pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

swiezaczek

swiezaczek

Ostatnie 10 wpisów
Moje posty tez usuneli i zablokowali konto - jak zadalem krytyczne pytanie o wykres krewy w piatek, ktory sie nie sprawdzil i dodatkowo jest platny, żenada, merytoryczne wpisy sa kasowane, zostaja tylko te z kregu znajomych moderatora. To nie jest poziom dyskusji jaki przystoi doroslym ludziom.

Ten post tez usunal, bo krytykuje bledne analizy krewy, za ktore trzeba placic.

No dobra to patrze pod katem sprzedajacych i w tym celu polecam przeczytac artykul, do ktorego daje linka, a ktory jest sprzed 12h. To co w nim najciekawsze to przytaczam:

Cytat:

Polscy internauci już wcześniej mieli możliwość kupowania przez Amazon. Tyle tylko, że produkty mogli oglądać pod niemiecką domeną, lecz całe menu dostępne było w języku polskim. Dla przeciętnego użytkownika nie będzie to więc stanowić kolosalnej różnicy.
.........
Zdaniem eksperta, Allegro ma solidne fundamenty i serwis jeszcze przez wiele lat pozostanie liderem rynku e-commerce w Polsce.
...........
- Policzyłem, że wysokość prowizji, jaką musiałbym zapłacić na Amazonie, to jest jakieś 20 - 30 procent. Opieranie całej sprzedaży na tym jednym kanale byłoby dla nas kompletnie nieopłacalne. Bo albo zrezygnowalibyśmy z marży i przestali zarabiać, albo musielibyśmy podnieść ceny i sprzedawać o wiele mniej - mówił w money.pl Karol Modrzejewski, właściciel niewielkiego sklepu internetowego z butami.
..............
Ekspert dodaje, że nie spodziewa się również rozpoczęcia "wojny" amerykańskiego giganta z Allegro na stawki prowizji dla sprzedających.

www.money.pl/gospodarka/amazon...

Wy chyba nie zdajecie sobie sprawy jak dynamicznie rozwija sie allegro. Moj znajomy tam pracuje - nie, nie na magazynie. Oni wrecz przejmuja inne spolki, to dzieki przejeciu jednej z firm swiadcza teraz uslugi pozyczkowe.

I jeszcze jeden argument na korzysc allegro. Wezcie np. takie pracuj.pl - trzyma sie swietnie mimo, ze mamy przeciez swiatowe giganty, na ktorych mozna publikowac ogloszenia i szukac pracy jak: linkedin, indeed i co tam jeszcze jest. Jakos swietnie sobie radzi, tak samo bedzie z allegro. To nie czasy naszej klasy, ze przegapili moment i nie patrzyli na posuniecia konkurencji.

Oj nie, nasza klasa gdy wkraczal do nas facebook to byla w tyle duzo, nie pamietam nawet czy wowczas byla mozliwosc zakladania grup jak na facebooku, czy dalej mozna bylo tylko byc przynaleznym do danej klasy. Nie pamietam, w ktorym momencie zdecydowala, ze idzie w kierunku facebooka, ale pamietam, ze pozno sie na to zdecydowala. Byla mega technicznie do tylu.

A teraz porownaj allegro i amazon. Wejdz np. sobie w kategorie:
Allegro - Dom i Ogród - Wyposażenie - Zegary

Spojrz na filtry po lewej - masz mozliwosc wybrania: typu (budzik, kominkowy, stolowy....), koloru, typu zasilania, materialu dominujacego, ksztaltu, tarczy, systemu liczbowego, cech dodatkowych, szerokosci itd.

Takich filtrow na allegro nawet nie ma, a w allegro sa w kazdej kategorii. Allegro tu sie wrecz wybija i rozklada na lopatki amazon.

Wskaz choc jedna funkcjonalnosc dostepna w amazonie a niedostepna w allegro.

Wyniki juz 4. marca. :)

Na goworku pracownicy piszą o Izraelu.

Na jakiej zasadzie się trzyma 250? I tak wszystkie rekomendacje mowia ze spółka jest warta dużo więcej i jest teraz niedoszacowana a ty byś chciał poniżej 250?

Czy to spółka amerykańska? Tak nie do końca chyba biorąc pod uwagę to co na goworku piszą i kogo tam szczególnie lubia

Co wrzucila strefa inwestorow?

