pixelg
Kiedy szczyt hossy? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kiedy szczyt hossy?

Frog
6
Wpisów: 5 488
Wysłane: 12 stycznia 2012 14:14:45
Dapi napisał(a):
www.attrader.pl/pl/indeksy/wig...

0.7% z tego wzrostu robi kghm 0,5% pkobp - daje nam to 1,2% na całość 1,7

hossa :))))

Trzeba jednak przyznać, że ostatnie spadki to też głównie KGH Think
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

del-20160301
0
Wpisów: 1 491
Wysłane: 12 stycznia 2012 15:53:10
Cóż Ameryka znowu sypnęła kiepskimi wynikami o sprzedaży i bezrobociu. Chyba jednak w roku wyborczym będą musieli się trochę bardziej postarać.

Core Retail Sales m/m
Current: -0.2%
Forecast: 0.3%
Previuos: 0.3%

Retail Sales m/m
Current: 0.1%
Forecast: 0.3%
Previuos: 0.4%

Unemployment Claims
Current: 399K
Forecast: 373K
Previuos: 375K

Jak mniemam przyszedł dobry czas na korektę. Dotkną 1300 i w dół. Obstawiam 1250.

Scarry napisał(a):

(btw: witam po urlopie, naładowałem się mocno na pogranie/inwestowanie zdecydowanie więcej niż ostatnie 2-3 miesiące;) )

A ja myślałem że Cię zbanowali Angel .
Edytowany: 12 stycznia 2012 15:58

Scarry
184
Wpisów: 4 920
Wysłane: 12 stycznia 2012 17:01:43
@onochi
nie no, pisałem na kronice - musiałem kości wygrzać w cieplejszym klimacie ;) (nie cierpie polskiej zimy, tego pomieszania chlapy z napadami mrozu) - zima na Maderze jest cudowna - 18 do 24 stopni wave z kwitnącymi ogrodami i owocami na drzewach (ocean różnie, ale da się kąpać jak ktoś lubi - 18-19 stopni) - ale ja tam wolę maderskie góry i lewady.

co do tematu: dane dość zaskakujące dla byków! Wszyscy nastawili się już na bardzo dobre/dobre infa z USA, jak to się ich gospodarka rozpędzą, a tu taki zonk.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD
Edytowany: 12 stycznia 2012 17:11

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

Gutek84
0
Wpisów: 303
Wysłane: 12 stycznia 2012 17:08:02
Te dzisiejsze dane z rynku pracy USA to pewnie są spowodowane zwalnianiem sezonowo zatrudnionych pracowników w handlu na czas szału świątecznych promocji :), zobaczymy za 1-2 tygodnie czy trend się potwierdzi czy to była właśnie jednorazowa zniżka.

tomcichy
0
Wpisów: 263
Wysłane: 12 stycznia 2012 18:05:16
ostatnio poziom niedźwiedzi na tym wątku jest żenujący
parę dni temu argumentem misiów był utrzymujący się wysoki poziom rentowności obligacji w Europie a jak na dzisiejszych aukcjach poziom rentowności gwałtownie spadł to cisza o tym natomiast na tapecie są gorsze dane w stanach

Scarry
184
Wysłane: 12 stycznia 2012 18:17:48
@tomcichy

hmm... tylko po co się powtarzasz? Przejrzałem Twoje ostatnie wypowiedzi i cały czas marudzisz na niedźwiedzie.

Jeśli widzisz coś pozytywnego pisz a nie marudź na innych. Jest to... żenujące?
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
Edytowany: 12 stycznia 2012 18:19

white_eagle
0
Wpisów: 300
Wysłane: 12 stycznia 2012 22:03:35
a co powiecie na to, że mWIG40 i SWIG80 wybiły sie juz powyżej średniej 89 sesyjnej ???

czyżby twardy zastęp misiów w pierwszym szeregu robił tylko za mięso armatnie?

każdy swoim sterem i żeglarzem.

del-20160301
0
Wysłane: 12 stycznia 2012 23:27:56
Hmm a co to za dziwna 89 sesyjna? Czemu nie na przykład 88 albo 91? Ja mówiąc szczerze czuje się skołowany. Chciałbym zająć długie pozycje ale trochę się cykam czy to jakaś podpucha nie jest. Patrzę po kronikach to wszyscy już pozajmowali pozycję a ja się dalej zastanawiam ech. USA się dźwignęły to fakt. Ale patrzę na KGHM i się zastanawiam pod co to rośnie skoro ustawy nie zmienili i mocno dostanie po tyłku. To jakaś paranoja. Zresztą wzrosty na WIG20 były dziś nie adekwatne do reszty rynku więc podejrzewam jakieś odreagowanie przed dalszymi spadkami. Cóż poradzić podejrzliwy jestem Angel .
Edytowany: 12 stycznia 2012 23:28

szooler
0
Wpisów: 2 112
Wysłane: 12 stycznia 2012 23:59:25
Jak widze te wzrosty w stanach to mi zaczyna szumieć w uszach(hypno(florfilla),poważnie....
kiedyś to była czerwona lampka.
Stany miały się jakoby oderwać od "chorej" Europy i miękko niby lądującej Azji.A powodem tej rzekomej siły miały być dane makro.I co mamy dziś na potwierdzenie,niejako spacerujacych w chmurach Jankesów?
Rachityczny wzrost. :)
Długoterminowo jestem byykiem,ale krótkoterminowo nie podoba mi się dużo rzeczy.
Stąd tylko 15% longi,tylko 5% spekulacja,80% gotówka.

edit.Mimo tego jestem skrajnym optymistą,czytaj widzę indeksy na koniec roku na zbliżonym do obecnego poziomie. W międzyczasie może być V.Odwrócone v(mniej prawdopodobne)
A Wy jak widzicie indeksy na koniec roku-Wyżej,niżej?
"Fortuna favet fortibus"
Edytowany: 13 stycznia 2012 00:06

mdtrader
0
Wpisów: 749
Wysłane: 13 stycznia 2012 00:45:02
Poziom dyskusju jest podobny jak w mediach. Gdy sie slucha sporej czesci analitykow w TVNCNBC to wlos sie jezy na glowie, prawie jak kamelon-zmieniaja swoje zdania z dnia na dzien. Zastanawiam mnie tylko to czy tacy ludzie nie mysla o tym,ze oglada ich spora rzesza inwestorow,ktora nie ma az tak krotkiej pamieci by zapominac co mowili 5 czy 10 dni temu - jedna wielka porazka. Nie ukrywam,ze jest kilku anali,ktorzy potrafia rzeczowo i spojrzec szerzej na rynek niz tylko na kurs eur/dol,rentownosc obligacji i SP500 i dane makro.

O niedzwiedziach nie bede pisal by ich nie denerwowac- bo w koncu "kiedys"beda mieli swoje krachy i besse,no kiedys musi byc w ta nie watpie a ze czekaja juz dosc dlugo na to swoje 950 na SP500 to trudno.

Zloto- w dniu dzisiejszym stosunek opcji put do call na zlocie osiagnal min 20 miesieczne co wskazuje,ze mozliwe jest mocniejsze odbicie na zlocie.

Mimo, ze w dniu dzisiejszym na aukcjach rentownosci spadly do ostatnich aukcji znacznie,to jednak poziomy mowiace o strachu na rynkach nadal na wysokich poziomach
- overnighty w ECB poziom prawie 500 mld Eur
- 3 miesieczny Euribor-Ois spread wisi blisko maximow okolice 90-100 pkt
- indeks St. Louis Financial Stress nadal wysoko,
- Spread na obligacjach 10 letnich wloskich/niemieckich nadal przy rekordach 500pkt

Dopiero zabawa sie zaczyna,bo chyba nie musze przypominac jaka ilosc dlugu jest do zrolowania w okresie luty-kwiecien przez same Wlochy????

Polskie MF nie zamierza czekac i przeprowadza najwieksza aukcje dlugu od 18 miesiecy,bo wiedza ze jak sie zacznie mala burza na rynkach to moze byc slabo. Wystarczy wspomniec,iz premia na 5 letnich obligacjach polskich do niemieckich na dzisiejszej aukcji w stosunku do aukcji z lipca podwoila sie i osiagnela 447 pkt.

Czy juz europejskie akcje sa atrakcyjne? niekoniecznie jest to najlepsza okazja patrzac na stosunek dyskonta do akcji amerykanskich.

Obecnie wyceniane z 25% dyskontem do amerykanskich, w lutym 2009 siegnelo 38%, w lipcu 2008 43%,ale i tak indekx Stoxx Europe 600 jest najnizej w porowaniu do S&P500 od 25 lat.

Sporo innych ciekawych danych mozna znalezc,ale nie kazdego to interesuje.

Pozdr i zycze wysokich zyskow.

szooler
0
Wpisów: 2 112
Wysłane: 13 stycznia 2012 01:52:51
Co gorsza,te same fakty są interpretowane skrajnie odmiennie.
W zeszłym roku wyparowało z globalnych rynków akcji ponad 6 bilionów dolarów.(sprzedaż,umorzenia)To mnie więcej tyle co całoroczny pkb drugiej gospodarki globu,czyli Chin.Czy ktoś sobie wyobraża świat bez chińskiej zupki,bez chińskiego dokładnie wszystkiego.O tyle się zmniejszyły portfele inwestycji.
Ktoś powie,skoro ludzie uciekli z rynku,to jest to dobry sygnał,bo są potencjalnymi kupcami,w niedalekiej przyszłości.
Ja to widzę,że kupcami są,bo kiedyś wrócą.Tylko,że ta niedalekość może być złudna.Inwestorzy jeszcze nie zapomnieli strat z 2008,żeby strawić Euro(za)-mieszanie.
wave
"Fortuna favet fortibus"

krewa
krewa PREMIUM
436
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 8 135
Wysłane: 13 stycznia 2012 07:05:56
onochi napisał(a):
Hmm a co to za dziwna 89 sesyjna? Czemu nie na przykład 88 albo 91?

liczba z ciągu Fibonacciego, tak samo jak 13 czy 55

VeRtO
3
Wpisów: 122
Wysłane: 13 stycznia 2012 08:24:49
onochi napisał(a):
Ale patrzę na KGHM i się zastanawiam pod co to rośnie skoro ustawy nie zmienili i mocno dostanie po tyłku. To jakaś paranoja.) .

Paranoja? Wreszcie wiadomo na czym spółka stoi (jeśli chodzi o podatek). Wreszcie zatem jest możliwość szukania optymalnej wyceny rynkowej. Nie dziwie się, że rośnie. Jest wreszcie odreagowanie, fundamentalnie spółka nadal prezentuje się doskonale, są duże zapasy gotówki, duża szansa przejęcia Quadry i tym samym stworzenia koncernu globalnego i niwelowania podatku, ponad to przecież cały czas zapowiadana jest dywidenda w wys. niecałe 15 zł/akcja (jeśli dobrze pamiętam) i gdzieś w eterze wisi skup akcji w celu umorzenia. Wczorajszy obrót myślę że częściowo potwierdza to.

del-20160301
0
Wysłane: 13 stycznia 2012 08:58:26
Tyle, że prezes KGHM powiedział, że podatek w takiej postaci w jakiej wprowadzono doprowadzi do zakończenia wydobycia części złóż bo stanie się to nieopłacalne i uderzy mocno w rozwój spółki. Czyli oprócz utraty kasy z tytułu podatku zmniejszą się też przychody w przyszłym roku. O ile nie wiadomo, ale po dywidendzie mogą spuścić KGH w kanale a WIG20 razem z nim. O problemie ze związkami nie wspominam bo jak tylko spróbują cokolwiek ciąć to wszyscy wiemy jak to się skończy.
Edytowany: 13 stycznia 2012 09:01

Kanoniers
0
Wpisów: 1 070
Wysłane: 13 stycznia 2012 09:22:11
mdtrader napisał(a):
Poziom dyskusju jest podobny jak w mediach. Gdy sie slucha sporej czesci analitykow w TVNCNBC to wlos sie jezy na glowie, prawie jak kamelon-zmieniaja swoje zdania z dnia na dzien. Zastanawiam mnie tylko to czy tacy ludzie nie mysla o tym,ze oglada ich spora rzesza inwestorow,ktora nie ma az tak krotkiej pamieci by zapominac co mowili 5 czy 10 dni temu - jedna wielka porazka. Nie ukrywam,ze jest kilku anali,ktorzy potrafia rzeczowo i spojrzec szerzej na rynek niz tylko na kurs eur/dol,rentownosc obligacji i SP500 i dane makro.

O niedzwiedziach nie bede pisal by ich nie denerwowac- bo w koncu "kiedys"beda mieli swoje krachy i besse,no kiedys musi byc w ta nie watpie a ze czekaja juz dosc dlugo na to swoje 950 na SP500 to trudno.

Co za bzdury ... Z tego co widze to wiekszosc z nas tutaj jest konsekwentna i trzyma sie swojego zdania zarowno wsrod bykow jak i niedzwiedzi wiec takie porownanie jest mocno nietrafione !!!

co do drugiej czesci wypowiedzi rozumiem ze mamy hosse Pray

co do krachu to kazdy tutaj pisal wedlug swojego uznania i horyzontu czasowego.
Nie chce tlumaczyc innych niedzwiedzi ale ja wyraznie pisalem o horyzonci czasowym max. 2 lata a to bylo okolo sierpnia -wrzesnia 2011r wiec jeszcze troche czasu mam nie sadzisz ??

Widac agresja bykow mocno nabrzmiala przez ten ostatni okres powolnego osuwania bo pierwsza pozytywna jaskolka i juz jakie rozsierdzenie w towarzystwie wave

mrk
20
Wpisów: 1 956
Wysłane: 13 stycznia 2012 09:50:34
mdtrader napisał(a):

Zloto- w dniu dzisiejszym stosunek opcji put do call na zlocie osiagnal min 20 miesieczne co wskazuje,ze mozliwe jest mocniejsze odbicie na zlocie.

To jest ciekawe. Czyli opcji call jest historycznie wyjątkowo dużo w stosunku do put? Dlaczego to zapowiada wzrosty?

Scarry
184
Wysłane: 13 stycznia 2012 11:06:47
na onet business jest przetłumaczony z Bloomberga artykuł o UniCredit pod fajnym tytułem:

Finansowa szczerość to postrach banków

Cytat:
Styczeń to koszmarny czas dla akcjonariuszy włoskiego banku. Od kiedy w zeszłym tygodniu sprzedał on akcje za 7,5 mld euro ze znacznym dyskontem w stosunku do kursu zamknięcia 3 stycznia, kurs dalej spadł o 39% aż do 2,56 euro za akcję. Wydaje się, że jeśli chodzi o banki zagrożone europejskim kryzysem zadłużeniowym, to żaden dobry uczynek nie przyniesie zbawienia. Odrobina szczerości co do rzeczywistego stanu finansów spółki może bardzo zaszkodzić

wyboldowanie moje. No tak.. udawajmy wszyscy że nie ma kryzysu i że nikt nic nie stracił i będzie OK thumbright Jakie to proste...

VeRtO
3
Wpisów: 122
Wysłane: 13 stycznia 2012 11:11:20
onochi napisał(a):
Tyle, że prezes KGHM powiedział, że podatek w takiej postaci w jakiej wprowadzono doprowadzi do zakończenia wydobycia części złóż bo stanie się to nieopłacalne i uderzy mocno w rozwój spółki. Czyli oprócz utraty kasy z tytułu podatku zmniejszą się też przychody w przyszłym roku. O ile nie wiadomo, ale po dywidendzie mogą spuścić KGH w kanale a WIG20 razem z nim. O problemie ze związkami nie wspominam bo jak tylko spróbują cokolwiek ciąć to wszyscy wiemy jak to się skończy.

W moim przekonaniu jedyne co mógł zrobić Wirth to popłakać się przed kamerą i w ten sposób szantażować SP, że wyniszczą podatkiem spółkę, póki jeszcze była szansa na korzystną modyfikację podatkiem. Postraszenie SP pracownikami, związkami, zamknięciem złoża, bezrobociem jest dobrym pomysłem, Rząd nie lubi płonących opon. Trudno żeby prezes chwalił obciążanie go podatkiem :) Moim zdaniem tak na prawdę to gadanie jest mocno przesadzone i na pokaz. PS. W sumie na KGH nie będzie jeszcze długo spokoju, podatek może upaść przed Izbami, bądź też polecieć przed TK. Sorry za OT o KGH, już więcej nie będę :)

del-20160301
0
Wysłane: 13 stycznia 2012 15:01:42
Nie wiem co bardziej pomogło. Wypowiedź gościa z EBC:

Cytat:
Europejski Bank Centralny obawia się osłabienia planowanego paktu fiskalnego - pisze w piątek niemiecki dziennik "Financial Times Deutschland". Jeden z dyrektorów EBC Joerg Asmussen uważa, że nowy projekt umowy "znacznie rozwadnia" wcześniejszą wersję.

Link

Wyniki JP Morgan. Problemy Unicredit czy może wszystko. W każdym razie może być dzida.... w dół.

kliknij, aby powiększyć

Ach i jeszcze plotka z paska TVNCNBC. SP może dziś obniżyć rating kilku krajów. Ciekawe których.
Edytowany: 13 stycznia 2012 15:18

del-20160301
0
Wysłane: 13 stycznia 2012 16:09:07
Jak myślicie czy obniżka ratingu Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Belgii albo Francji jest w cenie? O Grecji nie wspominam bo liczę że nawet bankructwo i wyjście ze strefy Euro jest już w kosztach.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość