pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

CSharpBeginner

CSharpBeginner

Ostatnie 10 wpisów
@hotFinger,

dośc naiwne myślenie, miałeś ostatnio pokaz co się dzieje na GPW gdy ameryka spada xd także los JSW w dużje mierze jest uzależniony od tego czy to koniec korekty w USA. jak tam znowu zaczną sypać po ~~2% to u nas znowu GPW będzie po 4% spadac :D

Pytanie czy to nie byłoby zbyt proste? Chyba już każdy zdaje sobie sprawę, że tutaj jest tylko spekuła i nic więcej. Wszyscy drobni kupują od ~~25, bo każdy otwiera wykres 3 letni i widzi jak z 10 do ponad 100 urosło. Pewnie nie jeden jest w stanie przetrzymać dużo, ale ilu dalej by trzymało akcje, gdyby grubi uwalili naprawdę do 5 zł? Myślę, że po drodze 99% drobnych wywali w okolicach 10 i poniżej ze stratami po 50+%. Brzmi jak science-fiction, ale kto dwa lata temu, gdy handlowano w okolicach 100 zł postawił by chociaż złamanego grosza, że będziemy aktualnie na 13 zł?

A argumenty, że 5 zł nierealne bo C/Z by takie małe było, popatrzcie na TPE itp., poza tym w czym problem porobić odpisy i inne sztuczki, które sztucznie podniosą różnego rodzaju wskaźniki co by ludzie mieli uzasadnienie :)

W takim wypadku jak uważacie, dywidenda by była odwołana czy skąd pieniądze na zakup mbanku?

A to nie było już wiadome od dawna, że oni z tej ulgi skorzystają? A tutaj tylko info, że dostali interpretacje i tyle tak naprawdę. Wielu pojedyńczych programistów też chcących skorzystać z tej ulgi po prostu zgłaszali się do urzędu o indywidualną interpretację żeby mieć podkładkę.

Mi się wydaje, że zjadą dużo niżej. Skoro dostali 5 miechów więcej zabawy kursem to nie zdziwiłbym się jakby chcieli jeszcze przed premierą wywalić ładnie i zasiać panikę. Może być ciekawie w najbliższych miesiącach :)

Ale ja gamedevu nie tykam, także bardziej jako obserwator ;d

Jak wygląda sytuacja w przypadku BETA ETF WIG20 TR, czy są tutaj jakieś niebezpieczeńśtwa, że nagle zainwestowane pieniądze przepadną? Z założenia ETF inwestuje włożone pieniądze w spółki WIG20, więc zawsze powinien mieć pieniądze, aby można po prostu wyjść z inwestycji. A jak to wygląda rzeczywiście? Czy inwestycja w taki ETF jest w 100% bezpieczna?

@allemange, zgadza się C/Z jest niskie, np. spółek energetyczych, ale powiedzmy sobie szczerze czy one mają szanse na wzrost, gdy czekają je ogromne inwestycje, możę nawet przejęcia albo inne zachcianki polityków :)

@Utnapisztim, dokładnie, jednak jak napisałem, taki CDR jest strasznie napompowany, mając na horyzoncie premierę CyberaPunka gdzie w cenie jest już naprawdę ogromny sukces, jaki tutaj jest potencjał wzrostu/ryzyka?

Wszędzie piszą jak to na GPW tano, jak to WIG20 pofrunie, dno uklepane. Ale patrząc obiektywnie z zimną głową czy naprawdę tak jest? Zerkam na indeks WIG20 i szczerze nie widzę tutaj nic ciekawego, jeżeli ktoś chciałby nawet z rocznym horyzontem zainwestować.

Zatem pytam, na czym ma ta hossa się odbyć?

CDR, Dino już napompowane, większośc spółek państwowa, także w każdej chwili mogą zasponsorować super pomysły i skończy się jak na Orlenie ostatnio. Do tego jakby to było mało to jeszcze frankowicze, energetyki - raczej nieciekawie to się zapowiada u nas.

Pozostają jedynie telekomy jak Play i Orange, ale to raczej papiery defensywne, rynek jest w dużej mierze podzielony i ciężko tutaj o jakiś sensowny wzrost.

Także naprawdę, z chęcia z samej ciekawości i dyskusji posłucham, jaka spółka z WIG20 ma naprawdę potencjał, żeby przez najbliższe 2-3 lata rosnąć.

Czyli w skrócie jeżeli za ostatnie 2 lata nic nie zrobiłem z tymi PIT które dostawalem od domu maklerskiego to nie mogę tych strat odliczyć w tym roku? :( Nie da się tego jakoś nadrobić?

Witam.

Mam pytanie odnośnie strat za poprzedni rok. Dostałem w lutym PIT od domu maklerskiego z wykazaną stratą za rok 2018. Niestety nic z tym nie zrobiłem, myślałem, że mając stratę nie trzeba nic z tym robić. Jak to wygląda aktualnie, czy mógłbym tamtą stratę odliczyć od potencjalnych zysków w kolejnych latach? Czy fakt, że nigdzie tej straty nie zgłosiłem przekreśla taką możlwiość? Pray

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 10 marca 2020 17:41:40
Liczba wpisów: 41
[0,01% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,159 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +82,47% +16 494,39 zł 36 494,39 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d