pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

kostek-mundek

kostek-mundek

Ostatnie 10 wpisów
To chyba jest od lat oczywiste - podmiot jest na łasce kurczącego się rynku.
Nie znaczy to, moim zdaniem, że wcześniej czy później polegnie, bo na tle konkurencji wypada nieźle, ale branża jest bardzo konkurencyjna, a produkcja stosunkowo mało rentowna.
Taka jest dziś sytuacja i taki jest trend.

Nie zapominaj, że spółka w tym kwartale ma szanse dostać 1,6 mln od wojewody pomorskiego, i to za nic, będzie ja stać na wszystko.

wyemitować akcje lub prawa do akcji w ilości do 10% obecnego kapitału, w ciągu roku od WZA

Antyteresa miał rację.
A były wójt Ostrowic powinien nie tylko żądać przywrócenia na stanowisko, ale powinien wytoczyć procesy mediom, które bezpodstawnie go szkalowały jakoby zadłużył gminę w parabankach. ZUS i US to parabanki!?

Co do Ostrowic, to do końca kwartału pozostało już tylko 7 dni roboczych. Wierzyciel powinien być już od dawna powiadomiony o dokładnym terminie przelewu, nawet zakładając, że SP będzie chciał zapłacić najpóźniej jak może. Czemu nic o tym nie wiem? Czy ja oczekuję za dużo?

Ciekawa dyskusja. Zdecydowanie podoba mi się podejście autora wątku. Ochrona kapitału to temat kompletnie nieinteresujący dla czytelników.
Najważniejsze założenie w takiej kronice, jest, jak rozumiem,, takie, że chcemy sprawdzić, na ile jesteśmy w stanie zarabiać z innymi, dobierając sobie partnerów w perspektywie, którą da się jakoś przewidzieć. Mierzymy zwrot na własnej "pracy analitycznej".
Nasze osobiste ryzyko, które przy tym podejmujemy, to nie jest temat na kronikę, problem benchmarku też, przynajmniej dla mnie, jest drugorzędny.
Ciekawe za to, choć w praktyce niestety zbyt trudne, byłoby zmierzenie, na ile nasze dobre lub złe wybory były związane z naszą dobrą lub niedostateczną znajomością tematu, a na ile padliśmy ofiarą osób trzecich - zatajeń lub przeinaczeń emitentów, machinacji głównych akcjonariuszy itp.
Prawdziwe ryzyko rynkowe w postaci zmiany koniunktury, nieprzewidzianych zdarzeń, np pandemii czy wojny oczywiście pomijam.

@anty Aliuzju poniał. Prijezżaju.

@addison
Innych spostrzeżeń nikt nie zgłasza, zostaje niechęć.
W sumie śmieszne jak mało co. Bujać to my, ale nie nas?
Może trzeba było mniej się wczytywać w historyczne wyniki a bardziej się przyłożyć do zrozumienia biznesu i np tego kto tam rzeczywiście rządzi? Po tylu IPO jeszcze tego nie umieją?

No nic, ta emocjonalność finansowych to chyba jak gra w numerki dla drobnych. Mają 150 spółek w portfelu, to im się wydaje, że ich stać na zabawę - sami sobie wybiorą z kim będą zarabiać, najlepiej z takimi, którzy ich docenią i dopieszczą ...

Co do dzielenia się kasą pod stołem, to nic prostszego pod słońcem. Rodzina KK posiadała cały zestaw spółeczek (Hussar Gruppa, GB Managers, Basel Olten Pharm), które pod przykrywką niby specjalistycznej działalności zajmowały się głownie udzielaniem pożyczek swoim spółkom zależnym.
Chyba nie muszę dodawać, że ktoś im te pieniądze przekazywał, ktoś pomagał im wejść na rynek, ktoś im też pewnie obiecywał dalsze wsparcie.
Kolega Adagio twierdzi, ze zna fakty, czy zna też listę sponsorów takiej np Hussar Gruppa?

No własnie nie upadli na głowę, tylko wiedzą, że to był "business as usual", tak się u nas dogaduje deale między kumplami, a to jedną spółkę się napompuje a to drugą, raz kosztem klientów TFI, innym razem kosztem akcjonariuszy mniejszościowych. Ja nawet Osieckiego rozumiem, że on nie wie o co chodzi, bo "przeciez wszyscy tak robią" - o co chodzi, o te głupie kilka milionów dla żony?
Pewnie nawet nie wiedzieli ile tych obligacji natrzaskał szalony Kondzio i ile szajsu ma do wyprowadzenia, gdyby nie to, to przecież nikt by nie zauważył, tak jak do tej pory nie widzieli....
Jeden Balcerowicz mnie zaszokował.... bo na forum to każdy może anonimowo udawać naiwnego, ale facet z nazwiskiem??

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 21 maja 2020 12:51:07
Liczba wpisów: 289
[0,08% wszystkich postów / 0,11 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,631 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +106,33% +21 266,10 zł 41 266,10 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d