pixelg
Kiedy szczyt hossy? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kiedy szczyt hossy?

lajkonik
0
Wpisów: 1 308
Wysłane: 22 września 2011 19:48:39
Trawestując jednaego z naszych kolegów: nie było mnie tydzień, a tu bez zmian - spadamy. blackeye

Na WIG20 USD jesteśmy poniżej szczytu pierwszego rzutu hossy luty/maj 2009. I poniżej poziomu z którego zaczeliśmy spadać ostatecznie na początku stycznia 2009. Czy to oznacza dalsze spadki ? Wg mnie tak, choć oczywiście można również interpretować to w ten sposób, że ciut powyżej były stop lossy zagranicy i stąd wodospad. Czy zasoby zagranicy się już wyczerpały i teraz spokój ? Może i tak, ale teraz powinniśmy zobaczyć wodospad z umarzanych udziałów w fundach.

Dla samego WIG20 czy szczególnie DAX póki co tragedii nie ma. Na Wig20 jesteśmy w okolicach denka z sierpnia. Tyle, że tam był to intraday, a teraz zamknięcie. Gorzej, że potencjał spadkowy niektórych spółek, w porównaniu z sierpniem, jeszcze jest. Za to DAX jest powyżej intradayowych dołków na pozimie poniżej 5000 o 3-4%. To spory zapas.

Przecena surowców to super sprawa. Czy wystarczająca ? Wg mnie jeszcze nie, ale do równowagi nie brakuje dużo. Jeszcze z 10%.

Co do sytuacji gospodarczo politycznej to przypomnę to co pisałem na wątku o końcu bessy. Rozwiązanie jest w Azji, przede wszystkim Chinach i Indiach, jako najludnieszych. Muszą tam wzrosnąć przede wszystkim zarobki by mogła wzrosnąć konsumpcja. A USA i Europa muszą mieć produkty, które będą mogły sprzedać w tych krajach. Będą to raczej wysokie technologie czy lekarstwa, bo przecież nie tanie produkty stamtąd importowane ze zmienioną metką blackeye .
W perspektywie, jeżeli Europa i USA nie wymyśli nic lepszego to oznacza to dla ogółu europejczyków i amerykanów obniżenie standardu życia w porównaniu do azjatów. Co nie oznacza niższego standardu w ogóle Eh? . Mam nadzieję.
Edytowany: 22 września 2011 19:53

mankomaniak
0
Wpisów: 572
Wysłane: 22 września 2011 20:45:27
Czy ktoś mnie wywoływał do tablicy??

Panowie, właśnie zaczynamy MEGAHOSSĘ o której się nie śniło największym optymistom. Ta mała korekta z którą mamy obecnie do czynienia jest wywołana spadkiem liczby plam na słońcu, ale już właśnie zaczyna być ich coraz więcej (tutaj do poczytania:W roku 2011 plam cały czas będzie przybywać i pod jego koniec średnia liczba Wolfa dojdzie do 50. "Maksymalne średnie liczby Wolfa, które będziemy mogli obserwować na przełomie lat 2012 i 2013 będą na poziomie 70. Ostatnio tak niskie maksima były obserwowane w latach 1880-1930 w cyklach nr 12-16.
"), więc hossa już za moment. Tutaj z kolei możemy nawet poczytać o tym, że hossa dzięki aktywności Słońca potrwa do lipca 2013, kiedy nastąpi przesilenie i krach na rynkach kapitałowych.
Co cię nie zabije, to cię udziwni

[**usunięto zakazaną treść**]

bankrucik
54
Wpisów: 4 316
Wysłane: 22 września 2011 20:47:36
fidelio77 napisał(a):
onochi napisał(a):
20 mój drogi. 20. Czekam z niecierpliwością na 20 wave

Ja też, ale wątpię żebym się doczekał.

PS. Marzy mi się tez synthos za jednego zeta king

nie zauwazacie w swoich marzeniach ze te spolki w tych cenach niekoniecznie musza być tymi samymi spółkami co 2 lata temu i dac podobny zarobek w tej samej wysokości....

zycie nie jest takie proste ze co 2-3 lata kupisz te same akcje w tej samej cenie a potem zarobisz znowu te same kilkaset procent
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

keram1
keram1 PREMIUM
0
Wpisów: 85
Wysłane: 22 września 2011 20:49:18
prawda - jak miedz ostro zjedzie i sie tam utrzyma to konglomerat moze miec problem

bankrucik
54
Wpisów: 4 316
Wysłane: 22 września 2011 20:50:52
mathu napisał(a):
Płynność jest kluczem, NC też niby nie spada, ale tylko dlatego, że arkusze po lewej są puste i nie ma komu sprzedawać.

wlasnie spadki są bez obrotów bo kto kupi niemowlaka bajkopisarza jak miski przeczenione tez sa o 10% a kto z kolei kupi Miski jak takie pko leci o minus 8 %

teraz kupuje sie to co jest płynne !!! i ma dobry stosunek potencjalnego zysku do ryzyka
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

fidelio77
0
Wpisów: 745
Wysłane: 22 września 2011 20:56:59
bankrucik napisał(a):
fidelio77 napisał(a):
onochi napisał(a):
20 mój drogi. 20. Czekam z niecierpliwością na 20 wave

Ja też, ale wątpię żebym się doczekał.

