pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Piotr Sz

Piotr Sz

Ostatnie 10 wpisów
Ciekawe pytania wysunął Michał Stopka na swoim blogu.
1) UniCredit już w 2013 roku sprzedał część akcji Pekao ale zostało mu wtedy 50.1%.
2) Dlaczego więc sprzedał teraz zaledwie 10% a nie chciał negocjować sprzedaży większościowego pakietu co byłoby korzystne dla UniCredit?
3) Dodatkowo "Warto zauważyć, że Pekao S.A. nie ma problemów z kredytami walutowymi, szczególnie frankowymi, bo bank ten miał strategię, że nie sprzedaje z zasady kredytów walutowych" i "Mało tego, teraz nie opłaca się też sprzedawać banku w Polsce ze względu na podatek bankowy."
4) Pytanie więc czy UniCredit (największy polski bank) pali się grunt pod nogami?

Cytat:
Po drugie, UniCredit jest przyparty do muru. Potencjalny kupujący będzie miał dobrą pozycję negocjacyjną i może być w stanie nabyć Pekao po niższej cenie.

Musi być na prawdę przyparty skoro oddał większość.

Jak czytamy z kolei w innych mediach np. stooq.pl/mol/?id=5440&sear...
UniCredit według Bloomberga, UniCrediit planuje całkowite wyjście z Polski co wiąże się ze sprzedażą pozostałych 40% w Pekao.

Mówi się, że zakupem Pekao zainteresowane jest PZU (plotki głoszą też, że byłaby to transakcja na rzecz Aliora) ale czy ma na to odpowiedni kapitał? Na ten moment raczej potrzebowałby wsparcia z zewnątrz. "
Jeśli więc UniCredit wystawi w tym momencie akcje Pekao na sprzedaż może być na prawdę spory motłoch :)

No proszę @Krewa, kto by się spodziewał niedawno prowadziliśmy zażartą dyskusję na temat poziomu 30.00 zł. a tymczasem testujemy już 32.00 zł. Według zniesień Fibo kolejny cel w rejonach 33.00 zł.

blackeye Patrząc na fundamenty to wygląda na to, że firma ma jeszcze wzrosty przed sobą. Na pewno do plusów zaliczyłbym tutaj:

- Stale rosnące zyski
- Dynamicznie rozwijająca się baza klientów
- Potencjał związany z przychodami w USD

Patrząc z kolei na techniczną stronę to oczekuję trochę głębszej korekty w okolice 41.50 zł.. Oczywiście Twoja analiza @sasky była robiona jak szczyt kursu był w okolicach 45.00 zł a teraz maksimum mamy na prawie po 48 zł. Czekam więc na jej update blackeye

kliknij, aby powiększyć

Polecam wszystkim nowy film Jack'a Gadovskiego "CD PROJEKT RED - WJAZD NA CHATE WIEDZMIN / WITCHER 's HOUSE" Fajnie pokazane jak pracuje się w CD Projekt! blackeye

Cytat:
Moze i dobra, ale nie przeklada sie na kurs, ktory szoruje po dnie na granicy wsparcia. 30% spadek kursu to nie przypadek. Z drugiej strony, jesli to dno to potencjal spory.

No cóż takie już są realia giełdowe. Patrząc ze strony technicznej rzeczywiście potencjał jest aktualnie spory. Z drugiej strony o wiele lepiej pod względem analizy finansowej wygląda chociażby Robyg :)

Na powyższe argumenty niestety nie mam linii obrony i biorę winę na siebie.
Co do mierzeń Fibonacciego to nie wierze, że sprawdzają się na polskich spółkach. Jeśli jednak mielibyśmy brać je pod uwagę to widzimy 127.2% na 30.19 zł oraz 161.8% na 32.92 zł. Angel

kliknij, aby powiększyć

Jeśli chodzi o aspekty czysto techniczne to poza faktem, że jest to okrągły poziom 30.00 zł nie mam tutaj żadnego innego uzasadnienia. Patrząc z kolei na sytuację finansową to wygląda ona bardzo dobrze (Osobiście obecnie korzystam z dwóch źródeł informacji o sytuacji finansowej są to informacje ze Squaber 4.21/5.00 oraz raporty fundamentalne własnie ze stockwatcha, do których mam dostęp dzięki abonamentowi) więc nie widzę przeciwwskazań aby spółka wciąż rosła z pierwszym docelowym poziomem w okolicach okrągłej 30.00.

Btw. Moim zdaniem można trochę grzeczniej formułować swoje pretensje i przepraszam jeśli uraziłem Cie tym, że nie napisałem uzasadnienia od razu.

CD Projekt w dniu wczorajszym notuje roczne maksima kolejny cel chyba w okolicach 30.00 złSilenced

kliknij, aby powiększyć

+5% r/r. Jakiejś rewelacji nie ma tle wrzuconej niedawno informacji
Cytat:
"Niemal wszyscy giełdowi deweloperzy mieszkaniowi, którzy do tej pory opublikowali wyniki sprzedaży lokali po dwóch kwartałach 2016 r., chwalą się dwucyfrową dynamiką wzrostu."

Prezes spółki Dariusz Krawczyk zapowiada jednak, że intensyfikacja prac nad uruchomieniem kolejnych projektów powinna przełożyć się pozytywnie na wyniki Grupy w kolejnych okresach Angel

Moim zdaniem na notowaniach miedzi jest jeszcze miejsce na wzrosty :)

kliknij, aby powiększyć

Cytując parkiet:
Cytat:
"Niemal wszyscy giełdowi deweloperzy mieszkaniowi, którzy do tej pory opublikowali wyniki sprzedaży lokali po dwóch kwartałach 2016 r., chwalą się dwucyfrową dynamiką wzrostu."

www.parkiet.com/artykul/148341...
Polnord jeszcze takich wyników nie opublikował ale patrząc na rynek deweloperski możliwe, że również on osiągnął dobry wynik. Byłoby to dobrym prognostykiem dla spółki. Patrząc technicznie znajdujemy się w okolicach kluczowego wsparcia, teraz najważniejsze będzie przebicie lokalnej linii trendu :)

kliknij, aby powiększyć

Szczerze mówiąc też nie widzę czynników, które mogą osłabiać Eurocash ale może ktoś z pozostałych użytkowników ma jakieś złe informacje dla spółki?

Niektórzy po odcięciu dywidendy mogli nie zauważyć, gdzie obecnie znajdujemy się na wykresie. Oczywiście jeśli ktoś korzysta ze skorygowanych wykresów to nie ma tego problemu o czym już raz dyskutowałem z @any_teresa :)

kliknij, aby powiększyć

Dodatkowo zwróciłbym uwagę na akcjonariat, w którym nie ma OFE, co na pewno jest w obecnej sytuacja na plus dla spółki :)

Dziś oglądałem wypowiedź Michał Krajczewski, analityka BM BGŻ BNP Paribas dla parkietu: www.parkiet.com/artykul/148238...
Wspomniał on tam właśnie o Eurocashu i o tym, że spółka nie jest za bardzo narażona na Brexit ponieważ należy do rynku FMCG a ponadto mamy powolne odbicie inflacji i wzrost konsumpcji wewnętrznej. Przeanalizowałem to sobie i zwróciłem uwagę, że dodatkowo działa głównie na rynku wewnętrznym i może być beneficjentem odpływu kapitału ze spółek zajmujących się importem czy też branży bankowej. Technicznie z kolei mamy dość głęboką korektę :)

kliknij, aby powiększyć

Ciekawe czy wreszcie doczekamy się wybicia 28 zł.
Btw. pytanie do administratorów. Jak zmniejszać grafiki z widoku edycji wpisu, jest taka możliwość? :)

kliknij, aby powiększyć

Kod:
mod:zamiast img dajesz imgzoom

Podobna sytuacja była na Netii 1 Marca. Wtedy po decyzji o obniżeniu dywidendy notowania odrobiły całą stratę w niecałe 2 miesiące. Czy tak będzie w przypadku PGE? Moim zdaniem na pewno nie można tego prognozować na podstawie Netii, szczególnie biorąc pod uwagę nieprzewidywalność skarbu państwa...

kliknij, aby powiększyć

Ok, abonament już jest więc nie ma problemu :)

Przyznam szczerze, że całkowicie nie mam pojęcia jak wygląda praca rewidenta. Mógłbyś powiedzieć coś więcej na ten temat? Masz doświadczenie w tym aspekcie? Jak duża zmiana można znacznie wpłynąć na notowania spółki? chodzi mi tutaj o procenty? Tutaj mamy jasno komunikat:
Cytat:
co drugostronnie wpłynęło na aktualizację wartości nieruchomości w rachunku zysków i strat

Co jakby okazało się, że znacznie wpłynęło?

