pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

donadoni

donadoni

Ostatnie 10 wpisów
@Wojetek dzięki za analizę. Myślisz, że spadek obrotów jest spowodowany okresem wakacyjnym czy bardziej brakiem nowego pieniądza na rynku?

Wypada pogratulować ostatniego wystrzału portfela CFR. Przez długi czas prawie bez wzrostów a tu nagle wystrzał o ponad 30%. Wygląda na to, że zła wakacyjna passa dla portfela zostanie przełamana.

Jeżeli mogę, to poproszę o ponowna analizę WIG20. Czy ostatnia zadyszka indeksu to wstęp do korekty czy tylko długi przystanek we wzrostach? Zastanawia mnie to nieudane wybicie górą i powrót do zakresu wcześniejszej konsolidacji, choć utrzymywanie się indeksu w okolicy górnego ograniczenia kanału chyba nie przesądza o zanegowaniu ostatniego wzrostu?

Cytat:
zbyt oczywiste

Obecne wzrosty są irracjonalne to i kierunek wybicia nie musi być oczywisty. Jeno co jest dość pewne to, że dynamiczny ruch tuż, tuż.

Czy to będzie druga fala to się okaże ale korekta wzrostów jak najbardziej jest wskazana.
@tratata myślisz, że jest jakakolwiek szansa na pogłębienie dna z marca? Ja osobiście w to nie wierze, myślę, że ewentualna wyprzedaż może zniwelować maksymalnie 50-60% obecnej fali wzrostowej.

Aforti mocno idzie do góry. Wygląda na to, że decyzja sprzedaży była błędna a spółka urosła już ponad 250%.
Ta kronika jest bardzo ciekawa lekcją inwestowania, gdyż pokazuje jak szybko można pomnożyć majątek a potem jak równie szybko można powrócić do punktu wyjścia. Dobrze przynajmniej, że kupiłeś tanio i nie poniosłeś strat. Rozważasz ponowne wejście w tę spółkę?

Witam,
Obserwuję forum od trzech miesięcy a od niespełna dwóch jestem zarejestrowany.
Wiele tematów przeczytałem od deski do deski i znalazłem w nich sporo cennych informacji, niestety ale wartość materiałów archiwalnych znacznie spadła z powodu niedostępności materiałów graficznych. Korzystanie z obcego hostingu (nie sprawdzałem ale tak się domyślam) nie jest najlepszym rozwiązaniem bo kwestią czasu jest usunięcie materiałów z serwera.
Jeżeli chodzi o obecną aktywność użytkowników to w mojej ocenie jest ona niewielka, choć trzeba przyznać, że co niektóre posty zawierają cenne i trafne spostrzeżenia.

Cytat:
To nie jest wirtualny portfel "zapakowany pod korek" zawsze który jak jest dobrze to rośnie jak szalony, a jak źle to tak samo szybko spada

Wiem o tym. Większą sztuka jest obronić się od spadków niż osiągnąć jakiś wyśrubowany wynik na plus.
Cytat:
Na początku marca był moment gdy w portfelu było 100% gotówki

SL zadziałały czy bardziej wyczucie rynku spowodowało wcześniejszą sprzedaż?
Cytat:
ale też zapewnia bezpieczeństwo gdy coś pójdzie nie tak (a na rynku to wręcz zdarza się notorycznie blackeye

To prawda, nawet obecna sytuacja na WIG20 może się okazać potwierdzeniem tej tezy.

Dzięki za analizę Applause
Z NewConnect bywają spółki w portfelu?
Jakie kryteria płynności musi spełniać spółka aby trafiła do portfela CFR?
Te 33% gotówki brzmi zachęcająco.

Dziękuję za wyjaśnienia.
Wygląda na to, że obecny portfel tak bardzo nie odbiega od pierwowzoru. Liczba spółek jest do opanowania a liczba transakcji jest bardziej uwarunkowana zmiennością rynku niż krótkim horyzontem inwestycyjnym.
Cytat:
Certyfikatów nie używam
ten dawny na cukier był takim rodzynkiem w całej historii portfela?

Cytat:
(marzec oznaczał dla mnie konieczność zamykania wielu pozycji na stop lossach a potem kwiecień otwierania nowych co podbiło liczbę).

Była świetna okazja do przyłączenia się do portfela a teraz pociąg chyba już odjechał wave

Na WIG20 robi się ciekawie.

Witam serdecznie mistrza inwestycji.
Portfel dywidendowy uważam, za bardzo ciekawy projekt i być może spróbuję się do niego przyłączyć.

Jeżeli można to mam też kilka pytań odnoście portfela CFR (pytam głownie pod katem ilości czasu jaki trzeba poświęcić na jego prowadzenie):
1. Średnio ile spółek znajduje się w portfelu?
2. Jaka jest przeciętna liczba transakcji w roku?
3.Jak dużą część portfela zajmują inne instrumenty niż akcje (kontrakty, certyfikaty)?

Dla mnie najciekawsza była pierwsza edycja portfela (portfel pasywny). Czy gdyby okoliczności były sprzyjające, tz. gdyby korekta na GPW przybrała znacznie na sile i zrobiło by się mega tanio to jest szansa na ponowne stworzenie portfela pasywnego?

Jeżeli mogę, to poproszę o analizę WIG20 i subindeksów, które można uznać za najbardziej "rozwojowe".

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 7 sierpnia 2020 16:53:39
Liczba wpisów: 14
[0,00% wszystkich postów / 0,13 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,363 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +154,54% +30 907,39 zł 50 907,39 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d