PS. Marzy mi się tez synthos za jednego zeta king

nie zauwazacie w swoich marzeniach ze te spolki w tych cenach niekoniecznie musza być tymi samymi spółkami co 2 lata temu i dac podobny zarobek w tej samej wysokości....

zycie nie jest takie proste ze co 2-3 lata kupisz te same akcje w tej samej cenie a potem zarobisz znowu te same kilkaset procent

Na razie nie ma o czym mówic, bo jest mega drogo w porównaniu do poprzedniej bessy.

lajkonik
0
Wysłane: 22 września 2011 20:58:34
Manko, a może jednak próba jakiejś analizy na poważnie wave

doncarlos
0
Wpisów: 1 244
Wysłane: 22 września 2011 21:05:22
tomcichy napisał(a):
tomcichy napisał(a):
a co sądzicie o możliwości tworzenia się RGR-a na s&p bo o tym dzisiaj też była mowa w cnbc?
[IMG]media.stockwatch.pl/data/2011/..."/>
kliknij, aby powiększyć" title="Otwórz w nowym oknie" target='_blank'>[IMG]media.stockwatch.pl/data/2011/..."/>
kliknij, aby powiększyć"/>
kliknij, aby powiększyć

pamiętacie moje pytanie? love4
jak prorok normalnie Angel

Pamiętam tamten program i tamtą wypowiedź i Twój wpis (miałem to nawet skomentować, ale po co..)
i tam nie chodziło o tworzenie się RGR tylko o możliwe wzrosty do formacji linii szyi powstałej wcześniej RGR.. (ok 1260) tj. mowa była, że o ile SP500 wzrośnie to nie wyżej niż dół RGR..
nie zrozumiałeś wtedy co poeta miał na myśli i stąd to zamieszanie.. a że ta konsolidacja jest w formie RGR to zupełnie inna bajka.. salute

kliknij, aby powiększyć

Czterema najdroższymi słowami na giełdzie są: "Tym razem będzie inaczej"..
Fala wzrostowa rodzi się w strachu, rośnie w wątpliwościach, dojrzewa w optymizmie i umiera w euforii..
„All animals are equal but some animals are more equal than others“

tomcichy
0
Wpisów: 263
Wysłane: 22 września 2011 21:34:33
@doncarlos

masz w 100% racji bo słuchałem jednym uchem programu nie do końca rozumiejąc o jaki RGR chodzi (po północy obejrzałem powtórkę i skapowałem co mieli na myśli)
zacząłem kombinować z wykresem i tak sobie zanalizowałem ze tu wygląda na kształtowanie się formacji a że trochę przez przypadek to nie odbierajcie mi zasług blackeye

@mathu

ten duży RGR co wkleiłeś jest trochę przerażający jak dla mnie i aż nie chce mi się wierzyć że się zrealizuje bo z tego wychodzi zasięg chyba z 1500 Think

doncarlos
0
Wysłane: 22 września 2011 21:38:28
Intuicyjnie dobrze to wyczułeś..salute

kliknij, aby powiększyć

Fala wzrostowa rodzi się w strachu, rośnie w wątpliwościach, dojrzewa w optymizmie i umiera w euforii..

mathu
0
Wpisów: 4 615
Wysłane: 22 września 2011 21:39:38
Noblista przemówił, jesteśmy uratowani!

Cytat:
22.09. Waszyngton (PAP/Reuters) - Prezydent USA Barack Obama wezwał w tym tygodniu przywódców europejskich, by podjęli "energiczne i zdecydowane" działania na rzecz przezwyciężenia kryzysu zadłużeniowego strefy euro - oświadczył w czwartek dziennikarzom rzecznik Białego Domu Jay Carney.
Według niego, w rozmowach telefonicznych i w kuluarach sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych Obama mówił europejskim przywódcom, iż jego zdaniem "mają zdolności oraz potrzebne środki finansowe, by sprostać problemom, jakie się przed nimi pojawiły, oraz zachęcał ich do podjęcia energicznych i zdecydowanych działań".

Cóż za intelekt!
The recovery in profitability has been amazing following the reorganization, leaving Barings to conclude that it was not actually terribly difficult to make money in the securities market.

keram1
keram1 PREMIUM
0
Wysłane: 22 września 2011 21:44:32
w europie nic sie nie zmieni, politycy bez "cohones" i przywództwa brak -reakcje są jedynie na ekstremalne przypadki ( patrz Grecja ) ale za jakiś czas moze sie połowa Europy stać "extremalnym przypadkiem" i .... eee szkoda pisac - jak żyć premierze :) no i dodam ,że nie jestem z PISu
Edytowany: 22 września 2011 21:46

doncarlos
0
Wysłane: 22 września 2011 21:44:47
Giełdy w tej chwili zgłupiały.. czy raczej spekulanci.. bo te konkretne spadki nie są w żadnym stopniu efektem kryzysu w strefie euro, tylko efektem "rozpaczy" grupy trzymającej giełdę, że nie będzie dodruku $$$$$.. popłaczą, polamentują, wykrwawią się, przestawią komputery na grę bez Bena i zapomną na jakiś czas o problemach..

sam aspekt techniczny imo sprawia, że musi spadać i tyle..

ps ja generalnie to nie za bardzo wierzę w recesję i upadek strefy euro, czy usa.. media karmią nas newsami pod zamówienie.. cały ten kryzys jest bardzo pozytywny, gdyż zmusza polityków do działania i uśrednia aktywa.. jak coś nie chce rosną musi spaść.. kolejny raz jest transfer kasy.. na spadkach też się przecież zarabia, nawet o wiele łatwiej..

kliknij, aby powiększyć

Edytowany: 22 września 2011 21:50

mp1
0
Wpisów: 93
Wysłane: 22 września 2011 21:46:45
Miedź i wyngiel nowe minima - dobrze wróży...

lajkonik
0
Wysłane: 22 września 2011 22:02:35
@Don Carlos,

Niby tak, ale spekulacja odbija się na życiu (cenach) dla zwykłych ludzi.
Pisząc to doszedłem do następującego paradoksu:
Gdyby ropa nagle, niemal z dnia na dzień, zaczęła kosztować 1000 USD za baryłkę, a gaz i węgiel podążyłyby tym samym tropem to ... może import wielu rzeczy stałby się nieopłacalny i ... rozwinęła się produkcja krajowa w Europie na bazie tańszej energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych czy atomu.

mathu
0
Wpisów: 4 615
Wysłane: 22 września 2011 22:14:51
Nie ma szans na odbicie, dopóki surowce nie dotrą do swoich wsparć, a brakuje im jeszcze 15-20% (ropa i miedź). Przy spadających surowcach nic nie będzie rosło, nie dajcie się nabierać na podbitki przy zamykaniu S-ek (zamknięcie w USA). Miedź robi -0.3% na godzinę idąc trendem jak od linijki i jutro raczej nie zawróci w połowie drogi.
The recovery in profitability has been amazing following the reorganization, leaving Barings to conclude that it was not actually terribly difficult to make money in the securities market.

lajkonik
0
Wysłane: 22 września 2011 22:24:20
@mathu,

To ile wg Ciebie jest wsparcie dla miedzi ? 6500 usd/t ? 6100 ?

Jeżeli już spadniemy w te okolice to raczej 6000. W swoim czasie 6600 było silnym oporem (3,0 usd/lb).

keram1
keram1 PREMIUM
0
Wysłane: 22 września 2011 22:25:47
a koszt naszego KGHM to około 4k ? czy się mylę?

lajkonik
0
Wysłane: 22 września 2011 22:39:07
keram1, 4k, tak było, tylko po ile usd ? Ruda też tanieje, a KGHM też prawie połowę kupuje. Poza tym jako amortyzator póki co działa kurs dolara. Ale ten kurs musi się z czasem obniżyć. A cena miedzi niekoniecznie.
Edytowany: 22 września 2011 22:40

white_eagle
0
Wpisów: 300
Wysłane: 22 września 2011 23:01:53

ciekawostka złapana w locie od gołębia pocztowego:

Tymczasem na Londyńskiej giełdzie:
Mimo dużych spadków indeksów giełdowych na całym świecie. DAX -5%; CAC -5,3%; DOW -3,5%; HSI -4,8%. Spada złoto -4%, miedź -9%, srebro -11,3%; ropa -6%; pszenica -5%, kukurydza -5%; cukier -5%... itd.
Rośnie spółka De La Rue. Firma produkująca/drukująca banknoty dla 150 państw świata. Największa tego typu firma na świecie.
Czyżby w najbliższym czasie będą mieli sporo zamówień?
każdy swoim sterem i żeglarzem.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość