pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

bmf

bmf

Ostatnie 10 wpisów
Odnośnie Syrii, ciekawe rzeczy do poczytania
link 1
wywiad z prezydentem

ze strony Votum

Cytat:
Nabycie aktywów o znacznej wartości
Raport bieżący
Data sporządzenia
2011-01-25
Raport bieżący nr
11/2011

Skrócona nazwa emitenta
VOTUM S.A.

Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

TREŚĆ RAPORTU

Zarząd VOTUM S.A. ("Emitent") w dniu 24 stycznia 2011 powziął informację o realizacji zlecenia przekazanego TFI Quercus na nabycie jednostek uczestnictwa w Subfunduszu Quercus Ochrony Kapitału. W wyniku zlecenia nabyto 51.800,0518 jednostek uczestnictwa na łączną kwotę 6.000.000 zł. Subfundusz realizuje swoją politykę inwestycyjną poprzez lokowanie środków głównie w instrumenty dłużne, dzięki czemu charakteryzuje się niskim poziomem ryzyka inwestycyjnego. Celem nabycia instrumentu było zabezpieczenie środków pozyskanych z emisji w bezpieczną formę inwestowania do momentu wykorzystania ich na realizację celów emisyjnych. Inwestycja ta ma charakter krótkoterminowy. Nabycie aktywów odbyło się na warunkach rynkowych. Kryterium uznania nabywanych aktywów za aktywa o znacznej wartości jest przekroczenie 10% kapitałów własnych Emitenta. Źródłem finansowania transakcji były środki pozyskane z Emisji akcji. Strona transakcji nie jest jednostką powiązaną z Emitentem.

Podstawa prawna: § 5 ust. 1 pkt 1 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim.Nie bardzo rozumiem po co płacić prowizje TFI i pakować się w jakiekolwiek fundusze tuż po emisji akcji i pozyskaniu pieniędzy z giełdy? Skoro jest to inwestycja krótkoterminowa mająca na celu po prostu "przechowanie" pieniędzy aż do momentu przeznaczenia je na cele opisane w prospekcie, to czemu najzwyczajniej na świecie nie wrzucić je w banku na lokatę?

[15-12-2010 17:22] Boryszew SA rejestracja praw do akcji serii F

15.12. Warszawa (PAP/ESPI) - Raport bieżący 85/2010
Zarząd Boryszew S.A. zawiadamia, iż Zarząd Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych Uchwałą nr 830/10 z dnia 15 grudnia 2010 roku postanowił zarejestrować w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych 752.238.564 prawa do akcji zwykłych na okaziciela serii F spółki Boryszew S.A. o wartości nominalnej 0,10 zł każda oraz oznaczyć je kodem PLBRSZW00094, pod warunkiem dopuszczenia tych praw do akcji do obrotu na rynku regulowanym.
Zarejestrowanie praw do akcji zwykłych na okaziciela serii F spółki Boryszew S.A. nastąpi w terminie trzech dni od dnia otrzymania przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych dokumentów potwierdzających dopuszczenie tych praw do akcji do obrotu na rynku regulowanym.
Podstawa prawna:
Zgodnie z § 34 ust. 1 pkt 1) Rozporządzenia
kom espi mra

ponoć Kerviel obecnie zarabia 2,3 tys euro, czyli NIC w porównaniu z kwotą którą rzekomo miałby zwrócić. Musieliby całą pensję jemu zabierać do końca jego życia, całej pensji nie zabiorą bo to nie jest zgodne z prawem - koleś nie miałby totalnie środków do życia(czytałem o tym gdzieś, tylko właśnie nie mogę znaleźć "źródła"). Media zresztą bardzo dużo pisały o tym absurdalnym wyroku.

Co do Kerviela to jak dla mnie żenujące jest to, że sąd całą winę zwalił na niego a bank to jest normalnie ofiarą...totalna hipokryzja. I jeszcze ma formalnie całą kasę zwrócić, same odsetki dzienne od tej kwoty wynoszą jakieś grube kikladziesiąt tys euro z tego co pamiętam. Mamy więc "komedię" facet ma spłącić cięzkie mld'y, odsetki dzienne wynoszą kiekladziesiąt jego zarobków miesięcznych, wg prawa francuskiego nikt jemu do pensji się nie dowrie (i słusznie zresztą) a bank jest niewinny...porażka

Koleś pokazał że cały system jest totalnie chory przy czym wina jest jego a system jest ofiarą.

@WD
Ogromne dzięki za analizę !!

