pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

VeRtO

VeRtO

Ostatnie 10 wpisów
Przez 7 lat nikt nie pisał o tej spółce Think Think Think
Papier w długoterminowym trendzie spadkowym.

Może jakaś analiza raportu?

Ciekawie tutaj się robi, spółka ostro dostała na kursie, ale bardzo dziwnie bo nie poleciała na samej koronie, a trochę później kiedy przy okazji tarczy wprowadzono niekorzystne dla niej ograniczenia w zakresie zyskowności pożyczek (teoretycznie czasowe). Od tego czasu brak odreagowania. W czerwcu mamy już coś na kształt konsolidacji. Co ciekawe spółka regularnie dywidendowa, ale widać obawy o obligacje, przynajmniej w komentarzach. Sentyment do spółki wyjątkowo słaby, ale C/Z już mamy blisko 2, więc zastanawiam się kiedy ktoś przyjrzy się spółce na dobre, skoro nawet tutaj od kilku lat cisza. Myślę że pomimo trudności związanych z covidem i ograniczeniami prawnymi, popyt na pożyczki będzie zawsze potrzebny, a rynek może się konsolidować.

Ktoś obserwuje spółkę?

Kaland tylko klasyczne inwestowanie w akcje (i to jeszcze na L-kach) odpowiada za bardzo małą część wyniku XTB.

XTB zarabia głównie na kontraktach na różnicach kursowych:
CFD na towary
CFD na indeksy
CFD na waluty
CFD na akcje
CFD na obligacje

Wyniki z operacji na akcjach za I q to chyba było zaledwie 1 839 000 zł.

Zachęcam do czytania sprawozdań finansowych, to za 1 q jest nadal dosć świeże i każdy akcjonariusz który poważnie interesuje się spółką powinien tam zajrzeć aby lepiej zrozumieć jej core.

Ten nowy narybek może nakręci trochę prowizji dla XTB jako DM, natomiast same akcje nie zrobią żadnego wielkiego wyniku. Cenniejsi są gracze na CFD, w tym tacy którzy powrócili po latach widząc co się dzieje. Nie znaczy to oczywiście że ktoś z nowego narybku szybko nie pójdzie w trading na CFD, ale raczej niewielki ich procent :)

Też chętnie wczytałbym się w przemyślenia kogoś kto śledzi uważnie losy spółki dłużej niż ja. Mam bowiem poczucie że spółka ta jest pomijana przez inwestorów, co się rzadko zdarza przy spółkach będących tak 'sexy' pot kątem działalności bio-tech/high-tech itp. Dla przykłady Softblue jest pełno wszędzie, a tutaj cisza kompletna....

Dużo szumu ostatnio w ogół spółki, komunikaty o kamieniach milowych na jednej ze spółek, spóźnione zawiadomienie o zbyciu akcji, planowana emisja, wzmianka w TVN... za dużo tego. Do tego hype na SpaceX też jakby trochę pomógł. Czy ktoś przygląda się temu wszystkiemu i ma jakieś konkluzje? Interesujący jest profil tej spółki ale mam duży problem ze zbudowaniem zaufania do ekipy zarządzającej, zwłaszcza w kontekście ostatnich raportów bieżących które nie wiadomo do końca jak odczytywać.

szwacor napisał(a):
Ciekawe kiedy zacznie sie na dobre sypac nasza gwiazda dzisiejszej sesji

Mówisz masz. Spekuła chyba obsiadła spółkę, wahania niesamowite, codziennie emocje i widły.

Da się coś z tego zrozumieć?

jak odbieracie komunikat o planowanej emisji akcji?

Przesłuchałem wywiady z Prezesem które były dostępne w sieci i wynika z nich między wierszami że wynik jest możliwy do powtórzenia przy założeniu utrzymania zmienności (słowo klucz), zwłaszcza że baza klientów rośnie. Trzeba się zatem liczyć z tym że w II kwartale wyniki będzie kręciło już więcej aktywnych graczy na kontach XTB. W jednym z wywiadów (to było chyba omawianie wyników za I k.) Prezes powiedział właśnie jaki był udział przychodów z nowych kont w Ik. 2020 r. vs kont założonych w 2019 vs kont założonych w poprzednich latach i daje mi to do myślenia bo pokazuje wzrost kaskadowy pod kątem II k. 2020 r.

Do tego ktoś pokusił się o analizę Czy wyniki XTB w 1Q 2020 to ONE-OFF? z której ma rzekomo wynikać że zmienność 2q wobec 1q wzrośnie o 68,29%.

W tej sytuacji wydaje się że raczej wychodzą Ci co kupili tanio za 6 zł, bo kupili tak tanio, chyba że jest właśnie trup w szafie albo ryzyko słabego wyniku, jednak wszystkie znaki na niebie i ziemi (zmienność, hype na trading, nowe konta maklerskie, niskie stopy procentowe, wyciągnie kasy z lokat) sugerują że jednak wyniki za IIk. mogą być porównywalne / lepsze....

Co ciekawe pojawiła się bardzo konserwatywna rekomendacja (nie będę wskazywał od kogo) przewidująca zysk za 2020 (309 mln), za 2021 (81 mln), za 2020 (107 mln) i wycenę papieru na 10,9 PLN.

investkid napisał(a):
pytacie kto zasypuje każdy podryg popytu - sadze ze inwestor który kupil akcje w ostatnim czasie po 6 zl - sprzedaż po 8-10 zl to czysty zysk.
plus możliwość zbicia cen nizej.
Pozdrawiam

Też tak myślałem na początku, aczkolwiek pytanie - ile akcji się przemieliło od tego czasu i ile zostało do wysypania tego nie wiemy. Trochę tu poległem na technikaliach - czy od razu po objęciu akcji mogli nimi handlować na parkiecie? Jeśli tak to mogą sypać powoli utrzymując kurs który chce rosnąć ale nie ma jak. Ale też wydaje się to być nieco krótkowzroczne, ale jest tak jak piszesz - jakby nie patrzeć są w stanie wykręcić 30-50% zysków w kilka tygodni bez ryzyka. Tajemnica rozwiąże się jak pojawią się jakieś komunikaty o zejściu albo kurs się uwolni. Systexan sprzedał 18,6 mln akcji, więc żeby się wysypali to musiałoby się przemielić ok. 150-160 mln obrotu. Nie mam narzędzia do podglądu, ale chyba tyle od 6 maja się nie przemieliło?

cbie1 napisał(a):
wyniki z 2 kwartal wcale nie musza być rewelacyjne za 1 były bo w marcu było prawdziwe zawalenie się giełd i to przyciagnelo tlum nowych inwestorów i spowodowalo swietny wynik a taka zwala nie będzie co miesiąc i wyniki będą gorsze od 1 kwartalu tylko pytanie o ile

Moim zdaniem największe zainteresowanie było od połowy marca i utrzymywało się przez kwiecień, tak pisze obserwując wszystkie znane mi grupy inwestorskie na FB. Do tego hossa na New Connect. A największe jazdy na surowcach (ropa) były na przełomie kwietnia/maja. Zatem z gorących okresów z marca mamy ok. 3 tygodnie vs drugi kwartał gdzie mamy cały kwiecień i część maja już. Plus w II k. miałeś już pozakładane nowe konta traderów pozyskanych w I k. czym XTB się chwali mówiąc że stawia właśnie na pozyskiwanie nowych kont. W tej sytuacji obstawiam II k. 2020.

Drizzt napisał(a):
Za bardzo fundamentalnie do tego podchodzicie, tymczasem tutaj potrzeba trochę znajomości zachowań rynku. Obstawiam, że wyniki za 2q będą fenomenalne a w kolejnych kwartałach znacznie lepsze niż w poprzednich latach. Natomiast kurs jeszcze przed wynikami powinien skorygować w okolice 4-6 zł.

Idąc takim tokiem rozumowania mielibyśmy spółkę z C/Z na poziomie 1 i nadal wielkim potencjałem. Zakładam że rynek nie ma prawa mylić się aż tak bardzo i tak niedoszacować spółki, bo to nie jest jakaś schowana mała spółeczka z NC nikomu nie znana tylko spółka z kapitalizacją 1mld, ani też spółka o trudnej do wyceny strukturze przepływów (np. gaming). Przy cenie 4 zł to ja bym chyba rower zastawiał ;p a tak na serio to niewątpliwie byłby wtedy ogromny strach czemu spada.

Tajemnica zatem nadal pozostaje nie rozwikłana.

Może uderzyć do relacji inwestorskich spółki? Pewnie nie ujawnią tego.

Może ktoś coś wyczytał z raportu za I k. 2020 r. pod kątem właśnie ich zaangażowania traderskiego na surowcach? Bo poza tą ropą nie widzę innej możliwości na potężny fakap zaburzający spodziewane rewelacyjne wyniki za II k.....

GPW szaleje, XTB stoi.... Ta spółka nie ma prawa być tak tania. Zysk za I kw. 176 mln, wzrost o 23000%, a kurs wzrósł o nieco ponad 100%. Przy tym co się dzieje w II kwartale na surowcach (pamiętacie co było na ropie) i akcjach należy zakładać jeszcze lepszy wynik za II kw. 2020 r. (wszakże największa zmienność I kwartału objęła część marca, w II k, będziemy już mieli duży okres z nowymi graczami +nowe konta w xtb). Zakładając że nie było żadnego fakapu zysk na 2020 r. można szacować od 176 mln zł do .... no właśnie? Górną granicą może być nawet obecna kapitalizacja (dodam że jest to circa 1 mld zł).

C/Z możliwy na poziomie 2-3 przy obecnym kursie i polityka dywidendowa do 100% div.

Pytanie zatem: CZY JEST TRUP W SZAFIE A JEŚLI TAK TO GDZIE?

Może jakieś tęgie głowy tutaj mają swój pogląd:
1. Czemu po genialnych wynikach wyszli ze spółki Syntexan i Quercus? Czy fundy wiedziały coś więcej? 2. Czemu cały czas jest podaż zasypująca wzrosty?
3. Czy jest jakiś trup w szafie? Jak myślicie, czy coś może zagrozić wynikowi za II k? Czy np. XTB nie popłynęło na pozycjach przeciwstawnych na ropie? Myślę myślę i nie mogę tego rozkminić....

Taka mała ciekawostka z gamingu.
Wczoraj wydano Total Tank Simulator, który szybko zrobił furorę na STEAM, w nocy bodajże pierwsza trójka i nawet 1 miejsce (!). Gra została zrobiona przez spółkę Noobz from Poland S.A., która ma debiutować na NC podobno w tym roku.

Tymczasem wg raportu Qubic Games:

Cytat:
Na dzień 31 marca 2020 roku Spółka posiadała akcje/udziały w następujących spółkach w branży gier wideo:
- SONKA S.A. – 473.700 akcji (13,13% w kapitale zakładowym);
- Noobz from Poland S.A. – 91.336 akcji (8,25% w kapitale zakładowym);
- Drageus Games S.A. – 150.000 akcji (7,14% w kapitale zakładowym);
- No G ravity Development Sp. z o.o. – 172 udziały (8,3% w kapitale zakładowym);
- SQRT3 S.A. – 25.000 akcji (20% w kapitale zakładowym);
- Nakana Sp. z o.o. (poprzednio I.V.O. Games Sp. z o.o.) - 1.100 udziałów (100% w kapitale zakładowym).

Jak myślicie - czy duży sukces TTS wpłynie na wycenę Qubica? Spółka zachowuje się wyjątkowo spokojnie w tym gamingowym szale :) A portfel gier na 2020 ma całkiem pokaźny, wskaźniki fundamentalne jak na gaming bardzo niskie.

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 11 lipca 2020 21:36:48
Liczba wpisów: 114
[0,03% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,477 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +132,30% +26 459,17 zł 46 459,17 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d