pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

marcin12333

marcin12333

Ostatnie 10 wpisów
xMateusZx napisał(a):
Boże tak tu czytam co wy wypisujecie za farmazony. Żadnego +60% nie ma. Umiecie czytać wgl? Czy to jest naganianie głupich? Kurs Top Glove spadl o ponad 1,5%. Nie wiem czy ktoś się nabierze na wasze głupoty... Zaraz jak przerobie wykres i dam że Mercator +5000% to też będziecie wrzucac gdzie popadnie?


Żadne głupoty, tylko jakieś amerykańskie notowania TG. Tez nie bardzo wiem o co tam chodzi wiec pytam.

Ktoś to potrafi wyjaśnić?

https://finance.yahoo.com/quote/TGLVY

HoracyAD2021 napisał(a):
Dokładnie to zastrzeżenie... I już nic nie piszę. Warto natomiast zapoznać się w ramach edukacji z zaproszeniem wystosowanym rok temu jak również jego przebiegiem. Myślę, ze wtedy będziesz miał pełniejszy obraz.
Bo jestem sobie wstanie wyobrazić sytuacje, ze grupa znajomych królika (bynajmniej nie główny akcjonariusz lub członkowie zarządu)zgłasza łącznie do sprzedaży tyle akcji ile ma być skupione, a zarząd - zgodnie z zastrzeżeniem - skraca termin zgłaszania akcji w odpowiedzi na zaproszenie i pozamiatane. I ktoś przytuli całkiem sensowny zysk#:hello hello1 I redukcji żadnej... Oczywiście to wysoce hipotetyczna teza ale mówimy o naprawdę sporej kasie do przytulenia przy niewielkim wysiłku. Czyli dlaczego nie?
Stąd też nie jestem pewien, czy osoby sugerujące brak pośpiechu aby na pewno mają rację.
Ale jak wspomniałem to tylko możliwe scenariusze.
Serdecznie pozdrawiam.
PS. Dzisiaj napisałem moje pierwsze posty! I ktoś je ze zrozumieniem przeczytał! Dziękujęwave


Nie no bez przesady z tymi teoriami spiskowymi, takich wałków to chyba nawet na GPW się nie robi...Może na jakimś NC, ale nie w WIG20. Po czymś takim Żyznowski z rodziną musieliby się chyba do Tajlandii wyprowadzić

@sahar

Ale nie wiem czego oczekujecie od tej nowej strategii? Przecież to nie będzie żadna nowa branża. Według mnie to chodzi o sklep eMercator jego mocny rozwój i docieranie do bogatych klientów na zachodzie Europy(jak dla mnie to jest dobry kierunek). A co do przejęć, też raczej nie nastawiałbym się na cos spektakularnego, i tak by w sumie było lepiej, bo przeinwestować jest łatwo.
Moim zdaniem dużo złego dla kursu zarząd robił webinarami, i rozbudzaniem wielkich nadziei. Nie potrzebne były te gadki o nowych strategiach i jeszcze komentowanie kursu.

Jak narazie duże pieniądze da się zarabiać na rękawiczkach i tak pewnie zostanie jeszcze kilka lat i na tym powinni sie skupić.

@anty_teresa

"O ile rynek okazał się nieracjonalny z wyceną CDP w zeszłym roku, to teraz wycenia spółkę na 16 mld zł. Dla mnie to oznacza wciąż oczekiwanie na 800 mln zł - 1 mld zł średniorocznego zysku netto."

Skoro wycena CDP 16mld to dla Ciebie 800-1mld średniorocznego zysku, to podobnie liczac dla Mercatora aktualna wycena to srednioroczny zysk na poziomie 130-160mln. 5mld wyceny dla Mercatora to zyski na poziomie rocznym 260-320mln (czyli juz zrobiony w Q1).
Myslisz, że Mercator nie będzie w stanie za 2-3 lata zarabiac chociażby 150mln rocznie?

Pytanie co do rekomendacji, czy ktoś spotkał się z sytuacja że analityk daje cenę docelową 45% wyższą od obecnej (242-350) i zaleca trzymać a nie kupować? To normalna sytuacja?

Ja stawiam, że skupy staną się regularną formą i to powinno rekompensować spadek zysków (umarzanie co roku kilku % akcji) bo chyba nikt nie liczy, że rok w rok będą zarabiać miliard na czysto

Że kurs wygląda słabo zgoda. Trendy maja to do siebie, że sią zmieniają. A nazywanie Mercatora kulawym jest bardzo na wyrost bo niby co mieli zrobic w rok, bo od takiego czasu maja gotówke na inwestycje? Fabryki nie buduje się w miesiąc. Jakoś dla CDP inwestorzy sa bardziej wyrozumiali że na kolejne gry czeka się kilka lat. Przejęcia też trzeba z przemysleć, przeanalizować to wszystko trwa.
Gorszy Q1 od Q4 i Q3? Rekordowe kwartały nie mogą trawać wiecznie, to był szczyt epidemii. I nie nazywaj tego dużo gorszym kwartałem bo był spadek o kilkanascie %. I spojrz na spadek CDP który z premiery CP2077 powinien korzystac jak Mercator z pandemii.

To może wytłumacz dlaczego Mercator jest kulawy? Bo wykorzystał okazje i zarabia setki mln w pandemii?
Oni wykorzystali tylko szanse którą dostali, 7 razy drożej wyceniany CDP swoją szansę zepsuł.

@anty_teresa
Mówisz giełda wycenia przyszlość a Mercatorowi wytykasz że był rok temu wart 20 razy mniej...

@anty_teresa

Wiem, że nie lubice porównywania z game developerami, ale skoro dla społki która w ostatnim roku zarobiła miliard na czysto i której dalsze perspektywy są bardzo trudne do ocenienia wycena na poziomie 2,5mld jest ok, to nasuwa się pytanie czy dla CDP wycena 16mld jest na miejscu? Jakie były wyniki CDP wszyscy chyba wiedzą i można przypuszczać, że z CP2077 spółka już kokosów nie wyciągnie (nie pracuja już nad wersja online). Kiedy nastepna gra? Pewnie za jakies 5-6 lat, a trzeba wziaść pod uwage ryzyko, że najlepsi odejdą z zespołu po nieudanej premierze.
Giełda wycenia przyszłość, jak ona może wygladać w wypadku CDP? Straty na przemian z zyskami może do 150mln kwartalnie z tendencja spadkową przez następne 5 lat, do tego ryzyko, że kolejny projekt tez nie będzie wielkim hitem.

Jak widać nie tylko Mercator ma niepewną przyszłość.
Uważasz, że CDP jest aktualnie przewartościowany?

Skup ma dodatkową wartość, dla tych którzy zamierzają zostać z papierem na dlużej w postaci umarzania akcji. Co za tym idzie jeśli firma dalej będzie przyzwoicie zarabiać (nie mowie tu o 300mln kwartalnie bo jeśli by tak bylo to wycena jest smieszna) to kurs akcji powinien rosnać.

Ponad 200tys akcji do umorzenia z zeszłorocznego skupu

Kontaktując sie z relacjami inwestorskimi, dowiemy się że akcje z obu skupów zostaną umorzone krótko po zakończeniu tegorocznego skupu

Przy obecnych zyskach wzrost do poziomów skupu nie byłby żadna spekulacja (byłoby tak gdyby ceny rękawic zaczęły gwaltownie spadać co mimo wygaszania Covida w bogatych krajach nie ma miejsca). Wiele źródeł mówi, że ceny nie spadna już do tych sprzed pandemii, za wiekszość produkcji rękawic na świecie odpowiada kilku najwiekszych producentów, a nie jest w ich interesie doprowadzanie do nadpodaży nawet kosztem ograniczenia produkcji (wiecej zarobią na wysokich marżach niż na produkowaniu na maksa). Spadek zysków oczywiscie będzię, ale jeśli będzie stopniowy, kilku czy nawet kilkunasto % w skali roku to zyski ciagle bedą na wysokim poziomie co będzie rekompensowane skupami i umarzaniem akcji (bo myślę, że skupy stana sie regularną formą dzielenia sie zyskiem).
Jest jeszcze kwestia zainwestowania gotówki w nowy segment działalnosci, być może cos dorzuci do zysku a zarazem do wyceny.

