pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

mankomaniak

mankomaniak

Ostatnie 10 wpisów
Przecież może kupować i czekać.
Co cię nie zabije, to cię udziwni

[**usunięto zakazaną treść**]

To nie jest wyższa matematyka, ale gimnastyka umysłowa.

Cytat:
Należy zważyć, że podatek od kopalin liczony jest nie od zysku, a od wolumenu wydobytej w Polsce rudy i ilości sprzedawanej z tej rudy miedzi (Cu) i odpadów (Ag i Au).

Dobrze wiedzieć, ale to nie ma akurat wpływu na obliczenia. Np. podatek 19% od zysku brutto może być wyrażony za pomocą procentu od przychodów: 19%*zysk brutto = x%*przychody. Mówisz, że podatek jest od ilości, tylko że jest on wyrażony w złotych a nie ilości miedzi. Zatem musi być to wartość surowca a nie tylko jego ilość, mało tego - podatek de facto musi być płacony od wielkości przychodów.

Przepraszam, wczoraj wszystko pomieszałem, dałem plamę. W nawiązaniu do wideoprezentacji www.youtube.com/watch?v=_XNGTi... ,Autor użył dziwnych sformułowań, ale nie będę się tłumaczył ze swoich błędów. Poprawiam się, bo teraz rozumiem o co chodzi. Proszę moderatora, żeby usunął mój post z 30 maja 2012 22:18:09.

Cel - chcę uzyskać tylko wpływ podatku od kopalin. Mam tu dwie interpretacje. Pierwsza uproszczona, druga dużo bardziej złożona. Pierwsza jest banalna. Według tego chłopaka nowy zysk netto (NZN) równa się 0,25 starego zysku netto (SZN), bo jak twierdzi 3/4 zysku netto zabierają podatek dochodowy i od kopalin

NZN = 0,25*SZN

Zysk netto to ok. 80% zysku brutto (SZB i NZB):

0,8*NZB = 0,25*0,8*SZB

Czyli NZB/SZB = 0,25

Jeśli chcemy zobaczyć jaki wpływ na zysk ma sam podatek od kopalin, to możemy patrzeć tylko na stosunek zysku brutto z podatkiem od kopalin do zysku brutto bez tego podatku, bo usuwamy w ten sposób wpływ podatku dochodowego. Jednak dostajemy tutaj wniosek bezsensowny, że podatek od kopalin zabiera zysku tyle samo, co oba podatki.

Teraz druga lepsza interpretacja. Aby uzyskać NZN, logiczne, że od starego zysku brutto odejmę x%, gdzie x to wielkość podatku od kopalin. Nastepnie odejmuję podatek dochodowy 20%. I tak

NZN = (SZB - xSZB) - 0,2(SZB - xSZB) = 0,8(SZB - xSZB) = 0,8SZB(1 - x)

Jednocześnie wiem, że

SZN = 0,8*SZB => SZB = 1,25*SZN

Pamiętamy też, że NZN = 0,25*SZN

Podstawiam po kolei

NZN = 0,8SZB(1 - x) = 0,8*1,25*SZN(1 - x) = 0,25*SZN
z tego

x = 0,75

Czyli podatek od kopalin wynosi 75% (starego) zysku brutto, czyli dostajemy to samo co wcześniej (nowy zysk brutto to 25% starego zysku brutto).

Jednak Autor powiedział, że 75% (starego) zysku netto zabierają niejako oba podatki, czyli że nowy zysk netto stanowi 25% starego. A ja przypominam, chcę uzyskać tylko wpływ podatku od kopalin. Jak? Było równanie

NZN = (SZB - xSZB) - 0,2(SZB - xSZB)

i to się równało 0,25*SZN

(SZB - xSZB) - 0,2(SZB - xSZB) = 0,25*SZN

Jeśli usunę 2-gi wyraz po lewej stronie, czyli wyrzucę podatek dochodowy, to lewa strona zwiększy się, a więc muszę dodać coś po prawej stronie aby się zrównało. Ustalam, że to będzie pewna część starego zysku netto (y), aby mieć porównanie z x. Ale SZB = 1,25*SZN.

1,25*SZN*(1 - x) = SZN*(0,25 + y)

Ale x = 0,75, wtedy dostaniemy po obliczeniach

0,3125 = 0,25 + y
y = 0,0625

Czyli wpływ podatku dochodowego to 6,25%. Całkowity wpływ obu podatków wynosił x = 75%. Skoro aby dostać nowy zysk brutto musiałem dodać do 25% starego zysku netto 6,25%, to znaczy, że 25+6,25 = 31,25% starego zysku netto stanowi nowy zysk brutto NZB. Teraz zauważmy, że wszystko się zgadza. 80% z NZB to NZN. A NZB = 31,25%*SZN. Policzmy: 80%*31,25% = 0,25. Czyli NZN stanowi 25% SZN, co było wiadomo od początku, czyli dobrze wszystko liczymy. W takim razie 6,25% od SZN to musi być wpływ podatku dochodowego. Skoro do 25% SZN muszę dodać 6,25% SZN aby dostać JUŻ nowy zysk brutto NZB, to znaczy, że usunąłem efekt podatku dochodowego z tych 75% SZN. Czyli aby usunąć wpływ podatku dochodowego muszę odjąć 6,25% od 75% SZN. W końcu

Wpływ podatku od kopalin na stary zysk netto = 75% - 6,25% = 68,75% SZN.

Czyli ok. 69% starego zysku netto przypada na podatek od kopalin. Czyli pozostaje zaledwie 31% zysku netto, a co za tym idzie również 31% wartości akcji. Poprzednio, gdy błędnie wyliczyłem wyszło mi 37,5%, co już było niewiarygodnie mało, więc teraz to zupełnie nierealne założenia. Przy dzisiejszym kursie akcji 128 zł musielibyśmy mieć wartość akcji 413 zł (413*0,31 = 128). To głupota. A powiedzmy przy wartości akcji 200 zł, kurs musiałby spaść do 62 zł.

Mam nadzieję, że tym razem jakichś kolejnych głupot nie napisałem - patrzę, nie widzę już błędów.

Cytat:
giełda kojarzy się Polakom z oszustami z Arki, z opcjami walutowymi i z wtopieniem oszczędności życia w Petrolinvest.

Oczywiście, bo giełda to jest Arka, opcje walutowe i Petrol. Święta trójca, która jest istotą giełdy.

Jeśli chodzi o KGHM, to możesz cytować wszystko, niczego się nie wstydzę. Mówiłem, że szczyt będzie w okolicach 230. Podatek wg ekspertów zabiera nawet 35% wartości. Co oznacza wartość 65% z 230, tj. 150 zł - jest to właśnie cena do której dotarł kurs.

A mogę z parkietu? Bardzo mi się spodobała wypowiedź bosuna na temat emisji Very Nice Studio:

Cytat:
trzeba wpuścić jeszcze patrowicza,aby można było bez problemu coś dodrukować,
zrobić split,resplit ,dodruk i wydruk aby don wyszedł przynajmniej na zero

Ależ to jest złota myśl: akcje rosną, bo jest mało emerytów, a jak będzie dużo, to akcje nie będą rosły!

To może to:

WYPOWIEDŹ MATHU

Wysłane: 23 września 2011 11:47:57
Krishic, to niestety nie jest takie proste!

MATHU napisał(a):
SP500 rósł rzeczywiście przez kilkadziesiąt lat, a było to związane z kolejnymi pokoleniami urodzonymi po wielkim kryzysie, które przechowywały swoje oszczędności w akcjach (co dla nas jest raczej dziwne, bo wszyscy tu jesteśmy tylko spekulantami). Według wielu analiz, ci sami ludzie zaczną teraz przechodzić na emerytury, a czym to się wiąże? Oczywiście ze spieniężaniem akcji.

Jak mi się robi ponuro, to zawsze to sobie włączam, to normalnie sikam ze śmiechu. Ale może powinienem jak Scarry ubolewać, że tacy ludzie kończą szkoły.

Pośmiej się jeszcze przez łzy z bezrobocia w Grecji, bo przecież to wszystkich obchodzi. Z kolei podawanie bezrobocia wśród niepełnoletnich to zwykła manipulacja, wręcz trochę żenada.

Kolego przestań już opowiadać głupoty, mylisz przyczny ze skutkami.

Niedawno podali http://www.rp.pl/artykul/851582.html , że w Niemczech bezrobocie w marcu już spadło do 6,7 z 6,8% w lutym. Teraz czas na Francję.

Wykres:
www.bloomberg.com/quote/GRUEPR...:IND/chart

Oto Wasz europejski kryzys ha hah ha.

W USA bezrobocie spadło już do 8,2% w marcu, podali parę dni temu. Teraz czas na Europę.

Informacje
Stopień: Krasomówca
Ostatnia wizyta: 5 czerwca 2012 11:14:04
Liczba wpisów: 572
[0,16% wszystkich postów / 0,13 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,357 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +105,56% +21 111,36 zł 41 111,36 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d