Racja 5 mln :) Dzięki!

Ten "wskaźnik" trochę trąci tutaj zerohedge'owym podejściem "wszędzie jest źle, jest kryzys, wszyscy umrzemy" :)
PMI dla przemysłu nie jest co prawda wysoki, ale rośnie praktycznie od 6 miesięcy, a jego spadek w drugiej połowie 2015 roku był efektem ogólnego spowolnienia gospodarczego na świecie.
www.tradingeconomics.com/unite...

Najważniejszy wskaźnik wyprzedzający dla amerykańskiej gospodarki też rusza właśnie w górę, po chwilowym spowolnieniu.
www.conference-board.org/pdf_f...

Sytuacja w USA nie jest rewelacyjna, ale daleki byłbym od wróżenia recesji. Prawdopodobieństwo mówiące o 21-procentowej szansie na to jest, mimo wszystko, bardzo niskie, a skoro już odnosimy je do 2012 roku, to warto pamiętać, że gospodarka USA rosła wtedy z prędkością powyżej 1% i miała przed sobą co najmniej 4 lata stabilnego wzrostu ;)

No proszę, a jednak mamy odbicie i dziś już około +7%. Ktoś wie co się stało czy po prostu inwestorzy stwierdzili jednak, że przełożenie premiery snipera 3 jest już w cenach?

kliknij, aby powiększyć

Cytat:
Korekty dotyczyły wartości nieruchomości inwestycyjnych ujętych w sprawozdaniach finansowych za rok 2015, zmniejszając ich wartość o 5.228 tys. zł, co drugostronnie wpłynęło na aktualizację wartości nieruchomości w rachunku zysków i strat

Zmniejszenie wartości jedynie o 5 tysięcy więc raczej nic :)

btw. czemu mój post został usunięty?
Kod:
mod: post został usunięty, gdyż wprowadzał w błąd co do wartości odpisu. Ten też zostanie usunięty

Bardzo ciekawa analiza ale z kilkoma rzeczami się nie zgodzę. Na pewno nie powiedziałbym, że Stany Zjednoczone są recesji :) Po drugie nawet jeśli walor przejdzie w konsolidacje to kupując na jej dolnym ograniczeniu i tak możemy trzymać akcje do górnego (skoro są tylko dwa warianty wyprzedania oscylatorów to odreagowanie powinno być tak czy tak). Po trzecie nie uważam, żeby przeszło w konsolidacje i spodziewam się raczej mocniejszego odbicia.

Co do Analizy technicznej to miejsce jest na prawdę dobre a obrót rośnie także liczę na wzrosty. Oczywiście jak zwykle czas pokaże.

Btw. nie mam tej spółki w portfelu więc nie jestem stronniczy :)

kliknij, aby powiększyć

Niektórzy tutaj pisali o 9.30 zł. a w międzyczasie już był po 8.00 zł. Na razie odbija ale moim zdaniem już się z tego nie wygrzebie.

Cześć, co sądzicie o Polnordzie na ten moment? Aktualnie na ważnym wsparciu a dodatkowo rosną nam zdecydowanie obroty :) Dziś dodatkowo wszedł do WIG40 jak pisze forsal: tutaj link (jeśli mogę linkować). Jest może jakaś analiza finansowa dostępna? :)

Tak jak wspominałem każdy korzysta z narzędzi jakie mu odpowiadają :) Nie neguję, że jakieś są złe czy dobre. Mi po prostu wystarczy to co mam aktualnie. Oczywiście jakbym był analitykiem i analizował co tydzień wszystkie spółki z GPW może by mi to przeszkadzało (nie wiem ponieważ śledzę tylko WIG20, mWIG40 i sWIG80 i to nie z taką częstotliwością a poza tym ustawiam alarmy na danych poziomach w Squaberze więc mam je od ręki jak cena dotrze) i możliwe, że te luki byłyby dla mnie problemem.