Chyba już kiedyś pytałem, ale dalej zastanawiam się co musiałby zrobić Mercator aby być wycenianym odpowiednio do zysków.
Załóżmy sytuacje że jest Q1 2022 ceny rękawiczek ciągle na wysokim poziomie, Mercator zarabia 200-250mln kwartalnie, a wycena dalej na dnie bo liczy sie przyszłość??

Czemu uważasz, że już nigdy nie zbliży się do tych poziomów? Ceny rękawic po Covidzie miały zanurkować a jak narazie w krajach w których wszystko jest już pod kontrolą i otwierają gospodarki spadków cen nie widać. Hartalega spodziewa sie wzrostu ASP w najbliższym kwartale. Cytaty z raportu Hartalegi;

-"Zarząd spodziewa się, że nadchodzący kwartał przyniesie wyższe ASP w ujęciu kwartalnym (kw / kw)."
-"„Zarząd uważa, że ​​ASP osiągnęły dno w najbliższej perspektywie, ponieważ ogólna nierównowaga popytu i podaży pozostaje niezwykle korzystna, podkreślając, że równowaga prawdopodobnie zostanie osiągnięta dopiero w ciągu dwóch lat."
-"Według malezyjskiego stowarzyszenia producentów rękawic gumowych światowy niedobór rękawic gumowych utrzyma się po pierwszym kwartale 2022 r., Przy średnim tempie wzrostu wynoszącym od 15% do 20% rocznie."

Ryzyko dużej zwały?? Obecna wycena to jakieś 70mln zysku kwartalnie, a prawdopodobnie bedzie kolejny kwartał z zyskami rzędu 250-300mln.
Do tego po obecnym skupie zostanie umorzone 700-850tys akcji co obniży wycenę o ok 7-8%

tomcio46 napisał(a):
No dobrze, to teraz zetnij zysk z dystrybucji do 15% bo tyle mają dystrybutorzy innych towarów i policz ile będą zarabiać w następnych kwartałach jak nawet marże z produkcji nie spadną - a raczej spadną i mówili że presja cenowa już w marcu była.

ps. Niby na co naganiam?


Ok, odliczam zysk z dystrybucji z zeszlego roku prawie do zera i wychodzi dalej 150-200mln zysku na kwartał ponieważ w zeszlym roku Q1 nie miał praktycznie wypływu na wyniki. W Q1 2021 prawdopodobnie udział dystrybucji w zysku tez juz jest bardzo mały.
Wychodzi na to że sama produkcja daje taki zysk, że obecna kapitalizacja jest lekko absurdalna.


tomcio46 napisał(a):
PawelSob napisał(a):
tomcio46 napisał(a):
Chyba pytanie powinno być postawione inaczej w dyskusji nad tymi wykresami. Czemu malezyjskie spółki ostatnio dynamicznie rosną mimo wyższych c/z niz Mercator a ten dynamicznie spada? Widać to nawet na wykresie.

Odpowiedz jest prosta. Zarząd robi wszystko co może, żeby kurs spadał. Niejasne komunikaty, brak strategii, albo owiana wielką tajemnicą, komunikaty o przewidywanym spadku cen rękawic i wciąż rosnących cenach surowca. Cel... wiadomo. Zdjęcie spółki z giełdy jak najniższym kosztem.


Tylko że spadał jak nawet opowiadali bajki zupełnie odwrotne. Np. o ponad 1 mld zysku w tym roku co można już między bajki włożyć. Dla mnie jednak kluczem jest ta dystrybucja. O ile dobrze pamiętam za 4 kwartał zrobiła znaczną część zysku. Jeżeli marże na dystrybucji spadają do normalnych rynkowych jakie ma dystrybutor na innych towarach to zamiast np. 100 mln będą zarabiać 20 mln kwartalnie. Jeżeli nawet segment produkcji będzie wyrabiał te 130 mln kwartalnie to wskaźnik c/z w porównaniu do malezyjskich o wiele większych spółek i biorąc pod uwagę naszą bananową giełdę nie jest już taki super atrakcyjny. Sorki za liczby trochę z kapelusza ale chodzi o proporcje. Dystrybutorzy już nie będą takich zysków osiągać i tu jest może pies pogrzebany. Może kapitalizacja 2.5 mld przy niepewnym biznesie jeżeli chodzi o powtarzalność zysków nie jest wcale niska?

ps. Bajki o zaniżaniu zostawmy bankierowcom.


Może zanim zacznie się pisać głupoty warto chociaż zajrzeć do raportów
Zysk ze sprzedaży produktów- 680 431
Zysk ze sprzedaży towarów- 463 739
W samym Q4 ze sprzedaży produktów było 125mln zysku wiecej.
I pisanie, że 1 MLD w tym roku jest nie osiagalny tez nie do konca sprawiedliwe skoro po Q1 jest 280mln zysku i wiekszosc towaru jest już zakontraktowana do 2022r.


ps. jak naganiać to z głową

Dystrybucja mniejsza czesc przychodów a jeszcze mniejszy ma udział w zysku netto, wiec nawet duzy spadek marż na dystrybucji a utrzymujace sie wysokie marże na produkcji to ciagle ok 250mln zl zysku na kwartał. Źle? CDP w roku premiery hitowej gry 1,2MLD zysku a kapitalizacja prawie 20MLD, dla nich ten wynik tez szybko nie bedzie do powtorzenia.

tvn24.pl/premium/adam-niedziel...

"Niedzielski: pora zacząć oswajać się z myślą, że to nie jest ostatnia pandemia w naszym życiu.
Nigdy już nie wrócimy do świata sprzed pandemii – ocenia minister zdrowia Adam Niedzielski."

"Jeśli chcą mnie państwo zapytać, czy pokolenie dzisiejszych 50- i 40-latków będzie do końca swoich dni żyło w stanie zagrożenia epidemicznego, to odpowiedź brzmi: absolutnie tak"

Dla tych co uważają , że w 2021 pandemia się skończy i wszystko szybko wróci do normy...perspektywy dla Mercatora chyba są jednak całkiem inne niż wielu się wydaje.

Tak sie zastanawiam co musiałby zrobić, czy ile zarobic Mercator, zeby w oczach co poniektórych zyskać troche uznania??

Co ciekawe, Nowa Zelandia od paru miesiecy kraj praktycznie bez Covida (od 2 do 10 przypadków dziennie). Skoro podpisuja dlugoterminowe umowy po aktualnych cenach to ich spadku w najblizszym czasie sie chyba nie spodziewaja.

Kolejny makler widzi Mercatora w WIG20
twitter.com/bmmbanku/status/13...

PAP 23.02.2021 09:31:31

Trigon DM podał, że marcowa rewizja indeksów będzie pierwszą przeprowadzoną na nowych zasadach tworzenia rankingu indeksowego. GPW podniosła znaczenie kapitalizacji w wolnym obrocie (waga 60 proc.) kosztem wagi skumulowanych obrotów za ostatnie 12 miesięcy (40 proc.). Dodano również nowe kryterium płynnościowe MWO.

GPW stworzy listę rankingową na najbliższą rewizję według struktury akcjonariatu na dzień 19 lutego, jednak dzień ustalania kapitalizacji w wolnym obrocie jest nieznany i będzie losowo wybrany przez giełdę spośród pięciu dni poprzedzających dzień rankingu (od 15 do 19 lutego).