Wie ktoś może kiedy jest debiut?

Jest potwierdzenie niedawnych wieści:)

www.strefabiznesu.pomorska.pl/...

Te obligacje trzeba było wykupić-czytaj info ze strony boryszewa z 26.02.2010

krewa napisał(a):
...
dla zainteresowanych wywiad z dyrektorem finansowym po rosyjsku


ciekawa wypowiedź pada w tym wywiadzie

Pytanie "Która opcja (chodzi o pozyskanie finansowania: Catalyst, kredyt bankowy, IPO) w chwili obecnej wygląda bardziej korzystnie?"

Odpowiedź: Kredyt. Proces otrzymania kredytu jest o wiele prostszy niż wejście na parkiet giełdy warszawskiej. Ale i tak i tak wejdziemy na główny rynek GPW. Jest to kwestia czasu. Rzecz jasna, jak już się sprzedawać, to sprzedawać maksymalnie drogo. A w ciągu roku pomyślnej pracy mamy zamiar poważnie zwiększyć swoją wartość (dosł.tłum. "planujemy poważnie podrożeć/zdrożeć").

Skoro kredyt jest najbardziej optymalny, to po co IPO na NC?
Trzeba zaznaczyć że wywiad opublikowano 31 marca 2010, wiele mogło się zmienić od momentu jego publikacji.

Więcej info by się przydało, chociażby jakieś zdjęcia nowych maszyn w które ponoć zainwestowali 300 tys euro, cokolwiek. Adres seidziby spółki nie bardzo też "wygląda" zachęcająco, Kul'tury St 11, office 95, Kharkiv, Kharkivs'ka oblast, jak się wrzuci na google maps to mam wrażenie, że to jest jakiś blok mieszkalny (aczkolwiek pod tym samym adresem mieści się na przykład szkoła muzyczna nr1 im. Beethoven'a :)

Co do info w Agroliga prezentacja to metoda porównawcza Agroliga vs Kernel vs Astarta to trochę naciągane, nie ta skala.

ktoś się zapisał na akcje? ;)

BOMI RB-W 70/2010 Zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia BOMI S.A.

Cytat:
5. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przeniesienie zorganizowanej części przedsiębiorstwa, obejmującej działalność marketingową i zarządczą w odniesieniu do znaków towarowych, jak również zajmującą się m.in. serwisem informatycznym , działalnością doradczą i administracją, funkcjonującą pod nazwą: BOMI S.A. w Gdyni, Oddział Centralny w Pruszczu Gdańskim, o wartości aportowej 185.000.000 zł -według stanu dzień 25 listopada 2010 - do nowo utworzonej spółki działającej pod firmą: Grupa Kapitałowa BOMI Centrala Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Gdyni przy ul. Gryfa Pomorskiego 71


w jakim celu robi się coś takiego?

Więcej na Alior

Cytat:

VOTUM SA jest największą na polskim rynku kancelarią odszkodowawczą. Podstawową działalnością Spółki jest pomoc poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych w pozyskaniu odszkodowań od firm ubezpieczeniowych. Spółka oferuje kompleksową pomoc w sprawach odszkodowawczych, specjalizując się w postępowaniach dotyczących roszczeń za szkody osobowe objęte systemem ubezpieczeń obowiązkowych.
Branża kancelarii odszkodowawczych, którą reprezentuje VOTUM SA w ostatnich latach dynamicznie się rozwija. Atutami kancelarii są m.in.: aktywność w pozyskiwaniu klienta, szeroka obsługa w zakresie przygotowania materiału dowodowego, wynagrodzenie uzależnienie od efektu pracy i w rezultacie, znaczna konkurencyjność względem usług adwokatów i radców prawnych, a przede wszystkim dostępność usług dla szerokiego grona klientów.

@adamos

PRacownicy nie zaczną sypać, bo tych którzy się zapiszą na akcje będzie obowiązywał 6 m-czny lock up, więc bez obaw.
Transza otwarta rzeczywiście jest trochę za mała. Spółka ciekawa, branża ciekawa, nie ma odpowiednika na gpw...warto przynajmniej się zapoznać z prospektem.

@ Odyseusz

Sułtan zbiera kasę na akcje KOV king

Cytat:
BOMI RB 64/2010 Prognoza skonsolidowanych wyników finansowych na lata 2010-2012
2010-11-16 22:53
Zarząd BOMI SA podaje do publicznej wiadomości prognozę skonsolidowanych wyników finansowych (wynik netto) na lata 2010-12:

a/ na 2010r.: strata netto -102,9 mln zł;
b/ na 2011r.: zysk netto 19,2 mln zł;
c/ na 2012r.: zysk netto 49,3 mln zł;


niezły że tak powiem news, trzeba chyba w końcu ustawić stopa. Ciekaw jestem skąd nagle aż taka strata na ten rok. Wygląda na to że IV kwartał nic nie pomoże.

hazard napisał(a):
Moze jeszcze zaspiewasz piosenke do szafy jak w "Misiu" salute ? Primo - dostep do forum jest publiczna, wiec oficjalna czy nie - miała wpływ na decyzje biznesowe wielu osób - w tym moje, gdybym nie dotarł do tego forum i do informacji przekazywanych przez pana Korczaka - podjąłbym inną decyzję, ergo nie narażałbym sie w tamtym momencie na dalsze straty, zakładam że nie jestem jedyny. No chyba że uważasz że mam obowiazek podziekować panu K. za możliwość straty w jego miłym toważystwie? Boo hoo!


Każda decyzja finansowa jest zależna od Ciebie, TY i tylko TY za to odpowiadasz, więc nie obwiniaj kogoś innego, że zaangażowałeś się w jakiś "papier", w tym przypadku KOV. Takie gdybanie "gdybym nie dotarł do forum podjąłbym inną decyzję" jest śmieszne, nikt za Ciebie nie złożył zlecenia kupna ani też nie podjął decyzji. To był Twój Wybór!


gdzie się ukaże ten newsletter? Da się na niego jakoś zapisać na stronie KOV, czy po prostu będzie udostępniony na stronie w Aktualnościach, postępie prac czy gdziekolwiek indziej ?
z góry dzięki za podpowiedź

WatchDog napisał(a):
Automat już działa
www.stockwatch.pl/gpw/pzu,wykr...
tylko średniej nie wylicza, bo spółka nie ma wyceny dochodowej -> za małe zyski.
Można za to pooglądać wyceny mnożnikowe, które w zdecydowanej większości wskazują na trzysta z czymś.


Informacje ogólne:
na giełdzie od 171 miesięcy

rozumiem, że wkradł się błąd...

v3nom napisał(a):
bmf napisał(a):
Trochę się nie zgodzę, AF podpowiada nam w którą spółkę W OGÓLE warto wejść, natomiast korzystając z AT możemy wybrać odpowiedni moment wejścia.


No to przeczytaj "Inteligentnego Inwestora" Grahama i odnieś strategię inwestycyjną, którą proponuje, do analizy technicznej. Kompletnie inna bajka.Czytałem, zgadza się, zupełnie inna bajka, ale...każdy szuka własnej drogi ;) Skoro są takie dwie fascynujące dziedziny jak AF i AT to jak dla mnie trzeba wspomagać się obiema.

Co do książek. Skończyłem z wielkim trudem "Bezpieczne strategie inwestycyjne" autorstwa m.in. Tharpa. Zawsze się zastanawiam co kieruje takimi ludźmi, czy rzeczywiście chęć podzielenia się wiedzą i doświadczeniem, czy po prostu zarobić kasę. Pod koniec książki Tharp pisze, że w 1982 miał wypadek swoim starym autem, że nie było go wtedy stać na nowe bo kupili z żoną dom i każdy cent potrzebowali na spłatę rat...I na tej samej stronie pisze o tym, że w 1992 rozpoczął pierwszą edycję swojego dwutygodniowego kursu dla inwestorów. De facto zaczął po prostu uczyć innych jak być inwestorem, wykładać na temat psychologii rynku itd. Że niby od '82 do '92 tak się dorobił i zdobył aż takie doświadczenie że mógł już przystąpić do przekazywania wiedzy innym?

Skoro jest takim "kozakiem-guru inwestycyjnym" to po jakiego marnuje swój czas na tworzenie jakichś newsletterów, produkowania jakichś analiz i pisania książek na temat inwestowania? CZemu nie siedzi na jakiejś cieplutkiej wyspie, korzysta z życia, jeździ dookoła świata, spędza czas z wnukami i inne temu podobne duperele po 50tce?


czy korzystał ktoś może z usług domu maklerskiego FIO?

v3nom napisał(a):
OriUL napisał(a):
1. "Zawód Inwestor giełdowy" Elder
2. "Inteligentny inwestor" Benjamin Graham


Pozycje 1 i 2 się gryzą:

1 - analiza techniczna
2 - value investing


Ale trzeba przeczytać, aby obrać drogę.


Trochę się nie zgodzę, AF podpowiada nam w którą spółkę W OGÓLE warto wejść, natomiast korzystając z AT możemy wybrać odpowiedni moment wejścia.

ps właśnie świeżo jestem po zakupie Eldera, zobaczymy na ile trafna była recenzja Kamila ;)

bmf: 50,00 pln

daje to ciut więcej niż +15% i moim subiektywnym zdaniem jak najbardziej realna kwota przy takim zainteresowniu :)
życzę wszystkim udanego debiutu ;)

Dzięki bardzo za opinie. Po dłuższym zastanowieniu się wybór padł na SFI ;)

UFK odpada, ponieważ:
1) za wcześniejszą wypłatę całości bądź części zainwestowanych pieniędzy pobierana jest opłata %, która znika dopiero po 10 latach ciągłego inwestowania...
2) regularnie co miesiąc należy wpłacać składki (min 200 pln), niby nie dużo, ale żebym miał się zadeklarować i podpisać umowę że przez najbliższe 10 lat (krócej nie ma sensu z powodu opisanego w poprzednim punkcie) będę wpłacał 200 pln m-c...to nie przejdzie ;)

że w ogóle rozważałem wejście w UFK...ehhh...chwila słabości chyba ;)

Cytat:
dalej psiocze bo jako Skarb Państwa stracilismy 50% tego co moglismy uzuskać.Stracił Skarb Panstwa czyli my wszyscy
można na to spojrzeć inaczej, SP po bardzo atrakcyjnej cenie przekazał w ręce "ludu" pewną część majątku spółki, każdy kto tylko chciał mógł sobie ten majątek nabyć itd...a że znaleźli się tacy co sprzedawali na dzień dobry poniżej ceny emisji, to już ich własna sprawaCytat:
cieszą sie inwestorzy branżowi bo grad dął im mały prezencik:-)
a dlaczego my jako inwestorzy mielibyśmy się nie ceiszyć, że SP nam też dał taki prezencik? przecież teraz bez żadnych limitów można sobie dokupić akcje po jeszcze bardziej atrakcyjnej cenie ;)

Cytat:
I z czego sie tu cieszyć ??? ZE GAMONIE nami RZĄDZA? a ci z opozycji podobni..
cieszę się, że mogę teraz dokupić pge, eneę i taurona po dobrych cenach, jako że zaliczam siebie do grona inwestorów długoterminowych niskie wyceny tych spółek w żaden sposób mi nie przeszkadzają. A że gamonie rządzą, to już zupełnie inny temat.

5,52

poszło dziś (17.06) zlecenie na 8568 szt akcji i szczerze się przyznam, że liczę na spadek Enei i PGE w związku z debiutem Tauronu w celu rzecz jasna dokupienia w/w spółek.
jak to wygląda u was? już się zapisaliście? dziś się zapisujecie? angażujecie rodzinę i znajomych?

kupiłem 27.05 po 1,75

moje widełki zakupowe to 1,70 - 1,85
tzn gdy spółka jest w tym przedziale, dokupuję

Witam,

Czy ktoś z forumowiczów posiada tzw. Ubezpieczeniowe Fundusze Kapitałowe? Macie jakieś doświadczenia z tego rodzaju produktem finansowym? Co myślicie ogólnie o takiej formie oszczędzania?

Teraz w czym rzecz. Mam konto w Aliorze i zaproponowano mi produkt który się nazywa „Ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym ze składką regularną”
Więcej info pod linkiem
Alior Nordea UFK

Wybór funduszy jest dosyć spory i całkiem ciekawy, przy czym osoba w banku namawiała na fundusze inwestujące w emerging markets. Osobiście biorę pod uwagę fundusze inwestujące w BRIC, Indiach, Rosji, Latynoamer., Azja (bez Japonii).

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

Z Relpolem jest taki problem, że jest wybitnie źle zarządzany od dłuższego czasu. Przykładowo taki Relpol France był i cały czas jest stratny, natomiast Relpol Eltim (który zatrudnia de facto zaledwie 10 osób ! ) generuje sprzedaż, reguluje na czas zobowiązania wobec Replolu i na dodatek jeszcze płaci dywidendę :)
Może by Relpol zaczął się uczyć od swoich kolegów z Sankt-Petersburga sztuki sprzedaży.

Rażące są również ciągłe zmiany personalne we władzach spółki oraz brak przejrzystej wizji rozwoju/wyjścia z kryzysu/likwidacji bądź restrukturyzacji nierentownych spółek zależnych itd.

