pixelg
Kiedy dno bessy? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kiedy dno bessy?

buldi
0
Wpisów: 5 064
Wysłane: 7 października 2010 22:54:03
No to mamy pierwsze wyniki

Cytat:
Wyniki Alcoa w trzecim kwartale powyżej oczekiwań
PAP - Biznes
7 Paź 2010, 22:28

07.10. Warszawa (PAP) - Wyniki za trzeci kwartał koncernu aluminiowego Alcoa, który tradycyjnie otworzył sezon publikacji wyników kwartalnych w USA, okazały się lepsze od oczekiwań analityków.
Zysk netto Alcoa na akcję z wyłączeniem zdarzeń jednorazowych wyniósł 9 centów, podczas gdy analitycy spodziewali się zysku netto na akcję w wysokości 5 centów. Przed rokiem Alcoa miała 4 centy zysku netto na akcję.Przychody Alcoa w trzecim kwartale 2010 roku sięgnęły 5,29 mld USD, wobec 4,62 mld USD w tym samym okresie 2009 roku. Analitycy spodziewali się sprzedaży na poziomie 4,96 mld USD. (PAP)

ale trochę pokręcili bo z tego wynika że przed rokiem Alcoa miała zysk na akcje ok 8 centów - a więc spadek zysku, tyle że trochę mniejszy od spodziewanego.

Edytowany: 7 października 2010 23:03

wujek_staszek
0
Wpisów: 792
Wysłane: 7 października 2010 22:56:36
Cytat:
ale trochę pokręcili bo z tego wynika że przed rokiem Alcoa miała zysk na akcje ok 8 centów - a więc spadek zysku, tyle że trochę mniejszy od spodziewanego.

Jak to spadek jak jest 9 a było 8.
Albo my ich, albo oni Was.

buldi
0
Wysłane: 7 października 2010 23:02:49
wujek_staszek napisał(a):
Cytat:

Jak to spadek jak jest 9 a było 8.

Wg linka z wyłączeniem zdarzeń jednorazowych wyniósł chyba 6 a nie 9 centów na akcje?Think

edit : kolejne źródło
news.yahoo.com/s/ap/20101007/a...

Cytat:
The Pittsburgh aluminum maker on Thursday reported net income of $61 million, or 6 cents per share, for the three-month period ended Sept. 30. That compares with earnings of $77 million, or 8 cents per share for the same period last year.
Edytowany: 7 października 2010 23:20

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

rect
0
Wpisów: 31
Wysłane: 8 października 2010 05:53:45
v3nom napisał(a):

Zdradź tajniki badania meandrów sentymentu, albo chociaż naprowadź na jakieś materiały, bo nie do końca jestem pewien czy właściwie to rozumiem.

To proste: jeśli welon Panny Młodej (spółki) pęta nogi Pana Młodego (Bollingera) - kupuję, kiedy dusi jego szyję - sprzedaję. Taka opera mydlana za trzy grosze.

v3nom
0
Wpisów: 3 045
Wysłane: 9 października 2010 12:31:55
Cytat:
NewConnect przegania GPW

W tygodniu od 4 do 8 października wartość obrotu akcjami wszystkich spółek z alternatywnego rynku była dwa razy wyższa od wartości obrotu analogicznej liczby najmniejszych spółek z indeksu WIG.

newconnect.pb.pl/2237704,74145...

Aktualnie NC wydaje się być ciekawą alternatywą wobec sWIG80:

kliknij, aby powiększyć

Zastanawiam się czy najmniejsze spółki nadrobią zaległości gwałtownie, czy konsolidacja będzie troszkę dłuższa? Think

rect napisał(a):
To proste: jeśli welon Panny Młodej (spółki) pęta nogi Pana Młodego (Bollingera) - kupuję, kiedy dusi jego szyję - sprzedaję. Taka opera mydlana za trzy grosze.

Ja nie jestem przekonany do Bollingera. Myślałem, że masz coś rozsądniejszego na myśli Angel

www.atinwestor.pl/strategie-in...

www.atinwestor.pl/analiza-tech...

www.atinwestor.pl/eseistyka-gi...
Klika się i sprzedaje ;-)
Edytowany: 9 października 2010 14:32

buldi
0
Wysłane: 9 października 2010 14:25:33
v3nom napisał(a):
Cytat:
NewConnect przegania GPW

W tygodniu od 4 do 8 października wartość obrotu akcjami wszystkich spółek z alternatywnego rynku była dwa razy wyższa od wartości obrotu analogicznej liczby najmniejszych spółek z indeksu WIG.

newconnect.pb.pl/2237704,74145...

Aktualnie NC wydaje się być ciekawą alternatywą wobec sWIG80: Porównanie indeksów

Zastanawiam się czy najmniejsze spółki nadrobią zaległości gwałtownie, czy konsolidacja będzie troszkę dłuższa? Think

Też sie zastanawiam nad tym odwrotem od sWIG80.Think
Ciekaw jestem czy to tylko ostatni sentyment rynku - czyli nienajlepszy obraz AT, czy może z powodu płynności niechęć "większych" w obawie o Silenced Shhh

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

Wskaźnikowo sWIG80 wygląda najlepiej, więc obstawiam go jako lidera przyszłej fali wzrostowej, teraz z powodu małej płynności większość chętnych zdaje się czekać na korektę.

edit: Jak spojrze na wskaźniki z NC www.newconnect.pl/index.php?pa... - C/Z 213,80 d'oh! - to zprawde potwiedzają one obecnie wg mnie nie tylko wielkie nadzieje na dalszy rozwój tych spółek ale i niewątpliwy fakt że spekuła siedzi tu na całego.
Edytowany: 9 października 2010 14:51

v3nom
0
Wysłane: 9 października 2010 15:16:34
Zerknąłem jeszcze technicznie na NCIndeks. Można to interpretować jako formację spodka? Think (wiem, wiem, niewielki sens AT na NC)

kliknij, aby powiększyć

Vox
134
Wpisów: 6 639
Wysłane: 12 października 2010 16:59:22
Cytat:
"Dodruk dolara nas uratuje"

Skup obligacji przez Fed zapobiegnie realizacji czarnego scenariusza dla USA – uważa Jan Hatzius, główny ekonomista na kraj w Goldman Sachs.

będzie dobrze :-) a KGHM po 300zł Angel
Edytowany: 12 października 2010 16:59

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 653
Wysłane: 12 października 2010 17:25:44
v3nom napisał(a):
Zerknąłem jeszcze technicznie na NCIndeks. Można to interpretować jako formację spodka? Think (wiem, wiem, niewielki sens AT na NC)

kliknij, aby powiększyć

Tylko, żeby był spodek to musi najpierw być trend spadkowy...

mrk
20
Wpisów: 1 956
Wysłane: 12 października 2010 20:34:11
Vox napisał(a):
Cytat:
"Dodruk dolara nas uratuje"

Skup obligacji przez Fed zapobiegnie realizacji czarnego scenariusza dla USA – uważa Jan Hatzius, główny ekonomista na kraj w Goldman Sachs.

będzie dobrze :-) a KGHM po 300zł Angel

Tja kolejny dodruk na razie można się cieszyć, ale kolejna bańka pęcznieje i pęknie z hukiem. Kolejne zastrzyki gotówki od fedu pomagają coraz mniej

ps. zastanawia mnie jak to jest że w usa wielkie firmy są w stanie publikować raporty w następnym miesiącu po zakończeniu kwartału a u nas trzeba czekać na to nawet 2 miesiące jak bywa w przypadku q2
Edytowany: 12 października 2010 20:35

v3nom
0
Wysłane: 12 października 2010 22:04:00
Mrk, Goldman mówi up i nawet nie próbuj stawać na torach. A co będzie potem? Hmm, potem wywalą nas SL Angel

A tak na poważnie, to zastanawiam się co z tym Goldmanem. Jak zaczynałem się interesować giełdą, pisano na forach i w komentarzach, że jak Goldman mówi UP, to będzie dystrybucja. Teraz akcje mają być UP, złoto jeszcze 20% jak donoszą różowe strony pudelka. W mediach znów nagonka na dolara. Czyżby zanosiło się na masową dystrybucję dóbr do dobrych ludzi? Angel

Mrk, odnośnie raportów, to błędna legislacja. Już nie wspominając ostatnich "ulepszeniach" KNF.

Anty, masz rację, spodek to przecież formacja odwrócenia. Wrzuciłem wykres bardziej jako ciekawostkę. Sam nie biorę tego na poważnie. Co do spodków, to pamiętam, że widziałem "seryjne spodki" na 1 czy 2 spółkach w 2009. Masz jakieś obserwacje w tym temacie?
Edytowany: 12 października 2010 22:05

del-20140908
0
Wpisów: 3
Wysłane: 12 października 2010 22:15:27
Dystrybucja na szczytach chyba nie jest niczym dziwnym, może podwójny szczyt albo jeszcze gra pod wywalenie stopów na krótkich pozycjach.

Mnie ciekawi S&P500. Siedzimy między zniesieniem bessy a górną linią kanału wzrostowego. Wygląda to tak jakby nikt nie chciał podjąć decyzji o kierunku.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Wpisów: 10 653
Wysłane: 12 października 2010 23:06:43
v3nom napisał(a):

Anty, masz rację, spodek to przecież formacja odwrócenia. Wrzuciłem wykres bardziej jako ciekawostkę. Sam nie biorę tego na poważnie. Co do spodków, to pamiętam, że widziałem "seryjne spodki" na 1 czy 2 spółkach w 2009. Masz jakieś obserwacje w tym temacie?

Nie mam. Ja nie jestem fanem formacji liniowych. Ciężko to zmierzyć i opisać, aby wysnuć jakieś statystyczne wnioski. Należę do grupy ludzi, którzy zanim położą na stole pieniądze sprawdzają jaka jest szansa wygranej...

Vox
134
Wpisów: 6 639
Wysłane: 12 października 2010 23:40:17
Cytat:
12.10. Waszyngton (PAP/Internet) - Większość członków FOMC w trakcie wrześniowego posiedzenia było przygotowanych na poluzowanie polityki monetarnej w niezbyt odległej przyszłości - napisano w raporcie z ostatniego posiedzenia Fedu.

Członkowie FOMC "chcą rozważyć najbardziej efektywne metody na dostosowanie i zakomunikowanie dodatkowych środków stymulujących" - napisano w raporcie.

"Wielu członków FOMC jest zdania, że jeśli wzrost gospodarczy będzie pozostawał zbyt wolny, aby możliwe był satysfakcjonujące zmniejszenie bezrobocia lub też jeśli inflacja będzie utrzymywała się poniżej poziomów zgodnych z celem Fedu, będzie wskazane dodatkowe zwiększeni polityki akomodacyjnej" - napisano.

Jeśli miałoby mieć miejsce dodatkowe poluzowanie polityki monetarnej powinno ono mieć miejsce w niezbyt odległej przyszłości - dodano.

Jak wyniki z raportu Fedu dodatkowe środki akomodacyjne miałyby przyjąć formę skupu długoterminowych obligacji rządowych oraz "możliwych kroków mających na celu zmianę oczekiwań inflacyjnych".

czyli:

nakręcimy inflację, i zmusimy was w ten sposób do komsumpcji Angel

buldi
0
Wysłane: 13 października 2010 08:35:49
VOX - ale z tych wczorajszych występów nic ponad to co jest w cenach nie wynika.
Od kiedy to informacja, że pacjent nadal musi pozostać na oiomie jest dobrą nowiną?
To może mieć negatywny wpływ na rokowania w dłuższym terminie.

INTEL opublikował wczoraj minimalnie lepsze od oczekiwań wyniki podkreślając przy tym że obserwuje pozytywną tendencje we wzroście przychodów. IVQ w IT zapowiada się więc ciekawie.

Zobaczymy jak dzisiaj przed amerykańską sesją wypadną wyniki JP Morgan. Rynek lubi żywiołowe reakcje w tym ciężkim przypadku.

v3nom
0
Wysłane: 13 października 2010 11:36:39
Vox napisał(a):
nakręcimy inflację, i zmusimy was w ten sposób do komsumpcji Angel

Uwalą światową gospodarkę wysokimi cenami surowców. Miedź jest już praktycznie na szczytach zeszłej hossy. Czy firmy będą mogły pozwolić sobie na przerzucenie kosztów na odbiorców? Pensje nie rosną przecież po hiperboli w ostatnim czasie. Think

buldi
0
Wysłane: 13 października 2010 12:50:21
Za 15 min JP Morgan objawi wyniki.
Spodziewany jest zysk na akcje 88 centów, ale rynek nie tylko na zyski tu patrzy.
Pół roku temu była mała panika po ujawnieniu poziomu zagrożonych kredytów hipotecznych i rezerw w tej intencji poczynionych.
Edytowany: 13 października 2010 12:51

krewa
krewa PREMIUM
436
Wpisów: 8 128
Wysłane: 13 października 2010 13:13:09
pomimo zarobku 1,10 USD na akcję euforii nie widać ani na GPW ani na futach S&P

wujek_staszek
0
Wpisów: 792
Wysłane: 13 października 2010 13:58:12
Oj buldi, buldi....widzę, że ciężko ci sie pogodzić z tym, że mamy rynek byka. :)
Albo my ich, albo oni Was.

white_eagle
0
Wpisów: 300
Wysłane: 13 października 2010 14:11:11
buldi napisał(a):
VOX - ale z tych wczorajszych występów nic ponad to co jest w cenach nie wynika.
Od kiedy to informacja, że pacjent nadal musi pozostać na oiomie jest dobrą nowiną?
To może mieć negatywny wpływ na rokowania w dłuższym terminie.

INTEL opublikował wczoraj minimalnie lepsze od oczekiwań wyniki podkreślając przy tym że obserwuje pozytywną tendencje we wzroście przychodów. IVQ w IT zapowiada się więc ciekawie.

Zobaczymy jak dzisiaj przed amerykańską sesją wypadną wyniki JP Morgan. Rynek lubi żywiołowe reakcje w tym ciężkim przypadku.

dobrze powiedziane - może mieć zły wpływ w długim terminie (choć nie musi). i mimo, że na dziś stawiam na iście niedźwiedzią wersję to jak mawia klasyk życiowy: wszystko w swoim czasie.

giełda nie jest logiczna.
morfina z zieloną substancją będzie musiała rozlać się w gospodarkę, pewnie znów będą kupować bondy, ale częśc pójdzie w akcje i surowce. skoro juz dzis firmy mają rezerwy i czekają tzn że potrzeba impulsu, a on sie pewnie pojawi, bo benek z ekipą zrobia wszystko by przed wyborami nie psuc atmosfery, dlugo trzymac sie przy stolkach i nakrecac spiralę zadłuzenia pozwalajaca USA wciaz pływać na powierzchni

zagrożenia dla rynków są, i to duże. ale cykli nie zmienisz - prawdopodobnie jesteśmy w II fazie hossy, więc w terminie kilkumiesiecznym spodziewam sie podjazdu o jakies 20% :)

#krewa, a te ostatnie zwyżki to juz pod co były i są? i pewnie beda nastepne.

swoja droga cieszy mnie to, że wciaz mamy tylu niedowierzajacych.
a rynek robi swoje - miedź najwyżej od ponad 2 lat.
każdy swoim sterem i żeglarzem.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość