PARTNER SERWISU
fdflagbm
1 2

Lokaty w SKOK a obligacje

Staszka Wokulska
0
Dołączył: 2013-02-04
Wpisów: 78
Wysłane: 16 września 2013 08:39:13
Po kilku spektakularnych wpadkach na rynku obligacji zastanawiam się czy nie lepiej część środków ulokować w SKOK. Kusi zwłaszcza SKOK Wołomin: lokata roczna dla posiadaczy ROR z wykupionym jednym udziałem członkowskim to od 6,15 do 6,45%. Think




Pozdrawiam.

robertokot25
0
Dołączył: 2012-04-09
Wpisów: 1 241
Wysłane: 16 września 2013 08:51:36
Niedługo będą pod BFG, więc ja też się wybieram, ale wątpię aby utrzymali taki dobry %, coś za coś większe bezpieczeństwo = mniejszy %, ale zobaczymy jak to będzie i czy będzie warto tam zajrzeć.

zgred
5
Dołączył: 2012-03-02
Wpisów: 1 225
Wysłane: 16 września 2013 09:06:02
Z ciekawych propozycji SKOKów chciałbym zwrócić uwagę na SKOK Kasa Polska...
www.kasapolska.pl/klienci-indy... np. 6,5% na 9 miesięcy (stałe procentowanie)...
tylko koszty wejścia 2 razy większe niż do Wołomina... ale przy większych kwotach może się opłacić...
Edytowany: 16 września 2013 09:06


robberto
0
Dołączył: 2010-10-15
Wpisów: 62
Wysłane: 16 września 2013 10:00:00
SKOK-i w BFG już są. Pamiętajcie też, że w przypadku SKOK-ów tylko tzw. wpisowe jest bezzwrotne, natomiast pozostałe opłaty wynikające z prawa spółdzielczego i ustawy o skok (wkład, udziały, tzw. IKS) są w 100% do odzyskania.
Edytowany: 16 września 2013 10:01

robertokot25
0
Dołączył: 2012-04-09
Wpisów: 1 241
Wysłane: 16 września 2013 10:43:34
mylisz się robberto jeszcze nie są :
Cytat:

Zgodnie z przepisami ustawowymi depozyty zgromadzone w spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych zostaną objęte gwarancjami przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny od dnia 29 listopada 2013 r.


www.bfg.pl/depozyty-podlegajac...

robberto
0
Dołączył: 2010-10-15
Wpisów: 62
Wysłane: 16 września 2013 17:14:02
A rzeczywiście, dużo się ostatnio przy skokach dzieje i myślałem, że formalnie BFG wchodzi od września. Niemniej jednak to tylko papierkowa sprawa, skoki już od miesięcy są pod skrzydłami KNF-u i mniejsze z nich a także większe ale o kiepskiej kondycji finansowej wkrótce z rynku znikną (w sensie zostaną przejęte przez te lepsze, taki KNF-owy prikaz) a wraz z nimi być może depozytowe okazje.
Edytowany: 16 września 2013 17:16

gj7
gj7
0
Dołączył: 2013-12-07
Wpisów: 78
Wysłane: 7 grudnia 2013 18:07:44
Teraz kiedy SKOK-i są pod skrzydłami BFG bardzo poważnie rozważam wycofanie znacznych aktywów ulokowanych u nich i przerzucenie na obligacje korporacyjne.

Staszka Wokulska
0
Dołączył: 2013-02-04
Wpisów: 78
Wysłane: 9 grudnia 2013 09:53:12
Dlaczego po wejściu nadzoru KNF myślisz o wycofaniu kapitału?

yayurek
0
Dołączył: 2011-04-14
Wpisów: 879
Wysłane: 9 grudnia 2013 10:52:51
z tego co wiem to KNF tę informację ukrył i nie mogę jej znaleźć w internacie, ale być może ktoś dowiedział się, którym SKOKOm grozi zarząd komisaryczny czy program naprawczy, zaś które SKOKI mają współczynnik wypłacalności gdzieś w okolicach 8?

Staszka Wokulska
0
Dołączył: 2013-02-04
Wpisów: 78
Wysłane: 9 grudnia 2013 10:58:12
informacja ze strony SKOK Wołomin:
Informacja o uczestnictwie w BFG

2013-11-28
Informujemy, że począwszy od 29 listopada 2013 r. Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa w Wołominie uczestniczy w ustawowym systemie gwarantowania środków pieniężnych, którego zasady określa ustawa z dnia 14 grudnia 1994 r. o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym (Dz. U. z 2009 r. Nr 84, poz. 711, z późn. zm.), zwana dalej „ustawą o BFG”. Celem tego systemu jest zapewnienie deponentom wypłaty, do wysokości określonej ustawą o BFG, środków gwarantowanych w razie ich niedostępności.

Środki pieniężne członków Kasy chronione są na następujących zasadach:

Obowiązkowy system gwarantowania obejmuje środki pieniężne zgromadzone w Kasie przez deponenta na rachunkach imiennych, z wyłączeniem środków wpłaconych tytułem udziałów i wkładów członkowskich, oraz jego należności wynikające z przeprowadzania przez Kasę rozliczeń finansowych, w walucie polskiej lub w walutach obcych, według stanu na dzień spełnienia warunku gwarancji, potwierdzone wystawionymi przez Kasę dokumentami imiennymi, powiększone o naliczone odsetki do dnia spełnienia warunku gwarancji, a także kwoty, o których mowa w art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 5 listopada 2009 r. o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych (Dz. U. z 2012 r., poz. 855, z późn. zm.), z zastrzeżeniem art. 38ze ustawy o BFG, o ile stały się wymagalne przed dniem spełnienia warunku gwarancji, do wysokości równowartości w złotych 100.000 euro – w 100%. Do obliczenia równowartości euro w złotych przyjmuje się kurs średni z dnia spełnienia warunku gwarancji, ogłaszany przez Narodowy Bank Polski.
Kwota, o której mowa w pkt. 2, określa maksymalną wysokość roszczeń deponenta w stosunku do Funduszu, niezależnie od tego, w jakiej wysokości i na ilu rachunkach posiadał środki pieniężne lub z ilu wierzytelności przysługują mu należności w Kasie.
Obowiązkowym systemem gwarantowania objęte są środki pieniężne deponentów, tj. osób fizycznych, organizacji pozarządowych, jednostek organizacyjnych kościoła lub związku wyznaniowego posiadających osobowość prawną, spółdzielni niebędących kasą lub Kasą Krajową, związków zawodowych, wspólnot mieszkaniowych, z wyłączeniem członków zarządu i rady nadzorczej Kasy oraz pracowników podlegających bezpośrednio członkom zarządu, osób pełniących funkcje kierowników lub dyrektorów oddziałów Kasy i ich zastępców, w przypadku gdy osoby te pełniły swoje funkcje w dniu spełnienia warunków gwarancji, bądź w okresie bieżącego roku obrotowego lub poprzedzającego dzień spełnienia warunku gwarancji. W przypadku prowadzenia przez Kasę jednego rachunku dla kilku osób (rachunek wspólny) deponentem jest każda z tych osób w granicach określonych w umowie rachunku, a w przypadku braku postanowień umownych lub przepisów w tym zakresie – w częściach równych.
Spełnienie warunku gwarancji następuje w przypadku wydania przez Komisję Nadzoru Finansowego decyzji o zawieszeniu działalności Kasy, ustanowieniu zarządcy komisarycznego, o ile nie został ustanowiony wcześniej, oraz wystąpienie do właściwego sądu z wnioskiem o ogłoszenie upadłości Kasy.
Z dniem spełnienia warunku gwarancji deponent nabywa w stosunku do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego uprawnienie do świadczenia pieniężnego na warunkach określonych w ustawie o BFG. Roszczenia z tego tytułu przedawniają się po upływie 5 lat od dnia spełnienia warunku gwarancji.


yayurek
0
Dołączył: 2011-04-14
Wpisów: 879
Wysłane: 9 grudnia 2013 11:52:54
w porządku, ale ja jestem już bardzo starym człowiekiem (człowiek ma ponoć tyle lat, na ile się czuje, czyli ja mam ze 190 lat), i nie mam ochoty na ćwiczenie odzyskiwania pieniędzy od BFG, podobnie jak nie mam ochoty na ćwiczenie odzyskiwania pieniędzy od emitentów papierów dłużnych (wyceny nieruchomości RELIGI zlikwidowały resztki mej naiwności do zera), więc nie chciałbym wkładać pieniędzy do SKOKU gdzie zaznałbym tej przyjemności dość szybko, więc jeżeli ktoś wie coś na temat ratingu SKOKów, jeśli chodzi o ich wypłacalność to proszę o informację

Boscorelli
0
Dołączył: 2011-05-10
Wpisów: 31
Wysłane: 9 grudnia 2013 15:02:52
yayurek napisał(a):
z tego co wiem to KNF tę informację ukrył i nie mogę jej znaleźć w internacie, ale być może ktoś dowiedział się, którym SKOKOm grozi zarząd komisaryczny czy program naprawczy, zaś które SKOKI mają współczynnik wypłacalności gdzieś w okolicach 8?


Z raportu KNF - Informacja o sytuacji SKOK po H1 2013.

Na koniec analizowanego okresu grupa 15 kas spełniała normy w zakresie współczynnika wypłacalności, w tym 9 kas wykazywało współczynnik wypłacalności powyżej 5%. Wartość aktywów grupy 15 kas spełniającej wymogi stanowiły 55,5% aktywów całego sektora. Na koniec I półrocza br. współczynnik wypłacalności w sektorze skok obniżył się do poziomu 1,2% (przy normie 4%), przy czym 20 kas posiadało współczynnik ujemny, a kolejne 4 kasy poniżej 1%. Jednocześnie łącznie 40 kas nie osiągnęło wymaganego 4% poziomu współczynnika wypłacalności. Liczba kas o współczynniku wypłacalności poniżej 1% w stosunku do grudnia 2012 roku zwiększyła się o 1 podmiot, a kas ze współczynnikiem poniżej 0% wzrosła o 6 podmiotów.

Obecny rozwój kas nie jest poparty odpowiednim zabezpieczeniem w postaci adekwatnego
wzrostu wielkości funduszy własnych.


www.knf.gov.pl/Images/Informac...

Dodatkowo - ciekawy artykuł na temat lokat SKOK:
samcik.blox.pl/html/1310721,26...
Edytowany: 9 grudnia 2013 15:05

yayurek
0
Dołączył: 2011-04-14
Wpisów: 879
Wysłane: 9 grudnia 2013 15:21:23
to statystyka, a statystycznie to jeżeli do mojej wsi sprowadzi się Bill Gates, to zostanę multimiliarderem dolarowym, lub jak inni mówią, jeżeli stopy będę miał w ciekłym azocie zaś głowę w piekarniku to średnia temperatura mego ciała będzie idealna... więc chodzi mi o szczegóły tego raportu dotyczące poszczególnych kas

zgred
5
Dołączył: 2012-03-02
Wpisów: 1 225
Wysłane: 9 grudnia 2013 15:38:56
yayurek - raczej nie ma szans, żeby udało Ci się znaleźć jakieś informacje o tym raporcie... chyba, że dojdziesz do osób z KNFu....

gauss
0
Dołączył: 2013-06-17
Wpisów: 111
Wysłane: 9 grudnia 2013 16:28:23
yayurek napisał(a):
to statystyka, a statystycznie to jeżeli do mojej wsi sprowadzi się Bill Gates, to zostanę multimiliarderem dolarowym, lub jak inni mówią, jeżeli stopy będę miał w ciekłym azocie zaś głowę w piekarniku to średnia temperatura mego ciała będzie idealna... więc chodzi mi o szczegóły tego raportu dotyczące poszczególnych kas


Jeżeli się operuje tylko średnią arytmetyczną, to coś w tym jest, ale właśnie z tego powodu funkcjonują w statystyce miary rozproszenia, np. odchylenie standardowe.

gj7
gj7
0
Dołączył: 2013-12-07
Wpisów: 78
Wysłane: 9 grudnia 2013 20:02:19
Staszka Wokulska napisał(a):
Dlaczego po wejściu nadzoru KNF myślisz o wycofaniu kapitału?


Za chwilę najlepsze SKOK-i obniżą oprocentowanie do poziomu banków. Już została jedna rodzynka.

fraczak_ewa
0
Dołączył: 2013-12-09
Wpisów: 2
Wysłane: 11 grudnia 2013 12:48:46
Nie zanosi się, żeby największe SKOKi obniżały oprocentowanie do poziomu bankowego. Te największe, czyli na przykład gdański Stefczyka, na pewno nie obniżą bo byłoby to strzałem w kolano. Straciliby klientów przez to.

intelekt
0
Dołączył: 2010-03-27
Wpisów: 232
Wysłane: 11 grudnia 2013 13:52:56
Przecież SKOK Stefczyka ma lokaty na poziomie tych bankowych - 3,5-3,6%

Jedyne interesujące lokaty ma SKOK Wołomin.

zgred
5
Dołączył: 2012-03-02
Wpisów: 1 225
Wysłane: 13 grudnia 2013 17:33:42
Samcik o SKOKach....

samcik.blox.pl/2013/12/Skad-wz...

Staszka Wokulska
0
Dołączył: 2013-02-04
Wpisów: 78
Wysłane: 14 grudnia 2013 09:24:05
Skok Wołomin na swojej stronie opublikował informację o wynikach na koniec III kwartału 2013:

skok.wolomin.pl/Aktualnosci/13...

Dancing

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość


1 2

Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,574 sek.

eyfehcce
stdliinx
rjfiahzs
Portfel StockWatch
Data startu Różnica Wartość
Portfel 4 fazy rynku
01-01-2017 +75 454,67 zł +377,27% 95 454,67 zł
Portfel Dywidendowy
03-04-2020 +60 637,62 zł 254,44% 125 556,00 zł
Portfel ETF
01-12-2023 +4 212,35 zł 20,98% 24 333,09 zł
rcocohaj
geclnmby
cookie-monstah

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania i realizacji niektórych funkcjonalności takich jak automatyczne logowanie powracającego użytkownika czy odbieranie statystycznych o oglądalności. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, lub dostosować ich ustawienia.

Dostosuj   Ukryj komunikat