pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Smutny

Smutny

Ostatnie 10 wpisów
plus 500 - kapitalizacja 1,4 mld GBP - czyli jakies 7 mld PLN... w 2019 zarobili 150 mln GBP czyli ok 700 mln PLN.... P/E 13.... xtb 5

To jakich wyników spodziewamy się po 4Q? 3Q zaskoczył wszystkich...wszyscy spodziewali się 1,5-2 mln PLN a wyszło 2.7 ... czego możemy spodziewać się po 4Q?

Biorąc pod uwagę zerowy marketing.... nigdzie nie wyskoczył mi banner, filmików na yt tyle co kot napłakał to ja odbieram premierę bardzo pozytywnie. -> Graczy pond 2x więcej niż BW (choć wiadomo, że część z nich już mogła mieć grę jednak wczoraj graczy było ok 200 to ja zakładam, że te 2500 które gra to są 100% nowi.
W dodatku dzisiaj czwartek... zobaczy się jutro i w sobotę.
OBstawiam, że nie będzie skoku na kursie.. a jak trochę spadnie to możę dobiore.... coś mi sie wydaje, że mamy podobny scenariusz co przy House Flipper.... i będzie długo się dobrze sprzedawało..

są już główne banery na steam i gog

Szczerze to nie wiem...sam nie wiem co mam zrobić ze swoimi akcjami

albo będą znów dołowali spółkę i może za rok znowu wezwanie.... albo przestaną się bawić i lada chwila podbiją cenę do jakiejś ludzkiej żeby jednak zebrać te 90%

jaki delisting....??
MCI ma 60%, zebrali dodatkowe 8,7%..... do 90% jeszcze droga daleka

jeśli opinie są dobre to mniej więcej sprawdza się przelicznik grupa*9

Aktualnie grupa ok 72k * 9 =650k sprzedanych w kwartał.

mnożnik potwierdzony na przykładzie frostpunka.....

ale.......

1. tu nie ma zbytnio marketingu więc grupa może przyrastać w trakcie grania i ostatecznie wynieść więcej
2. to fps który ma znacznie większy potencjał niż frostpunk....

z drugiej strony:
1. to early access więc nie wiadomo czy mnożnik ma zastosowanie....
2. po roku posuchy na rynku fps mamy nagle ww3, CoD i BFV..... spora konkurencja

Koniec tygodnia

Wg mnie sprzedało się aktualnie ok 750 000 - 800 000 frostpunka (w zależności od przyjętego mnożnika 65-70 dla liczby komentarzy) z czego:

ok. 705 000 na Steam
ok 25 000 na gog
ok 20 000 pudełka (tutaj faktycznie nie znamy liczby ale raczej jest w okolicach 15 000 - 25 000)

Przyjmując 48 zysk z egzemplarza (wiem, może być różny, z pudelek mniej itp ale tyle uzyskujemy z informacji że 250k pokryło ponad 12 mln kosztów produkcji i marketingu) daje to przychód rzędu 36-40 mln PLN

jest dobrze :)

Gdyby dali opcje sandboxa w przeciągu 2 tygodni jest szansa na 1 mln do końca półrocza

Z innego forum...czyżby rozmowa ze steamspy.com?

Ok, I have a few ideas about how many copies of Frostpunk that has been sold right now.60 days prior to Steamspy shutting down the amount of PUBG owners increased by approximately 4 million. Which means 66,500 copies sold per day on average. At a price of 29.99 it means that Steam's #1 global top seller currently is worth around 2 million usd per day. Let us say 1.8 million usd per day for Frostpunk since it has been going down and up again a few times. That gives 5.4 million USD in three days, or 180,000 copies sold.Another measure is to look at ratings and amount or reviews in relation to owners according to Steamspy. They Are Billions had approximately 600,000 owners when Steamspy shut down, and 7,500 reviews of which 86% were positive. That means review engagement of 1.3%. Surviving Mars had 160,000 owners according to Steamspy and 2,600 reviews which would imply a review engagement of 1.6%. Let's say Frostpunk review engagement is in the middle of these two = 1.45%.That would imply 210,000 copies sold right now.

Informacje
Stopień: Ostrożny
Ostatnia wizyta: 1 czerwca 2020 23:29:58
Liczba wpisów: 9
[0,00% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,479 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +133,83% +26 766,77 zł 46 766,77 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d