Ostatnio z ciekawości przyjrzałem się akcjonariuszom spółki:
1. Skarbiec TFI: 5,17% który pośrednio należy do Enterprise Investors
2. Ponar Holding: 30,96% o tym poniżej
3. Adam Ambroziak: 16,01%

Nadzieje można wiązać z wejściem w spółkę Ambroziaka, który jest członkiem zarządu Unii Hurtowni Elektrycznych El-Plus zrzeszającej 9 polskich hurtowni, więc teoretycznie człowiek który powinien wybitnie się znać na sprzedaży artykułów elektrotechnicznych w Polsce. Można więc spekulować że człowiek ten może mieć pozytywny wpływ na sprzedaż przekaźników Relpolu w PL.

Co do Ponaru, to w chwili obecnej cały pakiet akcji Relpolu znajdujący się w posiadaniu Ponaru stanowi zabezpieczenie kredytu inwestycyjnego w Gospodarczym Banku Wielkopolskim SA. Spłata kredytu ma nastąpić jednorazowo w dniu 31.12.2009 Do spłaty Ponarowi zostało 5 429 669 PLN

Z raportu Ponaru za I kwartał 2009 r. możemy się dowiedzieć, że Ponar wyemitował obligacje dnia 17 marca 2009 r. na kwotę 2 060 000 PLN (oprocentowanie w skali roku 12%) dzień wykupu tych obligacji przypada na 17 czerwca 2009; dnia 19 marca 2009 r wyemitował obligacje o wartości nominalnej 3 820 000 PLN (oprocentowanie już 13% w skali roku) dzień wykupu 24 czerwca 2009r.

Wyciągam z tego taki wniosek, że Ponar nie mam po prostu środków na finansowanie bieżącej działalności. Skąd więc ma uzbierać kapitał na pokrycie kredytu inwestycyjnego i zachowanie swojego pakietu akcji Relpolu?

Do akcji mogą wkroczyć oczywiście udziałowcy Ponaru a wśród nich m.in. Jakubas i Jędrzejewski oraz KCI S.A. (http://www.kci.pl/) pytanie tylko czy będą chcieli ratować tylko Ponar czy też Relpol...

A na razie na tym wszystkim traci Relpol, który jest w sytuacji stagnacji decyzyjnej…
Oczywiście nie wiadomo również co będzie z pakietem 30,96 % akcji RElpolu po 31.12.2009, pozostaje liczyć na to że Ponar nie poradzi ze spłątą kredytu i jego pakiet zostanie sprzedany jakiemuś poważnemu inwestorowi z sensowną wizją rozwoju spółki.

Będę wdzięczny za opinie na ten temat z Waszej strony.

Cytat:
Gazeta Giełdy Parkiet
Tytuł: Dwa fundusze zostaną zlikwidowane
Data: 06:56 27.11.2008 1022 grudnia rozpocznie się proces likwidacji dwóch funduszy DWS Polska TFI: DWS FIO Top 50 Europa i DWS SFIO Euroobligacji. Data zakończenia procesu likwidacji nie została jeszcze określona. Jak mówią przedstawiciele DWS TFI, z praktyki towarzystwa wynika, że powinna potrwać około trzech miesięcy. Likwidatorem jest bank-depozytariusz towarzystwa, czyli Deutsche Bank Polska.

To pierwszy proces likwidacyjny produktów DWS w czasie obecnej bessy. Jako przyczynę rozwiązania funduszy towarzystwo podaje spadek wartości aktywów każdego z nich poniżej 30 mln zł. Powszechnie mniej więcej tę wartość uznaje się za próg opłacalności działania funduszy. Wpływy z opłat pobieranych od tego rzędu aktywów są w stanie pokryć koszty stałe związane z utrzymywaniem funduszu.

U dwóch dystrybutorów - samego towarzystwa oraz private bankingu Banku Zachodniego WBK - nie będzie pobierana opłata manipulacyjna od klientów, którzy zdecydują się nie wycofywać pieniędzy z towarzystwa, ale z likwidowanych podmiotów przenieść je do innych funduszy DWS.

Towarzystwo poinformowało również - w ramach obowiązku narzuconego przez ustawę o funduszach inwestycyjnych - o spadku wartości aktywów DWS Akcji Spółek Eksportowych poniżej 2,5 mln zł. W komunikacie dodano jednak, że towarzystwo wciąż podtrzymuje zasadność utrzymywania tego funduszu, a także widzi dobre dla niego perspektywy.

DWS TFI jest relatywnie średnim towarzystwem na polskim rynku. Na koniec zeszłego miesiąca zarządzało aktywami o wartości 1,3 mld zł. Dało mu to 14. pozycję na rynku. Na koniec października 2007 r. w funduszach DWS było zgromadzone 3,4 mld zł. Wówczas zajmowało 12. lokatę na rynku.
Ciekawe czy to tylko początek czy pojedynczy przypadek...

Od jakiegoś czasu jest już powszechnie widoczny zastój w branży samochodów ciężarowych spowodowany spowolnieniem gospodarczym, który z kolei jest wywołany przez kryzys finansowy :) Wiem, że nic odkrywczego nie napisałem, ale w wielkim skrócie tak właśnie jest. Do kryzysu z kolei doprowadził boom rynku nieruchomości ale nie tylko...Firmy chętniej zaciągały kredyty na rozwój + inwestycje i cokolwiek jeszcze, ludzie zaciągali kredyty czy to na kartach kredytowych, czy to kredyty samochodowe, konsumpcyjne i w końcu hipoteczne. W związku z tym nasze wydatki (konsumpcja) rosły, na czym m.in. skorzystała branża transportowa/budowlana. Aż sielanka się skończyła i perpetum mobile konsumpcjonizmu pękło :) wszyscy zaczęli zaciskać pasa, kredyty stały się droższe (a jakoś trzeba je spłacać) oraz mniej dostępne. Nie ma praktycznie firmy która by nie odczuła skutki obecnego spowolnienia na własnej skórze (chyba że dyskonty, które ponoć mają najbardziej skorzystać z obecnej sytuacji).

PB w ciągu ostatnich o ile się nie mylę dwóch miesięcy miał kilka artykułów na temat sytuacji na rynku sam. ciężarowych. Spadek sprzedaży odczuwają wszyscy: MAN (tutaj akurat z własnych obserwacji), Mercedes, Scania, Volvo...NAstąpił też wyraźny spadek sprzedaży używanych aut ciężarowych (też z własnych obserwacji oraz rozmów z osobami odpowiedzialnymi za sprzedaż aut ciężarowych w bardzo dużym przedsiębiorstwie). Praktycznie od kilku miesięcy ludzie ci określają obecną sytuację nie inaczej jak zastój.

Kto w takiej sytuacji myśli o nowych oponach?angel4

Przyłączam się do powyższego pytania, kim jest Ambroziak?

Czy macie może jakieś komentarze czy też przemyślenia w związku z ostatnimi "przetasowaniami" ?

www.money.pl/gielda/komunikaty...

www.money.pl/gielda/komunikaty...

www.money.pl/gielda/komunikaty...


To już zmienia postać rzeczy, ale w dalszym ciągu 15 mln można wykorzystać w inny sposób :)


kazzik82 napisał(a):
Firma: GANT DEVELOPMENT SA


... a jeszcze jest 4Q i skup akcji własnych za 80 mln do połowy 2009


Zawsze pesymistycznie podchodzę do tematu skupu akcji własnych przez jakąś spółkę. W dzisiejszych czasach pozbywanie się gotówki na buy back zmusza mnie co najmniej do dłuższej refleksji. Niby z jednej strony akcje są tanie, więc moment jest dobry, ale z drugiej strony nikt dokładnie nie może przewidzieć jaki będzie 2009r, ale wszyscy się zgodzą co do tego, że dla branży deweloperskiej nie będzie to z całą pewnością najlepszy okres...

Czy GANT naprawdę nie ma innej wizji na zagospodarowanie 80 mln zł?


WatchDog napisał(a):

Rating przed tymi hockami klockami był A-, czyli potęga.

Wynik: rating BBB. bardzo wysoki jak na rzekomego trupa.Witam wszystkich,

abstrahując od tematu kilka słów na temat ratingów:

1. instrumentu oparte na pożyczkach subprime miały rating BBB

2. Wall Street wprowadzając w ruch że tak powiem "kreatywne narzędzia finansowe" tworzył w oparciu o ww pozyczki nowe instrumenty które miały rating AAA

Jak ktoś chce bardziej zapoznać się z tematem polecam artykuł

www.portfolio.com/news-markets...

długi, ale wyjątkowo ciekawy !!

Informacje
Stopień: Oswojony
Dołączył: 13 listopada 2008
Ostatnia wizyta: 2 grudnia 2017 01:29:08
Liczba wpisów: 27
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,062 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,30% +33 660,31 zł 53 660,31 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło