pixelg
książki na początek - Warsztat - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4

książki na początek

zylq
0
Wpisów: 20
Wysłane: 20 lutego 2010 16:10:43
Przeczytałem książkę GPW I - Giełda Papierów Wartościowych w praktyce autor Marcin Krzywda
co polecacie dalej kolejne części czyli GPW II - Papiery wartościowe w praktyce , GPW III - Analiza techniczna w praktyce i GPW IV - Alternatywne metody analizy technicznej czy książkę John J. Murphy - Analiza techniczna rynków finansowych czy jeszcze jakieś inne tylko chodzi mi zeby nie były za trudne do zrozumienia na początek. Z góry dzięki za poradę.

TheBlackHorse
1
Wpisów: 1 410
Wysłane: 20 lutego 2010 16:55:07
Tu zajrzyj, sporo przydatnej literatury zostało wymienionej... blackeye
You can't judge a fish by lookin' in the pond
You can't judge right from looking at the wrong
You can't judge one by looking at the other
You can't judge a book by looking at the cover
Oh can't you see, oh you misjudge me
I look like a farmer, but I'm a lover!

zylq
0
Wysłane: 20 lutego 2010 17:40:30
dzięki , ale tam większość jest książek o AF a ja gdzieś przeczytałem już nie pamiętam gdzie ze początkujący lepiej powinien zacząć od AT. To prawda czy jakaś bzdura??

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

TheBlackHorse
1
Wpisów: 1 410
Wysłane: 20 lutego 2010 18:10:41
Jezusiczku d'oh! . Takich rad lepiej nie słuchaj...
Jeśli ktoś powiedział Ci żebyś zaczął od AT, bo jest łatwiejsza, to albo ma blade pojęcie o niej albo jest idiotą. *
Murphy ujął AT na trochę ponad 500 stronach. A i tak pisał w skrócie...
Nie jestem żadnym specjalistą od AT ani AF i sam powinieneś zdecydować co leży Tobie bardziej. Na pewno podstawy już znasz jednej i drugiej metody, także wybór należy do Ciebie.
Co do książek o AT skoro się domagasz... Przestudiuj wyżej wymienionego Murphego. Jeśli czegoś nie zrozumiesz, czytaj jeszcze raz a jeśli to nie przyniesie rezultatu pytaj na forum.

Sukcesów życzę thumbright .

*Wcale nie twierdzę, że AF jest łatwa, bo nie jest.
You can't judge a fish by lookin' in the pond
You can't judge right from looking at the wrong
You can't judge one by looking at the other
You can't judge a book by looking at the cover
Oh can't you see, oh you misjudge me
I look like a farmer, but I'm a lover!

zylq
0
Wysłane: 14 marca 2010 23:04:39
nie chce zaczynać nowego tematu więc pisze tu. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć co to jest strefa konsolidacji

DarkestLie
0
Wpisów: 241
Wysłane: 15 marca 2010 10:44:57
zylq napisał(a):
nie chce zaczynać nowego tematu więc pisze tu. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć co to jest strefa konsolidacji

www.investopedia.com/terms/c/c...
You're not deep, you're not an intellectual, you're not an artist, you're not a critic, you're not a poet, you just have internet access.

zylq
0
Wysłane: 15 marca 2010 12:08:26
a coś po Polsku bo z angielskim u mnie nie najlepiej
Edytowany: 15 marca 2010 12:08

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 584
Wysłane: 15 marca 2010 12:29:32
Tak, gołe linki nic nie dają, można je samemu znaleźć i... dalej nic.

A podstaw nigdy za wiele.

Konsolidacja to trend boczny. Czas mija, a kurs się niewiele zmienia, chodzi sobie trochę w górę, trochę w dół, nie naruszając istotnych technicznie poziomów - czyli w jakiejś strefie. W kategoriach czytania emocji rynku, oznacza to niezdecydowanie. Ale w miarę jak upływa czas, rośnie zniecierpliwienie. Przedłużająca się konsolidacja wyznacza i umacnia nowe opory i wsparcia, a zwykle im dłużej trwa, tym silniejsze potem wybicie. Spróbuj teraz przejrzeć wykresy i znaleźć przykłady konsolidacji w różnych interwałach czasowych.

TomKo
0
Wpisów: 139
Wysłane: 15 marca 2010 21:11:23
WD a myślałeś może o założeniu kurs o AF "dla zielonych"? Jakaś popularna spółka z ładnymi sprawozdaniami, z sektora budowlanego bądź finansowego? (podobno nadzieja gospodarki)
Oczywiście ten kurs trwałby do krańca świata- temat woda, ale jeśli byłby popyt (a na pewno jest) to było by całkiem dochodowo zapychając lukę- bo oczywiście kurs byłby dostępny w abonamencie.

Spore wyzwanie, ale masz sporo pomocników więc... love4

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 584
Wysłane: 15 marca 2010 22:18:41
Może e-learning albo webcasting, sam nie wiem.
Każda spółka jest inna. Pisząc omówienia robimy to tak, żeby czytający mógł pójść tą samą ścieżką rozumowania, pokazujemy drogę przez sprawozdanie. Ale ona nie jest zawsze taka sama, bo spółki są różne.
Wolałbym to chyba tłumaczyć na żywo, na czymś w rodzaju szkoleń czy warsztatów. Od razu jest interakcja i wiem co źle tłumaczę.

buldi
0
Wpisów: 5 064
Wysłane: 15 marca 2010 22:27:20
Warsztaty na żywod'oh!
Już to widzę.drunken

Ale gdyby miało do tego dojść, ja piszę się w ciemno - inaczej nie nada pojąć zawiłości raportów3some

TomKo
0
Wpisów: 139
Wysłane: 16 marca 2010 00:52:48
fajna platforma e-learning'owa jest na Krakowskim Uniwersytecie Ekonomicznym natomiast webcasty widziałem tylko w deloitte i całkiem fajnie im to śmigało.

Kwestia tylko czy technicznie jest to możliwe ze strony portalu...

Ale jeśli będzie inicjatywa to nic nie stanie na przeszkodzie wave

zylq
0
Wysłane: 18 marca 2010 17:36:50
Pisze znowu tu bo nie chce zaśmiecać moimi pytaniami forum. od mniej więcej 2 miesięcy interesuje sie giełdą chce sie jeszcze pouczyć z 2 lat i zacząć grać na giełdzie. i pytanie brzmi ile można tak naprawde zarobić na giełdzie bo na każdej stronie czytam coś innego np. na jednej stronie czytam ze doświadczeni inwestorzy robią 40% rocznie na innej ze 20% na jeszcze jednej znowu coś innego czyli jakie zyski robią doswiadczeni inwestorzy. bo np. ja jako amator chciałbym za te 2 lat zainwestować 15 tyś. to to jest chyba nie możliwe żebym z tego zrobił jakieś większe pieniądze. bo jak doświadczeni inwestorzy robią te 40% rocznie to teraz mysle czy wogule warto sie uczyć.( wiem ze lepsze pytanie by było ile można stracić ale sami wiecie jacy są ludzie).

bB86
0
Wpisów: 744
Wysłane: 18 marca 2010 18:15:45
Większość robi tyle co rynek. Czyli 10% rocznie.
30% rocznie to super wynik.(mówimy tu o wieloletniej średniej a nie jednorocznych wyskokach)
• Diehard modern value investor (with a Mungerish twist) ;) •
Edytowany: 18 marca 2010 18:18

zylq
0
Wysłane: 18 marca 2010 18:43:06
czyli to nie ma sensu inwestować z tak małym kapitałem

Irek_2
0
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 120
Wysłane: 18 marca 2010 19:38:26
LEWAR

Zaczynasz do 15 tys., kupujesz akcje, DM oferuje kredyt dajmy na to 100% wartości portfela, czyli dokłada drugie tyle. Oczywiście nie za darmo. Dokłada dziadek, wujek, Wojtech i Zbychu (za połowę zysków).

PODSTAWOWY WARUNEK - zwrot na poziomie wyższym od kosztów kredytów/pożyczek, ja biorę pod uwagę koszty pożyczek gotówkowych i limitów w ROR (bo te środki najszybciej pozyskać) - czyli cyrka 20% w skali roku.
Zacznij małymy środkami (tylko własnymi), bez rozgłosu i reklamy, opracuj SWOJĄ WŁASNĄ STRATEGIĘ, przetestuj swoją strategię wstecz "na sucho", wejdź na rynek, stosuj ją konsekwentnie, modyfikuj w zależności od wyników, czytaj książki i korzystaj z internetu (w tym ze stockwatch wave ) ale nie przesadzaj z wydatkami (za prowadzenie rachunku w DM, za abonament na stronach internetowych, itp). Potraktuj ten pierwszy etap jako naukę, nie próbuj od razu ZARABIAĆ. Jak masz cierpliwość i samozaparcie to teraz możesz zrobić tak:
LEWAR
.....

A tak wogóle, to pamiętaj, żebyś nie sugerował się naukami, wypowiedziami, analizami, wnioskami, rekomendacjami, wywiadami, nagonkami, wpisami na forum, itp. itd. innych, tylko SAM WYCIĄGAŁ WNIOSKI.
Oczywiście zawsze chodzi o jakiś wybór, jeśli masz możliwość nauki pilotażu jambojet-ów i znasz perfect angielski to zapomnij o giełdzie, bo w samolocie zarobisz więcej i to z mniejszym poziomem stresów blackeye
Ale się rozpisałem na proste pytanie "czy inwestować z małym kapitałem".

zylq
0
Wysłane: 18 marca 2010 22:04:31
znacie jakiś dobry portal gdzie można poczytać o kredytach na akcje

zylq
0
Wysłane: 19 marca 2010 10:16:51
to jeszcze raz radzisz wziąć kredyt na początek czy tylko własnymi środkami inwestować. przeczytałem ze można wziąć kredyt pięcio krotnie większy od sumy inwestującej no ale jak piszesz ze jest oprocentowanie 20% w skali roku to chyba jest nie możliwe zebym był w stani to spłacic i tylko bym sie zadłużył i w jaki sposób sie to spłaca jak normalny kredyt czy jakoś inaczej. i ten kredyt jest na debiutujące spółki czy na normalne spółki też bo akurat tamten artykuł mówił o debiutujących spółkach. najlepiej jak byście podali jakąś strone gdzie można poczytać o tych kredytach.

Zielarz
0
Wpisów: 457
Wysłane: 19 marca 2010 10:22:37
Czy ja zwariowalem czy ostatnia rzecza ktora powinien robic poczatkujacy to grac za pozyczone ? Jak slysze takie pomysly to mi sie przypomina film "Wielki szu", zwlaszcza zakonczenie.
Oby nigdy więcej drzewa nie przysłoniły mi lasu ...
It’s just money. It’s made up.

zylq
0
Wysłane: 19 marca 2010 10:44:40
no dobra dam sobie na razie spokój z tym kredytem. czyli jak bym zaczął z tymi 15 tys. to tylko by poszło na edukacje pieniędzy by z tego nie zrobił? bo jak paczę na wykresy spółek to nie które kursy podskoczyły nawet o ponad 100% w ciągu 3 miesięcy czy to naprawdę trudno znaleść takie spółki czy po prostu zawsze jest tak ze na tej spółce sie zarobi a na tej straci. tam obyty w analizie wykresów jeszcze nie jestem czytam niby analizę techniczną murphygo ale jestem dopiero na formacjach i zaczołem czytać zawód inwestor eldera. i teraz zaczynam mysleć czy to ma jakiś sens bo większego kapitału nie bede miał i zaczynam wątpić ze kiedyś bym sie dorobił na giełdzie.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4