pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

blu

blu

Ostatnie 10 wpisów
Jeśli jest jeszcze miejsce to też chciałbym się zapisać.

Spółka do kupna to NTT. Powód zakupu to poprawiające się wyniki i nadal olbrzymie zapotrzebowanie na laptopy i ogólnie sprzęt IT w Polsce. Ponadto spółka jest notowana praktycznie przy najniższym c/z w historii, więc potencjał do wzrostu kursu jest nadal spory.

Kris59 napisał(a):
Już za kilka dni można będzie kupić po max 260 zł a potem duzy FF na rynku bo ponad 1,4 mln akcji w obrocie i duże prawdopodobieństwo mocnego spadku kursu.

Tak na zdrowy rozsądek, kto miałby sprzedawać akcje i powodować ten mocny spadek kursu? Skoro prawie cały FF to będą ludzie, którzy brali w emisji po 260 zł. Po co mieliby zaraz sprzedawać ze stratą?

Póki co ich plany zakładają niemal 50% mniejszą produkcję niż ma Mercator w tej chwili.

jwk napisał(a):
Bo wszyscy wiedzą, że spółki typu growth wycenia się na podstawie zysków sprzed 10 lat d'oh!
Nie sprzed 10 lat tylko w ciągu 10 lat. Czytanie ze zrozumieniem. Spółka od 10 lat przejada pieniądze i nie potrafi dowieźć żadnego projektu w oczekiwanym kształcie.

Niska kapitalizacja? Przy spółce wartej 200 milionów i od 10 lat będącej na potężnym minusie?

krewa napisał(a):
Kolejne PD w przypadku pokonania ATH to:
489 zł (161,8%)
544 zł (200%, mocna kumulacja zniesień)
633 zł (261,8%)

Gdzie widzisz kolejne przystanki?

investkid napisał(a):
Panowie obudzcie sie. gosc sprzedawal ze srednia wg mnie pk 28-30zl. oglosil 4dni pozniej czyli 29 kwietnia ze wtedy wszystko sprzedal. A wczoraj 29 wrzesnia panika w zwiazku z upublicznieniem tych info i obrot rzedu 500tys walorow - istna panika pod zebranie za polowe ceny tego co oddawal.
Napisz jeszcze raz o co Ci chodzi, bo ciężko to zrozumieć. W kwietniu nie było nigdy ceny 30 zł i niczego wtedy nie sprzedawał.

Sprzedał ponad 270 tysięcy akcji za ponad 7 milionów złotych w dniach 24-25 września. Wszystko wyrzucając w rynek po cenach od 22.40 do nawet 33.40. Wystarczy sobie wejść w komunikaty i sprawdzić.

I chyba to oczywiste skoro prezes wali wszystkimi akcjami w rynek zaraz po wątpliwej jakości infach i podbitkach to nawet najtwardsze szczury będą uciekały z pokładu w popłochu.

Co ciekawe, tym razem zadziwiająco szybko została zaktualizowana ich strona internetowa i obecny skład akcjonariatu (100% FF).


kliknij, aby powiększyć

Trzymasz cały czas tę Krynicę? Masz jakiś plan wyjścia czy póki co spokojnie patrzysz na kurs mimo takiego dnia jak dzisiaj (z wideł +30% na jakieś -3% po odwieszaniu i koniec +10%)?

Kupiłem wczoraj. Na tle lecącego rynku wygląda na razie całkiem nieźle. Zobaczymy do ilu dojedziemy na październikową dywidendę.

Dix22 napisał(a):
Dosyć ciekawy spadek kursu - szybki i agresywny. Około 70% od wierzchołka. Co prawda, spółeczka była bardzo niedowartościowana, ale... odbicie korekcyjne w tym przypadku aż się prosi. Co sądzicie?

Niedowartościowana jest teraz przy c/z 22 czy była niedowartościowana na wierzchołku przy c/z 70? Tu jeszcze jest spory zapas na spadki.

Brak reakcji też jest "reakcją". Gdyby raport się spodobał to obroty byłyby większe. Gdyby raport był katastrofalny to byłaby lawina na duży obrotach.

Też się zastanawiam nad Pragma. Kusi bardzo wysoka dywidenda i oczywiście perspektywa znacznego zwiększenia skali działalności dzięki współpracy z Allegro. Spółka niestety wydaje się mało popularna i trochę strach wejść większym kapitałem. Do tego jej kurs praktycznie od ponad 10 lat faluje w jednym kanale cenowym (poza niedawnym wyskokiem). Boję czy aby na pewno ta współpraca z Allegro jest w stanie wynieść spółkę na inny levei i czy czasem to partnerstwo ich nie przerośnie (czy też ich mocy operacyjnych).

sasky napisał(a):
To może potrwać nawet kilka miesięcy
Nie chce być czarnowidzem, ale Krezus, w który tez zatajano transakcje w 2018 r. do dziś nie ruszył..

Przecież Krezus za zatajanie transakcji na olbrzymią skalę wisiał dokładnie 7 dni (w sierpniu 2018). Później ponownie za to samo wisiał w październiku 6 dni, aż w końcu go zawiesili 'permanentnie' w grudniu za coś zupełnie innego. Nie insynuuj zatem korelacji, której tu nie ma. Co więcej, na bazie case'u Krezusa powinieneś był napisać, że zawieszenie nie powinno trwać zbyt długo skoro szukasz jakiegoś powiązania między obiema spółkami...

kojo napisał(a):
Jeżeli tak jest, to z czym zostały zaksięgowane należności z 2Q?

Przychody przyszłych okresów na bilansie.

O jakim przychodzie Wy rozmawiacie? On powstanie dopiero jak zrealizowana zostanie dostawa. Póki co wszystko zostaje na bilansie.

Mennicę grasz stricte pod dzisiejsze wyniki? Liczysz, że będą lepsze za Q1?

Tak, szkoda, że się za nagle wszyscy wzięli za oświecanie ludzi jak już jest po ptokach. Każda z informacji w tym artykule jak i w podobnym na Bankierze była znana na tygodnie przed zawieszeniem.

Dawno nie było update'u od Ciebie. Sprzedaż Grodna była dosyć niefortunna... Ale może skorzystałeś na szalonych wzrostach NC czy ograniczasz zaangażowanie w ten rynek?

Co Cię w tym zastanawia? Ulica jeszcze spekuluje na głównym papierze, a ci którzy dostali trochę PDA w IPO wywalają, bo nikt nie ma zamiaru tego trzymać do scalenia, które nie wiadomo nawet kiedy będzie.

Co Cię skłania do takiego "obstawiania"? Może sam jesteś akcjonariuszem i masz zamiar jutro realizować zysk po 40-45 zł, bo te 50 zł które się trzymało przez ostatnie 3 tygodnie Cię nie satysfakcjonowało?

Tofik napisał(a):
a TOP GLOVES już mimo spadków w USA plus 10-12 % :)
pl.investing.com/equities/top-...

Ale czy oni nie są notowani na giełdzie w Malezji?

e: A widzę, w Stanach są na OTC czyli na obrocie pozagiełdowym.

e: To chyba już reguła, że im gorzej na giełdach tym lepiej sobie radzą spółki zarabiające na wirusie. Akcjonariusze Mercatora nie powinni mieć dzisiaj złych humorów (jako nieliczni).

Skoro uważasz, że nic nie ma sensu i najlepiej rzucać monetą to Ci tego nie zabronię. Każdy musi znaleźć swój sposób na inwestowanie.

tomcio46 napisał(a):
To do czego porównywać?

Dlaczego firmy z tej samej branży, i nawet z tego samego kraju/rynku potrafią mieć diametralnie różne wskaźniki? Gdyby giełda była taka prosta to pewnie każdy z nas byłby znacznie bogatszy :).

Na giełdzie nie ma czegoś takiego jak "powinien". Owszem aktualna wycena Mercatora nadal wydaje się być atrakcyjne, ale nie ma sensu jej porównywać 1:1 z malezyjskim potentatem.

No właśnie podałeś link do Wiki gdzie napisane jest:

Production output
73.8 billion pieces (as at 30 March 2020)

Czyli informacja z ich oficjalnej strony. Chyba sami najlepiej wiedzą ile produkują?


Skąd wziąłeś te 30 miliardów rękawiczek produkowanych przez Top Glove? Oficjalne dane mówią o produkcji rocznej na poziomie 74 miliardów.

jarek1111 napisał(a):
moim zdaniem teraz wzrostow zadnych nie bedzie .mozliwe wzrosty dopiero przed samymi wynikami za 2 kwartal .do tego czasu mozliwa wieksza korekta. roslo z 10 na 50 i teraz jest realizowany zysk.

Kurs od 2 tygodni wisi koło 50 zł, więc kto miał realizować cokolwiek to chyba już dawno to zrobił.

Tofik napisał(a):
100 mln?? Tak myślałem miesiąc temu, teraz patrząc na ceny rękawiczek osobiście uważam, że jak nie zrobią min 200 mln to nie wykorzystują potencjału jaki posiada spolka

Mógłbyś proszę poprzeć te 200 mln jakimiś konkretnymi wyliczeniami?

anty_teresa napisał(a):
10 proc. zwrotów?

Walu-osp napisał(a):
No gdzieś tak by było.

Jak Wam to wyszło?

Informacje
Stopień: Oswojony
Dołączył: 13 maja 2018
Ostatnia wizyta: 23 stycznia 2021 00:22:02
Liczba wpisów: 30
[0,01% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]
Punkty respektu: 4

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,297 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +158,21% +31 642,98 zł 51 642,98 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d