pixelg
Jaki DM polecacie - Warsztat - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

Jaki DM polecacie

Orkan
0
Wpisów: 17
Wysłane: 24 marca 2009 08:12:05
Witam

Pytanie początkującego. Jaki DM polecacie (zwłaszcza z opcją transakcji internetowych i dobrą platformą) aby uniknąć ewentualnych problemów. Co należy brać pod uwagę oprócz prowizji i opłaty za prowadzenia konta. Ze starych czasów (Bank śląski;) pozostał mi jeszcze rachunek w DM Penetrator - czy warto go odnowić czy raczej szukać czegoś nowego.

TheBlackHorse
1
Wpisów: 1 410
Wysłane: 24 marca 2009 23:26:02
Poczytaj forum już trochę zostało napisane o tym. A jeżeli miałbym Ci doradzić to bierz BOŚking . Przejrzysty intuicyjny interfejs, notowania NOL3 jeszcze mi się nie zawiesiły nigdy więc chyba jest ok. Miałem kilka razy problem z anulatą zlecenia ale pewnie dlatego, że robiłem to w wizjerze a nie głównym panelu. Prowizje raczej wszędzie są na tym samym poziomie, opłata za prowadzenie uzależniona od obrotu.
You can't judge a fish by lookin' in the pond
You can't judge right from looking at the wrong
You can't judge one by looking at the other
You can't judge a book by looking at the cover
Oh can't you see, oh you misjudge me
I look like a farmer, but I'm a lover!

klakson
0
Wpisów: 69
Wysłane: 30 marca 2009 17:55:28
najlepiej sam przetestuj pare biur bo kazdy ma inne oczekiwania bos, wbk, x-trade jest tego tyle ze mozna wybierac

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 584
Wysłane: 30 marca 2009 18:19:53
Kłopot jest taki, że mało kto z nas zna więcej niż jedno biuro maklerskie.
A jeśli już zna, to pewnie najwyżej dwa. Dlatego proponuję coś takiego: nasz redaktor otworzy rachunek w każdym biurze maklerskim i będzie trejdował przez trzy miesiące, a potem zrobi solidne porównanie atrybutów.
Potrzebuję tylko, żeby wspólnie spisać kategorie, w jakich te biura mamy oceniać, tj. co oprócz prowizji ma być sprawdzane. Proszę o sugestie.

addi
0
Wpisów: 1 086
Wysłane: 30 marca 2009 18:36:11
he he wypowiem się na temat 4-ech:
PeKaO mało przyjazny, wg mnie nie jest zainteresowany indywidualnym
BPH mało przyjazny ale ciekawe połączenie rachunku maklerskiego z ROR
BOSSA i BZWBK podobne, przewaga BZWBK to możliwość korekty zlecenia i integracja z ROR.

majama
1
Wpisów: 1 178
Wysłane: 30 marca 2009 18:41:07
Proponuje sprawdzić takie możliwości:
- mozliwosc zmiany zlecenia w trakcie jego trwania, przedłużanie, zmiana ceny
- mozliwosc wyswietlania sumy pieniedzy potrzebnych na zlecenie lacznie z prowizjami w momencie tego zatwierdzania (tego mi brakuje i obliczajac szybko "na oko" czasem sie przestrzeli co karze powtarzac wprowadzanie danych po kilkunastu sekundach gdy sie wyswietli brak srodkow na pokrycie)
- łatwy dostep do danych o cenach jakie sie kiedys za trzymane akcje zaplacilo
- automatyczne wyliczanie średniej zakupu z akcji
- automatyczne przelewy na rachunek bankowy srodków pozostalych po sprzedazy
- mozliwosc pewnego podtrzymywania sesji, czyli brak problemów z utrzymaniem aktywnego okna dostepu do konta gdy sie pozostawi komputer albo zaczyta w innym oknie na jakims forum, potem sie chce cos zlecic a tu kupa... i znowu logowanie (miewalem z tym problemy w multibanku pomimo podtrzymania wlaczonego w opcjach)

edit: co do prowizji to zastanawia mnie czy jest gdzies tak że jesli zlecenie jest realizowane w jednym dniu w kilku etapach (małymi porcjami) to placi sie za kazdy z nich osobno. Oczywiste dla mnie jest że placi sie za kazdy dzien osobno, ale moze gdzies jest tak niekorzystnie ze nawet jednosesyjne zlecenia potrafia skasowac kilka razy prowizję. To istotna sprawa na malo plynnych akcjach albo przy duzych pakietach.
To jest gra. Zabawa na pieniądze.
Edytowany: 31 marca 2009 21:50

TheBlackHorse
1
Wpisów: 1 410
Wysłane: 30 marca 2009 22:50:03
I jeszcze jak często zawieszają się notowania, czy w ogóle się zawieszają.
You can't judge a fish by lookin' in the pond
You can't judge right from looking at the wrong
You can't judge one by looking at the other
You can't judge a book by looking at the cover
Oh can't you see, oh you misjudge me
I look like a farmer, but I'm a lover!

ronin
0
Wpisów: 154
Wysłane: 31 marca 2009 18:32:44
majama napisał(a):
Proponuje sprawdzić takie możliwości:
- mozliwosc zmiany zlecenia w trakcie jego trwania, przedłużanie, zmiana ceny

Bardzo ważna sprawa thumbright

Poza tym awaryjność:
Dzwonie do BPH i mówie że mi się system wylogowuje co 1min a oni że u nich wszystko ok i że to u mnie coś albo z internetem albo z firewall'em. Odintalowałem G Data firewall nadal to samo przeinstalowałem sterowniki od neta to samo, przeinstalowałem NLO3 to samo. po kilku godzinach przeprosili mówiąc że to jednak u nich Sick . Kicha totalna. Już dawno bym otworzył coś równoległego ale żeby podpisać musze być w kraju a niestety nie ma mnie. Myśle tu o X-Trader mają niskie prowizje i korzystają z Sidomy, która pracuje na Java co oznacza otwarcie programu na kilku komputerach jednocześnie Anxious .

krzem78
0
Wpisów: 197
Wysłane: 31 marca 2009 21:58:40
- wachlarz ofert DM, tzn jakiego rodzaju transakcje można zawierać (np. w mBank nie można kupic opcji i kontraktów terminowych)
- opłaty za notowania ciągłe (1 oferta, 3 (chyba już nigdzie nie ma), 5, ewentualnie wszystkie)
Moja rzeczywistość subiektywna - to wszystko to, co istnieje. Rzeczywistość obiektywna to twór syntetyczny dotyczący hipotetycznej uniwersalizacji licznych rzeczywistości subiektywnych. Philip Dick.

konik
0
Wpisów: 468
Wysłane: 31 marca 2009 22:24:54
w pekao za 3 zycza sobie 20 zl

Irek_2
0
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 120
Wysłane: 31 marca 2009 22:30:27
Mam rachunek w DM BOŚ, pakiet darmowy - ograniczenia w dostępie do informacji bieżących oraz wykresy z opóźnieniem - sam arkusz notowań na bieżąco. Jestem zadowolony, a problemy zawsze się zdarzają. W jednym z wcześniejszych wpisów była informacja o problemie z anulatą zlecenia. Przećwiczyłem temat - można bez problemu anulować zlecenie w trakcie sesji, niezależnie kiedy było wystawione. Jeśli się wystawi zlecenie po zamknięciu sesji (trzeba jeszcze zaczekać na uaktywnienie rachunku) na dzień następny, to w tym samym dniu nie można go anulować. Można bez problemu to zrobić rano, przed sesją następnego dnia. Jedna wpadka mnie wkurzyła - raporty bieżące spółek, w tym wyniki kwartalne są dostępne na bieżąco w pakiecie darmowym, jednak w przypadku ELSTAR-a za IV kwartał był prawdopodobnie dodany komentarz analityków, przez co również wyniki kwartalne były niedostępne dla posiadaczy pakietu darmowego. Ale tak jak napisałem wpadki zdarzają się wszędzie.
Podoba mi się możliwość tworzenia własnego arkusza notowań (wybór widocznych spółek), pod arkuszem umieszczam zawsze tabelkę z indeksami oraz "monitoring rynku", czyli bieżące info o wszystkich zawieranych transakcjach na GPW.
W przypadku DT problemem może być (przy darmowym pakiecie) opóźnienie w wykresach. Właśnie sprawdziłem w historii zleceń - w przypadku realizacji zlecenia na dwie raty, w jednym dniu, nie miałem pobranej dwukrotnie minimalnej prowizji 5,-zł. Nie przećwiczyłem jeszcze sprawy przelewów na rachunek ROR - nie mam ROR-u w BOŚ.
Pomimo tego, że generalnie jestem zadowolony myślałem o poszukaniu czegoś z większym (darmowym) lub tańszym dostępem do informacji np. zmiany w zaangażowaniu funduszy, itp. Zresztą chyba każdy może sprawdzić zakres informacji publikowanych w pakiecie darmowym, gdyż wydaje mi się, że niczym się nie różni w stosunku do informacji publikowanych po wejściu na stronkę.

krzem78
0
Wpisów: 197
Wysłane: 5 kwietnia 2009 17:52:33
Obecnie mam konto w e-makler, ale nie jestem zadowolony. Myślę o zmianie na x-trade brokers lub BOŚ.
Pierwszy (X-trade)zachęca mnie tanimi prowizjami (0,25% kontra 0,38% u innych, na opcjach i kontraktach podobnie)
Drugi (BOŚ) długim istnieniem na rynku, bardziej rozbudowanymi ułatwieniami technicznymi (choć pakiet żółty i brak konta chyba niewiele się różnią), przyzwyczajeniem do stronki http://www.bossa.pl, większą popularnością. Czy ktoś z Was korzysta z X-trade brokers i mógłby mi zaopiniować czy lepiej poczekać na porównanie Watch Doga?
Moja rzeczywistość subiektywna - to wszystko to, co istnieje. Rzeczywistość obiektywna to twór syntetyczny dotyczący hipotetycznej uniwersalizacji licznych rzeczywistości subiektywnych. Philip Dick.

majama
1
Wpisów: 1 178
Wysłane: 6 kwietnia 2009 10:40:42
program NOL3 z Alior banku wylozyl mi sie dzisiaj o 10:26 i tak ciagle nie moze nawiazac polaczenia Eh?
to przypomina ze dobrze miec dwa rachunki maklerskie aby miec dostep do informacji i notowań
To jest gra. Zabawa na pieniądze.
Edytowany: 6 kwietnia 2009 11:06

liczbero
0
Wpisów: 123
Wysłane: 14 kwietnia 2009 17:00:03
Ja mam konto w ING i ogolnie nie moge narzekac. Konto darmowe z jedna ofertaangry3 % 5ofert - 80zl, pelny arkusz 160zl. Prowizja z akcji to 0,39% ( przy malych kwotach ok. kilku tys. wieksza ok. 0,42%, przy duzych kwotach i obrotach prowizja jest mniejsza od 0,39% i negocjowalna). Kontrakty kosztuja 9zl. Mozliwe jest zwolnienie z oplat (80 lub 160zl) przy wypracowaniu duzych obrotow na rachunku (100tys lub 300tys). Swoje dostana z prowizjibinky Wykresy w czasie rzeczywistym mam na darmowym koncie, to samo tyczy sie mozliwosci modyfikacji zlecenia. W sumie wszystko ladnie i pieknie ale wiem ze XTB jest tansze(ale jak funkcjonuje nie mam pojecia). I pierwsza wpadka jaka zaliczyli byla dzisiaj(choc musze przyznac ze nie czesto sledze notowania). Ok 16:20 system mnie wylogowal i zalogowac sie moglem dopiero teraz. Mial ktos tez takie problemy??
Edytowany: 14 kwietnia 2009 17:00

buldi
0
Wpisów: 5 064
Wysłane: 14 kwietnia 2009 17:09:26
Ja miałem. I to nie pierwszy już raz.
Po raz kolejny sidoma dała ciała - tym razem przed samym Fixingiem. Mam już tego dosyć dlatego nie polecam ING!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

SlawekW
0
Wpisów: 878
Wysłane: 20 kwietnia 2009 14:46:17
liczbero napisał(a):
I pierwsza wpadka jaka zaliczyli byla dzisiaj(choc musze przyznac ze nie czesto sledze notowania). Ok 16:20 system mnie wylogowal i zalogowac sie moglem dopiero teraz. Mial ktos tez takie problemy??

Ja do tej pory dwa razy doswiadczylem padu na fixingu, ale nie mysle o zmianie, bilans jak do tej pory bardzo pozytywny. Zlecenia wchodza blyskawicznie, system przyjazny i przejrzysty.

Ale jak byscie slyszeli o takim, ktory ma opcje "sprzedaj po najwyzszym kursie dnia" i analogiczna na kupno, to dajcie znac!

Oraz dobrze by bylo czasem - kosztem szybkosci zlecenia - gdyby system pytal: czy jestes absolutnie, święcie, w 100% przekonany, że chcesz umiescic to zlecenie na gieldzie??happy7
Mnie tez dopadł kryzys.. jem spleśniały ser, pije stare wino i jeżdżę autem bez dachu....
Edytowany: 20 kwietnia 2009 14:46

kijekjjk
0
Wpisów: 336
Wysłane: 21 kwietnia 2009 17:29:12
Z niecierpliwoscia czekam rankingu domow maklerskich..moglyby sie pojawic nawet jakies spostrzezenia niedlugo po rozpoczeciu testowania, jeszcze przed koncowym rankingiem DM..np po 1 tygodniu uzytkowania jakiegos konta bedzie mozna zauwazyc ze cos wybitnie przeszkadza..
a czekam z niecierpliwoscia gdyz mam konto w mbanku i doswiadczone juz bodajze 2 awarie BARDZO mi sie nie podobaly. Ponadto chcialbym sprobowac swoich sil w inwestycjach na futures..
poza kontraktami jeszcze szukam DM ktory posiada sensowna oferte do mobilnego inwestowania..bo moze sie niedlugo na takie cos skusze..
jezeli ktos ma konto w wbk to bardzo bylbym wdzieczny za opinie bo nad nim sie zastanawiam
o xtb pogooglalem i opinie raczej negatywne znalazlem, ale na temat inwestycji na forexie..
„Inwestorzy nie planują przegrywać. Przegrywają, bo nie planują”...
"Taka jest moja koncepcja
Tak ja to widzę"

Joker
116
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 2 020
Wysłane: 21 kwietnia 2009 18:15:39
liczbero napisał(a):
Ja mam konto w ING i ogolnie nie moge narzekac. Konto darmowe z jedna ofertaangry3 % 5ofert - 80zl, pelny arkusz 160zl. Prowizja z akcji to 0,39% ( przy malych kwotach ok. kilku tys. wieksza ok. 0,42%, przy duzych kwotach i obrotach prowizja jest mniejsza od 0,39% i negocjowalna). Kontrakty kosztuja 9zl. Mozliwe jest zwolnienie z oplat (80 lub 160zl) przy wypracowaniu duzych obrotow na rachunku (100tys lub 300tys). Swoje dostana z prowizjibinky Wykresy w czasie rzeczywistym mam na darmowym koncie, to samo tyczy sie mozliwosci modyfikacji zlecenia. W sumie wszystko ladnie i pieknie ale wiem ze XTB jest tansze(ale jak funkcjonuje nie mam pojecia). I pierwsza wpadka jaka zaliczyli byla dzisiaj(choc musze przyznac ze nie czesto sledze notowania). Ok 16:20 system mnie wylogowal i zalogowac sie moglem dopiero teraz. Mial ktos tez takie problemy??
Najważniejszej rzeczy nie wymieniłeś Statici i Notwan3max. Bez tego jestem ślepy. Sidome tylko używam do składania zleceń, Reuters+PAP

Hunter
0
Wpisów: 83
Wysłane: 22 kwietnia 2009 00:27:50
Joker napisał(a):
liczbero napisał(a):
Najważniejszej rzeczy nie wymieniłeś Statici i Notwan3max. Bez tego jestem ślepy. Sidome tylko używam do składania zleceń, Reuters+PAP

Ja posiadam rachunek w ING i nie mogę porównać z innymi, ale moim (bardzo krytycznym) zdaniem oceniam ogólnie bardzo dobrze. Jak już przedmówcy stwierdzili.. teraz nawet w podstawowym pakiecie Notowania 3MAX (Statica) za darmo, poza tym używam PAP, Reuters. Składanie zleceń, ogólna budowa serwisu, wiele możliwości...wszystko jest ok. Nie mam doświadczeń ze składaniem zleceń przez tel.

Na początku miałem problemy z pakietami, trzy razy reklamowałem :/ Potem się poprawiło, ale kilka razy w czasie fixingu mnie wywaliło z systemu na dobre...:/, w czasie sesji też się zdarzyło. Jednak od jakiegoś czasu wszystko działa bez zarzutu i przyznam, że patrząc na całość oferty, usług i szybkości Sidomy w ING polecam zdecydowanie!

przemek_f
0
Wpisów: 166
Wysłane: 22 kwietnia 2009 09:01:01
Ja mam rachunek w mBanku. W sumie nie ma dużo możliwości ale mi wystarczał do tej pory.

Teraz jednak chciałbym spróbować gry na kontraktach.
Możecie coś polecić, gdzie są małe koszty na wejściu? W sumie podoba mi się bossa, ale nie podoba mi się opłata za "dodatkowe zabezpieczenie sprzętowe". Czy opłata ta jest konieczna do składania zleceń przez internet, czy jest dodatkową opcją?

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7