Jeśli chodzi o początkującego inwestora to oczywiście, jeśli to dla niego problem niech korzysta z wykresów z korektą. Nie neguje broń boże takiego rozwiązania po prostu wolę wiedzieć na wykresie gdzie odcięto dywidendę i mięć realną cenę, którą rzeczywiście osiągnęła spółka. Powtarzam jednak jeszcze raz każdy powinien to dostosować do siebie :)

Osobiście nie stosuję strategii, która opiera się na lukach cenowych (np. liczenie na domknięcie luki) także nie będzie to dla mnie żadna przeszkoda. Przyznaje jeśli chodzi o drugie pytanie może tutaj pojawić się drobny problem ale sprawdzenie kiedy została odcięta dywidenda zajmie mi około kilkunastu sekund a sytuacja taka ma miejsce raz do roku więc tutaj również nie widzę problemu :)

Jeśli chodzi o temat realności to tutaj podjąłbym polemikę, ale to już zależy indywidualnie od inwestora.

Sygnałem było wspomniane wsparcie. Czekałem na potwierdzenie, którego niestety (a może stety) się nie doczekałem. To, że jest sygnał nie oznacza, że trzeba od razu kupować :)

Domyślam się o co Ci chodzi o odpowiem od razu na kolejne pytanie: Tak, możliwe że źle się wyraziłem nie chodziło o sygnał tylko o dotarcie do poziomu wsparcia. Mam nadzieje, że już wszystkie wątpliwości zostały wyjaśnione :)

Sprawdziłem jak to wygląda i trochę nie podoba mi się fakt, że najprawdopodobniej w związku z tymi korektami notowań zakłamana jest również cena. podczas gdy na stooq jest to poziom około 197.00 zł. Normalnie, patrząc na Squabera i PowerTradera jest to ponad 200.00 zł.

kliknij, aby powiększyć

@any_teresa nie chce mi się znowu powtarzać ale widzę, że wciąż nie załapałeś :)

Cytat:
jeśli ktoś dopiero chciałby je zakupić to im taniej tym lepiej

Po raz kolejny powtarzam, że nie ma tu ani słowa o tym, że warto je obecnie kupować lub nie :)

@any_teresa

jest kilka postów wyżej:
Cytat:
Jak wygląda AT w tym przypadku? Mocny trend wzrostowy i aktualne zejście do równości korekt oraz poziomu wsparcia. Czy to już ten moment kiedy powinno się kupować? Tego nie wiem i nie będę oceniał bo w tym wątku nie mogę tego zrobić :)

Czekałem na reakcję i zawahanie w tych rejonach. Nie doczekałem się i obecnie jesteśmy niżej także chwilowo nie jestem zainteresowany spółką.

kliknij, aby powiększyć

Rozumiem może nie jasno się wyraziłem :) Tak jak już wspominałem im taniej tym lepiej kupić co nie oznacza, że trzeba już kupować.

Dokładnie tak jak piszesz. Nie można patrzeć jednowymiarowo. Widzę podwójny szczyt ale widzę również sygnały wzrostowe. Możliwe, że otwierając pozycję się pomylę i stracę pieniądze. Rzucanie pojedynczych przykładów również nie ma sensu. Ja mogę przytoczyć chociażby CDR i podwójny szczyt z Grudnia 2014, który został następnie przebity :)

Z chęcią poznam te narzędzia. Mógłbyś napisać jakiś przykład? :)

Jutro zostanie odcięta dywidenda. Do tego czasu zaczekałbym z inwestycją. Tak jak pisałem powyżej, poziom do kupna jest dobry :)

Kiedyś coś o tym słyszałem ale jakoś nie robi mi to żadnej różnicy. Osobiście korzystam z aplikacji PowerTrader i Squaber, które nie mają korekty notowań i jakoś mi to nie przeszkadza :)

@any_teresa Widzę czepiamy się słówek. Oczywiście w każdej wypowiedzi da się do czegoś przyczepić i z tego skorzystałaś w sumie nie wiem po co? chcesz pokazać swoją przewagę? większą wiedzę? na prawdę nie wiem po co te uszczypliwości ale wypowiem się i pokaże moją wizje:)

Cytat:
Osobiście nigdy tego nie analizowałem i uważam, ze warto szukać okazji zgodnych z trendem

Oczywiście biorę pod uwagę tą formację i możliwe spadki z nią związane ale czy to znaczy, że porzucam tą spółkę? Oczywiście, że nie. Czy to znaczy, że szukam sprzedaży? również nie bo skupiam się jedynie na zakupie akcji, dlatego też nie analizowałem tej formacji i nie uważam tego za konieczne. Mamy podwójny szczyt ok i co mam kupować dopiero jak go wybiją? Przecież kiedyś zapewne odbije i zrobi się kolejny nowy szczyt negując ta formację, pytanie brzmi jedynie kiedy.

Cytat:
Btw. trochę krzywy ten podwójny szczyt :)

Przyznaje po zamknięciach tak, podwójne szczyty czy dołki (głównie dołki - okazja zakupu) analizuję jednak po maksimach i minimach :)

Cytat:
Czy to już ten moment kiedy powinno się kupować? Tego nie wiem

Wydawało się, że wiesz skoro napisałeś:

ale jeśli ktoś dopiero chciałby je zakupić to im taniej tym lepiej :) Ja nie narzekam na tego newsa!

No i znowu przykład czepiania. To, że coś jest tańsze i jest lepsza cena do zakupu nie oznacza, że trzeba to kupować. Nie wiem czy ktokolwiek dobiera tak spółki: "o jest tańsza kupuje:. Doszło do ciekawego wsparcia, to co zrobi zależy od wielu czynników. Ja cierpliwie czekam jak zachowa się cena. Możliwe, że jutro będziemy 10% niżej a możliwe, że 20% wyżej. Ja nadal czekam co się wydarzy, czy zobaczymy zawahanie w tych okolicach itp. :)

Pozdrawiam i mam nadzieje, ze nie weźmiesz tego jako atak :)

wiadomosci.stockwatch.pl/cd-pr...
Co za czasy nawet w karty gra się już przez internet...

Dobrze powiedziane "przetransferować" :)

Jeśli ktoś śledził notowania to zapewne wie, że już jesteśmy 10 złotych niżej, a techniczne wsparcie zostało wybite w związku z odcięciem dywidendy :)

@anty_teresa
anty_teresa napisał(a):
Kolega Piotr sypie obrazkami z elementami AT po forum, a nie widzi, że może się dziś ukształtować formacja podwójnego szczytu? To okazja do kupienia?

Oczywiście, że tym razem również wziąłem pod uwagę scenariusz techniczny. Pytanie brzmi czy na giełdzie rzeczywiście sprawdzają się silne formacje odwrócenia trendu jak np. podwójny szczyt? Osobiście nigdy tego nie analizowałem i uważam, ze warto szukać okazji zgodnych z trendem. Btw. trochę krzywy ten podwójny szczyt :)

Jak wygląda AT w tym przypadku? Mocny trend wzrostowy i aktualne zejście do równości korekt oraz poziomu wsparcia. Czy to już ten moment kiedy powinno się kupować? Tego nie wiem i nie będę oceniał bo w tym wątku nie mogę tego zrobić :)

kliknij, aby powiększyć

Rzeczywiście wiadomość o przesunięciu spowodowała mocny zjazd notowań. Pytanie czy to aż taka zła wiadomość z punktu inwestora? Jeśli ktoś posiada ich akcje to na pewno tak, ale jeśli ktoś dopiero chciałby je zakupić to im taniej tym lepiej :) Ja nie narzekam na tego newsa!

Amica dotarła do ważnego wsparcia.

kliknij, aby powiększyć

Płynność umarła Dzisiejszego ranka kurs podskoczył o 6% bo ktoś kupił 1 (słownie jedną) akcje...

kliknij, aby powiększyć

@piotrszwed Jak to gdzie. Oczywiście w polsce. Przecież to najbardziej nie rentowna gałąź gospodarki. Węgiel jest tani a koszty wydobycia bardzo wysokie, głównie przez koszty pracy - wysokie pensje i bonusy dla górników. Trzeba z tym zrobić wreszcie porządek. Nie wspominając już o ryzyku przy wydobywaniu...

