pixelg
CIGAMES - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

CIGAMES [CIG]

AKTUALNY KURS: 1,59 zł (-4,04%) 22-06-2021 17:02
Nestor
23
Wpisów: 167
Wysłane: 20 kwietnia 2011 09:35:21 przy kursie: 2,96 zł
Zabawa polega na tym ze rzeczywiscie Techland sprzedaje swoje produkty globalnie juz od jakiegos czasu. Call of Juarez byl juz na PC, PS3 i X360, co czyni go niekwestionowanym liderem tutaj. Przynajmniej jesli chodzi o studia developerskie.

Roznica jest taka ze City jest rownoczesnie wydawca, i wydaje swoje produkty swoimi silami na zachodnich rynkach, podczas gdy CDP i Techland maja zewnetrznych wydawcow.

Cala ta przepychanka nie ma sensu, bo kazdy moze mowic ze jego marka to 'prawdopodobnie najlepsze piwo na swiecie' ...

PS. Komunikat prasowy na powyzszy temat jest rzeczywiscie lekko zenujacy i malostkowy. Co by City nie powiedzialo, premiera Wiedzmina2 wydanego przez zewnetrznego wydawce przycmi wszystkie sukcesy jakie City odnioslo na polu gier do tej pory.
Nie zebym naganial na jedna czy druga spolke; jesli ktos sie orientuje w branzy gier to wie ze W2 jest jedna z najwiekszych premier w branzy gier w tym roku. Nawet Dragon Age2 moze sie schowac, zwlaszcza po fali zartow "co jest bardziej liniowe, DA2, czy y=x". Z drugiej strony CDP bardzo chwali sie nieliniowoscia swojej gry.

Moim zdaniem City moze wyrobic sobie solidna marke, budujac solidne produkty wraz z solidniejszymi wynikami finansowymi. Tworzac tansze produkty maja nizsze ryzyko i wyzsza stope zwrotu. Takie produkty maja staly 'performance', ale maja niski potencjal 'lewara' stajac sie megahitami, przynoszac zyski rosnace wykladniczo..

thecount
2
Wpisów: 115
Wysłane: 20 kwietnia 2011 10:03:47 przy kursie: 2,96 zł
Warto zaznaczyć, że takie rozumowanie jest prawdziwe w stosunku do gier na PC/konsole, ale już na telefony czy webowe tak być nie musi. Grunt to dobry pomysł lub trafienie w nisze.

cityinsider
0
Wpisów: 19
Wysłane: 20 kwietnia 2011 15:15:25 przy kursie: 2,96 zł
Przerwę na chwilę dyskusje na temat globalności Optimusa i ich drugiej gry na PC, bo mam rodzynka - Sniper PS3 w wersji sklepowej, która lada dzień pojawi się na półkach sklepów w Polsce i całej Europie:

www.facebook.com/SniperGhostWa...

kliknij, aby powiększyć

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

cityinsider
0
Wysłane: 20 kwietnia 2011 19:19:02 przy kursie: 2,96 zł
Zgadzam się z Nestor!

Nestor napisał(a):
Moim zdaniem City moze wyrobic sobie solidna marke, budujac solidne produkty wraz z solidniejszymi wynikami finansowymi.

Dokładnie to robimy! W ten sposób budujemy firmę.

I nie zajmujemy się od dłuższego czasu tworzeniem tańszych produktów o czym wszech i wobec informujemy, więc zainteresowani z branży i rynku kapitałowego powinni o tym już dawno wiedzieć.

Wg mnie natomiast bardzo niepoprawne może wydawać się próba przyklejenia sobie naklejki bycia "pierwszym" gdzie są już inni (i nie tylko CI ale i np. Techland).

cityinsider
0
Wysłane: 20 kwietnia 2011 19:21:11 przy kursie: 2,96 zł
CIA ma się świetnie.

Wkrótce premiera PS3, potem Combat Wings i Alien Fear. Sniper GW 2 będzie trochę później ale dzięki temu będzie jeszcze lepszy i powinien osiągnąć bardzo dobrą sprzedaż. Ta dzięki synchronicznej premierze na 3 platformy (X360, PS3 i PC) ma szansę być bardzo zauważalna i zmaksymalizowana pod względem działań marketingowych.

thecount
2
Wpisów: 115
Wysłane: 22 kwietnia 2011 16:56:33 przy kursie: 3,00 zł
polygamia.pl/Polygamia/1,10716...

wycieczka po biurze CIA

cityinsider
0
Wysłane: 22 kwietnia 2011 21:25:24 przy kursie: 3,00 zł
Filmik z europejskiej kampanii Sniper Ghost Warrior PS3:

Edytowany: 23 kwietnia 2011 19:15

Johnator
0
Wpisów: 5
Wysłane: 24 kwietnia 2011 19:02:03 przy kursie: 3,00 zł
Na ktorego jest planowana premira Combat Wings ?

kriswawa
0
Wpisów: 13
Wysłane: 25 kwietnia 2011 10:05:47 przy kursie: 3,00 zł
czytam ze Optimus z City sie klóci ...i az mnie dziw bierze - po co to?
siedze w tej branzy z 20 lat - i sam wypuscilem do dzis 103 gry ... pewnie nawet przed tymi firmami sprzedawalem gry na caly swiat - i jakos nie walcze o miano "Pierwszego globalnego dystrybutora"

Pewnie do tego miana bardziej by pasowal Techland - z wielkim dorobkiem developerskim

Niewatpliwie pozycji Optimusa i City - porownywac nie mozna - sam budzet juz wskazuje ze jakosc musi byc inna. Oczekiwania rynku tez sa inne.

Dla ludzi spoza branzy mozna polecic metacritic.com - tam widac jakos gry
tu znaczaco wygrywa porownanie Anomaly - z bardzo dobrymi ocenami

Jednak same oceny to czesc sukcesu - droga sprawa , to dobra dystrybucja.
CDP -wybralo ponownie dystrybucje przez obce firmy . W wiedzminie 1 nie udalo sie cos na zachodzie , zobaczymy jak bedzie tym razem. Dziwi mnie tez brak konsolowych wersji - co jest dzis ważną częścią zysku IMO.

Nie jestem posiadaczem akcji żadnej z wymienionych firm.
Swoja droga mam nadzieje ze niedlugo zagoszcze mocniej na tym forum , z powodu wejscia mojej firmy developersko-dystrybucyjnej PlayWay SA na NewConnect. (planowane 9.2011)
http://www.play-way.com

Supremin
0
Wpisów: 1
Wysłane: 25 kwietnia 2011 11:30:15 przy kursie: 3,00 zł
Wg mnie to nie żadna kłótnia jedynie Optimusowi pasowałoby być pierwszą globalną firmą bo ich wizerunek mógłby zyskać. Mimo swojego potencjału dziś to lokalny dystrybutor z jednym dobrym studiem developerskim, mocną marką jednej gry i sklepem online ze starszymi grami wart miliard złotych.   

City nie chce pozwolić na umniejszanie swojego sukcesu i ma do tego pełne prawo. Biorąc pod uwagę realizację strategii i planów wg tego jak zapowiadają, jest duża szansa, że mocne wzrosty na kursie przeniosą się z powrotem z OPT na CIA. Powinno nastąpić to w przeciągu kilku miesięcy, gdy rynek zacznie wyceniać potencjalne zyski za 2012 poparte solidnymi wynikami realizowanymi w 2011.

Obecna kapitalizacja CIA to około 400 mln zł - co stawia spółkę w pozycji mocno niedowartościowanej w stosunku do OPT.

Jestem akcjonariuszem obu tych firm i na obu zarobiłem już sporo ale cały czas widzę możliowości dużych zysków.

Pozdrawiam akcjonariuszy obu obozów!

volky
0
Wpisów: 245
Wysłane: 25 kwietnia 2011 20:10:05 przy kursie: 3,00 zł
I tak rynek najlepiej wyceni długoterminowo każdą spółkę właściwie ....
Optimus jest teraz gwiazdką co robi wokół siebie szum żeby być jak najdłużej Nr 1 ...ale jak zejdzie ich przebój z listy TOP to rynek nie będzie miał litości dla Optyka. Chyba że w cudowny sposób znajdą jakiś sposób na podtrzymanie tej fali popularności. CITY ma kilka gier w produkcji więc ma więcej tutaj możliwości bycia wciąż na TOPie.
Ja widać CITY już się szykuje do zbioru drugiego plonu z Snipera
www.amazon.de/gp/bestsellers/v...

kingsize4
0
Wpisów: 26
Wysłane: 27 kwietnia 2011 07:10:34 przy kursie: 2,96 zł
Wy tu pitu pitu, a Słony ma małego zgryza...

technologie.gazeta.pl/internet...

gry.interia.pl/informacje/news...

www.ps3site.pl/hot-playstation...

Jako że mam PS3 w domu i mój brat regularnie pocina przez PS Network, mogę powiedzieć, że awaria całej sieci bez ostrzeżenia i stan upadłości od tygodnia wcale nie napawają mnie optymistycznie w tym momencie do Słonego. Co prawda na płatnym Xbox Live też zdarzyła się taka awaria (dwa tygodnie kaputt), ale tam nikt nie przyznawał oficjalnie, że dane z kart kredytowych mogły dostać się w czyjeś ręce.

Mniej sprzedanych PSów => mniej sprzedanych Snajperów.

volky
0
Wysłane: 27 kwietnia 2011 10:22:49 przy kursie: 2,94 zł
Cytat:
Mniej sprzedanych PSów => mniej sprzedanych Snajperów.

Tak a ta część z tych 50 mln graczy co mają już PS3 to nie kupią Snipera. Eh? ?

www.next-gen.biz/news/playstat...

Jordan
2
Wpisów: 155
Wysłane: 27 kwietnia 2011 11:03:08 przy kursie: 2,94 zł
Ja z kolei uważam, że awaria PSN mogła spowodować zwrócenie się ku jakimś nowym gierkom, żeby przejść sobie solo, choć jutro już może być trochę na to za późno.
A co sytuacji CIA obecnie to na pewno każdy wyobrażał sobie inny kurs na dzień przed premierą. Ale jeszcze nic straconego, w Niemczech już jest duże zainteresowanie, w maju wychodzi w Anglii, a w czerwcu w USA. Potem mamy inne gry, które raczej hitami nie będą, ale zysk przyniosą.

Zastanawiam się na współzależnością CIA i Optyka. Jeśli Wiedźmin2 odniesie duży sukces, a wiele na to wskazuje i utrzyma lub jeszcze podniesie kurs to chyba dobrze dla CIA?
Inwestorzy nabiorą pewności do tej branży a będą wyszukiwać kolejnej okazji czyli S2.
Gorzej jeśli W2 zawiedzie na całej linii, wątpię wtedy w obserwowanie przeskakiwania na inne spółki z tej branży. Ja trzymam więc kciuki za wszystkie spółki od produkcji i wydawania gier:)

volky
0
Wysłane: 27 kwietnia 2011 12:40:41 przy kursie: 2,94 zł
Spółki w pewnym sensie dzielą się inwestorami od sierpnia 2010.
Możliwe że wzrosty na Optimusie pociągnął kurs CIA, które będzie już po premierze w Europie i przed kolejnymi. Jednak jest jeszcze jeden problem Optimusa. Wszyscy liczą na wzrosty i ze zarobią więc trzymają akcje do premiery a tu może być tak jak na 11 bits....
Rosło przed a po spada.
Sam Sniper w 2010 tak naprawdę do premiery nie spowodował większych ruchów kursu (mam na myśli czerwiec 2010) i dopiero wzrosty rozpoczęły się około tygodnia po premierze. Być może Optimus może zaliczyć jakąś korektę po premierze pociągając innych do sprzedaży (działania stadnego). Z mojego punktu widzenia w czerwcu to City będzie znów ulubieńcem inwestorów.
Premiera w USA ,Kanadzie to jest największy i najlepszy rynek zbytu.
Wystarczy przypomnieć sobie jak to wyglądało na PC i Xbox
polygamia.pl/Polygamia/1,10716...

kingsize4
0
Wpisów: 26
Wysłane: 27 kwietnia 2011 12:43:10 przy kursie: 2,94 zł
volky, Ci to mają, w większości zostaną przy PS3. Natomiast zastanawia mnie ewentualna grupa ludzi, która straciła w tym momencie zaufanie do Sonego i przesiądzie się na konkurencję. Poza tym pamiętaj, że to świeżaki i nowi użytkownicy kupują więcej gier niż zadomowieni na konsoli.

Jordan, wzrost na Sniperze spowodował ostatni trend na Optimusie. Obecnie obie firmy pływają z ceną w chmurach. Jeśli Wiedźmin okaże się mega-hitem, który sprzeda się w 289357108504589164059188392564 egzemplarzy, nadzieje i marzenia wywindują kurs CIA pod premierę S2 jeszcze wyżej. Jakikolwiek inny scenariusz zależy od stopnia porażki Wiedźmina.

Z grami jest trochę jak z KOVem lub Petrolem. Znasz datę znalezienia ropy, ale nie wiesz, ile jej znajdą.

tOfi
0
Wpisów: 387
Wysłane: 27 kwietnia 2011 13:38:37 przy kursie: 2,94 zł
Cytat:
W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 14/2011 z dnia 12 kwietnia 2011 roku, w którym Zarząd City Interactive S.A. poinformował, iż do dnia 30 kwietnia 2011 roku przekaże informacje nt. daty premiery wydania gry "Sniper Ghost Warrior" na platformę Sony PlayStation®3 na terytorium Japonii, Zarząd Emitenta niniejszym informuje, iż - ze względu na zaistnienie okoliczności i czynników niezależnych od Emitenta (sytuacja przedsiębiorstw w dotkniętej katastrofą Japonii) - informacja nt daty wydania gry "Sniper Ghost Warrior" na platformę Sony PlayStation®3 na terytorium Japonii zostanie przekazana przez Emitenta, wedle obecnych szacunków, najpóźniej do dnia 20 maja 2011 roku.

źródło: gpwinfostrefa.pl/palio/html.ru...

czyli tsunami zaczyna docierac i do Polski..

mariomnp
0
Wpisów: 6
Wysłane: 28 kwietnia 2011 09:44:50 przy kursie: 2,90 zł
czy da się coś dowiedzieć o sprzedaży snipera na PS3 w Polsce ?? jak to ruszyło w pierwszym dniu ?? czy to jeszcze zdecydowanie za wcześnie?

volky
0
Wysłane: 28 kwietnia 2011 10:56:02 przy kursie: 2,90 zł
Wczoraj w empiku bylem przypadkowo i Sniper PS3 już był na półce z nowościami.
Na moje pytanie czy można go kupić Pani sprzedawczyni odpowiedziała że tak i była już gotowa nabić go na kasę :).
Najlepiej obserwować listy TOP aby coś można było stwierdzić....ale tak jak pisałem wcześniej najbardziej wartościowym rynkami będzie Ameryka północna plus zachód Europy thumbright
Edytowany: 28 kwietnia 2011 10:56

mnemic
0
Wpisów: 24
Wysłane: 28 kwietnia 2011 22:30:52 przy kursie: 2,90 zł
Cytat:
Wczoraj w empiku bylem przypadkowo i Sniper PS3 już był na półce z nowościami.
Na moje pytanie czy można go kupić Pani sprzedawczyni odpowiedziała że tak i była już gotowa nabić go na kasę :).
Najlepiej obserwować listy TOP aby coś można było stwierdzić....ale tak jak pisałem wcześniej najbardziej wartościowym rynkami będzie Ameryka północna plus zachód Europy thumbright

Trzeba było pozwolić Pani sprzedać Ci ten egzemplarz, zawsze to +1 do sprzedaży x PLN do zysków i możliwy x % wzrost wartości akcji ;)
Edytowany: 28 kwietnia 2011 22:31

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52