem debiutuje na Giełdzie. Z narzędzia korzysta ponad 2000 klientów z 86 krajów. W ciągu ostatniego 2.5 roku, firma urosła 4-krotnie pod względem miesięcznych przychodów oraz 3-krotnie pod względem liczby klientów. Brand24 staje się jedną z 500 najszybciej rosnących spółek technologicznych w regionie EMEA (Europa + Bliski Wschód + Afryka).
-
Zaczynaliśmy na najtańszym serwerze Home. Dziś mamy sieć serwerów, na którą składa się 2340 procesorów oraz 20,000 Gigabajtów pamięci RAM. Serwery przechowują 22 miliardy wzmianek zajmujące 140 Terrabajtów.
-
Zaczynaliśmy w 4 osoby, samodzielnie pisząc kod, ucząc się kolejnych technologii, które potrzebne były nam do stworzenia Brand24. Wszystkiego, czego potrzebowaliśmy – nauczyliśmy się po drodze. Ja tworzyłem grafikę oraz interfejs. Nie miałem żadnego doświadczenia w projektowaniu narzędzi b2b, uczyłem się jak leciało. Wszyscy tak się uczyliśmy. Wspólnie z Piotrkiem, Karolem i Dawidem tworzyliśmy pierwsze linie kodu. Dziś, na działanie Brand24 składa się ponad 840,000 linii kodu.
-
Zaczynała nas 4-ka. Dziś Brand24 współtworzą dziesiątki wspaniałych osób, których pomysłowość, zaangażowanie i kultura pracy pozwalają nam rozwijać się w takim tempie.
To wszystko pokazuje: nie musisz być przekocurem żeby zacząć, lecz musisz zacząć żeby stać się przekocurem. (cyt. Sadko Kebabelho)
-
To był dla nas przełomowy rok. Udowodniliśmy (także sobie), że możemy szybko i w skalowalny sposób rosnąć nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Z każdej wydanej na pozyskanie klienta złotówki, generujemy 5 zł. Jeszcze niedawno, było to 3 zł, a więc te proporcje są aktualnie jeszcze lepsze. Bez wychodzenia z naszych polskim biur zaczęliśmy zdobywać klientów w USA, Japonii, Meksyku, Argentynie, Gwatemali, Arabii Saudyjskiej, Tajlandii, Indonezji, Iranie, Belize, Kanadzie, Nowej Zelandii i wielu, wielu innych. W oparciu o powyższe wyniki udało nam się pozyskać 3.5 mln zł, dzięki którym w najbliższe 1.5 roku planujemy dwukrotnie zwiększyć nasz dział programistyczny. W ten sposób, będziemy wprowadzać nowe funkcje narzędzia szybciej niż kiedykolwiek.
-
Sporo osób pyta mnie: „co po Brand24, czy już coś planujesz kolejnego?”. Odpowiedź brzmi: nie. Nie mam udziałów w żadnych innych firmach. Nie inwestuję w jakiekolwiek inne projekty. Skupiam się w 100% na Brand24, które jest dla nas prawdopodobnie jedyną w życiu szansą na zrobienie czegoś naprawdę dużego.
-
Nigdy w moim życiu nie byłem bardziej podjarany pracą w Brand24. Nareszcie nastają czasy, w których mamy zasoby na realizację większej niż kiedykolwiek ilości pomysłów rozwoju narzędzia. W 2018 wjedziemy jak dzik w trufle.
-
Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku!

Źródło: www.facebook.com/michalsadowsk...

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 5 576
Wysłane: 11 stycznia 2018 12:11:49
Przerzucam wpis ze zdublowanego wątku

michalsadowski napisał(a):
Cześć! Dzięki za zainteresowanie naszą skromną spółką :) Debiut planujemy na końcówkę stycznia. Najpewniej 30 lub 31 stycznia :)

W razie dodatkowych pytań, jesteśmy do usług!

Pozdrowienia!
Michał Sadowski

optimafinanse
Wpisów: 25
Wysłane: 11 stycznia 2018 20:39:15
Przepraszam za powielenie - w wyszukiwarce mi nie wyskoczył.

Dzięki za odpowiedź

piotrsobien
Wysłane: 12 stycznia 2018 14:54:45
Już dzisiaj mogę się założyć, że debiut będzie tak samo udany, jak debiut Cherrypick Games na NewConnect pod koniec 2017 r.

#brand24

optimafinanse
Wysłane: 14 stycznia 2018 20:38:31
Czy ktoś wie jaka była liczba akcji z emisji H?

Liczba Akcji z Krs oraz ostatnia emisja I
(brakuje informacji o liczbie akcji z emisji H) to 1843444

Cena z emisji I = 31,76

Polencjalna Kapitalizacja po cenie z emisji 58 547 78 w wiadomości ok 60 mln.

Kiedy prospekt?

Zonag
Wpisów: 19
Wysłane: 14 stycznia 2018 21:03:10
Z tego co mi wiadomo niestety wszystkie akcje poszły w emisji prywatnej, możemy czekać tylko na debiut Anxious

A już zbierałem kasę na zapisy :(

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wpisów: 215
Wysłane: 24 stycznia 2018 16:47:26
Debiut już za niespełna tydzień. Niezły moment rynkowy, ciekawe jak będą wyglądały pierwsze dni handlu

biznes.pap.pl/pl/news/listings...

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wpisów: 9 779
Wysłane: 24 stycznia 2018 21:36:29
Zonag napisał(a):
Z tego co mi wiadomo niestety wszystkie akcje poszły w emisji prywatnej, możemy czekać tylko na debiut Anxious
A już zbierałem kasę na zapisy :(

Debiut na NC na podstawie dokumentu informacyjnego to tak naprawdę norma. Zaskoczenia tutaj raczej nie ma.

sasky
sasky PREMIUM
Wpisów: 2 475
Wysłane: 25 stycznia 2018 20:49:39
Na ten debiut czekało wielu inwestorów śledzących polskie startupy!

Cytat:
- 30 stycznia na NewConnect zadebiutuje Brand24, spółka która stworzyła własne narzędzia do monitoringu treści w internecie.

wiadomosci.stockwatch.pl/brand...

lukas80bb
Wpisów: 42
Wysłane: 29 stycznia 2018 14:10:23
www.wirtualnemedia.pl/artykul/...

Ciekawy komentarz na dole. Jako beginner giełdowy - przy NanoGroup instytucje były mniejszością na debiucie a debiut był przeciętny. A tutaj oby było lepiej.
Edytowany: 29 stycznia 2018 14:19

sasky
sasky PREMIUM
Wpisów: 2 475
Wysłane: 30 stycznia 2018 12:48:09 przy kursie: 47,80 zł
Nieźle to wygląda. Na debiucie w górę o niemal 80 proc. Choć trzeba przyznać, że sam kurs odniesienia jest nieadekwatny - 31,76 zł, czyli cena, po jakiej w ubiegłym roku Brand24 przeprowadził ofertę prywatną akcji.

Cytat:
Pierwszy tegoroczny debiut na NewConnect wypadł z przytupem. Już na starcie sesji za jedną akcję Brand24 płacono 57 zł.

wiadomosci.stockwatch.pl/brand...

Deogracias
Deogracias PREMIUM
Wpisów: 426
Wysłane: 30 stycznia 2018 18:36:21 przy kursie: 47,80 zł
Jest szansa na analizę techniczną po dzisiejszej sesji?

Żartuję oczywiście;)

Spółka przyjęta na giełdzie z dawno niewidzianym entuzjazmem. Kapitalizacja wg ceny zamknięcia to około 95 mln zł, co przy rocznych obrotach poniżej 10 mln zł i braku zysku pokazuje skalę oczekiwań wobec spółki. Miejmy nadzieję, że spółka im sprosta.

Nowy wpis >>> WIG Wars s19e06: dobre wyniki funduszy mimo zawirowań
Zapraszam na bloga - https://dariuszgrupa.pl
https://twitter.com/DarekGrupa

Poproś analityków Stockwatch o analizę fundamentalną wybranej spółki >>> Przycisk w profilu spółki
Edytowany: 30 stycznia 2018 18:36

piotrsobien
Wysłane: 30 stycznia 2018 19:37:17 przy kursie: 47,80 zł
Deogracias napisał(a):
Spółka przyjęta na giełdzie z dawno niewidzianym entuzjazmem.

Faktycznie, bardzo dawno. Dokładnie dwa miesiące...

Ponad dwa tygodnie temu napisałem:

piotrsobien napisał(a):
Już dzisiaj mogę się założyć, że debiut będzie tak samo udany, jak debiut Cherrypick Games na pod koniec 2017 r.

Miałem rację. Nawet patrząc na wykres obu debiutanckich sesji można zauważyć pewne podobieństwo. ;)

Deogracias
Deogracias PREMIUM
Wysłane: 1 lutego 2018 10:33:56 przy kursie: 44,00 zł
Patrząc na popularność nazw firmy w google trends to jednak widzę sporą różnicę w zainteresowaniu oboma spółkami.
A dodam, że ten wykres nie obejmuje jeszcze bieżącego tygodnia, kiedy było ich wszędzie pełno.

kliknij, aby powiększyć

A % na debiucie są dosyć drugorzędne, jeśli oferta była niedostępna publicznie i do tego bardzo mała (Brand24).

Poproś analityków Stockwatch o analizę fundamentalną wybranej spółki >>> Przycisk w profilu spółki
Edytowany: 1 lutego 2018 10:37

Nasdaq
Wpisów: 137
Wysłane: 1 lutego 2018 13:09:27 przy kursie: 44,00 zł
Tak, ale jak spadnie o połowę, ta cena jest po prostu nienormalnie wysoka i całkowicie odjechana, więc rynek ją wyrównuje do realiów obecnych dochodów.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 601
Wysłane: 3 lutego 2018 21:38:17 przy kursie: 42,58 zł
B24 ma najlepszy engine z tych które znam. Jestem klientem i to nawet dość wiernym - testowałem zagraniczne rozwiązania i są gorsze lub dużo gorsze.
Chciałbym dużo więcej, bo funkcje są mocno ograniczone, ale w tym zakresie jakie udostępnia usługa, działają bardzo dobrze. Trudno ją jednak rozwijać, bo skanowanie i odsiewanie internetowego śmiecia jest zadaniem karkołomnym, zżerającym zasoby informatyczne, wymagającym ciągłego rozwijania algorytmów i nieunikniona konieczność wsparcia pracą ręczną.
Jednak z B24 jest coś nie tak, bo jak można nie zarabiać mając 2 czy 2,5 tysiąca klientów globalnych. Za niska cena, za wysokie koszty, nie takie techniki sprzedaży czy polityka cenowa. Znam kilkunastu klientów B24 i wszyscy turlają się ze śmiechu gdy rozmowa schodzi na ceny. Mogliby zapłacić 10x więcej i nic by nie poczuli.
Inne pytanie czy naprawdę by to zrobili. Abonament SW kosztujący $100 rocznie jest wart co najmniej $1000 miesięcznie, ale nie mam przekonania że dałoby się tyle uzyskać. I tu jest też pies pogrzebany z B24. Sądzę, że ścieżką sprzedaży korporacyjnej i bezpośredniej uzyskaliby dużo wyższe ceny niż będąc stronką internetową, nawet najlepszą.

optimafinanse
Wysłane: 4 lutego 2018 16:46:04 przy kursie: 42,58 zł
W okresie 6m wstecz na stronce zrobili małą reorgnizację. Z tego co wtedy Sadek pisał zwiększyło to konwersję.

Druga sprawa to marka prezesa, znają go "wszyscy" potencjalni klienci - Startupowcy. Wyzwanie stanowi jak piszesz rozwój dystrybucji i stargetowana ofera poza branże "internetową".

Edytowany: 4 lutego 2018 16:46

Deogracias
Deogracias PREMIUM
Wysłane: 5 lutego 2018 08:26:25 przy kursie: 42,58 zł
Marka osobista na pewno pomaga w Polsce, a już z pewnością pomogła w debiucie na Newconnect.

Zerknąłem sobie na cennik i faktycznie daje to do myślenia.
Najdroższy abonament na pełnym full wypasie kosztuje miesięcznie 2999 PLN netto i, uwaga, 399 USD (czyli jakieś 1400 zł).

Dla klientów, którymi się spółka chwali (IKEA, H&M...) to są przecież jakieś drobniaki, niezauważalne w skali ich budżetów na reklamę i marketing.
No i tych klientów nie jest globalnie 2,0-2,5 tys. Tzn. jest ich tylu globalnie, ale większość jest z polskiego rynku. Technicznie rzecz biorąc polski rynek jest częścią globalnego, ale pewnie raczej chodziło o klientów spoza Polski.
A polski rynek jest jednak specyficzny - klienci bardzo niechętnie płacą za cokolwiek w internecie.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2