"Grupa Kopex to generalny wykonawca przedsięwzięć inwestycyjnych w górnictwie węgla kamiennego". Jak wiadomo górnictwo powoli się kończy także mimo wzrostowych scenariuszy technicznych spółka raczej nie wzrośnie...

Cena dotarła do ważnego wsparcia, jednak może to być początek silniejszego ruchu korekcyjnego.
Kod:
mod: usunięto informację o planach inwestycyjnych użytkownika. Tego rodzaju wpisy można umieszczać w dziale Indywidualne Kroniki Giełdowe

kliknij, aby powiększyć

@chimpo Spojrzałem na to co tutaj wypisałeś i z ciekawości odwiedziłem: http://eu.battle.net/pl/ i przyznam szczerze, że zdziwiło mnie, że to gry jednego producenta (zawsze myślałem, że innych).

Kod:
mod: Usunięto informację o nastawieniu inwestycyjnym Użytkownika

btw. Ty grałeś w te gry z Battlenet?

Dawno nie było żadnego postu o tej spółce a aktualnie dotarliśmy do ważnego wsparcia tworzonego przez techniczny poziom równości korekt. Co sądzicie o tym poziomie?

@robertus średnim bym nie ufał. Nie znasz "paradoksu średnich" (tak to się chyba nazywa o ile dobrze kojarzę)??

Średnia płaca = 7000
90 osób zarabia po 3.000
20 osób jako managerowie po 15.000
no i prezes kasuje 200.000

Średnia wychodzi bardzo ładna ale jak widać zawyżają ją 22 osoby :) Już chyba lepsza w takim przypadku jest mediana, chociaż też raczej nie do końca...

@limonka jest to już jakaś informacja. Do nie dawna nie było w ogóle wiadomo czy się pojawią: " według M. Iwińskiego jest za to szansa, że polskie studio pojawi się na targach, choć z zupełnie inną grą." Mam nadzieje, że będzie to coś dobrego bo okolice zwyżki do 30 złotych dałyby niezły zysk. Kupione w okolicach 26 złotych :)

@any_tersa nie ma żadnej opcji przeczytania raportu bez wykupienia abonamentu?

@Szutnik @Dawca_kapitału - Rzeczywiście stopy są na poziomie 0.50% i po piątkowych NFP nic nie zapowiada ich podniesienia.
Jak to się odbije na miedzi? Raczej nie szukałbym tutaj powiązania.
Jak to wygląda technicznie dla mnie? miedź UP chociaż niedawno jeszcze byłem za spadkami (zmiana zdania spowodowana AB = CD) a KGHM? Sam nie wiem.
Mam za to dla was ciekawostkę. Ostatnio skorzystałem ze wskaźnika @Arkadiusz Balcerski i prześledziłem jak wyglądają notowania KGHMu i WIG20 i co mi wyszło? Zobaczcie sami, kiedyś tak nie było a teraz idą wręcz książkowo tak samo. Jak dla mnie jeśli ktoś chce walczyć z banchmarkiem jakim dla spółek z WIG20 jest bez wątpienia sam WIG20 to na pewno nie na KGHMie.

kliknij, aby powiększyć

Za stockwatch "Chemiczna grupa po roku przerwy wraca do dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami. Dzień dywidendy wyznaczono na 20 czerwca, a wypłaty na 11 lipca."

Moim zdaniem warto poczekać do 18 Czerwca gdy zostanie odcięta dywidenda i poszukać okazji do kupna w okolicach ważnego wsparcia.

kliknij, aby powiększyć

@valdinho Klasyczny układ AB=CD w korekcie prostej i idziemy dalej w górę :)

kliknij, aby powiększyć

Najgorzej jak w ogóle się tam nie wybiorą. Wtedy wszystkie przypuszczenia na marne :(

Też jestem zainteresowany analizą finansową spółki. Z góry dziękuję :)

@Tomasz nawrocki Bardzo ciekawa i dokładna analiza finansowa :) Chyba będę musiał wykupić abonament aby mieć dostęp do innych :) analizujesz może również sytuację techniczną spółek czy tylko fundamenty? Jak oceniasz fakt, że aktualnie testujemy ostatnie maksima?

Raczej żaden chyba, że ktoś myśli o trzymaniu ich przez spory okres czasu. Tutaj przytoczyłem dywidendę bardziej jako ciekawostkę dla osób, które o takim scenariuszu myślą.

Kod:
mod: Usunięto informacje o transakcjach Użytkownika, o planach inwestycyjnych oraz uwagi do bieżącego kursu

@Greenthumb
Cytat:
Obstawiałbym jakiś multiplayer, żeby przetestować pod tym względem GOG-Galaxy i ogólnie zobaczyć z czym to się je, bo to dla nich nowość. Taka próba generalna przed CP77 :]

Ok, a coś więcej na ten temat? multiplayer rozumiem, że chodzi o grę dla wielu osób typu WOW czy coś takiego? (kiedyś grywałem ale od kilku lat uważam, że gry to strata czasu) Skrótu GOG-Galaxy natomiast odnosi się do tego, że nie kupuje płytek z grami tylko po prostu zakupuje przez internet gierkę i mam ją w pamięci konsoli (np. Xbox)?

Co sądzicie o notowaniach tej spółki? Wczoraj wieczorem poznaliśmy informację, że "Echo Investment na pozostałą dywidendę za 2015 r. chce przeznaczyć 1,57 mld zł" i notowania wystrzeliły do góry (dziś już prawie +11%). Patrząc na sytuację techniczną ostatnia strefa popytowa była dobra do kupna (teraz już za późno), obecnie jednak zbliżamy się do maksimów z końca 2013 roku. Z doświadczenia wiem, ze takie testy kończą się zazwyczaj wybiciem. Warto zaczekać więc na korektę i kupować szczególnie, że sytuacja fundamentalna jest na prawdę ok? :)

kliknij, aby powiększyć

Jak dla mnie Synthos wygląda prowzrostowo. Obecnie mamy korektę prostą AB=CD patrząc na dzienny. Jeśli ma się zrealizować i notowania wybiją górą to liczę na wybicie nawet kanału, który widoczny jest na tygodniówce.
Btw. ostatnio spotkałem się ze stwierdzeniem, że notowania Synthos'u i ropy są skorelowane. Co o tym myślicie? Patrząc na dłuższy okres rzeczywiście można coś dostrzec ale przez ostatnie pół roku ta korelacja się całkowicie rozjechała.

kliknij, aby powiększyć

@Miras jak dla mnie tez ostatnie minima są celem dla ceny :)

Co myślicie o spółce? moim zdaniem jak kupować to teraz. Bardzo silny poziom techniczny a w dodatku 15 Lipca zostanie wypłacona dywidenda :) 18 zł na akcję to niezła suma. Jak dla mnie warto kupować po tej korekcie ale z chęcią posłucham opinii innych.

Cytat:
Marcin Iwiński, współzałożyciel studia CD Projekt RED rozwiał w wywiadzie dla Eurogamer.net wszelkie wątpliwości dotyczące obecności Cyberpunk 2077 podczas czerwcowych targów E3 - nie ma na to szans.
Pytanie brzmi: jeżeli nie Cyberpunk 2077, to co innego? Małą podpowiedź w tym temacie przynosi marcowy raport z działalności studia. "REDzi" pochwalili się w nim planem wydania w tym roku jeszcze jednej gry, "w nowym dla studia formacie".

Macie pomysł co to może być? :)

Tak jak tutaj pisaliście poziom 58.00 już osiągnięty. Na prawdę ciekawe co dalej z ta spółką. Ceny miedzi raczej nie wygląda aby miała wzrastać raczej kolejne minima. Na prawdę ciekawe jak zachowa się polski gigant blackeye

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 11 sierpnia 2016 10:21:08
Liczba wpisów: 69
[0,02% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,013 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +160,00% +31 999,59 zł 51 999,59 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło