pixelg
Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

Mheavydrumm
0
Wpisów: 121
Wysłane: 5 października 2018 13:18:15
@Kibic1
Z ustawy Prawo restrukturyzacyjne - art. 363 ust.1 wynika, że sędzia powinien dopuścić obligatariusza do udziału w postępowaniu jeśli ten udowodni, że przysługuje mu prawo z obligacji. Coś czuję, że we wtorek ZW potrwa do wieczora...

NerfMe
0
Wpisów: 222
Wysłane: 5 października 2018 13:34:04
Dziękuję za odpowiedź. Czyli wszystko jasne, żadnego układu nie będzie bo jest nierealny do realizacji, skoro spółka nie zarabia.

Mheavydrumm
0
Wysłane: 5 października 2018 13:38:07
Wg mnie tylko jak najszybsza sprzedaż istotnych aktywów (pakietów) da jakieś środki lub też możliwie szybka likwidacja. Inaczej spółka przeżre wszystko co jeszcze jest.

alder74
0
Wpisów: 301
Wysłane: 5 października 2018 14:04:59
Dużo emocji, Uzasadnionych.
O ile pamiętam reprezentantem akcjonariuszy niezrzeszonych jest RW, która pilotuje sprawy od dłuższego czasu i przygotowuje propozycje.
Ufam, że działa w naszym interesie.

Prosiłbym, aby Radek puścił trochę pary o sytuacji i szansach - o ile może.

PS
Myślę, że Zarząd znał sytuację od dłuższego czasu i mimo to proponował te ~ 30%.
Czy to dyletanctwo, czy realizm?
Edytowany: 5 października 2018 14:07

bukos4
5
Wpisów: 676
Wysłane: 5 października 2018 14:07:23
no i o tym czy i dlaczego brac 5 albo 49,5%

kokospl
18
Wpisów: 1 537
Wysłane: 5 października 2018 14:10:16
Tak jak pisalem zarzad bedzie robil wszystko by odwlekac glosowanie jak najdluzej..
Mam nadzieje ze sad na to nie pojdzie

Mheavydrumm
0
Wysłane: 5 października 2018 14:19:14
Mój wpis o jak najszybszej sprzedaży istotnych aktywów lub likwidacji (co prowadzi do tego samego skutku czyli sprzedaży aktywów) jest podyktowany sytuacją majątkowo-finansową rysującą się z danych zawartych w sprawozdaniu finansowym spółki za I półrocze 2018. Przy analizie sprawozdania starałem się wyłączyć emocje...

kokospl
18
Wysłane: 5 października 2018 14:27:55
No nie trzeba byc finansista zeby zauwazyc ze spolka generuje operacyjna strate i nie widac zadnych racjonalnych przeslanek do polowy splaty w ciagu 8 lat
Oczywisciile zarzad moze opowiadac ze to sa dane historyczne i w kolejnych kwartalach , latach bedzie poprawa i inne bzdety (przypominam ze ten zarzad praktycznie w ogole nie komunikuje sie z rynkiem)

alder74
0
Wpisów: 301
Wysłane: 5 października 2018 14:36:46
I dlatego pozostaje nam zaufać RW.
Albo nie ufać nikomu i przekreślić wszelkie szanse na odzyskanie czegokolwiek.

kris1986
0
Wpisów: 184
Wysłane: 5 października 2018 14:56:53
Ja uważam, że spółka będzie miała szanse wyjść na prostą, jednak nie w rok czy dwa.... Mam jednak jedno podstawowe pytanie do Pana Radka, czym kierowała się RW w utworzeniu grupy 1a? I ile wg Rady powinno być mniej-więcej akcji na rynku aby miały one realne szanse na zainteresowanie w przyszłości inwestorów? Może to jest paradoks, ale mniejsza ilość posiadanych przez Nas akcji przyniesie nam większe korzyści niż miało by być ich na rynku za dużo. Tylko czy jesteśmy w stanie zrezygnować z nich? Ja jestem w 100% ZA.

mareksus
0
Wpisów: 123
Wysłane: 5 października 2018 15:01:44
GetBack chce przełożenia na połowę grudnia głosowania nad układem

https://stooq.pl/n/?f=1255888

Z właśnie opublikowanego SF za I półrocze 2018 roku wynika, że GetBack nie jest w stanie generować dodatnich przepływów ze swojej podstawowej działalności.

wiadomosci.stockwatch.pl/getba...

Spłaty minus koszty pracownicze i koszty usług obcych wychodzą poniżej zera!!!

Potwierdzają się moje wcześniejsze obawy, że GetBack to była i jest piramida pod przykrywką firmy windykacyjnej.

Ew. układ powinien polegać na sprzedaży wszystkich istotnych aktywów (głównie portfeli).

Propozycja układu polegająca na kontynuowaniu działalności i spłatach w ratach nie ma najmniejszych szans na realizację.

Edytowany: 5 października 2018 15:02

kokospl
18
Wysłane: 5 października 2018 15:02:13
Na jakiej podstawie tak uwazasz?

mareksus
0
Wysłane: 5 października 2018 15:05:34
Na podstawie dotychczasowych SF jakie ujawniła spółka.

GetBack traci na działalności operacyjnej ok. 2 mln PLN miesięcznie.

Mówiąc potocznie - z odzysków nie jest w stanie pokryć nawet własnych kosztów tego odzysku. A gdzie tu mowa o spłatach zadłużenia!

Edytowany: 5 października 2018 15:08

Maupa_w_niebieskim
22
Wpisów: 911
Wysłane: 5 października 2018 15:14:43
kris1986 napisał(a):
Ja uważam, że spółka będzie miała szanse wyjść na prostą, jednak nie w rok czy dwa.... Mam jednak jedno podstawowe pytanie do Pana Radka, czym kierowała się RW w utworzeniu grupy 1a? I ile wg Rady powinno być mniej-więcej akcji na rynku aby miały one realne szanse na zainteresowanie w przyszłości inwestorów? Może to jest paradoks, ale mniejsza ilość posiadanych przez Nas akcji przyniesie nam większe korzyści niż miało by być ich na rynku za dużo. Tylko czy jesteśmy w stanie zrezygnować z nich? Ja jestem w 100% ZA.

To chyba jest prostsze niż się wydaje. Akcje szybko nie odbiją ale można spróbować zrobić z nich stratę podatkową metodą - 'bierz te akcje i sprzedaj je 'cioci' za złotówkę'. Czyli mała konwersja dla tych co liczą na to że coś wyszarpią od pośredników/banków albo duża konwersja dla pozostałych w tym liczących na wzrost ceny akcji.

voyager747
0
Wpisów: 528
Wysłane: 5 października 2018 15:15:53
No nie wiem, może się nie znam, ale skoro koszty są wyższe niż odzyski, to im dłużej będą działać, tym więcej stracą. 8 lat to jest science fiction.

mareksus
0
Wysłane: 5 października 2018 15:21:38
Dokładnie tak!

Im dłużej działają tym więcej tracą i mniej zostanie dla wierzycieli.

Od początku roku GetBack "przepalił" już ok. 195 mln PLN z odzysków, z więc o 195 mln mniej zostanie dla nas.

Do końca roku będzie to zapewne 400 mln i tak dalej.

Zamiast PPU powinno być prowadzone postępowanie upadłościowe z likwidacją (wyprzedażą) majątku.

Teraz, gdy jest szansa na sprzedaż pakietów lub ZCP to powinno się z tej szansy skorzystać.

Dalsze funkcjonowanie GetBack sukcesywnie będzie pomniejszało wartość pakietów.

Śmiać mi się chce, jak czytam te propozycje układowe i rozważania na różnych forach - czy 30% w 8 lat czy 50 % w 6 lat...... A może 80% w 10 lat?
Za rok to nie będzie ani spółki, ani pakietów przy takiej działalności.

Edytowany: 5 października 2018 15:26

Maupa_w_niebieskim
22
Wpisów: 911
Wysłane: 5 października 2018 15:38:24
Obiło mi się o uszy, że również RW wnioskowała do sędziego komisarza o przełożenie głosowania nad układem na połowę grudnia i uważam, że wypada ten wniosek masowo poprzeć gdyż:
a/ jak ktoś jest zainteresowany wyższą konwersją będzie w stanie na spokojnie całą papierologię załatwić
b/ do tego czasu powinno się chyba wyklarować coś w kwestii sprzedaży aktywów - właśnie sprzedaż pakietów czy ewentualnie ZCP

Od przegłosowania układu do jego zatwierdzenia daleka droga - są zaskarżenia, odwołania, cuda wianki w różnych instancjach a to mogłoby "spłoszyć" chętnych na kupno aktywów, a chyba nie o taki obrót sprawy nam chodzi.

AsGBK
0
Wpisów: 447
Wysłane: 5 października 2018 15:47:10
mareksus napisał(a):
Dokładnie tak!

Im dłużej działają tym więcej tracą i mniej zostanie dla wierzycieli.

Od początku roku GetBack "przepalił" już ok. 195 mln PLN z odzysków, z więc o 195 mln mniej zostanie dla nas.

Do końca roku będzie to zapewne 400 mln i tak dalej.

Zamiast PPU powinno być prowadzone postępowanie upadłościowe z likwidacją (wyprzedażą) majątku.

Teraz, gdy jest szansa na sprzedaż pakietów lub ZCP to powinno się z tej szansy skorzystać.

Dalsze funkcjonowanie GetBack sukcesywnie będzie pomniejszało wartość pakietów.

Śmiać mi się chce, jak czytam te propozycje układowe i rozważania na różnych forach - czy 30% w 8 lat czy 50 % w 6 lat...... A może 80% w 10 lat?
Za rok to nie będzie ani spółki, ani pakietów przy takiej działalności.

I co niezależnie od zaproponowanej ceny będziesz te pakiety sprzedawać?
Sprzedaż ZCP w najgorszym momencie dla spółki, to chyba nie jest szansą dla nas, tylko dla inwestora. Dajemy inwestorowi szansę zakupu pakietów po taniości.

Może jednak warto spróbować poprawić sytuację w spółce i np. za rok wystawić ZCP na sprzedaż.

Windykacja to nie jest trudny biznes, trzeba tylko windykować, a nie emitować.

kokospl
18
Wysłane: 5 października 2018 15:57:14
Ja sie zapytalem kolegi na podstswie czego wierzy ze sytuacja w spolce ulegnie znaczacej poprawie w kolejnych kwartalach?
Oprocz belkotu zarzadu ktoremu z oczywistych wzgledow zalezy na trwaniu spolki jak najdluzej to ja nie widze zadnych merytorycznych przeslanek
W inwestora tez nie wierze

Pewnie uklad nie bedzie przeglosowany tylko kolejne miesiace ciszy i powolny rozklad spolki

mareksus
0
Wysłane: 5 października 2018 16:07:05
AsGBK napisał(a):

I co niezależnie od zaproponowanej ceny będziesz te pakiety sprzedawać?
Sprzedaż ZCP w najgorszym momencie dla spółki, to chyba nie jest szansą dla nas, tylko dla inwestora. Dajemy inwestorowi szansę zakupu pakietów po taniości.

Może jednak warto spróbować poprawić sytuację w spółce i np. za rok wystawić ZCP na sprzedaż.

Windykacja to nie jest trudny biznes, trzeba tylko windykować, a nie emitować.

Oczywiście, że cena jest istotna. Jeśli jest kilku chętnych to sprzedałbym temu, który zaoferuje najwięcej.

Weź pod uwagę, że każdy miesiąc opóźnienia w sprzedaży to mniej pieniędzy do podziału. Rocznie wartość pakietów zmniejsza się o ok. 400 mln PLN z tytułu prowadzonych odzysków (które są przejadane przez spółkę) i pewnie o ok 1 mld z tytułu naturalnego starzenia się pakietów wierzytelności.

Przelicz sobie ile kosztuje każdy miesiąc opóźnienia w podjęciu decyzji......

Jak widać spółka nie radzi sobie z poprawą efektywności, skąd więc pewność, że sobie poradzi w przyszłości?

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość