pixelg
Spółki mogące podwoić przychody w 2011 i 2012roku - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2

Spółki mogące podwoić przychody w 2011 i 2012roku

pop
0
Wpisów: 3 427
Wysłane: 21 sierpnia 2011 15:59:35
Proponuję taki oto wątek mający na celu wyszukiwanie na tyle rozwojowych firm,które zarówno obecnie,jak i w przyszłym roku mają szansę na b.wysoki wzrost przychodów,sięgający nawet 100 i więcej procent...salute
Trzeba przy tym zaznaczyć , że kupno akcji takiej spółki nie gwarantuje jednocześnie zysku na akcjach,przynajmniej w terminie krótko- i średnioterminowym!
Wszystko zależy od ceny po jakiej kupimy dany walor oraz od czynników okołorynkowych.
Niemniej jednak taki wątek może stanowić w pewnym sensie drogę na skróty dla forumowiczów,by wyszukać wysokorozwojowe firmy,jedynie moment wejścia w inwestycję już niech każdy wybiera sobie sam...
Wstępnie proponuję taką listę (wedle kolejności alfabetycznej),a czy jest w tym dużo racji,czy nie,to zachęcam do dyskusji:
1.11 Bit Studio
2.Bioerg
3.Bloober Team
4.Easycall
5.i3D
6.IPO
7.Mobini
8.OrzełOpony
9.PGS Software
10.Remedis
11.Venturein

Nie są to oczywiście wszystkie firmy,bo nie sposób znać na tyle dobrze poczynania i plany wielu firm,może się też zdarzyć,że wśród wymienionych nie będzie aż tak dobrych przewidywań,że spółki podwoją przychody-w takich przypadkach proszę o poprawienie z uzasadnieniem,jak też o uzupełnienie ewentualnie o inne firmy...salute

noise
0
Wpisów: 280
Wysłane: 21 sierpnia 2011 17:19:56
Jeżeli kryterium stanowi wzrost przychodów o 100% to Orła nie powinno być na tej liście.
Obecnie cały przychód (ok. 25 mln)pochodzi z handlu oponami w różnych kanałach (plus 2 serwisy samochodowe). Niebawem powinny pojawić się pierwsze przychody z fabryki granulatu, ale to nie będzie 25 mln/rok, ale bardziej 7-8mln/rok z marżą około 50%. Podsumowując wzrost przychodów będzie mniejszy niż 100%, ale skok w zyskowności (granulat) powinien być olbrzymi...

i jeszcze mały dopisek o którym zapomniałem tzn w wyniku niedługo zaczną być konsolidowane przychody (78%) Astora i da to kilka milionów dodatkowo przychodu, ale rozumiem że Tobie chodzi o wzrost tzw. organiczny bez przejęć.
Edytowany: 21 sierpnia 2011 17:26

Tyle
1
Wpisów: 61
Wysłane: 21 sierpnia 2011 17:31:36
dodam od siebie Vedię, która w zarówno w I jak i II kwartale wykręciła przychody porównywalne do cało-ubiegłorocznych. mamy progres ok 300% w odniesieniu do 2010 jeśli zrealizują prognozę, mało tego prognoza na ubiegły rok to ok 100mln przychodów i 10baniek zysku, co równałoby się z obecną kapitalizacją. Póki co wywiązują się obietnic... w moich oczach to jeden z ciekawszych podmiotów na małym rynku ;)

na IPO zapowiada się fuzja z ORI... niestety szczegółów nie znam...
11B wielkia niewiadoma, mają niską bazę, więc podwojenie przychodów bardzo możliwe
Edytowany: 21 sierpnia 2011 17:34

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

cad_man
0
Wpisów: 1 159
Wysłane: 21 sierpnia 2011 17:56:17
Bardzo ciekawy temat do dyskusji. Rozumiem, że znawcy poszczególnych spółek będą wiedzieć nieco więcej (powinni być dokładniej obeznani z poczynaniami konkretnych spółek) i dobrze, że bedzie taki temat gdzie mogą "pomóc" innym w żmudnym wyszukiwaniu spółek mogących (z bardzo duzym pradopodobieństwem) podwoić swoje przychody w 2012 r. (lub w perspektywie jednego roku).
Natomiast mam pytanie czysto techniczne: jeśli założymy, że ten temat będzie się dynamicznie rozwijał czy jest możliwe, żeby jako pierwszy post w tym temacie zawierał tylko i wyłącznie listę spółek proponowanych przez forumowiczów, który byłby na bieżąco edytowany (w momencie gdy z dyskusji wyniknie, że jakaś spółka nie ma większych szans podwoić przychody to byłaby usuwana z zestawienia lub została by dodawana)?
Byki i niedźwiedzie mają swoje miejsce przy stole, a tylko osły zostają o suchym pysku...
Przyglądaj się jak upór walczy z oporem a zawziętość ze wsparciem - na końcu dołącz do wygranych i zarabiaj

tratata
tratata PREMIUM
10
Wpisów: 1 008
Wysłane: 21 sierpnia 2011 20:08:39
Astro. Lada moment mają wejść pierwsze kanały do kablówek. Mam nadzieję, że do końca tego kwartału.
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.

pop
0
Wysłane: 24 sierpnia 2011 13:33:03
@noise
Zgoda,przy OrzełOpony nie ma szans na podwojenie przychodów wliczając dotychczasowy biznes z handlu oponami. Ewentualne podwojenie może być wyłącznie z produkcji granulatu,w takiej też kategorii myślałem o tej firmie ,bo handel oponami-to obecnie tylko kula u nogi...

@Tyle
Racja,Vedia ma mieć w tym roku kilkakrotnie większe przychody,niż w zeszłym,jedynie musi poprawić rentowność,bo z tym jeszcze nie jest dobrze.Ale jeśli znasz dobrze tę firmę,to przybliż nam nieco informacji i uzasadnień prognoz na ten i przyszły rok

@cad_man
To pytanie techniczne do moderatorów,ja nie wiem jak ewentualnie edytować spółki,czy dodawać.Na razie robimy to pisząc o nich...salute

@Tralala
Co do Astro,to jeśli podałbyś więcej szczegółów o finansach,to czemu nie...?
Edytowany: 24 sierpnia 2011 13:41

owner
1
Wpisów: 2 859
Wysłane: 24 sierpnia 2011 14:13:09
a może gph? w zeszłym roku było 145mln w tym bedzie jakies 180 ale chca kupić ciepłownie wiec może przychody mocniej podskoczą? nie orientuje się tylko jakie przychody rocznie generuje taka ciepłownia.
EEX

tratata
tratata PREMIUM
10
Wysłane: 24 sierpnia 2011 14:37:50
@pop

kliknij, aby powiększyć

żródło
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.
Edytowany: 24 sierpnia 2011 14:38

pop
0
Wysłane: 24 sierpnia 2011 16:28:27
Brawo @Tralala wave
Właśnie o coś takiego mi chodzi.W życiu na tę spółkę bym nie zwrócił uwagi,a teraz będę brał pod uwagę,choć raczej w przyszłym roku,ja akurat wolę też zyski razem ze wzrostem przychodów,ale innym może to już wystarczyć.
Czekamy na następne rzeczowe wieści finansowe z firm (albo z listy,albo inne propozycje)...salute

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 653
Wysłane: 24 sierpnia 2011 19:14:32
Ja się tak troszkę zastanawiam Pop nad sensem tego wszystkiego...
1. Dużo będzie tu spółek, które po prostu mają w prognozach to, że przychody będą 2 większe. Tylko wiesz jak jest.... Jesteśmy hurtownią papierniczą. W tym roku sprzedamy jeden ołówek w następnym 4 a jeszcze rok później 16!!! Z emisji chcemy 10 milionów PLN... thumbright
2. Trzeba te prognozy uzasadnić i uwiarygadniać. Wśród podanych spółek przynajmniej o jednej, dwóch wiem, że ta prognoza założenie nie jest do wykonania.
3. Sam wzrost przychodów, czy nawet zysków to nie wszystko. To często jest już w cenie, albo nawet więcej.

EDIT:
Weźmy pod uwagę Veno i Petrolinvest puke_l. Perły jakich mało!

EDIT2:
Z większych spółek też są takie co mogą podwoić przychody.
0. Azoty Tarnów - przejęcie zaksy i polic
1. CityInteractive. W 2012 planują wydać SGW2 i dwie pozycje o podobno sporym potencjale.
2. BBIZeneris - Uruchomienie zakładu do produkcji węgla i energii.
3. GANT
4. Polnord oddają klucze do projektów
5. Energoinstal, jak ruszy energetyka
Z mniejszych to
5. Photon

Ja nie mam pewności czy połowa z nich byłaby dobrą inwestycją.
Edytowany: 24 sierpnia 2011 19:28

pop
0
Wysłane: 25 sierpnia 2011 11:33:40
Cytat:
Ja się tak troszkę zastanawiam Pop nad sensem tego wszystkiego...
1. Dużo będzie tu spółek, które po prostu mają w prognozach to, że przychody będą 2 większe. Tylko wiesz jak jest....
2. Trzeba te prognozy uzasadnić i uwiarygadniać. Wśród podanych spółek przynajmniej o jednej, dwóch wiem, że ta prognoza założenie nie jest do wykonania.3. Sam wzrost przychodów, czy nawet zysków to nie wszystko. To często jest już w cenie, albo nawet więcej.

Wiesz,jeśli nie masz przekonania do sensowności wątku,to nie mogę Cię na siłę przekonywać.Jedynie ewentualnie podam pewien przykład na swojej osobie...
Na wiosnę mieliśmy do czynienia z silnymi wzrostami Optimusa. Technicznie mi się nawet podobał,jedynie fundamentalnie nie. Nie wiedzialem z czym są związane aż tak duże wzrosty,nie zdawałem sobie sprawy jak duże pieniądze spółka mogła zarobić na Wiedźminie,a też nie jestem w stanie przeglądać wiele wątków i zagłębiać się w wybrane informacje,bo czasem ciężko przekopać się do tych kilku,które mnie interesują,a interesują głównie finanse i ile spółka zarobi...
Gdyby wtedy ktoś na takim wątku napisał,że Optimus ma szansę (oczywiście nie pewność),że zarobi kilkadziesiąt baniek,to przynajmniej bym się mocno przyjrzał i rozważał za i przeciw,a tak,to nic...
Na MW Trade Ty razem z Addison'em ładnie prowadziliście wątek,co pomogło mi na szybkie przeanalizowanie sytuacji i atrakcyjności,ale nie sledząc wcześniej tej spółki,skąd mogłem wiedzieć,że jest godna uwagi pod względem rozwoju.
Ten wątek w mojej ocenie ma szansę być pewną drogą na skróty do wskazania na szybkorozwojowe spółki,ale czy to jednocześnie oznacza atrakcyjność do inwestycji-to oczywiście zależy od każdego przypadku indywidualnie...
Tu nikt nie promuje Veno,czy Petrola,wydaje mi się,że w większości spółek podana przeze mnie lista (+kilka propozycji przez innych) jest dosyć poważna,mówiłeś,że 2 z wymienionych raczej nie podwoją przychodów-to w takim razie prośba,byś je podał,Ty wiesz więcej poprzez analizy raportów,więc Twoje zdanie jest nie bez znaczenia,na ogół masz rację,a jak nie masz,to w końcu - i rynek się zmienia i otoczenie też,trzeba wszystko monitorować na bieżąco...salute

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 653
Wysłane: 25 sierpnia 2011 13:39:54
Pierwszą jest Orzeł Opony. W prognozie finansowej na rok 2011 jest 33 miliony przychodów, przy założeniu wybudowania fabryki granulatu. Obecne, czy choćby za 2010 r przychody to około 25 milionów, w związku z czym do podwojenia potrzeba około 50 baniek. Jeśli zaś chodzi o drugą spółkę, to niestety nie mogę tego ujawnić. Wybaczcie, to nie zła wola...

tratata
tratata PREMIUM
10
Wysłane: 25 sierpnia 2011 13:43:46
Przypuszczam, że chodzi Ci o AstroThink Mam nadzieję, że na jesieni będzie już wiadomo do jakich kablówek wejdą, wtedy będzie można ocenić te prognozy.
Uwaga

eizos
0
Wpisów: 28
Wysłane: 26 sierpnia 2011 23:11:24
Jeśli chodzi o Vedie, tak wyglądają prognozy:

kliknij, aby powiększyć

Opis prognozy opisany jest w załączniku, oto link:
www.newconnect.pl/?page=1045&a...

"New Dragon Electronic Limited rozpoczyna działalność na bazie działalności partnera chińskiego, którego maksymalne zdolności wytwórcze wynoszą obecnie do 80.000 sztuk urządzeń elektronicznych miesięcznie. Po przekazaniu środków do New Dragon Electronic Limited możliwe będzie zwiększenie zdolności produkcyjnych do 150.000 sztuk miesięcznie. Jednocześnie coraz większy udział w produkcji będą miały czytniki e-booków i tablety, które mają większą wartość jednostkową. Szacunki sprzedaży poparte są deklaracjami obecnych klientów partnera chińskiego oraz szacunkami firm badawczych na temat rozwoju rynku tabletów i czytników książek. Obecnymi klientami partnera chińskiego są znaczące
przedsiębiorstwa sprzedające produkty pod takimi markami jak iLife oraz Chuwi.

Przygotowując prognozy wyników finansowych na lata 2011-2013 Emitent oparł się na swojej wiedzy dotyczącej rynku urządzeń elektroniki użytkowej w Polsce i na świecie (w szczególności rynek odtwarzaczy mp3/mp4 wraz z akcesoriami, czytników e-booków i tabletów), zaplanowanych działaniach Emitenta zawartych w Strategii Rozwoju VEDIA S.A. w latach 2011-2013”

Obecnie Vedia prowadzi rozmowy z dystrybutorami, którzy maja wprowadzić tablet X20 oraz ebook-tablet K30 na rynek rosyjski, polski i inne - była o tym mowa na WZ.

http://www.dbpuretechnology.com/ - tak wygląda tablet X20.

A tak wygląda ebooko-tablet K30

www.made-in-china.com/showroom...

Co do ROS, zarząd na ostatnim WZ mówił, że rentowność poprawi się juz w 3 kwartale tego roku, dlatego z niektórymi zleceniami wstrzymali się do 1 lipca.
Pozostaje jedynie czekać na wyniki za 3Q.
Edytowany: 26 sierpnia 2011 23:17

Scarry
184
Wpisów: 4 920
Wysłane: 27 sierpnia 2011 00:28:36
@eizos
to co proponuje Vedia to technologiczny tani szrot. Za miesiąc (dwa?) premiera nowej generacji tabletów (Kal-El znany bardziej jako Tegra 3) a ich "nowe" modele nawet nie zbliżają sie poziomem do obecnej generacji Tegry 2. Sorry ale jej tu nie powinno być w zestawieniu. Ten mniejszy model K30 ma śmieszne 800x600 pikseli i starożytnego już Andka 2.1.

Moim zdaniem firma nie ma żadnych szans na taki zysk jak sobie przewiduje.

ich "specyfikacje" i "prezentacje" produktów to jakiś bełkot z którego kazdy w miarę rozgarnięty gośc będzie boki zrywał

Cytat:
Microsoft Office * Open Office Word processing,spreadsheets, presentations, graphics, and databases.
Google IE (Internet Explorer) I Love Google! The Web at your fingertips!

(chocby, to drugie serio mocne: przeglądarka IE od Google, to sie do JoeMonster nadaje ... )

poza tym X20 ma niejako być z Androidem 3.0 ale na zdjęciach jest ekran startowy zerżnięty prawie żywcem z HTC z Androida 2.2 z nakładką HTC Sense a nie kompletnie inaczej wyglądajacy Honyecomb 3.0. Chyba że to jeszcze nie działa i zrobili fotomontaż sobie...

a i strona internetowa robiona za 100zł nie wygląda specjalnie przekonywująco (no bo chyba za tą porażke nikt nie wział więcej ... )

serio nie powinno jej tu być.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD
Edytowany: 27 sierpnia 2011 00:42

cad_man
0
Wysłane: 27 sierpnia 2011 09:35:59
@Scarry i @eizos
Wg mnie chodzi o to żeby spróbować określić czy jest możliwe osiągnięcie przez wspominaną spółkę Vedia rzeczonej prognozy. Nie jestem specjalistą od tabletów ale wiem jedno: cena może czynić cuda, bo nie wszystkich stać na to żeby kupić najlepsze tablety płacąc za nie duże pieniądze. Niektórzy potrzebują takich urządzeń do innych zastosowań inni do zupełnie odmiennych, więc jeśli ktoś chce zakupić takie urządzenie do "prostych" zastosowań to wydaje mi się, że nie potrzebuję "wodotrysków" i "fajerwerków" tylko tańszego urządzenia... Gdyby takie podejście dotyczące jakości i osiągów było podejściem ogółu to wszyscy zbieralibyśmy na Porsche (choć większość by do końca życia nie uzbierała) - a tak są alternatywy dla mniej zasobnych...
@eizos
Czy wiadomo ile w tych prognozach muszą sprzedać tabletów i czytniki e-book'ów? Czy ktoś wie ile tabletów i czytników sprzedano w ubiegłym roku w pierwszej połowie tego roku? Jaki przedział cenowy tych urządzeń najlepiej schodził?
Może w ten sposób dojdziemy do tego czy Vedia ma szansę spełnić prognozy?
Byki i niedźwiedzie mają swoje miejsce przy stole, a tylko osły zostają o suchym pysku...
Przyglądaj się jak upór walczy z oporem a zawziętość ze wsparciem - na końcu dołącz do wygranych i zarabiaj

siekoo
0
Wpisów: 1 746
Wysłane: 27 sierpnia 2011 10:20:59
@cad-man, tak cena czyni cuda, ale 'tanie' kupowanie zawsze wychodzi drozej, poza tym to cudenko Vedii (X20) kosztuje 579$, Samsung Tab (32GB) mozna kupic na amazon za 599$, Motorole Xoom za 435$ (X20 tam nie ma Anxious ), a na ebay takie cudo jak X20 (czyli nie wiadomo co) mozna kupic za 200$ + dostawa gratis (iduuuzo za drogo za kota w worku)
zreszta, przeczytaj watek vedia (np. dlaczego nie kupilem ich mp3-ki), pogrzeb w necie - sporo osob jest rozczarowanych jakoscia produktow jak i podejsciem do klienta.

Scarry ma racje - nie ta liga, nie ta cena.
Zawżdy znajdzie przyczynę, kto zdobyczy pragnie...

Amol
0
Wpisów: 252
Wysłane: 27 sierpnia 2011 11:08:20
Scarry napisał(a):
@eizos
to co proponuje Vedia to technologiczny tani szrot.
serio nie powinno jej tu być.

Zgadzam się,że jakość produktów jest często kluczowa w osiągnięciu finansowego sukcesu,niska cena może pomóc jedynie do czasu,buble na dłuższą metę się nie utrzymają...
@Scarry: To które ze spółek "mających szansę na podwojenie przychodów" mają wg Ciebie produkty najwyższej jakości?

Scarry
184
Wpisów: 4 920
Wysłane: 27 sierpnia 2011 11:21:34
@Amol
moim całkiem prywatnym zdaniem?

na 70% - CityInteractive
na 50% - BBIZeneris
na 50% - VentureIncubator
na 50% - i3D
na 30% - Photon
na 30% - Remedis

gdybym miał obstawiać to tak widzę prawdopodobieństwo. Pamiętaj jednak że jeśli Europę trafi recesja (a to jest możliwe) to wszystkie plany mogą być nic nie warte.

(pamiętaj też że podwojenie przychodów nie znaczy podwojenia zysku netto... )

btw:
w tabletach jest firma, która robi niedrogie alternatywy do prawdziwych drogich tabletów Motoroli (RIP), Apple, Asusa i innych, ale za to w lepszej jakości niż te tanie chińskie tablety z allegro, nazywa się Archos i widzę że Vedia próbuje nieudolnie ich naśladować. A że nieudolnie to wystarczy porównać strony obydwu firm... (tu strona Archosa)
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD
Edytowany: 27 sierpnia 2011 11:24

cad_man
0
Wysłane: 27 sierpnia 2011 14:56:21
i właśnie o to chodzi w tym temacie: nie będę szukał informacji w necie o produktach Vedii skoro w skrócie opisaliście jako jakościowo słabe i w dodatku drogie. Vedia odpada...
Natomiast ze spółek tutaj opisywanych mam trochę pojęcia o i3D - i wg mnie szanse tej spółki na podwojenie przychodów w przyszłym roku oceniam na 95% (zawsze pozostaje trochę niepewności). Argumenty? Proszę: dojdzie sprzedaż Quazara3D (program do wykonywania interaktywnych wizualcji 3D), otworzono oddział w USA (jak recesja dotknie EU a w Stanach nie będzie zbytnio odczuwalna to spółka i3D Inc. powinna być "motorem" przychodów i zysków, klienci: myślę, że na poczatek uczelnie i tamtejsze technoparki oraz tzw. superkomputery...), dużo sie dzieje na naszym polskim i europejskim rynku w dziedzinie, w której obraca się i3D : interaktywne muzea, uczelnie idące z postępem technologicznym - np Politechnika Śląska i co najmniej jeszcze dwie Politechniki, o których można znaleźć informacje w necie, że będą robiły coś podobnego do Politechniki Śląskiej.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2