"Oczekujemy, że Mercator zastąpi Aliora bez względu na wylosowany dzień. Mercator wejdzie z wagą 0,6 proc., podczas gdy Alior ma obecnie 0,8 proc. udziału" - napisał w raporcie Marcinowski.

Nie wiem dlaczego niektórzy uważają, że jakiś analityk BOS jest większym fachowcem w dziedzinie sprzedaży rękawiczek niż zarząd Mercatora. Może warto posłuchać prezesa na webinarze, który wyraźnie mówi ze spadek cen nie będzie gwałtowny i nie stanie się to z miesiąca na miesiąc. Jak narazie rękawice schodzą na pniu i to po to bardzo wysokich cenach. Warto śledzić rożne strony, choćby allegro, po jakich cenach i jakie ilośći schodzą, ale jak ktoś woli się sugerować analitykiem....jego sprawa.

Ceny rękawic z zagranicznej strony
www.fishersci.it/it/en/product...

To prawie identyczne symulatory, tyle, że tam łowisz ryby tu polujesz, ale poza tym HC to kopia FC. Sam grałem z 2 lata w FC i pewnego dnia spróbowałem HC, gra fajna, gram dalej, jednak od tego czasu przestałem łowić ryby

Świetne kwartały to jeszcze efekt bardzo dobrej akcji marketingowej z okresu lockdownu, ale jak widać po rankingu top grossing Fishing clash akcja powoli przestaje działać i FC zmierza z powrotem w okolice 100 miejsca w US.
Hunting clash dobra gra, tylko niestety będzie się kanibalizować z FC. Moim zdaniem do póki nie wejdą udanie poza gatunek symulatorów nie można się już spodziewać skokowych zysków a raczej co najwyżej utrzymania bieżących

Ale prawda jest, że ludzie więcej siedzą w domach i nie maja specjalnie jakichś alternatywnych rozrywek poza grami i TV

Zyski TEN tez wzrosły dzięki pandemii i nie jest powiedziane, że w kolejnych kwartałach nie spadną

MODERATOR napisał(a):
Może ja czegoś nie dostrzegam - wskaż proszę ten wpis o lotto lub BTC którego nie usunąłem. Każdy wpis ma u góry przycisk "Zgłoś do moderatora", zachęcam do korzystania.


Ok, zostały usunięte, zwracam honor. Jednak dalej nie rozumiem dlaczego na forum nie można porównac wycen i zysków ze spółkami sektora gamedev

Aha czyli napisanie czegoś nie wygodnego dla zespołu stockwatch o spółkach gamedev musi od razu zostać usunięte, ale już pisanie o tym, że Mercator wygrał w lotka czy na BTC może zostać? Fajne forumSilenced blah5

Mam wrażenie, że na stockwatchu jest jakieś uprzedzenie do Mercatora, po drugiej stronie jest branża gamedev (podobnie ma analityk DM BOS). Spółka odnosi ogromny sukces, ale jakoś trudno to tu co poniektórym przyznać, a przyszłość widza tylko w czarnych kolorach. Firma zarobi w trzy lata licząc o 2020 w sumie ok 3mld, spółki gamedev poza CDP (inna liga 25mld kap.) o takich pieniądzach mogą tylko pomarzyć, być może zarobią tyle w 10 lat. TSG i PLW maja w tym momencie podobna kapitalizacje do Mercatora, pierwsza w tym roku zarobi ok 180mln druga ok 150mln po cześci także dzięki epidemii, bo rok wcześniej bylo to odpowiednio 85 i 65mln (jednak tam nikt tego nie wypomina). Dlaczego wiec uważacie, że kapitalizacja Mercatora jest w tym momencie na odpowiednim poziomie a jedni pewnie uważają, że powinna być jeszcze niższa? TSG i PLW to w takim razie balony? Tym bardziej, że w tym roku zaczęła się nowa historia Merca, zarząd nigdy nie miał takiej gotówki do dyspozycji i z pewnością jej nie przejedzą tylko zainwestują.
Ktoś nawet zarzuca, że budowa fabryki rękawiczek jest słaba (co ma w takim razie budować firma zajmująca się produkcja i sprzedażą rękawiczek?), to już absurd....nawet nie chciało się doczytać, że będą tam produkować inny typ rękawic. I jeszcze zarzut, że pól roku za późno ta budowa, to już śmierdzi naganianiem rodem z bankiera. Odsyłam do zdjęć i filmu na YT o fabryce Mercatora, może po zobaczeniu zakładu da rade zrozumieć, że nie powstaje on w pól roku.


Tylko nie wiemy czy mniejszy czas oczekiwania jest spowodowany tym, ze potrzeby na rekawice sa mniejsze czy bardzo wygórowanymi cenami i tym, ze mniej klientow jest sklonnych placic takie pieniadze za rekawice (TG w ostatnich miesiacach chyba mocno podnosilo ceny) i byc moze po spadku cen czas oczekiwania znowu podskoczy. Ale nawet przy tych cenach do rownowagi miedzy popytem a podaża daleko

jotgier napisał(a):
Ja mam nieodparte wrażenie, że poza wpisami płynącymi z dobroci serca Shame on you a przestrzegającymi przed katastrofą jaka wg ich wróżb czeka w najbliższej przeszłości biznes prowadzony przez Mercatora, wiele osób po prostu nie może przeboleć, że nie doceniło spółki i przespało okres gigantycznego wzrostu ceny akcji.

Ja mam wrazenie, że do nie których nie dociera ze Mercator zarabia i jeszcze kilka kwartalów bedzie zarabiał fortune a co bedzie za 2 lata w biznesie Merca to wrózenie z fusów.

micmak napisał(a):
przyszłość jest taka, ze trzeba wypłacić dywidendę i zbudować fabrykę, wiec wypłynie kasa ze spółki


Dywidende i fabryke pokryje zysk z 1 kwartału!

micmak napisał(a):
ludzie jakie 2mld gotówki w kasie... zakłamujecie rzeczywistość.

Stan na grudzień to nieco ponad 500mln


Pisze o przyszlosci, bo tu ciagle wszyscy pisza ze tylko to sie liczy, a w 2021r 1,5mld w kasie jak najbardziej mozliwe

goral09mat napisał(a):
5-krotny spadek do 200mln przy C/Z 7~12 daje kapitalizacje na poziomie 1.4mld~2.4mld i cenę akcji między 120zł a 200zł.


To jest najlepsze ze na TSG czy Playway ktore maja kapitalizacje po 4MLD przy 200mln zysku sa ochy i achy.
A te 200mln wedlug tego raportu Merc bedzie zarabial bez inwestycji, ale jednak inwestuje. Do tego czasu czyli do 2023r zarobi jakies 3MLD to oczywiscie tez sie nie liczy

slawek_wr napisał(a):
Adagio.
Wklej ten raport mówiący, że za 2 lata będzie 5-krotny spadek zysków w tej branży, bo pisać to jedno a posługiwać się raportami to drugie.


Nawet 5 krotny spadek to dalej 200mln zysku Mercatora, bez inwestycji. A buduja fabryke rekawic industrialnych czyli drogich po kilka, kilkanascie zl za pare

goral09mat napisał(a):
pandorinium napisał(a):
Oho, teraz to już gadki o stratach za rok. Coraz lepiej.

Może to dlatego, że jesteśmy w 2021 od jakiegoś czasu? O zmniejszeniu się zapotrzebowania w 2022 mówi się od początku i tu się nic nie zmieniło.


Moze warto jednak posluchac prezesa i poczytac raporty TG,raczej bedziej sie znaja niz forumowi "madrzy". A i prezes i TG mowia o tym ze zapotrzebowanie nie spadnie do poziomów sprzed pandemii i ma rosnac 10-20% rocznie.

Dla tych ktorzy mysla, ze rekawice nie maja przyszlosci po COVID, przypomne tylko ze od 2010 to 5 epidemia; 2010-swinska grypa, 2013 SARS, 2015- MERS, EBOLA, 2019- COVID. I nawet jesli w ciągu 2 lat COVID zostanie opanowany, to po tym co sie wydarzylo, przy kazdej nastepnej epidemii bedzie mała panika i dmuchanie na zimne. 5 epidemii w przeciagu 10 lat, porównujac do gamedeveloperów to o wiele czesciej niz wypuszczaja gry.

Miloszdobro napisał(a):
Cytat:
Czy ty słuchałeś tej konferencji. Przecież tam całkowicie zaprzeczyli temu co Ty tu piszesz.

przytocz zatem fragment konferencji że jest inaczej


Dyrektor Kruszewski pytany o reko BOS w ktorym jest spadek cen w QII, odpowiedzial ze oni uwazają inaczej. A co do kontraktow, to raczej oczywistym jest ze nie beda 100% sprzedawac spot.

Wszyscy piszecie o koncu pandemii a nikt tak naprawde nie wie kiedy sie skonczy, narazie szczepienia ida opornie, mówi sie, że trzeba bedzie sie szczepic co roku... Bardzo duza ilosc rekawiczek zużywana jest przy testach na Covid, ktore beda robione jeszcze latami, bo nie wiadomo czy i na jak dlugo szczepionka da odpornosc. W medycynie rekawiczki takze zostana nawet jesli epidemia bedzie wygasać. Zagrozenia dla Mercatora oczywiscie sa, ale czy na innych społkach ich nie ma?

Na TSG to samo bylo w styczniu, jak widac kursowi nie zaszkodzilo

Zejscie w okolice zaznaczonej luki to kapitalizacja Mercatora na poziomie 1,8-2,5MLD, podczas gdy w styczniu, społka moze miec ok 1MLD gotowki i jeszcze kilka kwartałów żniw przed sobą. AT swoja droga, ale wydaje mi sie niemożliwe żeby przed kolejnymi rekordowymi szacunkami kurs zlecial tak nisko.

@Scarry
Koronawirus sie skonczy? Zniknie? Skad takie przekonanie?
Grypa na którą sa szczepionki i leki jakos sie nie konczy. Z koronawirusem bedzie podobnie, bedziemy z nim żyli, a w wielu branżach podwyzszone reżimy sanitarne pozostana byc moze na zawsze

Członkowie zarządu kupili akcje
www.bankier.pl/wiadomosc/TEN-S...

Teraz trzeba mieć nadzieje, że spółce uda sie monetyzować Frostpunka podobnie jak TWOM, gdzie było wiele kwartałów z przychodami na poziomie połowy przychodów z kwartału premierowego.
Na poprawe komunikacji z drobnymi chyba nie ma co liczyc. Ciekawe czy odpowiedzieli na pytania SW czy totalnie olali temat...

#PytanieDo11Bit

1.Czy w 2018 roku bedzie wersja Mac Frostpunka

2. Czy w grze Children of Morta w wersji PC bedzie port dla myszki? Jego brak w Moonlighterze według mnie wpłynąl na niższe oceny gry na Steam

3. Razem z wersją TWOM na Switcha ukaża sie pewnie kolejne dodatki TWOM Stories. Czy planujecie dalej rozwijać TWOM czy to juz koniec pracy nad tą grą?

Narzędzie kompletnie nierzetelne, bardzo duże rozbierzności (biorąc pod uwage recenzje) które cieżko w jakiś logiczny sposób wyjaśnic.
Np. Total War: WARHAMMER II - 9000 komentarzy na steam 13500 łącznie ( podobnie jak Frostpunk) - strona podaje all players 960tys
Raft - premiera miesiac po Frostpunku - 6800 recenzje steam 7500 łącznie - all players 850tys
Jurassic World Evolution- 7500 steam 8000 łacznie - all players 500tys

Jak dla mnie zwykłe wróżenie z fusów

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 4 lipca 2011
Ostatnia wizyta: 13 czerwca 2021 14:37:00
Liczba wpisów: 52
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 3

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,137 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,55% +33 710,63 zł 53 710,63 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło