PARTNER SERWISU
flnuhugk
2 3 4 5 6

Gospodarka polska - budżet, podatki, decyzje polityków, etc.

Taurus80
0
Dołączył: 2009-01-07
Wpisów: 2 936
Wysłane: 12 kwietnia 2011 14:35:02
mankomaniak napisał(a):
Cały problem sprowadza się jak zwykle do kwestii efektywności wydawania pieniędzy. Wartość pieniądza powinna być równa sumie zdyskontowanych przyszłych zysków (tutaj nie dywidend). Biorąc pod uwagę, że mówimy o statystyce, wymagana stopa zwrotu to ok. 10-11%. Pytanie czy przyszłe zyski są odpowiednio duże, aby zrekompensować te miliardy dolarów? Wątpię. Każdy czegoś tam sie nauczył dzięki temu że sobie jako dziecko grał lub bawił się, ale jakie to ma przełożenie na zysk? Te dzieciaki mnie nie obchodzą? Jeśli nie generują dla gosp. odpowiednich zysków, to wydatki takie są błędem. Pamiętajmy, że te pieniądze mogą być wykorzystywane na lepsze, duże lepsze inwestycje. Mówię tu przede wszystkim o badaniach naukowych. Czy wiesz na którym miejscu jest Polska? Czy wiesz, że w jeszcze w 2008 r. UE tylko Bułgaria, Łotwa i Rumunia były za nami?

parl.sejm.gov.pl/WydBAS.nsf/0/...$file/infos_030.pdf

A tu nowszy raport:
dlafirmy.info.pl/4589_raport_i...

Jesteśmy na ostatnich miejscach. Dlaczego? Bo mamy ludzi, którzy myślą, że rozdadzą pieniądza, to ludzi to pobudzi do działania, innowacyjności, wzrostu gosp. Mechaniczne, bezrozumne podejście. Czego ewidentnym dowodem jest właśnie poziom polskiej innowacyjności.


Think ehhhh nie dogadamy sie salute
Dla mnie najbardziej sensowne jest wydanie wlasnie na te notbooki i tyle!!! Sektor telekomunikacyjny wplaca i na taki tez cel pojda pieniadze.

Mozemy tak gadac i gadac i gadac i nic nie wygadamy a same bzdety.
Idealem byloby aby podatkow wcale nie bylo albo byly w minimalnym stopniu tak aby pozwalaly utrzymac tylko i wylacznie wladze ustawodawcza a caly sektor publiczny zlikwidowac a przedewszystkim urzedasow po co nam miliony koncesji pozwolen itp chyba tylko aby zatrudniac urzednikow to tutaj najwiecej bezsensownych pieniedzy sie wydaje.

W kazdym europejskim panstwie marnuje sie mnostwo pieniedzy z podatkow i nic na to nie poradzimy zawsze mozna madrzej czy inaczej wydawac ale idea komputera dla pierwszoklasisty moim zdaniem jest bardzo sensowna i przyniesie korzysci w dlugiej perspektywie tak samo jak nauka czytania juz dzisiaj bez komputeraz tak samo jak bez czytania nic nie da sie zrobic czy zalatwic.
A 1 mld to sa grosze w porownaniu do innych panstwowych wydatkow.

Teraz zostaje zrobic to wszystko w madry sposob bo sam komputer nic nie zmienia te komputery musza miec dostep do netu i to za free bo beda bezuzyteczne i tutaj jest kwestia jak ten problem panstwo rozwiaze!!



mankomaniak
0
Dołączył: 2008-10-04
Wpisów: 572
Wysłane: 12 kwietnia 2011 14:40:15
Zdolni zawsze byli i będą. Byli zdolni inżynierowie, zdolni fizycy, teraz wielu z nich staje się informatykami. Z niekumatego i nieuka nie zrobisz naukowca! On to musi mieć praktycznie we krwi. Jeśli więc ktoś ewidentnie dąży do rozwoju, to tutaj należy mu pomóc, a nie temu kto i tak nie chce rozwijać sie w naukowym kierunku.

I właśnie wielu zdolnych, np. potencjalnych fizyków nie będzie studiowało fizyki, bo przecież nie ma perspektyw oprócz bycia nauczycielem. A tu przecież państwo ma ogromne pole do popisu. Odpowiednie duże wynagrodzenia dla naukowców w instytutach, następnie aby te instytuty miały konkretne cele odkrywcze, niech się łączą z firmami, które będą wykorzystywać innowacje. Na to należy wydawać pieniądze.
Co cię nie zabije, to cię udziwni

[**usunięto zakazaną treść**]

rafsty
PREMIUM
38
Dołączył: 2009-02-19
Wpisów: 2 393
Wysłane: 12 kwietnia 2011 14:41:26
mankomaniak napisał(a):
Nie przemyślałeś swoich wypowiedzi.

Chyba się kapkę rozmijamy pokoleniowo, więc bądź tak miły i nie strofuj mnie w ten sposób. Speak to the hand W zamian, przeczytaj jeszcze raz to, co napisałem, bo strasznie płytko to interpretujesz. (Tu wrzucę kamyczek do ogródka polskiej oświaty, o której wspominałem powyżej). No i po co mi znajomość budowy komputera? Dawno z tym skończyłem. Tak, jak nie dłubię pod maską samochodu. Jedno i drugie to narzędzia, a nie cel.
W kwestii bzdur - progamy i aplikacje to nie to samo? Coś ta Twoja informatyka nie do końca taka skuteczna była, jak piszesz.
Chyba czas kończyć, bo robi się nie miło.


mankomaniak
0
Dołączył: 2008-10-04
Wpisów: 572
Wysłane: 12 kwietnia 2011 15:07:23
Nie ma co się kłócić, zawsze Cię szanowałem (od czasu popisu na Kogeneracji), natomiast nie zmieniam zdania, że nie przemyślałeś swojej wypowiedzi, bo skoro piszesz o podróżach, których nie da się zastąpić suchymi nazwami geog, to winieneś wiedzieć, że informatyka niewiele różni się od normalnego używania komputera - jedynie koncentuje uwagę na najważniejszych sprawach, które należy znać i dlatego jest to najefektywniejszy sposób wdrażania wiedzy komputerowej, natomiast wydawanie pieniędzy na notebooki to w porównaniu z tym marnotrawstwo środków.
Co cię nie zabije, to cię udziwni

[**usunięto zakazaną treść**]

mankomaniak
0
Dołączył: 2008-10-04
Wpisów: 572
Wysłane: 12 kwietnia 2011 17:46:17
Taurus80 napisał(a):

Teraz zostaje zrobic to wszystko w madry sposob bo sam komputer nic nie zmienia te komputery musza miec dostep do netu i to za free bo beda bezuzyteczne i tutaj jest kwestia jak ten problem panstwo rozwiaze!!


Teraz to już pojechałeś po całej bandzie. Wzywasz do szalenie nieefektywnego podziału dóbr. Takie teksty powinny być zakazywane w państwie kapitalistycznym. Dlaczego ta dzieciarnia ma mieć dostęp do internetu za darmo, a wszyscy inni (np. ja) muszą płacić? Czekaj, Ty chcesz żebym ja oddawał swoje pieniądze w formie podatku, żeby biedniejsza dzieciarnia mogła grać za darmo w gry i pornole oglądać. A skoro one, to ich rodzinka także będzie z tego korzystać. Twoje pomysły praktycznie doprowadzają do tego, że cena internetu rośnie dla mnie, a dla nich spada, w zasadzie jest zerowa. Innymi słowy jest to odgórne zmienianie ceny rynkowej, czyli działanie gosp. socjalistycznej. Zmiana ceny przez państwo zawsze prowadzi do utraty efektywności gospodarki. Dlaczego? Dlatego, że państwo w ten sposób wpływa na wybory ludzi. Każe jednym więcej korzystać z internetu, a innym mniej. Jeśli więc dziecko i rodzinka nie będzie wcale potrzebować zbyt dużej ilości internetu, a ja będę potrzebował, to powstanie oczywista nieefektywność: ja tracę pieniądze (jako podatek), które przeznaczyłbym na internet (a teraz muszę z czegoś zrezygnować, aby utrzymać tę samą ilość internetu, co prowadzi znów do nieefektywności, gdyż koszt zrezygnowanego produktu stanowiłby zarobek producenta oraz sprzedawcy), a rodzinka z dzieciarnią i tak nieefektywnie wykorzystuje możliwość darmowego internetu (bo niewiele pozytywnego czasu będą spędzać na naukę).

Jak zrobić żeby było efektywnie? Nie wpływać na wybory ludzkie. Dać pieniądze.
Dlaczego po prostu nie oddać tych moich pieniędzy z podatku? Bezpośrednio samych pieniędzy. Niech sobie kupią notebook i internet. A że tego nie zrobią i wydadzą na głupoty a nie internet? I to chodzi! Pokaże to, jacy ludzie są głupi. Na tym polega przecież efektywność. Wykorzystywanie pieniędzy maksymalizując swoją użyteczność. Przecież ciągle mówię o tych nieukach, że to nic nie da. Więc dajcie do cholery alkoholowej rodzince kapitał. Niech wydadzą na alkohol. To będzie efektywne. A 10% może kupi notebooki i załatwi neta. Wtedy będzie wszystko w porządku, nie będę miał pretensji.

Wpływając na wybory ludzkie zawsze doprowadza się do strat ekonomicznych.

Możecie zabierać mi nawet 99% zysku, jeśli jest to podatek ryczałtowy (czyli niezależny od tego jak będę pracował). To nie ma wpływu na efektywność gospodarki. Ja i rynek sobie poradzi. Ale dając te pieniądze ludziom na konkretny cel, dbacie o nieefektywność gospodarki swojego kraju.
Co cię nie zabije, to cię udziwni

[**usunięto zakazaną treść**]
Edytowany: 12 kwietnia 2011 18:00

buldi
0
Dołączył: 2009-02-21
Wpisów: 5 068
Wysłane: 12 kwietnia 2011 18:28:07
O co ta cała awantura?

Czy nie widzicie że ta cała afera z laptopami to tani - wręcz obrażający inteligencje Polaków - chwyt wyborczy?
Juz nie takie podarki obiecywali, a co ciekawe im mniej mają tym więcej obiecują.

Wałęsa - dawaj moje 100 milionów!
Edytowany: 12 kwietnia 2011 18:31

anty_teresa
PREMIUM
522
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 11 191
Wysłane: 12 kwietnia 2011 18:53:36
Ech tam te kłamstwa wyborcze... Tych chyba nikt nie bierze na poważnie. 3x15? :)

Gorsze są te inne, o których czasem nie słychać w mediach, a świadomości ludzi uciekają...

Mamy Premiera KŁAMCZUCHA albo TCHÓRZA. Innej definicji być nie może.

9.04 Premier udzielił wywiadu w którym stwierdził, że Rosjanie chcieli go dowieźć szybciej na miejsce katastrofy przed przyjazdem brata zmarłego Prezydenta:

Cytat:
Byliśmy świadomi, że Rosjanie robią wszystko, żeby ta oficjalna delegacja z moim udziałem była pierwsza. Nawet jadący ze mną minister (Paweł) Graś zwracał uwagę obsłudze, kierowcy, rosyjskiemu oficerowi ochrony, który siedział w naszym samochodzie, żeby zwolnili, żebyśmy razem dojechali z tą grupą Jarosława Kaczyńskiego. Ale Rosjanie nie reagowali


wiadomosci.onet.pl/raporty/kat...

Czyli, że co ??? Rosjanie porwali nam Premiera? Był w tym momencie ubezwłasnowolniony?
Jeśli faktycznie tak się stało, to gdzie międzynarodowy skandal??? Porwanie głowy Państwa innego kraju?

Szczerze w to wątpię, co prowadzi do wniosku, że klasa polityczna z Premierem na czele kłamie nam wszystkim prosto w oczy...
albo Premier tak się boi wschodniego mocarstwa, że nawet nikomu wprost nie powiedział :)

Politycy...



Elmer
0
Dołączył: 2010-09-01
Wpisów: 70
Wysłane: 12 kwietnia 2011 19:45:17
buldi napisał(a):
Czy nie widzicie że ta cała afera z laptopami to tani - wręcz obrażający inteligencje Polaków - chwyt wyborczy?
Juz nie takie podarki obiecywali, a co ciekawe im mniej mają tym więcej obiecują.


Buldi, przeceniasz statystycznego wyborce Boo hoo!

rafsty
PREMIUM
38
Dołączył: 2009-02-19
Wpisów: 2 393
Wysłane: 12 kwietnia 2011 20:31:02
mankomaniak napisał(a):
informatyka niewiele różni się od normalnego używania komputera (...) najefektywniejszy sposób wdrażania wiedzy komputerowej


Dobrze! Całkowita racja - lepiej się uczyć w sposób zorganizowany. Tylko bez późniejszej praktyki jest to również najefektywniejszy sposób na zapominanie. Pogadamy za lat 5,10,15. Zobaczymy, ile będziesz pamiętał z tego, czego nauczyłeś się w szkole / na studiach, a czego potem po szkole nie używałeś.
Zdziwisz się, ile rzeczy pamiętasz tylko z pozoru. A nagle okazuje się, że jest to na gwałt potrzebne w pracy lub w domu. Kiedyś ratunkiem była biblioteka, teraz jest internet, więc jak sobie z siecią nie poradzisz... ,to masakra.

The time will come... :)

Taurus80
0
Dołączył: 2009-01-07
Wpisów: 2 936
Wysłane: 12 kwietnia 2011 20:54:12
mankomaniak napisał(a):
Taurus80 napisał(a):

Teraz zostaje zrobic to wszystko w madry sposob bo sam komputer nic nie zmienia te komputery musza miec dostep do netu i to za free bo beda bezuzyteczne i tutaj jest kwestia jak ten problem panstwo rozwiaze!!


Teraz to już pojechałeś po całej bandzie. Wzywasz do szalenie nieefektywnego podziału dóbr. Takie teksty powinny być zakazywane w państwie kapitalistycznym. Dlaczego ta dzieciarnia ma mieć dostęp do internetu za darmo, a wszyscy inni (np. ja) muszą płacić? Czekaj, Ty chcesz żebym ja oddawał swoje pieniądze w formie podatku, żeby biedniejsza dzieciarnia mogła grać za darmo w gry i pornole oglądać. A skoro one, to ich rodzinka także będzie z tego korzystać. Twoje pomysły praktycznie doprowadzają do tego, że cena internetu rośnie dla mnie, a dla nich spada, w zasadzie jest zerowa. Innymi słowy jest to odgórne zmienianie ceny rynkowej, czyli działanie gosp. socjalistycznej. Zmiana ceny przez państwo zawsze prowadzi do utraty efektywności gospodarki. Dlaczego? Dlatego, że państwo w ten sposób wpływa na wybory ludzi. Każe jednym więcej korzystać z internetu, a innym mniej. Jeśli więc dziecko i rodzinka nie będzie wcale potrzebować zbyt dużej ilości internetu, a ja będę potrzebował, to powstanie oczywista nieefektywność: ja tracę pieniądze (jako podatek), które przeznaczyłbym na internet (a teraz muszę z czegoś zrezygnować, aby utrzymać tę samą ilość internetu, co prowadzi znów do nieefektywności, gdyż koszt zrezygnowanego produktu stanowiłby zarobek producenta oraz sprzedawcy), a rodzinka z dzieciarnią i tak nieefektywnie wykorzystuje możliwość darmowego internetu (bo niewiele pozytywnego czasu będą spędzać na naukę).

Jak zrobić żeby było efektywnie? Nie wpływać na wybory ludzkie. Dać pieniądze.
Dlaczego po prostu nie oddać tych moich pieniędzy z podatku? Bezpośrednio samych pieniędzy. Niech sobie kupią notebook i internet. A że tego nie zrobią i wydadzą na głupoty a nie internet? I to chodzi! Pokaże to, jacy ludzie są głupi. Na tym polega przecież efektywność. Wykorzystywanie pieniędzy maksymalizując swoją użyteczność. Przecież ciągle mówię o tych nieukach, że to nic nie da. Więc dajcie do cholery alkoholowej rodzince kapitał. Niech wydadzą na alkohol. To będzie efektywne. A 10% może kupi notebooki i załatwi neta. Wtedy będzie wszystko w porządku, nie będę miał pretensji.

Wpływając na wybory ludzkie zawsze doprowadza się do strat ekonomicznych.

Możecie zabierać mi nawet 99% zysku, jeśli jest to podatek ryczałtowy (czyli niezależny od tego jak będę pracował). To nie ma wpływu na efektywność gospodarki. Ja i rynek sobie poradzi. Ale dając te pieniądze ludziom na konkretny cel, dbacie o nieefektywność gospodarki swojego kraju.


Tyle mi wystarczy pogadamy jak zdobedziesz troche zyciowego doswiadczenia i oglady!!!
Jezlei mamy miec takich naukowcow i ludzi wyksztalconych to juz od dzisiaj powinni placic za studia.

Przypomne tylko ze caly czas rozmawiamy o 7mio letnich dzieciach, ale co tam Sick
Wiecej nie chce mi sie z toba dyskutowac bo to nie ma kompletnie zadnego sensu przynajmniej na ten temat.
Edytowany: 12 kwietnia 2011 20:56


siekoo
0
Dołączył: 2009-07-16
Wpisów: 1 746
Wysłane: 12 kwietnia 2011 21:03:11
manko, cosik mi sie wydaje, ze nadracjonalnie podchodzisz do tematu netbook'ow, co skutkuje calkowicie nieefektywmnym doborem nieracjonalnych argumentow.
cytujac klasyka: obywatelu, nie pieprz bez sensu!
Zawżdy znajdzie przyczynę, kto zdobyczy pragnie...

mankomaniak
0
Dołączył: 2008-10-04
Wpisów: 572
Wysłane: 12 kwietnia 2011 21:19:15
Cytat:
manko, cosik mi sie wydaje, ze nadracjonalnie podchodzisz do tematu netbook'ow, co skutkuje calkowicie nieefektywmnym doborem nieracjonalnych argumentow.
cytujac klasyka: obywatelu, nie pieprz bez sensu!


Masz częściowo rację, iż powinienem być bardziej precyzyjny. Bo można odnieść wrażenie, że sam sobie przeczę - napisałem przecież wcześniej, że efektywniej można wykorzystać środki, a teraz mówię, że to nie ma znaczenia, byle dać kasę, prawda? Ale rzecz w tym, że wcześniej miałem na myśli efektywność w sensie wąskim i potocznym - państwo może wydać tam kasę, gdzie jest rzeczywiście zapotrzebowanie, jak np. badania naukowe. Ta efektywność jednocześnie wiąże się z optymalnym wzrostem gosp. Natomiast w ostatnim komentarzu mówię o efektywności w sensie ogólniejszym, mianowicie efektywność w sensie Pareta. Efektywność Pareta nie musi wiązać się ze wzrostem gosp, gdyż jeśli ludzie są nieukami, to po prostu i tak nie wybiorą rozwoju i inwestycji, a raczej konsumpcję. Najlepiej, aby efektywność Pareta wiązała się jednocześnie z efektywnością rozwoju gosp, ale w rzeczywistości nie jest to konieczne. Przeto na początku dyrygowałem temat związany z poprawą gospodarczą, ale ponieważ mnie obrzucono błotem, to zaatakowałem problem od innej strony, czysto logicznej, której jak okazuje się także nie zrozumiano.

PS. Taurus80 - faktycznie powinienem był użyć słowa bachory, bo lepiej oddaje moje spostrzeżenia.
Co cię nie zabije, to cię udziwni

[**usunięto zakazaną treść**]
Edytowany: 12 kwietnia 2011 21:30

mankomaniak
0
Dołączył: 2008-10-04
Wpisów: 572
Wysłane: 12 kwietnia 2011 21:38:38
Taurus80 napisał(a):

Powiem ci ze dzieciaki jeszcze na 100% beda odrabialy a raczej sciagaly gotowce na zadania domowe :) i to jest najpiekniejsze bo beda musialy myslec i kombinowac :) im wiecej uzytkownikow i leni :) tym trudniej odrobic lekcje bez wysilku :) kazdy bedzie musil czytac dziesiatki roznych opracowan zanim stwoza swoje :) w innym wypadku na 99% dostana pale bo kolega czy kolezanka bedzie miala taka sama prace salute

Moim zaniem komputery z dostepem do netu to najwazniejsza rzecz z jakiej powinien dzisiaj korzystac kazdy dzieciak jest wazniejszy od kazdej ksiazki bo sluzy do wielu rzeczy


To jeszcze odniosę się do tej wypowiedzi. Tak durnego argumentu jeszcze nie słyszałem :) To ja sądziłem dotąd, że właśnie internet powoduje lenistwo. Klik i mam. Nie wiem co to znaczy - klik google jest sekunda. Lepsze od książki bo można filmy oglądać - po prostu żałosny argument.
Co cię nie zabije, to cię udziwni

[**usunięto zakazaną treść**]
Edytowany: 12 kwietnia 2011 21:40

buldi
0
Dołączył: 2009-02-21
Wpisów: 5 068
Wysłane: 12 kwietnia 2011 21:40:13
Ależ Wy dalej o tych laptopach.
Przecież to jest czysta bzdura.
Nakarmmy najpierw głodnych, pozwólmy godnie żyć matkom samotnie wychowującym dzieci, dofinansujmy emerytów by ich było stać na wykup podstawowych leków, zróbmy porzadek z emeryturami np mundurowych którzy w wieku 40 - 41 lat odchodzą na "zasłużone" emerytury a dopiero dalej rozdawajmy co się da.
Mogą byc laptopy, mercedesy i inne cuda na kiju, tylko , pokażmy najpierw z jakich oszczędności będą pochodziły te środki, bo o wpływach nie ma co gadać na obecnych poziomach deficytu i jego perspektyw.

@ Anty - to niesamowite co może spotkać Naszego Premiera w trakcie kolejnych wypraw do Rosji.
Aż się boję jak sie może jeszcze "niezachować".
Groteska. 3 x 14:)

mankomaniak
0
Dołączył: 2008-10-04
Wpisów: 572
Wysłane: 12 kwietnia 2011 21:53:40
I dodam ostatnią rzecz, bo się kompletnie nie zgadzam z Taurusem. Dziecko nie powinno prawie w ogóle używać internetu, podobnie jak oglądanie telewizji. To w dużym przypadku czyste zło. Twierdzenie, że to jest lepsze od zwykłej książki to najgorsza deprawacja.
Co cię nie zabije, to cię udziwni

[**usunięto zakazaną treść**]

buldi
0
Dołączył: 2009-02-21
Wpisów: 5 068
Wysłane: 12 kwietnia 2011 21:58:23
Manko - z tym "kompletnie" się nie zgadzam, bardziej by mi pasowało " w ogranicznym" lub "kontrolowanym" stopniu, by poznało również czym jest książka, teatr i sztuka w rzeczywistości niewirtualnej.
Edytowany: 12 kwietnia 2011 21:59

Frog
13
Dołączył: 2009-08-06
Wpisów: 5 508
Wysłane: 12 kwietnia 2011 22:03:47
Cytat:
Dziecko nie powinno prawie w ogóle używać internetu


Racja.
Internet to największe zagrożenia dla dzisiejszej młodzieży.
Podobnie jak masturbacja powoduje ślepotę. Obniża też IQ, PH w ustach oraz przyczynia się do wypadania włosów. scratch

Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

siekoo
0
Dołączył: 2009-07-16
Wpisów: 1 746
Wysłane: 12 kwietnia 2011 22:05:07
manko, krotko tylko chce sie odniesc do watku w ktorym mowisz o osobach uzdolnionych, ktore 'maja to we krwi' (czy jakos tak), otoz nigdy nie wiesz do czego dzieciak ma talent! a internet to potega, nie tylko pornole i gry (no wlasnie, co Ty tak ciagle o tym ogladaniu pornoli? byl taki facet, Freud sie nazywal i twierdzil... Shhh ). a ksiazki.. ich nic nie zastapi, tylko nawet zeby kupic interesujaca Ciebie pozycje, gdzie najszybciej sie dowiesz, gdzie i za ile ja znalezc, przeczytasz recenzje? no wlasnie blackeye

druga sprawa, to nie kazdy inzynier, muzyk, architekt itd jest geniuszem, co wiecej - nie musi byc. np. wielu inzynierow to zadni geniusze - po prostu poprzez codzienna prace nabywaja nowa wiedze i doswiadczenie, co przeklada sie na stan ich umyslow - sorry, ale tak jest. w wiekszosci przypadkow, geniusz wymysla idee i opracowuje kluczowe kwestie, ktore potem rozwijaja pod jego kieronictwem ci nieco mniej uzdolnieni. tak wiec, potrzebna jest i kadra nieco inteligentniejszych roboli i geniuszy.

czy to wywalanie kasy w bloto? pewnie w duzym stopniu tak, ale niech pierwszy rzuci kamien kto napisze ile np. z MOPSu idzie na pijakow, lub ile w zeszlym roku poszlo na odprawy roznorakiej masci prezesow w spolkach SP.

buldi, nie szkoda Ci zdrowia na nerwy? przeciez wiekszosc z nas uwierzy dopiero, jak zobaczy Shame on you
Zawżdy znajdzie przyczynę, kto zdobyczy pragnie...

Taurus80
0
Dołączył: 2009-01-07
Wpisów: 2 936
Wysłane: 12 kwietnia 2011 22:06:13
mankomaniak napisał(a):
Taurus80 napisał(a):

Powiem ci ze dzieciaki jeszcze na 100% beda odrabialy a raczej sciagaly gotowce na zadania domowe :) i to jest najpiekniejsze bo beda musialy myslec i kombinowac :) im wiecej uzytkownikow i leni :) tym trudniej odrobic lekcje bez wysilku :) kazdy bedzie musil czytac dziesiatki roznych opracowan zanim stwoza swoje :) w innym wypadku na 99% dostana pale bo kolega czy kolezanka bedzie miala taka sama prace salute

Moim zaniem komputery z dostepem do netu to najwazniejsza rzecz z jakiej powinien dzisiaj korzystac kazdy dzieciak jest wazniejszy od kazdej ksiazki bo sluzy do wielu rzeczy


To jeszcze odniosę się do tej wypowiedzi. Tak durnego argumentu jeszcze nie słyszałem :) To ja sądziłem dotąd, że właśnie internet powoduje lenistwo. Klik i mam. Nie wiem co to znaczy - klik google jest sekunda. Lepsze od książki bo można filmy oglądać - po prostu żałosny argument.


Jestes strasznie plytki i ograniczony ....
Twoje argumenty przeciw internetowi ograniczaja sie do filmow gier i pornusow wiec nie pieprz bzdur.
A ksiazke mozesz wlasnie przeczytac na komputerze mozesz rowniez przeczytac encyklopedie uczyc sie czegokolwiek zapragniesz i w wiekszosci przypadkow nie wydajac przy tym pieniedzy albo wydajac duzo mniej anizeli na ksiazke w werji papierowej!!!!
Co ciekawsze wiekszosc tak lubianych przez ciebie naukowcow korzysta i musi korzystac z komputerow i przedewszystkim internetu jeszcze moge tak wymieniac i wymieniac ale przeciez to i tak beda bachory!
Co za debilne myslenie.

Twoje tlumaczenie ze internet jest zly przypomina mi tlumaczenie pani doktor ginekolog na naukach malzenskich ze nie powinnismy uzywac prezerwatyw :) a aby uwiarygodnic swoje brednie powiedziala ze prezerwatywy nie zopobiegaja nawet AIDS bo w statystykach sa przypadki zarazen wsrod ludzi je uzywjacych Angel wyobraz sobie ze to jest praktykujaca pani lekarz a na koniec zapraszala wszystkie panie na konsultacje do panstwowej przychodni :) czy szarlatanstwem leczy oczywiscie innych bredni tej pani nie bede cytowal bo noz w kieszeni sie otwiera.
Edytowany: 12 kwietnia 2011 22:16

buldi
0
Dołączył: 2009-02-21
Wpisów: 5 068
Wysłane: 12 kwietnia 2011 22:14:33
siekoo napisał(a):

buldi, nie szkoda Ci zdrowia na nerwy? przeciez wiekszosc z nas uwierzy dopiero, jak zobaczy Shame on you


Sieko - ależ ja jestem niespotykanie spokojny człowiek.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość


2 3 4 5 6

Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,554 sek.

xdqqhvcs
enpttsex
pctuvlqu
Portfel StockWatch
Data startu Różnica Wartość
Portfel 4 fazy rynku
01-01-2017 +75 454,67 zł +377,27% 95 454,67 zł
Portfel Dywidendowy
03-04-2020 +60 637,62 zł 254,44% 125 556,00 zł
Portfel ETF
01-12-2023 +4 212,35 zł 20,98% 24 333,09 zł
xkgsbnmd
yahmyyrz
cookie-monstah

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania i realizacji niektórych funkcjonalności takich jak automatyczne logowanie powracającego użytkownika czy odbieranie statystycznych o oglądalności. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, lub dostosować ich ustawienia.

Dostosuj   Ukryj komunikat