pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Piotr Sz

Piotr Sz

Ostatnie 10 wpisów
Ciekawe pytania wysunął Michał Stopka na swoim blogu.
1) UniCredit już w 2013 roku sprzedał część akcji Pekao ale zostało mu wtedy 50.1%.
2) Dlaczego więc sprzedał teraz zaledwie 10% a nie chciał negocjować sprzedaży większościowego pakietu co byłoby korzystne dla UniCredit?
3) Dodatkowo "Warto zauważyć, że Pekao S.A. nie ma problemów z kredytami walutowymi, szczególnie frankowymi, bo bank ten miał strategię, że nie sprzedaje z zasady kredytów walutowych" i "Mało tego, teraz nie opłaca się też sprzedawać banku w Polsce ze względu na podatek bankowy."
4) Pytanie więc czy UniCredit (największy polski bank) pali się grunt pod nogami?

Cytat:
Po drugie, UniCredit jest przyparty do muru. Potencjalny kupujący będzie miał dobrą pozycję negocjacyjną i może być w stanie nabyć Pekao po niższej cenie.

Musi być na prawdę przyparty skoro oddał większość.

Jak czytamy z kolei w innych mediach np. stooq.pl/mol/?id=5440&sear...
UniCredit według Bloomberga, UniCrediit planuje całkowite wyjście z Polski co wiąże się ze sprzedażą pozostałych 40% w Pekao.

Mówi się, że zakupem Pekao zainteresowane jest PZU (plotki głoszą też, że byłaby to transakcja na rzecz Aliora) ale czy ma na to odpowiedni kapitał? Na ten moment raczej potrzebowałby wsparcia z zewnątrz. "
Jeśli więc UniCredit wystawi w tym momencie akcje Pekao na sprzedaż może być na prawdę spory motłoch :)

No proszę @Krewa, kto by się spodziewał niedawno prowadziliśmy zażartą dyskusję na temat poziomu 30.00 zł. a tymczasem testujemy już 32.00 zł. Według zniesień Fibo kolejny cel w rejonach 33.00 zł.

blackeye Patrząc na fundamenty to wygląda na to, że firma ma jeszcze wzrosty przed sobą. Na pewno do plusów zaliczyłbym tutaj:

- Stale rosnące zyski
- Dynamicznie rozwijająca się baza klientów
- Potencjał związany z przychodami w USD


Patrząc z kolei na techniczną stronę to oczekuję trochę głębszej korekty w okolice 41.50 zł.. Oczywiście Twoja analiza @sasky była robiona jak szczyt kursu był w okolicach 45.00 zł a teraz maksimum mamy na prawie po 48 zł. Czekam więc na jej update blackeye

kliknij, aby powiększyć

Polecam wszystkim nowy film Jack'a Gadovskiego "CD PROJEKT RED - WJAZD NA CHATE WIEDZMIN / WITCHER 's HOUSE" Fajnie pokazane jak pracuje się w CD Projekt! blackeye


Cytat:
Moze i dobra, ale nie przeklada sie na kurs, ktory szoruje po dnie na granicy wsparcia. 30% spadek kursu to nie przypadek. Z drugiej strony, jesli to dno to potencjal spory.


No cóż takie już są realia giełdowe. Patrząc ze strony technicznej rzeczywiście potencjał jest aktualnie spory. Z drugiej strony o wiele lepiej pod względem analizy finansowej wygląda chociażby Robyg :)

Na powyższe argumenty niestety nie mam linii obrony i biorę winę na siebie.
Co do mierzeń Fibonacciego to nie wierze, że sprawdzają się na polskich spółkach. Jeśli jednak mielibyśmy brać je pod uwagę to widzimy 127.2% na 30.19 zł oraz 161.8% na 32.92 zł. Angel

kliknij, aby powiększyć

Jeśli chodzi o aspekty czysto techniczne to poza faktem, że jest to okrągły poziom 30.00 zł nie mam tutaj żadnego innego uzasadnienia. Patrząc z kolei na sytuację finansową to wygląda ona bardzo dobrze (Osobiście obecnie korzystam z dwóch źródeł informacji o sytuacji finansowej są to informacje ze Squaber 4.21/5.00 oraz raporty fundamentalne własnie ze stockwatcha, do których mam dostęp dzięki abonamentowi) więc nie widzę przeciwwskazań aby spółka wciąż rosła z pierwszym docelowym poziomem w okolicach okrągłej 30.00.

Btw. Moim zdaniem można trochę grzeczniej formułować swoje pretensje i przepraszam jeśli uraziłem Cie tym, że nie napisałem uzasadnienia od razu.

CD Projekt w dniu wczorajszym notuje roczne maksima kolejny cel chyba w okolicach 30.00 złSilenced

kliknij, aby powiększyć

+5% r/r. Jakiejś rewelacji nie ma tle wrzuconej niedawno informacji
Cytat:
"Niemal wszyscy giełdowi deweloperzy mieszkaniowi, którzy do tej pory opublikowali wyniki sprzedaży lokali po dwóch kwartałach 2016 r., chwalą się dwucyfrową dynamiką wzrostu."

Prezes spółki Dariusz Krawczyk zapowiada jednak, że intensyfikacja prac nad uruchomieniem kolejnych projektów powinna przełożyć się pozytywnie na wyniki Grupy w kolejnych okresach Angel

Moim zdaniem na notowaniach miedzi jest jeszcze miejsce na wzrosty :)

kliknij, aby powiększyć

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 2 czerwca 2016
Ostatnia wizyta: 11 sierpnia 2016 10:21:08
Liczba wpisów: 69
[0,02% wszystkich postów / 0,05 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,306 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +104,16% +20 832,60 zł 40 832,60 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d