Nie skonczyl, ale mamy juz ostatni tydzien i zadnego potwierdzenia, ze wyjdzie w tym miesiacu :(

boje sie, ze przeloza termin patcha przez atak hakerski :(

Czy to prawda że opcją stabilizacji kursu już się wyczerpała?

Czyli, ze niby w poniedzialek pracownicy nie beda juz sprzedawac i kurs bedzie rosnac?

No ja nie wiedzialem, ze przez komorke sie nie da - nie czytalem, przyznaje.

Wydaje mi sie, ze to przez problemy z zakupem akcji, np. w mbanku na komorce nie mozna kupic akcji, a na stronie juz tak :/

dzieki

jaki ta spolka ma kod w maklerze mbanku, bo nie moge znalezc? chyba ze pojawi sie po 9.30?

Dobra juz wiem - napisze wam to moze komus sie przyda: 1000 zl trzeba wpisac.

A swoja droga - z was tacy inwestorzy, ze pita rozliczyc nie umiecie i musze specjalnie do NN dzwonic.

Nie ma na tym forum odpowiedniego dzialu wiec zakladam tutaj. Prosze pomozcie. W zeszlym roku po raz pierwszy otworzyłem konto emerytalne IKZE. Wpłaciłem 1000 zł, a 80 zł pobrało Nationale Nederlanden za jego uruchomienie. Jaką kwotę powinienem więc wpisać w tym polu przy rozliczeniu PIT-37 (Nationale Nederlanden nie generuje PIT/O)?? 1000 zł czy 920 złotych?

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

Są tylko dwie opcje, albo sciema że ktoś kupił albo kupił cd projekt

Jak sie zakonczyla aukcja??????????

To tymbardziej śmiesznie brzmi ta propozycja odłączenia internetu pracownikom :D

kokospl napisał(a):
Przeciez firma moze zapewnic laptopy sluzbowe i zablokowac strony internetowe

Jak ty sobie wyobrazasz prace programisty bez dostepu do stron internetowych - przeciez szukanie rozwiazan problemow w sieci to naturalna czesc tej pracy?? :) Ale mnie ubawilo Twoje rozwiazanie. :) Zablokowac to moga dla ksiegowych, prawnikow itd. ale nie dla programistow, ktorzy otwieraja rozne strony i nie dlatego, ze nie maja co robic, po prostu taka praca :) Dlatego informatyka nazywa sie informatyka, bo to praca z informacjami, danymi a nie matematyka :)

Jestem programista - u mnie szkolenia z bezpieczenstwa dla programistow odbywaja sie dwa razy w roku + wysyłają jeszcze specjalnie fałszywe emaile i patrzą kto się nabierze i kliknie w link xD Chociaz biorac pod uwage te cyrki na cd projekt to kto ich tam wie - moze juz jutro kaza im normalnie pracowac jakby nic sie nie stalo byle wydac patcha xD Fajne tez bylo jak u nas zatrudnili zewnetrzna firme, przyszedl kiedys gosciu, nikt go nie sprawdzil i krecil sie po filmie podlaczajac sie do naszej sieci i przechwytujac dane (no, ale to byla firma, ktorej za to zaplacilismy wiec spoko). Widac w cd projekt kompletnie olali szkolenia w zakresie bezpieczenstwa.

To nie ma znaczenia, w jakim repozytorium trzymali kod - trudno mi sobie wyobrazić żeby deweloperzy od jutra normalnie wrócili do pracy - dopóki luka bezpieczeństwa nie zostanie znaleziona i załatana to nie widzę możliwości żeby normalnie pracowali i przesyłali przez sieć do jakiegoś repozytorium zmiany potrzebne do patcha. Zapewne zatrudniona zostanie zewnętrzna firma do znalezienia tej i kolejnych luk bezpieczeństwa co potrwa, dodatkowo szkolenie dla pracowników z bezpieczeństwa i wówczas powrót do pracy. Tydzień opóźnienia minimum.

Tak właśnie myślałem, ogarnięcie się po takim ataku chwilę zajmie. Premiera patch 2 zagrożona w tym miesiacu

Pytanie czy ten kod wycieknie, czy ktos przestraszy sie konsekwencji i nic nie zrobi. Jesli wycieknie to kompromitacja kompletna - zobaczymy czy nie ma luk bezpieczenstwa, ocenimy jakosc kodu, jak bedzie historia to porownamy czy gra na konkretnym etapie byla na ukonczeniu takim o jakim wspominal zarzad, inni beda mogli byc moze stworzyc wlasne wersje gry (jesli stworza modele graficzne, bo te waza najwiecej i zakladam, ze one nie wyciekly).

To sa jakies jaja, jak ktos jeszcze upubliczni kod to sami bedziemy robic cyberpunki xD

Z tego wykresu wynika że następna linia wsparcia będzie 250.

co to za wodospad dzisiaj?

Na youtube pojawila sie bardzo rzeczowa i niestety potworna krytyka cyberpunka od jednego z najslynniejszych youtuberow zajmujacych sie grami, juz 1 mln wyswietlen w 1 dzien z mnostwem łapek w gore:

Dziwne jest to, ze zaraz patch wiec pozytywne info, potem raport finansowy, patch 2 wiec duzo dobrych info a mimo to fundusze shortujace powiekszaja swoj udzial.

Dziękuje ślicznie za odpowiedź. :) Jak widać na moim przykładzie to naganianie na kupno danej spółki na bankierze na niektórych, np. na mnie działa hehe - ale już się nauczyłem żeby podchodzić z rezerwą do tych naganiaczy. :)

Wiec tak wyglądają moje wyniki na giełdzie na której jestem jakoś od niedawna:

dziś sprzedane:
cd projekt: zysk 10 złotych w sumie

columbus: strata 170 złotych w sumie (muszę się przyznać, że kupiłem ją na górce, bo naganiali na nią na forum bankiera na cd projekcie, sprzedałem, bo zarząd emituje jakieś miliony akcji teraz po kilka złotych)

one more level: strata 51 złotych w sumie (też kupiłem, bo naganiali na forum cd projektu, sprzedałem, bo kurs ciągle spada mimo optymistycznych wieści o sprzedaży gry)

aktualnie w portfelu:
allegro: narazie jestem w sumie 100 złotych na plusie

Zakładam, że musisz być online żebyś był uwzględniany w statystykach graczy aktualnie grających online. Steam pewnie zapisuje też jak grasz offline i po połączeniu z siecią przesyła ile czasu grałeś, ale nie wlicza się to pewnie do głównych statystyk, bo jakby tego nie wysyłał to ludzie by masowo rozłączali się z internetem, grali, a potem zwracali dowolną gre, że niby nie grali.
Tak myślę.
I co to za teksty wyżej, że pokręciłem jak zawsze odnosnie 18 milionow konsol?

Ja sie pytam tutaj czemu nie spada skoro fundusze graja na spadki?

Do Europy jedzie duza dostawa konsol playstation 5:
spidersweb.pl/2021/01/playstat...

a do konca marca sony planuje wypuscic do sklepow do 18 milionow konsol.

Skoro jest 5 funduszy grajacych na spadki to ja sie pytam czemu niby jeszcze nie mamu kursu 220 zl?

jaka slabosc kursu - przeciez ciagle rosnie???????????? Stabilnie o pare zlotych wiec bardzo dobrze.

Bylo, pisali tutaj, ze byla i nawet wyszukalem w internecie i faktycznie byla.

mamy chyba potwierdzenie swiecy doij z wczoraj prawda? hello1

Czyli jak rozumiem to Morgan skupował akcje i zapobiegł dalszemu spadkowi?

co to znaczy ujemna baza fcdr?

mBank obnizyl rekomendacje do 232 złotych !!!!!!!!!!!

Moderator:
Usunięto fragment wpisu - wątki spółek nie służą do zapisu własnych transakcji, ani podawania własnych warunków wejścia czy wyjścia z papieru. Na tego rodzaju zapiski przeznaczony jest dział Indywidualne Kroniki Giełdowe.

Allegro udziela juz kredytow wiec mozliwe, ze beda isc w strone stworzenia banku.

Wiadomo kiedy beda wyniki finansowe / raport kwartalny?

Od tego roku obowiazuje zakaz dolaczania plastikowych sztuccow i slomek do dan w restauracjach, cateringach itd. Czy mamy na gieldzie jakas firme oferujaca ekologiczne odpowiedniki? Bo dostrzegam okazje :D

Jak mam allegro od debiutu w portfelu to lepiej sprzedac przed ogloszeniem wynikow rekordowych za q4 czy po?

Z czego wynika w ciagu ostatnich 2 dni nagly wzrost kursu?

Jeśli chodzi o cene 247 - 250 to przecież napisalem, ze ta granica nie zostala przekroczona. A jesli chodzi o wzrost ceny po powrocie gry do sklepu sony to jest to chyba oczywiste.

Jak usuwacie posty wedlug widzimisię i piszecie, ze nie musicie sie tlumaczyc to cos jest nie tak i zniechecacie ludzi do pisania. Ja rozumiem usuwac posty tego typu jak ten na bankierze nizej, ale chyba istnieje jednak znaczna roznica miedzy tym co ja napisalem a przykladowo tym gosciem:

kliknij, aby powiększyć

I to juz ktorys z kolei moj komentarz usuniety. Czlowiek poswieca czas zeby cos napisac a moderator kasuje..........

[mod: Bądź łaskaw poświęcić czas na zapoznanie się z regulaminem forum. Pomożesz sobie i innym]

www.stockwatch.pl/forum/wpisy-...
Cytat:
1. W celu zapewnienia przejrzystości i spójności informacji znajdujących się na wątkach, forum jest moderowane. Oprócz treści jawnie sprzecznych z dobrymi obyczajami i zasadami współżycia społecznego, usuwane są treści:
a. będące przedmiotem prawa autorskiego (np. przeklejane w całości artykuły z prasy),
b. nie merytoryczne, tj. nie dotyczące spółki lub jej akcji,
c. nakłaniające pośrednio lub wprost do kupna bądź sprzedaży akcji,
d. zawierające cenę docelową lub przewidywany kierunek kursu, nie poparty argumentacją techniczną bądź fundamentalną,
e. komentujące osobę innego użytkownika,
f. monologi, czyli odpowiedzi samemu sobie, szczególnie nie niosące nowych informacji,
g. powtarzające wcześniejsze informacje bądź opinie,
h. niechlujne i niepełne, np. gołe linki bez cytatu, równoważniki zdań bez przecinków i polskich znaków diakrytycznych, wykresy bez komentarza i temu podobne.

2. Nad zawartością forum czuwa Administrator wraz z Moderatorami. Podejmowane przez nich decyzje w ramach moderacji obejmują m.in.:
a. wezwanie użytkownika do przestrzegania regulaminu,
b. usunięcie całości lub części wpisu,
c. zablokowanie użytkownikowi możliwości wysyłania wpisów,
d. całkowite zablokowanie użytkownikowi możliwości korzystania z serwisu.

3. Decyzje podejmowane przez Administratora i Moderatorów są suwerenne. Nie mają oni obowiązku się z nich tłumaczyć, choć mogą w ramach dobrej woli wyjaśnić powód swoich działań.

To było coś w stylu:

Pytanie kiedy gra wroci do sklepu sony. Patch 1.05 poprawil znaczaco stabilnosc gry na konsolach. Zakladam jednak, ze gra wroci do sklepu po wydaniu patcha styczniowego co spowoduje wowczas duze wzrosty kursu akcji. A na ten moment wydaje sie, ze cena za akcje nie spadnie ponizej poziomu 247 - 250 złotych, bo ten poziom był juz wielokrotnie testowany w ciagu ostatnich dni.

I który punkt złamał mój ostatni post?

Juz ktorys kolejny zniknal :/ Ktos usunal? Jesli tak to dlaczego?

Na innym forum ktoś napisał:

"Musiał zwiększyć bo paliwa zabrakło :) Nieraz to już widziałem. Liczył na słabe dane sprzedażowe. Widać było w trakcie sesji zrzut i znowu wyciąganie przy 250. Tak już kilka razy, a więc wniosek nasuwa się sam. Sam te akcje odkupuje. Przecież musi je oddać, a limit złych wiadomości już się raczej wyczerpał. Tego co nie udało mu się odkupić tanio, odkupi drożej. Suma summarum zarobiony kosztem niecierpliwych."

O czym świadczy, że fundusze szortujące zwiększają udział procentowy. Podobno malvin ma już 1% - co to oznacza?

dzieki :) Czyli ten kto pozycza ma z tego prowizje, juz rozumiem :)

Tyle co w internecie to wiem, ale jak ktos pozycza akcje od firmy X grajac na ich spadek, a potem zwraca je firmie X w nizszej cenie to co z tego ma firma X?

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 31 marca 2021 20:17:48
Liczba wpisów: 125
[0,03% wszystkich postów / 0,69 postów dziennie]
Punkty respektu: 10

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,794 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło